Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

ZEN – alternatywa dla Revoluta z polskim numerem IBAN

ZENFintech
Magda Kopiczko

„ZEN. Spokój zakupów. Harmonia pieniędzy.” Takim hasłem reklamuje się nowy polski fintech – ZEN. Czy nazwa jest adekwatna? Sprawdzę to dla Was w dzisiejszej recenzji!

Samo słówko ZEN pewnie kojarzysz z medytacją. Ale czym dokładniej jest fintech ZEN, o którym dzisiaj piszę?

ZEN to aplikacja na telefon wraz z kartą wielowalutową, dostępem do kont w 30 walutach, wymianą waluty po bardzo dobrych kursach Mastercard, płatnościami kartą za granicą. Do tego masz do dyspozycji polski IBAN, natychmiastowy cashback, przedłużoną gwarancję na sprzęt elektroniczny i ochronę zakupów.

Ktoś powie – ale to już było

Było podobnie, ale nie tak samo. Skąd w ogóle moje zainteresowanie ZEN? Od Was, moi mili. Od dłuższego czasu piszecie do mnie z pytaniem o alternatywę dla Revoluta. Nic dziwnego: najpierw pojawiły się zmiany w limitach przewalutowań i przelewach, teraz zniknęły polskie numery IBAN, a co najgorsze coraz więcej osób ma blokowane konta.

Dlatego postanowiłam opisać dla Was polskiego następcę Revoluta – ZEN. Dzięki tej recenzji już nie będziesz się zastanawiać, co założyć zamiast Revolut.

Moim zdaniem zapowiada się bardzo ciekawie! Zapraszam do lektury 🙂

Otwierając ZEN z naszym kodem otrzymujesz 120 dni dla osoby indywidualnej za darmo lub 60 dni planu dla biznesu za free 🙂

Ponieważ recenzja ZEN wyszła mi dość obszernie, przygotowałam również spis treści. Jeśli będziesz chciał wrócić do interesującego Cię akapitu wystarczy kliknąć w nagłówek poniżej, zamiast wszystko scrollować od nowa 🙂

 1. Informacje o ZEN
 2. Dla kogo ZEN
 3. Porównanie pakietów Gold i Platinium w ZEN
 4. Jak założyć ZEN
 5. Konta walutowe w ZEN
 6. Jak korzystać z instant cashbacku
 7. Ochrona zakupów w ZEN
 8. Jak korzystać z wydłużonej gwarancji RTV/AGD
 9. Jak korzystać z funkcji podstawowych ZEN:

Kilka słów o ZEN

Kojarzycie G2A.com, tę platformę gamingową? Współautorem jej sukcesu jest Dawid Rożek. A teraz ten oto pan tworzy kolejny projekt, czyli właśnie ZEN. Projekt wystartował w listopadzie 2020 roku na szeroką skalę, bo aż w 31 krajach jednocześnie. Partnerem ZEN jest organizacja Mastercard (i z takim logo otrzymujemy kartę), natomiast sama działalność zarejestrowana jest na Litwie. W tym kraju została wydana licencja pieniądza elektronicznego i w tym kraju ZEN podlega kontroli Centralnego Banku Litwy. ZEN posiada oddział w Polsce, zlokalizowany w Warszawie.

Początkowo ZEN miało być dedykowanym rozwiązaniem dla biznesu. Na nasze szczęście ostatecznie mamy dwa rozwiązania: indywidualne i biznesowe.

Jak widać, fintech jest bardzo świeży. Ale muszę przyznać, że rozwija się szybko. W momencie premiery nie było polskich numerów IBAN. Zostały dodane w marcu tego roku. W tym samym czasie Revolut zamyka konta lokalne z polskim IBAN, jakoby ze względu na brak banku, który będzie chciał te konta obsługiwać. Jak widać, pozostaje kwestią odpowiedniej motywacji by znaleźć bank w Polsce, który zechce współpracować przy takim projekcie 🙂 Konta lokalne w PLN w ZEN są obsługiwane przez Alior Bank.

Dla kogo ZEN

Po pierwsze – osoby które ogólnie dużo kupują w Internecie. Tutaj ochrona zakupów jest „właściwym człowiekiem na właściwym miejscu”. 😉 No i cashback. Nie zapominamy o cashbacku. Jeśli sporo kupujesz w Internecie to podejrzewam, że z samego cashbacku zwróci Ci się opłata za konto.

Po drugie – osoby które na przykład planują urządzanie mieszkania i duże zakupy wszelakich elektronicznych sprzętów. W planie Gold suma ubezpieczenia to 1500 euro na każdy produkt, czyli okolice 6800 zł. Moim zdaniem wcale nie tak mało.

Po trzecie – podróżnicy, ale to oczywista oczywistość 🙂

Po czwarte – osoby, które wymieniają większe ilości waluty – na przykład pracujący za granicą.

Po piąte – frankowicze. Niejednokrotnie pytaliście mnie, jak najtaniej przelewać CHF do banku na spłatę kredytu. Wcześniej Revolut oferował darmowe przelewy, teraz to się skończyło a problem znów stał się aktualny. Banki pobierają nieraz kosmiczne wręcz prowizje za przelew międzynarodowy. Co z tego że przelewasz walutę w obrębie Polski – to jest przelew międzynarodowy, który zazwyczaj słono kosztuje, i koniec.

W mojej opinii ZEN sprawdzi się tutaj w 100%. Jak to zrobić? Szybko! 🙂 Doładowujesz konto w PLN. Wymieniasz na CHF po bardzo korzystnym kursie Mastercard, jakiego nie zaoferuje Ci żaden stacjonarny kantor. Wykonujesz przelew międzynarodowy na konto w CHF do spłaty kredytu. 1 przelew miesięcznie w pakiecie Gold masz i tak za darmo. I to wszystko nie ruszając się z fotela, wystarczy kilka kliknięć. Proste? Pewnie że tak.

Po szóste – osoby które rezygnują z Revoluta. Czy to z powodu zmiany opłat, czy przez zamknięcie lokalnych kont w złotówkach czy też impulsem jest coraz częstsze blokowanie kont na Revolucie. Z powodu tych wszystkich rzeczy otrzymaliśmy dużo zapytań o alternatywę dla Revoluta. Tak zresztą narodził się pomysł na ten artykuł 🙂 Ale do rzeczy. W ZEN konto lokalne w złotówkach masz. Funkcjonalność Revoluta również. Brakuje jedynie bezpłatnych, prawdziwych dla naszego kraju przelewów lokalnych, czyli ze złotówek na złotówki. Jak na razie to jedyna istotna wada, którą widzę w ZEN. Ale można się spodziewać, że niedługo przelewy złotówkowe również wejdą do oferty ZEN 🙂

Porównanie pakietów ZEN

Zajmiemy się omówieniem pakietów indywidualnych. Do wyboru mamy dwa pakiety: Gold oraz Platinium. Plany są o tyle fajne, że w każdym momencie możesz dokonać zmiany z jednego na drugi. Wystarczy wejść w Ustawienia -> Plan i na dole masz opcję Zmień plan. Plan zostanie rozliczony po dacie rozliczenia konta.

Oba plany są płatne. Ale zanim zaczniecie narzekać i mówić, że Revolut jest bezpłatny zróbmy mały STOP.

Owszem, podstawowy Revolut jest bezpłatny. Ale ostatnio coraz bardziej jest ograniczany. I myślicie, naprawdę myślicie że on zarabia tylko na tych mini spreadach? Wiem z waszych komentarzy że duża część z Was i tak wybiera wyższe, płatne plany Revoluta. Moim zdaniem jak chcemy coś dobrego to warto za to zapłacić. Szczególnie że podstawowy pakiet w ZEN to niecałe 5 zł, a większość z nas tyle jest w stanie odzyskać co miesiąc z cashbacków.

Pakiet Gold:

 • koszt 0,99 euro miesięcznie, czyli około 4,50 zł.
 • na chwilę obecną za darmo są dwa przelewy lokalne, przy czym przelew lokalny jest definiowany jako przelew SEPA w euro. Dla przypomnienia, SEPA wykonamy w euro na rachunek w euro w krajach OEG. Każdy kolejny kosztuje 0,10 euro.
 • 1 przelew międzynarodowy w miesiącu. Na chwilę obecną jeśli chcesz przelać złotówki z konta w PLN z ZEN na konto w złotówkach w polskim banku musisz wykonać przelew międzynarodowy.
 • doładowanie konta bez prowizji do kwoty 3000 euro miesięcznie (potem 0,5%). Co ciekawe limit bezpłatnej wymiany walut jest większy niż limit doładowania – wynosi 5000 euro miesięcznie (powyżej prowizja 0,3%).
 • limit wypłaty z bankomatów 300 euro miesięcznie, powyżej prowizja 1,5%.
 • karty: za darmo masz 1 kartę fizyczną i 3 wirtualne. Karty możesz oczywiście bez problemu podłączyć do Google Pay lub Apple Pay. Dostawa karty jest darmowa – i w moim przypadku bardzo szybka. Zakładając konto w sobotę we wtorek miałam kartę w ręku.

Pakiet Platinium:

 • kosztuje 4,99 euro miesięcznie
 • 10 darmowych przelewów SEPA co miesiąc, kolejne 0,10 euro.
 • 2 darmowe przelewy międzynarodowe.
 • doładowanie konta bez prowizji do kwoty 5000 euro miesięcznie (powyżej 0,5%), natomiast nie ma limitu wymiany waluty.
 • wypłaty z bankomatów 700 euro miesięcznie, powyżej prowizja 1,5%.
 • karty: masz do dyspozycji 2 karty fizyczne i aż 5 wirtualnych. I tu również możesz podłączyć karty pod Google/Apple Pay. Dostawa karty fizycznej jest darmowa.

Tak naprawdę pakiety różnią się jedynie limitami – każdy oferuje tę samą funkcjonalność i benefity, tylko w innych wysokościach. W obu pakietach masz cashback, ochronę zakupów i dodatkowy rok gwarancji.

Jak założyć ZEN

To bardzo proste. Zajmie Ci to około 5 minut i będziesz mógł cieszyć się w pełni funkcjonalnością ZEN. Ściągnij na telefon aplikację ZEN z Google Play lub App Store z TEGO LINKU.

1. Wybierz, czy chcesz otworzyć konto indywidualne czy dla biznesu (ZEN dla Ciebie/ZEN dla Biznesu).

2. Wpisz swój numer telefonu.

3. Stwórz kod PIN do aplikacji (możesz go później zmienić).

4. Uzupełnij dane: imię, nazwisko, e-mail, adres.

5. W następnym kroku 🔎 wpisz kod polecający: nasz kod, który da Ci 120 dni testowania za darmo dla osób indywidualnych lub 60 dni dla biznesu to: MONIAKIZEN

6. Wybierz plan. Otwierając konto z naszym kodem MONIAKIZEN masz 120 dni darmowego korzystania, nieważne czy zdecydujesz się na pakiet Gold czy też Platinium. Dla biznesu jest to 60 dni dowolnego pakietu za darmo.

7. Zweryfikuj swoją tożsamość: dla osób z Polski dokumentem potwierdzającym tożsamość jest dowód osobisty, paszport lub pozwolenie na pobyt.

8. Zrób selfie.

9. Teraz aplikacja porównuje selfie ze zdjęciem z dokumentu. Jeśli nie uda się zweryfikować tożsamości automatycznie, aplikacja przełącza na weryfikację manualną. Wbrew pozorom nie trwa to długu – w moim przypadku około 2 minut wystarczyło.

10. Tożsamość zweryfikowana, możesz zacząć korzystać z ZEN

11. Pozostało zamówić kartę – zrobisz to już po zalogowaniu się na swoje konto w ZEN.

ZEN – konta walutowe

W ZEN do dyspozycji masz 30 kont w różnych walutach. Od najbardziej oczywistych, takich jak złotówki, euro, funt i dolar do bardziej egzotycznych, typu szyling ugandyjski. Co najciekawsze, nie musisz ich otwierać – wszystkie konta są dla Ciebie automatycznie dostępne już przy pierwszym uruchomieniu aplikacji.

Konta w euro, złotówce i funcie mają swoje własne, lokalne numery IBAN do przelewów lokalnych. Czyli konto złotówkowe posiada polski IBAN w polskim banku – w tym przypadku ZEN współpracuje z Alior Bankiem. Jeśli chcesz przelać złotówki z polskiego banku w złotówkach, robisz zwykły przelew na konto z polskim IBAN.

Pozostałe konta mają jeden „zbiorczy” IBAN, nazywany globalnym. W tym przypadku musisz zrobić przelew międzynarodowy na ten numer konta, czyli przelew SWIFT. ZEN automatycznie rozpozna walutę, w jakiej dokonujesz przelewu i zaksięguje go na odpowiednim koncie.

Jeśli jesteśmy już przy temacie kont walutowych to warto oczywiście wspomnieć o kursie wymiany w ZEN. Transakcje są rozliczane po kursie Mastercard. I wygląda to bardzo dobrze. Dokonałam porównania z Revolutem względem trzech najpopularniejszych walut: euro, dolar i funt. Oto jak to wyglądało w momencie wykonania testu:

Moim zdaniem very nice 🙂

ZEN – cashback

Coś dla fanów zakupów przez Internet, czyli kilka słów o błyskawicznym cashbacku w ZEN.

Cashback na chwilę obecną działa tylko za zakupy w sklepach internetowych. W ZEN znajdziesz popularne sklepy, takie jak Allegro (1%), 5.10.15 (8%), AliExpress (4%), Booking (4%), eobuwie (7%), RTV EURO AGD (2,5%) i wiele innych. Na moment pisania tego artykułu naliczyłam 35 sklepów z cashbackiem.

Jak otrzymać cashback? Wystarczy że zalogujesz się do aplikacji, wejdziesz w zakładkę Ustawienia –>Zenefity -> Błyskawiczny cashback. Następnie wybierasz sklep, w którym chcesz zrobić zakupy. Wchodzisz do niego z poziomu aplikacji (czyli klikasz w link w aplikacji). Dokonujesz zakupów, płacisz kartą ZEN i gotowe!

Cashback ma być naliczany nawet do 15 minut po dokonaniu płatności.

Zwróć uwagę podczas zakupów, by nie przełączać się pomiędzy kartami czy aplikacjami w telefonie i dokonać zakupu w ciągu 24 godzin od kliknięcia w link. Inaczej cashback może nie zostać poprawnie naliczony.

Cashback w ZEN został przeze mnie osobiście przetestowany na Allegro. I wiesz co? Został naliczony i uznany na koncie dosłownie w minutę. Jak sobie przypomnę przejścia z Goodie i Refunderem, pisanie reklamacji dlaczego cashback po 3 miesiącach nadal nie jest widoczny… Niebo a ziemia.

ZEN – ochrona zakupów

Coś bardzo na czasie i moim zdaniem bardzo przydatne. Zacznę od małej dygresji. Ostatnio co 2-3 dni dostaję od Was pytania o chargeback, co zrobić jeśli sprzedawca nie wysłał towaru lub wysłał przedmiot niezgodny z opisem i nie chce zwrócić pieniędzy. Niestety coraz popularniejsze są również oszustwa na OLX z fałszywymi linkami do płatności.

ZEN w moim odczuciu trafił w dziesiątkę z ochroną zakupów. ZEN Care to wbudowany w funkcjonalność konta pakiet, który chroni Cię na wypadek takich właśnie zdarzeń. Wystarczy że za zakupy płacisz kartą ZEN. Jeśli coś pójdzie nie tak zwracasz się do ZEN o zwrot środków. Wystarczy że z historii transakcji wybierzesz konkretną transakcję, klikniesz Zwrot środków, opiszesz problem i dołączysz ewentualne dokumenty, które mogą być pomocne (na przykład historię rozmowy ze sprzedającym).

I nie płacisz za niego nic dodatkowo – masz to już w pakiecie 🙂 W pakiecie Gold możesz skorzystać z 1 zwrotu miesięcznie, w pakiecie Platinium bez limitu. Ma być szybko i bez zbędnych nerwów, stresu i formalności. Na razie (na szczęście) nie musiałam korzystać, ale warto o tym pamiętać. Szczególnie jak w planach masz większe lub droższe zakupy.

Jakie zdarzenia obejmuje ochrona zakupów:

 • kupony towar/usługa nie została dostarczona lub nie spełnia Twoich oczekiwań,
 • sprzedający nie zwrócił Ci środków,
 • karta została obciążona dodatkową opłatą lub podwójnie,
 • bankomat nie wypłacił Ci środków lub
 • nie rozpoznajesz transakcji.

ZEN – przedłużona gwarancja

Pozostajemy jeszcze przez chwilę przy miłym mojemu sercu temacie zakupów.

Planujesz zakup elektroniki? Telefon, laptop, pralka, inny sprzęt z kategorii RTV/AGD? Zapłać za zakupy kartą ZEN. Dzięki temu dostaniesz przedłużoną aż o rok gwarancję. I za to również nie płacisz dodatkowo.

Wystarczy że całość zakupów zostanie opłacona kartą ZEN (czyli zakupy na raty się niestety nie liczą). Gwarancją są objęte sprzęty zakupione w sklepach zarejestrowanych na terenie Unii Europejskiej + Norwegia, Szwajcaria i UK (oprócz sklepów duty-free). Mogą to być zakupy zarówno w sklepach stacjonarncyh jak też internetowych. A opłacić je możesz zarówno kartą fizyczną jak też wirtualną.

W planie Gold suma szkód w ramach gwarancji to 1500 euro na każdy produkt zakupiony za pomocą karty ZEN, a pakiecie Platinium to 5000 euro. Nie ma limitu sprzętu objętego gwarancją, jest jedynie suma ubezpieczenia.

Kto dostarcza ubezpieczenia? AXA, więc żaden dziwny no-name ubezpieczyciel. Osobiście z AXĄ mam dobre doświadczenia w temacie ubezpieczeń. Zamawiając kartę nie zapomnij wyrazić zgody na rozszerzoną gwarancję. To nic nie kosztuje, a może się przydać. Na maila dostaniesz certyfikat ubezpieczenia od AXA

Gwarancja obejmuje sprzęty, na które producent daje gwarancję nie dłuższą niż 3 lata. A co obejmuje? To, co gwarancja producenta – nie ma tu ubezpieczenia od zalania laptopa przez kota, który wskoczył na stół bo gonił go pies lub innych skutków serii niefortunnych zdarzeń. Wśród innych wyłączeń warto wymienić szkody spowodowane działaniem ognia (jeśli to nie sprzęt jest jego źródłem) i żywiołami (na przykład piorun), będące następstwem zakłóceń w funkcjonowaniu sieci elektrycznej, gazowej czy wodno-kanalizacyjnej. Więcej szczegółów znajdziesz w szczególnych warunkach ubezpieczenia w załączniku.

Jak korzystać z funkcji podstawowych ZEN

#Doładowanie konta ZEN

W zależności od tego, w jakiej walucie chcesz doładować konto w ZEN, masz do wyboru kilka metod dodania środków. Przyjrzyjmy się temu bardziej szczegółowo.

1. Doładowanie konta w złotówkach

Do wyboru opcji masz całkiem sporo. Konto w złotówkach w ZEN możesz doładować BLIKiem, kartą, zwykłym przelewem bankowym, przez Google Pay oraz korzystając z Trustly (bramka do przelewów).

 • minimalna kwota doładowania BLIKiem, kartą i przez Google Pay to 10 zł
 • minimalna kwota doładowania przez Trustly to 14 zł;
 • doładowanie przelewem na dowolną kwotę.

Co ciekawe, w ZEN możesz wpisać ręcznie kwotę doładowania lub klikasz na wybrane kwoty aż do uzbierania sumy, którą chcesz przelać na ZEN. Przykładowo chcesz dodać 245 zł. Najłatwiej będzie kliknąć 2×100 zł, 2×40 zł i 1x5zł – lub wpisać kwotę ręcznie.

Doładowanie konta standardowym przelewem również nie przysporzy Ci kłopotu. Kliknij opcję Przelew bankowy – pokaże Ci się numer konta z polskim numerem IBAN do przelewów lokalnych oraz numer konta do przelewów międzynarodowych.

2. Doładowanie konta w euro

Konto w euro możemy doładować za pomocą karty, Google Pay, przelewu, przez Trustly lub iDeal. W tym przypadku minimalne kwoty zasilenia to 3 euro (nie licząc przelewów).

3. Doładowanie konta w pozostałych walutach

Do wyboru karta, Google Pay lub przelew bankowy. Minimalna kwota zasilenia to 3 jednostki danej waluty (na przykład 3 GBP).

#Wymiana walut

Konto doładowane, co teraz? Chcesz wymienić walutę na docelową – przykładowo złotówki na dolary. Nic trudnego. Wchodzisz na konto złotówkowe, klikasz opcję Wymiana, ustawiasz walutę docelową (w naszym przykładzie USD). Wpisujesz kwotę. Od razu widzisz kurs, po jakim zostanie przewalutowana Twoja transakcja.

#Płatności kartą

Kto z Was korzystał z Revoluta lub innej karty wielowalutowej ten zapewne zna mechanizm automatycznego przewalutowania podczas płatności kartą. Płacisz kartą a karta sama pobiera środki z odpowiedniego konta w danej walucie. Pod warunkiem że wcześniej dokonaliśmy wymiany i mamy tę walutę na koncie.

Co jeśli nie mamy waluty na odpowiednim koncie ZEN i płacimy kartą?

Domyślnym kontem do pobrania opłacanej czy wypłacanej sumy w ZEN jest konto w euro. W przypadku braku lub niewystarczających środków na koncie euro transakcja będzie ściągnięta z konta, którego saldo na to pozwoli. Kolejność sprawdzania kont w ZEN jest następująca: EUR, USD, GBP, PLN. Moze tak być, że połowę wymaganej kwoty masz na jednym rachunku, a połowę na drugim. Wtedy płatność zostanie ściągnięta po połowie z obu kont.

Ale jeśli nie masz środków na żadnym z tych kont to wtedy transakcja zostanie odrzucona.

PRZYKŁAD

Masz pieniądze na koncie w euro oraz w złotówkach. Płacisz kartą w dolarach – dolarów nie masz na koncie dolarowym. Transakcja zostanie dokonana z konta w euro, czyli nastąpi przewalutowanie euro-dolar.

A jeśli płacisz w walucie której ZEN nie obsługuje?

Wtedy nastąpi próba pobrania środków z konta w USD. Jeśli nie masz dolarów to aplikacja sprawdza kolejno konta w euro, funtach i złotówkach. Jeśli nie ma tam wymaganej kwoty transakcja zostanie odrzucona.

Subiektywnie o ZEN, czyli moja opinia

Co mogę powiedzieć – ZEN jak na razie podoba mi się, i to bardzo.

Dlaczego? Już wyjaśniam.

Bardzo łatwo go założyć. Naprawdę. I to pomimo tego, że nie przeszłam automatycznej weryfikacji zdjęcia twarzy i poszło na weryfikację ręczną. Obwiniam o to lockdown (brak makijażu, u fryzjera byłam rok temu a i nie ma co ukrywać, jakiś dodatkowy kg też gdzieś się znajdzie). W tym momencie pomyślałam sobie: no to teraz sobie poczekam pewnie do poniedziałki (zakładałam w sobotę). Wiecie ile potrwała ta ręczna weryfikacja? Max 2 minuty i było po wszystkim. Banki i inne instytucje, proszę brać przykład w tym zakresie!

Nie gorzej jest z dostarczeniem karty. Konto założone w sobotę, kartę dostałam we wtorek. Przywiózł ją uprzejmy pan kurier 🙂

Aplikacja. Ktoś może narzekać, że jest za prosta. A ja to lubię! Czego nie mogę znieść w Revolucie po aktualizacjach to tego, że teraz nic nie jest intuicyjne i wszystkiego trzeba szukać (a już szczególnie czatu). ZEN jest tak intuicyjny że chyba nawet moja babcia by sobie poradziła. I wiecie co? To właśnie w aplikacji najbardziej czuję tego ducha ZEN. Jest czarno-biała, prosta, harmonijna, nieprzekombinowana. Błagam ZEN, nie zepsujcie tego w przyszłości!

Nawiązując do czatu – kolejny plus. Zdążyłam przetestować już support kilkakrotnie, zadając pracownikom pewnie dziwne z ich punktu widzenia i podchwytliwe pytania. Połączenie za każdym razem było błyskawiczne, a pracownicy moim zdaniem wiedzą, o czym mówią. Na dodatek support działa 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Co ważne, czat jest obsługiwany w naszym rodzimym języku. W tej kwestii naprawdę się przyłożyli.

Podsumowując: polecam z czystym sumieniem. Dobre kursy wymiany, prosta aplikacja, support na bardzo wysokim poziomie, cashback, ochrona zakupów, gwarancja – to wszystko przemawia bardzo za ZEN 🙂

Zachęcam Was do pozostawienia komentarzy pod artykułem. Wasze opinie na temat ZEN będą na pewno pomocne dla kolejnych czytelników.

Gwarancja uczciwości! Możesz sam sprawdzić dokumenty dotyczące tej promocji:

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 16

 1. kiki pisze:
  Koleżanki i Koledzy, testuję ZEN na wszystkie strony, napiszę więc krótko na co musicie bardzo uważać:
  #Przelewy Swift do USA#. Jeżeli to będzie przelew swift SHA, bank odbiorcy w US naliczy opłatę (zwykle min. 15 USD)
  ZEN nie jest w stanie podać który bank będzie pośrednikiem, prowizji więc wcześniej nie sprawdzicie. I tu jest główna
  różnica pomiędzy revolut (wykonują przelew wewnętrzny w US) a ZEN. Tak, revolut doliczy przy podstawowym koncie niewielką
  prowizję za przelew do US, ale nie 15 USD, co zaboli w opcji Swift SHA ZEN. Opcja Swift OUR w ZEN kosztuje 10 EUR, więc nie ma moim zdaniem jak ominąć tej opłaty.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dzięki za informacje z pierwszej ręki – aż tak daleko mój test nie sięga, przelewów do USA nie robię, więc tym bardziej przydatna informacja.
 2. Sławomir pisze:
  Jak na razie testuję z małymi sumami. Przeszedłem z Revoluta i jestem zadowolony. Dzięki za kod na 120 dni. Cashback dobra sprawa no i wydłużona gwarancja na plus.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Ostatnio sama testowałam cashback i naprawdę błyskawicznie działa. Czekam aż dodadzą zwykłe przelewy lokalne w złotówkach z ZEN na konto w polskim banku i wtedy jak dla mnie oferta będzie kompletna 🙂 Ciekawa jestem jeszcze tej ochrony zakupów, na razie nie musiałam (na szczęście) jej testować i czy faktycznie to wygląda tak fajnie jak w opisie.
 3. Sławomir pisze:
  Brakuje mi jeszcze płatności blikiem
 4. Paweł pisze:
  Czy doładowanie ZEN kredytówką np.: Millenium powoduje dodatkowe obciążenie karty (prowizja jakaś)
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   To już zależy od regulaminu kart kredytowych danego banku: na przykład Citi pobiera prowizję dla Revoluta, więc myślę, że w przypadku ZEN będzie analogicznie. Millennium nie pobierało, przynajmniej kilka miesięcy temu.
 5. Morri pisze:
  Zweryfikować manualnie się nie mogę ponad 5 minut już leci. Z ciekawości chciałem sprawdzić niech mi ktoś powie. Czy żeń posiada Polski iban i jest wolny od zajęcia komorniczego?
  • Morri pisze:
   Zweryfikowali mnie koło 6 rano. Dalsza część pytania. Czy to konto jest zwykłym Polskim kontem. Czy kontem technicznym?
   Chodzi o to czy komornik może zająć takie konto czy nie?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Moim zdaniem nie zajmie – ZEN działa na bardzo podobnej zasadzie jak Revolut, ma licencję pieniądza elektronicznego wydaną przez Bank Centralny Litwy. A w przypadku Revoluta nie spotkałam się, żeby komornik zajął konto.
 6. Agnieszka pisze:
  Czy cashback z Lidla dotyczy też sklepów stacjonarnych?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Na razie niestety tylko zakupy internetowe, ale być może niedługo oferta cashbacku zostanie rozszerzona.
 7. Sew pisze:
  Czy przed końcem okresu testowania można zrezygnować z ZEN? Szukam czegoś głównie na wyjazd lipcowy i znajomi polecali revolut. Sam myślałem o kantorze alioru. Po przeczytaniu opinii mam obawy o bezstresowy wyjazd z revolutem, a zen jest ciekawą opcją. Niestety w dobie pandemii nie odwiedzam innych stref walutowych, a teraz planuję 1 wyjazd krótki latem. Nie wiem więc, czy planując płatności ok. 1000 euro kartą jest sens zakładania Zenka 😉
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Myślę że spokojnie możesz założyć – z naszym kodem masz 120 dni testowania więc zdążysz przed tym terminem zamknąć, jeśli nie przypadnie Ci do gustu lub nie będzie w ogóle potrzebny 🙂 Jest też druga opcja – możesz w aplikacji odsubskrybować plan, wtedy nie naliczają Ci się opłaty. I na przykład za rok, jak będzie ZEN znów potrzebne, to nie musisz go ponownie zakładać.
 8. Michał pisze:
  Czy cashback z Agata Meble nadal jest dostępny?

Napisz komentarz