Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.
Co zrobić, aby zarabiać na bankach, zamiast one na nas?
Witaj! Dzisiejszy artykuł dedykuję przede wszystkim hejterom i niedowiarkom, którzy uważają, że na bankach nie da się zarobić. To artykuł dla każdego kto myśli, że bankowi zależy tylko na tym, żeby go oszukać i wyciągnąć od niego kasę.
A to nieprawda…
Zanim jednak podzielę się z Tobą wskazówkami co konkretnie zrobić, abyś zarabiał na bankach, zamiast one na Tobie, to warto, abyś przeczytał kilka zdań o tym, jak wygląda dzisiejszy rynek bankowy… a przez ostatnie lata zmieniło się naprawdę wiele.
Na czym zarabia bank?
To trochę wbrew logice, ale najczęściej wygląda to tak, że bank zarabia na lojalnych klientach, którzy zostają z nim na lata. Kiedy zaufasz już danemu bankowi, założysz lokatę, weźmiesz w nim kredyt albo skorzystasz z jakiegoś innego bardzo dochodowego (dla banku) instrumentu finansowego, bank zaciera ręce.
Sytuację tę można porównać z rynkiem operatorów komórkowych. Oni potrafią wydać setki złotych, abyś wybrał ich jako swojego operatora. Dostaniesz telefon za złotówkę, pakiety darmowych minut i wiele innych bonusów bylebyś tylko przeszedł do nich. A oni zwrot tych kosztów uzyskają dopiero po wielu miesiącach licząc, że może założysz później u nich telefon na firmę z dużym abonamentem, będziesz chciał rozszerzyć swój pakiet o darmowy internet bez limitu albo polecisz ich swojej rodzinie i znajomym żeby mieć darmowe rozmowy w sieci.
Nigdy nie pracowałem w banku, ale obserwując od lat rynek bankowy śmiem twierdzić, że banki nie zarabiają na kontach osobistych. Traktują je raczej, jako wabiki, które mają przyciągnąć klienta, aby ten dał im zarobić na innych instrumentach.
Czy Twój bank docenia lojalność?
Od jakiegoś czasu, idąc śladem operatorów telefonicznych, banki znacznie bardziej premiują nowych klientów zarabiając jednocześnie na swoich lojalnych i wieloletnich klientach.
Trochę to wbrew logice, ale nic nie poradzimy, że dzisiejszy świat stanął na głowie i nie warto być lojalnym wobec banku.
Może udało już Ci się zaobserwować, jak bank wprowadza małymi kroczkami, drobne opłaty, które wyciągają z Ciebie pieniądze. Tu złotówka za bankomaty, tam 3 złote za prowadzenie konta i 5zł za utrzymanie karty… W ostateczności może się okazać, że za bycie lojalnym klientem płacisz nawet 100 czy 200 zł rocznie. A mógłbyś zarabiać…
Jak zarabiać na bankach?
Przejdźmy zatem do głównego tematu tego artykułu… Aby zarabiać na bankach trzeba po pierwsze zrozumieć, że warto regularnie zmieniać rachunek bankowy, a po drugie zacząć wyszukiwać i korzystać z ciekawych promocji bankowych.
Jeśli chcesz być na bieżąco, możesz zacząć regularnie przeglądać strony różnych banków, uważnie przyglądać się reklamom telewizyjnym lub po prostu polubić nasz fanpage i otrzymywać regularne powiadomienia o najlepszych promocjach bankowych.
Kiedy będziesz już otrzymywać powiadomienia o promocjach, zwyczajnie wybieraj te, które odpowiadają Twoim oczekiwaniom i możliwością. Są takie, które płacą już za samo założenie konta, czasem za założenie lokaty, a coraz częściej proponują zwrot wydatków za płacenie ich kartą.
W ten sposób regularnie wybierzesz ofertę, która pozwoli Ci zarabiać zamiast wyciągać z Ciebie kasę drobnymi, ale regularnymi opłatami.
A ile można zarobić?
Pieniędzy do zdobycia jest naprawdę sporo. Tak, jak podpisując umowę o abonament w jednej z sieci komórkowych możesz otrzymać telefon warty kilkaset złotych, tak i tutaj możesz zdobyć od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Korzystając ze wszystkich promocji, które opisaliśmy w roku 2015 można było zarobić 8 344 zł.
Oczywiście, jest mało realne, abyś skorzystał z nich wszystkich ale pokazuje to o jak dużej skali mówimy. A nie uwzględniam tutaj możliwości zdobycia premii zakładając konto na żonę, siostrę, brata, rodziców i dziadków, co zwielokrotniłoby ten zarobek. Ale wracając do tematu…
Spójrz na komentarze osób, które skorzystały z poszczególnych promocji na naszym blogu:
Więcej tego typu komentarzy potwierdzających sukcesy naszych czytelników znajdziesz tutaj w specjalnej galerii.
Większość z wymienionych w komentarzach promocji jest już nieaktualna, ale obserwując nasz fanpage i nasz blog, możesz być pewien, że na przestrzeni najbliższych miesięcy podsuniemy Ci mnóstwo tego typu okazji. Wystarczy odrobina cierpliwości i chęć do działania, kiedy przyjdzie odpowiednia okazja.
Dlaczego banki tak dużo płacą i gdzie jest haczyk?
Jednym z powodów, dla których tak wygląda rynek Polskiej (i nie tylko) bankowości jest na pewno fakt, o którym wspomniałem powyżej, czyli to, że banki nastawiają się na wieloletnią współpracę z klientem i zarobek na dalszych produktach, z których on skorzysta.
Innym, również znaczącym czynnikiem, jest na pewno fakt, że banki mają swoje korporacyjne cele wyznaczone na dany kwartał czy rok. Aby akcjonariusze i zarząd byli zadowoleni z rozwoju firmy, działy handlowe muszą cały czas napełniać swoje statystyki nowymi klientami.
A co przyciągnie klientów lepiej niż hasło „promocja” oraz zaoferowanie np. 50zł za otwarcie konta? Często jest to kwota wypłacana bez żadnych dodatkowych warunków, choć zawsze warto sprawdzić szczegółowe warunki w regulaminie promocji.
Ten sposób pozyskiwania klientów sprawdza się dla banków i skoro udostępniają taką możliwość to naiwnością jest nie skorzystać i przepłacać za swoje konto tylko dla tego się do niego przywiązałeś przez ostatnie miesiące czy nawet lata.
Możesz takie okazje traktować, jako okres próbny w nowym banku (za który jeszcze Ci zapłacą). Możliwe, że inny bank ma jeszcze lepszą obsługę, wygodniejszy panel internetowy, darmowe bankomaty na całym świecie albo dodatkowe usługi w pakiecie, za który obecnie płacisz w swoim banku.
Nie dowiesz się tego, jeśli nie sprawdzisz.
Ale z promocji korzystaj uważnie
Jak może już zaobserwowałeś, opisując u nas na blogu promocję zawsze dokładnie podajemy jej warunki, analizujemy kto może do niej przystąpić, z jakimi opłatami się wiąże i czy nie ma w niej jakichś dodatkowych haczyków.
Ale nie musisz nam wierzyć na słowo. Pod każdym opisem promocji zamieszczamy linki do obowiązującego regulaminu i dokumentów pomocniczych, jak tabele opłat i prowizji. Możesz z nich skorzystać, aby samodzielnie zobaczyć jakie są warunki promocji.
Pamiętaj, że regulamin zawsze jest zbiorem zasad, których przestrzeganie zagwarantuje Ci wypłatę danego bonusu czy zdobycie gadżetu, więc warto go znać. A na co dokładnie zwracać uwagę w regulaminach dowiesz się z naszego darmowego poradnika PDF (dostępny również .epub oraz .mobi) „Jak zarabiać na bankach”. Możesz go pobrać jednym kliknięciem tutaj lub przeczytać krótką recenzję tutaj.
A na koniec… Pilnuj swojego interesu
Kiedy będziesz już na bieżąco z najnowszym promocjami bankowymi i kiedy znajdziesz taką, z której zechcesz skorzystać, pamiętaj aby dokładnie przestrzegać zasad zapisanych w regulaminie.
Trzeba uczciwie powiedzieć, że w interesie banku jest abyś założył u nich konto i nie spełnił warunków promocji. W ten sposób nie będą musieli wypłacić Ci obiecanej premii, ale jeśli wszystko zrobisz jak należy to nie będą mieli wyjścia i gwarantuję Ci, że bonus wpadnie w Twoje ręce. Takie po prostu są zasady zapisane w regulaminie i bank nie może ich w żaden sposób obejść, ani oszukać.
Pamiętaj tylko, żeby dokładnie tych reguł przestrzegać. Jeśli w regulaminie zapisano, że masz wykonać 3 transakcje kartą, to zapisz sobie w kalendarzu, aby wykonać te 3 transakcje kartą i zrób to.
Bank nie będzie przypominał Ci o poszczególnych krokach promocji (choć i takie przypadki się zdarzały), dlatego pilnuj swojego interesu we własnym zakresie i zarabiaj na bankach.
Otrzymuj powiadomienia o najnowszych promocjach
Subskrybuj nasz kanał nadawczy na Messengerze i nie przegap żadnej promocji:
My jako osoby opisujące te promocje faktycznie musimy przebrnąć przez te regulaminy, ale powiem Ci że to nic strasznego, a dla mnie to dobre zajęcie, dzięki niemu mogę się odstresować np. kiedy stoję w korku podczas powrotu z pracy do domu. 🙂 Wszystko da się pogodzić i zorganizować – to kwestia zaradności. 🙂 Pozdrawiam!
Uważam, że założenie konta i wyciągnięcie z banku ile się da to dobry pomysł 🙂
widzę że ktoś woli cały dzień rozkładać towar w sklepie, ja wolę np dwa razy przejść się do punktu telekomunikacyjnego i zarobic to samo
świat bez gotówki to praktycznie śmierć dla obywateli, całkowita kontrola i inwigilacja, okradanie obywateli przez państwo itp
nigdy nie można zrezygnować z gotówki, choćby to miało być droższe
PS. możliwościom pisze się przez OM na końcu:)