Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

ZEN vs Revolut – porównanie planów. Co wybrać? Co okaże się lepsze?

Aktualne Fintech
Magda Kopiczko

Nadszedł czas, by porównać dwóch najważniejszych graczy na polskim rynku wymiany walut. Mowa oczywiście o polskim projekcie-fintechu ZEN oraz brytyjskim ex-fintechu (ma już status banku), Revolucie.

Skupimy się na podstawowych funkcjonalnościach, jakie ZEN i Revolut oferują, czyli wymianie walut. Dokonamy rozczłonkowania planów, rozbierzemy do naga prawdę o prowizjach i opłatach, bez litości je porównamy i dokonam osądu: co jest lepsze, ZEN czy Revolut?

Zainteresowani wynikiem? Zapraszam do lektury!

I. Kilka słów o aplikacji ZEN

ZEN jest projektem dość świeżym, wystartował jesienią 2020 roku. Jednak przez te niespełna dwa lata fintech rozwinął się zadziwiająco dobrze. Zawsze z zainteresowaniem obserwuję komentarze pod artykułami, i szczerze zachęcam, byście pozostawiali swoje opinie dla potomnych 🙂 Szczególnie jeśli mowa jest o nowych graczach na rynku. W ciągu niecałego roku, który minął od mojego pierwszego artykułu na Moniakach na temat ZEN, komentarze czytelników w większości przypadków są bardzo przychylne, co oznacza, że ZEN spełnia pokładane w nim nadzieje. I nie, wbrew temu, co robi większość konkurencji, nie moderuję komentarzy (chyba, że ktoś wyraża się wulgarnie lub spamuje), więc odzwierciedlają one rzeczywiste opinie użytkowników.

ZEN zarejestrowany jest na Litwie, ale posiada konto w złotówkach z polskim numerem IBAN. Coś, czego przez ponad rok brakowało Revolutowi, który miał problem ze znalezieniem banku w Polsce, chętnego do prowadzenia takich kont. Dopiero wiosną 2022 roku Revolut dogadał się z Aion Bankiem i powtórnie zaczął oferować konta w złotówkach. ZEN na razie nie miał z tym żadnego problemu – i oby tak zostało.

W ZEN masz do wyboru (od września 2022 r.) trzy plany: Free, Gold i Platinium. Plan Free jest bezpłatny, plan Gold kosztuje 4 zł miesięcznie, natomiast Platinium 30 zł.

Dla naszych czytelników mamy promocję na ZEN. Zakładając aplikację z naszym kodem otrzymujesz 60 dni wybranego przez Ciebie planu za darmo (lub 60 dni dla biznesu).

Ściągnij aplikację ZEN z TEGO LINKU, wpisz kod polecenia MONIAKIZEN i testuj przez 60 dni za darmo.

O ZEN pisałam szczegółowo w tym artykule – jeśli jeszcze go nie czytałeś, to zachęcam do zapoznania się:

II. Kilka słów o aplikacji Revolut

Startup Revolut został założony przez dwóch Rosjan już w 2015 roku. Początkowo był zarejestrowany w UK. W 2018 roku zyskał europejską licencję bankową, dzięki której mógł działać w Unii Europejskiej. W 2020 roku Revolut został przeniesiony na Litwę, w związku z planowanym brexitem. Również w 2020 roku Revolut poinformował Polskich użytkowników o możliwości przejścia do Revolut Bank, co wiąże się z gwarancją depozytów do 100 000 euro oraz możliwością skorzystania z produktów bankowych, takich jak karta kredytowa czy kredyt.

W Revolucie masz aż 4 plany do wyboru: bezpłatny Standard, Plus w cenie 14,99 zł miesięcznie, Premium za 29,99 zł/m-c oraz Metal, który kosztuje 49,99 zł/m-c.

Obecnie Revolut ma promocję dla nowych klientów: 3 miesiące planu Premium za darmo. Jeśli chcesz z niej skorzystać, załóż konto z TEGO LINKU.

Szczegóły znajdziesz w poniższej recenzji Revoluta.

Jeśli jesteś ciekaw, co ma do zaoferowania Revolut i jak z niego korzystać, zapraszam do artykułu:

III. ZEN vs Revolut – porównanie planów

ZEN i Revolut mają bardzo zbliżone kursy wymiany walut, dlatego tak drobnych różnic nie będę rozpatrywać w tym zestawieniu. Szczególnie że raz może to być różnica 2 groszy na korzyść ZEN, a w kolejnym dniu na korzyść Revoluta. Krótkie porównanie kursów zrobiłam w artykule na temat ZEN – jak założyć. Jeśli jesteś ciekawy, zapraszam do lektury – link znajdziesz w I akapicie.

1. Porównanie planów podstawowych ZEN i Revolut, czyli planu Free i Standard

Dzisiejszy sparing rozpoczniemy od porównania podstawowych planów ZEN i Revoluta, czyli na tapet bierzemy darmowe plany Free i Standard.

ZEN PLAN FREEREVOLUT PLAN STANDARD
Cena0 zł0 zł
Darmowa karta fizycznabrak, można zamówić za 10 EURKarta jest darmowa, natomiast wysyłka jest płatna (24,99 zł)
Darmowa karta wirtualnaTak, jednaTak, jednorazowa i wielorazowa
Limit miesięczny wymiany walutnie ma bezpłatnej wymiany, wszystko z prowizją 0,5%do 5 000 zł/m-c
Prowizja za wymianę ponad limit0,5%
Prowizja za wymianę w weekend0,4 %1%
Wypłata z bankomatów za darmoNie ma bezpłatnego limitu wypłatdo 800 zł/m-c lub 5 wypłat
Prowizja za wypłatę ponad limit1,5%2%, min. 5 zł
Limit bezpłatnego doładowania kontaNie ma możliwości doładowania konta za darmo, każda metoda wiąże się z prowizjąbez limitu
Google/Apple PayTakTAK
Bezpłatne doładowanie konta w PLNNIETAK, kartą, przez Google/Apple Pay lub przez łatwe przelewy ING/mBank
Bezpłatna wpłata gotówki na kontoTak, w Żabce, do 500 zł dziennieNie
Konto lokalne w PLNTAKTAK
Darmowe przelewy w PLN w PolsceNIE, 0,50 EURTAK
Przelewy SEPA w euro0,10 EURBezpłatne
Przelewy międzynarodowe SWIFT Wszystkie płatneWszystkie płatne
Ochrona zakupówNIENIE

Przed zmianą cennika we wrześniu 2022 r. ZEN był moim zdecydowanym faworytem. Niestety, po zmianach już tak nie jest. Jak sam pewnie już widzisz po zestawieniu obu darmowych planów, Revolut oferuje w chwili obecnej o wiele więcej bezpłatnych możliwości.

Parametr pierwszy w walce ZEN vs Revolut – plany podstawowe: limit wymiany waluty i prowizje

Plan Free w ZEN nie przewiduje bezpłatnej wymiany waluty w żadnej wysokości. Za wszystko zapłacisz 0,5%, a w weekendy dodatkowo 0,4%. Revolut umożliwia wymianę bez prowizji do kwoty 5 000 złotych, a powyżej tej kwoty zapłacisz prowizję 0,5%.

ZEN vs Revolut – wymiana waluty w weekendy

Revolut pobiera aż 1% prowizji za wymianę waluty w weekendy. Oczywiście, nikt Cię nie zmusza, by to robić akurat w sobotę czy niedzielę. Ale zdarzają się takie sytuacje, gdzie nie możesz zwlekać do poniedziałku, tylko waluty potrzebujesz na już.

ZEN ma w cenniku pozycję pt. „Markup outside foreign exchange market hours – 0,4%”. Chodzi o to, że w weekendy organizacja Mastercard (po której kursach ZEN przelicza transakcje) ma gorsze kursy, ze względu na zamknięcie giełd. Tak samo zresztą jak Revolut, w weekendy kursy są gorsze. Pomimo tego, jak zaraz sam zobaczysz, ZEN w weekendy zdecydowanie wygrywa ten pojedynek.

Rozpatrzmy dwa przykłady. Screeny są robione w odstępach kilku sekund, tyle ile zajmuje przełączenie się z aplikacji na aplikację.

Przykład I – wymieniam 1 000 zł na euro w weekend

2,5 euro różnicy na korzyść ZEN.

Przykład II – wymieniam 6 000 zł na euro w weekend

Limity doładowań w ZEN i Revolut

ZEN w planie Free nie ma żadnego darmowego limitu doładowania konta, żadną metodą. Na przykład za przesłanie środków przelewem w złotówkach zapłacisz 0,50 euro. Za BLIKa 0,4%, a za kartę 0,5%.

Revolut nie ma żadnych limitów doładowań.

ZEN kontra Revolut – wypłaty z bankomatów

Limit bezpłatnych wypłat z bankomatów w przypadku plany Free ZEN jest jasny: po prostu nie istnieje. Za każdą wypłatę zapłacisz prowizję 1,5%. Limit Revoluta wynosi 800 zł lub 5 wypłat. Polega na tym, że jeśli w danym miesiącu wypłacisz gotówkę 5 razy, to za 6 wypłatę poniesiesz prowizję. Nawet, jeśli te wypłaty będą małe i nie przekroczysz limitu 800 zł miesięcznie. Przykład? Proszę bardzo. Wypłacasz z bankomatów 5×10 euro, czyli wykorzystałeś nieco ponad 1/4 miesięcznego limitu. Niemniej, za 6 wypłatę poniesiesz prowizję 2% min. 5 zł. Morał? Możesz wypłacić dużo poniżej limitu miesięcznego, a i tak naliczy Ci się prowizja za jego przekroczenie.

2. Porównanie planu Gold ZEN oraz planu Plus Revolut

Dokonam teraz porównania planu Gold od ZEN oraz płatnego, najtańszego planu w Revolucie, czyli planu Plus. Jego koszt to 14,99 zł miesięcznie. Przekonajmy się, czy za więcej kasy Revolut oferuje użytkownikowi więcej funkcjonalności.

ZEN PLAN GOLDREVOLUT PLAN PLUS
Cena4 zł/m-c14,99 zł/m-c lub 149,99 zł rocznie (wtedy 12,50 zł/m-c)
Darmowa karta fizycznaTak, jedna
Wysyłka za darmo
Tak, dwie
Wysyłka za darmo
Darmowa karta wirtualnaTak, jednaTak, jednorazowa i wielorazowa
Limit miesięczny wymiany walutbrak darmowego limitu wymiany waluty, prowizja 0,2%do 5 000 zł/m-c
Prowizja za wymianę ponad limit0,5%
Prowizja za wymianę w weekend0,4 %1%
Wypłata z bankomatówdo 200 eur/m-cdo 800 zł/m-c
Prowizja za wypłatę ponad limit1,5%2%, min. 5 zł
Limit bezpłatnego doładowania kontaNie ma limitu w przypadku doładowania przelewem w PLN i SEPA, reszta metod płatnebez limitu
Google/Apple PayTakTAK
Bezpłatne doładowanie konta w PLNTAK: przelew z kontaTAK, kartą lub przez Google/Apple Pay
Bezpłatna wpłata gotówki na kontoTak, w Żabce, do 500 zł dziennieNIE
Konto lokalne w PLNTAKTAK
Darmowe przelewy w PLN w PolsceTAKTAK
Przelewy SEPA w euro0,05 euro za każdyBezpłatne
Przelewy międzynarodowe SWIFT Wszystkie płatneWszystkie płatne
Ochrona zakupówZEN pobierze 10% kwoty transakcji tylko po otrzymaniu zwrotu Twojej transakcjiTak, limit 1000 GBP/rok

Co nam daje przejście na płatny plan Plus w Revolucie, który kosztuje 14,99 zł miesięcznie? Tak naprawdę niewiele:

 • limit wypłat z bankomatu to 800 zł, a nie 800 zł lub 5 wypłat;
 • darmowa dostawa karty (a nawet dwóch);
 • ochrona zakupów do równowartości 1 000 GBP na rok.

Wcześniej, przed zmianą cennika, ZEN było bezkonkurencyjne w tym zestawieniu. Teraz niestety to się zmieniło. Głównym czynnikiem moim zdaniem jest brak darmowego limitu wymiany gotówki oraz drastyczne ograniczenie darmowych metod doładowania konta (tylko przelew PLN i EUR).

3. Porównanie planu Platinium ZEN oraz planu Premium Revolut

Czas przeskoczyć na wyższą półkę planów. W tej samej cenie będziemy mieli plan Platinium od ZEN (30 zł na miesiąc) oraz plan Premium od Revoluta (29,99 zł miesięcznie).

Który plan wybrać? Który się bardziej opłaca? Sprawdźmy.

ZEN PLAN PLATINIUMREVOLUT PLAN PREMIUM
Cena30 zł29,99 zł/m-c lub 300 zł rocznie jednorazowo (wtedy 25 zł/m-c)
Darmowa karta fizycznaTak, dwie
Bezpłatna wysyłka
Tak, dwie
Bezpłatna wysyłka ekspresowa
Darmowa karta wirtualnaTak, pięćTak, jednorazowa i wielorazowa
Limit miesięczny wymiany walutBez limituBez limitu
Prowizja za wymianę ponad limit
Prowizja za wymianę w weekend0,4 %1%
Wypłata z bankomatówdo 800 eur/m-cdo 1 600 zł/m-c
Prowizja za wypłatę ponad limit1,5%2%, min. 5 zł
Limit bezpłatnego doładowania kontabez limitubez limitu
Google/Apple PayTakTAK
Bezpłatne doładowanie konta w PLNTAK: przelew, karta, BLIK, Google/Apple Pay, Paysafecash i inneTAK, kartą lub przez Google/Apple Pay
Bezpłatna wpłata gotówki na kontoTak, w Żabce, do 500 zł dziennieNIE
Konto lokalne w PLNTAKTAK
Darmowe przelewy w PLN w PolsceTAKTAK
Przelewy SEPA w euroBezpłatneBezpłatne
Przelewy międzynarodowe SWIFT Wszystkie płatneTak, jedna płatność miesięcznie jest za darmo, pozostałe płatne
Ochrona zakupówBez limituDo limitu 2 500 GBP/rok

W przypadku planów Platinium i Premium sytuacja robi się bardziej wyrównana. W obu planach nie mamy limitu wymiany walut. ZEN nadal góruje nad Revolutem pod względem wysokości wypłaty gotówki z bankomatów, i to niemal dwukrotnie.

IV. Co wybrać: ZEN czy Revolut? Dodatkowe funkcjonalności

Oprócz swoich podstawowych funkcji, jaką jest wymiana waluty po najlepszych kursach, zarówno ZEN, jak i Revolut oferują usługi dodatkowe. Zrobimy teraz ich mały przegląd.

Jakie dodatkowe funkcje oferuje ZEN?

 • przedłużona gwarancja. Chodzi o to, że kupując nowy sprzęt (na przykład laptopa, słuchawki, powerbank, lodówkę) i płacąc za niego kartą ZEN, otrzymujesz rok dodatkowej gwarancji w gratisie. Limity to 1 500 euro na pojedynczy sprzęt dla pakietu Gold oraz 5000 euro na jeden zakup dla Platinium. Gwarancja jest automatyczna, nic więcej nie musisz robić w tym zakresie – po prostu opłać całość zakupów kartą ZEN 🙂 Nie masz tej opcji w planie Free.
 • natychmiastowy cashback. I on naprawdę działa błyskawicznie, testowałam go kilkakrotnie. W dosłownie kilka minut po płatności masz już zwrot na koncie. Oczywiście, umówmy się, że przy zakupach groszowych na Aliexpress moje zwroty również będą groszowe. Ale jeśli planuję zakupy urządzeń elektronicznych do domu (na przykład pralka, lodówka i piekarnik), mój budżet na te zakupy to 5 000 zł i od tych 5 000 zł otrzymam 2,5% cashbacku (obecnie taki jest na przykład w Neonet) to zwrot w wysokości 125 zł już cieszy. No i na dodatek mam te produkty objęte rokiem dodatkowej gwarancji od ZEN. W planie Free cashnback jest zmniejszony o 50%.
 • moneyback za zakupy kartą w Internecie we wszystkich sklepach. Nowość. Aby go mieć, musisz zamówić nową kartę Mastercard z dopiskiem Moneyback. W planie Gold wynosi 0,5%, a w Platinium 1%.
 • natychmiastowe przelewy pomiędzy użytkownikami ZEN.

Dodatkowe funkcje Revoluta

W Revolucie opcji dodatkowych mamy co niemiara. Czasami mam wrażenie, że Revolut zgubił gdzieś po drodze swoje pierwotne założenie (czyli platforma do najtańszego wymieniania walut) i się zafiksował na oferowaniu dodatkowych produktów. Co oferuje Revolut? Na przykład:

 • produkty bankowe. Revolut nabył status banku i oferuje produkty bankowe, takie jak karta kredytowa czy kredyty. Ma przy tym gwarancję litewskiego funduszu gwarancyjnego do wysokości wkładów 100 000 euro.
 • handel kryptowalutami czy akcjami (uwaga na baaardzo wysokie prowizje oraz na to, że kupionych kryptowalut nie przelejesz na żaden portfel czy giełdę);
 • sejfy oszczędnościowe, czyli możesz odkładać oszczędności na niewielki %;
 • natychmiastowe przelewy środków pomiędzy użytkownikami Revoluta, nie tylko w Polsce;
 • konta Revolut Junior, czyli konta stworzone dla Twoich pociech;
 • wirtualne karty jednorazowe, które zmieniają numery i dane po każdym użyciu. Bardzo przydatna funkcja podczas zakupów w Internecie – w razie zhakowania danych karty, złodziej i tak nie ściągnie środków z konta, bo numer karty jest już inny. To rozwiązanie moim zdaniem jest strzałem w dziesiątkę i inne banki czy instytucje również powinny wprowadzić takie karty do oferty. Może byłoby wtedy mniej kradzieży internetowych.

ZEN czy Revolut – moja subiektywna opinia

Zauważ, że wyrażona w tym akapicie opinia to moje, i tylko moje indywidualne wrażenia 🙂 Nie muszą być w 100% zgodne z Twoimi.

Do tej pory moim zdecydowanym faworytem był ZEN. Ale po zmianach w cenniku niestety szala korzyści przechyla się na stronę Revoluta.

1. Same plany ZEN.

Bezpłatny plan Revolut jest jednak lepszy zarówno od bezpłatnego planu Free, jak i również płatnego Gold od ZEN. Ma na to wpływ głównie zniesienie limitów bezpłatnej wymiany waluty w ZEN i konieczność jej zapłaty od każdej transakcji. Na dodatek, znika darmowe doładowanie BLIKiem czy kartą. A planie Free w ogóle nie masz opcji doładować konta bez opłaty.

2. Jakość obsługi.

Tutaj nadal bez zmian na korzyść ZEN.

ZEN ma czat 24 godziny na dobę. I pracują w nim polscy konsultanci. Nie będę ukrywać, testowałam go wielokrotnie – nie dlatego, że miałam problemy, ale dlatego, żeby upenić się co do odpowiedzi na pytania w Waszych komentarzach 🙂 Nigdy nie czekałam na połączenie dłużej niż minutę. Nigdy nie udzielono mi błędnej informacji. Odpowiedzi są jasne i na temat. A Revolut? Nie wiem czy w ogóle o tym wspominać. Po pierwsze, minęło już chyba kilka lat, odkąd na czacie obsługiwała mnie osoba mówiąca po polsku. Nie wiem, czy polskiego supportu już nie ma, czy po prostu miałam pecha. Niemniej odpowiedzi przerzucone przez translator ze strony konsultanta nie zawsze są dla mnie jasne. Na dodatek zdarzyło mi się czekać nawet kilka godzin na odpowiedź.

3. Aplikacja.

Również bez zmian. Na szczęście zmiany w ZEN jak na razie nie dotknęły samej aplikacji.

ZEN jest po prostu zen – aplikacja prosta, przejrzysta, intuicyjna. Nie mam się do czego doczepić. Wszystko łatwo znaleźć, wszystko jest wyraźne. A w Revolut jest tego upchane tyle, że szukając czegoś konkretnego nieraz muszę tego szukać kilka minut. Chociażby połączenie na czacie – jest chyba celowo tak ukryte, by do nich nie pisać. Pierwsza wersja Revoluta była dużo przyjemniejsza. Ta jest dla mnie do skreślenia bez przebaczenia. Za dużo wszystkiego, za dużo czegoś, czego nie używam, i nie mam opcji, by to chociażby pochować.

4. Projekt strony internetowej.

I chodzi mi głównie o cenniki. Pisząc ten artykuł musiałam mieć szczegółowe cenniki przed sobą. ZEN -nie ma problemu, dwa kliknięcia i wszystko jasne. Revolut? Wiecie ile się naszukałam szczegółowej tabeli opłat? Napisałam nawet na czacie z prośbą o link (niestety konsultant odesłał mnie do strony głównej, może sam nie umiał znaleźć).

5. Problemy techniczne.

I tu bazuję zarówno na własnych, jak i na Waszych, czytelników doświadczeniach. Z ZEN problemów nie miałam do tej pory (tfu tfu) żadnych. W komentarzach również większych problemów nie widzę. Z Revolutem doświadczyłam czegoś, co już niemal przesądziło o jego zamknięciu. Mianowicie: w czasach, kiedy go zakładałam, mogłam założyć aplikację na zdjęcie prawa jazdy. Później, z powodu brexitu, musiałam dosłać zdjęcie dowodu lub paszportu, co też zrobiłam. Ok, informacja zwrotna od Revoluta że wszystko jest w porządku, dokument zweryfikowany poprawnie. Jakież było moje zdziwienie, gdy po miesiącu Revolut wysyła mi ponownie informację, że muszę dosłać zdjęcie dowodu, inaczej zablokują mi konto. Reklamacja złożona na czacie pomogła. Na krótko! Po kolejnym miesiącu znów dostaję groźbę, że zablokują mi konto, jeśli nie doślę zdjęcia dowodu. Napisałam im chyba dość dosadną reklamację, jaki mają hmmm… nieporządek w systemie. Pomogło. Więcej wiadomości nie dostałam. Natomiast w komentarzach co jakiś czas przewija się problem blokowania kont przez Revoluta.

6. Dodatkowa gwarancja.

I to jest coś, co mnie w tym momencie osobiście bardzo interesuje i co mi się przyda. Revolut może sobie oferować karty kredytowe czy akcje, a ja tego nie potrzebuję i mnie to w tym momencie mało interesuje. Dlatego przychylnym okiem patrzę na ZEN 🙂 Akurat będę musiała kupić większą ilość domowego sprzętu, typu lodówka, pralka, kuchenka itp. I bardzo chętnie skorzystam z dodatkowej gwarancji.

7. Zawieszenie konta.

Jeśli nie używam ZEN to mogę bez problemu zawiesić plan, i wtedy nie pobiera mi się opłata. A później w każdym momencie mogę plan „odwiesić” i znów z niego korzystać, bez konieczności zamykania i otwierania konta (jedna uwaga – jeśli korzystasz z rozszerzonej gwarancji to zawieszenie konta spowoduje anulowanie gwarancji). Jeśli miałabym płatny plan Revoluta to w momencie, gdy z niego dłużej nie korzystam, opłata i tak jest pobierana – mogę albo zamknąć konto albo płacić.

Moja opinia jest taka: jakością obsługi i aplikacją nadal wygrywa ZEN. Jeśli natmiast chodzi o cenę, to w darmowych i mało płatnych planach prowadzi Revolut. Różnica ta się zaciera przy wyższych planach, czyli Platinium i Premium.

Jak jest w Twoim przypadku? Zachęcam do pozostawienia dla potomnych Twojej opinii na ten temat 🙂

komentarze 94

 1. spider pisze:
  to w ogóle jest sens jakąkolwiek z tych kart brać? nie lepiej jakąś wielowalutową z banku.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Żaden bank nie daje takich kursów walut. A jak ktoś wymienia ich sporo to różnicę odczuje. Zresztą, banki zazwyczaj ograniczają się do max. kilku walut lub wręcz proponują jedno konto walutowe – jedna karta.
  • spider pisze:
   Gdzie można znaleźć tabelę z kursami? Ja w tych fintechach widzę same prowizje i opłaty od wszystkiego, a dodatkowo brak gwarancji wypłacalności. W mBanku przykładowo 11 walut w usłudze wielowalutowej, do tego 11 kont , na które można wpłacać bez prowizji. Karta automatycznie płaci walutą z konta w danej walucie bez prowizji. Wcześniej się wymienia w kantorze zewnętrznym lub mBanku gdzie kursy również dobre i to też bez prowizji. Wypłacić też można za darmo, bez prowizji dowolną kwotę w bankomacie na całym świecie jeśli mamy na koncie walutowym (prowadzonym za darmo) tą samą walutę. Jest też Alior, ale jeszcze nie zagłębiałem się w te warunki tam.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Niestety, kursy są dostępne w aplikacji. Trudno mi również porównywać tak subiektywnie, ponieważ z tego, co widzę, to w kantorze mBanku kursy są inne dla każdego klienta. Ja, wieloletni klient z wieloma produktami, mam kurs EUR/PLN 4,96 zł w mBanku, Revolut to 4,99 zł. Wszystko zależy od tego, co kto chce i czego potrzebuje. Poza tym – Revolut przetarł szlaki. Dopóki go nie było, kursy w bankach były złodziejskie. Dopiero gdy Revolut rozwinął się na tyle, by zaczął stanowić poważną konkurencję dla banków, banki zaczęły wprowadzać darmowe konta walutowe w więcej niż trzech podstawowych walutach, lepsze kursy i karty wielowalutowe. I przy okazji, Revolut ma już status banku, więc jak ktoś do niego dołączy to depozyty, tak samo jak w polskich bankach, są chronione do równowartości 100 000 euro. Jedyną w miarę równą konkurencję jeszcze 3 lata temu dla Revoluta stanowił faktycznie kantor internetowy Alior banku. Teraz większość banków ma kantory i karty wielowalutowe.
  • Kriss pisze:
   To jest karta wielowalutowa. Obsługuje aż 30 walut.
  • Vladyslav pisze:
   Witam, moja dziewczyna i ja dokonujemy płatności za pomocą cyfrowej waluty w twoim banku Zen.
   Wszystko było w porządku, aż do dzisiejszego ranka, kiedy najpierw pojawiły się problemy z przelewem pieniędzy, a potem po prostu problemy z zalogowaniem się na konto dziewczyny.
   Jest teraz w Turcji, wyjechała z wojny, ale najpierw przyjechała na tydzień do Estonii i odpowiednio tam założyła sobie konto zen.
   Kiedyś zdecydowałem się pomóc w wykonaniu przelewu, a po zalogowaniu się na jej konto Zen z mojego telefonu, jej konto zostało natychmiast zamrożone i teraz ani ona, ani ja nie możemy się zalogować.
   A dla naszej rodziny są spore pieniądze, a w sobotę wysłali wpłatę, do tej pory też nie przyszło, tylko 4 tys. euro ((
   Pomóż nam rozwiązać nasz problem i pomyślnie wypłacić ostatnie pieniądze.
   Dane dziewczyny na koncie Zen:

   Numer telefonu : +90 (536)488 80 91
   Pomóż nam jak najszybciej, dzięki

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   My niestety nic nie możemy pomóc w tej sprawie, nie mamy absolutnie żadnego wglądu w dane klientów żadnego banku czy fintechu. Spróbujcie kontaktować się na maila [email protected] niech tylko dziewczyna pisze z adresu e-mail, który podawała w ZEN podczas rejestracji. Tu jest jeszcze link do zrobienia zgłoszenia przez stronę ZEN: https://ask.zen.com/hc/pl/requests/new?ticket_form_id=360000713140
  • bck pisze:
   @spider „a dodatkowo brak gwarancji wypłacalności”
   Revolut w tym momencie funkcjonuje już jako w pełni legalny bank, także tak jak np. w mBanku występuje gwarancja depozytu do równowartości 100 000 euro
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Trzeba pamiętać, że zanim Revolut przekształcił się w bank to też mu to zajęło kilka ładnych lat 🙂
  • Rafal pisze:
   Ja zamknąłem właśnie swoje konto w ZEN. Oni byli spoko na początku. Instant cashbacki zaczęli obniżać (np. Aliexpress z 7,5% już ma 2% ) i dla planu FREE są opłaty nawet za doładowanie konta przelewem, co jest dla mnie NIEDPOUSZCZALNE. Nawet Revolut nie jest tak pazerny jak ZEN. Niech upada sobie powoli, skoro jego zarząd nie może się NAŻREĆ pieniędzy i podnosi stawki, a znosi przywileje. Bye ZEN!
  • spider pisze:
   od wielu lat ma mbank wielowalutową i jest spoko. warunki przynajmniej stałe. mam dość tych fintechów. daja promocje na 2-6mcy, niskie stawki darmowe coś, a później są kompletnie nieprzewidywalne i starają się wy… wszystkich klientów.
  • Grzesiek pisze:
   Witajcie. Zastanawiam się własnie nad Revolutem lub Zen lub może kontem w Alior Banku. Potrzebuję go do wykonywania przelewów na konto brytyjskie w GBP.

   W Rewolucie mogę po doładowaniu np kartą ze zwykłego banku w PLN, korzystnie przewalutować środki i wykonać przelew LOKALNY w GBP, zgadza się?

   Czy np wykonując przelew z polskiego konta walutowego Alir banku w GBP na brytyjskie konto w GBP koszty będą wyraźnie wyższe niż w Rewolucie?

   Bardzo proszę o radę jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dzisiaj, gdyż sumarycznie będą to dla mnie dość spore wydatki.

   Pozdrawiam!

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witam.
   Co do Revoluta to nie, mylisz się. Jeśli zakładasz go w Polsce to masz do dyspozycji konto lokalne w pln. I tylko przelewy na polskie konta w złotówkach będą traktowane jako lokalne. Przelew funtów do UK będzie potraktowany jako przelew międzynarodowy z opłatą.
   Niestety nie umiem odpowiedzieć na pytanie, gdzie koszty będą najniższe. Nie znam oferty Aliora. Trzeba byłoby porównać cenniki przelewów międzynarodowych wszystkich podmiotów.
  • Marek pisze:
   Zainstalowałem tą pakę przesłałem wszelkie dane i nic tylko kręci sie od 6 godzin kółko że weryfikacja trwa. Założenie konta w Polskim banku trwa maks 5 minut a tu 6 godzin? To takie same dziadostwo jak Revolut gdzie blokowali przelewy przychodzące i jeszcze tego sie wypierali.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nie zgodzę się, że założenie konta w polskim banku to 5 minut. Mam w tym bogate doświadczenie, własne, znajomych i czytelników. Wystarczy poczytać komentarze pod promocjami, niemal pod każdą ktoś zawsze napisze, że weryfikacja się przeciąga. Ostatnio przy próbie założenia konta na selfie w mBanku weryfikacja trwała ponad dobę. A mBank jest przecież ikoną mobilności.
 2. Dorota pisze:
  Revolut został założony przez Ukrainca i Rosjanina. Taki drobny szczegół.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nie widzę związku z samym artykułem. Przez kilka lat istnienia Revoluta jakoś nikomu to nie przeszkadzało i Revolut działał i się rozwijał.
  • NIGHTZNERO pisze:
   Mam pytanie co do rozszerzonej gwarancji,jak to jest jeżeli jest potrzeba wystosowania owego wniosku,jezeli kupie coś Ci jest powyżej tieru gold np już od 2000€ to muszę mieć plan Platinum przy zakupie,przy składaniu wniosku czy cały czas. Wiadomo jak to wygląda?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Przy zakupie i później również plan musi być cały czas aktywny.
  • Jaś pisze:
   Ciekawe czy ty w swoim życiu coś kiedyś doprowadzisz do takiego poziomu jak revolut;)
  • Jaś pisze:
   Ciekawe, czy ty w swoim życiu coś kiedyś doprowadzisz do takiego poziomu jak te chłopaki;)
  • T. pisze:
   A co więcej Revolut ma biuro w Moskwie, które niby mieli zamknąć, ale nadal szukają pracowników na stanowisko w Moskwie (stan na 1 września 2022).
  • kolo pisze:
   Dlatego blokują Polskie konta.
 3. Dorota pisze:
  Tak tylko w kwestii sprostowania. Nic więcej.
 4. Monika pisze:
  Rozumiem, że co do gwarancji to Revolut już jako bank ma gwarancje bankowe do 100k Euro – przez kogo jest to gwarantowane dokładnie? i jak to się przedstawia dla ZEN? czy ZEN ma jakieś gwarancje? z góry dziękuję za odpowiedź
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Revolut – przez odpowiednik naszego bankowego funduszu gwarancyjnego na Litwie. Pod warunkiem, że dołączy się do Revolut Bank – nie wiem jak nowi użytkownicy, ale starzy nadal mają wybór, czy chcą to robić. ZEN na chwilę obecną nie ma statusu banku i takich gwarancji.
 5. Rafał pisze:
  Zakładając że ZEN wychodzi zwycięsko z tego starcia, czy może nie chcielibyście porównać ZEN z kartą wielowalutową Kantora Alior Banku? Jest bezpłatna i też pozwala na korzystanie z 160 walut, więc jest to podobny produkt jak zen/revolut. Po rezygnacji z revoluta szukam czegoś nowego i właściwie na placu boju został tylko zen i alior, z chęcią przeczytałbym Wasze porównanie.
  • Częstowyjeżdżający pisze:
   Kantor Alior – używam. Nie zamieniełbym na nic innego!
  • Lech pisze:
   Wyjechałem do Meksyku z kartą Alior kantoru. Przed wyjazdem zgłosiłem im, że tam będę. Przy pierwszym bankomacie karta Alior została zablokowana. Spytałem po powrocie dlaczego. Odpowiedź: bo mogliśmy.
   Gdybym nie miał w Meksyku karty Revolut, to z tą pseudo kartą Alior bym zginął marnie !
   NIGDY WIĘCEJ KARTY ALIOR !!!
  • Jarosław pisze:
   Witam, kolego Alior Kantor walutowy będzie dał Ciebie najlepszy, tylko pamiętaj że jak będziesz płacił w walutach innych niż są w kantorze to zawsze żebyś miał Euro ponieważ domyślną walutą w kantorze jest euro( trochę taki jak niemiecki n26) i możesz płacić na całym świecie z euro które jest przeliczane przez Mastercard po bardzo dobrym kursie.
   Mam nadzieje że pomogłem.
   Pozdrawiam.
   Ps. Jest jeszcze konto w Alior banku jakże osobiste które przelicza walutę ze złotówek na daną walutę po włączeniu korzyści.
 6. Grzegorz pisze:
  Jedna rzecz, dla mnie bardzo istotna, ponieważ kilka razy z tego powodu ucierpiałem: w różnych krajach na południu Europy, często stacje benzynowe czynne są do 19. Potem stacja jest samoobsługowa, gdzie za paliwo najpierw się płaci, a później tankuje. Kilka razy w takiej sytuacji automat odrzucił mi kartę Revolut, jako że jest ona „prepaidem”, a nie zwykłą kartą płatniczą. Czy taki problem może dotyczyć kart ZEN? Zastanawiam się nad rezygnacją z Revolut i przejściem na ZEN i ta informacja jest dla mnie bardzo istotna.
  BTW, bardzo szczegółowe a zarazem przejrzyste porównanie – świetna robota.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Grzegorz, dziękuję 🙂
   Co do ZEN – nie miałam takiego przypadku osobiście. Ale szczerze powiedziawszy, również z Revolutem nie zdarzyło mi się, by go odrzuciło, a był testowany w różnych krajach. Jedyną tak sytuację z tego co pamiętam miałam na stacji na Litwie z bodajże kartą Vivid, ale wtedy przeszedł właśnie Revolut (w tamtym czasie ZEN jeszcze nie istniał). Ogólnie zasady działania są podobne i w ZEN, i w Revolut, dlatego myślę, że taka sytuacja może mieć miejsce – aczkolwiek nikt z czytelników nie sygnalizował takich problemów nigdy. Bardziej niestety nie jestem w stanie pomóc, może ktoś z czytelników będzie mógł się wypowiedzieć szerzej z własnego doświadczenia.
  • Kuba pisze:
   Zen to karta debetowa – nie prepaid. Nie będzie problemów z akceptacją w wypożyczalniach samochodów i na stacjach.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tak, to karta debetowa. Ale na przykład wypożyczalnie często akceptują tylko karty kredytowe.
  • Łukasz pisze:
   1. Wypożyczalnie akceptują najczęściej tylko karty kredytowe – tutaj nie ma zmiłuj.

   2. We Francji (okolice chamonix) stacja benzynowa ściągneła z revoluta chyba 300 euro. Już po fakcie okazało się że jest o tym informacja na kartce, nie pamiętam wytłumaczenia. Oczywiście różnice zwrócili po kilku dniach.

 7. Tomek pisze:
  Cześć Magda,
  Jestem tu pierwszy raz i od razu miło zaskoczony 🙂 Naprawdę super robota!

  Dodam jeszcze jedną rzecz: z Revolut nie można wypłacić kasy w walucie z bankomatu (próbowałem EUR z Euronetu). Jak wkładałem kartę Revolut do takiego bankomatu to opcja wypłaty EUR znikała… Była natomiast obecna przy próbie użycia zwykłej, złotówkowej karty debetowej, ale kurs przewalutowania to był jakiś kosmos. Skończyło się więc na przelaniu EUR na konto w AliorBanku (SEPA więc za friko) i wypłacie gotówki w oddziale Aliora. Ddodatkowy hint jak ktoś używa Kantoru Aliora – z konta biznesowego zażyczyli sobie opłaty za wybranie gotówki, więc przy kasie zrobiłem przelew natychmiastowy na konto indywidualne i obyło się bez opłat 🙂

  I pytanie na koniec mojego wywodu… Czy wiesz może, czy da się kartą ZEN wypłacić EUR u nas w kraju z krajowych bankomatów, które mają taką opcję?

 8. Tomek pisze:
  Cześć Magda,
  Jestem tu pierwszy raz i od razu miło zaskoczony 🙂 Naprawdę super robota!

  Do Twojego opisu dodam jeszcze jedną rzecz: z Revolut nie można wypłacić kasy w walucie z bankomatu (próbowałem EUR z Euronetu). Jak wkładałem kartę Revolut do takiego bankomatu to opcja wypłaty EUR znikała… Była natomiast obecna przy próbie użycia zwykłej, złotówkowej karty debetowej, ale kurs przewalutowania to był jakiś kosmos. Skończyło się więc na przelaniu EUR na konto w AliorBanku (SEPA więc za friko) i wypłacie gotówki w oddziale Aliora. Ddodatkowy hint jak ktoś używa Kantoru Aliora – z konta biznesowego zażyczyli sobie opłaty za wybranie gotówki, więc przy kasie zrobiłem przelew natychmiastowy na konto indywidualne i obyło się bez opłat 🙂

  I pytanie na koniec mojego wywodu… Czy wiesz może, czy da się kartą ZEN wypłacić EUR u nas w kraju, z krajowych bankomatów, które mają taką opcję?

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tomek, dziękuję 🙂 Co do Twojego pytania – w przypadku ZEN i wypłaty z bankomatów w Polsce w euro może być tak samo, jak w przypadku Revoluta. Nie testowałam, nie przypominam sobie również, by któryś z czytelników coś na ten temat do nas pisał, ale zasada jest taka sama. To operator bankomatu jest odpowiedzialny za rozpoznanie karty, a wydaje mi się, że bankomaty w euro w Polsce specjalnie nie rozpoznają kont walutowych, żeby przewalutować transakcję po swoim kursie. Wiem, że tak samo bywa w przypadku kart walutowych do kont w euro wydawanych przez zwykłe polskie banki.
  • Marcin pisze:
   Witam to ja też chciał bym się podzieli korzystania z revoluta przez 4 lata ,zacząłem od karty darmowej po 6 miesiącach do dnia dzisiejszego karta metal za 13.99 euro i tu wyjaśnienie co tydzień dostajesz info że za ,zaproszenie znajomego dostaniesz 60 euro i tu mam na to sposób po prostu dzielę się po połowie 30/30 i tak mam opłacone konto na rok za zaproszenia i oczywisty zarobek zen tego nie ma ,co do płatności przebyłem z kartą można powiedzieć połowę świata i nie było nigdy problemu ,jeden problem był taki że chciałem wyciągnąć 100 euro z bankomatu na lotnisku i pieniądze z konta zostały pobrane a bankomat nie wydał , skontaktowałem się przez czat i pieniądze miałem zwrócone wciągu 10 min,nigdy nie miałem problemu z kontaktem mając konto metal ,co do plusów kupno w revolut wakacji ze zwrotem %,dentysta w nagłych przypadkach ubezpieczenie w podróży całej rodziny , bagażu , spóźnienia lotu ,odwołania lotu ,zaginięcia bagażu , zgubienia dokumentów ,za wszystko dostaniecie zwrot jest tego jeszcze więcej nie będę wszystkiego opisywał ,wymiana walut bez ograniczeń ,akcje ,złoto ,srebro crypto ,zakupy -35% w poszegolnych sklepach ,wszystko zależy kto i jak chce używać takich kart ale zen daleko do revoluta ,ja ma na rewolucję 4 karty + 4 karty wirtualne ,2 karty dla dzieci junior ,9 skarbonek każda inna waluta ,dzielęnie rachunków,odkładanie grupowe ,żaden bank nie dorównuje na dzień dzisiejszy revolutowi,jak ktoś ma pytania chętnie odpowiem
 9. Paweł pisze:
  Bez dwóch zdań i ewidentnie ZEN przebija Revoluta, a kursy są najlepsze z możliwych w czasie rzeczywistym giełdy. Ja osobiście korzystam i można zarobić przy wymianie nawet w ciągu dnia. taki szczegół ;).
  • Paweł pisze:
   A inwestycja w crypto z Revolutem nie polecam. Zdziercy 1,5 % od zarobku i to mówię o kwocie wyjścia z inwestycji. Dodatkowo blokuja konta jak zarobisz za dużo na krypto. No i wreszcie koniec ze wspieraniem Rosjan i oligarchów gdzie ojciec szefa Revoluta siedzi w Gazpromie….
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Również nie polecam do krypto. Prowizja w dwóch podstawowych planach od kryptowalut to 2,5% przy zakupie i przy sprzedaży. I na dodatek to nie są prawdziwe kryptowaluty. Nie można ich przelać na portfel czy inną giełdę, więc pozostaje się modlić, by Revolut w czasie inwetycji nie upadł – fundusz gwarancyjny nie obejmuje inwestowania.
  • Lena pisze:
   Nigdy nie rozumiałam jak można zarobić na walutach. Czy mógłby Pan wytłumaczyć jak to działa? Chciałabym mieć nieco więcej kasy dodatkowej.
  • Lena pisze:
   Nigdy nie rozumiałam jak można zarobić na walutach. Czy mógłby Pan wytłumaczyć jak to działa? Chciałabym mieć nieco więcej kasy dodatkowej.
  • mati pisze:
   no właśnie brakuje mi porównania kursów, bo rev ma bardzo dobre, ale zrobił się mocno narzucający ostatnio i rezygnuje po 4 latach,
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Robiłam takie porównanie w pierwszym artykule: https://moniaki.pl/zen-recenzja-jak-zalozyc/
  • Sami pisze:
   Witam, jak wyglądają przelewy w weekend z innego banku? Czy przelew dotrze tego samego dnia czy dopiero nastepnego roboczego?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Raczej następnego, zgodnie z sesjami wychodzącymi z Twojego banku.
  • Dave pisze:
   Do czasu, a ten czas nastąpił – kursy ZEN nie są już tak atrakcyjne. Zebrano stado owieczek i teraz czas je golić, nie tylko cennikiem.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Po Twoim komentarzu z ciekawości porównałam kursy dla EUR i USD w ZEN i Revolut, i nadal mi wychodzą identyczne.
 10. Łukasz pisze:
  Czy jakikolwiek fintech lub bank zagraniczny oferuje subkonto w PLN? Czy ZEN jest jedyny na świecie?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Osobiście nie kojarzę, ale nie dam sobie ręki uciąć, nie znam wszystkich mniej popularnych fintechów z innych krajów 😉
  • Grzegorz pisze:
   Kantor Alior Banku – polecam!
 11. Kuba pisze:
  Update: Revolut właśnie wprowadza z powrotem polskie numery IBAN we współpracy z Aion Bankiem.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Kuba, dzięki za info, na razie to testy, ale pewnie niedługo usługa będzie dostępna dla wszystkich. Zobaczymy 🙂
 12. Yevhenii pisze:
  Miałem straszną sytuację. Chciałem przelać pieniądze koleżanki do jego portfela zen, ale przypadkowo wskazałem zły numer telefonu, napisałem wszelkimi sposobami do wsparcia ale nie ma od niej odpowiedzi, mam nadzieję, że ktoś tu mi pomoże (
 13. Yevhenii pisze:
  Unfortunately, I did not succeed, every time my waiting position reaches 150 + – the chat closes automatically, I do not know what it is connected with. I have applied for a refund but there is no answer here is number # 272670
 14. Yevhenii pisze:
  Niestety mi się nie udało, za każdym razem, gdy moja pozycja oczekiwania dochodzi do 150+ – czat zamyka się automatycznie, nie wiem z czym jest połączony. Złożyłem wniosek o zwrot pieniędzy, ale nie ma odpowiedzi, tutaj jest numer # 272670
 15. Yevhenii pisze:
  Niestety mi się nie udało, za każdym razem, gdy moja pozycja oczekiwania dochodzi do 150+ – czat zamyka się automatycznie, nie wiem z czym jest połączony. Złożyłem wniosek o zwrot pieniędzy, ale nie ma odpowiedzi, tutaj jest numer # 272670
 16. Yevhenii pisze:
  Wszystko zostało rozwiązane, dziękuję za pomoc, pieniądze zostały zwrócone !!
 17. Sławomir pisze:
  Cześć 🙂 Mam pytanie dotyczące ZEN – czy jak wypłacam pieniądze za pomocą karty ZEN w bankomacie za granicą, to pobiera mi z konta danej waluty czy w euro? Powinienem mieć na koncie od razu przewalutowane pieniądze, które chce wypłacić, czy to nie ma znaczenia?
 18. Michał pisze:
  Revolut już ma konta z polskim IBAN.
 19. Kamil Nowak pisze:
  Witam

  Odradzam korzystanie z Revolut Banku. W piątek 8 lipca o 13,16 wpłynął mi przelew na 800 zł i do dnia dzisiejszego nie mogę dostać się do tych pieniędzy ponieważ są zablokowane przez bank, (ponoć) konsultacji (dla mnie boty) twierdz że przelew jest sprawdzany i weryfikowany już 6 dzień i nie potrafi mi wytłumaczyć dla czego i ile to potrwa. Przelew był z polskiej firmy z polskiego banku na konto revolut w walucie polskiej.

 20. mati pisze:
  Revolut się skończył, robią co chcą, to jest najbardziej irytująca, bez żadnej zgody czy informacji po prostu jesteś nikim: likwidują karty, otwierają nowe rachunki w bankach na osobę, blokują środki.
  kiedyś została mi pobrana opłata prowizja za płatność w walucie (chyba jak nie masz tej waluty w portfelu) ,
  bez mojej zgody zamykają mi kartę ważną jeszcze rok i wydają nową ot tak.
  znam sporo osób którym poblokowali pieniądze, efekt taki że miesiącami klikasz z botami i się prosisz o swoje pieniądze.
  aplikacja to jedna wielka migająca reklama, cały czas jakieś podpuchy.
  a ostatnio nagle okazuje się że mam też konto w pl banku, nic nie podpisywałem ani się zgadzałem, dla mnie bez różnicy nie odstaje na nie przelewów ale mam znajomych co mają komornika to teraz już będą pewnie zajmowane. Jak wychodził rev był pionierem, dziś jedyny plus to niskie kursy, a minusów cały worek. Najlepsze są te blokady na koncie, jakby wszyscy byli mafiosami co $200 piorą LOL każdy przelew od znajomych to się stresujesz czy dojdzie, czy nie zablokują, czy czegoś nie wymyślą, podziękuję.
 21. emek pisze:
  Super robota. Też próbowałem szczegółowe opłaty i limity znaleźć w revolucie – dramat.
  Wiem, że jakiś czas temu revolut zmienił ofertę w bezpłatnej taryfie (trochę pogorszył).
  Czy ten artykuł obejmuje już zmiany?

  Przydałoby się porównanie revolut i curve. Może być do tego Zen.

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Myślę, że cennik jest aktualny, to akurat śledzę dość na bieżąco, bo sama mam jeszcze Revoluta i dostaję powiadomienia o zmianach 🙂 Curve to zupełnie inny produkt, zupełnie iny cel i funkcje, więc nie widzę takiego porównania. To trochę tak, jakby porównywać telewizor i telefon 🙂 Co można by porównać to ewentualnie kurs.
 22. emek pisze:
  No, nie tak zupełnie inny. Działa trochę inaczej i ma mniejsze możliwości – to fakt.
  Można natomiast w takim zestawieniu skupić się na typowo wakacyjnym zastosowaniu: płatność kartą i wypłaty z bankomatu 🙂
 23. Częstowyjeżdżający pisze:
  całe szczęście że przypadkiem mam kartę i konto w kantorze walutowym Alior Banku. Bank polski, ostatnio wymieniałem waluty w RPA (randy) i Izraelu (szekle) Aplikacja na komórkę działa super (mając dostęp do internetu wymieniam na miejscu w zależności od potrzeb. Pierwsza wypłata z bankomatu na całym świecie – gratis. Jedynyn feler bo trzeba wypłacać od razu dużo, na zaś, bo potem 9 zł bez względu na wartość wypłaty. Przy Zenie i Revolucie płaciłbym jak za zboże. No i to polski bank (PZU SA). Cudze chwalicie swego nie znacie!
  • Krzychu pisze:
   Sprawdziłeś takie rzeczy że piszesz z taką pewnością?
   Jeżeli operator bankomatu będzie chciał naliczyć prowizję za operację to niezależnie w jakim banku / fintechu będziesz mieć kartę to będzie trzeba zapłacić. ZEN akurat nie pobiera opłat do progu podanego w planie tak jak napisane powyżej. Chyba że chodzi Ci o wypłaty jakichś wielkich kwot – wtedy ok. Ale benefit w stylu „pierwsza wypłata gratis” znaczy tyle co „jedna wypłata gratis” i jest raczej śmieszny.
  • Częstowyjeżdżający pisze:
   @Krzychu – sprawdzieł bo wypłacałem. I wiem ile wypłąciełm i ile mi ściągnęło z konta. Mi to wystarczy ale możesz przeprowadzić własne śledztwo. ZEN jest płatne i nie polskie- to mi wystarczy. Wspieram swoich!
  • Rob pisze:
   Również zachwalałem Aliora dopóki nie pojechałem do Ekwadoru, gdzie nie mogłem wypłacić kasy w żadnym bankomacie! Tyljo Western Union mnie uratował. A w Peru jak wypłacałem dolary, to nie pobierało mi z konta USD tylko z PLN. To jakieś jaja. Jestem ciekaw jak jest z ZEN i Revolutem poza Europą.
 24. Radek pisze:
  ZEN niestety wysypuje się przy rejestracji konta->skanowanie dokumentu, aplikacja wywala się. Testowane na dwóch telefonach z IOS 16 BETA. Moja przygoda z ZEN skończyła się bardzo szybko, wyglada na amatorskie oprogramowanie w fazie w wczesnego rozwoju.
 25. Rafał pisze:
  Przelewy SEPA (przelewy tradycyjne np PLNów) do Zen są zawsze darmowe (nie wliczają się do limitu wpłat) – także kolejny plus w stronę Zen 🙂
 26. darek pisze:
  po dzisiejszej zmianie cennika, zen wypada gorzej niż revolut na darmowym planie. 0,2% za wymianę walut w planie gold od 27 listopada. słabo. o ile revolut nie zmieni cennika, zenowi podziękuję.
 27. Najka pisze:
  Zen wlaśnie zmienia cennik.. dołądowanie kartą/BLIKIEM będzie płatne.. limit wypłat do bankomatów też sie zmienia.
  Robi się drugi revolut
 28. Najka pisze:
  Zen wlaśnie zmienia cennik.. dołądowanie kartą/BLIKIEM będzie płatne.. limit wypłat do bankomatów też sie zmienia.
  Robi się drugi revolut
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Hej, skąd takie informacje? Nic nie dostałam, ani służbowo, ani prywatnie.
 29. Najka pisze:
  Dostałam dziś maila.

  Co się zmieni

  OD 10 PAŹDZIERNIKA 2022

  Za każdy zakup dokonany online otrzymasz natychmiastowy zwrot pieniędzy w wysokości 0,5%! Funkcja ta pojawi się w specjalnej edycji wirtualnej karty ZEN Mastercard z wbudowanym moneybackiem. Będzie można ją zamówić w aplikacji ZEN.COM już od 10 października.
  Ze względu na zmieniające się warunki rynkowe, wprowadzamy dodatkowe opłaty za realizację doładowań oraz przelewów przychodzących i wychodzących. Nadal jednak dostępne są możliwości wysyłania i otrzymywania pieniędzy za darmo. Zobacz nowe opłaty (https://www.zen.com/files/tc/Individual_Pricing_Gold_Platinum_Free.pdf?utm_medium=email&_hsmi=227403693&_hsenc=p2ANqtz-9wrFAeRk_spRZEKwUZRh-9oFQqDmo0IPe16oAOkqohnd5PGUcMO05l6togvDkZ6uJF3OZWcXFIueNeS7E9EfnFmD9xQj0CDg2UFkRvWfzBCgdjnCk&utm_content=227403693&utm_source=hs_automation)

  Wprowadzamy plan Free dla tych, którzy korzystają z aplikacji ZEN.COM tylko od czasu do czasu. Nie będzie on zawierał miesięcznej opłaty subskrypcyjnej, ale będzie naliczał dodatkowe opłaty za poszczególne usługi.

  OD 27 LISTOPADA 2022

  Plan Gold: Miesięczna opłata obniży się do 4 PLN. Przy tej niższej cenie darmowe limity transakcji zostaną jednak zastąpione dodatkowymi opłatami. Specjalna edycja ZEN Mastercard z 0,5% zwrotem pomoże Ci zbilansować koszty i zyski.
  Plan Platinum: Opłata miesięczna wyniesie 30 PLN. W tej cenie zyskasz nieograniczone darmowe doładowania i wymianę walut oraz 1% zwrotu pieniędzy dzięki specjalnej edycji ZEN Mastercard. Tylko niektóre usługi, np. przelewy pieniężne, będą dodatkowo płatne.
  Aby zapoznać się z nowymi cenami, które będą obowiązywać od 27 listopada 2022, kliknij poniższy przycisk.

  Zobacz nowy cennik https://www.zen.com/pl/personal/pricing?utm_medium=email&_hsmi=227403693&_hsenc=p2ANqtz-8tSVoHzv7bSAlBmH5BEY9-k2xQYvnjy5XWPDdiP75cDsrbgmpn52snO9SBQFsUuGB0CL2CQdR579_RJHdaTFt306qgIaqTBBjFJyHq7L_gXbtWNDA&utm_content=227403693&utm_source=hs_automation
  Dodatkowe informacje

  Rozdzieliliśmy Warunki korzystania z ZEN dla klientów indywidualnych i biznesowych. Dzięki temu unikniesz przedzierania się przez gąszcz zapisów, które Cię nie dotyczą.
  Ulepszyliśmy nasze obecne Ogólne Warunki Użytkowania ZEN i zmieniliśmy ich nazwę na Warunki Użytkowania ZEN dla Klientów Indywidualnych oraz Warunki Użytkowania ZEN dla Klientów Biznesowych. Będą one zawierać mniej prawniczego żargonu i mamy nadzieję, że będą bardziej zrozumiałe dla każdego. Zobacz Warunki ZEN
  Jeśli nie chcesz płacić nowej opłaty abonamentowej, możesz zmienić plan na darmowy w ustawieniach swojego konta. Jeśli chcesz nadal korzystać z ZEN w nowej cenie, nie musisz nic robić; nowa opłata subskrypcyjna zostanie pobrana z Twojego konta ZEN w kolejnym cyklu rozliczeniowym po 27 listopada 2022 roku.
  Kontynuując korzystanie z ZEN na nowych warunkach, wyrażasz na nie zgodę. Jeśli nowe warunki nie są dla Ciebie satysfakcjonujące i nie wyrażasz na nie zgody, możesz zamknąć konto ZEN w dowolnym momencie bez dodatkowych opłat.
  Zestawienie wszystkich opłat znajdziesz w szczegółowym cenniku (w PDF).
  https://www.zen.com/files/tc/individual_pricing.pdf?hsLang=pl&utm_medium=email&_hsmi=227403693&_hsenc=p2ANqtz-_LSdxGvK1gfe1aZrs5TYCHaAlNpORb0QNJLtW5ESqhTrKi8F8aqp4EgbKbmQHCX6HuWgAmpuYT-PnHYg_-ypY7j0hEUm9Lac6PU4iExdVXdQMQreY&utm_content=227403693&utm_source=hs_automation

 30. Mirek pisze:
  Potwierdzam. Doładowywałem kwota 100zł (Blik) Pobrali dodatkowo 20 gr
 31. Sebastian pisze:
  Mam pytanie, bo wcale się na tym nie znam, zarabiam w euro u niemca, z uwagi na sytuacje wymieniam na zł tylko potrzebne kwoty a reszta leży dalej w eur, według ostatnich zmian, US może wejść na moje konto i je sprawdzić, więc skoro ZEN nie jest bankiem nie mogę wziąć kredytu a tym bardziej w eur, jednak Revoult jest bankiem i ma niepolski IBAN więc mogę tam wziąć kredyt w eur? i czy konto w Zen / Revo może prześwietlić nasz rząd? no i chciałbym sobie wypłacać pieniądze bezpłatnie w DE a im więcej tym lepiej, i jeśli wpływa wypłata w euro to wg mnie podstawowym parametrem czy kryterium do wszelkich rozliczeń powinno być euro, a jeśli będą to zł to tylko wtedy kiedy sie na to zgodzę czy zachcę a nie że coś domyślnie czy automatycznie zadziałało. Więc proszę o odpowiedz, ZEN czy Revo? czy może coś innego
 32. Marek pisze:
  Mam pytanie dotyczące limitów przelewów. Np. przelew SEPA na konto ZEN i potem przelew SEPA z ZEN na konto w polskim banku. Czy ktoś miał problemy? Suma powyżej 100 000 PLN. Dziękuję
 33. Tomasz pisze:
  Witam.
  Pani Magdo, pojawiła się opcja u Cinkciarza – karta wielowalutowa. Jest szansa aby Pani porównała te 3 możliwości: Zen, Rev i Cinkciarz?

  Pozdrawiam

 34. Jacek pisze:
  Witam
  Potrzebuje pewnej uslugi i zastanawiam się czy Revolut da mi rozwiazanie.
  Mieszkam w Belgii, pracuje w Belgii i mam konto w Belgii. Do konta mam kartę debetową. Nie chce posiadać karty kredytowej, a jest mi ona coraz bardziej potrzebna np do rezerwacji hoteli na booking-com czy lbilety samolotowe. Kiedyś mialem kartę kredytową prepaidową co mi bardzo odpowiadało. Niestety tego produktu już nikt nie oferuje.
  Moje pytanie: Czy Revolut może mi pomoc ? Tzn dokonam zasilenia i bede mógł skorzystać jak z karty kredytowej : numer karty, data ważności karty i kod XXX?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nie wiem jak w Belgii, ale w Polsce wszystkie karty tak właśnie się użytkuje w internecie: numer karty, data ważności, kod CVV. Natomiast to, czy firma zaakceptuje kartę debetową zamiast kredytowej, to zależy już tylko i wyłącznie od danej firmy. Nikt Ci nie da gwarancji na to, że wszędzie będziesz mógł zapłacić debetówką zamiast kredytówką. Szczególnie w wypożyczalniach aut, gdzie bardzo często zakładana jest blokada środków. Ogólnie revolut zazwyczaj przechodzi na booking czy przy zakupie biletów.
 35. Gustavv pisze:
  Czy u was też ostatnio pogorszyły się kursy w ZEN? Obecnie pobierają mi około 1% standardowo i 2,5% w weekendy w planie Platinum! Support nie widzi problemu, na stronie nadal jest wesoło „Stawka rynkowa + 0.0%”.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   A wiesz, że dosłownie z tydzień temu z ciekawości porównywałam kurs euro w ZEN i Revolut i były identyczne u mnie akurat. Ale to było w zwykły dzień, nie w weekend.
 36. Adam pisze:
  „Prowizja za wymianę ponad limit” – chyba Revolut podniósł z 0,5% na 1% w planie standard?
 37. Arek pisze:
  Czy jak zamykamy konto revolut to mamy oferte retencyjna
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nie wydaje mi się, przynajmniej nikt o tym przez te kilka lat nie wspominał.
 38. Pawel pisze:
  ZEN.COM to pomyłka.
  1. Obsługa fatalna
  2. Przetrzymują gotówkę po 5/7 dni roboczych. Nie potrafią udzielić odpowiedzi
  3. Proszę nie trzymać tam gotówki, nie polegam stracicie dostęp.

Napisz komentarz