Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Revolut: co to jest i jak go założyć?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś płacić kartą za zakupy za granicą? Czy zastanawiałeś się czy te wszystkie przewalutowania i dodatkowe opłaty są potrzebne? A może chciałbyś ich uniknąć i płacić w obcych walutach znacznie, znacznie taniej?

Na pomoc przychodzi wielowalutowa karta Revolut, która daje nam możliwość wykonywania płatności międzynarodowych w ponad 150 walutach bez kosztów przewalutowania i dodatkowych prowizji!

Revolut – co to jest?

Revolut rozpoczął swoją działalność na brytyjskim rynku w 2015 roku jako technologia finansowa (tzw. Fintech)  oferująca innowacyjne rozwiązania w sektorze płatności zagranicznych. Dzięki zerowym opłatom za korzystanie ze swoich usług rozpowszechnił się w całej Europie.

W praktyce Revolut to karta wielowalutowa zarządzana przez aplikację mobilną. Dzięki karcie możemy płacić w internecie oraz w lokalach i sklepach stacjonarnych w większości miejsc na Ziemi, ponosząc przy tym z reguły mniejsze koszty niż przy płatności zwykłą kartą bankową.

Revolut pozwala również wypłacać pieniądze z bankomatów na całym świecie (w większości wypadków bez żadnej prowizji). Za pomocą aplikacji mobilnej wykonamy przelewy międzynarodowe i wymienimy 29 najpopularniejszych walut.

Na czym polega fenomen Revoluta?

Karta Revolut to bez wątpienia najlepsze narzędzie do dokonywania płatności  w obcej walucie. Wszystkie transakcje rozliczane są po kursie międzybankowym, a więc po najniższym możliwie kursie wymiany walut. Dla przykładu pokażę porównanie kursu kupna 3 walut w Revolut i kantorze internetowym cinkciarz.pl :

Revolut cinkciarz.pl
Euro 4,2744 PLN 4,2866 PLN
Dolar 3,8159 PLN 3,8287 PLN
Funt brytyjski 5,0198 PLN 5,0345 PLN

Stan na dzień 06.05.2019

Na każdym wymienionym dolarze, euro czy funcie oszczędzamy ponad 1 grosz względem kantoru internetowego.

Ponadto płacąc kartą Revolut nie zostaje pobrana żadna prowizja, a wypłaty z bankomatów na całym świecie (poza małymi wyjątkami jak np. Tajlandia) są zupełnie darmowe. Dodatkowo otrzymujemy możliwość wykonywania przelewów międzynarodowych bez żadnych opłat.

Czy to na pewno jest darmowe?

Tak, korzystanie z karty Revolut może być dla Ciebie w pełni darmowe. W dodatku zaoszczędzisz na korzystnych kursach wymiany walut. Musisz tylko przestrzegać zasad, które podaję poniżej:

 • Wymieniaj waluty tylko w dni powszednie, a unikniesz dodatkowych kosztów. Wyjątkiem są baht tajlandzki i ukraińska hrywna, do których zawsze w dni robocze zostanie doliczony 1% marży.
 • Wykonuj transakcje wymiany walut do równowartości 20 000 zł miesięcznie 5 000 zł miesięcznie (od 12 sierpnia 2020 roku.) Dla nadwyżki tej kwoty zostanie doliczona opłata w wysokości 0,5%.
 • Gdybyś jednak musiał wymienić waluty w czasie weekendu to pamiętaj, że do każdej z głównych walut (tj. USD, GBP, EUR, AUD, CAD, NZD, CHF, JPY, SEK, HKD, NOK, SGD, DKK, PLN i CZK) zostanie doliczona marża w wysokości 0,5% w wysokości 1% (od 12 sierpnia 2020 roku). Pozostałe waluty wymieniane podczas weekendu zostaną obciążone marżą w wysokości  1% w wysokości 2% (od 12.08.2020). Dla walut THB i UAH oznacza to zastosowanie całkowitej marży równej 2% równej 3% (od 12.08.2020 r).. Revolut zabezpiecza się w ten sposób przed wahaniami kursów, które podczas weekendu są największe.
 • Wypłacaj z bankomatów na całym świecie kwoty do równowartości 800 zł miesięcznie dla lokalnych walut lub 5 wypłat w miesiącu (od 23 kwietnia 2021 r.). Dla euro i funta brytyjskiego kwoty do 200 € oraz 200 £ lub 5 wypłat miesięcznie. Limity 800 zł lub 5 wypłat obowiązują niezależnie od siebie – jeśli przekroczysz jeden to poniesiesz opłatę, nawet jeśli nie przekroczysz drugiego. Prowizja za przekroczenie limitu wynosi 2%, min. 5 zł i naliczana jest na zasadzie, która będzie większa: 5 zł czy 2%.
 • Od 23 kwietnia 2021 roku w planie Standard znikają darmowe przelewy międzynarodowe – za darmo możesz przelać pieniądze do innego użytkownika Revoluta, wykonać przelew do banku w rodzimej walucie (złotówki na konto złotówkowe) lub przelew w Euro do krajów UE/EOG, Szwajcarii i UK.

W skrócie „specyfikację” tej wyjątkowej karty wielowalutowej można przedstawić w następujący sposób:

Najważniejsze atuty karty Revolut:

0 zł za wydanie karty
24,99 zł za wysyłkę karty pocztą (opłata może się zmieniać)
0 zł opłaty miesięcznej za kartę
0 zł za wypłaty z bankomatów na całym świecie do kwoty 800 zł lub 5 wypłat
0 zł za korzystne przewalutowania
0 zł za natychmiastowe przelewy 29 walut do innych użytkowników Revoluta

Jak założyć konto w Revolut?

Konto w Revolut najłatwiej założyć poprzez kliknięcie w poniższy link:

Po przejściu na stronę usługi zostaniemy poproszeni o podanie swojego numeru telefonu. W wiadomości SMS otrzymamy bezpośrednie przekierowanie do pobrania aplikacji mobilnej. Po jej zainstalowaniu należy ją otworzyć i ponownie podać numer telefonu. Następnie musimy utworzyć kod dostępu do naszego konta, którym będziemy logowali się do aplikacji.

Po wpisaniu kodu będziemy poproszeni o potwierdzenie naszego numeru telefonu poprzez przepisanie 6 cyfrowego kodu otrzymanego w wiadomości SMS. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie naszych danych osobowych. Na końcu należy wpisać swój adres e-mail.

Po uzupełnieniu danych zostaniemy poproszeni o doładowanie naszego konta kwotą w wysokości co najmniej 20 zł. Najprostszym sposobem będzie dokonanie płatności za pomocą karty debetowej / kredytowej lub doładowanie poprzez GooglePay / ApplePay.

Tak dodana karta płatnicza zostanie zapisana w pamięci naszej aplikacji (możemy ją w dowolnym momencie usunąć) i posłuży jako łatwy sposób doładowywania naszego Revoluta w przyszłości bez przepisywania po raz kolejny wszystkich danych.

Po doładowaniu środków najlepiej od razu przejść do aktywacji konta Revolut. W tym celu na ekranie głównym aplikacji należy kliknąć „ Aktywuj swoje konto w Revolut”. Zostaniemy poproszeni o przesłanie dokumentu potwierdzającego zamieszkanie w Polsce.

Możemy skorzystać z dowodu osobistego lub paszportu. Ostatnia z opcji jest najbardziej bezpieczna, gdyż paszport zawiera najmniej newralgicznych dla nas danych takich jak chociażby adres zamieszkania.

Po naciśnięciu przycisku „Kontynuuj” należy kliknąć przycisk „Enable camera” i wykonać zdjęcie naszego dowodu tożsamości . Następnie zostaniemy poproszeni o wykonanie selfie, które posłuży do weryfikacji naszego dokumentu.

Po zrobieniu zdjęcia Revolut będzie weryfikował nasze dane, a my będziemy mogli wybrać naszą pierwszą kartę. Do wyboru mamy kartę fizyczną oraz kartę wirtualną, którą możemy wykorzystać podczas zakupów online.

Po wyborze materiału i koloru karty fizycznej należy potwierdzić dane do wysyłki. Następnie możemy wybrać formę dostawy.

Karty wysyłane są z Polski i czas oczekiwania na dostawę to około 3-7 dni. Na końcu wystarczy zweryfikować swój adres e-mail naciskając przycisk na ekranie głównym aplikacji. Na naszą skrzynkę mailową otrzymamy wiadomość z przyciskiem do weryfikacji, który należy kliknąć.

Po tym wszystkim nasze konto jest w pełni zweryfikowane i możemy z niego korzystać bez ograniczeń.

Jak korzystać z Revolut?

Po zarejestrowaniu się w aplikacji mobilnej Revoult mamy możliwość założenia 29 subkont w 29 różnych walutach. Pozwala to nam przechowywać kilkanaście różnych walut na 1 koncie Revolut. Dodatkowo istnieje opcja założenia typowego rachunku bankowego, który prowadzony jest w funtach brytyjskich. Jest to idealne rozwiązanie na posiadanie zagranicznego konta bankowego, które jest całkowicie bezpłatne.

Jak już wiecie do korzystania z karty Revolut konieczne jest doładowanie naszego konta w aplikacji mobilnej. Możemy zasilić je:

 • przelewem bankowym – od marca 2021 roku Revolut przestaje oferować konta do przelewów z polskim numerem IBAN. Oznacza to, że jeśli będziesz chciał przesłać złotówki przelewem z polskiego konta zostanie to potraktowane jako przelew zagraniczny, co może wiązać się ze sporą opłatą ze strony banku.
 • poprzez aplikację Apple Pay lub Google Pay
 • za pomocą karty debetowej lub kredytowej prowadzonej  w następujących walutach: PLN, GBP, EUR, USD, AUD, CAD, CHF, CZK, DKK, HKD, JPY, NOK, RON, SEK, ZAR

Posiadając środki pieniężne chociażby na jednym z naszych subkont możemy wymienić je na następujące waluty:

Nazwa waluty Kod waluty Obszar funkcjonowania
Dolar amerykański USD USA
Funt szterling GBP Wielka Brytania
Euro EUR Unia Europejska
Polski złoty PLN Polska
Frank szwajcarski CHF Szwajcaria
Korona duńska DKK Dania
Korona norweska NOK Norwegia
Korona szwedzka SEK Szwecja
Lej rumuński RON Rumunia
Dolar singapurski SGD Singapur
Dolar Hongkongu HKD Hongkong
Dolar australijski AUD Australia
Dolar nowozelandzki NZD Nowa Zelandia
Lira turecka TRY Turcja
Nowy izraelski szekel ILS Izrael
Dirham AED ZEA
Dolar kanadyjski CAD Kanada
Forint HUF Węgry
Jen JPY Japonia
Dirham marokański MAD Maroko
Korona czeska CZK Czechy
Rial katarski QAR Katar
Bat THB Tajlandia
Rand ZAR RPA
Peso meksykańskie MXN Meksyk
Rubel rosyjski RUB Rosja
Rial saudyjski SAR Arabia Saudyjska
Kuna HRK Chorwacja
Lew BGN Bułgaria

Gdy dysponujemy już daną walutą pojawia się możliwość wykonania nią przelewu międzynarodowego lub płatności za pomocą karty Revolut.

W przypadku kiedy nie wymieniliśmy naszych środków na konkretną walutę nadal możemy wykonywać transakcję w tej walucie, a środki na tę operację zostaną pobrane z subkonta prowadzonego w PLN lub w przypadku braku odpowiednich środków z subkonta o najwyższym saldzie.

Pamiętaj, że w czasie weekendu zostanie doliczona prowizja w wysokości 0,5% 1% (od 12.08.2020), dlatego planuj w przód płatności w innych walutach i zawsze wymieniaj środki na daną walutę w dni robocze.

Co w przypadku, gdy chcemy wykonać transakcję walutą, dla której nie można otworzyć subkonta? Środki zostaną pobrane z subkonta prowadzonego w PLN lub w przypadku braku środków w Polskich Złotych z subkonta o najwyższym saldzie, a następnie przewalutowane po kursie międzybankowym.

Czy to jest bezpieczne?

W grudniu 2018 roku Revolut uzyskał licencję bankową, która pozwoliła mu stać się pełnoprawnym bankiem, gdzie wszystkie środki do równowartości  100 000 euro objęte są gwarancją depozytów. W ciągu najbliższych kilku miesięcy licencja Revoluta zostanie wdrożona również w Polsce, gdzie na tę chwilę Revolut posiada już swoje biuro oraz obszerny dział pomocy.

Warto wspomnieć, że Fintech jest nadzorowany przez FCA, czyli brytyjski odpowiednik polskiej Komisji Nadzoru Finansowego, a jego konta techniczne prowadzą banki Barclays i Lloyd’s.

Revolut w gruncie rzeczy jest bezpieczną usługą, lecz do czasu wejścia w życie licencji bankowej zachęcam do pewnej ostrożności i trzymania odpowiednio niższych kwot na swoim koncie Revolut.

Podsumowanie

Użytkownikiem Revolut jestem od niedawna. Od samego początku mojej przygody z tą kartą dostrzegam, że jest ona naprawdę niewiarygodnie dobrym narzędziem, które obniża koszta przy transakcjach międzynarodowych.

Zachęcam wszystkich do wypróbowania karty Revolut i osobistego sprawdzenia udogodnień jakie niesie ze sobą ta usługa.Naprawdę pomoże zaoszczędzić sporą sumkę podczas wyjazdów zagranicznych. Przekonajcie się sami.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarze 63

 1. Adrian pisze:
  Co ten rubel tak piętnowany?
  Szkoda że zepsuli aplikacje bo była fantastyczna, a teraz tak średnio bym powiedział używalna
  • Robert pisze:
   Dziękuję. Nie narzekam
  • Kowal pisze:
   Sponsoring? Amber Gold też był taki super wszędzie reklamy itp. Jeżeli moja kasa ma być nadzorowana przez instytucję zagraniczną to ja podziękuję. Po pierwsze wypadało by znać tamtejsze prawo, czy gwarancje dotyczą obywateli innych państw itp. Co jest za darmo to powinna się lampka włączyć ostrzegawcza każdemu.
 2. Mariusz pisze:
  jeżeli dobrze rozumiem
  Zasilam konto w kwocie 100zł, teraz placac karta w Niemczech sciagnie mi rownowartosc zakupow w Euro, bedac w Chorwacji rownowartosc w Kunach?

  Czy inaczej, po zasileniu musze 100zl zamienic na konkretna walute ktora bede mogl placic?

  • Paweł pisze:
   Mariusz,
   Jest tak jak piszesz. Ściągnie tobie automatycznie z konta w zł po aktualnym kursie w danej walucie w której płacisz.
   Nie musisz samemu zamieniać na inną walutę, ale możesz zamienić np. jak będzie dobry kurs. Wtedy jeśli masz środki w danej walucie to najpierw pobierze Tobie właśnie z konta danej waluty, a dopiero potem będzie zamieniać ze złotówek.
 3. Anna pisze:
  ile mogę wypłacić z bankomatu za granicą (euro-w Grecji), czy równowartość 800zł, czy 200 Euro bo tego nie zrozumiałam, i czy to jest limit dzienny?
  • Moniaki.pl - Kuba pisze:
   Jeżeli wypłacasz gotówkę z bankomatu w euro lub funtach to limit miesięczny wynosi 200 euro/funtów.
   Jeżeli wypłacasz gotówkę z bankomatu w polskich złotych to limit miesięczny wynosi 800 zł.
   Jeżeli wypłacasz gotówkę z bankomatu w jakiejkolwiek innej walucie to limit miesięczny wynosi równowartość 800 zł np: 1 dolar kosztuje 3,85 zł, więc możesz wypłacić bez prowizji 207 dolarów.
 4. Dariusz pisze:
  Czy wpłaty kartą PLN na konto są płatne? Wpłaciłem 20 zł na weryfikację i pobrało mi dodatkowo 1 zł?
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Dariusz, mamy trochę za mało danych, żeby odpowiedzieć. Może być tak, że Revolut zablokował te 1 zł do czasy zweryfikowani poprawności karty. Nie wiemy też, czy pobrał to revolut czy bank. Czy zasilałeś konto Revolut kartą kredytową? Zdarza się, że bank pobiera prowizje za takie zasilenia (np. Citibank).
  • Dariusz pisze:
   Ok. Faktycznie Revolut zrobił blokadę 1zł po czym ją zwolnił. Konto zasilałem karta debetową.
  • Grzesiek pisze:
   Hej,

   Revolut faktycznie spoko, polecam. Jedyne co należy pamiętać to nie doładowywać konta kartą Citi Bank Handlowy bo bank ten pobiera kolosalną opłatę 8% lub minimum 10zl. Kolejna sprawa to nie wszystkie bankomaty za granicą są darmowe np. w Albanii tylko Credins Bank lub BKG Bank bez opłat pozostałe mogą pobierać nawet 16% prowizji. Trzeba patrzyc na ekran czy nie wyświetla opłaty lub nie proponuje DCC wtedy najlepiej odrzucić.

 5. Kowal pisze:
  Poza tym dzisiaj banki w Polsce oferują takie same rozwiązania w postaci kart wielowalutowych. Na pewno 100 razy bezpieczniejsze rozwiązanie, bo gwarancja banku naszego.
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   To już co kto woli 🙂 Czasami przydaje się konto w Revolucie, tym bardziej, że to konto nie służy do oszczędzania, tylko na bieżące wydatki. Kursy walut w polskich bankach są skrajnie niekorzystne, nawet w kartach wielowalutowych.
 6. Konrad pisze:
  Revolut też jest bezpieczny. Od grudnia 2018r. Revolut uzyskał europejską licencję bankową a więc jest bankiem z gwarancją środków do 100000 EURO.
 7. Konrad pisze:
  Kapitalną aplikacją, na której także można zarobić za skorzystanie z kodu polecającego i potem zapłacenia jedynie raz kartą jest aplikacja Monese. Teraz można zarobić 15 GBP czyli ok 72 zł.

  Mój kod polecający to KONRA616

 8. Anna pisze:
  czy z karty revolut mogę wypłacić w Polsce z bankomatu euro?(mając na koncie właśnie euro), potrzebuję gotówki w euro przed wyjazdem za granicę, bo tam zajadę w weekend to pobiorą prowizję i ile mogę jej wypłacić w PL
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Jeśli masz bankomat, który wypłaca w Euro, to możesz (tylko niektóre bankomaty mają taką opcję).
 9. Jadwiga pisze:
  A czy istnieje możliwość wpłaty na terenie Oslo ?
 10. Doli pisze:
  Uwaga !! Nie wplacajcie karta Citibanku na revolut pobierają duzą zlodziejską prowizję sam się nadziałem jak pamiętam 8% to było.
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Niestety, transakcje na Revoluta są obarczone prowizją. Piszemy o tym w każdym artykule dotyczącym karty Simplicity.
 11. Paweł pisze:
  W okresie 3 tygodni będę w 3 różnych państwach i teraz moje pytanie.
  Czy w każdym z tych państw mogę wypłacić równowartość po 800zł, czy też jest to kwota, która obowiązuje mnie w skali miesiąca dla wszystkich walut razem ?
 12. Diana pisze:
  Czy przy transakcjach internetowycych lub PayPal też nie ma kosztów przewalutowania?
 13. Marcin pisze:
  Czy ktos sie orientuje jaki jest limit wypłat z bankomatów bez prowizji? Podają, że 800zł lub 200 Euro. 800zł to jest 183 euro. Ile więc mogę wypłacić w Eurolandzie EURO bez prowizji? 200 euro czy 183 euro?
 14. Grazyna pisze:
  Mieszkam w Australii ,jade na urlop do Polski I chcialabym miec taka karte,czy to mozliwe ???
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Jak najbardziej. Jeśli masz adres zamieszkania na terenie Polski i dowód osobisty z terenu, na którym działa Revolut np. polski) to jasne, że tak.
 15. Danuta pisze:
  Witam czy ktoś ma Revolut Premium ? i czy za nią jest opłata miesięczna?
 16. Janusz pisze:
  Jeśli ktoś miał wcześniej konto revolut, czy może skorzystać z tej promocji?
  • Moniaki.pl pisze:
   Janusz, szczerze mówiąc to nie do końca wiadomo. Teoretycznie Revolut jest zobligowany prawnie do trzymania danych o poprzednich użytkownikach przez 6 lat (czyli wie, że miałeś już konto). Jeśli zamknąłeś konto, a nie tylko odinstalowałeś samą aplikację to możesz spróbować. Może się uda. 🙂 Jeśli tak, to koniecznie daj znać.
 17. Leszek pisze:
  Kiedy pojawi się bonus 40zł po założeniu konta. Konto jest zasilone 20zł a dodatkowe 40 zł nie wpłynęło. Aktywacja z reflinka….
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Leszek, a kiedy zakładałeś revoluta? Promocji na 40 zł nie mieliśmy, ostatnia jaka była jakiś czas temu to nagroda 33 zł
 18. Leszek pisze:
  Może to było 33. Teraz widzę inni dają 40 i przesyłkę karty też gratis. Z reflinka korzystałem jak była tu nagroda- pewnie 33zł.
  Kliknąłem w reflink. Podałem nr tel, zarejestrowałem nowe konto na Revolucie. Dziś zrobiłem przelew 20 pln.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Leszek, musisz jeszcze zapłacić raz kartą na dowolną kwotę, wtedy premia powinna się pojawić na Twoim koncie. Może być nawet na złotówkę
 19. Sławek pisze:
  Czy będąc w weekend za granicą np. Austria i korzystając z subkonta w PLN, będę obciążony prowizją za automatyczne przewalutowanie na Euro płatności dokonywanych kartą fizyczną Revolut oraz za wypłatę gotówki w bankomacie? Jeśli tak, to w jakiej wysokości?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tak, jest prowizja za przewalutowanie w weekendy, w zależności od waluty 0,5% lub 1% – dokładne informacje znajdziesz w artykule w akapicie „Czy to na pewno jest darmowe?”
 20. Andrzej pisze:
  Polecem artykuł: https://moniaki.pl/curve-10-funtow/#cp.535077823 i kartę Curve, gdzie nie trzeba niczego doładowywać, bo korzystamy z kart, które już posiadamy w swoim banku, a transakcjie przewalutowania są podobne do Revoluta.
 21. Ola pisze:
  Jak będzie wyglądać płatność Revolutem na Islandii? Czy w ogóle jest możliwość zapłaty I jak wtedy z przewalutowaniem?
  • Moniaki.pl pisze:
   Ola, Revolut obsługuje koronę islandzką (ISK), więc nie powinno być żadnego problemu z płatnościami kartą. Obecny kurs można sprawdzić w aplikacji. Porównując kurs na ten moment to według google wynosi on 0,031 a Revolut oferuje 0,0305 więc jest całkiem korzystny (w banku na pewno dużo drożej). Tym bardziej, że jest weekend, a wtedy Revolut dokłada 0,5-1% do kursu. Lepiej się pewnie nie da.
 22. Pawel pisze:
  Czy nadal jest potrzebna weryfikacja w postaci robienia sobie zdjęcia telefonem, czy można po prostu załączyć zdjęcie(skan) dokumentu tożsamości?
 23. Łukasz pisze:
  Witam, czy jeszcze można skorzystać z linka w celu założenia konta Revolut i otrzymania karty bez opłaty za przesyłkę ?
 24. Kinga pisze:
  Aktualnie przebywam w Arabii Saudyjskiej i nie mam tu jeszcze konta bankowego, żeby je przypiąć do Revoluta, a potrzebuje przelać pieniądze stąd na moje polskie konto.. i w związku z tym pytanie – czy mogę jednorazowo podpiąć konto koleżanki i z jej konta zrobić przelew moim revolutem?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Kinga, „przypiąć” możesz tylko kartę, nie konto. Karty innej osoby nie da się podpiąć pod Revoluta. Koleżanka może Ci jedynie zrobić przelew ze swojego konta na Twojego Revoluta. Albo doładować swojego Revoluta i przesłać pieniądze na Twojego.
 25. marta pisze:
  Przekazalam synowi $500 uzywajac Citi Master Card na jego konto Revolut. Pieniadze pojawily sie na koncie Revolut, ale zostaly  wybrane przez Revolut jakoby transakcja byla nie autoryzowana przez Citi. Po okazaniu wymaganych dowodow, ze transakcja byla autoryzowana, pieniadze nie zostaly przelane do Citi,ani na konto syna w Revolut. Citi przedstawil pisemny dokument, potwierdzajacy fakt, ze Revolut nie przelal funduszy na moje konto. Pracuje nad znalezieniem organy europejskiego, gdzie moge ten fakt zglosic, by odzyskac utracone pieniadze.
  Oryginalny transfer odbyl sie 08/26/2020. Mimo wielokrotnych prob, Revolut nigdy nie przedstawil dowodow, ze pieniadze zostaly przelane do City. Obsluga clienta jest nieadekwatna, jedynie na czacie i na bardzo niskim poziomie.
 26. Piotr pisze:
  Czy robiąc przelew w Revolut na konto w Pln jest prowizja?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Jeśli jest to „polski” Revolut to robiąc przelew do polskiego banku w PLN nie ma prowizji.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Polski Revolut oznacza otwarty w Polsce. Na przykład jeśli ktoś otwierał Revoluta za granicą, na przykład w UK to wtedy przelewy na konto w złotówkach w Polsce są płatne i traktowane jako międzynarodowe. Zresztą jak zalogujesz się do Revoluta i wpiszesz dane do przelewu to prowizja lub jej brak wyświetlą się przed zatwierdzeniem transakcji.
 27. Iza pisze:
  Nie bardzo rozumiem zasade dzialania konta😒. Jesli prxelewam pieniadze z konta pl na revolut place jakas prowizje w zwiazku z tym, ze nie honoruje sie polskiego nr iban?
  Drugie pytanie-jesli chce miec srodki w euro, to przelewam pieniadze z konta pl na subkonto e w euro? Czy jednak na konto zlotowe?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nie ma już w Revolucie polskiego IBAN, w związku z czym jeśli chcesz wykonać przelew na konto Revolut to będzie to przelew międzynarodowy – lub SEPA, jeśli wykonasz go w euro. W związku z czym najprawdopowodbniej Twój bank pobierze prowizję za taki przelew. Możesz doładować Revoluta w złotówkach za pomocą karty i wtedy nie płacisz prowizji. Na temat wymiany waluty pisałam szerzej w tym artykule: https://moniaki.pl/revolut-jak-korzystac-z-funkcji-podstawowych/
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Zasilenie Revoluta w złotówkach jest dostępne w dwóch opcjach: przelew – ale będzie to traktowane jako przelew międzynarodowy, który zazwyczaj sporo kosztuje w banku, oraz karta – bezpłatne. Revolut sam z siebie nie dodał karty kredytowej, przecież najpierw trzeba wprowadzić wszystkie dane karty w Revolucie żeby z niej zasilić. Możesz usunąć zapisaną kartę i dodać kolejną – konta->wpłać->karta debetowa lub kredytowa->zmień->dodaj kartę w bezpieczny sposób->wpłać i podstawia się okienko do uzupełnienia danych karty.
 28. maria pisze:
  Revolutniewydaje mi się dobrym rozwiazaniem .Jest tak sam pazerny jak inne banki.Działa tylko na podstawie aplikacji , brak ingerfejsu internetoweo a tym samy mozliwości sprawdzania bieżąco co na Twoim koncu sie dzieje. Byz może dla kogoś kto zmienia kraje jak rękawiczki i bardzo często płaci za cos w tych krajach tomoże jest to i bezproblemowe
  Więc korzystanie z tego konta przez krótki okres ( np wakacje) może sie i opłaca , ale na dłuższa mete raczej nie
  Alej est coś o czym sie nie pisze ani nieinformuje, więcz tego względumoże to konto zainteresować niektóre osoby, a mianowicie nie ma możliwości blokady tego konta przez „polskie instytucje ” np komornik , śądi tym podobne ,Polski nierząd (na razie ) nie ma ad nim kontroli
 29. Marzena pisze:
  Czy jest jakaś szansa żeby zmienić język w aplikacji revolut na polski? Dodam że korzystam z telefonu huawei który nie posiada usług Google z powodu zaszłości Ameryki z Chinami
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Ja nie widzę takiej opcji w ustawieniach – możesz napisać do nich na czacie czy mogą to zrobić.
 30. Marzena pisze:
  A gdzie mogę znaleźć czat?
 31. Magdalena pisze:
  Czy moj pracodawca będzie mógł wpłacić na konto revoult wynagrodzenie a ja sobie je całe wypłacić w bankomacie? Jest to około 3-4 tys
  Zatrudnienie w Polsce.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Revolut od marca nie oferuje kont lokalnych w złotówkach, zatem pracodawca musiałby przelewać je na konto z litewskim numerem IBAN, jako przelew zagraniczny – wiąże się to z dość wysokimi kosztami przelewu oraz wydłużonym czasem oczekiwania. Co do wypłat z bankomatów to obowiązuje limit kwoty do równowartości 800 zł miesięcznie lub 5 wypłat w miesiącu, jeżeli mówimy o darmowym koncie. Prowizja za przekroczenie limitu wynosi 2%, min. 5 zł i naliczana jest na zasadzie, która będzie większa: 5 zł czy 2%.
   Ogólnie jeśli to konto ma służyć tylko do posługiwania się złotówkami w kraju to polecam jednak zwykły bank w Polsce.
 32. Bozena pisze:
  Witam Moniki.pl-Magda
  Mam pytanie
  Zainteresowałam się Revolut, ponieważ od marca będę otrzymywać polską emeryturę.Mieszkam w UK możliwe jest aby ZUS wpłacał mi na to konto. Chciałabym aby zawsze do mojego urlopu w pl uzbierała się jakaś kwota. I jeszcze pytanie, dzienny limit to 800zł lub £200?
  Przy wypełnianiu aplikacji jaką kartę mam zaznaczyć
  Pozdrawiam
  Bozena
 33. Bozena pisze:
  Witam Moniki.pl-Magda
  Mam pytanie
  Zainteresowałam się Revolut, ponieważ od marca będę otrzymywać polską emeryturę.Mieszkam w UK możliwe jest aby ZUS wpłacał mi na to konto. Chciałabym aby zawsze do mojego urlopu w pl uzbierała się jakaś kwota. I jeszcze pytanie, dzienny limit to 800zł lub £200?
  Przy wypełnianiu aplikacji jaką kartę mam zaznaczyć
  Pozdrawiam
  Bozena
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Co prawda od marca Revolut nie oferuje kont do przelewów w złotówkach z polskim IBAN, ale z tego, co wiem, do przelewu emerytury można wskazać w ZUS również konto zagraniczne. Limit 200 GBP lub 5 wypłat, ale jest to limit miesięczny, nie dzienny. Jeśli chcesz plan darmowy to wybierasz Standard, wtedy płacisz tylko za przesyłkę karty.

Napisz komentarz