Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Revolut: co to jest i jak go założyć?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś płacić kartą za zakupy za granicą? Czy zastanawiałeś się czy te wszystkie przewalutowania i dodatkowe opłaty są potrzebne? A może chciałbyś ich uniknąć i płacić w obcych walutach znacznie, znacznie taniej?

Na pomoc przychodzi wielowalutowa karta Revolut, która daje nam możliwość wykonywania płatności międzynarodowych w ponad 150 walutach bez kosztów przewalutowania i dodatkowych prowizji!

Revolut – co to jest?

Revolut rozpoczął swoją działalność na brytyjskim rynku w 2015 roku jako technologia finansowa (tzw. Fintech)  oferująca innowacyjne rozwiązania w sektorze płatności zagranicznych. Dzięki zerowym opłatom za korzystanie ze swoich usług rozpowszechnił się w całej Europie.

W drodze ewolucji Revolut nabył status banku, co oznacza, że depozyty w nim złożone są gwarantowane przez Litewski bank centralny do równowartości 100 000 euro.

W praktyce Revolut to karta wielowalutowa zarządzana przez aplikację mobilną. Dzięki karcie możemy płacić w internecie oraz w lokalach i sklepach stacjonarnych w większości miejsc na Ziemi, ponosząc przy tym z reguły mniejsze koszty niż przy płatności zwykłą kartą bankową.

Revolut pozwala również wypłacać pieniądze z bankomatów na całym świecie (w większości wypadków bez żadnej prowizji). Za pomocą aplikacji mobilnej wykonamy przelewy międzynarodowe i wymienimy 29 najpopularniejszych walut.

Na czym polega fenomen Revoluta?

Karta Revolut to bez wątpienia najlepsze narzędzie do dokonywania płatności  w obcej walucie. Wszystkie transakcje rozliczane są po kursie międzybankowym, a więc po najniższym możliwie kursie wymiany walut. Dla przykładu pokażę porównanie kursu kupna 3 walut w Revolut i kantorze internetowym cinkciarz.pl :

Revolut cinkciarz.pl
Euro 4,2744 PLN 4,2866 PLN
Dolar 3,8159 PLN 3,8287 PLN
Funt brytyjski 5,0198 PLN 5,0345 PLN

Stan na dzień 06.05.2019

Na każdym wymienionym dolarze, euro czy funcie oszczędzamy ponad 1 grosz względem kantoru internetowego.

Ponadto płacąc kartą Revolut nie zostaje pobrana żadna prowizja, a wypłaty z bankomatów na całym świecie (poza małymi wyjątkami jak np. Tajlandia) są zupełnie darmowe. Dodatkowo otrzymujemy możliwość wykonywania przelewów międzynarodowych bez żadnych opłat.

Czy to na pewno jest darmowe?

Tak, korzystanie z karty Revolut może być dla Ciebie w pełni darmowe. W dodatku zaoszczędzisz na korzystnych kursach wymiany walut. Musisz tylko przestrzegać zasad, które podaję poniżej:

 • Wymieniaj waluty tylko w dni powszednie, a unikniesz dodatkowych kosztów. Wyjątkiem są baht tajlandzki i ukraińska hrywna, do których zawsze w dni robocze zostanie doliczony 1% marży.
 • Wykonuj transakcje wymiany walut do równowartości 20 000 zł miesięcznie 5 000 zł miesięcznie (od 12 sierpnia 2020 roku.) Dla nadwyżki tej kwoty zostanie doliczona opłata w wysokości 0,5%.
 • Gdybyś jednak musiał wymienić waluty w czasie weekendu to pamiętaj, że do każdej z głównych walut (tj. USD, GBP, EUR, AUD, CAD, NZD, CHF, JPY, SEK, HKD, NOK, SGD, DKK, PLN i CZK) zostanie doliczona marża w wysokości 0,5% w wysokości 1% (od 12 sierpnia 2020 roku). Pozostałe waluty wymieniane podczas weekendu zostaną obciążone marżą w wysokości  1% w wysokości 2% (od 12.08.2020). Dla walut THB i UAH oznacza to zastosowanie całkowitej marży równej 2% równej 3% (od 12.08.2020 r).. Revolut zabezpiecza się w ten sposób przed wahaniami kursów, które podczas weekendu są największe.
 • Wypłacaj z bankomatów na całym świecie kwoty do równowartości 800 zł miesięcznie dla lokalnych walut lub 5 wypłat w miesiącu (od 23 kwietnia 2021 r.). Dla euro i funta brytyjskiego kwoty do 200 € oraz 200 £ lub 5 wypłat miesięcznie. Limity 800 zł lub 5 wypłat obowiązują niezależnie od siebie – jeśli przekroczysz jeden to poniesiesz opłatę, nawet jeśli nie przekroczysz drugiego. Prowizja za przekroczenie limitu wynosi 2%, min. 5 zł i naliczana jest na zasadzie, która będzie większa: 5 zł czy 2%.
 • Od 23 kwietnia 2021 roku w planie Standard znikają darmowe przelewy międzynarodowe – za darmo możesz przelać pieniądze do innego użytkownika Revoluta, wykonać przelew do banku w rodzimej walucie (złotówki na konto złotówkowe) lub przelew w Euro do krajów UE/EOG, Szwajcarii i UK.

W skrócie „specyfikację” tej wyjątkowej karty wielowalutowej można przedstawić w następujący sposób:

Najważniejsze atuty karty Revolut:

0 zł za wydanie karty
24,99 zł za wysyłkę karty pocztą (opłata może się zmieniać)
0 zł opłaty miesięcznej za kartę
0 zł za wypłaty z bankomatów na całym świecie do kwoty 800 zł lub 5 wypłat
0 zł za korzystne przewalutowania
0 zł za natychmiastowe przelewy 29 walut do innych użytkowników Revoluta

Jak założyć konto w Revolut?

Konto w Revolut najłatwiej założyć poprzez kliknięcie w poniższy link:

Po przejściu na stronę usługi zostaniemy poproszeni o podanie swojego numeru telefonu. W wiadomości SMS otrzymamy bezpośrednie przekierowanie do pobrania aplikacji mobilnej. Po jej zainstalowaniu należy ją otworzyć i ponownie podać numer telefonu. Następnie musimy utworzyć kod dostępu do naszego konta, którym będziemy logowali się do aplikacji.

Po wpisaniu kodu będziemy poproszeni o potwierdzenie naszego numeru telefonu poprzez przepisanie 6 cyfrowego kodu otrzymanego w wiadomości SMS. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie naszych danych osobowych. Na końcu należy wpisać swój adres e-mail.

Po uzupełnieniu danych zostaniemy poproszeni o doładowanie naszego konta kwotą w wysokości co najmniej 20 zł. Najprostszym sposobem będzie dokonanie płatności za pomocą karty debetowej / kredytowej lub doładowanie poprzez GooglePay / ApplePay.

Tak dodana karta płatnicza zostanie zapisana w pamięci naszej aplikacji (możemy ją w dowolnym momencie usunąć) i posłuży jako łatwy sposób doładowywania naszego Revoluta w przyszłości bez przepisywania po raz kolejny wszystkich danych.

Po doładowaniu środków najlepiej od razu przejść do aktywacji konta Revolut. W tym celu na ekranie głównym aplikacji należy kliknąć „ Aktywuj swoje konto w Revolut”. Zostaniemy poproszeni o przesłanie dokumentu potwierdzającego zamieszkanie w Polsce.

Możemy skorzystać z dowodu osobistego lub paszportu. Ostatnia z opcji jest najbardziej bezpieczna, gdyż paszport zawiera najmniej newralgicznych dla nas danych takich jak chociażby adres zamieszkania.

Po naciśnięciu przycisku „Kontynuuj” należy kliknąć przycisk „Enable camera” i wykonać zdjęcie naszego dowodu tożsamości . Następnie zostaniemy poproszeni o wykonanie selfie, które posłuży do weryfikacji naszego dokumentu.

Po zrobieniu zdjęcia Revolut będzie weryfikował nasze dane, a my będziemy mogli wybrać naszą pierwszą kartę. Do wyboru mamy kartę fizyczną oraz kartę wirtualną, którą możemy wykorzystać podczas zakupów online.

Po wyborze materiału i koloru karty fizycznej należy potwierdzić dane do wysyłki. Następnie możemy wybrać formę dostawy.

Karty wysyłane są z Polski i czas oczekiwania na dostawę to około 3-7 dni. Na końcu wystarczy zweryfikować swój adres e-mail naciskając przycisk na ekranie głównym aplikacji. Na naszą skrzynkę mailową otrzymamy wiadomość z przyciskiem do weryfikacji, który należy kliknąć.

Po tym wszystkim nasze konto jest w pełni zweryfikowane i możemy z niego korzystać bez ograniczeń.

Jak korzystać z Revolut?

Po zarejestrowaniu się w aplikacji mobilnej Revoult mamy możliwość założenia 29 subkont w 29 różnych walutach. Pozwala to nam przechowywać kilkanaście różnych walut na 1 koncie Revolut. Dodatkowo istnieje opcja założenia typowego rachunku bankowego, który prowadzony jest w funtach brytyjskich. Jest to idealne rozwiązanie na posiadanie zagranicznego konta bankowego, które jest całkowicie bezpłatne.

Jak już wiecie do korzystania z karty Revolut konieczne jest doładowanie naszego konta w aplikacji mobilnej. Możemy zasilić je:

 • przelewem bankowym. Wiosną 2022 roku Revolut znów oferuje konta lokalne w złotówkach, które można doładowywać za darmo przelewem w złotówkach z polskich banków.
 • poprzez aplikację Apple Pay lub Google Pay
 • za pomocą karty debetowej lub kredytowej prowadzonej  w następujących walutach: PLN, GBP, EUR, USD, AUD, CAD, CHF, CZK, DKK, HKD, JPY, NOK, RON, SEK, ZAR

Posiadając środki pieniężne chociażby na jednym z naszych subkont możemy wymienić je na następujące waluty:

Nazwa waluty Kod waluty Obszar funkcjonowania
Dolar amerykański USD USA
Funt szterling GBP Wielka Brytania
Euro EUR Unia Europejska
Polski złoty PLN Polska
Frank szwajcarski CHF Szwajcaria
Korona duńska DKK Dania
Korona norweska NOK Norwegia
Korona szwedzka SEK Szwecja
Lej rumuński RON Rumunia
Dolar singapurski SGD Singapur
Dolar Hongkongu HKD Hongkong
Dolar australijski AUD Australia
Dolar nowozelandzki NZD Nowa Zelandia
Lira turecka TRY Turcja
Nowy izraelski szekel ILS Izrael
Dirham AED ZEA
Dolar kanadyjski CAD Kanada
Forint HUF Węgry
Jen JPY Japonia
Dirham marokański MAD Maroko
Korona czeska CZK Czechy
Rial katarski QAR Katar
Bat THB Tajlandia
Rand ZAR RPA
Peso meksykańskie MXN Meksyk
Rubel rosyjski RUB Rosja
Rial saudyjski SAR Arabia Saudyjska
Kuna HRK Chorwacja
Lew BGN Bułgaria

Gdy dysponujemy już daną walutą pojawia się możliwość wykonania nią przelewu międzynarodowego lub płatności za pomocą karty Revolut.

W przypadku kiedy nie wymieniliśmy naszych środków na konkretną walutę nadal możemy wykonywać transakcję w tej walucie, a środki na tę operację zostaną pobrane z subkonta prowadzonego w PLN lub w przypadku braku odpowiednich środków z subkonta o najwyższym saldzie.

Pamiętaj, że w czasie weekendu zostanie doliczona prowizja w wysokości 0,5% 1% (od 12.08.2020), dlatego planuj w przód płatności w innych walutach i zawsze wymieniaj środki na daną walutę w dni robocze.

Co w przypadku, gdy chcemy wykonać transakcję walutą, dla której nie można otworzyć subkonta? Środki zostaną pobrane z subkonta prowadzonego w PLN lub w przypadku braku środków w Polskich Złotych z subkonta o najwyższym saldzie, a następnie przewalutowane po kursie międzybankowym.

Czy to jest bezpieczne?

W grudniu 2018 roku Revolut uzyskał licencję bankową, która pozwoliła mu stać się pełnoprawnym bankiem, gdzie wszystkie środki do równowartości  100 000 euro objęte są gwarancją depozytów. W ciągu najbliższych kilku miesięcy licencja Revoluta zostanie wdrożona również w Polsce, gdzie na tę chwilę Revolut posiada już swoje biuro oraz obszerny dział pomocy.

Warto wspomnieć, że Fintech jest nadzorowany przez FCA, czyli brytyjski odpowiednik polskiej Komisji Nadzoru Finansowego, a jego konta techniczne prowadzą banki Barclays i Lloyd’s.

Revolut w gruncie rzeczy jest bezpieczną usługą, lecz do czasu wejścia w życie licencji bankowej zachęcam do pewnej ostrożności i trzymania odpowiednio niższych kwot na swoim koncie Revolut.

Podsumowanie

Użytkownikiem Revolut jestem od niedawna. Od samego początku mojej przygody z tą kartą dostrzegam, że jest ona naprawdę niewiarygodnie dobrym narzędziem, które obniża koszta przy transakcjach międzynarodowych.

Zachęcam wszystkich do wypróbowania karty Revolut i osobistego sprawdzenia udogodnień jakie niesie ze sobą ta usługa.Naprawdę pomoże zaoszczędzić sporą sumkę podczas wyjazdów zagranicznych. Przekonajcie się sami.

komentarzy 138

 1. Adrian pisze:
  Co ten rubel tak piętnowany?
  Szkoda że zepsuli aplikacje bo była fantastyczna, a teraz tak średnio bym powiedział używalna
  • Robert pisze:
   Dziękuję. Nie narzekam
  • Kowal pisze:
   Sponsoring? Amber Gold też był taki super wszędzie reklamy itp. Jeżeli moja kasa ma być nadzorowana przez instytucję zagraniczną to ja podziękuję. Po pierwsze wypadało by znać tamtejsze prawo, czy gwarancje dotyczą obywateli innych państw itp. Co jest za darmo to powinna się lampka włączyć ostrzegawcza każdemu.
  • Kacper pisze:
   Spoiler alert: przybywam z przyszłości, drogi Adrianie za 3 lata sie dowiesz
  • ADRIAN pisze:
   @Kacper A z drugiej strony Hrywny też nie lubią
  • Agnieszka pisze:
   Czy ktoś słyszał o tym ,że komornik może wejść na konto revolut?
 2. Mariusz pisze:
  jeżeli dobrze rozumiem
  Zasilam konto w kwocie 100zł, teraz placac karta w Niemczech sciagnie mi rownowartosc zakupow w Euro, bedac w Chorwacji rownowartosc w Kunach?

  Czy inaczej, po zasileniu musze 100zl zamienic na konkretna walute ktora bede mogl placic?

  • Paweł pisze:
   Mariusz,
   Jest tak jak piszesz. Ściągnie tobie automatycznie z konta w zł po aktualnym kursie w danej walucie w której płacisz.
   Nie musisz samemu zamieniać na inną walutę, ale możesz zamienić np. jak będzie dobry kurs. Wtedy jeśli masz środki w danej walucie to najpierw pobierze Tobie właśnie z konta danej waluty, a dopiero potem będzie zamieniać ze złotówek.
 3. Anna pisze:
  ile mogę wypłacić z bankomatu za granicą (euro-w Grecji), czy równowartość 800zł, czy 200 Euro bo tego nie zrozumiałam, i czy to jest limit dzienny?
  • Moniaki.pl - Kuba pisze:
   Jeżeli wypłacasz gotówkę z bankomatu w euro lub funtach to limit miesięczny wynosi 200 euro/funtów.
   Jeżeli wypłacasz gotówkę z bankomatu w polskich złotych to limit miesięczny wynosi 800 zł.
   Jeżeli wypłacasz gotówkę z bankomatu w jakiejkolwiek innej walucie to limit miesięczny wynosi równowartość 800 zł np: 1 dolar kosztuje 3,85 zł, więc możesz wypłacić bez prowizji 207 dolarów.
 4. Dariusz pisze:
  Czy wpłaty kartą PLN na konto są płatne? Wpłaciłem 20 zł na weryfikację i pobrało mi dodatkowo 1 zł?
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Dariusz, mamy trochę za mało danych, żeby odpowiedzieć. Może być tak, że Revolut zablokował te 1 zł do czasy zweryfikowani poprawności karty. Nie wiemy też, czy pobrał to revolut czy bank. Czy zasilałeś konto Revolut kartą kredytową? Zdarza się, że bank pobiera prowizje za takie zasilenia (np. Citibank).
  • Dariusz pisze:
   Ok. Faktycznie Revolut zrobił blokadę 1zł po czym ją zwolnił. Konto zasilałem karta debetową.
  • Grzesiek pisze:
   Hej,

   Revolut faktycznie spoko, polecam. Jedyne co należy pamiętać to nie doładowywać konta kartą Citi Bank Handlowy bo bank ten pobiera kolosalną opłatę 8% lub minimum 10zl. Kolejna sprawa to nie wszystkie bankomaty za granicą są darmowe np. w Albanii tylko Credins Bank lub BKG Bank bez opłat pozostałe mogą pobierać nawet 16% prowizji. Trzeba patrzyc na ekran czy nie wyświetla opłaty lub nie proponuje DCC wtedy najlepiej odrzucić.

 5. Kowal pisze:
  Poza tym dzisiaj banki w Polsce oferują takie same rozwiązania w postaci kart wielowalutowych. Na pewno 100 razy bezpieczniejsze rozwiązanie, bo gwarancja banku naszego.
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   To już co kto woli 🙂 Czasami przydaje się konto w Revolucie, tym bardziej, że to konto nie służy do oszczędzania, tylko na bieżące wydatki. Kursy walut w polskich bankach są skrajnie niekorzystne, nawet w kartach wielowalutowych.
  • Grazyna pisze:
   Dzien dobry oanie Kiwał co to jest karta wuelowalutowa bo nie rozumiem jak można ją założyć i gdzie Revolut to nie jest dobra frakcja giną na nim pienuadze prosze mi napisac o tych kartach wieliwalutowtch wiem że jest to bardziej bezpieczne jak Revolut prisze na priv
 6. Konrad pisze:
  Revolut też jest bezpieczny. Od grudnia 2018r. Revolut uzyskał europejską licencję bankową a więc jest bankiem z gwarancją środków do 100000 EURO.
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Dokłądnie tak 🙂
  • Grazyna pisze:
   To nie jest prawda teraz mają id tamtego roku podpisana licencję z Niemcami i niestety jak ktoś mieszka w niemczech ma przechlapane pieniądze znikają z Revoluta założyłam sobie go na Litwie to jest wielka sciena oddalam Revolut na Inyerpol na policję I czekam na wyjasnienie
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Grażyna, nie wiem skąd masz takie informacje? Jak to pieniądze znikają z konta? Same nie mogą zniknąć, Revolut też raczej by się nie pokusił na nawet kilka tysięcy euro, skoro obraca miliardami. Wielu czytelników mieszka w Niemczech i korzystają z Revoluta, nikt nie zgłaszał takich problemów. Problem ze znikającymi z konta pieniędzmi jest zazwyczaj efektem nieodpowiedniego zabezpieczenia konta, i to obojętnie w jakim kraju: ktoś ustawił za słabe hasło, ktoś gdzieś zapisał a potem ktoś się włamał, ktoś podał dane do logowania na fałszywej stronie.
  • Barbara pisze:
   Potrzebuję pomocy zamknęłam konto a karta w drodze co się stanie jak nie odbiorę nie mogę się z nimi skontaktować
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Niestety nie wiem. Za doręczenie karty powinna pobrać się opłata, a jeśli konto jest zamknięte, to nie mam pojęcia, co w takiej sytuacji. Trzeba kontaktować się z Revolutem.
  • Jacek pisze:
   Chcę zalożyć konto w tym banku a mam komornika czy jest to bezpieczne?
 7. Konrad pisze:
  Kapitalną aplikacją, na której także można zarobić za skorzystanie z kodu polecającego i potem zapłacenia jedynie raz kartą jest aplikacja Monese. Teraz można zarobić 15 GBP czyli ok 72 zł.

  Mój kod polecający to KONRA616

 8. Anna pisze:
  czy z karty revolut mogę wypłacić w Polsce z bankomatu euro?(mając na koncie właśnie euro), potrzebuję gotówki w euro przed wyjazdem za granicę, bo tam zajadę w weekend to pobiorą prowizję i ile mogę jej wypłacić w PL
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Jeśli masz bankomat, który wypłaca w Euro, to możesz (tylko niektóre bankomaty mają taką opcję).
 9. Jadwiga pisze:
  A czy istnieje możliwość wpłaty na terenie Oslo ?
 10. Doli pisze:
  Uwaga !! Nie wplacajcie karta Citibanku na revolut pobierają duzą zlodziejską prowizję sam się nadziałem jak pamiętam 8% to było.
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Niestety, transakcje na Revoluta są obarczone prowizją. Piszemy o tym w każdym artykule dotyczącym karty Simplicity.
 11. Paweł pisze:
  W okresie 3 tygodni będę w 3 różnych państwach i teraz moje pytanie.
  Czy w każdym z tych państw mogę wypłacić równowartość po 800zł, czy też jest to kwota, która obowiązuje mnie w skali miesiąca dla wszystkich walut razem ?
 12. Diana pisze:
  Czy przy transakcjach internetowycych lub PayPal też nie ma kosztów przewalutowania?
 13. Marcin pisze:
  Czy ktos sie orientuje jaki jest limit wypłat z bankomatów bez prowizji? Podają, że 800zł lub 200 Euro. 800zł to jest 183 euro. Ile więc mogę wypłacić w Eurolandzie EURO bez prowizji? 200 euro czy 183 euro?
 14. Grazyna pisze:
  Mieszkam w Australii ,jade na urlop do Polski I chcialabym miec taka karte,czy to mozliwe ???
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Jak najbardziej. Jeśli masz adres zamieszkania na terenie Polski i dowód osobisty z terenu, na którym działa Revolut np. polski) to jasne, że tak.
 15. Danuta pisze:
  Witam czy ktoś ma Revolut Premium ? i czy za nią jest opłata miesięczna?
 16. Janusz pisze:
  Jeśli ktoś miał wcześniej konto revolut, czy może skorzystać z tej promocji?
  • Moniaki.pl pisze:
   Janusz, szczerze mówiąc to nie do końca wiadomo. Teoretycznie Revolut jest zobligowany prawnie do trzymania danych o poprzednich użytkownikach przez 6 lat (czyli wie, że miałeś już konto). Jeśli zamknąłeś konto, a nie tylko odinstalowałeś samą aplikację to możesz spróbować. Może się uda. 🙂 Jeśli tak, to koniecznie daj znać.
 17. Leszek pisze:
  Kiedy pojawi się bonus 40zł po założeniu konta. Konto jest zasilone 20zł a dodatkowe 40 zł nie wpłynęło. Aktywacja z reflinka….
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Leszek, a kiedy zakładałeś revoluta? Promocji na 40 zł nie mieliśmy, ostatnia jaka była jakiś czas temu to nagroda 33 zł
 18. Leszek pisze:
  Może to było 33. Teraz widzę inni dają 40 i przesyłkę karty też gratis. Z reflinka korzystałem jak była tu nagroda- pewnie 33zł.
  Kliknąłem w reflink. Podałem nr tel, zarejestrowałem nowe konto na Revolucie. Dziś zrobiłem przelew 20 pln.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Leszek, musisz jeszcze zapłacić raz kartą na dowolną kwotę, wtedy premia powinna się pojawić na Twoim koncie. Może być nawet na złotówkę
 19. Sławek pisze:
  Czy będąc w weekend za granicą np. Austria i korzystając z subkonta w PLN, będę obciążony prowizją za automatyczne przewalutowanie na Euro płatności dokonywanych kartą fizyczną Revolut oraz za wypłatę gotówki w bankomacie? Jeśli tak, to w jakiej wysokości?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tak, jest prowizja za przewalutowanie w weekendy, w zależności od waluty 0,5% lub 1% – dokładne informacje znajdziesz w artykule w akapicie „Czy to na pewno jest darmowe?”
 20. Andrzej pisze:
  Polecem artykuł: https://moniaki.pl/curve-10-funtow/#cp.535077823 i kartę Curve, gdzie nie trzeba niczego doładowywać, bo korzystamy z kart, które już posiadamy w swoim banku, a transakcjie przewalutowania są podobne do Revoluta.
 21. Ola pisze:
  Jak będzie wyglądać płatność Revolutem na Islandii? Czy w ogóle jest możliwość zapłaty I jak wtedy z przewalutowaniem?
  • Moniaki.pl pisze:
   Ola, Revolut obsługuje koronę islandzką (ISK), więc nie powinno być żadnego problemu z płatnościami kartą. Obecny kurs można sprawdzić w aplikacji. Porównując kurs na ten moment to według google wynosi on 0,031 a Revolut oferuje 0,0305 więc jest całkiem korzystny (w banku na pewno dużo drożej). Tym bardziej, że jest weekend, a wtedy Revolut dokłada 0,5-1% do kursu. Lepiej się pewnie nie da.
 22. Pawel pisze:
  Czy nadal jest potrzebna weryfikacja w postaci robienia sobie zdjęcia telefonem, czy można po prostu załączyć zdjęcie(skan) dokumentu tożsamości?
 23. Łukasz pisze:
  Witam, czy jeszcze można skorzystać z linka w celu założenia konta Revolut i otrzymania karty bez opłaty za przesyłkę ?
 24. Kinga pisze:
  Aktualnie przebywam w Arabii Saudyjskiej i nie mam tu jeszcze konta bankowego, żeby je przypiąć do Revoluta, a potrzebuje przelać pieniądze stąd na moje polskie konto.. i w związku z tym pytanie – czy mogę jednorazowo podpiąć konto koleżanki i z jej konta zrobić przelew moim revolutem?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Kinga, „przypiąć” możesz tylko kartę, nie konto. Karty innej osoby nie da się podpiąć pod Revoluta. Koleżanka może Ci jedynie zrobić przelew ze swojego konta na Twojego Revoluta. Albo doładować swojego Revoluta i przesłać pieniądze na Twojego.
 25. marta pisze:
  Przekazalam synowi $500 uzywajac Citi Master Card na jego konto Revolut. Pieniadze pojawily sie na koncie Revolut, ale zostaly  wybrane przez Revolut jakoby transakcja byla nie autoryzowana przez Citi. Po okazaniu wymaganych dowodow, ze transakcja byla autoryzowana, pieniadze nie zostaly przelane do Citi,ani na konto syna w Revolut. Citi przedstawil pisemny dokument, potwierdzajacy fakt, ze Revolut nie przelal funduszy na moje konto. Pracuje nad znalezieniem organy europejskiego, gdzie moge ten fakt zglosic, by odzyskac utracone pieniadze.
  Oryginalny transfer odbyl sie 08/26/2020. Mimo wielokrotnych prob, Revolut nigdy nie przedstawil dowodow, ze pieniadze zostaly przelane do City. Obsluga clienta jest nieadekwatna, jedynie na czacie i na bardzo niskim poziomie.
  • Grazyna pisze:
   Tak to prawda Revolut to wielka sciema to samo mi się stało i zgłosiłam to na policję I Revolutem zajmuje się Inyerpol zlidzieje i włamują się też Hakerzy to nie jest dobre konto mi poszło 9000tys euro z Revoluta to nie jest gezpieczny bank uważajcie moja sprawa jest na policji czy odzyskam miało to miejsce 10 12 2021
  • marta pisze:
   Odzyskalismy pieniadze po zgloszeniu zazalenia do Bank of Lithuania. Po Brexicie, Revolut zmienil siedzibe, Bank of Lithuania jest bankiem, ktory ma nadzor. Nie wielkie pieniadze, ale satysfakcja ogromna!
 26. Piotr pisze:
  Czy robiąc przelew w Revolut na konto w Pln jest prowizja?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Jeśli jest to „polski” Revolut to robiąc przelew do polskiego banku w PLN nie ma prowizji.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Polski Revolut oznacza otwarty w Polsce. Na przykład jeśli ktoś otwierał Revoluta za granicą, na przykład w UK to wtedy przelewy na konto w złotówkach w Polsce są płatne i traktowane jako międzynarodowe. Zresztą jak zalogujesz się do Revoluta i wpiszesz dane do przelewu to prowizja lub jej brak wyświetlą się przed zatwierdzeniem transakcji.
 27. Iza pisze:
  Nie bardzo rozumiem zasade dzialania konta😒. Jesli prxelewam pieniadze z konta pl na revolut place jakas prowizje w zwiazku z tym, ze nie honoruje sie polskiego nr iban?
  Drugie pytanie-jesli chce miec srodki w euro, to przelewam pieniadze z konta pl na subkonto e w euro? Czy jednak na konto zlotowe?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nie ma już w Revolucie polskiego IBAN, w związku z czym jeśli chcesz wykonać przelew na konto Revolut to będzie to przelew międzynarodowy – lub SEPA, jeśli wykonasz go w euro. W związku z czym najprawdopowodbniej Twój bank pobierze prowizję za taki przelew. Możesz doładować Revoluta w złotówkach za pomocą karty i wtedy nie płacisz prowizji. Na temat wymiany waluty pisałam szerzej w tym artykule: https://moniaki.pl/revolut-jak-korzystac-z-funkcji-podstawowych/
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Zasilenie Revoluta w złotówkach jest dostępne w dwóch opcjach: przelew – ale będzie to traktowane jako przelew międzynarodowy, który zazwyczaj sporo kosztuje w banku, oraz karta – bezpłatne. Revolut sam z siebie nie dodał karty kredytowej, przecież najpierw trzeba wprowadzić wszystkie dane karty w Revolucie żeby z niej zasilić. Możesz usunąć zapisaną kartę i dodać kolejną – konta->wpłać->karta debetowa lub kredytowa->zmień->dodaj kartę w bezpieczny sposób->wpłać i podstawia się okienko do uzupełnienia danych karty.
 28. maria pisze:
  Revolutniewydaje mi się dobrym rozwiazaniem .Jest tak sam pazerny jak inne banki.Działa tylko na podstawie aplikacji , brak ingerfejsu internetoweo a tym samy mozliwości sprawdzania bieżąco co na Twoim koncu sie dzieje. Byz może dla kogoś kto zmienia kraje jak rękawiczki i bardzo często płaci za cos w tych krajach tomoże jest to i bezproblemowe
  Więc korzystanie z tego konta przez krótki okres ( np wakacje) może sie i opłaca , ale na dłuższa mete raczej nie
  Alej est coś o czym sie nie pisze ani nieinformuje, więcz tego względumoże to konto zainteresować niektóre osoby, a mianowicie nie ma możliwości blokady tego konta przez „polskie instytucje ” np komornik , śądi tym podobne ,Polski nierząd (na razie ) nie ma ad nim kontroli
 29. Marzena pisze:
  Czy jest jakaś szansa żeby zmienić język w aplikacji revolut na polski? Dodam że korzystam z telefonu huawei który nie posiada usług Google z powodu zaszłości Ameryki z Chinami
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Ja nie widzę takiej opcji w ustawieniach – możesz napisać do nich na czacie czy mogą to zrobić.
 30. Marzena pisze:
  A gdzie mogę znaleźć czat?
 31. Magdalena pisze:
  Czy moj pracodawca będzie mógł wpłacić na konto revoult wynagrodzenie a ja sobie je całe wypłacić w bankomacie? Jest to około 3-4 tys
  Zatrudnienie w Polsce.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Revolut od marca nie oferuje kont lokalnych w złotówkach, zatem pracodawca musiałby przelewać je na konto z litewskim numerem IBAN, jako przelew zagraniczny – wiąże się to z dość wysokimi kosztami przelewu oraz wydłużonym czasem oczekiwania. Co do wypłat z bankomatów to obowiązuje limit kwoty do równowartości 800 zł miesięcznie lub 5 wypłat w miesiącu, jeżeli mówimy o darmowym koncie. Prowizja za przekroczenie limitu wynosi 2%, min. 5 zł i naliczana jest na zasadzie, która będzie większa: 5 zł czy 2%.
   Ogólnie jeśli to konto ma służyć tylko do posługiwania się złotówkami w kraju to polecam jednak zwykły bank w Polsce.
 32. Bozena pisze:
  Witam Moniki.pl-Magda
  Mam pytanie
  Zainteresowałam się Revolut, ponieważ od marca będę otrzymywać polską emeryturę.Mieszkam w UK możliwe jest aby ZUS wpłacał mi na to konto. Chciałabym aby zawsze do mojego urlopu w pl uzbierała się jakaś kwota. I jeszcze pytanie, dzienny limit to 800zł lub £200?
  Przy wypełnianiu aplikacji jaką kartę mam zaznaczyć
  Pozdrawiam
  Bozena
 33. Bozena pisze:
  Witam Moniki.pl-Magda
  Mam pytanie
  Zainteresowałam się Revolut, ponieważ od marca będę otrzymywać polską emeryturę.Mieszkam w UK możliwe jest aby ZUS wpłacał mi na to konto. Chciałabym aby zawsze do mojego urlopu w pl uzbierała się jakaś kwota. I jeszcze pytanie, dzienny limit to 800zł lub £200?
  Przy wypełnianiu aplikacji jaką kartę mam zaznaczyć
  Pozdrawiam
  Bozena
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Co prawda od marca Revolut nie oferuje kont do przelewów w złotówkach z polskim IBAN, ale z tego, co wiem, do przelewu emerytury można wskazać w ZUS również konto zagraniczne. Limit 200 GBP lub 5 wypłat, ale jest to limit miesięczny, nie dzienny. Jeśli chcesz plan darmowy to wybierasz Standard, wtedy płacisz tylko za przesyłkę karty.
 34. EK pisze:
  Revolut to jest kiełków kłamstwo współpracują z niemieckimi bankami mają podpisane umowy i ludzie ktirzy zarabuaja Online nie mają szans na powodzenie tego kont np założonego na Litwie jest to klanstwo Revolut to wielki przekręt nie podam wam przykładu ale dnia 10.12 2021 zniklo mi zRevoluta trochę pieniędzy i zgłosiłam to ba policję zaja sie nim Interpol to też hest policja ale międzynarodowa tajze mam dowod na to uwazajcue napiszcie mi proszę jakue konto jest bezpieczne zarabianie Online na którym np do 100000tys Euro nue musisz się rozliczać i nikt Ci tych pieniędzy nie zabierze i je dostaniesz bo ponoć praca zarabiania Online jest nie legalna prosze na priv co o tym sądzicie
 35. Mirek pisze:
  Witam mam dwa pytania jeśli można.
  Ostatnio Revolut przekształcił się w bank , z czym to się je i czy jestem zmuszony do przejścia do banku Revolut.
  I czy można kartę Revolut podpiąć do Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC i robić płatności ta opaska.
  Dziękuje
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witam. Revolut już jakiś czas temu uzyskał status banku. Wydaje mi się, że przejście nie jest obowiązkowe – po prostu po przejściu obowiązuje ochrona depozytów do 100 000 euro i można mieć dostęp do innych produktów. Karty Revoluta nie da się podpiąć bezpośrednio do opaski. Można ją podpiąć za to w ZEN, polski następca Revoluta: https://moniaki.pl/zen-recenzja-jak-zalozyc Lub ewentualnie można założyć kartę curve, podpiąć pod nią revoluta i całość pod opaskę: https://moniaki.pl/curve-10-funtow/
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witam. Revolut już jakiś czas temu uzyskał status banku. Wydaje mi się, że przejście nie jest obowiązkowe – po prostu po przejściu obowiązuje ochrona depozytów do 100 000 euro i można mieć dostęp do innych produktów. Karty Revoluta nie da się podpiąć bezpośrednio do opaski. Można ją podpiąć za to w ZEN, polski następca Revoluta: https://moniaki.pl/zen-recenzja-jak-zalozyc Lub ewentualnie można założyć kartę curve, podpiąć pod nią revoluta i całość pod opaskę: https://moniaki.pl/curve-10-funtow/
 36. Mirek pisze:
  Dziękuję za odpowiedz.
 37. Bożena pisze:
  Chcę założyć konto revolut ponieważ dostaje wsparcie z zagranicy 800€ miesięcznie a na PKOBP mam komornika. Jakiś proste konto z kartą fizyczna
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Bożena, możesz założyć plan Standard, jest bezpłatny. Zapłacisz za dostawę karty fizycznej.
 38. PrzemWas pisze:
  Ciekawostka, właśnie zrobiłem płatność na zagranicznej stronie sklepu internetowego za pomocą jednorazowej karty Revolut. Na koncie miałem tylko PLN. Mimo, że na stronie na której robiłem zakupy wybrałem EUR (a była cała masa walut do wyboru) to z karty przeliczyło mi z USD. Ciekawe czy jeżeli na Revolut bym miał zapewnione środki EUR i wybrał na stronie sklepu internetowego płatność w EUR to czy by mi pobrało EUR czy nadal przeliczyło na USD?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Wydaje mi się prawdopodobne, że i tak by przewalutowało. Dziwny przypadek, nie powiem. Nie umiem też powiedzieć, dlaczego tak się stało.
 39. PrzemWas pisze:
  Ciekawostka, właśnie zrobiłem płatność na zagranicznej stronie sklepu internetowego za pomocą jednorazowej karty Revolut. Na koncie miałem tylko PLN. Mimo, że na stronie na której robiłem zakupy wybrałem EUR (a była cała masa walut do wyboru) to z karty przeliczyło mi z USD. Ciekawe czy jeżeli na Revolut bym miał zapewnione środki EUR i wybrał na stronie sklepu internetowego płatność w EUR to czy by mi pobrało EUR czy nadal przeliczyło na USD?
 40. Anita pisze:
  Witam Pani Magdo, mam problem przy pierwszej wpłacie na revolut a mianowicie przy próbie przelania z karty debetowej z PKO BP jakiejkolwiek kwoty na konto revolut wyskakuje komunikat ” nieudana transakcja przekroczony limit internetowy zmień go PKO ” jaka może być przyczyna?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tak jak w komunikacie: limit transakcji internetowych na karcie z PKO. Trzeba go zmienić na większy.
 41. Bożena pisze:
  Jak zapłacić za kartę revolut jak nie mam żadnego konta? Chciałam założyć revolut
 42. Bożena pisze:
  Jak założyć konto revolut żeby zapłacić za kartę przy odbiorze. Jestem w upadłości konsumenckiej ale chcę zarobić dodatkowe pieniądze które nie będą wchodziły do masy tylko były dla mnie wsparciem do codziennego życia. Czy można założyć konto bez opłaty 20 zł?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Można nie zamawiać karty fizycznej i płacić kartą wirtualną w telefonie, jeśli ma się telefon z NFC. Inaczej opłaty nie da się uniknąć. Można poprosić kogoś znajomego o zrobienie przelewu na konto.
 43. Mirosław pisze:
  Witam. Mogę zasilić takie konto gotówką robiąc przelew np. w Żabce lub wpłacając w płatomacie?
 44. Wiktoria pisze:
  Czy mogę zamknąć konto w każdym dowolnym momencie?
  Potrzebuję założyć dokładnie tylko do 2 przelewów międzynarodowych a następnie zamknąć konto.
 45. Magda pisze:
  Jak najlepiej przelać pieniądze do Meksyku? Na kartę nie mogę, bo nie ma takiej opcji, może na konto? Jaka jest opłata w niedzielę? Czy opłata ma związek z kwotą przelewu, czy jest stała? Może lepiej zrobić to w tygodniu? I jeszcze jedno, niby mam konto meksykańskie ale zaczyna się lterkami z Litwy, to samo z kontem niemieckim. Kiedy podałam je niemcowi, powiedział, że to konto zagraniczne i nie wpłaci na nie pieniędzy. Musiałam podać swoje z niemieckiego banku. Założyłam Revolut, żeby móc mieć konta w kilku krajach. Jenak Iban jest z Litwy, albo coś źle robię.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nie otrzymasz ibanu z Meksyku, bo Revolut nie prowadzi tam kont. To tak, jak np. z kontami USD w Polsce. Masz konto w dolarach, ale w Polskim banku, nie w stanach. Nigdzie nie jest powiedziane, że Revolut prowadzi konta w różnych krajach. W walutach owszem, ale nie w krajach. Opłata za przelew podstawi Ci się po wypełnieniu wszystkich danych i kwoty. Jeśli chodzi o to, czy robić to w weekend czy w tygodniu, to raczej nie ma różnicy, chyba że nie masz przewalutowanych wcześniej środków (w weekend jest prowizja).
 46. Magda pisze:
  Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam całą ekipę i dziękuję za dobrą robotę.
 47. Magdalena pisze:
  Jak mam wypłacić pieniądze z karty Revolut? Tak jak z każdej pogajac pin? I jak wpłacić na kartę Revolut pieniądze.? I co mam podać aby ktoś wyskam mi pieniądze na kartę Revolut skoro ta karta nie ma nr kąta.? Czekam na kartę i jutro już powinna być ostatecznie 24 listopad. Niewiem jak korzystać z karty? Jak wpłacać ma mi osoba na kąto Revolut lub jak mam wypłacać.? 😑
 48. Ulka pisze:
  Czy urzedy panstwowe w Polsce np ZUS moze przelewac emeryture na Revolut?
 49. grace pisze:
  mam pytanie———– mieszkam w Kanadzie i pozyczylam kuzynowi pieniadze w Polsce i on mi chce je splacic —-jak to zrobic zeby on placil w Polsce a ja bym odbieral w Kanadzie bez duzych oplat no i zeby rzad nie wiedzial o tych pieniedzach
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Raczej się nie da. Wszystkie transakcje są gdzieś rejestrowane. Niech kuzyn sprawdzi serwisy typu WISE, które służą do przesyłania pieniędzy pomiędzy krajami. Z banku będzie na pewno drogo, a Revolut Kanady chyba nie obsługuje już.
 50. Szymon pisze:
  Witam pani Magdo. Otworzyłem własną działalność w szwecji .założyłem konto w revolut ,podczas rejestracji podałem pl nr tel bo na chwilę obecną taki tylko posiadam podczas uzupełniania danych kraj w którym będę się rozliczać to szwecja i też tak zaznaczyłem dostałem wiadomość ze jest jakaś niejasność i wygląda na to że jestem obywatelem Polski i posiadam nr PSL i jeśli taki mam mam wpisać zeby uzupełnić brakujące informacje. I podałem al teraz się zastanawiam jak to zmienić, żeby w przyszłości nie stało się to problem, dodam że mam partnerkę i dzieci w pl I jakąs pokaźniejszą sume na bierzace oplaty i życie bedzie regularnie przesyłana.
  I następne pytanie jezi mam pracowników przelewanie wynagrodzenia nie będzie problemem?
  Czy trzymanie oszczędności na tym koncie jest bezpieczne? Bo z komentarzy wyglada ze raczej każdy traktuje to konto jako dodatkowe a środki są w jakimś innym oddziale.
  -czy po wystawieniu faktur klijeci nie będą mieć problemów z wpłatami
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Wydaje mi się, że raz wprowadzonego PESELu nie da się już usunąć. Ale mogę się oczywiście mylić, proszę spróbować dopytać na czacie.
   Co do przelewania wynagrodzenia, to jeśli jest to konto firmowe, to problemu nie powinno być. Gorzej, jeżli jest to konto prywatne. W Polsce nie byłby to wielki problem, ale przepisów w Szwecji nie znam, może tam firma musi mieć obowiązkowo konta firmowe i z nich dokonywać rozliczeń.
   Co do bezpieczeństwa: jeśli chodzi o bankructwo, to Revolut jest bankiem i ma gwarancje depozytów do równowartości 100 000 euro. Jeśli natomiast mówi Pan o blokadach, które nakłada na konta Revolut, to tego nigdy nie da się przewidzieć. Jedyne, co mogę powiedzieć to to, że jest ich zdecydowanie więcej niż w przypadku zwykłych polskich banków. Z wpłatami raczej nie powinno być problemu, te konta normalnie funkcjonują.
 51. Paweł pisze:
  Skoro Revolut jest objęty gwarancją depozytów to nie powinien być na liście podmiotów objętych gwarancją BFG? Jak to wyjaśnić? Link do listy podmiotów: https://www.bfg.pl/gwarantowanie-depozytow/podmioty-objete-gwarancjami/
 52. Jacek pisze:
  Chcę zalożyć konto w tym banku a mam komornika czy jest to bezpieczne?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Wg tego, co udało mi się ustalić bezpośrednio u Revoluta, to komornik może zająć również takie konto.
 53. Marcon pisze:
  Mam gotówke w euro. Jak mam ją zailic do banku revoluta. Założyć dodatkowe konto w banku w jakim mam konto w pln? I dopieo z niego przelac kase w euro?
 54. Marcon pisze:
  Mam gotówke w euro. Jak mam ją zailic do banku revoluta. Założyć dodatkowe konto w banku w jakim mam konto w pln? I dopieo z niego przelac kase w euro?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tak będzie najprościej. Revoluta gotówką nie zasilisz, więc najlepiej konto walutowe – wpłata w kasie banku – przelew SEPA.
 55. Jolanta pisze:
  CZY TA KARTA POSIADA IBAN I CZY MOZNA OTRZYMYWAC PRZELEWY NA NIA
 56. Jolanta pisze:
  Witam.Przy zakladniu karty nalezy podac numer telefonu,wiec czy moze byc numer nie w Polsce?Cczy emerytura w Polsce moze byc przelewana na taka karte?Dziekuje
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Teoretycznie można podać zagraniczny numer jeśli system puści, ale nie jestem pewna, czy w takim przypadku otworzy się konto w PLN.
 57. Adam pisze:
  jak długo po załozeniu konta dostane karte płatniczą fizyczną
 58. Krzysztof pisze:
  Chcę założyć konto w Revolucie, które będzie mi potrzebne tylko po to abym mógł dostawać na konto przelew za pracę (pracą w Niemczech,czyli w euro), które to pieniążki będę tylko wypłacał z bankomatu,bez robienia jakichkolwiek przelewów z tego konta. 1) Czy wówczas, komornik ma prawo zajęcia środków? 2) Albo jeżeli otworze konto Revolut, będąc w Niemczech i podam niemiecki nr telefonu,czy też ma prawo do zajęcia środków?
  A może istnieją inne opcje w innych bankach? Może ktoś coś poradzi, pomoże w tym temacie..
 59. Pati pisze:
  Mieszkam w UK ale planuję zjechać do Polski i myślę nad kartą Revolut żeby otrzymywać na nią angielską emeryturę. Słyszałam, że jest to możliwe ale czy to najlepsze wyjście? Czy w Polsce będę mogła wypłacić pieniądze normalnie w złotówkach bez żadnych opłat?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Zależy od planu, jaki wybierzesz. W podstawowym można wypłacić bez prowizji max. 800 zł co miesiąc. Jeśli chcesz więcej, to najlepszą opcją będzie Revolut + konto w banku w Polsce, na które przelejesz przewalutowaną już emeryturę.
  • Marek pisze:
   Hi Pati, moja zona dostaje emeryture bezposrednio do polskiego banku a ten od kazdego przelewu pobiera 20% na poczet przyszlego podatku dochodowego – za rok mozna prosic fiskusa, zeby oddal nadplacone kwoty dwukrotnie przewalutowane.
   Ja dostaje holenderska emeryture w banku holenderskim i przelewam gratis na konto dolarowe w tym samym polskim banku
   co moja zona i nie place NIC. Ale w bankowym kantorze zamieniajac euro na zlotówki cos sie jednak traci. Jak sie nie obrócisz – pupa z tylu!
 60. Adam pisze:
  Jak odzyskać dostęp do konta REVOLUT, którego nie używałem od kilku lat, zaznaczam że utraciłem kartę i numer konta.
 61. Sasza pisze:
  Witam 🙂 Zastanawiam się nad Revolutem w podróży do Azji – czy mogą mi Państwo podpowiedzieć czy w przypadku wyjazdy do Tajlandii i Malezji – mogę wybrać ichnie pieniążki z jakiegokolwiek bankomatu do określonej kwoty (ok. 180-200 EUR?) bez opłaty? Dziękuje.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Ogólnie tak, ale trzeba zachować czujność, ponieważ niektóre bankomaty pobierają swoje własne prowizje, z którymi Revolut nie ma nic wspólnego. Najczęściej jest tak w miejscowościach typowo turystycznych. Najlepiej jest szukać bankomatów lokalnych, miejscowych banków, a unikać masówek typu Euronet czy Planet Cash – to one najczęściej pobierają prowizję.
 62. Piotr pisze:
  Mam pytanie czy można wpłacać kryptowaluty jak USDT na konto , oraz czy jest również możliwość ronienia przelewu z konta
 63. Joanna pisze:
  Dzień dobry, Niedługo wybieram się z rodziną na cztery dni do Londynu. Chciałabym płacić tą karta za m.in. za metro, ale okazuje się, że do metra każda osoba musi mieć swoja kartę.
  1. Czy więc dla dzieci można tez zamawiać te karty?
  2. czy jeśli zamawiałabym cztery szt to mogę zapłacić za jedna przesyłkę? bo przecież bez sensu placić 4 x 25zł.
  3. czy dobrze rozumiem, ze w weekend za cokolwiek zapłacę ta karta, w sensie za posiłek czy cos innego będę płacić dodatkowo 1% prowizji? trochę bez sensu by to było, przecież w weekendy tez się żyje i je 🙂
  4. czy w tej aplikacji mogę zarządzać 4 kartami revoluta czy każdy musi mieć osobno na swoim numerze telefonu, bo to tez byłoby bez sensu, jesli chodzi o dzieci.
  5. czy jest jakaś inna mozliwość (karta), która była by prostsza w naszym przypadku?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Z tego co wiem dzieci do 11 r.ż. podróżują w Londynie w większości środków transportu za darmo. Można też kupić kartę Oyster.
   Jeśli chodzi o Revolut to jest coś takiego jak Revolut dla dzieci 6-17 lat, z tym, że przy Revolut Standard można założyć konto tylko dla jednego dziecka. https://www.revolut.com/pl-PL/revolut-under-18-benefits-teens
   W swojej aplikacji można zamówić do 6 kart fizycznych na jednym Revolucie, ale wydaje mi się, że opłata będzie naliczana za każdą z osobna. Można też założyć darmowe wirtualne i podpiąć dzieciom w telefonach, jeśli mają nfc (trzeba by im poinstalować aplikacje, ale przecież nie trzeba podawać im PIN-u).
   3. Tak. Wystarczy wymienić pieniądze w tygodniu. To nie ma nic wspólnego z życiem w weekendy tylko z otwartością rynków finansowych.
   4. Swoimi kartami zarządzasz w swojej aplikacji.
   5. Bankowe karty przedpłacone dla dzieci, ale tu trzeba by sprawdzać oferty poszczególnych banków, bo ich nie znam.
 64. Włodzimierz pisze:
  Witam. Mam 72 lata i dwie wnuczki. Obiecałem im ,,że w tym roku pojedziemy na tygodniowy wyjazd do Turcji przez biuro.
  Mam konto złotówkowe w ING i wielowalutowe w euro też w ING ( 2000 euro ). Założyłem tak zachwalane konto w Revolut ( chwilowo stan konta: 0) i teraz czekam na fizyczną kartę .Czy przelać euro z ING na Revolut i tam wymieniać na liry tureckie czy lepiej zabrać kartę wielowalutową ING i z niej wymieniać na liry ? . A może zlikwidować
  konto wielowalutowe ING i wszystko przelać na Revout ? . Wyjazd dopiero zaraz po szkole więc mam trochę czasu .
  Pomocy !!!!
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Ja polecałabym Revoluta. Można założyć na nim konto w lirach i sobie przewalutować przed weekendem (w weekendy jest prowizja i jest drożej). Poza tym nawet nie trzeba wtedy przelewać euro, można złotówki i od razu na liry. Warto to sobie zrobić po trochu, bo limit bezpłatnych wymian w podstawowym darmowym revolucie to 5000 zł na miesiąc.
   Aczkolwiek na wyjazd zagraniczny zawsze jest dobrze mieć dwie różne karty, pierwsza może np. się zepsuć czy zgubić i wtedy jest problem.
 65. Włodzimierz pisze:
  Wielkie dzięki
  Emeryt
 66. ziemek Paweł pisze:
  Czy komornik może zająć pieniądze z karty proszę o kontakt najszybciej
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Wg Revoluta może, pytałam na czacie. Na forach internetowych znajdziesz informacje, że nie, ale ja się opieram na oficjalnym stanowisku.
 67. Zbigniew pisze:
  Czy REVOLUT ma jakies ograniczenia wieku przy zakladaniu konta?
  Czy jest mozliwosc wymiany Kryptowalutyw REVOLUT?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Od 18+ można zakładać samodzielnie konto. Górnej granicy wieku nie ma, to tylko konto. Jest możliwość wymiany kryptowalut, ale Revolut pobiera za to duże prowizje.

Napisz komentarz