Najczęściej zadawane pytania na temat promocji bankowych

1. Dlaczego bank miałby dać mi coś za darmo?

Banki doskonale wiedzą, że klienci chętniej skorzystają z promocji, jeżeli dostaną coś atrakcyjnego w zamian za otwarcie konta. Bank liczy, że jeżeli Ty będziesz zadowolony z poziomu usług w danym banku to będziesz chciał skorzystać z innych jego produktów (na których dużo zarobi) np. lokaty czy kredytu.

2. Czy nie za dużo z tym roboty?

Standardowo, zgłoszenie do promocji, czyli: wypełnienie zgłoszenia, wpisanie wszystkich niezbędnych danych oraz zrobienie przelewu weryfikacyjnego zajmuje max. do 10 minut. Dokładnie tyle ile poświęcamy na wypicie ulubionej kawy, podróż komunikacją miejską, albo przerwę w pracy. Naprawdę, postępowanie zgodnie ze wskazówkami znajdującymi się na naszym blogu, gwarantuje szybkie i sprawne zgłoszenie do promocji. Później najlepiej zapisać sobie w telefonie przypomnienie o ewentualnych dodatkowych warunkach promocji i za dosłownie 30 minut roboty możesz mieć przykładowo darmowe konto i bonus 100zł. Dla jednych to mało, a dla innych dużo. Sam musisz ocenić… A co jeśli takich bonusów w ciągu roku zebrałbyś 5 albo 6? 🙂

3. A co jeżeli mam problemy z dotrzymaniem terminów?

Mam dla Ciebie sprawdzoną metodę, która ułatwi Ci terminowe zrealizowanie wszystkich warunków promocji. Najlepiej zrobisz, jeżeli zapiszesz sobie przypomnienie w telefonie, które w odpowiednim momencie da Ci sygnał, że musisz zrealizować jakiś konkretny warunek promocji. Wykonaj ten krok, zaraz po tym jak przystąpisz do promocji, a gwarantuję pozytywne rezultaty. Ja dodatkowo, zapisuję sobie takie kwestie terminów, na czerwono w kalendarzu, to również gwarancja spełnienia wszystkich niezbędnych warunków.

4. Czy bank nie zaplanował jakiegoś haczyka?

Podstawą każdej promocji bankowej jest jej regulamin. Określa on ściśle wszystkie zasady, jakie obowiązują podczas trwania promocji. Znajdziesz tam zarówno swoje obowiązki, ale również obowiązki banku. Żadna ze stron nie może złamać takiego regulaminu, to dla Ciebie dodatkowa gwarancja. Postępuj z zasadami zapisanymi w regulaminie, a bonus będziesz mieć gwarantowany.

5. Nie rozumiem regulaminu i boję się, że coś pominę.

Doskonale rozumiemy Twoje obawy, dlatego za każdym razem na blogu dokładnie tłumaczymy trudne prawnicze sformułowania na prosty i przystępny język oraz zapisujemy wszystkie kroki potrzebne do spełnienia warunków promocji. Natomiast jeśli chcesz samemu wytrenować się w rozgryzaniu promocji bankowych to polecam Ci nasz DARMOWY poradnik pt. „Jak zarabiać na bankach”

6. Dlaczego na stronie banku nie widzę takiej promocji?

Obecnie, bardzo często, banki wynajmują pośredników, których celem jest przyprowadzenie do banku jak największej liczby klientów. Pośrednicy (domy mediowe), aby umiejętnie wykonać powierzone im zadanie, bardzo często organizują promocję. Jako, że w takim wypadku to nie sam bank, a instytucja pośrednicząca jest organizatorem promocji, to nie znajdziesz informacji o niej na stronie banku. Zajrzyj do regulaminu promocji. Gdzieś na jego początku powinna być informacja czy to bank czy jakiś pośrednik odpowiada za daną promocję.

7. Co jeśli bank zmieni regulamin w trakcie promocji?

Nie ma takiej możliwości, a to dlatego, że podpisując umowę, podpisujesz ją w oparciu o ten konkretny regulamin, z którym zapoznałeś się zanim przystąpiłeś do promocji i zawarte w nim zasady promocji. Jeżeli bank zmieni regulamin (co zazwyczaj następuje tylko na korzyść uczestnika), Tobie przysługuje prawo do reklamacji. Równie dobrze, możesz wtedy zrezygnować z dalszego uczestnictwa w promocji, ze względu na niekorzystne dla Ciebie zmiany.

8. Czy muszę płacić podatek od nagrody?

Każdy regulamin, dokładnie reguluje tę kwestię, dlatego warto zwrócić na to uwagę. Nie mniej, z własnego doświadczenia wiem, że zazwyczaj nagrody są zwolnione z podatku. A jeżeli taki podatek wystąpi to bank sam pokrywa jego koszty. W związku z powyższym, Ty w ostateczności otrzymujesz zupełnie darmową nagrodę.

9. Czy konieczne jest wyrażanie zgód marketingowych?

O tym czy należy wyrazić zgody marketingowe czy nie, również mówi nam regulamin. Czasami wyrażenie zgód marketingowych jest konieczne, gdyż jest to jeden z warunków promocji. Pominięcie tego może skutkować tym, że nie będziemy zakwalifikowani do odebrania nagrody. Natomiast, jeżeli Ty odbierzesz już swoją nagrodę, a bank będzie męczył Cię telefonami, zawsze możesz poprosić o usunięcie swoich danych z systemu. Konsultant musi to uszanować.

10. Czy to uczciwe otwierać konto tylko dla bonusu?

A dlaczego nie? Przecież każdy ma prawo przetestować rachunek w takim banku, w jakim chce. Banki organizując promocje mają świadomość, że większość osób szybko zrezygnuje z ich usług, ale zależy im żeby jak najwięcej osób poznało je od podszewki. Skoro bank udostępnia Ci możliwość przetestowania rachunku bankowego i jeszcze Ci za to zapłaci sowitą premią to naiwnością byłoby z takiej okazji nie skorzystać.

11. Czy nie ma kary za zamknięcie konta?

W takim wypadku uśmiecha się do nas regulamin, który dokładnie reguluje tę kwestię. Jeżeli w regulaminie nie ma zawartej informacji, do kiedy należy utrzymać konto/kartę, to przysługuje Ci prawo do zrezygnowania z usługi banku w dowolnym momencie – nawet zaraz po odebraniu nagrody. Niemniej, zdarzają się regulaminy, w których bank wyraźnie zaznacza, że konto/kartę należy posiadać min. przez pół roku, albo rok. Dlatego warto, zwrócić tu uwagę na to, co mówi w tej kwestii regulamin promocji. Na blogu zawsze wyraźnie zaznaczamy, jeśli pojawia się taki warunek.

12. Po co bank robi takie promocje?

Jeżeli klientowi spodoba się system bankowości reprezentowany przez dany bank, klient może chcieć zostać z nim na dłużej. I właśnie z takiego założenia wychodzi bank, chce nie tylko przyciągnąć klienta, ale również postara się go zatrzymać. Istnieje pewna grupa ludzi, która po promocji odejdzie od banku, ale są też Ci, którzy jednak zostaną. Natomiast Ci, którzy odejdą również mogą być dla banku cenni ponieważ, jeśli zostaną dobrze potraktowani, mogą polecić dane konto swoim znajomym.

13. Czy bank zawsze wypłaca premie?

Bank może nie dać klientowi nagrody tylko i wyłącznie wtedy, gdy ten nie spełni jakiegoś warunku promocji. Jeżeli spełnisz wszystkie warunki opisane w regulaminie możesz być pewien, że otrzymasz nagrodę. Regulamin to zbiór zasad, których musisz przestrzegać Ty, ale również bank i nie ma od tego odstępstw.

14. A co jeśli mam już konto w tym banku?

Każdy regulamin, dokładnie określa, kto może być uważany za nowego klienta banku. Okres karencji, zazwyczaj obejmuje 6 miesięcy, czasami nawet rok. Zamknięcie dziś konta, aby jutro otworzyć je w promocji, zazwyczaj nic nie da.

15. Słyszałem wiele złego o tym banku.

To, że ktoś coś powiedział, albo napisał, może wcale nie mieć odwzorowania w rzeczywistości. Jeżeli ktoś ma złe doświadczenia z bankiem to nie znaczy, że od razu każdy będzie tak miał. Ty pamiętaj, że korzystasz z usług banku na podstawie regulaminu, który bank musi przestrzegać. Jeżeli po zakończeniu promocji, nie będziesz zadowolony z jego usług, możesz śmiało podziękować mu za współpracę i rozwiązać umowę, a na pocieszenie zgarniesz sobie bonus lub nagrodę.

16. Czy mogę założyć konto, ale nie brać karty?

Wszystko zależy od tego, jak dana kwestia została ujęta w regulaminie promocji. Jeśli warunkiem uczestnictwa w promocji jest wykonanie 3 transakcji kartą to naturalne, że kartę należy wyrobić. Natomiast warto pamiętać, że zazwyczaj po spełnieniu warunków taką kartę można zastrzeć (np. żeby uniknąć dodatkowych opłat) i po prostu czekać na wpływ premii za promocję na konto. Jeśli natomiast w regulaminie nie zapisano żadnych kwestii związanych z kartą, to śmiało możesz z niej zrezygnować.

17. Czy niczego nie pominęliście w opisie promocji?

Dokładamy wszelkich starań, aby każdy regulamin był dokładnie prześwietlony. Staramy się, aby każda kwestia była sprawdzona i w prosty, zrozumiały sposób wyjaśniona naszym czytelnikom. Co jednak nie zwalania uczestników z obowiązku przeczytania takiego regulaminu, albo chociaż rzucenia okiem na najważniejsze kwestie. Dlatego dla Twojej wygody, pod każdym artykułem, umieszczamy listę najważniejszych dokumentów, a w tym oczywiście regulamin promocji. Proponuję zawsze samemu zajrzeć do regulaminu i sprawdzić to co napisaliśmy na stronie..

18. Czy mogę zapłacić kartą w internecie?

Sposób wykonania transakcji kartą, dokładnie określa regulamin każdej promocji. Zazwyczaj bank nie wnika w to, na co wydamy te pieniądze, bo ważne jest żebyśmy zrobili to za pośrednictwem karty i już. Wtedy możesz płacić zarówno w supermarkecie, jak i w internecie. Są jednak regulaminy, które dokładnie zaznaczają, że transakcje wykonane kartą nie powinny być związane np. z utrzymaniem domu i na to trzeba zwrócić uwagę.

19. Czy muszę przelewać pensję na nowe konto?

To, że regulamin zaznacza, aby na konto wykonać przelew to wcale nie oznacza, że musi być on wykonany tytułem wynagrodzenia. Czasami wystarczy, że Ty sam, albo ktoś z rodziny/znajomych zrobi Ci taki przelew i automatycznie spełnisz warunek promocji. Dlatego zawsze warto upewnić się jak takie przelewy definiuje regulamin.

20. Co jeśli zapomnę wykonać jakiegoś warunku promocji?

Pominięcie jakiegoś warunku promocji automatycznie oznacza brak premii. Aby tego uniknąć polecam za każdym razem dokładnie przeczytać wskazówki, o których piszemy na stronie i zapisać sobie w kalendarzu poszczególne kroki. Wtedy trudno o czymś zapomnieć i premia wpadnie w Twoje ręce.

21. Czy bank przypomni mi o kolejnych krokach promocji?

Zazwyczaj nie, choć zdarzały się już takie przypadki. W interesie banku jest, żebyś założył konto i nie spełnił warunków przyznania premii, dlatego musisz sam zadbać o siebie i zapisać sobie w kalendarzu wszystkie najważniejsze terminy.

22. Dlaczego mam korzystać z tej promocji, skoro Wy na tym zarabiacie?

Zarabiamy na tym, że Ty zarabiasz na bankach… Czy to nie piękne? 🙂 Wkładamy dużo serca w prowadzenie bloga. Mnóstwo czasu zabiera nam wyszukanie najlepszych promocji bankowych i dokładna ich analiza, aby ułatwić Ci zdobycie premii. Liczymy, że odwdzięczysz się nam za ten wysiłek i z promocji skorzystasz za pośrednictwem naszego bloga. W końcu nic na tym nie tracisz, bo to bank wypłaci nam skromną prowizję za Twoje uczestnictwo. Poza tym… Promujemy wszystkie najlepsze promocje bankowe, a nie tylko te, na których zarabiamy. Bo najważniejszy jest czytelnik, a nie pieniądze.