Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

REVOLUT – jak korzystać z funkcji podstawowych

Magda Kopiczko

O Revolucie dowiedziałam się rok temu. Zastanawiałam się, jaką walutę najlepiej zabrać na objazdówkę Czechy-Węgry-Austria-Chorwacja… Wtedy mój szef błyskawicznie odpowiedział: “Magda, załóż sobie Revoluta!”. Zrobiłam wielkie oczy…. Od tamtej pory Revolut służy mi wiernie i naprawdę nie wyobrażam sobie życia bez niego.

W poprzednim artykule Kuba przybliżył nam, czym jest Revolut i w jaki sposób go założyć.

Dzisiaj, ze względu na zbliżające się wielkimi krokami wakacje, opowiem Wam o podstawowych funkcjach Revoluta, z których korzystam najczęściej podczas wyjazdów zagranicznych. Z dzisiejszego artykułu dowiecie się:

Życzę Wam miłej lektury i mam nadzieję, że te informacje przydadzą się w praktyce 🙂

Zakładanie kont walutowych i wymiana waluty

Po założeniu konta Revolut domyślnie dostajemy konto złotówkowe. A co, jeżeli chcemy mieć konta w innej walucie? Jest to łatwe, jeżeli się wie, gdzie szukać tej opcji. Przyznam szczerze, sama na początku miałam problem z odnalezieniem wszystkich funkcji stąd pomysł na ten poradnik z rozpisaniem wszystkiego krok po kroku. Poniżej zaprezentuję Wam, jak wygląda proces zakładania kont w innych walutach krok po kroku.

 1. Krok 1 – logujemy się na stronę główną aplikacji i klikamy w zielone pole w prawym górnym rogu

2) Krok drugi – wybieramy opcję dodaj konto

3) Krok trzeci – wybieramy walutę nowego konta. Możemy posłużyć się w tym celu wyszukiwarką na górze aplikacji i zacząć wpisywać nazwę poszukiwanej waluty

4) Krok czwarty – po wybraniu waluty mamy nowe konto. W moim przypadku USD. Jeżeli przykładowo pomyliły się nam waluty możemy to konto dezaktywować przyciskiem poniżej. Możemy to zrobić również w każdym dowolnym momencie, wchodząc w szczegóły wybranego konta.

5) Krok piąty – przełączanie się z konta na konto. Z ekranu głównego aplikacji – konta – przełączamy się poprzez przesuwanie kont w prawo i lewo, wg narysowanych zielonych strzałek. W każdym momencie mogę przejść do szczegółów wybranego konta za pomocą przycisku szczegóły – tam również mogę zdezaktywować konto.

Doładowywanie kont w Revolut

Osobiście preferuję doładowywanie konta za pomocą karty. Zazwyczaj robię to przed lub w trakcie wyjazdu z konta złotówkowego, podając dane karty i kwotę.

Czasami doładowuję go z karty kredytowej. Z doświadczenia wiem, że karty ING i mBanku nie pobierają prowizji, natomiast ostatnio Citibank wprowadził prowizję za doładowywanie Revoluta kartą kredytową – 10% nie mniej niż 20 zł. Dla zainteresowanych pozycja ta znajduje się w tabeli opłat i prowizji Citibanku, pod pozycją: „prowizja za transakcję gotówkową lub transakcję szczególną”. Jeżeli chcecie zasilić konto kredytówką, dla bezpieczeństwa przeczytajcie najpierw, czy w taryfie opłat i prowizji Waszej karty nie ma opłaty za Revolut.

Doładowania można dokonać tylko ze swojej karty, czyli nie możecie użyć karty męża/żony/babci itp. żeby doładować swoje konto.

Revoluta można doładować również walutą. Jest to dobre rozwiązanie dla osób pracujących za granicą bo dzięki Revolutowi będą mogli mieć korzystniejsze przewalutowania, dużo lepsze niż w kantorach stacjonarnych lub internetowych. Jeżeli masz konto w kraju, w którym pracujesz to doładujesz Revoluta w bardzo prosty sposób.

Dla przykładu:


Weźmy osobę – niech to będzie Jan Kowalski – pracującą w Niemczech i zarabiającą w Euro.

Sytuacja pierwsza: Jan posiada konto w banku w Niemczech i kartę do konta. Potrzebuje przesłać do polski złotówki, żeby opłacić rachunki za mieszkanie. Jan zakłada Revoluta, zakłada konto w Euro, doładowuje konto kartą z banku z Niemczech i ma na koncie Euro. Po czym, kiedy kurs jest dogodny, wymienia Euro na złotówki i wysyła to darmowym przelewem na konto w Polsce.

Sytuacja druga: Jan pracuje na czarno, otrzymuje wypłatę do ręki. Co jakiś czas przyjeżdża do Polski i potrzebuje wymienić walutę. Do tej pory robił to w kantorze. Dziś ma Revoluta. Co może zrobić? Może na przykład założyć w banku konto walutowe i mieć do niego kartę. Wpłaca pieniądze na konto i kartą doładowuje konto Euro Revoluta. Wymienia je na złotówki i przelewem wysyła na konto w PLN. Tutaj dobrym rozwiązaniem jest chociażby konto walutowe w ING i karta wielowalutowa.

Morał – w obu przypadkach Jan Kowalski zyska na przewalutowaniu, bo wymienił walutę po lepszym kursie, niż gdyby zrobił przelew z banku za granicą do Polski (oszczędza na prowizji i niekorzystnym przewalutowaniu z euro na złotówki) lub też gdyby wymienił te pieniądze w kantorze (dużo mniej korzystny kurs).

Jak doładować konto za pomocą karty?

1.Wybieramy opcję “Dodaj pieniądze” z głównego menu z zakładki konta

2. Wybieramy sposób doładowania konta – w moim przypadku karta. Po pierwszym wprowadzeniu danych karty jest ona automatycznie zapamiętywanai kolejny raz nie musimy jej wprowadzać. W każdym momencie możemy usunąć kartę z systemu. Po wybraniu opcji: “Dodaj kartę debetową lub kredytową” pojawia się okienko do uzupełnienia danych karty. Minimalna kwota zasilenia to 20 zł. Doładowanie jest realizowane natychmiast, on-line pieniądze pobierane są z karty i pojawiają się na Revolucie.

Jak doładować konto za pomocą przelewu?

Jeżeli chcemy użyć opcji przelew bankowy  mamy do wyboru dwie opcje: przelew lokalny i przelew SWIFT. Po wybraniu przelewu lokalnego wyświetli nam się numer konta, na które mamy przelać pieniądze oraz informacja, że przelew może dojść w ciągu 1-2 dni roboczych.  Możemy również wybrać opcję przelew SWIFT. Wówczas podstawia się nam nr rachunku w formacie IBAN, kod BIC oraz informacja, że nasz bank może pobrać ode mnie opłaty za przelew międzynarodowy.

Szybkie przelewy pomiędzy revolutowcami

Revolut wprowadził system szybkich (naprawdę szybkich, wręcz natychmiastowych) przelewów środków pomiędzy użytkownikami. W zakładce płatności wyświetlają nam się znajomi z naszej książki telefonicznej, którzy posiadają Revoluta. Możemy do nich albo wysłać pieniądze, albo wysłać prośbę o przesłanie środków.

Przy wysyłaniu środków w okienku zaplanuj możemy dodatkowo ustawić datę, w której chcemy wysłać środki i czy przesyłanie ma być powtarzalne. Wysyłać możemy każdą walutę, którą aktualnie posiadamy. Dojdzie ona do odbiorcy w niezmienionej formie, czyli wysyłam Euro i Robert otrzymuje Euro.

Przy prośbie mogę po prostu napisać do Roberta, ile chcę pieniędzy i liczyć na to, że mi pożyczy 🙂

Przesyłanie środków Revolutem jest naprawdę szybkie. Testowałyśmy to kilkakrotnie z koleżanką, siedząc obok siebie. Po naciśnięciu przez koleżankę “Wyślij” dosłownie w tym samym momencie ja mam środki na swoim koncie.

Po co te przelewy?


Oprócz oczywistych rozliczeń w trakcie podróży ja wykorzystywałam to do wymiany waluty – jako kantor.

Koleżanka miała konto walutowe i kartę w Euro w banku polskim. Ja miałam gotówkę w Euro do wymiany. Obie miałyśmy Revoluta. Wpłaciłam środki na jej konto, ona doładowała swojego Revoluta i wysłała mi. Ja mogłam przewalutować Euro po najlepszym kursie i wysłać sobie złotówki na własne konto. Wszystko zajęło nam 5 minut.

Jak wymieniać walutę

Na początku artykułu założyliśmy konta walutowe, teraz chcemy wymienić walutę. Jak to zrobić? Mamy tak naprawdę dwie opcje – albo wymiana “ręczna” czyli tu i teraz klikam na konto, wybieram jaką walutę chcę kupić i przewalutowuję po aktualnym kursie. Lub też korzystam z automatycznej wymiany waluty, aby system automatycznie wymienił nasze środki po kursie korzystniejszym niż ten obecny..

Wybieramy, jaką walutę chcemy przewalutować na jaką i ustawiamy cenę, po której chcemy dokonać transakcji. Poniżej przykład, jak to wygląda w praktyce.

Przykładowo mam na koncie Euro i chcę je wymienić na złotówki. Wchodzę po kolei w zakładki: Więcej -> Kursy -> Dodaj parę walutową. Wybieramy pierwszą interesującą nas walutę (w moim przypadku Euro) i drugą (złotówki). Możemy podejrzeć wykresy, jak kształtowały się kursy w czasie. Kiedy mamy już dodaną parę walutową, na dole pojawia nam się opcja: wymiana automatyczna. Kiedy w nią klikniemy wybieramy opcję ustaw cel. I tu wybieramy, po jakim kursie chcielibyśmy wymienić walutę.

Za pierwszym razem wyświetlą nam się informacje dotyczące tej funkcji, w tym również potencjalne przyczyny, dla których funkcja ta może nie zadziałać. Klikając: Rozumiem przenosimy się bezpośrednio do ustalania docelowego kursu, po jakim chcemy wymienić walutę, oraz określenia, jaką kwotę chcemy wymienić.

Jeżeli nie chcemy zdawać się na automatyczną wymianę, możemy wybrać przydatną opcję Alert cenowy.
Na jego podstawie ustalamy, jaki kurs nas interesuje, i w momencie, gdy zostanie osiągnięty, aplikacja wysyła nam powiadomienie.

Zakładanie i ustawienia kart w Revolucie

Revolut oferuje nam 3 rodzaje kart: fizyczną, wirtualną i wirtualną jednorazową. Z głównego menu karty wybieramy: “Dodaj nową kartę”.

Karty wirtualne w Revolucie

Mamy do wyboru aż dwie, jedna karta, która posłuży nam jako zwykła karta ale do płatności online o niezmiennych numerach, i druga, która automatycznie po każdej transakcji internetowej zmieni numer. Pierwsza opcja jest bezpłatna, druga wymaga od nas zmiany planu abonamentowego na wyższy – czyli płatny. Tańszy z płatnych planów, gdzie mamy kartę jednorazową za darmo (plus inne dodatki) kosztuje 29,99 zł miesięcznie.

Mnie to nie przekonuje – może dla innych zalet posiadania wyższego planu byłabym skłonna tyle zapłacić, ale dla samej karty wirtualnej, z której korzystam rzadko już nie. Zawsze mogę sama po każdej transakcji zablokować kartę wirtualną, usunąć ją i dodać nową. Trzy kliknięcia więcej, ale za darmo 🙂

Skupimy się zatem na zwykłej karcie wirtualnej.

Mamy trzy opcje edycji : zablokuj kartę, odblokuj CVV oraz limit. W opcji edycji mamy również opcję usunięcia karty na stałe. Polecam ustawić sobie limity bezpieczeństwa, gdyby dane karty zostały przechwycone. Są to miesięczne limity płatności, które możemy w każdym momencie edytować.

Ja na swoim Revolucie nie zostawiam gotówki – w czasie wyjazdów na bieżąco go doładowuję mniejszymi kwotami, tak że nawet gdyby ktoś przejął dane mojej karty to i tak by na tym nie skorzystał. Jeżeli jakaś większa kwota mi zostaje, to albo wydaję ją już w Polsce, płacąc normalnie w sklepie, albo robię przelew do swojego banku. Polecam być czujnym, tego nigdy za wiele.

Karta fizyczna w Revolucie

Jak już mamy zamówioną kartę fizyczną możemy również edytować jej dane, tak jak w karcie wirtualnej.  

PIN do karty możemy zmienić w dowolnym bankomacie. Zakładka bezpieczeństwo daje nam większe pole manewru co do własnych ustawień. Możemy tu powyłączać niepotrzebne i zmniejszające bezpieczeństwo opcje, wg. własnego uznania. Możemy również ustalić miesięczne limity dla tej karty.  

Nigdy nie miałam problemu z płatnością Revolutem bądź też wybieraniem gotówki z bankomatu, w żadnym z krajów, w których się nim posługiwałam. Raz została mi odrzucona płatność w Rydze za parkomat, ale była to usterka urządzenia – inną kartą również się nie dało zapłacić.

Jak płacić kartami za zakupy

Do wyboru mamy dwie opcje: dla leniwych i aktywnych 🙂

Wersja dla aktywnych wymaga od nas więcej pracy, bo musimy założyć konto walutowe, obserwować kurs i wymienić walutę w momencie, w którym uznamy, że nam się najbardziej opłaca. Wersja dla leniwych (czyli dla mnie) – mamy tylko konto w złotówkach, nic nie wymieniamy i po prostu płacimy od razu kartą, a Revolut przewalutuje nam transakcje po aktualnym kursie.

Płacenie kartą fizyczną niczym się nie różni od płacenia kartą z polskiego banku. Również na Revolucie mamy opcję płatności zbliżeniowych bądź też możemy ją zablokować i płacić tylko przy użyciu PINu. Kuba pisał, na co uważać przy przewalutowaniach i dlaczego nie warto wymieniać waluty w weekendy. Ja zazwyczaj nie wymieniam waluty wcześniej, tylko na bieżąco doładowuję kartę niewielkimi kwotami – dla bezpieczeństwa.

Wersja dla leniwych niesie ze sobą ryzyko, że kurs danej waluty w momencie płatności/wypłaty z bankomatu może się okazać mniej korzystny, niż gdybyśmy zrobili to wcześniej. Jednak wybierając tę drogę nie musimy zakładać dodatkowych kont- wystarczy podstawowe w złotówkach, które doładowujemy z konta w polskim banku w złotówkach.

I wtedy – jestem w Polsce, płacę w złotówkach, z konta znikają złotówki. Jestem w Niemczech, płacę w Euro, z konta znikają złotówki, ale przeliczone po kursie Revoluta, czyli bardzo dobrym. Jestem w Chorwacji, wypłacam kuny, konto jest obciążone w złotówkach, ale znów Revolut przewalutował mi całą kwotę po bardzo dobrym kursie, którego nie da mi żaden kantor. Nie martwię się, jadąc przez kilka krajów, jaką walutę i ile mam zabrać. Po prostu mam jedną kartę, którą płacę wszędzie i ona sama mi wszystko przewalutowuje.

Do płatności fizycznych i wypłat z bankomatów używam karty plastikowej. Do zakupów przez Internet – karty wirtualnej. Jest ona tak samo podłączona pod wszystkie konta, które mamy, i tak samo przewalutowuje transakcje. Różnica jest taka, że w razie gdybyśmy mieli podejrzenie, że nr karty dostał się w niepowołane ręce, możemy ją szybko zamknąć i od razu otworzyć nową. Zamykając plastik musielibyśmy czekać na wydanie nowego.

Kartą fizyczną możemy również wyciągać gotówkę z bankomatów za granicą, i tu uwaga – wybieramy opcję bez przeliczenia przez bankomat. Spotkałam się z różnymi bankomatami, które straszyły mnie, że w razie wybrania tej opcji moje konto może zostać obciążone nieznaną sumą pieniędzy. Bez obaw. Wybieramy tę opcję, ponieważ wtedy Revolut przewalutuje nam wypłatę po swoim kursie (jeżeli nie posiadamy wcześniej wymienionej waluty na koncie walutowym) lub ściągnie z konta w walucie wcześniej już wymienione pieniądze. W innym razie bankomat przewalutuje nam środki na np. Euro po swoim kursie, który na 100% będzie dla nas bardzo niekorzystny. Opis ten nie dotyczy rodzimej waluty, czyli w naszym przypadku złotówki i wypłat w Polsce – wtedy nic nam oczywiście się nie przewalutuje.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że ten artykuł przybliżył Wam nieco podstawowe funkcje, z których możemy korzystać w Revolucie. Obecnie nie wyobrażam sobie żadnego wyjazdu poza granice Polski bez tej karty. Przekonajcie się o tym sami – nie pożałujecie.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 179

 1. Tomek pisze:
  Witam, w tym roku wybieram się do Macedonii. Waluta obowiązująca to Denar Macedoński (MKD). Niestety nie widzę tej waluty w Revolucie.
  Czy mogę używać / czy będzie akceptowalna fizyczna karta Revolut ?
  Jeśli tak, najlepszym wyjściem będzie pozostawienie środków na koncie w postaci PLN ?
  • Adrian pisze:
   Płacić można we wszystkich walutach na świecie, a subkonto można mieć tylko w 24 walutach i tylko w tych 24 walutach można wymienić pieniądze przed podróżą jeśli wiemy że później kurs może być mniej korzystny np. w weekend (auto wymiana podczas transakcji w weekend jest z prowizją 0,5%). W przeciwnym wypadku pieniądze zostaną przeliczone podczas transakcji kartą po kursie międzybankowym z wyjątkiem bahta tajlandzkiego, rubla rosyjskiego i ukraińskiej hrywny do których jest 1% marży (2% w weekend). Zatem Denar Macedoński (MKD) w dni powszednie powinien być przewalutowany po najlepszym kursie, zaś w weekend z 1% prowizją.
   https://www.revolut.com/pl-PL/help/zaczynamy/wymiana-walut/jaki-kurs-wymiany-walut-bedzie-obowiazywal-dla-mnie/
 2. Marta pisze:
  Witam,
  napotkałam się na wiele artykułów na temat karty Revolut, ale żaden nie dał mi tak wyczerpujących i świetnie uporządkowanych informacji jak ten tutaj! Mam pytanie, czy taką kartę można np. podpiąć pod booking.com? Czy miał Pan może takie doświadczenie? Jeżeli tak, to czy można podpiąć kartę wirtualną (jeżeli np. fizyczna jeszcze by nie doszła)?

  Pozdrawiam

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witam.
   Dziękuję za miłe słowa.
   Tak, kartę można jak najbardziej podpiąć pod Booking i z niej korzystać, zarówno wirtualną, jak i fizyczną. Sama niejednokrotnie dokonywałam płatności na Bookingu, korzystając zazwyczaj z karty wirtualnej. Osobiście unikam zapamiętywania danych karty przez różne serwisy (zboczenie zawodowe) i wolę za każdym razem wprowadzać wszystkie dane na nowo, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taką kartę podpiąć i korzystać z atrakcyjnych kursów.
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Nie powinno być problemu. Ważne, żeby była aktywowana 🙂
 3. Mariusz pisze:
  Bardzo dobrze opisałaś „jak i co” Revolut’a, ale mam pytanie:
  Czy odnowienie karty fizycznej jest darmowe?
  Nigdzie nie mogę w sieci znaleźć tej informacji.
 4. Magda pisze:
  Witaj Mariuszu. Tak, odnowienie karty jest darmowe. Do 28 dni przed wygaśnięciem ważności karty możesz zamówić darmową standardową dostawę nowej karty do krajów EOG i Szwajcarii. Aby zamówić nową kartę, w aplikacji wchodzimy w sekcję kart, wybieramy kartę, która ma stracić ważność, następnie wybieramy przycisk, by zamówić wymianę karty. Po wygaśnięciu ważności karty, o północy ostatniego dnia miesiąca, zostanie ona automatycznie usunięta z aplikacji i przestanie działać.
  • Mariusz pisze:
   Dziękuję.
   Więc muszę sam pilnować ważność starek karty i do 28 dni przed jej wygaśnięciem zamówić nową.
   Myślałem że Revolut sam wysyła nową kartę, jak np. każdy bank w PL.
 5. Dorota pisze:
  Czyli, jeśli chodzi o płacenie za zakupy internetowe np. w Chinach, to lepiej nie robić tego w weekendy, tak?
 6. Sławek pisze:
  A ja mam z Revolutem więcej problemów niż pożytku, przelewy do polskiego banku przechodzą sporadycznie, większość cofają mi już po kilkunastu minutach. Dane są prawidłowe, bo jednak przelewy czasami przechodzą. Support nie może pomóc, bo podobno nie mają bezpośreniego kontaktu ze swoim partnerem realizującym te przelewy i sugerują użycie innego konta w Polsce. Nie będę zakładał nowego konta, bo Revolut nie umie, albo nie chce przelać moich pieniędzy.
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   To faktycznie wtopa 🙁 Jednak jeśli chodzi o płatności multiwalutowe, Revolut nie ma sobie równych.
 7. Marcin pisze:
  Witam mam pytanie czy doładowania kartą konta revoult jest traktowane jako płatność kartą ? Chodzi mi o wymogi banków o płatności kartą na daną kwotę np. 200 zł w miesiącu ,aby uniknąć opłat za kartę
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   To zależy od banku. Citi np. pobiera dużą prowizję, chyba 8% za zasilenie Revoluta i nie zalicza tego do warunków promocji. Trzeba by to sprawdzić z każdym bankiem osobno.
 8. Ela pisze:
  Witam. Chcę wykonać przelew w euro na konto euro w banku chorwackim. Czy opcja przelewów w revolucie jest równie przyjazna jak karta multiwalutowa – ta dotąd mnie nie zawiodła. Z przelewami w revolucie nie mam doświadczenia.
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Przelewy nie są już tak różowe – przechodzą przez angielskie konta i trochę to trwa. Nie wiem jak z chorwackimi, ale przelew z Revoluta do banku w Polsce szedł 4 dni.
 9. Anna pisze:
  Mam pytanie jak ktoś z rodziny w złotówkach może zrobić przelew na revoluta
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Anna, podajesz mu numer konta w złotówkach z Revoluta i już. Normalny przelew, jak do każdego innego banku.
 10. Maciek pisze:
  Od czego zależy czy dostaniemy kartę VISA czy MC? Zależy mi na MC, żeby móc ją wpiąć do FitBit Pay, bo niestety VISA nie jest obsługiwana…
  Drugie pytanie, czy jeśli mam dwa konta w Revolucie, PLN i EUR to, z którego zostanie ściągnięta kwota jeśli będę robił zakupy w EUR? I co jeśli chcę kupić coś za 20Euro a mam soldo 50zl i 10euro? Wyzeruje euro, a pozostałą kwotę przewalutuje ze złotówek?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Maciek, karta wydawana jest automatycznie na podstawie lokalizacji. Nie masz opcji wyboru pomiędzy Visa a Mastercard. Ja mam fizyczną kartę Visa, a wirtualną Mastercard. Płatność zostanie ściągnięta z konta w walucie, w której ma być dokonana – jak masz konto Euro, to ściągnie z Euro. Jeżeli nie masz wystarczającej kwoty do zapłąty na żadnym koncie, płatność nie zostanie dokonana. Musi być cała kwota na koncie, nie podzieli C platności na kilka kont.
 11. Małgorzata pisze:
  Chcę robić zakupy online , płatność w USD, za pomocą karty revolut. Jak to zrobi?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Małgorzata, albo masz złotówki na koncie i płacisz kartą a Revolut automatycznie Ci przewalutuje na USD, albo zakładasz konto w USD, wymieniasz walutę i płatność ściągana jest z konta w USD.
 12. Jarosław pisze:
  Witam. Mam pytanie mam konto w revolut chce podać numer konta by otrzymać przelew w walucie euro. Czy będzie problem z tym i jaki numer konta podać bo z tego co widzę są dwa. Dziękuję
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Jarosław z tego co zrozumiałam masz dwa konta na revolucie, jedno w euro drugie w złotówkach i chcesz przesłać sobie euro z konta w euro w banku, tak? Jeśli tak użyj nr konta w euro z revoluta, wtedy środkui nie będą przewalutowane.
  • Jarosław pisze:
   Chce Podać konto aby mi przysłali pieniążki w euro więc muszę Pod ać konto revolut w euro?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dokładnie tak 🙂
  • Robert pisze:
   Mam konto glowne w Euro, subkonto w Zloty. Nr. konta w obu jest taki sam, wiec jak?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nr kont do różnych walut do przelewów międzynarodowych owszem, są takie same. Revolut przypisuje każdemu jego unikalny nr konta i później odpowiednio rozdzielą środki wg waluty. Załóżmy masz konto w USD i EUR, nr konta jest ten sam, ktoś Ci wysyła 100 USD i 50 EUR na to konto. Na swoich kontach będziesz miał dokładnie te kwoty w odpowiednich walutach.
 13. Robert pisze:
  Jak można usunąć alerty cenowe i zlecenia automatycznej wymiany w aplikacji
 14. Aneta pisze:
  Cześć, wszędzie znajduję informację o natychmiastowym przelaniu przewalutowanej kwoty na swoje konto w innym banku lub wypłacie w bankomacie, ale czy jest opcja aby przerzucać swoje fundusze pomiędzy walutami na jednym koncie Revolut? Np. Mam na koncie Revolut 40tys zł. Uwzględniając limit 20.000 zł chcę w tym miesiącu przewalutować 20tys zł na dolary, za miesiąc kolejną połowę. Mam połowę funduszy na dolarach, połowę na złotówkach, za miesiąc wszystko na dolarach. Chciałabym aby te pieniądze leżały sobie na Revolucie czekając na kolejne przewalutowanie na złotówki w przyszłości. Nie chcę ich wysyłać na moje konto bankowe ani wypłacać w bankomacie. Mogę tak zrobić?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Aneta, nie ma tu żadnych ograniczeń że pieniądze mogą leżeć na przykład tylko 1 dzień. Możesz je trzymać na Revolucie, ale zalecam tu podwyższoną ostrożność – najprawdopodobniej masz kartę Revoluta, którą w razie „W” ktoś może bez ograniczeń czerpać środki ze wszystkich Twoich kont. Dysponując taką kwotą zamknęłabym kartę, na wszelki wypadek.
 15. Jarosław.pl pisze:
  To moje początki z Revolutem i w związku z tym pytanie. Czy karta wirtualna posiada PIN? Co z płatnościami zbliżeniowymi powyżej 50 zł kiedy PIN jest wymagany?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Karta wirtualna nie ma PINu, ale możesz dodać kartę wirtualną – płatności zatwierdasz wtedy poprzez podanie pin-u do telefonu (albo może to być odcisk palca jeżeli tym odblokowujesz telefon).
  • Łukasz pisze:
   Ja napotkalem ten problem w czechach. Nie prawda że karta nie ma pin. Próbowałem 3x za każdym razem chciał pin. Pin do karty można podejrzeć po odrzuconej transakcji jest tam informacja podejrzyj pin. Ja już znam pin muszę teraz sprawdzić czy zadziała.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @łukasz, takich informacji udzielił mi pracownik Revoluta na czacie, wydawał się pewny tego, co mówił (a raczej pisał). Aczkolwiek nie byłby to pierwszy raz, kiedy pracownik jakiejś instytucji udziela błędnej informacji :/
  • Łukasz pisze:
   Tak potwierdzam po pierwszej nieudanej płatności czyli „złym wbitym pin” pojawiła mi się po około 6h opcja podejrzenia pinu w aplikacji. Przy na nastepnej płatności z (Google Pay- karta wirtualna) zastosowałem pin z aplikacji i płatność przeszła. Płaciłem powyżej 150 zł (900 koron czeskich). Mam nadzieję że pomogłem wszystkim którzy nie mogą uruchomić karty wirtualnej w połączeniu z Google Pay.
 16. Jacek pisze:
  założyłem konto w revolut i mam pytanie odnośnie pierwszego zasilenia czy musi być ono z mojego konta bankowego czy moze byc np z przelew z innego konta? To że z obcej karty nie może to wiem.. No i u mnie jest tylko opcja przelew swift, nie pokazuje sie opcja przelew lokalny i normalny numer konta. Proszę o odpowiedź
 17. Pawel pisze:
  witam mam pytanie w sprawie limitow wiem ze sa w bankomatach a co karta w terminalu czy sa wtedy limity?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tutaj jedynie co to może obowiązywać limit wyiany waluty do 20 000 zł miesięcznie, powyżej tej kwoty jest prowizja 0,5%. Płacąc kartą sprawdź jej ustawienia limitów płatności jeżeli chcesz zapłacić na większą kwotę, bo możesz mieć na przykłąd niski limit i odrzuci Ci transakcję 🙂
 18. Tomasz pisze:
  Jestem w Indiach i jak narazie tylko raz udało mi się zapłacić w sklepie a w płatnościach za samolot czy autobus nieprzechodzą tranzakcje . Czy i jak tej karty używać w Indiach.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nigdzie nie napotkałam się na żadną informację czy opinię że w Indiach Revolut nie działa. Sprawdzałeś może ustawienia limitów karty? Może w tym jest problem bo jest za niski?
 19. Asia pisze:
  Witam ,
  Mam pytanie odnośnie przelewu na revolut, mianowicie posiadam konto revolut od niedawna , głównie po to by z UK dostawać wypłatę. Dziś otworzyłam konto w revolut w euro bo potrzebuje aby małżonek przelał mi pieniądze ze swojego niemieckiego konta w postBank (w euro). Przekazałam mu numer konta w euro i zrobił przelew zwykły na kwotę €150 , niestety nie może użyć karty płatniczej bo posiada najzwyklejsza kartę do tego konta (bez opcji płacenia online). Moje pytanie jest następujące : zrobił przelew dziś ok 13 kiedy mogę sie spodziewasz zaksiegowania tych pieniędzy na moim revolut ?
  Dziękuje i pozdrawiam
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Zazwyczaj trwa to około 2 dni roboczych, ale to wszystko zależy też od banku, z jakiego przelew wyszedł. Najlepszym rozwiązaniem będzie, jak mąż założy również Revoluta, doładuje sobie go w EURO i przez Revolut prześle Ci środki – wtedy wszystko odbywa się od razu, bez czekania. Karta do zwykłego konta nie ma płatności on-line? Może niech mąż podpyta w swoim banku dokładnie, może trzeba tylko ustawić odpowiednie limity? Nie pamiętam kiedy ostatnio spotkałam się z kartą, którą nie można płacić w Internecie, ale z drugiej strony nie znam się na bankach niemieckich. Być może tam faktycznie tak jest. Warto dopytać 🙂
 20. Dorota pisze:
  Podczas urlopu chce użyć karty Revolut. Jeśli będę posiadała na karcie np euro, zł i dolary a będę chciała zapłacić w eu będzie jakaś wiadomość na terminalu płatniczym jaką walutę chce wybrać? Czy ściągnie mi zł i przeliczy według kursu? Albo zapłacić online za cos w euro. Czy podając nr karty revolut mam do wyboru jaka waluta chce zapłacić?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Czasami na terminalu i w bankomatach mogą się pojawić pytania o walutę, osobiście spotkałam się z tym tylko w bankomatach, ale niewykluczone że na terminalu również będziesz miała taką opcję. Wtedy po prostu wybierasz opcję bez przewalutowania – ale dotyczy to PLN i EURO, nie EURO i USD. Revolut sam domyślnie wykrywa jaka jest waluta danego kraju i w pierwszej kolejności ściąga właśnie z konta w tej walucie. Problem w bankomatach i terminalach może się pojawić ze względu na to, że karta może być wykrywana przez urządzenie jako karta w PLN, i wtedy może pojawić się ten komunikat o przewalutowaniu. Online przyznam się szczerze nigdy się nie spotkałam z czymś takim, a dość często robię zakupy w sklepach za granicą. Zawsze mi ściągało z tej waluty, w której miała być dokonana płatność.
 21. Dorota pisze:
  Dzieki za odp 🙂
 22. Robert pisze:
  Mam pytanie odnośnie konta w zł w Revolut czy to konto jest z polskiego banku ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tak, rachunek w PLN do przelewów krajowych jest prowadzony w Polsce, przez Danske Bank.
 23. Ola pisze:
  Mam pytanie, dodałam wirtualna kartę – ale jest nieaktywna i ukazała mi sie informacja, że czekaja na opłatę – miala być darmowa – więc nie rozumiem. Chyba, że trzeba przelać na nią środki – ale nie wiem jak to zrobić.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   A czy doładowałaś Revoluta pierwszy raz kwotą co najmniej 20 zł żeby konto było do końca aktywne? Opłat żadnych nie ma, chyba że wybrałaś płatny pakiet, nie ten podstawowy. Możesz doładować konto kartą lub przelewem, w artykule masz dokładną instrukcję jak to zrobić 🙂
 24. Beata pisze:
  Mam kartę z czeskiego banku UniCredit i nie mogę jej podpiąć do revoluta. Jeśli macie jakieś informacje jak to zrobić to proszę o infi
 25. Filip pisze:
  Mam konto walutowe w euro i chce dokonać przelewu na konto euro revoult. Która opcję przelewu mam wybrać? Skąd mam wziąć pełne dane bo same po IBAN się nie podstawiają
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Filip co masz na myśli że dane po IBAN same Ci się nie podstawiają? Pełny nr konta w Revolut masz w szczegółach konta – Lokalny lub SWIFT, masz tam zarówno nr rachunku w formacie IBAN jak też BIC Revoluta. Jeśli masz konto w Euro w Polsce albo w którymś z banków europejskich to robisz przelew SEPA.
 26. Darek pisze:
  Wielka Brytania wychodzi z Unii. Co z przelewami sepa?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Darek, na tę chwilę nie było jeszcze żadnej informacji o tym – być może nic się w tym zakresie nie zmieni, Revolut prowadzi rachunki nie tylko w Anglii.
 27. Kamil pisze:
  Jestem świeżym użytkownikiem Revoluta. Posiadam konto w Mbanku zarówno w PLN jak i w EUR. Pracuję w Niemczech, dlatego mam oczywiście również konto w EUR w ING-DiBa AG. Chciałem wykorzystać Revoluta jako opcję dobrej wymiany EUR na PLN. Sporym ograniczeniem jest ten max wymiany 20tys zł/miesiąc ale jak już znajdzie się EUR na moim koncie Revolut to:
  1. Po wymianie EUR na PLN po korzystnym dla mnie kursie całość złotówek mogę przelać do Mbanku bez dodatkowych kosztów? (rozumiem limit 800zł/miesiąc dotyczy tylko wybieraniem kartą w bankomacie)?
  2. Nadmiar euro, które będę chciał przelać zwrotnie na konto niemieckie lub konto EUR w Mbanku również będzie bezpłatne?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Kamil, tak, limit 800 zł dotyczy wypłat kartą. Jeśli limit 20 000 na miesiąc jest za niski być może będzie Ci się opłacać zmienić plan Revolut na wyższy, płatny, ale z większym limitem.
   I tak, przelewy robisz i w euro i złotówkach za darmo.
 28. Monika pisze:
  Dopiero ściągnęłam sobie app. Potrzebuje zrobić przelew do USA. Szukam najkorzystniejszej opcji. Jeśli dobrze zrozumiałam, najpierw muszę załadować konto w app środkami, czyli podpiąć moja kartę debetowa i przelać środki w pln na revolute a następnie przewalutować w app w kantorze na USD? Potem zrobić przelew. Do przelewu potrzebne swift , Iban, bic banku odbiorcy?
 29. Tomek pisze:
  Dzień dobry,

  Pracuję w Czechach, mieszkam w Polsce, zarabiam w koronach, mam konto w czeskim banku FIO banka. Wcześniej musiałem wybierać wypłatę z czeskiego bankomatu i wymieniać w polskim kantorze, więc chcę zacząć przygodę Revolut. Stworzyłem więc w nim dwa subkonta PL oraz CZ. I tu moje pytanie: Gdy chcę dodać złotówki przelewem i jestem na ‚Konto Złoty polski’, to mam do wyboru LOKALNY (Tylko przelewy krajowe) oraz SWIFT (przelew transgraniczny). OK, wybieram lokalny i na ten numer przelewam pieniądze z polskiego banku. Natomiast w drugą stronę (tę właściwą, z której mam zamiar korzystać), na ‚Konto korona czeska’ mam do wyboru tylko przelewy transgraniczne. Nie ma czegoś takiego jak przelew LOKALNY. Podany rachunek, na który chcę przelać korony jest uniwersalny dla wszystkich innych zagranicznych subkont, czyli ten z IBAN GB77 REVO XXXX (…) XXXX. Stąd moje pytanie, czy przelewając pieniądze z czeskiego banku na ten właśnie uniwersalny rachunek nie będzie pobierana prowizja? Czy to normalne, że czeskie subkonto nie ma lokalnego rachunku?

  Pozdrawiam

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tomek, nr konta są takie same, to nie błąd – dopytywałam o to Revolut i tak ma być, oni później sobie rozdzielają to odpowiednio. Co do przelewu z banku czeskiego to może być prowizja w Twoim banku, ponieważ najprawdopodobniej zostanie to potraktowane jako przelew międzynarodowy. Ale możesz konto doładować za pomocą karty do konta, i wtedy nic nie zapłacisz.
 30. Szymon pisze:
  Witam. Mam Revolut. Zalozylem karte wirtualna. Teraz prosza zasilic 20zł, dostanę przelew na to konto tylko w większej kwocie powiedzmy 500zł. Przelew nie z mojego konta. Czy tak można?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Szymon, myślę że nie będzie z tym problemu. Obce osoby mogą robić przelewy na Twoje konto na Revolut.
 31. Graz pisze:
  Mam konto w revolucie w PLN i kartę wirtualną. Chciałabym je doładować przelewem PLN z konta w Paribas. Całą kwotę wymienić na EURO i przelać do konta walutowego, które też mam w Paribas. Czy wiadomo ile mniej więcej będzie mnie to kosztowało?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   To zależy tak naprawdę od kwoty jaką chcesz przewalutować, czy nie przekracza miesięcznego limitu i kursu – kurs możesz sprawdzić na aplikacji, masz tam kalkulator do tego stworzony. Wpisujesz kwotę jaką chcesz przewalutować i pokazuje Ci, jaką kwotę otrzymasz w EURO w danym momencie. Za przelewy nie płacisz.
 32. Andrzej pisze:
  Założyłem konto Złoty polski, zarejestrowałem oraz dodałem kartę swojego banku i ją zweryfikowałem dodając na początek minimalną kwotę 20 zł. I w związku z tym mam pytanie, dlaczego gdy dodaję jakąkolwiek kwotę doładowania karty Revolut muszę za każdym razem weryfikować od nowa tą kartę mojego banku, która już została na początku zweryfikowana i przechodzić caly proces weryfikacji od początku. Czy jest jakaś opcja w ustawieniach, by dodanie kwoty doładowania karą mego banku nie przechodzić całego procesu weryfikacji od początku, pozdrawiam.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Andrzej, poprzez dodaj pieniądze -> na dole powinna podstawić Ci się karta i masz opcję zmień ->dodaj kartę debetową lub kredytową. W taki sposób karta jest automatycznie zapisywana. Jeśli za każdym razem wymaga weryfikacji być może masz ustawione dodatkowe zabezpieczenia/limity na karcie w swoim banku, gdyż nigdy nie spotkaliśmy się z takim przypadkiem, jak opisujesz.
 33. Andrzej pisze:
  Pani Magdo, a więc odpowiadając opiszę jaki u mnie jest ten przypadek:
  Po wciśnięciu opcji „Dodaj pieniądze” wyświetla mi się nazwa mojego banku, i wciskam jeszcze raz dodaj pieniądze, pokazuje mi się karta dodana już szybciej i wpisuję tylko 3 cyfrowy kod CVV karty, po czym wyskakuje mi okno logowania do mojego banku z napisem pod spodem „Transakcja jest objęta zabezpieczeniem 3-D Secure polegającym na dodatkowym potwierdzeniu płatności. Zaloguj się do serwisu Pekao24 i potwierdź transakcję”.
  Chciałbym tylko dodać, że ta sama karta dodana np. do płatności w serwisie Google Play oraz Google One pobiera sobie comiesięczne płatności za usługi tam subskrybowane bez żadnego potwierdzenia z mojej strony. Może jakieś pomysły, czy mam się skontaktować z moim bankiem, czy może w serwisie internetowym Pekao 24 muszę poczynić jakieś zmiany.. Dziękuję bardzo za poprzednią odpowiedź, bo widzi Pani, logowanie się za każdym razem z telefonu komórkowego do banku, by potwierdzić płatność jest, że tak powiem nieco upierdliwe, pozdrawiam.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Andrzej, co do ustawień w bankowości Pekao nie podpowiem, gdyż sama aktualnie nie mam tam konta. Jakiś czas temu jeden z czytelników miał problem z kartą Pekao, i wtedy chodziło limity transakcji – były one za niskie i nie mógł doładować Revoluta na kwotę, którą chciał. Możesz popróbować pozmieniać najpierw limity, przede wszystkim internetowy. Jeśli to nic nie da myślę że konieczne będzie skontaktowanie się z bankiem – być może ten rodzaj zabezpieczeń jest w tym banku nieodłączny.
 34. Andrzej pisze:
  Już wiem, dzwoniłem do banku, to zabezpieczenie istnieje gdy dodaje się płatność z tzw. „palca” jak w Revolut, a limit na karcie jest jeden 1000 zł. Dziękuję za podpowiedzi, gdyby jeszcze coś, to będę pisał i jeszcze raz dzięki.
 35. Tomasz pisze:
  Witam.
  Mam pytanie jak można usunać alert walutowy ? Kiedys przesuniecie ekranu na alercie dawalo taka opcje a teraz nie .. prosze o pomoc.
  Pozdrawiam

  Tomasz

 36. Dario pisze:
  Dziendobry czy mozna naprzyklad wymienic 2000 funtow w kwietniu na zlotowki a potem za tydzien na funty ponownie
 37. Józef pisze:
  Witam
  W jaki sposób można wpłacić 20 zł przy zakładaniu konta revolut (wymagany przelew z konta osoby zakładającej rewolut) jeżeli ktoś nie posiada żadnego konta ani karty? (wszystke oszczędności w skarpetach). Dotyczy to również doładowywania konta w póżniejszym czasie
  pozdrawiam
 38. Marek pisze:
  Witam serdecznie. Od kilku lat mam kartę revolut. Tym razem chciał bym zrobić przelew funtów na konto do banku w Anglii (ok 7000) mam już je na revolucie, ale nie mogę wykonać przelewu.Wybieram płatności, konta bankowe,dodaj konto bankowe, do firmy. Wpisuję Wielka Brytania, waluta funt nazwę firmy,nr konta , numer konta (tylna część z Iban) , numer rozliczeniowy (6 cyfr przednich z Iban (Sort code) – nie mogę tego zatwierdzić(dodaj odbiorcę). Sprawa jest pilna, a ja już 3 godziny szukam info w internecie. Bardzo proszę o pomoc.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Marek, z doświadczenia wiem że czasami są problemy z dodaniem odbiorcy, pomimo prawidłowych danych. Napisz na czacie na aplikacji do konsultanta, niech to sprawdzą, dlaczego nie możesz wykonać przelewu.
 39. Monika pisze:
  Witam
  Czy mozna taka kartę doładować również w automacie?
  Pozdrawiam
 40. Grzegorz pisze:
  Moje uszanowanie już od jakiegoś czasu posiadam kartę fizyczną revolut ale nie robiłem żadnych płatności online a chciałbym zapłacić za fakturę w Nju Mobile może ktoś mi powie krok po kroku jak do tego się zabrać Ponieważ nigdy nie robiłem takich płatności przez internet A jestem już starszą osobą naprawdę nie wiem od czego zacząć z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Grzegorz, nigdy nie robiliśmy płatności kartą za fakturę. Jeśli Nju MObile umożliwia na swojej stronie płatność kartą to podejrzewam, że wygląda to jak płatności za wszystkie zakupy internetowe, czyli po prostu podajesz dane z karty, numer, datę ważności, imię i nazwisko oraz kod z karty i pieniądze są ściągane z konta.
 41. Wiesław pisze:
  Bardzo dziękuję za Udzielenie odpowiedzi Pozdrawiam
 42. Artur pisze:
  Witam
  czy jedna osoba może posiadać dwa konta na Rewolucie ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Artur, z tego co mi wiadomo to nie – jedna osoba jedno konto.
 43. Artur pisze:
  Dziękuje bardzo i pozdrawiam
 44. Dorota pisze:
  Witam,
  Chciałabym jeszcze raz wrócić do kwestii bookingu. Dokonałam rezerwacji przez booking i za parę dni mają mi ściągnąć 400 euro z konta. Pierwszy raz podałam kartę Revoluta, Muszę mieć więcej euro? czy te 400 wystarczy?. czy muszę jeszcze coś więcej robić?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dorota, jeśli kwota transakcji to równo 400 Eur to nie musisz mieć więcej na koncie. Jeśli nie zamieniasz na Euro ze złotówek to warto mieć kilka złotych nadwyżki, ponieważ nie wiadomo po jakim konkretnie kursie w danej chwili Ci przewalutuje.
 45. Dorota pisze:
  super, mam wyliczone euro właśnie po to, żeby nie było niespodzianek:-)
  Dziękuję bardzo za wiele przydatnych informacji i szybką odpowiedź.
  pozdrawiam
 46. Agnieszka pisze:
  Dzień dobry, mam pytanie. Mam konto Revolut pod które mam podpięty bank w PL, obecnie jestem w pracy w Niemczech. Tu mam Niemieckie konto. Czy pod konto Revolut mogę podpiąć dwa rachunku?
 47. Henryka pisze:
  Mam konto w Czechach czy mozna czeską kartę dodać do konta revolut i jak pozniej wyglada wyplata z tego konta
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Henryka, a co dokładnie byś chciała zrobić z pieniędzmi? Przewalutować i przelać na konto w Polsce czy też wypłacić z bankomatu? Stwórz konto w koronach czeskich, dodaj kartę i powinno dodać Ci korony po doładowaniu.
 48. Iwona pisze:
  Witam. Mam problem bo nie mogę płacić kartą revolut w sklepach. Terminal od razu po włożeniu karty ją odrzuca. Nawet nie woła o pin. Aplikacja pokazuje że karta niby jest aktywna. Na koncie są środki.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Iwona, być może karta się rozmagnesowała albo może masz ustawione zerowe limity transakcji? Napisz na czacie w aplikacji do supportu, niech sprawdzą jak to wygląda po ich stronie.
 49. Iwona pisze:
  Na czacie mają odpowiedzi na standardowe pytania. Odpowiada automat. W aplikacji nie mam limitu. Jedyna odpowiedź to : użyj pinu aby aktywować kartę. Ale jak mam to zrobić skoro odrzuca kartę od razu po włożeniu do terminala?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Iwona, można napisać „połącz z konsultantem” i wtedy bot przekazuje rozmowę do realnej osoby. Nie jestem tylko pewna czy w weekendy support w tej formie działa.
 50. Iwona pisze:
  Dziękuję za podpowiedź. Konsultant na czacie działa. Kartę niestety usunięto, bo coś z nią było nie tak. Na szczęście miałam jeszcze jedną i tą dziś normalnie zapłaciłam.🙂
 51. Sławek pisze:
  Witam

  Mam pytanie jak doładować konto w Revoult na kwotę wyższą niż 1000 PLN. Mam taki problem ze na 1000 mogę a gdy chce na wyższą kwotę mam komunikat „Up ta wypłata spowoduje przekroczenie twojego 24 godzinnego limitu wpłat. Spróbuj zasilić konto inna dostępna metoda” na koncie w mBank, które mam podpięte dla płatności internetowych mam znacznie wyższy limit. W Revoult nigdzie nie mogę znaleźć jakiejś opcji która ograniczałaby mi do 1000 PLN. Co mogę zrobić ?

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Sławek, a czy dla karty z mBanku limit internetowy jest ponad 1000 zł? Limity konta a limity karty to dwa osobne ustawienia. Pierwszy raz spotykam się z limitem wpłat na Revolucie i szukałabym przyczyny w ustawieniach w mBanku.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Sławku, poczytałam trochę i wygrzebałam informację, że tak może się dziać dla nowo dodanych w Revolucie kart. Ten limit automatycznie się podwyższa po kilku wpłatach ale nigdzie nie znalazłam informacji gdzie można sprawdzić czy karta ma ten chwilowy limit i w jakiej wysokości.
 52. Nela pisze:
  Mnie bardziej ciekawi jak płacić za zakupy czy restauracje pieniędzmi z konta w euro. Zauważyłam, że za każdym razem pobiera mi z PLN a gdy mam 0 zł i np. 300 euro na karcie revolut to wtedy odrzuca mi płatność. Nie mam pojęcia jak to ogarnąć.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nela, nie mam pojęcia dlaczego tak się u Ciebie dzieje. Korzystaliśmy wszyscy dziesiątki razy z Revoluta i nigdy żadne z nas nie miało takiej sytuacji. Jeśli płacisz w kraju którego walutą rozliczeniową jest Euro i posiadasz konto w Euro z odpowiednim saldem to w pierwszej kolejności powinno ściągnąć Ci z konta w Euro, nie ze złotówek. Napisz na czacie że jest taki problem – może to wina samej karty(na początku połączy cię z botem, ale wpisz rozmowa z konsultantem i będziesz mogła pisać na żywo).
 53. Ewelina pisze:
  Witam. Płacąc wirtualna karta w chorwacji aplikacja chciała pinu którego nie ustawiałam. Co mam zrobić? Fizycznej karty nie posiadam.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Ewelinka, może chodziło o pin do aplikacji? Przy karcie wirtualnej nie widzę możliwości ustawienia pinu.
 54. pawel pisze:
  Witam, powiedzcie mi, czy jak np. jestem na Węgrzech i np. nie mam na koncie ani PLN, ani węgierskich HUF to wypłacę tą kartą z bankomatu HUF-y? Czy też wypłata a bankomatu wygląda tak, że najpierw dołądowuje sobie konto PLN, potem kupuje za to HUF-y i dopiero wtedy w bankomacie klikam wypłata? Czy przy wypłacie z bankomatu powiedzmy tych Huf to muszę je mieć na swoim koncie czy też nie musze mieć żadnych pieniędzy w żadnej walucie, a i tak mi wypłaci żądaną kwotę (oczywiscie do wysokosci 800zl miesiecznie)?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Paweł, jeżeli nie masz na żadnym koncie żadnych środków to logiczne jest, że ich nie wypłacisz – no bo jak, skoro konto jest puste? Revolut nie udziela kredytów. Masz dwie opcje – doładowujesz złotówki i w momencie wypłaty Revolut sam je przewalutuje po aktualnym kursie, lub zakładasz konto w HUF, doładowujesz PLN, kupujesz za to HUF i dopiero wtedy wypłacasz. Różnica w ciągu dnia raczej nie będzie duża na kursie.
 55. pawel pisze:
  No to w takim razie trza kupić HUF:) Odnośnie tego ściągania z kont, to czy to jest tak że jak jestem np na Węgrzech, to muszę ustawić jako konto główne HUF i wtedy mi z niego ściągnie przy płaceniu czy wypłacie z bankomatu, czy też nawet jeśli jako główne mam ustawione PLN, a mam powiedzmy 1000 HUF na koncie walutowym, to czy przy płaceniu/wypłacie ściągnie mi z PLN i „kupi sobie” HUF, czy też sam automatycznie rozpozna że są na koncie walutowym HUF-y i sobie z niego w pierwszej kolejności ściągnie? Za info powyżej bardzo dziękuję.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Revolut automatycznie rozpoznaje walutę i ściąga z tego konta w walucie – będąc na Węgrzech gdzie walutą rozliczeniową są HUF ściągnie Ci z konta w HUF (pod warunkiem, że masz na nim wystarczającą kwotę – jeśli zechcesz wyciągnąć 1000 HUF a masz na koncie walutowym 999 HUF to wszystko ściągnie z konta w PLN, o ile na nim będą odpowiednie środki).
 56. Anna pisze:
  Dzień dobry!

  Mam problem z Revolutem taki, iż miałam do niego podpięta kartę płatniczą (mieszkam za granicą) i przy każdej podróży do Polski sobie wymieniałam ta walutę na złotówki i wszystko było oki. Niestety dziś zgubiłam swoją kartę płatnicza, zastrzegłam ja, niestety revolutem nie mogę na ta chwile operować 🙁 chciałabym podpiąć inna kartę, aby mieć dostęp do konta, ale nie wiem jak 🙁 czy mogę prosić o pomoc, jak usunąć tą zgubiona i dodać nowa?
  Pozdrawiam, Ania

  • Anna pisze:
   Nie wiem czy jasno napisałam – zgubiłam swoją lokalna kartę 🙂 kartę Revolut mam, ale konto Revoluta działało mi z ta zaginiona karta… chciałabym podpiąć inna kartę 🙂
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Anna, wybierasz na stronie głównej przy koncie opcję wpłać pieniądze, i tam, gdzie podstawi Ci się dotychczasowa karta klikasz zmień.
 57. pawel pisze:
  Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie widze na rachunku w PKO BP jakąś transakcję na 50 zl a w opisie jest: Lokalizacja :
  Kraj: WIELKA BRYTANIA
  Miasto: GBR
  Adres: Revolut**7783*
  Data i czas operacji : 2020-07-21
  Oryginalna kwota operacji : 50,00 PLN
  Numer karty : 425125******8984
  Nie bardzo wiem czego to dotyczy (numer karty ….8984) to oczywiscie moja karta debetowa która jest podpięta do REvoluta i z niej dołądowuję gotówkę zawsze. Czy to jest właśnie doładowanie czy też coś innego ????
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Paweł, tak, tak jak widzisz w opisie transakcji jest to doładowanie karty Revolut.
 58. Mateusz pisze:
  Czesc! Bardzo fajny poradnik!

  Mam takowe nurtujace zapytanie – nie korzystalem z revoluta od konca stycznia 2020 kiedy to we Wloszech placilem normalnie telefonem (apple-pay) i ladnie mi EUR przewalutowywalo na PLN – wiec mialem dorzucone zlotwoki na moim koncie i zgodnie z kursem w danym momencie nastepowalo przewalutowanie..

  Wczoraj potrzebowalem dokonac tranzakcji karta w inetrnecie w walucie DKK. Mialem wystarczajaco zlotowek, ale platnosc mi nie przechodzila do momentu jak sam, w aplikacji, nie wymienilem konkretnej ilosci PLN na DKK i wtedy platnosc w DKK przeszla.
  Czy to jakis nowy feature, ktory powoduje ze podczas podrozy bede musial wymieniac walute za kazdym razem zanim zaplace karta fizyczna/telefonem? Bo jezeli tak, to cala magia Revoluta mi znika 🙁

  dzieki z gory za odpowiedz!

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Mateusz, ostatnio czytelniczka miała podobny problem, tylko odwrotnie – schodziło ze złotówek, a nie z konta w walucie. O żadnych takich zmianach nic nie znalazłam, więc wydaje mi się że to może być błąd techniczny. Revolut sporo zmienił ostatnio w apce i możliwe, że nie wszystko działa jak należy. Ostatnio używałam Revoluta w marcu i działało bez wymieniania. Najlepiej napisz w apce na czacie (połączy Cię z botem, ale wpisz rozmowa z konsultantem i połączy z osobą) i zapytaj, czy coś jest nie tak u Ciebie z kartą czy z kontem, czy widzą jakieś błędy.
  • Mateusz pisze:
   dzieki Magda za odpowiedz – wlasnie jestem na czacie z konsultantem Oskarem – jak bede mial jakies detale – z wielka checia sie podziele!
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Bardzo chętnie się dowiemy czegoś nowego, zawsze się przyda 🙂
 59. Paweł pisze:
  Dziś się nawojowałem z Revolutem, bo nie mogłem zasilić konta w pln. Za kazdym razem po ok. 30min transakcję odrzucano. 2x reinstalowałem apkę i kartę. Przed chwilą udało mi się wreszcie przesłać 100pln (choć wczesniej potrzebowałem 2000,-). Mam pytanie inne. Czy jesli chcę wycofać pln z powrotem do mojego banku, to mogę to tylko zrobić zwykłym przelewem i czekać kilka dni?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Paweł, niestety tak, musisz przelać środki na swoje konto. Ale zazwyczaj trwa to około 2 dni. Co do doładowania – czy to była nowa karta? Ostatnio wyczytałam że Revolut ma jakieś „ukryte” dzienne limity doładowań dla nowo dodanych kart, ale trzeba się porządnie naszukać żeby znaleźć o tym informacje. A może odpowiedzialny jest limit samej karty bankowej?
 60. Paweł pisze:
  Magda, to była stara karta…ot, nagle odmowa..jedna..druga…po kilkukrotnej deinstalacji/instalacji popołudniem przyjął z karty 100pln…W międzyczasie doszedł przelew (duże zaskoczenie), więc zrealizowałem, co chciałem…To była pierwsza zapaść i pierwsza skaza na Revolucie,.dobrze, że nie podczas pobytu za granicą….
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Paweł, w takim razie myślę że to błąd po stronie samego Revoluta. Ostatnio pojawia się sporo problemów, których wcześniej nie było – oby to było tylko chwilowe. W razie problemów najlepiej napisać na czacie w aplikacji, po połączeniu z botem można wpisać hasło „rozmowa z konsultantem” i łączy z żywą osobą. Wtedy na bieżąco można uzyskać informacje, dlaczego coś nie działa, ewentualnie zgłosić błędy i poprosić o naprawę.
 61. Paweł pisze:
  Powiedzcie mi, gdzie znaleźć informację ile mam darmowych przelewów w miesiącu? Bo piszą o limitach przelewów wychodzących/przychodzacych (kwotowo), ale o liczbie sztuk przelewów cisza:)) Co do technicznych operacji, to rozumiem, że jak z revoluta chcę przelać złotówki to wybieram przelew krajowy i wpisuję dane natomiast jak w przypadku walut? Czy tu trzeba pilnować tego ustawiania konta głównego np. ustawiam USD jak chcę przelać usd? Czy też dopiero przy realizacji przelewu wybiera się walutę którą chcę przelać z revoluta? Wyczytałem, że w PKO BP za przelew przychodzący w obcej walucie pobierają 11 PLN? Prawda to? Pytam, bo chciałbym np kupować CHF w Revolucie i wysyłać na konto w PKO BP prowadzone w CHF, żeby spłacać kredyt CHF:)
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Paweł, od sierpnia zmienia się cennik i za przelew CHF do polskiego banku trzeba będzie zapłacić 25 zł – nie opłaca się. Tutaj w tym artykule masz opisane szczegóły: https://moniaki.pl/co-to-jest-revolut-i-jak-go-zalozyc-za-darmo . Co do przelewu w walucie to dodajesz najpierw konto w Revolut i tam wybierasz walutę, w jakiej prowadzone jest konto. Wtedy pobierze się automatycznie z konta waluty w Revolucie.
   Co do PKO BP to trzeba sprawdzić ich tabelę opłat i prowizji dla Twojego konta, ten bank nie urządza promocji więc szczerze mówiąc nie mam pojęcia.
 62. Iwona pisze:
  Super artykuł-gratuluję! Proszę mi podać interesuje mnie karta jak Pani nazwała dla leniwych. Wpłaciłam złotówki, będę płacić w EURO przy użyciu PIN proszę podać mi jakie komunikaty wyświetlą się na terminalu i jaki mam zaakceptować? Pozdrawiam
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dziękuję 🙂 Niestety nie powiem dokładnie jakie komunikaty, gdyż każdy terminal może wyświetlać nieco inne komunikaty. Ogólnie chodzi o to, by zapłacić w lokalnej walucie (np. w Euro) a nie w walucie karty. Zazwyczaj jest to pytanie albo w jakiej walucie chcesz zapłacić, albo czy zapłacić w walucie lokalnej czy przeliczyć po kursie Twojego banku. Wybieramy zawsze opcję lokalnej waluty.
 63. Paweł pisze:
  Czy ten limit równowartości 800 zł na wypłaty z bankomatów, to również obowiązuje w Polsce? Czy tez w Polsce to można wypłacać bez prowizji dowolną kwotę PLN? Tak na marginesie to można gdzieś podejrzeć w aplikacji ile ja w danym miesiącu wypłaciłem wogóle?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Limit obowiązuje na wszystkie kraje, w Polsce również. Nie widziałam takiej opcji, trzeba sprawdzać po historii transakcji.
 64. Artur pisze:
  Cześć,
  mam wirtualną kartę Revoluta podpiętą do mojego konta Google Pay.
  1.
  Kiedy próbuje płacić przez Google Pay operacja z niewiadomych przyczyn nie dochodzi do skutku.
  Limity karty i środki na rachunku są prawidłowe
  Dodatkowo, płatności są przewalutowywane z GBP nie wiadomo dlaczego, środki mam w PLN.
  Tą samą kartę dodałem synowi do Google Pay i u niego nie ma problemów z płatnościami ani przewalutowywaniem.

  2.
  Dziś płaciłem z PayPal z przypiętą kartą Revolut, Operacja się powiodła ale znów nie wiadomo dlaczego
  przewalutował z GBP na złotówki i zamiast zapłacić 20 zł zdjął 21,04zł
  To już jakieś złodziejskie praktyki pseudobanku, z którym oczywiście normalnego kontaktu brak.

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Artur, napisz na czacie w aplikacji, poproś o rozmowę z konsultantem i zostaniesz przełączony do żywej osoby. Wydaje mi się że to problem techniczny, ostatnio również nie mogłam zapłacić kartą wirtualną ale przyczyny nie znam – po prostu pisało że karta jest nieprawidłowa i użyj innej karty. Ale nie pytałam co się stało, po prostu mi się spieszyło i zapłaciłam inną kartą.
 65. Artur pisze:
  Napisałem godzinę temu, wybrałem kontakt z człowiekiem i oprócz jakichś śmieciowych porad od automatu i przeprosin za „delay” nic nie uzyskałem. Kontakt z Revolutem zniechęca.
  Póki wszystko gra, to może to i fajna opcja płatności za granicą, ale jak coś nie zadziała, to lepiej mieć normalną kartę a nie liczyć na szczęście.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Hmm, mnie zawsze łączyło w ciągu maksymalnie kilku minut z żywą osobą. Mam nadzieję że to przejściowe problemy, chociaż nie ukrywam że coraz więcej dostajemy sygnałów o problemach z obsługą Revoluta. Z normalną kartą masz jak najbardziej rację, zawsze lepiej jest mieć drugą w zapasie, i dotyczy to nawet zwykłych banków – niejednokrotnie przerabialiśmy kilkugodzinne awarie systemów różnych banków, w trakcie których nic nie działało, od bankowości poprzez karty.
 66. Artur pisze:
  1.Problem naprawiłem „chyba” sam. Usunąłem środki z rachunku GBP i go ukryłem (choć ukrycie chyba nie ma znaczenia).
  Teraz, kiedy mam tylko jeden rachunek w PLN, płatności przez Google Pay udają się i nie ma już przeliczania z GBP.
  Wcześniej miałem środki na GBP i PLN równocześnie.

  2. W końcu ktoś żywy z Revoluta odpowiedział też w sprawie PayPall – jak wyszło z rozmowy, ustawienia przewalutowania można dokonać jedynie w trakcie płatności, w opcjach karty przypiętej do PayPall, czy w ustawieniach konta PayPall taka opcja nie istnieje.

  • Beata pisze:
   Dzień dobry ,
   Mam pytanie chciałam zasilić konto Revolut i pisze mi że mam niepoprawną datę wygaśnięcia karty .Mam nową kartę i nie wiem gdzie zmienić numer i datę na revolucie Czy może mi ktoś pomóc?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Spróbuj usunąć zapisaną kartę z Revoluta i dodać ją od nowa.
 67. Piotr pisze:
  Pani Magdo a jak to wygląda z wpłata gotówki np:w zł do wlatomatu ?? Czy pobierane są jakieś prowizje lub inne koszty…
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witam. Z tego co mi wiadomo to nie ma możliwości zasilić Revoluta we wpłatomacie. Jedynie zrobić przelew z konta lub doładować za pomocą karty.
  • Beata pisze:
   Usunęłam kartę tak jak pani napisała i udało się mogę znowu przelewać na Konto Revolut Wszystko działa ,
   Dziękuję
 68. Samanta pisze:
  Hej! 🙂 Mam konto walutowe (euro) w moim banku i chciałabym zrobić przelew na konto revolut. Wybrałam opcje SWIFT, wyświetliły mi się wszystkie dane, ale jaki podać kraj odbiorcy? I czy jest coś o czym powinnam pamiętać, aby na pewno wszystko poszło dobrze?
  Z góry dzięki za odpowiedź
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Samanta, wydaje mi się że Wielka Brytania, tak jak w przedrostku numeru IBAN rachunku do przelewów SWIFT. Nie robiłam nigdy przelewów, zawsze używam karty do doładowania stąd z doświadczenia niewiele mogę podpowiedzieć. Ewentualnie spróbuj przelew SEPA, powinien być tańszy skoro chcesz go wykonać i tak w EURO.
 69. Łukasz pisze:
  Witam. Zmieniłem telefon. Zainstalowałem aplikacje ponownie na nowym telefonie, niestety po weryfikacji numeru i przejścia tego kroku w aplikacji, nie ma opcji zalogowania się, tylko aplikacja chce żebym założył nowe konto revolut… Chyba, że robię coś nie tak.. Jakieś sugestie?
 70. Piotr pisze:
  Witam. Dopiero mam zamiar otworzyć konto revolut,i w związku z tym mam kilka pytań.Nie mam konta ani kart. 1. Czy te pierwsze zasilenie 20zł. może mi przelać inna osoba ? kolejne również ?
  2. Czy będę mógł płacić kartą wirtualną revolut w sklepie stacjonarnym ? i jak to zrobić ?
  3. czy wystarczy mi karta wirtualna ? czy muszę mieć kartę fizyczną ?
  Głównym celem otwarcia konta w revolut jest płacenie w sklepach internetowych.Zwykłe sklepy, w razie braku gotówki, albo niewielkie zakupy u naszych zachodnich sąsiadów.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witam.
   Wydaje mi się że pierwsze zasilenie musi pochodzić z Twojego konta/karty. Kolejne zailenia mogą pochodzić od innych osób, ale tylko jako przelew – nie da się zasilić konta z czyjejś karty.
   Żeby płacić kartą wirtualną w sklepie stacjonarnym trzeba ją podpiąć pod Google/Apple Pay i wtedy można płacić telefonem – o ile telefon ma NFC.
   Nie trzeba mieć karty fizycznej ale oprócz jednorazowego kosztu wysyłki, 9,90 zł, jest darmowa – i naprawdę warto ją mieć.
 71. Piotr pisze:
  Dziękuję bardzo. Niestety nie mam konta ani żadnej karty. We wcześniejszym wpisie z 26 kwietnia odpowiedziała pani Józefowi,że może zasilić konto ktoś z rodziny. Czyli że ,jak nie mam konta to nie będę mógł otworzyć konta w revolucie? Mam jeszcze dwa pytania 1. ewentualny kontakt z suportem. trzeba pisać po angielsku, czy można pisać po polsku? 2. co z ewentualnym zwrotem pieniędzy za przesyłkę?
  wrócą na konto rewoluta?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Piotr, wiem że były problemy z pierwszym przelewem od innej osoby. Chociaż pytając dziś na czacie zostałam zapewniona, że można robić w ten sposób i to działa – możesz spróbować. Można pisać po polsku. Co masz na myśli mówiąc o zwrocie kosztów za przesyłkę?
 72. Piotr pisze:
  Witam.Mam na myśli to, ze na przykład przesyłka nie dotrze i sprzedawca lub serwis zwraca pieniądze ,albo dokonam zwrotu towaru do spraedawcy.Oczywiście przy płatności kartą revolut.
 73. Piotr pisze:
  Dziękuję bardzo za info. niestety nie znam angielskiego.Na allegro jest opcja zwrotu towaru w ciągu 14 dni. Jeżeli za towar zapłacę kartą z banku, to po zwróceniu towaru zwracają pieniądze z powrotem na konto. Czy z revolutem też tak jest ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Myślę że tak, za zawroty w przypadku zakupów na Allegro odpowiada Allegro i ich program ochrony kupujących. To już jest bardziej pytanie do Allegro, ale wg mnie nie powinno być z tym problemu.
 74. Piotr pisze:
  Witam ponownie. Wielkie dzięki p. Magdo za informacje,na pewno się przydadzą. I tak, potwierdzam, pierwsze doładowanie konta (20 zł.) wymagane do aktywacji może być od innej osoby ( przelew krajowy). Pieniądze wpłynęły na konto po kilku godzinach.
 75. Piotr pisze:
  Witam. Wszystko było ok,ale teraz zaczęły się schody.Pisała pani we wcześniejszym komentarzu, że wydanie karty fizycznej kosztuje 9,90 zł. Otóż już nie. po wybraniu opcji karta debetowa ( są dwie opcje; karta debetowa i wirtualna),pojawiły się dwie opcje;1. przesyłka standard,dostawa 11.09,( czyli dwa tygodnie od dziś), koszt 24,99 zł. 2. przesyłka ekspresowa 7 dni koszt 88,99 zł. Tak więc muszę znowu doładować konto, bo na koncie jest tylko 20 zł. i nie mogę zamówić karty. Być może popełniłem błąd zamawiając w pierwszej kolejności kartę wirtualną. Trzeba to sprawdzić.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Piotrze, to nie błąd, Revolut zmienił koszty wysyłki dla kart fizycznych. Niestety o tym żadna informacja nie przychodzi, stąd nasze przeoczenie w tym zakresie.
 76. Piotr pisze:
  Witam. Serdeczne dzięki za info Magdo. To jest ważna wskazówka dla nowych użytkowników revolut. Pierwsza wpłata na konto (aktywacyjna) nie 20, a 30 zł. Pozdrawiam
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dokładnie, już to zaktualizowaliśmy w artykule. Dziękujemy równocześnie za informację.
 77. Piotr pisze:
  Witam ponownie. Chciałem na próbę kupić coś na aliexpress , ale odrzuca mi płatność. Pojawiła się informacja, aby skorzystać z innej formy płatności.Jak mam to zrobić ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Piotr, sprawdź ustawienia karty i limitów oraz spróbuj ręcznie (nie kopiować) wpisać dane karty przy płatności. Jeśli to nie pomoże napisz w aplikacji na czacie do obsługi Revoluta – połączy cię z robotem, ale po wpisaniu rozmowa z konsultantem przełączy do żywej osoby. Sprawdź też czy masz na pewno zweryfikowany adres email na Alie.
 78. Piotr pisze:
  Magdo.Dane karty wpisałem ręcznie. W międzyczasie przyszła wiadomość z revoluta, żeby zweryfikować adres e-mail. Kliknąłem nie teraz. Może to jest powód. Limity są wyłączone.Próbowałem trzy razy ustawić jakiś limit, ale za każdym razem pojawia się wiadomość,że coś poszło nie tak, spróbuj póżniej. Nie widzę nigdzie przycisku do suportu.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Wchodzisz na swój profil, tam gdzie masz inicjały. Klikasz ikonkę ze znakiem zapytania i na dole masz nowy czat.
 79. Piotr pisze:
  Dziękuję bardzo. Znalazłem. Niestety nie ma wolnych konsultantów. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam.
 80. Marta pisze:
  Witam, zrobilam przelew na konto w polskim banku, nastepnie ta osoba kliknela przelew zwrotny, jednak numer konta w przelewie zwrotnym rozni sie od tego, ktory mam podany w aplikacji. Czy pieniadze dotra na moje konto? Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam, Marta
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   W Revolucie są tak naprawdę dwa numery konta, do przelewów lokalnych oraz pozostałych. Jedno konto, dwa numery. Można oba podejrzeć w aplikacji. Upewnij się, czy to nie w tym tkwi problem.
 81. MIchał pisze:
  Mam Subkonto w Euro i Koronach czeskich. Chce zapłacić kartą, ale żeby ściągnęło mi z subkonta z Czeskiej waluty, czy mogę wybrać z jakiego subkonta ma mi ściągnąć ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Michał Revolut automatycznie powinien ściągać z konta w walucie danego kraju.
 82. Krzysztof pisze:
  Witam. Dziękuję za bardzo pomocny wpis w temacie Revolut’a.
  Chciałbym zasilić konto Revolut przelewem z konta w PKO SA w którym posiadam subkonto w EUR.
  W aplikacji Revolut mam konto EUR gdyż wymieniałem wcześniej PLN na EUR.
  Moje pytanie, jakie dane do przelewu wpisać do wykonania przelewu z PKO EUR na Revolut EUR? Czy muszę zrobić przelew zagraniczny?
  Pozdrawiam
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Krzysztof, wszystkie dane do przelewu znajdziesz w szczegółach konta w danej walucie. Przelew zwykły moim zdaniem nie przejdzie, ponieważ wtedy wymagane jest podanie 26 cyfr konta, a konta walutowe w Revolut mają inną strukturę. Wydaje mi się że powinno się udać przelewem SEPA.
 83. Agnieszka pisze:
  Kochani, jak zrobić z Revolut przelew na konto niemieckie???
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Agnieszka, kliknij opcję wyślij i następnie w kontach bankowych uzupełnij wszystkie wymagane przez Revolut dane. Wtedy będziesz mogła zrobić przelew na to konto.
 84. Kasia pisze:
  Założyłam konto na Revolut głównie z uwagi na konto EURO i mam pytanie a właściwie pytania :
  1. Czy jak już doładowałam konto tą wymaganą kwotą 20zł to opłata za wysłanie karty pobierana jest z salda PLN?
  2.Czy mając praktycznie zerowe saldo PLN i mając euro na kolejnym koncie Revolut mogę w PL to euro gdzieś wypłacić? Czy tylko za granicą?
  3.Będąc np. w Grecji rozumiem, że płacąc kartą pobiera mi automatycznie euro? Nie muszę nic zmieniać w ustawieniach?
  4. Podając mężowi numer rachunku euro przelewa mi on z zagranicznego konta bez problemu euro?
  5.Jest jakiś limit kwotowy/ilościowy bezkosztowych wpłat w miesiącu na konto euro?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Hej Kasiu 🙂
   1. Tak, opłata jest pobierana z tego konta. Gdyby nie było na nim wymaganej kwoty, a byłaby na innym koncie to podejrzewam ze pobierze z innego.
   2. Euro wypłacisz tylko w bankomatach które wypłacają euro. W Polsce są euronety ale nie polecamy z uwagi na wysokie prowizje i często podwójne przewalutowanie. Jeśli wypłacisz w bankomacie w Polsce w złotówkach to Revolut automatycznie przewalutuje Euro na złotówki.
   3. Nic nie musisz zmieniać – zwróć uwagę tylko na rodzaj bankomatów, na wakacjach na Kos były przeważnie tylko Euronety, które niestety pobierają swoją złodziejską prowizję. Warto szukać bankomatów lokalnych banków.
   4. Jak najbardziej, wydaje mi się że powinien w takim przypadku zlecać przelew SEPA.
   5. Wpłacać możesz dowolną kwotę, ale przewalutowanie bez prowizji jest do 5000 zł miesięcznie.
 85. Kasia pisze:
  Dziękuję za szybką odpowiedź. A powiedz mi jeszcze czy do celów firmowych (okazjonalnie) mogę używać tego konta czy muszę firmowe założyć?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   To już niestety pytanie bardziej do księgowej niż do mnie – bo rozumiem że chodzi o ewentualne rozliczanie wydatków firmowych opłaconych Revolutem?
 86. tom pisze:
  Witam mam pytanie posiadam konto revolut zarejestrowane na pl adres i nr tel . i chciałbym to zmienić na kraj w którym mieszkam na w Skandynawii , ale chciałbym zachować pl konto lokalne .
  dziękuje za pomoc
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tom, skontaktuj się w takim przypadku bezpośrednio z Revolutem na czacie w aplikacji.
  • Kamil pisze:
   Witam.
   Posiadam konto bankowe bez karty (wiem szok 😉). Czy mogę powiązać je z kontem REVOULT w celu zasilenia stanu konta w aplikacji? Jeśli tak to w jaki sposób.
   Czy pozostaję mi tylko opcja logowanie się na bankowość elektroniczna i wykonanie przelewu tradycyjnego na nr konta REVOULT
   Pozdrawian
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Kamil, nie jest mi znany taki sposób na powiązanie kont, myślę że w tym przypadku pozostaje tylko tradycyjny przelew. Ew jeśli Ci się spieszy poprosić kogoś znajomego kto ma Revoluta żeby zaslił swojego i przesłał Ci na Revolucie środki (a Ty mu oddasz zwykłym przelewem czy gotówką).

Napisz komentarz