Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

REVOLUT – jak korzystać z funkcji podstawowych

Magda Kopiczko

O Revolucie dowiedziałam się rok temu. Zastanawiałam się, jaką walutę najlepiej zabrać na objazdówkę Czechy-Węgry-Austria-Chorwacja… Wtedy mój szef błyskawicznie odpowiedział: “Magda, załóż sobie Revoluta!”. Zrobiłam wielkie oczy…. Od tamtej pory Revolut służy mi wiernie i naprawdę nie wyobrażam sobie życia bez niego.

W poprzednim artykule Kuba przybliżył nam, czym jest Revolut i w jaki sposób założyć go za darmo.

Dzisiaj, ze względu na zbliżające się wielkimi krokami wakacje, opowiem Wam o podstawowych funkcjach Revoluta, z których korzystam najczęściej podczas wyjazdów zagranicznych. Z dzisiejszego artykułu dowiecie się:

Życzę Wam miłej lektury i mam nadzieję, że te informacje przydadzą się w praktyce 🙂

Zakładanie kont walutowych i wymiana waluty

Po założeniu konta Revolut domyślnie dostajemy konto złotówkowe. A co, jeżeli chcemy mieć konta w innej walucie? Jest to łatwe, jeżeli się wie, gdzie szukać tej opcji. Przyznam szczerze, sama na początku miałam problem z odnalezieniem wszystkich funkcji stąd pomysł na ten poradnik z rozpisaniem wszystkiego krok po kroku. Poniżej zaprezentuję Wam, jak wygląda proces zakładania kont w innych walutach krok po kroku.

 1. Krok 1 – logujemy się na stronę główną aplikacji i klikamy w zielone pole w prawym górnym rogu

2) Krok drugi – wybieramy opcję dodaj konto

3) Krok trzeci – wybieramy walutę nowego konta. Możemy posłużyć się w tym celu wyszukiwarką na górze aplikacji i zacząć wpisywać nazwę poszukiwanej waluty

4) Krok czwarty – po wybraniu waluty mamy nowe konto. W moim przypadku USD. Jeżeli przykładowo pomyliły się nam waluty możemy to konto dezaktywować przyciskiem poniżej. Możemy to zrobić również w każdym dowolnym momencie, wchodząc w szczegóły wybranego konta.

5) Krok piąty – przełączanie się z konta na konto. Z ekranu głównego aplikacji – konta – przełączamy się poprzez przesuwanie kont w prawo i lewo, wg narysowanych zielonych strzałek. W każdym momencie mogę przejść do szczegółów wybranego konta za pomocą przycisku szczegóły – tam również mogę zdezaktywować konto.

Doładowywanie kont w Revolut

Osobiście preferuję doładowywanie konta za pomocą karty. Zazwyczaj robię to przed lub w trakcie wyjazdu z konta złotówkowego, podając dane karty i kwotę.

Czasami doładowuję go z karty kredytowej. Z doświadczenia wiem, że karty ING i mBanku nie pobierają prowizji, natomiast ostatnio Citibank wprowadził prowizję za doładowywanie Revoluta kartą kredytową – 8% nie mniej niż 10 zł. Dla zainteresowanych pozycja ta znajduje się w tabeli opłat i prowizji Citibanku, pod pozycją: „prowizja za transakcję gotówkową lub transakcję szczególną”. Jeżeli chcecie zasilić konto kredytówką, dla bezpieczeństwa przeczytajcie najpierw, czy w taryfie opłat i prowizji Waszej karty nie ma opłaty za Revolut.

Doładowania można dokonać tylko ze swojej karty, czyli nie możecie użyć karty męża/żony/babci itp. żeby doładować swoje konto.

Revoluta można doładować również walutą. Jest to dobre rozwiązanie dla osób pracujących za granicą bo dzięki Revolutowi będą mogli mieć korzystniejsze przewalutowania, dużo lepsze niż w kantorach stacjonarnych lub internetowych. Jeżeli masz konto w kraju, w którym pracujesz to doładujesz Revoluta w bardzo prosty sposób.

Dla przykładu:


Weźmy osobę – niech to będzie Jan Kowalski – pracującą w Niemczech i zarabiającą w Euro.

Sytuacja pierwsza: Jan posiada konto w banku w Niemczech i kartę do konta. Potrzebuje przesłać do polski złotówki, żeby opłacić rachunki za mieszkanie. Jan zakłada Revoluta, zakłada konto w Euro, doładowuje konto kartą z banku z Niemczech i ma na koncie Euro. Po czym, kiedy kurs jest dogodny, wymienia Euro na złotówki i wysyła to darmowym przelewem na konto w Polsce.

Sytuacja druga: Jan pracuje na czarno, otrzymuje wypłatę do ręki. Co jakiś czas przyjeżdża do Polski i potrzebuje wymienić walutę. Do tej pory robił to w kantorze. Dziś ma Revoluta. Co może zrobić? Może na przykład założyć w banku konto walutowe i mieć do niego kartę. Wpłaca pieniądze na konto i kartą doładowuje konto Euro Revoluta. Wymienia je na złotówki i przelewem wysyła na konto w PLN. Tutaj dobrym rozwiązaniem jest chociażby konto walutowe w ING i karta wielowalutowa.

Morał – w obu przypadkach Jan Kowalski zyska na przewalutowaniu, bo wymienił walutę po lepszym kursie, niż gdyby zrobił przelew z banku za granicą do Polski (oszczędza na prowizji i niekorzystnym przewalutowaniu z euro na złotówki) lub też gdyby wymienił te pieniądze w kantorze (dużo mniej korzystny kurs).

Jak doładować konto za pomocą karty?

1.Wybieramy opcję “Dodaj pieniądze” z głównego menu z zakładki konta

2. Wybieramy sposób doładowania konta – w moim przypadku karta. Po pierwszym wprowadzeniu danych karty jest ona automatycznie zapamiętywanai kolejny raz nie musimy jej wprowadzać. W każdym momencie możemy usunąć kartę z systemu. Po wybraniu opcji: “Dodaj kartę debetową lub kredytową” pojawia się okienko do uzupełnienia danych karty. Minimalna kwota zasilenia to 20 zł. Doładowanie jest realizowane natychmiast, on-line pieniądze pobierane są z karty i pojawiają się na Revolucie.

Jak doładować konto za pomocą przelewu?

Jeżeli chcemy użyć opcji przelew bankowy  mamy do wyboru dwie opcje: przelew lokalny i przelew SWIFT. Po wybraniu przelewu lokalnego wyświetli nam się numer konta, na które mamy przelać pieniądze oraz informacja, że przelew może dojść w ciągu 1-2 dni roboczych.  Możemy również wybrać opcję przelew SWIFT. Wówczas podstawia się nam nr rachunku w formacie IBAN, kod BIC oraz informacja, że nasz bank może pobrać ode mnie opłaty za przelew międzynarodowy.

Szybkie przelewy pomiędzy revolutowcami

Revolut wprowadził system szybkich (naprawdę szybkich, wręcz natychmiastowych) przelewów środków pomiędzy użytkownikami. W zakładce płatności wyświetlają nam się znajomi z naszej książki telefonicznej, którzy posiadają Revoluta. Możemy do nich albo wysłać pieniądze, albo wysłać prośbę o przesłanie środków.

Przy wysyłaniu środków w okienku zaplanuj możemy dodatkowo ustawić datę, w której chcemy wysłać środki i czy przesyłanie ma być powtarzalne. Wysyłać możemy każdą walutę, którą aktualnie posiadamy. Dojdzie ona do odbiorcy w niezmienionej formie, czyli wysyłam Euro i Robert otrzymuje Euro.

Przy prośbie mogę po prostu napisać do Roberta, ile chcę pieniędzy i liczyć na to, że mi pożyczy 🙂

Przesyłanie środków Revolutem jest naprawdę szybkie. Testowałyśmy to kilkakrotnie z koleżanką, siedząc obok siebie. Po naciśnięciu przez koleżankę “Wyślij” dosłownie w tym samym momencie ja mam środki na swoim koncie.

Po co te przelewy?


Oprócz oczywistych rozliczeń w trakcie podróży ja wykorzystywałam to do wymiany waluty – jako kantor.

Koleżanka miała konto walutowe i kartę w Euro w banku polskim. Ja miałam gotówkę w Euro do wymiany. Obie miałyśmy Revoluta. Wpłaciłam środki na jej konto, ona doładowała swojego Revoluta i wysłała mi. Ja mogłam przewalutować Euro po najlepszym kursie i wysłać sobie złotówki na własne konto. Wszystko zajęło nam 5 minut.

Jak wymieniać walutę

Na początku artykułu założyliśmy konta walutowe, teraz chcemy wymienić walutę. Jak to zrobić? Mamy tak naprawdę dwie opcje – albo wymiana “ręczna” czyli tu i teraz klikam na konto, wybieram jaką walutę chcę kupić i przewalutowuję po aktualnym kursie. Lub też korzystam z automatycznej wymiany waluty, aby system automatycznie wymienił nasze środki po kursie korzystniejszym niż ten obecny..

Wybieramy, jaką walutę chcemy przewalutować na jaką i ustawiamy cenę, po której chcemy dokonać transakcji. Poniżej przykład, jak to wygląda w praktyce.

Przykładowo mam na koncie Euro i chcę je wymienić na złotówki. Wchodzę po kolei w zakładki: Więcej -> Kursy -> Dodaj parę walutową. Wybieramy pierwszą interesującą nas walutę (w moim przypadku Euro) i drugą (złotówki). Możemy podejrzeć wykresy, jak kształtowały się kursy w czasie. Kiedy mamy już dodaną parę walutową, na dole pojawia nam się opcja: wymiana automatyczna. Kiedy w nią klikniemy wybieramy opcję ustaw cel. I tu wybieramy, po jakim kursie chcielibyśmy wymienić walutę.

Za pierwszym razem wyświetlą nam się informacje dotyczące tej funkcji, w tym również potencjalne przyczyny, dla których funkcja ta może nie zadziałać. Klikając: Rozumiem przenosimy się bezpośrednio do ustalania docelowego kursu, po jakim chcemy wymienić walutę, oraz określenia, jaką kwotę chcemy wymienić.

Jeżeli nie chcemy zdawać się na automatyczną wymianę, możemy wybrać przydatną opcję Alert cenowy.
Na jego podstawie ustalamy, jaki kurs nas interesuje, i w momencie, gdy zostanie osiągnięty, aplikacja wysyła nam powiadomienie.

Zakładanie i ustawienia kart w Revolucie

Revolut oferuje nam 3 rodzaje kart: fizyczną, wirtualną i wirtualną jednorazową. Z głównego menu karty wybieramy: “Dodaj nową kartę”.

Karty wirtualne w Revolucie

Mamy do wyboru aż dwie, jedna karta, która posłuży nam jako zwykła karta ale do płatności online o niezmiennych numerach, i druga, która automatycznie po każdej transakcji internetowej zmieni numer. Pierwsza opcja jest bezpłatna, druga wymaga od nas zmiany planu abonamentowego na wyższy – czyli płatny. Tańszy z płatnych planów, gdzie mamy kartę jednorazową za darmo (plus inne dodatki) kosztuje 29,99 zł miesięcznie.

Mnie to nie przekonuje – może dla innych zalet posiadania wyższego planu byłabym skłonna tyle zapłacić, ale dla samej karty wirtualnej, z której korzystam rzadko już nie. Zawsze mogę sama po każdej transakcji zablokować kartę wirtualną, usunąć ją i dodać nową. Trzy kliknięcia więcej, ale za darmo 🙂

Skupimy się zatem na zwykłej karcie wirtualnej.

Mamy trzy opcje edycji : zablokuj kartę, odblokuj CVV oraz limit. W opcji edycji mamy również opcję usunięcia karty na stałe. Polecam ustawić sobie limity bezpieczeństwa, gdyby dane karty zostały przechwycone. Są to miesięczne limity płatności, które możemy w każdym momencie edytować.

Ja na swoim Revolucie nie zostawiam gotówki – w czasie wyjazdów na bieżąco go doładowuję mniejszymi kwotami, tak że nawet gdyby ktoś przejął dane mojej karty to i tak by na tym nie skorzystał. Jeżeli jakaś większa kwota mi zostaje, to albo wydaję ją już w Polsce, płacąc normalnie w sklepie, albo robię przelew do swojego banku. Polecam być czujnym, tego nigdy za wiele.

Karta fizyczna w Revolucie

Jak już mamy zamówioną kartę fizyczną możemy również edytować jej dane, tak jak w karcie wirtualnej.  

PIN do karty możemy zmienić w dowolnym bankomacie. Zakładka bezpieczeństwo daje nam większe pole manewru co do własnych ustawień. Możemy tu powyłączać niepotrzebne i zmniejszające bezpieczeństwo opcje, wg. własnego uznania. Możemy również ustalić miesięczne limity dla tej karty.  

Nigdy nie miałam problemu z płatnością Revolutem bądź też wybieraniem gotówki z bankomatu, w żadnym z krajów, w których się nim posługiwałam. Raz została mi odrzucona płatność w Rydze za parkomat, ale była to usterka urządzenia – inną kartą również się nie dało zapłacić.

Jak płacić kartami za zakupy

Do wyboru mamy dwie opcje: dla leniwych i aktywnych 🙂

Wersja dla aktywnych wymaga od nas więcej pracy, bo musimy założyć konto walutowe, obserwować kurs i wymienić walutę w momencie, w którym uznamy, że nam się najbardziej opłaca. Wersja dla leniwych (czyli dla mnie) – mamy tylko konto w złotówkach, nic nie wymieniamy i po prostu płacimy od razu kartą, a Revolut przewalutuje nam transakcje po aktualnym kursie.

Płacenie kartą fizyczną niczym się nie różni od płacenia kartą z polskiego banku. Również na Revolucie mamy opcję płatności zbliżeniowych bądź też możemy ją zablokować i płacić tylko przy użyciu PINu. Kuba pisał, na co uważać przy przewalutowaniach i dlaczego nie warto wymieniać waluty w weekendy. Ja zazwyczaj nie wymieniam waluty wcześniej, tylko na bieżąco doładowuję kartę niewielkimi kwotami – dla bezpieczeństwa.

Wersja dla leniwych niesie ze sobą ryzyko, że kurs danej waluty w momencie płatności/wypłaty z bankomatu może się okazać mniej korzystny, niż gdybyśmy zrobili to wcześniej. Jednak wybierając tę drogę nie musimy zakładać dodatkowych kont- wystarczy podstawowe w złotówkach, które doładowujemy z konta w polskim banku w złotówkach.

I wtedy – jestem w Polsce, płacę w złotówkach, z konta znikają złotówki. Jestem w Niemczech, płacę w Euro, z konta znikają złotówki, ale przeliczone po kursie Revoluta, czyli bardzo dobrym. Jestem w Chorwacji, wypłacam kuny, konto jest obciążone w złotówkach, ale znów Revolut przewalutował mi całą kwotę po bardzo dobrym kursie, którego nie da mi żaden kantor. Nie martwię się, jadąc przez kilka krajów, jaką walutę i ile mam zabrać. Po prostu mam jedną kartę, którą płacę wszędzie i ona sama mi wszystko przewalutowuje.

Do płatności fizycznych i wypłat z bankomatów używam karty plastikowej. Do zakupów przez Internet – karty wirtualnej. Jest ona tak samo podłączona pod wszystkie konta, które mamy, i tak samo przewalutowuje transakcje. Różnica jest taka, że w razie gdybyśmy mieli podejrzenie, że nr karty dostał się w niepowołane ręce, możemy ją szybko zamknąć i od razu otworzyć nową. Zamykając plastik musielibyśmy czekać na wydanie nowego.

Kartą fizyczną możemy również wyciągać gotówkę z bankomatów za granicą, i tu uwaga – wybieramy opcję bez przeliczenia przez bankomat. Spotkałam się z różnymi bankomatami, które straszyły mnie, że w razie wybrania tej opcji moje konto może zostać obciążone nieznaną sumą pieniędzy. Bez obaw. Wybieramy tę opcję, ponieważ wtedy Revolut przewalutuje nam wypłatę po swoim kursie (jeżeli nie posiadamy wcześniej wymienionej waluty na koncie walutowym) lub ściągnie z konta w walucie wcześniej już wymienione pieniądze. W innym razie bankomat przewalutuje nam środki na np. Euro po swoim kursie, który na 100% będzie dla nas bardzo niekorzystny. Opis ten nie dotyczy rodzimej waluty, czyli w naszym przypadku złotówki i wypłat w Polsce – wtedy nic nam oczywiście się nie przewalutuje.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że ten artykuł przybliżył Wam nieco podstawowe funkcje, z których możemy korzystać w Revolucie. Jeżeli jeszcze go nie macie, a chcielibyście go założyć i zamówić kartę, pod spodem macie link, dzięki któremu zamiast zapłacić 10 zł za przesyłkę karty, otrzymacie ją za darmo. Miłego użytkowania.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarze 64

 1. Tomek pisze:
  Witam, w tym roku wybieram się do Macedonii. Waluta obowiązująca to Denar Macedoński (MKD). Niestety nie widzę tej waluty w Revolucie.
  Czy mogę używać / czy będzie akceptowalna fizyczna karta Revolut ?
  Jeśli tak, najlepszym wyjściem będzie pozostawienie środków na koncie w postaci PLN ?
  • Adrian pisze:
   Płacić można we wszystkich walutach na świecie, a subkonto można mieć tylko w 24 walutach i tylko w tych 24 walutach można wymienić pieniądze przed podróżą jeśli wiemy że później kurs może być mniej korzystny np. w weekend (auto wymiana podczas transakcji w weekend jest z prowizją 0,5%). W przeciwnym wypadku pieniądze zostaną przeliczone podczas transakcji kartą po kursie międzybankowym z wyjątkiem bahta tajlandzkiego, rubla rosyjskiego i ukraińskiej hrywny do których jest 1% marży (2% w weekend). Zatem Denar Macedoński (MKD) w dni powszednie powinien być przewalutowany po najlepszym kursie, zaś w weekend z 1% prowizją.
   https://www.revolut.com/pl-PL/help/zaczynamy/wymiana-walut/jaki-kurs-wymiany-walut-bedzie-obowiazywal-dla-mnie/
 2. Marta pisze:
  Witam,
  napotkałam się na wiele artykułów na temat karty Revolut, ale żaden nie dał mi tak wyczerpujących i świetnie uporządkowanych informacji jak ten tutaj! Mam pytanie, czy taką kartę można np. podpiąć pod booking.com? Czy miał Pan może takie doświadczenie? Jeżeli tak, to czy można podpiąć kartę wirtualną (jeżeli np. fizyczna jeszcze by nie doszła)?

  Pozdrawiam

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witam.
   Dziękuję za miłe słowa.
   Tak, kartę można jak najbardziej podpiąć pod Booking i z niej korzystać, zarówno wirtualną, jak i fizyczną. Sama niejednokrotnie dokonywałam płatności na Bookingu, korzystając zazwyczaj z karty wirtualnej. Osobiście unikam zapamiętywania danych karty przez różne serwisy (zboczenie zawodowe) i wolę za każdym razem wprowadzać wszystkie dane na nowo, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taką kartę podpiąć i korzystać z atrakcyjnych kursów.
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Nie powinno być problemu. Ważne, żeby była aktywowana 🙂
 3. Mariusz pisze:
  Bardzo dobrze opisałaś „jak i co” Revolut’a, ale mam pytanie:
  Czy odnowienie karty fizycznej jest darmowe?
  Nigdzie nie mogę w sieci znaleźć tej informacji.
 4. Magda pisze:
  Witaj Mariuszu. Tak, odnowienie karty jest darmowe. Do 28 dni przed wygaśnięciem ważności karty możesz zamówić darmową standardową dostawę nowej karty do krajów EOG i Szwajcarii. Aby zamówić nową kartę, w aplikacji wchodzimy w sekcję kart, wybieramy kartę, która ma stracić ważność, następnie wybieramy przycisk, by zamówić wymianę karty. Po wygaśnięciu ważności karty, o północy ostatniego dnia miesiąca, zostanie ona automatycznie usunięta z aplikacji i przestanie działać.
  • Mariusz pisze:
   Dziękuję.
   Więc muszę sam pilnować ważność starek karty i do 28 dni przed jej wygaśnięciem zamówić nową.
   Myślałem że Revolut sam wysyła nową kartę, jak np. każdy bank w PL.
 5. Dorota pisze:
  Czyli, jeśli chodzi o płacenie za zakupy internetowe np. w Chinach, to lepiej nie robić tego w weekendy, tak?
 6. Sławek pisze:
  A ja mam z Revolutem więcej problemów niż pożytku, przelewy do polskiego banku przechodzą sporadycznie, większość cofają mi już po kilkunastu minutach. Dane są prawidłowe, bo jednak przelewy czasami przechodzą. Support nie może pomóc, bo podobno nie mają bezpośreniego kontaktu ze swoim partnerem realizującym te przelewy i sugerują użycie innego konta w Polsce. Nie będę zakładał nowego konta, bo Revolut nie umie, albo nie chce przelać moich pieniędzy.
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   To faktycznie wtopa 🙁 Jednak jeśli chodzi o płatności multiwalutowe, Revolut nie ma sobie równych.
 7. Marcin pisze:
  Witam mam pytanie czy doładowania kartą konta revoult jest traktowane jako płatność kartą ? Chodzi mi o wymogi banków o płatności kartą na daną kwotę np. 200 zł w miesiącu ,aby uniknąć opłat za kartę
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   To zależy od banku. Citi np. pobiera dużą prowizję, chyba 8% za zasilenie Revoluta i nie zalicza tego do warunków promocji. Trzeba by to sprawdzić z każdym bankiem osobno.
 8. Ela pisze:
  Witam. Chcę wykonać przelew w euro na konto euro w banku chorwackim. Czy opcja przelewów w revolucie jest równie przyjazna jak karta multiwalutowa – ta dotąd mnie nie zawiodła. Z przelewami w revolucie nie mam doświadczenia.
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Przelewy nie są już tak różowe – przechodzą przez angielskie konta i trochę to trwa. Nie wiem jak z chorwackimi, ale przelew z Revoluta do banku w Polsce szedł 4 dni.
 9. Anna pisze:
  Mam pytanie jak ktoś z rodziny w złotówkach może zrobić przelew na revoluta
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Anna, podajesz mu numer konta w złotówkach z Revoluta i już. Normalny przelew, jak do każdego innego banku.
 10. Maciek pisze:
  Od czego zależy czy dostaniemy kartę VISA czy MC? Zależy mi na MC, żeby móc ją wpiąć do FitBit Pay, bo niestety VISA nie jest obsługiwana…
  Drugie pytanie, czy jeśli mam dwa konta w Revolucie, PLN i EUR to, z którego zostanie ściągnięta kwota jeśli będę robił zakupy w EUR? I co jeśli chcę kupić coś za 20Euro a mam soldo 50zl i 10euro? Wyzeruje euro, a pozostałą kwotę przewalutuje ze złotówek?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Maciek, karta wydawana jest automatycznie na podstawie lokalizacji. Nie masz opcji wyboru pomiędzy Visa a Mastercard. Ja mam fizyczną kartę Visa, a wirtualną Mastercard. Płatność zostanie ściągnięta z konta w walucie, w której ma być dokonana – jak masz konto Euro, to ściągnie z Euro. Jeżeli nie masz wystarczającej kwoty do zapłąty na żadnym koncie, płatność nie zostanie dokonana. Musi być cała kwota na koncie, nie podzieli C platności na kilka kont.
 11. Małgorzata pisze:
  Chcę robić zakupy online , płatność w USD, za pomocą karty revolut. Jak to zrobi?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Małgorzata, albo masz złotówki na koncie i płacisz kartą a Revolut automatycznie Ci przewalutuje na USD, albo zakładasz konto w USD, wymieniasz walutę i płatność ściągana jest z konta w USD.
 12. Jarosław pisze:
  Witam. Mam pytanie mam konto w revolut chce podać numer konta by otrzymać przelew w walucie euro. Czy będzie problem z tym i jaki numer konta podać bo z tego co widzę są dwa. Dziękuję
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Jarosław z tego co zrozumiałam masz dwa konta na revolucie, jedno w euro drugie w złotówkach i chcesz przesłać sobie euro z konta w euro w banku, tak? Jeśli tak użyj nr konta w euro z revoluta, wtedy środkui nie będą przewalutowane.
  • Jarosław pisze:
   Chce Podać konto aby mi przysłali pieniążki w euro więc muszę Pod ać konto revolut w euro?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dokładnie tak 🙂
  • Robert pisze:
   Mam konto glowne w Euro, subkonto w Zloty. Nr. konta w obu jest taki sam, wiec jak?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nr kont do różnych walut do przelewów międzynarodowych owszem, są takie same. Revolut przypisuje każdemu jego unikalny nr konta i później odpowiednio rozdzielą środki wg waluty. Załóżmy masz konto w USD i EUR, nr konta jest ten sam, ktoś Ci wysyła 100 USD i 50 EUR na to konto. Na swoich kontach będziesz miał dokładnie te kwoty w odpowiednich walutach.
 13. Robert pisze:
  Jak można usunąć alerty cenowe i zlecenia automatycznej wymiany w aplikacji
 14. Aneta pisze:
  Cześć, wszędzie znajduję informację o natychmiastowym przelaniu przewalutowanej kwoty na swoje konto w innym banku lub wypłacie w bankomacie, ale czy jest opcja aby przerzucać swoje fundusze pomiędzy walutami na jednym koncie Revolut? Np. Mam na koncie Revolut 40tys zł. Uwzględniając limit 20.000 zł chcę w tym miesiącu przewalutować 20tys zł na dolary, za miesiąc kolejną połowę. Mam połowę funduszy na dolarach, połowę na złotówkach, za miesiąc wszystko na dolarach. Chciałabym aby te pieniądze leżały sobie na Revolucie czekając na kolejne przewalutowanie na złotówki w przyszłości. Nie chcę ich wysyłać na moje konto bankowe ani wypłacać w bankomacie. Mogę tak zrobić?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Aneta, nie ma tu żadnych ograniczeń że pieniądze mogą leżeć na przykład tylko 1 dzień. Możesz je trzymać na Revolucie, ale zalecam tu podwyższoną ostrożność – najprawdopodobniej masz kartę Revoluta, którą w razie „W” ktoś może bez ograniczeń czerpać środki ze wszystkich Twoich kont. Dysponując taką kwotą zamknęłabym kartę, na wszelki wypadek.
 15. Jarosław.pl pisze:
  To moje początki z Revolutem i w związku z tym pytanie. Czy karta wirtualna posiada PIN? Co z płatnościami zbliżeniowymi powyżej 50 zł kiedy PIN jest wymagany?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Karta wirtualna nie ma PINu, ale możesz dodać kartę wirtualną – płatności zatwierdasz wtedy poprzez podanie pin-u do telefonu (albo może to być odcisk palca jeżeli tym odblokowujesz telefon).
  • Łukasz pisze:
   Ja napotkalem ten problem w czechach. Nie prawda że karta nie ma pin. Próbowałem 3x za każdym razem chciał pin. Pin do karty można podejrzeć po odrzuconej transakcji jest tam informacja podejrzyj pin. Ja już znam pin muszę teraz sprawdzić czy zadziała.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @łukasz, takich informacji udzielił mi pracownik Revoluta na czacie, wydawał się pewny tego, co mówił (a raczej pisał). Aczkolwiek nie byłby to pierwszy raz, kiedy pracownik jakiejś instytucji udziela błędnej informacji :/
  • Łukasz pisze:
   Tak potwierdzam po pierwszej nieudanej płatności czyli „złym wbitym pin” pojawiła mi się po około 6h opcja podejrzenia pinu w aplikacji. Przy na nastepnej płatności z (Google Pay- karta wirtualna) zastosowałem pin z aplikacji i płatność przeszła. Płaciłem powyżej 150 zł (900 koron czeskich). Mam nadzieję że pomogłem wszystkim którzy nie mogą uruchomić karty wirtualnej w połączeniu z Google Pay.
 16. Jacek pisze:
  założyłem konto w revolut i mam pytanie odnośnie pierwszego zasilenia czy musi być ono z mojego konta bankowego czy moze byc np z przelew z innego konta? To że z obcej karty nie może to wiem.. No i u mnie jest tylko opcja przelew swift, nie pokazuje sie opcja przelew lokalny i normalny numer konta. Proszę o odpowiedź
 17. Pawel pisze:
  witam mam pytanie w sprawie limitow wiem ze sa w bankomatach a co karta w terminalu czy sa wtedy limity?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tutaj jedynie co to może obowiązywać limit wyiany waluty do 20 000 zł miesięcznie, powyżej tej kwoty jest prowizja 0,5%. Płacąc kartą sprawdź jej ustawienia limitów płatności jeżeli chcesz zapłacić na większą kwotę, bo możesz mieć na przykłąd niski limit i odrzuci Ci transakcję 🙂
 18. Tomasz pisze:
  Jestem w Indiach i jak narazie tylko raz udało mi się zapłacić w sklepie a w płatnościach za samolot czy autobus nieprzechodzą tranzakcje . Czy i jak tej karty używać w Indiach.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nigdzie nie napotkałam się na żadną informację czy opinię że w Indiach Revolut nie działa. Sprawdzałeś może ustawienia limitów karty? Może w tym jest problem bo jest za niski?
 19. Asia pisze:
  Witam ,
  Mam pytanie odnośnie przelewu na revolut, mianowicie posiadam konto revolut od niedawna , głównie po to by z UK dostawać wypłatę. Dziś otworzyłam konto w revolut w euro bo potrzebuje aby małżonek przelał mi pieniądze ze swojego niemieckiego konta w postBank (w euro). Przekazałam mu numer konta w euro i zrobił przelew zwykły na kwotę €150 , niestety nie może użyć karty płatniczej bo posiada najzwyklejsza kartę do tego konta (bez opcji płacenia online). Moje pytanie jest następujące : zrobił przelew dziś ok 13 kiedy mogę sie spodziewasz zaksiegowania tych pieniędzy na moim revolut ?
  Dziękuje i pozdrawiam
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Zazwyczaj trwa to około 2 dni roboczych, ale to wszystko zależy też od banku, z jakiego przelew wyszedł. Najlepszym rozwiązaniem będzie, jak mąż założy również Revoluta, doładuje sobie go w EURO i przez Revolut prześle Ci środki – wtedy wszystko odbywa się od razu, bez czekania. Karta do zwykłego konta nie ma płatności on-line? Może niech mąż podpyta w swoim banku dokładnie, może trzeba tylko ustawić odpowiednie limity? Nie pamiętam kiedy ostatnio spotkałam się z kartą, którą nie można płacić w Internecie, ale z drugiej strony nie znam się na bankach niemieckich. Być może tam faktycznie tak jest. Warto dopytać 🙂
 20. Dorota pisze:
  Podczas urlopu chce użyć karty Revolut. Jeśli będę posiadała na karcie np euro, zł i dolary a będę chciała zapłacić w eu będzie jakaś wiadomość na terminalu płatniczym jaką walutę chce wybrać? Czy ściągnie mi zł i przeliczy według kursu? Albo zapłacić online za cos w euro. Czy podając nr karty revolut mam do wyboru jaka waluta chce zapłacić?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Czasami na terminalu i w bankomatach mogą się pojawić pytania o walutę, osobiście spotkałam się z tym tylko w bankomatach, ale niewykluczone że na terminalu również będziesz miała taką opcję. Wtedy po prostu wybierasz opcję bez przewalutowania – ale dotyczy to PLN i EURO, nie EURO i USD. Revolut sam domyślnie wykrywa jaka jest waluta danego kraju i w pierwszej kolejności ściąga właśnie z konta w tej walucie. Problem w bankomatach i terminalach może się pojawić ze względu na to, że karta może być wykrywana przez urządzenie jako karta w PLN, i wtedy może pojawić się ten komunikat o przewalutowaniu. Online przyznam się szczerze nigdy się nie spotkałam z czymś takim, a dość często robię zakupy w sklepach za granicą. Zawsze mi ściągało z tej waluty, w której miała być dokonana płatność.
 21. Dorota pisze:
  Dzieki za odp 🙂
 22. Robert pisze:
  Mam pytanie odnośnie konta w zł w Revolut czy to konto jest z polskiego banku ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tak, rachunek w PLN do przelewów krajowych jest prowadzony w Polsce, przez Danske Bank.
 23. Ola pisze:
  Mam pytanie, dodałam wirtualna kartę – ale jest nieaktywna i ukazała mi sie informacja, że czekaja na opłatę – miala być darmowa – więc nie rozumiem. Chyba, że trzeba przelać na nią środki – ale nie wiem jak to zrobić.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   A czy doładowałaś Revoluta pierwszy raz kwotą co najmniej 20 zł żeby konto było do końca aktywne? Opłat żadnych nie ma, chyba że wybrałaś płatny pakiet, nie ten podstawowy. Możesz doładować konto kartą lub przelewem, w artykule masz dokładną instrukcję jak to zrobić 🙂
 24. Beata pisze:
  Mam kartę z czeskiego banku UniCredit i nie mogę jej podpiąć do revoluta. Jeśli macie jakieś informacje jak to zrobić to proszę o infi
 25. Filip pisze:
  Mam konto walutowe w euro i chce dokonać przelewu na konto euro revoult. Która opcję przelewu mam wybrać? Skąd mam wziąć pełne dane bo same po IBAN się nie podstawiają
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Filip co masz na myśli że dane po IBAN same Ci się nie podstawiają? Pełny nr konta w Revolut masz w szczegółach konta – Lokalny lub SWIFT, masz tam zarówno nr rachunku w formacie IBAN jak też BIC Revoluta. Jeśli masz konto w Euro w Polsce albo w którymś z banków europejskich to robisz przelew SEPA.
 26. Darek pisze:
  Wielka Brytania wychodzi z Unii. Co z przelewami sepa?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Darek, na tę chwilę nie było jeszcze żadnej informacji o tym – być może nic się w tym zakresie nie zmieni, Revolut prowadzi rachunki nie tylko w Anglii.
 27. Kamil pisze:
  Jestem świeżym użytkownikiem Revoluta. Posiadam konto w Mbanku zarówno w PLN jak i w EUR. Pracuję w Niemczech, dlatego mam oczywiście również konto w EUR w ING-DiBa AG. Chciałem wykorzystać Revoluta jako opcję dobrej wymiany EUR na PLN. Sporym ograniczeniem jest ten max wymiany 20tys zł/miesiąc ale jak już znajdzie się EUR na moim koncie Revolut to:
  1. Po wymianie EUR na PLN po korzystnym dla mnie kursie całość złotówek mogę przelać do Mbanku bez dodatkowych kosztów? (rozumiem limit 800zł/miesiąc dotyczy tylko wybieraniem kartą w bankomacie)?
  2. Nadmiar euro, które będę chciał przelać zwrotnie na konto niemieckie lub konto EUR w Mbanku również będzie bezpłatne?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Kamil, tak, limit 800 zł dotyczy wypłat kartą. Jeśli limit 20 000 na miesiąc jest za niski być może będzie Ci się opłacać zmienić plan Revolut na wyższy, płatny, ale z większym limitem.
   I tak, przelewy robisz i w euro i złotówkach za darmo.
 28. Monika pisze:
  Dopiero ściągnęłam sobie app. Potrzebuje zrobić przelew do USA. Szukam najkorzystniejszej opcji. Jeśli dobrze zrozumiałam, najpierw muszę załadować konto w app środkami, czyli podpiąć moja kartę debetowa i przelać środki w pln na revolute a następnie przewalutować w app w kantorze na USD? Potem zrobić przelew. Do przelewu potrzebne swift , Iban, bic banku odbiorcy?
 29. Tomek pisze:
  Dzień dobry,

  Pracuję w Czechach, mieszkam w Polsce, zarabiam w koronach, mam konto w czeskim banku FIO banka. Wcześniej musiałem wybierać wypłatę z czeskiego bankomatu i wymieniać w polskim kantorze, więc chcę zacząć przygodę Revolut. Stworzyłem więc w nim dwa subkonta PL oraz CZ. I tu moje pytanie: Gdy chcę dodać złotówki przelewem i jestem na ‚Konto Złoty polski’, to mam do wyboru LOKALNY (Tylko przelewy krajowe) oraz SWIFT (przelew transgraniczny). OK, wybieram lokalny i na ten numer przelewam pieniądze z polskiego banku. Natomiast w drugą stronę (tę właściwą, z której mam zamiar korzystać), na ‚Konto korona czeska’ mam do wyboru tylko przelewy transgraniczne. Nie ma czegoś takiego jak przelew LOKALNY. Podany rachunek, na który chcę przelać korony jest uniwersalny dla wszystkich innych zagranicznych subkont, czyli ten z IBAN GB77 REVO XXXX (…) XXXX. Stąd moje pytanie, czy przelewając pieniądze z czeskiego banku na ten właśnie uniwersalny rachunek nie będzie pobierana prowizja? Czy to normalne, że czeskie subkonto nie ma lokalnego rachunku?

  Pozdrawiam

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tomek, nr konta są takie same, to nie błąd – dopytywałam o to Revolut i tak ma być, oni później sobie rozdzielają to odpowiednio. Co do przelewu z banku czeskiego to może być prowizja w Twoim banku, ponieważ najprawdopodobniej zostanie to potraktowane jako przelew międzynarodowy. Ale możesz konto doładować za pomocą karty do konta, i wtedy nic nie zapłacisz.
 30. Szymon pisze:
  Witam. Mam Revolut. Zalozylem karte wirtualna. Teraz prosza zasilic 20zł, dostanę przelew na to konto tylko w większej kwocie powiedzmy 500zł. Przelew nie z mojego konta. Czy tak można?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Szymon, myślę że nie będzie z tym problemu. Obce osoby mogą robić przelewy na Twoje konto na Revolut.

Napisz komentarz