Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

REVOLUT – jak korzystać z funkcji podstawowych? + Promocja Revolut

Aktualne
Magda Kopiczko

O Revolucie dowiedziałam się w 2018 roku. Zastanawiałam się, jaką walutę najlepiej zabrać na objazdówkę Czechy-Węgry-Austria-Chorwacja… Wtedy mój szef błyskawicznie odpowiedział: “Magda, załóż sobie Revoluta!”. Zrobiłam wielkie oczy…. Założyłam. Użyłam. I wróciłam z wakacji zadowolona 🙂

W poprzednim artykule Kuba przybliżył nam, czym jest Revolut i w jaki sposób go założyć LINK DO ZAŁOŻENIA

Dzisiaj, ze względu na zbliżające się wielkimi krokami wakacje, opowiem Wam o podstawowych funkcjach Revoluta, z których korzystam najczęściej podczas wyjazdów zagranicznych. Z dzisiejszego artykułu dowiecie się:

Życzę Wam miłej lektury i mam nadzieję, że te informacje przydadzą się w praktyce 🙂

Promocja Revolut: około 70 zł za quizy + 3 darmowe miesiące planu Premium

Mam dla Was aż dwie promocje.

Pierwsza z nich została przygotowana dla nowych klientów Revoluta, którzy nie mają jeszcze konta osobistego. Obowiązuje 🗓 do odwołania. Za założenie konta Revolut możesz otrzymać plan Premium do przetestowania na 3 miesiące za darmo (standardowa cena to 29,99 zł miesięcznie).

Z drugiej promocji skorzystasz, mając już konto. Wystarczy, że wykonasz kilka lekcji szkoleniowych – quizów na temat kryptowalut. Odbierzesz w ten sposób kryptowaluty, które możesz albo od razu sprzedać na Revolucie, albo zatrzymać.

Jak skorzystać z promocji Revolut 3 miesiące planu Premium na start?

 1. Wejdź na promocyjną stronę Revolut
 2. Wpisz swój numer telefonu – otrzymasz smsa z linkiem do pobrania aplikacji. Pobierz ją z linka z smsa, nie ze sklepu Play czy App Store, inaczej założysz konto bez promocji.
 3. Wpisz wszystkie wymagane dane i przejdź procedurę KYC, czyli odpowiedz na pytania, które Ci się podstawią (Poznaj Swojego Klienta – Revolut jest już bankiem, więc obowiązują go takie same przepisy, jak wszystkie inne banki, w tym procedura KYC).
 4. 🗓 W ciągu 72 godzin od momentu założenia konta na Revolut dokonaj aktualizacji planu do Premium.

Ale jest ALE, na które musisz zwrócić uwagę.

Po zakończonym miesięcznym okresie próbnym plan Premium przedłuża Ci się automatycznie na kolejny rok. Możesz z niego zrezygnować, ale wiąże się to z opłatami. Jeśli skorzystasz z odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od założenia, wtedy za przejście na niższy plan nic nie zapłacisz. Chyba że w tym czasie zamówisz kartę do konta Premium – wtedy Revolut pobierze od Ciebie 50 zł opłaty za wydanie karty. Jeśli zrezygnujesz z planu Premium po upływie 14 dni, wtedy:

 • wybrałeś płatność roczną za plan – plan automatycznie przedłuży się na rok.
 • wybrałeś płatności miesięczne – jeśli z niego zrezygnujesz w ciągu pierwszych 10 miesięcy to poniesiesz opłatę za rezygnację w wysokości 60 zł.

Nie musisz korzystać z darmowej wersji próbnej planu Premium. Możesz założyć bezpłatne konto Standard i przy nim pozostać, jeśli tylko spełnia Twoje oczekiwania.

Około 70 zł za quizy kryptowalutowe

Nie musisz posiadać wiedzy na temat kryptowalut, by odebrać promocyjne kryptowaluty. Zajmie Ci to około 10-15 minut. W zamian zyskasz około 70 zł narody 🙂

 1. Zaloguj się do aplikacji.
 2. Wejdź w zakładkę Kryptowaluty.
 3. Następnie wybierz Edukacja – Wyświetl wszystko.
 4. Znajdziesz tam dostępne aktualnie kursy – quizy z nagrodami w postaci tokenów DOT i 1inch.
 5. Wykonaj zadania i odbierz tokeny.
 6. Jeśli nie odpowiesz poprawnie na wszystkie pytania – nie martw się. Możesz je wykonywać tak długo, aż Ci się uda 🙂

Po wykonaniu zadań Twoje tokeny DOT i 1inch będą widoczne w zakładce kryptowaluty. Możesz wymienić je od razu na złotówki lub zostawić i obserwować.

Gwarancja uczciwości! Możesz sam sprawdzić dokumenty dotyczące tej promocji:

Zakładanie kont walutowych i wymiana waluty

Po założeniu konta Revolut domyślnie dostajemy konto złotówkowe. A co, jeżeli chcemy mieć konta w innej walucie? Jest to łatwe, jeżeli się wie, gdzie szukać tej opcji. Przyznam szczerze, sama na początku miałam problem z odnalezieniem wszystkich funkcji stąd pomysł na ten poradnik z rozpisaniem wszystkiego krok po kroku. Poniżej zaprezentuję Wam, jak wygląda proces zakładania kont w innych walutach krok po kroku.

 1. Krok 1 – logujemy się na stronę główną aplikacji i pod kontem złotówkowym klikamy trzy kropki (…). Podstawi się kilka funkcji, w tym „Dodaj nowe konto„. Wybieramy tę opcję.

2) Krok drugi – wybieramy walutę nowego konta. Możemy posłużyć się w tym celu wyszukiwarką na górze aplikacji i zacząć wpisywać nazwę poszukiwanej waluty

3) Krok trzeci – po wybraniu waluty mamy nowe konto.

4) Krok czwarty – przełączanie się z konta na konto. Z ekranu głównego aplikacji – konta – przełączamy się poprzez naciśnięcie strzałki w dół, tak jak na screenie, i wybieramy konto z listy.

Doładowywanie kont w Revolut

Osobiście preferuję doładowywanie konta za pomocą karty. Zazwyczaj robię to przed lub w trakcie wyjazdu z konta złotówkowego, podając dane karty i kwotę.

Czasami doładowuję go z karty kredytowej. Z doświadczenia wiem, że karty ING i mBanku nie pobierają prowizji, natomiast ostatnio Citibank wprowadził prowizję za doładowywanie Revoluta kartą kredytową – 10% nie mniej niż 20 zł. Dla zainteresowanych pozycja ta znajduje się w tabeli opłat i prowizji Citibanku, pod pozycją: „prowizja za transakcję gotówkową lub transakcję szczególną”. Jeżeli chcecie zasilić konto kredytówką, dla bezpieczeństwa przeczytajcie najpierw, czy w taryfie opłat i prowizji Waszej karty nie ma opłaty za Revolut.

Doładowania można dokonać tylko ze swojej karty, czyli nie możecie użyć karty męża/żony/babci itp. żeby doładować swoje konto.

Revoluta można doładować również walutą. Jest to dobre rozwiązanie dla osób pracujących za granicą bo dzięki Revolutowi będą mogli mieć korzystniejsze przewalutowania, dużo lepsze niż w kantorach stacjonarnych lub internetowych. Jeżeli masz konto w kraju, w którym pracujesz to doładujesz Revoluta w bardzo prosty sposób.

Dla przykładu:


Weźmy osobę – niech to będzie Jan Kowalski – pracującą w Niemczech i zarabiającą w Euro.

Sytuacja pierwsza: Jan posiada konto w banku w Niemczech i kartę do konta. Potrzebuje przesłać do polski złotówki, żeby opłacić rachunki za mieszkanie. Jan zakłada Revoluta, zakłada konto w Euro, doładowuje konto kartą z banku z Niemczech i ma na koncie Euro. Po czym, kiedy kurs jest dogodny, wymienia Euro na złotówki i wysyła to darmowym przelewem na konto w Polsce.

Sytuacja druga: Jan pracuje na czarno, otrzymuje wypłatę do ręki. Co jakiś czas przyjeżdża do Polski i potrzebuje wymienić walutę. Do tej pory robił to w kantorze. Dziś ma Revoluta. Co może zrobić? Może na przykład założyć w banku konto walutowe i mieć do niego kartę. Wpłaca pieniądze na konto i kartą doładowuje konto Euro Revoluta. Wymienia je na złotówki i przelewem wysyła na konto w PLN. Tutaj dobrym rozwiązaniem jest chociażby konto walutowe w ING i karta wielowalutowa.

Morał – w obu przypadkach Jan Kowalski zyska na przewalutowaniu, bo wymienił walutę po lepszym kursie, niż gdyby zrobił przelew z banku za granicą do Polski (oszczędza na prowizji i niekorzystnym przewalutowaniu z euro na złotówki) lub też gdyby wymienił te pieniądze w kantorze (dużo mniej korzystny kurs).

Jak doładować konto za pomocą karty?

1.Wybieramy opcję “Wpłać” z głównego menu z zakładki konta.

2. Wybieramy sposób doładowania konta – w moim przypadku karta. Po pierwszym wprowadzeniu danych karty jest ona automatycznie zapamiętywana i kolejny raz nie musimy jej wprowadzać. W każdym momencie możemy usunąć kartę z systemu. Po wybraniu opcji: “Dodaj kartę” pojawia się okienko do uzupełnienia danych karty. Minimalna kwota zasilenia to 50 zł lub 20 jednostek waluty (na przykład 20 euro). Doładowanie jest realizowane natychmiast, on-line. Pieniądze pobierane są z karty i pojawiają się na Revolucie.

Jak doładować konto za pomocą przelewu?

Od marca 2021 roku Revolut przestaje oferować konta lokalne z polskim numerem IBAN. Oznacza to, że jeśli zechcemy wysłać sobie przelewem złotówki z konta w polskim banku na Revoluta (który ma litewski IBAN) zostanie to potraktowane jako przelew zagraniczny (SWIFT). Nie dość, że będzie szedł dłużej (1-3 dni robocze) to jeszcze za przelew zagraniczny banki zazwyczaj każą sobie słono płacić. Dopóki konta lokalne w PLN nie wrócą do Revoluta tej metody doładowania nie polecam.

Jeśli konto lokalne z polskim numerem IBAN jest Ci niezbędne to sprawdź polski odpowiednik Revoluta – ZEN. Jego recenzję znajdziesz tutaj:

Szybkie przelewy pomiędzy revolutowcami

Revolut wprowadził system szybkich (naprawdę szybkich, wręcz natychmiastowych) przelewów środków pomiędzy użytkownikami.

Z poziomu zakładki „Konta” wybieramy opcję „Przelew”. Do wyboru mamy znajomych z Revolutem lub konta bankowe. Wystarczy że wybierzemy z listy znajomych osobę, do której chcemy wysłać pieniądze, wybierzemy konto, z którego chcemy wysłać środki i uzupełnimy kwotę przelewu

Wysyłać możemy każdą walutę, którą aktualnie posiadamy. Dojdzie ona do odbiorcy w niezmienionej formie, czyli wysyłam euro i odbiorcy otrzymują euro.

Przesyłanie środków Revolutem jest naprawdę szybkie. Testowałyśmy to kilkakrotnie z koleżanką, siedząc obok siebie. Po naciśnięciu przez koleżankę “Wyślij” dosłownie w tym samym momencie ja mam środki na swoim koncie.

Oprócz tego możesz wysłać również prośbę o przelew do znajomego z Revoluta.

Po co te przelewy?


Oprócz oczywistych rozliczeń w trakcie podróży ja wykorzystywałam to do wymiany waluty – jako kantor.

Koleżanka miała konto walutowe i kartę w euro w banku polskim. Ja miałam gotówkę w euro do wymiany. Obie miałyśmy Revoluta. Wpłaciłam środki na jej konto, ona doładowała swojego Revoluta i wysłała mi. Ja mogłam przewalutować euro po najlepszym kursie i wysłać sobie złotówki na własne konto. Wszystko zajęło nam 5 minut.

Jak wymieniać walutę

Na początku artykułu założyliśmy konta walutowe, teraz chcemy wymienić walutę. Jak to zrobić? Mamy tak naprawdę dwie opcje – albo wymiana “ręczna” czyli tu i teraz klikam na konto, wybieram jaką walutę chcę kupić i przewalutowuję po aktualnym kursie. Lub też korzystam z automatycznej wymiany waluty, aby system automatycznie wymienił nasze środki po kursie korzystniejszym niż ten obecny.

Wybieramy, jaką walutę chcemy przewalutować na jaką i ustawiamy cenę, po której chcemy dokonać transakcji. Poniżej przykład, jak to wygląda w praktyce.

Przykładowo chcę kupić USD. Z poziomu zakładki Konta klikam po kolei (…) ->Wymień. Teraz ustalam jaką ilość USD chcę zakupić. Mogę również kliknąć na zakładkę „Zlecenia rynkowe” i ustawić automatyczny zakup lub sprzedaż po interesującej mnie cenie. Jeśli na przykład ustawiłabym sobie sprzedaż USD jeśli osiągnie kurs 5 zł i ten kurs zostanie osiągnięty to moje dolary sprzedadzą się automatycznie po tym kursie.

Jeśli wymieniasz walutę i masz plan Standard to w ciągu miesiąca bez prowizji możesz wymienić równowartość 5000 zł. Powyżej tej kwoty doliczana będzie prowizja – tak jak na screenie widoczna jest opłata za przekroczenie kwoty wymiany bez prowizji.

Jeżeli nie chcemy zdawać się na automatyczną wymianę, możemy wybrać przydatną opcję alert cenowy.
Na jego podstawie ustalamy, jaki kurs nas interesuje, i w momencie, gdy zostanie osiągnięty, aplikacja wysyła nam powiadomienie. Gdzie znaleźć alerty cenowe w aplikacji Revolut? To nie takie proste, po aktualizacji aplikacji ta opcja została całkiem nieźle ukryta. Z zakładki Konta klikamy na gwiazdkę w prawym górny rogu i z menu wybieramy Alerty.

Zakładanie i ustawienia kart w Revolucie

Revolut oferuje nam 3 rodzaje kart: fizyczną, wirtualną i wirtualną jednorazową. Z głównego menu karty wybieramy zakładkę „Karty” -> „Zamów kartę”.

Karta fizyczna w Revolucie

Podczas zamawiania karty fizycznej należy wybrać pierwszą kartę (zaznaczona czerwonym kółkiem). Pozostałe karty wymagają od nas zmiany planu z darmowego Standard na wyższy, płatny.

Jak już mamy zamówioną kartę fizyczną możemy również edytować jej dane.

W szczegółach karty mamy następujące opcje:

 1. Dodaj do GPay – możemy podłączyć kartę do Google Pay;
 2. Zablokuj kartę – na wypadek zgubienia lub kradzieży. Po zablokowaniu karty możesz później ją odblokować z powrotem, zgłosić kradzież lub utratę lub trwale zamknąć kartę.
 3. Ustawienia. Tutaj się na chwilę zatrzymamy. W tej zakładce możesz:
 • podejrzeć swój PIN do karty;
 • możesz go również odblokować (gdybyś przekroczył limit 3 prób wpisania PINu);
 • ustawisz limity wydatków;
 • włączysz lub wyłączysz możliwość płatności zbliżeniowych kartą oraz płatności za pomocą paska magnetycznego (przydatne w USA);
 • zresetujesz limit płatności zbliżeniowych (po jego przekroczeniu transakcja zbliżeniowa zostanie odrzucona, możesz albo zresetować limit w aplikacji albo zapłacić kartą z użyciem PINu);
 • włączyć lub wyłączyć wypłaty z bankomatów;
 • włączyć lub wyłączyć możliwość płatności kartą przez Internet;
 • włączyć opcję bezpieczeństwa opartą na lokalizacji (musisz mieć włączony GPS – na przykład jesteś w Polsce ale ktoś ukradł Twoją kartę i płaci nią w Arentynie);
 • Nazwij kartę – taki bardziej bajer, mało przydatny moim zdaniem, chyba że ktoś ma wiele kart;
 • Anuluj kartę – tutaj trwale zamkniesz swoją kartę.

Karty wirtualne w Revolucie

Mamy do wyboru aż dwie, jedna karta, która posłuży nam jako zwykła karta ale do płatności online o niezmiennych numerach, i druga, która automatycznie po każdej transakcji internetowej zmieni numer. Obie karty są bezpłatne dla planu Standard.

Funkcje przy karcie wirtualnej są analogiczne jak przy fizycznej, zatem nie będę ich rozpisywać raz jeszcze.

Dodam jedną ważną rzecz przy kartach wirtualnych: aby wyświetlić dane karty (czyli numer, datę ważności i kod CVV) w aplikacji klikamy na obrazek karty. Wyskoczy nam okienko „Działania dotyczące karty„. Tam możemy wyświetlić dane karty lub skopiować jej numer.

Jak płacić kartami za zakupy

Do wyboru mamy dwie opcje: dla leniwych i aktywnych 🙂

Wersja dla aktywnych wymaga od nas więcej pracy, bo musimy założyć konto walutowe, obserwować kurs i wymienić walutę w momencie, w którym uznamy, że nam się najbardziej opłaca. Wersja dla leniwych (czyli dla mnie) – mamy tylko konto w złotówkach, nic nie wymieniamy i po prostu płacimy od razu kartą, a Revolut przewalutuje nam transakcje po aktualnym kursie.

Płacenie kartą fizyczną niczym się nie różni od płacenia kartą z polskiego banku. Również na Revolucie mamy opcję płatności zbliżeniowych bądź też możemy ją zablokować i płacić tylko przy użyciu PINu. Kuba pisał, na co uważać przy przewalutowaniach i dlaczego nie warto wymieniać waluty w weekendy. Ja zazwyczaj nie wymieniam waluty wcześniej, tylko na bieżąco doładowuję kartę niewielkimi kwotami – dla bezpieczeństwa.

Wersja dla leniwych niesie ze sobą ryzyko, że kurs danej waluty w momencie płatności/wypłaty z bankomatu może się okazać mniej korzystny, niż gdybyśmy zrobili to wcześniej. Jednak wybierając tę drogę nie musimy zakładać dodatkowych kont- wystarczy podstawowe w złotówkach, które doładowujemy z konta w polskim banku w złotówkach.

I wtedy – jestem w Polsce, płacę w złotówkach, z konta znikają złotówki. Jestem w Niemczech, płacę w Euro, z konta znikają złotówki, ale przeliczone po kursie Revoluta, czyli bardzo dobrym. Jestem w Chorwacji, wypłacam kuny, konto jest obciążone w złotówkach, ale znów Revolut przewalutował mi całą kwotę po bardzo dobrym kursie, którego nie da mi żaden kantor. Nie martwię się, jadąc przez kilka krajów, jaką walutę i ile mam zabrać. Po prostu mam jedną kartę, którą płacę wszędzie i ona sama mi wszystko przewalutowuje.

Do płatności fizycznych i wypłat z bankomatów używam karty plastikowej. Do zakupów przez Internet – karty wirtualnej. Jest ona tak samo podłączona pod wszystkie konta, które mamy, i tak samo przewalutowuje transakcje. Różnica jest taka, że w razie gdybyśmy mieli podejrzenie, że nr karty dostał się w niepowołane ręce, możemy ją szybko zamknąć i od razu otworzyć nową, lub możemy korzystać z karty jednorazowej, która sama zmienia numer po każdej płatności. Zamykając plastik musielibyśmy czekać na wydanie nowego.

Kartą fizyczną możemy również wyciągać gotówkę z bankomatów za granicą, i tu uwaga – wybieramy opcję bez przeliczenia DCC przez bankomat. Spotkałam się z różnymi bankomatami, które straszyły mnie, że w razie wybrania tej opcji moje konto może zostać obciążone nieznaną sumą pieniędzy. Bez obaw. Wybieramy tę opcję, ponieważ wtedy Revolut przewalutuje nam wypłatę po swoim kursie (jeżeli nie posiadamy wcześniej wymienionej waluty na koncie walutowym) lub ściągnie z konta w walucie wcześniej już wymienione pieniądze. W innym razie bankomat przewalutuje nam środki na np. Euro po swoim kursie, który na 100% będzie dla nas bardzo niekorzystny. Opis ten nie dotyczy rodzimej waluty, czyli w naszym przypadku złotówki i wypłat w Polsce – wtedy nic nam oczywiście się nie przewalutuje. Z doświadczenia podpowiem, by za granicą unikać jak ognia bankomatów Euronet – tam bankomaty naliczają własne prowizje, niezależne od wydawcy karty. I jak można się domyślić, nie są to kwoty małe.

O DCC napisałam osobny krótki artykuł:

Problemy techniczne/pytania – czyli gdzie w Revolucie znaleźć czat z konsultantem

Wbrew pozorom po aktualizacjach nie jest to wcale takie proste. Wręcz przeciwnie, za pierwszym razem straciłam kilka minut zanim znalazłam tę opcję (dla mnie działa to bardzo zniechęcająco, aplikacja powinna być intuicyjna).

 1. Ze strony głównej klikamy na nasze inicjały w kółku w lewym górnym rogu.
 2. Następnie klikamy Pomoc
 3. Przewijamy, przewijamy aż znajdziemy opcję Nowy czat.
 4. Na początek połączy nas z Ritą, bootem. Jeśli wpiszesz połączenie z konsultantem zostaniesz przekierowany do „żywej osoby”. Czasami jest to osoba z Polski, częściej zza granicy – w takich przypadkach możesz pisać do nich po polsku, używają translatora. Staraj się pisać prosto i zrozumiale, by translator czegoś nie pokręcił. Lub po prostu zadaj pytanie po angielsku.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że ten artykuł przybliżył Wam nieco podstawowe funkcje, z których możemy korzystać w Revolucie. Obecnie nie wyobrażam sobie żadnego wyjazdu poza granice Polski bez tej karty. Przekonajcie się o tym sami – nie pożałujecie.

Nowość: Otrzymuj powiadomienia o najnowszych promocjach!

Subskrybuj nasz kanał nadawczy na Messengerze i upoluj bon RTV Euro AGD 100 zł!

Subskrybuj kanał

komentarzy 490

 1. Tomek pisze:
  Witam, w tym roku wybieram się do Macedonii. Waluta obowiązująca to Denar Macedoński (MKD). Niestety nie widzę tej waluty w Revolucie.
  Czy mogę używać / czy będzie akceptowalna fizyczna karta Revolut ?
  Jeśli tak, najlepszym wyjściem będzie pozostawienie środków na koncie w postaci PLN ?
  • Adrian pisze:
   Płacić można we wszystkich walutach na świecie, a subkonto można mieć tylko w 24 walutach i tylko w tych 24 walutach można wymienić pieniądze przed podróżą jeśli wiemy że później kurs może być mniej korzystny np. w weekend (auto wymiana podczas transakcji w weekend jest z prowizją 0,5%). W przeciwnym wypadku pieniądze zostaną przeliczone podczas transakcji kartą po kursie międzybankowym z wyjątkiem bahta tajlandzkiego, rubla rosyjskiego i ukraińskiej hrywny do których jest 1% marży (2% w weekend). Zatem Denar Macedoński (MKD) w dni powszednie powinien być przewalutowany po najlepszym kursie, zaś w weekend z 1% prowizją.
   https://www.revolut.com/pl-PL/help/zaczynamy/wymiana-walut/jaki-kurs-wymiany-walut-bedzie-obowiazywal-dla-mnie/
  • Anto pisze:
   Witam, widzę że nie ma możliwości zadać nowego pytania Więc mogę je zadać tylko jako komentarz.
   Mam pytanie odnośnie automatycznego pobierania środków z karty w przypadku gdy podłączę pod nią jakąś płatną subskrypcję. Czy jeśli mam na karcie 2 zł przelane z innej karty i przyjdzie moment pobrania środków przez hotel przez jakąś płatną subskrypcję lub przez jakikolwiek inny podmiot, to czy środki nie zostaną pobrane ze względu na ich niewystarczającość, czy zostaną pobrane z konta z którego zostało doładowane konto revolut?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nie zostaną pobrane.
  • Agata pisze:
   Dzień dobry, będziemy chcieli korzystać z Revolut podczas pobytu na Sri Lance. Dla tej waluty nie mozna utworzyć konta i wymienić wcześniej. Czy dla wypłat z bankomatów radzi Pani przygotować po prostu złotówki, czy może przygotować wcześniej jakiś zapas na koncie dolarowym Revolut (niezły kurs obecnie) i z nich nastąpi przewalutowanie? Czy to możliwe, że mając zarówno PLN i USD wybierze najpierw USD (zakładam, że na obu kontach będą wystarczające kwoty)?
 2. Marta pisze:
  Witam,
  napotkałam się na wiele artykułów na temat karty Revolut, ale żaden nie dał mi tak wyczerpujących i świetnie uporządkowanych informacji jak ten tutaj! Mam pytanie, czy taką kartę można np. podpiąć pod booking.com? Czy miał Pan może takie doświadczenie? Jeżeli tak, to czy można podpiąć kartę wirtualną (jeżeli np. fizyczna jeszcze by nie doszła)?

  Pozdrawiam

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witam.
   Dziękuję za miłe słowa.
   Tak, kartę można jak najbardziej podpiąć pod Booking i z niej korzystać, zarówno wirtualną, jak i fizyczną. Sama niejednokrotnie dokonywałam płatności na Bookingu, korzystając zazwyczaj z karty wirtualnej. Osobiście unikam zapamiętywania danych karty przez różne serwisy (zboczenie zawodowe) i wolę za każdym razem wprowadzać wszystkie dane na nowo, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taką kartę podpiąć i korzystać z atrakcyjnych kursów.
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Nie powinno być problemu. Ważne, żeby była aktywowana 🙂
 3. Mariusz pisze:
  Bardzo dobrze opisałaś „jak i co” Revolut’a, ale mam pytanie:
  Czy odnowienie karty fizycznej jest darmowe?
  Nigdzie nie mogę w sieci znaleźć tej informacji.
 4. Magda pisze:
  Witaj Mariuszu. Tak, odnowienie karty jest darmowe. Do 28 dni przed wygaśnięciem ważności karty możesz zamówić darmową standardową dostawę nowej karty do krajów EOG i Szwajcarii. Aby zamówić nową kartę, w aplikacji wchodzimy w sekcję kart, wybieramy kartę, która ma stracić ważność, następnie wybieramy przycisk, by zamówić wymianę karty. Po wygaśnięciu ważności karty, o północy ostatniego dnia miesiąca, zostanie ona automatycznie usunięta z aplikacji i przestanie działać.
  • Mariusz pisze:
   Dziękuję.
   Więc muszę sam pilnować ważność starek karty i do 28 dni przed jej wygaśnięciem zamówić nową.
   Myślałem że Revolut sam wysyła nową kartę, jak np. każdy bank w PL.
  • krzysztof pisze:
   Czy jeżeli na koncie revolut w euro mam 50 tys euro to czy mogę tą kwotę przelać na swoje konto w euro w banku santander ? Czy są jakieś limity na prywatnym revolucie w zakresie wysyłanej kwoty? Czy przelewy w tej wysokości są płatne?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Jak najbardziej możesz, nie ma limitów przelewów w euro (są w GBP). To standardowy przelew SEPA, więc bezpłatny: „Przelewy lokalne, przelewy do innych użytkowników Revolut (P2P) oraz przelewy międzynarodowe w EUR na konta zewnętrzne w ramach SEPA są bezpłatne.”
 5. Dorota pisze:
  Czyli, jeśli chodzi o płacenie za zakupy internetowe np. w Chinach, to lepiej nie robić tego w weekendy, tak?
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Tak, dokładnie, wtedy jest dużo gorszy kurs walutowy.
 6. Sławek pisze:
  A ja mam z Revolutem więcej problemów niż pożytku, przelewy do polskiego banku przechodzą sporadycznie, większość cofają mi już po kilkunastu minutach. Dane są prawidłowe, bo jednak przelewy czasami przechodzą. Support nie może pomóc, bo podobno nie mają bezpośreniego kontaktu ze swoim partnerem realizującym te przelewy i sugerują użycie innego konta w Polsce. Nie będę zakładał nowego konta, bo Revolut nie umie, albo nie chce przelać moich pieniędzy.
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   To faktycznie wtopa 🙁 Jednak jeśli chodzi o płatności multiwalutowe, Revolut nie ma sobie równych.
  • Bongolina pisze:
   A sprawdzałeś, czy bank, który czasem przyjmuje przelew, a czasem odbija jest w pełni ok? Sam wspomniałeś, że dane są prawidłowe i przelew czasem przychodzi. Może z bankiem należałoby najpierw rozjaśnić sytuację?
 7. Marcin pisze:
  Witam mam pytanie czy doładowania kartą konta revoult jest traktowane jako płatność kartą ? Chodzi mi o wymogi banków o płatności kartą na daną kwotę np. 200 zł w miesiącu ,aby uniknąć opłat za kartę
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   To zależy od banku. Citi np. pobiera dużą prowizję, chyba 8% za zasilenie Revoluta i nie zalicza tego do warunków promocji. Trzeba by to sprawdzić z każdym bankiem osobno.
 8. Ela pisze:
  Witam. Chcę wykonać przelew w euro na konto euro w banku chorwackim. Czy opcja przelewów w revolucie jest równie przyjazna jak karta multiwalutowa – ta dotąd mnie nie zawiodła. Z przelewami w revolucie nie mam doświadczenia.
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Przelewy nie są już tak różowe – przechodzą przez angielskie konta i trochę to trwa. Nie wiem jak z chorwackimi, ale przelew z Revoluta do banku w Polsce szedł 4 dni.
 9. Anna pisze:
  Mam pytanie jak ktoś z rodziny w złotówkach może zrobić przelew na revoluta
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Anna, podajesz mu numer konta w złotówkach z Revoluta i już. Normalny przelew, jak do każdego innego banku.
 10. Maciek pisze:
  Od czego zależy czy dostaniemy kartę VISA czy MC? Zależy mi na MC, żeby móc ją wpiąć do FitBit Pay, bo niestety VISA nie jest obsługiwana…
  Drugie pytanie, czy jeśli mam dwa konta w Revolucie, PLN i EUR to, z którego zostanie ściągnięta kwota jeśli będę robił zakupy w EUR? I co jeśli chcę kupić coś za 20Euro a mam soldo 50zl i 10euro? Wyzeruje euro, a pozostałą kwotę przewalutuje ze złotówek?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Maciek, karta wydawana jest automatycznie na podstawie lokalizacji. Nie masz opcji wyboru pomiędzy Visa a Mastercard. Ja mam fizyczną kartę Visa, a wirtualną Mastercard. Płatność zostanie ściągnięta z konta w walucie, w której ma być dokonana – jak masz konto Euro, to ściągnie z Euro. Jeżeli nie masz wystarczającej kwoty do zapłąty na żadnym koncie, płatność nie zostanie dokonana. Musi być cała kwota na koncie, nie podzieli C platności na kilka kont.
 11. Małgorzata pisze:
  Chcę robić zakupy online , płatność w USD, za pomocą karty revolut. Jak to zrobi?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Małgorzata, albo masz złotówki na koncie i płacisz kartą a Revolut automatycznie Ci przewalutuje na USD, albo zakładasz konto w USD, wymieniasz walutę i płatność ściągana jest z konta w USD.
 12. Jarosław pisze:
  Witam. Mam pytanie mam konto w revolut chce podać numer konta by otrzymać przelew w walucie euro. Czy będzie problem z tym i jaki numer konta podać bo z tego co widzę są dwa. Dziękuję
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Jarosław z tego co zrozumiałam masz dwa konta na revolucie, jedno w euro drugie w złotówkach i chcesz przesłać sobie euro z konta w euro w banku, tak? Jeśli tak użyj nr konta w euro z revoluta, wtedy środkui nie będą przewalutowane.
 13. Jarosław pisze:
  Dziękuję.
  • Jarosław pisze:
   Chce Podać konto aby mi przysłali pieniążki w euro więc muszę Pod ać konto revolut w euro?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dokładnie tak 🙂
  • Robert pisze:
   Mam konto glowne w Euro, subkonto w Zloty. Nr. konta w obu jest taki sam, wiec jak?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nr kont do różnych walut do przelewów międzynarodowych owszem, są takie same. Revolut przypisuje każdemu jego unikalny nr konta i później odpowiednio rozdzielą środki wg waluty. Załóżmy masz konto w USD i EUR, nr konta jest ten sam, ktoś Ci wysyła 100 USD i 50 EUR na to konto. Na swoich kontach będziesz miał dokładnie te kwoty w odpowiednich walutach.
 14. Robert pisze:
  Jak można usunąć alerty cenowe i zlecenia automatycznej wymiany w aplikacji
 15. Aneta pisze:
  Cześć, wszędzie znajduję informację o natychmiastowym przelaniu przewalutowanej kwoty na swoje konto w innym banku lub wypłacie w bankomacie, ale czy jest opcja aby przerzucać swoje fundusze pomiędzy walutami na jednym koncie Revolut? Np. Mam na koncie Revolut 40tys zł. Uwzględniając limit 20.000 zł chcę w tym miesiącu przewalutować 20tys zł na dolary, za miesiąc kolejną połowę. Mam połowę funduszy na dolarach, połowę na złotówkach, za miesiąc wszystko na dolarach. Chciałabym aby te pieniądze leżały sobie na Revolucie czekając na kolejne przewalutowanie na złotówki w przyszłości. Nie chcę ich wysyłać na moje konto bankowe ani wypłacać w bankomacie. Mogę tak zrobić?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Aneta, nie ma tu żadnych ograniczeń że pieniądze mogą leżeć na przykład tylko 1 dzień. Możesz je trzymać na Revolucie, ale zalecam tu podwyższoną ostrożność – najprawdopodobniej masz kartę Revoluta, którą w razie „W” ktoś może bez ograniczeń czerpać środki ze wszystkich Twoich kont. Dysponując taką kwotą zamknęłabym kartę, na wszelki wypadek.
 16. Jarosław.pl pisze:
  To moje początki z Revolutem i w związku z tym pytanie. Czy karta wirtualna posiada PIN? Co z płatnościami zbliżeniowymi powyżej 50 zł kiedy PIN jest wymagany?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Karta wirtualna nie ma PINu, ale możesz dodać kartę wirtualną – płatności zatwierdasz wtedy poprzez podanie pin-u do telefonu (albo może to być odcisk palca jeżeli tym odblokowujesz telefon).
  • Łukasz pisze:
   Ja napotkalem ten problem w czechach. Nie prawda że karta nie ma pin. Próbowałem 3x za każdym razem chciał pin. Pin do karty można podejrzeć po odrzuconej transakcji jest tam informacja podejrzyj pin. Ja już znam pin muszę teraz sprawdzić czy zadziała.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @łukasz, takich informacji udzielił mi pracownik Revoluta na czacie, wydawał się pewny tego, co mówił (a raczej pisał). Aczkolwiek nie byłby to pierwszy raz, kiedy pracownik jakiejś instytucji udziela błędnej informacji :/
  • Łukasz pisze:
   Tak potwierdzam po pierwszej nieudanej płatności czyli „złym wbitym pin” pojawiła mi się po około 6h opcja podejrzenia pinu w aplikacji. Przy na nastepnej płatności z (Google Pay- karta wirtualna) zastosowałem pin z aplikacji i płatność przeszła. Płaciłem powyżej 150 zł (900 koron czeskich). Mam nadzieję że pomogłem wszystkim którzy nie mogą uruchomić karty wirtualnej w połączeniu z Google Pay.
 17. Jacek pisze:
  założyłem konto w revolut i mam pytanie odnośnie pierwszego zasilenia czy musi być ono z mojego konta bankowego czy moze byc np z przelew z innego konta? To że z obcej karty nie może to wiem.. No i u mnie jest tylko opcja przelew swift, nie pokazuje sie opcja przelew lokalny i normalny numer konta. Proszę o odpowiedź
 18. Pawel pisze:
  witam mam pytanie w sprawie limitow wiem ze sa w bankomatach a co karta w terminalu czy sa wtedy limity?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tutaj jedynie co to może obowiązywać limit wyiany waluty do 20 000 zł miesięcznie, powyżej tej kwoty jest prowizja 0,5%. Płacąc kartą sprawdź jej ustawienia limitów płatności jeżeli chcesz zapłacić na większą kwotę, bo możesz mieć na przykłąd niski limit i odrzuci Ci transakcję 🙂
 19. Tomasz pisze:
  Jestem w Indiach i jak narazie tylko raz udało mi się zapłacić w sklepie a w płatnościach za samolot czy autobus nieprzechodzą tranzakcje . Czy i jak tej karty używać w Indiach.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nigdzie nie napotkałam się na żadną informację czy opinię że w Indiach Revolut nie działa. Sprawdzałeś może ustawienia limitów karty? Może w tym jest problem bo jest za niski?
 20. Asia pisze:
  Witam ,
  Mam pytanie odnośnie przelewu na revolut, mianowicie posiadam konto revolut od niedawna , głównie po to by z UK dostawać wypłatę. Dziś otworzyłam konto w revolut w euro bo potrzebuje aby małżonek przelał mi pieniądze ze swojego niemieckiego konta w postBank (w euro). Przekazałam mu numer konta w euro i zrobił przelew zwykły na kwotę €150 , niestety nie może użyć karty płatniczej bo posiada najzwyklejsza kartę do tego konta (bez opcji płacenia online). Moje pytanie jest następujące : zrobił przelew dziś ok 13 kiedy mogę sie spodziewasz zaksiegowania tych pieniędzy na moim revolut ?
  Dziękuje i pozdrawiam
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Zazwyczaj trwa to około 2 dni roboczych, ale to wszystko zależy też od banku, z jakiego przelew wyszedł. Najlepszym rozwiązaniem będzie, jak mąż założy również Revoluta, doładuje sobie go w EURO i przez Revolut prześle Ci środki – wtedy wszystko odbywa się od razu, bez czekania. Karta do zwykłego konta nie ma płatności on-line? Może niech mąż podpyta w swoim banku dokładnie, może trzeba tylko ustawić odpowiednie limity? Nie pamiętam kiedy ostatnio spotkałam się z kartą, którą nie można płacić w Internecie, ale z drugiej strony nie znam się na bankach niemieckich. Być może tam faktycznie tak jest. Warto dopytać 🙂
 21. Dorota pisze:
  Podczas urlopu chce użyć karty Revolut. Jeśli będę posiadała na karcie np euro, zł i dolary a będę chciała zapłacić w eu będzie jakaś wiadomość na terminalu płatniczym jaką walutę chce wybrać? Czy ściągnie mi zł i przeliczy według kursu? Albo zapłacić online za cos w euro. Czy podając nr karty revolut mam do wyboru jaka waluta chce zapłacić?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Czasami na terminalu i w bankomatach mogą się pojawić pytania o walutę, osobiście spotkałam się z tym tylko w bankomatach, ale niewykluczone że na terminalu również będziesz miała taką opcję. Wtedy po prostu wybierasz opcję bez przewalutowania – ale dotyczy to PLN i EURO, nie EURO i USD. Revolut sam domyślnie wykrywa jaka jest waluta danego kraju i w pierwszej kolejności ściąga właśnie z konta w tej walucie. Problem w bankomatach i terminalach może się pojawić ze względu na to, że karta może być wykrywana przez urządzenie jako karta w PLN, i wtedy może pojawić się ten komunikat o przewalutowaniu. Online przyznam się szczerze nigdy się nie spotkałam z czymś takim, a dość często robię zakupy w sklepach za granicą. Zawsze mi ściągało z tej waluty, w której miała być dokonana płatność.
  • Przemysław pisze:
   Jeżeli nie zabezpieczę środków w walucie danego kraju, to przewalutowanie z PLN mocno niekorzystnie wychodzi? czy po kursie takim samym jakbym wymienił na tą walutę w Revolut?
 22. Dorota pisze:
  Dzieki za odp 🙂
 23. Robert pisze:
  Mam pytanie odnośnie konta w zł w Revolut czy to konto jest z polskiego banku ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tak, rachunek w PLN do przelewów krajowych jest prowadzony w Polsce, przez Danske Bank.
 24. Ola pisze:
  Mam pytanie, dodałam wirtualna kartę – ale jest nieaktywna i ukazała mi sie informacja, że czekaja na opłatę – miala być darmowa – więc nie rozumiem. Chyba, że trzeba przelać na nią środki – ale nie wiem jak to zrobić.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   A czy doładowałaś Revoluta pierwszy raz kwotą co najmniej 20 zł żeby konto było do końca aktywne? Opłat żadnych nie ma, chyba że wybrałaś płatny pakiet, nie ten podstawowy. Możesz doładować konto kartą lub przelewem, w artykule masz dokładną instrukcję jak to zrobić 🙂
 25. Beata pisze:
  Mam kartę z czeskiego banku UniCredit i nie mogę jej podpiąć do revoluta. Jeśli macie jakieś informacje jak to zrobić to proszę o infi
 26. Filip pisze:
  Mam konto walutowe w euro i chce dokonać przelewu na konto euro revoult. Która opcję przelewu mam wybrać? Skąd mam wziąć pełne dane bo same po IBAN się nie podstawiają
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Filip co masz na myśli że dane po IBAN same Ci się nie podstawiają? Pełny nr konta w Revolut masz w szczegółach konta – Lokalny lub SWIFT, masz tam zarówno nr rachunku w formacie IBAN jak też BIC Revoluta. Jeśli masz konto w Euro w Polsce albo w którymś z banków europejskich to robisz przelew SEPA.
 27. Darek pisze:
  Wielka Brytania wychodzi z Unii. Co z przelewami sepa?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Darek, na tę chwilę nie było jeszcze żadnej informacji o tym – być może nic się w tym zakresie nie zmieni, Revolut prowadzi rachunki nie tylko w Anglii.
 28. Kamil pisze:
  Jestem świeżym użytkownikiem Revoluta. Posiadam konto w Mbanku zarówno w PLN jak i w EUR. Pracuję w Niemczech, dlatego mam oczywiście również konto w EUR w ING-DiBa AG. Chciałem wykorzystać Revoluta jako opcję dobrej wymiany EUR na PLN. Sporym ograniczeniem jest ten max wymiany 20tys zł/miesiąc ale jak już znajdzie się EUR na moim koncie Revolut to:
  1. Po wymianie EUR na PLN po korzystnym dla mnie kursie całość złotówek mogę przelać do Mbanku bez dodatkowych kosztów? (rozumiem limit 800zł/miesiąc dotyczy tylko wybieraniem kartą w bankomacie)?
  2. Nadmiar euro, które będę chciał przelać zwrotnie na konto niemieckie lub konto EUR w Mbanku również będzie bezpłatne?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Kamil, tak, limit 800 zł dotyczy wypłat kartą. Jeśli limit 20 000 na miesiąc jest za niski być może będzie Ci się opłacać zmienić plan Revolut na wyższy, płatny, ale z większym limitem.
   I tak, przelewy robisz i w euro i złotówkach za darmo.
 29. Monika pisze:
  Dopiero ściągnęłam sobie app. Potrzebuje zrobić przelew do USA. Szukam najkorzystniejszej opcji. Jeśli dobrze zrozumiałam, najpierw muszę załadować konto w app środkami, czyli podpiąć moja kartę debetowa i przelać środki w pln na revolute a następnie przewalutować w app w kantorze na USD? Potem zrobić przelew. Do przelewu potrzebne swift , Iban, bic banku odbiorcy?
 30. Tomek pisze:
  Dzień dobry,

  Pracuję w Czechach, mieszkam w Polsce, zarabiam w koronach, mam konto w czeskim banku FIO banka. Wcześniej musiałem wybierać wypłatę z czeskiego bankomatu i wymieniać w polskim kantorze, więc chcę zacząć przygodę Revolut. Stworzyłem więc w nim dwa subkonta PL oraz CZ. I tu moje pytanie: Gdy chcę dodać złotówki przelewem i jestem na 'Konto Złoty polski’, to mam do wyboru LOKALNY (Tylko przelewy krajowe) oraz SWIFT (przelew transgraniczny). OK, wybieram lokalny i na ten numer przelewam pieniądze z polskiego banku. Natomiast w drugą stronę (tę właściwą, z której mam zamiar korzystać), na 'Konto korona czeska’ mam do wyboru tylko przelewy transgraniczne. Nie ma czegoś takiego jak przelew LOKALNY. Podany rachunek, na który chcę przelać korony jest uniwersalny dla wszystkich innych zagranicznych subkont, czyli ten z IBAN GB77 REVO XXXX (…) XXXX. Stąd moje pytanie, czy przelewając pieniądze z czeskiego banku na ten właśnie uniwersalny rachunek nie będzie pobierana prowizja? Czy to normalne, że czeskie subkonto nie ma lokalnego rachunku?

  Pozdrawiam

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tomek, nr konta są takie same, to nie błąd – dopytywałam o to Revolut i tak ma być, oni później sobie rozdzielają to odpowiednio. Co do przelewu z banku czeskiego to może być prowizja w Twoim banku, ponieważ najprawdopodobniej zostanie to potraktowane jako przelew międzynarodowy. Ale możesz konto doładować za pomocą karty do konta, i wtedy nic nie zapłacisz.
 31. Szymon pisze:
  Witam. Mam Revolut. Zalozylem karte wirtualna. Teraz prosza zasilic 20zł, dostanę przelew na to konto tylko w większej kwocie powiedzmy 500zł. Przelew nie z mojego konta. Czy tak można?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Szymon, myślę że nie będzie z tym problemu. Obce osoby mogą robić przelewy na Twoje konto na Revolut.
 32. Graz pisze:
  Mam konto w revolucie w PLN i kartę wirtualną. Chciałabym je doładować przelewem PLN z konta w Paribas. Całą kwotę wymienić na EURO i przelać do konta walutowego, które też mam w Paribas. Czy wiadomo ile mniej więcej będzie mnie to kosztowało?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   To zależy tak naprawdę od kwoty jaką chcesz przewalutować, czy nie przekracza miesięcznego limitu i kursu – kurs możesz sprawdzić na aplikacji, masz tam kalkulator do tego stworzony. Wpisujesz kwotę jaką chcesz przewalutować i pokazuje Ci, jaką kwotę otrzymasz w EURO w danym momencie. Za przelewy nie płacisz.
 33. Andrzej pisze:
  Założyłem konto Złoty polski, zarejestrowałem oraz dodałem kartę swojego banku i ją zweryfikowałem dodając na początek minimalną kwotę 20 zł. I w związku z tym mam pytanie, dlaczego gdy dodaję jakąkolwiek kwotę doładowania karty Revolut muszę za każdym razem weryfikować od nowa tą kartę mojego banku, która już została na początku zweryfikowana i przechodzić caly proces weryfikacji od początku. Czy jest jakaś opcja w ustawieniach, by dodanie kwoty doładowania karą mego banku nie przechodzić całego procesu weryfikacji od początku, pozdrawiam.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Andrzej, poprzez dodaj pieniądze -> na dole powinna podstawić Ci się karta i masz opcję zmień ->dodaj kartę debetową lub kredytową. W taki sposób karta jest automatycznie zapisywana. Jeśli za każdym razem wymaga weryfikacji być może masz ustawione dodatkowe zabezpieczenia/limity na karcie w swoim banku, gdyż nigdy nie spotkaliśmy się z takim przypadkiem, jak opisujesz.
 34. Andrzej pisze:
  Pani Magdo, a więc odpowiadając opiszę jaki u mnie jest ten przypadek:
  Po wciśnięciu opcji „Dodaj pieniądze” wyświetla mi się nazwa mojego banku, i wciskam jeszcze raz dodaj pieniądze, pokazuje mi się karta dodana już szybciej i wpisuję tylko 3 cyfrowy kod CVV karty, po czym wyskakuje mi okno logowania do mojego banku z napisem pod spodem „Transakcja jest objęta zabezpieczeniem 3-D Secure polegającym na dodatkowym potwierdzeniu płatności. Zaloguj się do serwisu Pekao24 i potwierdź transakcję”.
  Chciałbym tylko dodać, że ta sama karta dodana np. do płatności w serwisie Google Play oraz Google One pobiera sobie comiesięczne płatności za usługi tam subskrybowane bez żadnego potwierdzenia z mojej strony. Może jakieś pomysły, czy mam się skontaktować z moim bankiem, czy może w serwisie internetowym Pekao 24 muszę poczynić jakieś zmiany.. Dziękuję bardzo za poprzednią odpowiedź, bo widzi Pani, logowanie się za każdym razem z telefonu komórkowego do banku, by potwierdzić płatność jest, że tak powiem nieco upierdliwe, pozdrawiam.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Andrzej, co do ustawień w bankowości Pekao nie podpowiem, gdyż sama aktualnie nie mam tam konta. Jakiś czas temu jeden z czytelników miał problem z kartą Pekao, i wtedy chodziło limity transakcji – były one za niskie i nie mógł doładować Revoluta na kwotę, którą chciał. Możesz popróbować pozmieniać najpierw limity, przede wszystkim internetowy. Jeśli to nic nie da myślę że konieczne będzie skontaktowanie się z bankiem – być może ten rodzaj zabezpieczeń jest w tym banku nieodłączny.
 35. Andrzej pisze:
  Już wiem, dzwoniłem do banku, to zabezpieczenie istnieje gdy dodaje się płatność z tzw. „palca” jak w Revolut, a limit na karcie jest jeden 1000 zł. Dziękuję za podpowiedzi, gdyby jeszcze coś, to będę pisał i jeszcze raz dzięki.
 36. Tomasz pisze:
  Witam.
  Mam pytanie jak można usunać alert walutowy ? Kiedys przesuniecie ekranu na alercie dawalo taka opcje a teraz nie .. prosze o pomoc.
  Pozdrawiam

  Tomasz

 37. Dario pisze:
  Dziendobry czy mozna naprzyklad wymienic 2000 funtow w kwietniu na zlotowki a potem za tydzien na funty ponownie
 38. Józef pisze:
  Witam
  W jaki sposób można wpłacić 20 zł przy zakładaniu konta revolut (wymagany przelew z konta osoby zakładającej rewolut) jeżeli ktoś nie posiada żadnego konta ani karty? (wszystke oszczędności w skarpetach). Dotyczy to również doładowywania konta w póżniejszym czasie
  pozdrawiam
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Józef, pozostaje jedynie opcja żeby ktoś z rodziny zrobił Ci przelew.
 39. Marek pisze:
  Witam serdecznie. Od kilku lat mam kartę revolut. Tym razem chciał bym zrobić przelew funtów na konto do banku w Anglii (ok 7000) mam już je na revolucie, ale nie mogę wykonać przelewu.Wybieram płatności, konta bankowe,dodaj konto bankowe, do firmy. Wpisuję Wielka Brytania, waluta funt nazwę firmy,nr konta , numer konta (tylna część z Iban) , numer rozliczeniowy (6 cyfr przednich z Iban (Sort code) – nie mogę tego zatwierdzić(dodaj odbiorcę). Sprawa jest pilna, a ja już 3 godziny szukam info w internecie. Bardzo proszę o pomoc.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Marek, z doświadczenia wiem że czasami są problemy z dodaniem odbiorcy, pomimo prawidłowych danych. Napisz na czacie na aplikacji do konsultanta, niech to sprawdzą, dlaczego nie możesz wykonać przelewu.
 40. Monika pisze:
  Witam
  Czy mozna taka kartę doładować również w automacie?
  Pozdrawiam
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Monika, jeśli masz na myśli wpłatomat to nie ma takiej możliwości.
 41. Grzegorz pisze:
  Moje uszanowanie już od jakiegoś czasu posiadam kartę fizyczną revolut ale nie robiłem żadnych płatności online a chciałbym zapłacić za fakturę w Nju Mobile może ktoś mi powie krok po kroku jak do tego się zabrać Ponieważ nigdy nie robiłem takich płatności przez internet A jestem już starszą osobą naprawdę nie wiem od czego zacząć z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Grzegorz, nigdy nie robiliśmy płatności kartą za fakturę. Jeśli Nju MObile umożliwia na swojej stronie płatność kartą to podejrzewam, że wygląda to jak płatności za wszystkie zakupy internetowe, czyli po prostu podajesz dane z karty, numer, datę ważności, imię i nazwisko oraz kod z karty i pieniądze są ściągane z konta.
 42. Wiesław pisze:
  Bardzo dziękuję za Udzielenie odpowiedzi Pozdrawiam
 43. Artur pisze:
  Witam
  czy jedna osoba może posiadać dwa konta na Rewolucie ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Artur, z tego co mi wiadomo to nie – jedna osoba jedno konto.
 44. Artur pisze:
  Dziękuje bardzo i pozdrawiam
 45. Dorota pisze:
  Witam,
  Chciałabym jeszcze raz wrócić do kwestii bookingu. Dokonałam rezerwacji przez booking i za parę dni mają mi ściągnąć 400 euro z konta. Pierwszy raz podałam kartę Revoluta, Muszę mieć więcej euro? czy te 400 wystarczy?. czy muszę jeszcze coś więcej robić?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dorota, jeśli kwota transakcji to równo 400 Eur to nie musisz mieć więcej na koncie. Jeśli nie zamieniasz na Euro ze złotówek to warto mieć kilka złotych nadwyżki, ponieważ nie wiadomo po jakim konkretnie kursie w danej chwili Ci przewalutuje.
 46. Dorota pisze:
  super, mam wyliczone euro właśnie po to, żeby nie było niespodzianek:-)
  Dziękuję bardzo za wiele przydatnych informacji i szybką odpowiedź.
  pozdrawiam
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dorota, również pozdrawiamy i udanego pobytu 🙂
 47. Agnieszka pisze:
  Dzień dobry, mam pytanie. Mam konto Revolut pod które mam podpięty bank w PL, obecnie jestem w pracy w Niemczech. Tu mam Niemieckie konto. Czy pod konto Revolut mogę podpiąć dwa rachunku?
 48. Henryka pisze:
  Mam konto w Czechach czy mozna czeską kartę dodać do konta revolut i jak pozniej wyglada wyplata z tego konta
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Henryka, a co dokładnie byś chciała zrobić z pieniędzmi? Przewalutować i przelać na konto w Polsce czy też wypłacić z bankomatu? Stwórz konto w koronach czeskich, dodaj kartę i powinno dodać Ci korony po doładowaniu.
 49. Iwona pisze:
  Witam. Mam problem bo nie mogę płacić kartą revolut w sklepach. Terminal od razu po włożeniu karty ją odrzuca. Nawet nie woła o pin. Aplikacja pokazuje że karta niby jest aktywna. Na koncie są środki.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Iwona, być może karta się rozmagnesowała albo może masz ustawione zerowe limity transakcji? Napisz na czacie w aplikacji do supportu, niech sprawdzą jak to wygląda po ich stronie.
 50. Iwona pisze:
  Na czacie mają odpowiedzi na standardowe pytania. Odpowiada automat. W aplikacji nie mam limitu. Jedyna odpowiedź to : użyj pinu aby aktywować kartę. Ale jak mam to zrobić skoro odrzuca kartę od razu po włożeniu do terminala?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Iwona, można napisać „połącz z konsultantem” i wtedy bot przekazuje rozmowę do realnej osoby. Nie jestem tylko pewna czy w weekendy support w tej formie działa.
 51. Iwona pisze:
  Dziękuję za podpowiedź. Konsultant na czacie działa. Kartę niestety usunięto, bo coś z nią było nie tak. Na szczęście miałam jeszcze jedną i tą dziś normalnie zapłaciłam.🙂
 52. Sławek pisze:
  Witam

  Mam pytanie jak doładować konto w Revoult na kwotę wyższą niż 1000 PLN. Mam taki problem ze na 1000 mogę a gdy chce na wyższą kwotę mam komunikat „Up ta wypłata spowoduje przekroczenie twojego 24 godzinnego limitu wpłat. Spróbuj zasilić konto inna dostępna metoda” na koncie w mBank, które mam podpięte dla płatności internetowych mam znacznie wyższy limit. W Revoult nigdzie nie mogę znaleźć jakiejś opcji która ograniczałaby mi do 1000 PLN. Co mogę zrobić ?

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Sławek, a czy dla karty z mBanku limit internetowy jest ponad 1000 zł? Limity konta a limity karty to dwa osobne ustawienia. Pierwszy raz spotykam się z limitem wpłat na Revolucie i szukałabym przyczyny w ustawieniach w mBanku.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Sławku, poczytałam trochę i wygrzebałam informację, że tak może się dziać dla nowo dodanych w Revolucie kart. Ten limit automatycznie się podwyższa po kilku wpłatach ale nigdzie nie znalazłam informacji gdzie można sprawdzić czy karta ma ten chwilowy limit i w jakiej wysokości.
 53. Nela pisze:
  Mnie bardziej ciekawi jak płacić za zakupy czy restauracje pieniędzmi z konta w euro. Zauważyłam, że za każdym razem pobiera mi z PLN a gdy mam 0 zł i np. 300 euro na karcie revolut to wtedy odrzuca mi płatność. Nie mam pojęcia jak to ogarnąć.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nela, nie mam pojęcia dlaczego tak się u Ciebie dzieje. Korzystaliśmy wszyscy dziesiątki razy z Revoluta i nigdy żadne z nas nie miało takiej sytuacji. Jeśli płacisz w kraju którego walutą rozliczeniową jest Euro i posiadasz konto w Euro z odpowiednim saldem to w pierwszej kolejności powinno ściągnąć Ci z konta w Euro, nie ze złotówek. Napisz na czacie że jest taki problem – może to wina samej karty(na początku połączy cię z botem, ale wpisz rozmowa z konsultantem i będziesz mogła pisać na żywo).
 54. Ewelina pisze:
  Witam. Płacąc wirtualna karta w chorwacji aplikacja chciała pinu którego nie ustawiałam. Co mam zrobić? Fizycznej karty nie posiadam.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Ewelinka, może chodziło o pin do aplikacji? Przy karcie wirtualnej nie widzę możliwości ustawienia pinu.
 55. pawel pisze:
  Witam, powiedzcie mi, czy jak np. jestem na Węgrzech i np. nie mam na koncie ani PLN, ani węgierskich HUF to wypłacę tą kartą z bankomatu HUF-y? Czy też wypłata a bankomatu wygląda tak, że najpierw dołądowuje sobie konto PLN, potem kupuje za to HUF-y i dopiero wtedy w bankomacie klikam wypłata? Czy przy wypłacie z bankomatu powiedzmy tych Huf to muszę je mieć na swoim koncie czy też nie musze mieć żadnych pieniędzy w żadnej walucie, a i tak mi wypłaci żądaną kwotę (oczywiscie do wysokosci 800zl miesiecznie)?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Paweł, jeżeli nie masz na żadnym koncie żadnych środków to logiczne jest, że ich nie wypłacisz – no bo jak, skoro konto jest puste? Revolut nie udziela kredytów. Masz dwie opcje – doładowujesz złotówki i w momencie wypłaty Revolut sam je przewalutuje po aktualnym kursie, lub zakładasz konto w HUF, doładowujesz PLN, kupujesz za to HUF i dopiero wtedy wypłacasz. Różnica w ciągu dnia raczej nie będzie duża na kursie.
 56. pawel pisze:
  No to w takim razie trza kupić HUF:) Odnośnie tego ściągania z kont, to czy to jest tak że jak jestem np na Węgrzech, to muszę ustawić jako konto główne HUF i wtedy mi z niego ściągnie przy płaceniu czy wypłacie z bankomatu, czy też nawet jeśli jako główne mam ustawione PLN, a mam powiedzmy 1000 HUF na koncie walutowym, to czy przy płaceniu/wypłacie ściągnie mi z PLN i „kupi sobie” HUF, czy też sam automatycznie rozpozna że są na koncie walutowym HUF-y i sobie z niego w pierwszej kolejności ściągnie? Za info powyżej bardzo dziękuję.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Revolut automatycznie rozpoznaje walutę i ściąga z tego konta w walucie – będąc na Węgrzech gdzie walutą rozliczeniową są HUF ściągnie Ci z konta w HUF (pod warunkiem, że masz na nim wystarczającą kwotę – jeśli zechcesz wyciągnąć 1000 HUF a masz na koncie walutowym 999 HUF to wszystko ściągnie z konta w PLN, o ile na nim będą odpowiednie środki).
 57. Anna pisze:
  Dzień dobry!

  Mam problem z Revolutem taki, iż miałam do niego podpięta kartę płatniczą (mieszkam za granicą) i przy każdej podróży do Polski sobie wymieniałam ta walutę na złotówki i wszystko było oki. Niestety dziś zgubiłam swoją kartę płatnicza, zastrzegłam ja, niestety revolutem nie mogę na ta chwile operować 🙁 chciałabym podpiąć inna kartę, aby mieć dostęp do konta, ale nie wiem jak 🙁 czy mogę prosić o pomoc, jak usunąć tą zgubiona i dodać nowa?
  Pozdrawiam, Ania

  • Anna pisze:
   Nie wiem czy jasno napisałam – zgubiłam swoją lokalna kartę 🙂 kartę Revolut mam, ale konto Revoluta działało mi z ta zaginiona karta… chciałabym podpiąć inna kartę 🙂
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Anna, wybierasz na stronie głównej przy koncie opcję wpłać pieniądze, i tam, gdzie podstawi Ci się dotychczasowa karta klikasz zmień.
 58. pawel pisze:
  Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie widze na rachunku w PKO BP jakąś transakcję na 50 zl a w opisie jest: Lokalizacja :
  Kraj: WIELKA BRYTANIA
  Miasto: GBR
  Adres: Revolut**7783*
  Data i czas operacji : 2020-07-21
  Oryginalna kwota operacji : 50,00 PLN
  Numer karty : 425125******8984
  Nie bardzo wiem czego to dotyczy (numer karty ….8984) to oczywiscie moja karta debetowa która jest podpięta do REvoluta i z niej dołądowuję gotówkę zawsze. Czy to jest właśnie doładowanie czy też coś innego ????
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Paweł, tak, tak jak widzisz w opisie transakcji jest to doładowanie karty Revolut.
 59. Mateusz pisze:
  Czesc! Bardzo fajny poradnik!

  Mam takowe nurtujace zapytanie – nie korzystalem z revoluta od konca stycznia 2020 kiedy to we Wloszech placilem normalnie telefonem (apple-pay) i ladnie mi EUR przewalutowywalo na PLN – wiec mialem dorzucone zlotwoki na moim koncie i zgodnie z kursem w danym momencie nastepowalo przewalutowanie..

  Wczoraj potrzebowalem dokonac tranzakcji karta w inetrnecie w walucie DKK. Mialem wystarczajaco zlotowek, ale platnosc mi nie przechodzila do momentu jak sam, w aplikacji, nie wymienilem konkretnej ilosci PLN na DKK i wtedy platnosc w DKK przeszla.
  Czy to jakis nowy feature, ktory powoduje ze podczas podrozy bede musial wymieniac walute za kazdym razem zanim zaplace karta fizyczna/telefonem? Bo jezeli tak, to cala magia Revoluta mi znika 🙁

  dzieki z gory za odpowiedz!

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Mateusz, ostatnio czytelniczka miała podobny problem, tylko odwrotnie – schodziło ze złotówek, a nie z konta w walucie. O żadnych takich zmianach nic nie znalazłam, więc wydaje mi się że to może być błąd techniczny. Revolut sporo zmienił ostatnio w apce i możliwe, że nie wszystko działa jak należy. Ostatnio używałam Revoluta w marcu i działało bez wymieniania. Najlepiej napisz w apce na czacie (połączy Cię z botem, ale wpisz rozmowa z konsultantem i połączy z osobą) i zapytaj, czy coś jest nie tak u Ciebie z kartą czy z kontem, czy widzą jakieś błędy.
  • Mateusz pisze:
   dzieki Magda za odpowiedz – wlasnie jestem na czacie z konsultantem Oskarem – jak bede mial jakies detale – z wielka checia sie podziele!
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Bardzo chętnie się dowiemy czegoś nowego, zawsze się przyda 🙂
 60. Paweł pisze:
  Dziś się nawojowałem z Revolutem, bo nie mogłem zasilić konta w pln. Za kazdym razem po ok. 30min transakcję odrzucano. 2x reinstalowałem apkę i kartę. Przed chwilą udało mi się wreszcie przesłać 100pln (choć wczesniej potrzebowałem 2000,-). Mam pytanie inne. Czy jesli chcę wycofać pln z powrotem do mojego banku, to mogę to tylko zrobić zwykłym przelewem i czekać kilka dni?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Paweł, niestety tak, musisz przelać środki na swoje konto. Ale zazwyczaj trwa to około 2 dni. Co do doładowania – czy to była nowa karta? Ostatnio wyczytałam że Revolut ma jakieś „ukryte” dzienne limity doładowań dla nowo dodanych kart, ale trzeba się porządnie naszukać żeby znaleźć o tym informacje. A może odpowiedzialny jest limit samej karty bankowej?
 61. Paweł pisze:
  Magda, to była stara karta…ot, nagle odmowa..jedna..druga…po kilkukrotnej deinstalacji/instalacji popołudniem przyjął z karty 100pln…W międzyczasie doszedł przelew (duże zaskoczenie), więc zrealizowałem, co chciałem…To była pierwsza zapaść i pierwsza skaza na Revolucie,.dobrze, że nie podczas pobytu za granicą….
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Paweł, w takim razie myślę że to błąd po stronie samego Revoluta. Ostatnio pojawia się sporo problemów, których wcześniej nie było – oby to było tylko chwilowe. W razie problemów najlepiej napisać na czacie w aplikacji, po połączeniu z botem można wpisać hasło „rozmowa z konsultantem” i łączy z żywą osobą. Wtedy na bieżąco można uzyskać informacje, dlaczego coś nie działa, ewentualnie zgłosić błędy i poprosić o naprawę.
 62. Paweł pisze:
  Powiedzcie mi, gdzie znaleźć informację ile mam darmowych przelewów w miesiącu? Bo piszą o limitach przelewów wychodzących/przychodzacych (kwotowo), ale o liczbie sztuk przelewów cisza:)) Co do technicznych operacji, to rozumiem, że jak z revoluta chcę przelać złotówki to wybieram przelew krajowy i wpisuję dane natomiast jak w przypadku walut? Czy tu trzeba pilnować tego ustawiania konta głównego np. ustawiam USD jak chcę przelać usd? Czy też dopiero przy realizacji przelewu wybiera się walutę którą chcę przelać z revoluta? Wyczytałem, że w PKO BP za przelew przychodzący w obcej walucie pobierają 11 PLN? Prawda to? Pytam, bo chciałbym np kupować CHF w Revolucie i wysyłać na konto w PKO BP prowadzone w CHF, żeby spłacać kredyt CHF:)
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Paweł, od sierpnia zmienia się cennik i za przelew CHF do polskiego banku trzeba będzie zapłacić 25 zł – nie opłaca się. Tutaj w tym artykule masz opisane szczegóły: https://moniaki.pl/co-to-jest-revolut-i-jak-go-zalozyc-za-darmo . Co do przelewu w walucie to dodajesz najpierw konto w Revolut i tam wybierasz walutę, w jakiej prowadzone jest konto. Wtedy pobierze się automatycznie z konta waluty w Revolucie.
   Co do PKO BP to trzeba sprawdzić ich tabelę opłat i prowizji dla Twojego konta, ten bank nie urządza promocji więc szczerze mówiąc nie mam pojęcia.
 63. Iwona pisze:
  Super artykuł-gratuluję! Proszę mi podać interesuje mnie karta jak Pani nazwała dla leniwych. Wpłaciłam złotówki, będę płacić w EURO przy użyciu PIN proszę podać mi jakie komunikaty wyświetlą się na terminalu i jaki mam zaakceptować? Pozdrawiam
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dziękuję 🙂 Niestety nie powiem dokładnie jakie komunikaty, gdyż każdy terminal może wyświetlać nieco inne komunikaty. Ogólnie chodzi o to, by zapłacić w lokalnej walucie (np. w Euro) a nie w walucie karty. Zazwyczaj jest to pytanie albo w jakiej walucie chcesz zapłacić, albo czy zapłacić w walucie lokalnej czy przeliczyć po kursie Twojego banku. Wybieramy zawsze opcję lokalnej waluty.
 64. Paweł pisze:
  Czy ten limit równowartości 800 zł na wypłaty z bankomatów, to również obowiązuje w Polsce? Czy tez w Polsce to można wypłacać bez prowizji dowolną kwotę PLN? Tak na marginesie to można gdzieś podejrzeć w aplikacji ile ja w danym miesiącu wypłaciłem wogóle?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Limit obowiązuje na wszystkie kraje, w Polsce również. Nie widziałam takiej opcji, trzeba sprawdzać po historii transakcji.
 65. Artur pisze:
  Cześć,
  mam wirtualną kartę Revoluta podpiętą do mojego konta Google Pay.
  1.
  Kiedy próbuje płacić przez Google Pay operacja z niewiadomych przyczyn nie dochodzi do skutku.
  Limity karty i środki na rachunku są prawidłowe
  Dodatkowo, płatności są przewalutowywane z GBP nie wiadomo dlaczego, środki mam w PLN.
  Tą samą kartę dodałem synowi do Google Pay i u niego nie ma problemów z płatnościami ani przewalutowywaniem.

  2.
  Dziś płaciłem z PayPal z przypiętą kartą Revolut, Operacja się powiodła ale znów nie wiadomo dlaczego
  przewalutował z GBP na złotówki i zamiast zapłacić 20 zł zdjął 21,04zł
  To już jakieś złodziejskie praktyki pseudobanku, z którym oczywiście normalnego kontaktu brak.

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Artur, napisz na czacie w aplikacji, poproś o rozmowę z konsultantem i zostaniesz przełączony do żywej osoby. Wydaje mi się że to problem techniczny, ostatnio również nie mogłam zapłacić kartą wirtualną ale przyczyny nie znam – po prostu pisało że karta jest nieprawidłowa i użyj innej karty. Ale nie pytałam co się stało, po prostu mi się spieszyło i zapłaciłam inną kartą.
  • Luklet pisze:
   Witam dlaczego nie mogę wpłacić powyżej 3tys funtów na Kato revolu.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Być może karta ma ustawiony limit? Lub jest to nowa karta dodana do Revoluta i stąd ograniczenia? Sprawdź najpierw ustawienia limitów na karcie bankowej, jeśli są ok to spróbuj doładować mniejszą kwotą.
 66. Artur pisze:
  Napisałem godzinę temu, wybrałem kontakt z człowiekiem i oprócz jakichś śmieciowych porad od automatu i przeprosin za „delay” nic nie uzyskałem. Kontakt z Revolutem zniechęca.
  Póki wszystko gra, to może to i fajna opcja płatności za granicą, ale jak coś nie zadziała, to lepiej mieć normalną kartę a nie liczyć na szczęście.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Hmm, mnie zawsze łączyło w ciągu maksymalnie kilku minut z żywą osobą. Mam nadzieję że to przejściowe problemy, chociaż nie ukrywam że coraz więcej dostajemy sygnałów o problemach z obsługą Revoluta. Z normalną kartą masz jak najbardziej rację, zawsze lepiej jest mieć drugą w zapasie, i dotyczy to nawet zwykłych banków – niejednokrotnie przerabialiśmy kilkugodzinne awarie systemów różnych banków, w trakcie których nic nie działało, od bankowości poprzez karty.
 67. Artur pisze:
  1.Problem naprawiłem „chyba” sam. Usunąłem środki z rachunku GBP i go ukryłem (choć ukrycie chyba nie ma znaczenia).
  Teraz, kiedy mam tylko jeden rachunek w PLN, płatności przez Google Pay udają się i nie ma już przeliczania z GBP.
  Wcześniej miałem środki na GBP i PLN równocześnie.

  2. W końcu ktoś żywy z Revoluta odpowiedział też w sprawie PayPall – jak wyszło z rozmowy, ustawienia przewalutowania można dokonać jedynie w trakcie płatności, w opcjach karty przypiętej do PayPall, czy w ustawieniach konta PayPall taka opcja nie istnieje.

  • Beata pisze:
   Dzień dobry ,
   Mam pytanie chciałam zasilić konto Revolut i pisze mi że mam niepoprawną datę wygaśnięcia karty .Mam nową kartę i nie wiem gdzie zmienić numer i datę na revolucie Czy może mi ktoś pomóc?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Spróbuj usunąć zapisaną kartę z Revoluta i dodać ją od nowa.
 68. Piotr pisze:
  Pani Magdo a jak to wygląda z wpłata gotówki np:w zł do wlatomatu ?? Czy pobierane są jakieś prowizje lub inne koszty…
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witam. Z tego co mi wiadomo to nie ma możliwości zasilić Revoluta we wpłatomacie. Jedynie zrobić przelew z konta lub doładować za pomocą karty.
  • Beata pisze:
   Usunęłam kartę tak jak pani napisała i udało się mogę znowu przelewać na Konto Revolut Wszystko działa ,
   Dziękuję
 69. Samanta pisze:
  Hej! 🙂 Mam konto walutowe (euro) w moim banku i chciałabym zrobić przelew na konto revolut. Wybrałam opcje SWIFT, wyświetliły mi się wszystkie dane, ale jaki podać kraj odbiorcy? I czy jest coś o czym powinnam pamiętać, aby na pewno wszystko poszło dobrze?
  Z góry dzięki za odpowiedź
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Samanta, wydaje mi się że Wielka Brytania, tak jak w przedrostku numeru IBAN rachunku do przelewów SWIFT. Nie robiłam nigdy przelewów, zawsze używam karty do doładowania stąd z doświadczenia niewiele mogę podpowiedzieć. Ewentualnie spróbuj przelew SEPA, powinien być tańszy skoro chcesz go wykonać i tak w EURO.
 70. Łukasz pisze:
  Witam. Zmieniłem telefon. Zainstalowałem aplikacje ponownie na nowym telefonie, niestety po weryfikacji numeru i przejścia tego kroku w aplikacji, nie ma opcji zalogowania się, tylko aplikacja chce żebym założył nowe konto revolut… Chyba, że robię coś nie tak.. Jakieś sugestie?
 71. Piotr pisze:
  Witam. Dopiero mam zamiar otworzyć konto revolut,i w związku z tym mam kilka pytań.Nie mam konta ani kart. 1. Czy te pierwsze zasilenie 20zł. może mi przelać inna osoba ? kolejne również ?
  2. Czy będę mógł płacić kartą wirtualną revolut w sklepie stacjonarnym ? i jak to zrobić ?
  3. czy wystarczy mi karta wirtualna ? czy muszę mieć kartę fizyczną ?
  Głównym celem otwarcia konta w revolut jest płacenie w sklepach internetowych.Zwykłe sklepy, w razie braku gotówki, albo niewielkie zakupy u naszych zachodnich sąsiadów.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witam.
   Wydaje mi się że pierwsze zasilenie musi pochodzić z Twojego konta/karty. Kolejne zailenia mogą pochodzić od innych osób, ale tylko jako przelew – nie da się zasilić konta z czyjejś karty.
   Żeby płacić kartą wirtualną w sklepie stacjonarnym trzeba ją podpiąć pod Google/Apple Pay i wtedy można płacić telefonem – o ile telefon ma NFC.
   Nie trzeba mieć karty fizycznej ale oprócz jednorazowego kosztu wysyłki, 9,90 zł, jest darmowa – i naprawdę warto ją mieć.
 72. Piotr pisze:
  Dziękuję bardzo. Niestety nie mam konta ani żadnej karty. We wcześniejszym wpisie z 26 kwietnia odpowiedziała pani Józefowi,że może zasilić konto ktoś z rodziny. Czyli że ,jak nie mam konta to nie będę mógł otworzyć konta w revolucie? Mam jeszcze dwa pytania 1. ewentualny kontakt z suportem. trzeba pisać po angielsku, czy można pisać po polsku? 2. co z ewentualnym zwrotem pieniędzy za przesyłkę?
  wrócą na konto rewoluta?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Piotr, wiem że były problemy z pierwszym przelewem od innej osoby. Chociaż pytając dziś na czacie zostałam zapewniona, że można robić w ten sposób i to działa – możesz spróbować. Można pisać po polsku. Co masz na myśli mówiąc o zwrocie kosztów za przesyłkę?
 73. Piotr pisze:
  Witam.Mam na myśli to, ze na przykład przesyłka nie dotrze i sprzedawca lub serwis zwraca pieniądze ,albo dokonam zwrotu towaru do spraedawcy.Oczywiście przy płatności kartą revolut.
 74. Piotr pisze:
  Dziękuję bardzo za info. niestety nie znam angielskiego.Na allegro jest opcja zwrotu towaru w ciągu 14 dni. Jeżeli za towar zapłacę kartą z banku, to po zwróceniu towaru zwracają pieniądze z powrotem na konto. Czy z revolutem też tak jest ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Myślę że tak, za zawroty w przypadku zakupów na Allegro odpowiada Allegro i ich program ochrony kupujących. To już jest bardziej pytanie do Allegro, ale wg mnie nie powinno być z tym problemu.
 75. Piotr pisze:
  Witam ponownie. Wielkie dzięki p. Magdo za informacje,na pewno się przydadzą. I tak, potwierdzam, pierwsze doładowanie konta (20 zł.) wymagane do aktywacji może być od innej osoby ( przelew krajowy). Pieniądze wpłynęły na konto po kilku godzinach.
 76. Piotr pisze:
  Witam. Wszystko było ok,ale teraz zaczęły się schody.Pisała pani we wcześniejszym komentarzu, że wydanie karty fizycznej kosztuje 9,90 zł. Otóż już nie. po wybraniu opcji karta debetowa ( są dwie opcje; karta debetowa i wirtualna),pojawiły się dwie opcje;1. przesyłka standard,dostawa 11.09,( czyli dwa tygodnie od dziś), koszt 24,99 zł. 2. przesyłka ekspresowa 7 dni koszt 88,99 zł. Tak więc muszę znowu doładować konto, bo na koncie jest tylko 20 zł. i nie mogę zamówić karty. Być może popełniłem błąd zamawiając w pierwszej kolejności kartę wirtualną. Trzeba to sprawdzić.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Piotrze, to nie błąd, Revolut zmienił koszty wysyłki dla kart fizycznych. Niestety o tym żadna informacja nie przychodzi, stąd nasze przeoczenie w tym zakresie.
 77. Piotr pisze:
  Witam. Serdeczne dzięki za info Magdo. To jest ważna wskazówka dla nowych użytkowników revolut. Pierwsza wpłata na konto (aktywacyjna) nie 20, a 30 zł. Pozdrawiam
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dokładnie, już to zaktualizowaliśmy w artykule. Dziękujemy równocześnie za informację.
 78. Piotr pisze:
  Witam ponownie. Chciałem na próbę kupić coś na aliexpress , ale odrzuca mi płatność. Pojawiła się informacja, aby skorzystać z innej formy płatności.Jak mam to zrobić ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Piotr, sprawdź ustawienia karty i limitów oraz spróbuj ręcznie (nie kopiować) wpisać dane karty przy płatności. Jeśli to nie pomoże napisz w aplikacji na czacie do obsługi Revoluta – połączy cię z robotem, ale po wpisaniu rozmowa z konsultantem przełączy do żywej osoby. Sprawdź też czy masz na pewno zweryfikowany adres email na Alie.
 79. Piotr pisze:
  Magdo.Dane karty wpisałem ręcznie. W międzyczasie przyszła wiadomość z revoluta, żeby zweryfikować adres e-mail. Kliknąłem nie teraz. Może to jest powód. Limity są wyłączone.Próbowałem trzy razy ustawić jakiś limit, ale za każdym razem pojawia się wiadomość,że coś poszło nie tak, spróbuj póżniej. Nie widzę nigdzie przycisku do suportu.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Wchodzisz na swój profil, tam gdzie masz inicjały. Klikasz ikonkę ze znakiem zapytania i na dole masz nowy czat.
 80. Piotr pisze:
  Dziękuję bardzo. Znalazłem. Niestety nie ma wolnych konsultantów. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam.
 81. Marta pisze:
  Witam, zrobilam przelew na konto w polskim banku, nastepnie ta osoba kliknela przelew zwrotny, jednak numer konta w przelewie zwrotnym rozni sie od tego, ktory mam podany w aplikacji. Czy pieniadze dotra na moje konto? Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam, Marta
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   W Revolucie są tak naprawdę dwa numery konta, do przelewów lokalnych oraz pozostałych. Jedno konto, dwa numery. Można oba podejrzeć w aplikacji. Upewnij się, czy to nie w tym tkwi problem.
 82. MIchał pisze:
  Mam Subkonto w Euro i Koronach czeskich. Chce zapłacić kartą, ale żeby ściągnęło mi z subkonta z Czeskiej waluty, czy mogę wybrać z jakiego subkonta ma mi ściągnąć ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Michał Revolut automatycznie powinien ściągać z konta w walucie danego kraju.
 83. Krzysztof pisze:
  Witam. Dziękuję za bardzo pomocny wpis w temacie Revolut’a.
  Chciałbym zasilić konto Revolut przelewem z konta w PKO SA w którym posiadam subkonto w EUR.
  W aplikacji Revolut mam konto EUR gdyż wymieniałem wcześniej PLN na EUR.
  Moje pytanie, jakie dane do przelewu wpisać do wykonania przelewu z PKO EUR na Revolut EUR? Czy muszę zrobić przelew zagraniczny?
  Pozdrawiam
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Krzysztof, wszystkie dane do przelewu znajdziesz w szczegółach konta w danej walucie. Przelew zwykły moim zdaniem nie przejdzie, ponieważ wtedy wymagane jest podanie 26 cyfr konta, a konta walutowe w Revolut mają inną strukturę. Wydaje mi się że powinno się udać przelewem SEPA.
 84. Agnieszka pisze:
  Kochani, jak zrobić z Revolut przelew na konto niemieckie???
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Agnieszka, kliknij opcję wyślij i następnie w kontach bankowych uzupełnij wszystkie wymagane przez Revolut dane. Wtedy będziesz mogła zrobić przelew na to konto.
 85. Kasia pisze:
  Założyłam konto na Revolut głównie z uwagi na konto EURO i mam pytanie a właściwie pytania :
  1. Czy jak już doładowałam konto tą wymaganą kwotą 20zł to opłata za wysłanie karty pobierana jest z salda PLN?
  2.Czy mając praktycznie zerowe saldo PLN i mając euro na kolejnym koncie Revolut mogę w PL to euro gdzieś wypłacić? Czy tylko za granicą?
  3.Będąc np. w Grecji rozumiem, że płacąc kartą pobiera mi automatycznie euro? Nie muszę nic zmieniać w ustawieniach?
  4. Podając mężowi numer rachunku euro przelewa mi on z zagranicznego konta bez problemu euro?
  5.Jest jakiś limit kwotowy/ilościowy bezkosztowych wpłat w miesiącu na konto euro?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Hej Kasiu 🙂
   1. Tak, opłata jest pobierana z tego konta. Gdyby nie było na nim wymaganej kwoty, a byłaby na innym koncie to podejrzewam ze pobierze z innego.
   2. Euro wypłacisz tylko w bankomatach które wypłacają euro. W Polsce są euronety ale nie polecamy z uwagi na wysokie prowizje i często podwójne przewalutowanie. Jeśli wypłacisz w bankomacie w Polsce w złotówkach to Revolut automatycznie przewalutuje Euro na złotówki.
   3. Nic nie musisz zmieniać – zwróć uwagę tylko na rodzaj bankomatów, na wakacjach na Kos były przeważnie tylko Euronety, które niestety pobierają swoją złodziejską prowizję. Warto szukać bankomatów lokalnych banków.
   4. Jak najbardziej, wydaje mi się że powinien w takim przypadku zlecać przelew SEPA.
   5. Wpłacać możesz dowolną kwotę, ale przewalutowanie bez prowizji jest do 5000 zł miesięcznie.
 86. Kasia pisze:
  Dziękuję za szybką odpowiedź. A powiedz mi jeszcze czy do celów firmowych (okazjonalnie) mogę używać tego konta czy muszę firmowe założyć?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   To już niestety pytanie bardziej do księgowej niż do mnie – bo rozumiem że chodzi o ewentualne rozliczanie wydatków firmowych opłaconych Revolutem?
 87. tom pisze:
  Witam mam pytanie posiadam konto revolut zarejestrowane na pl adres i nr tel . i chciałbym to zmienić na kraj w którym mieszkam na w Skandynawii , ale chciałbym zachować pl konto lokalne .
  dziękuje za pomoc
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tom, skontaktuj się w takim przypadku bezpośrednio z Revolutem na czacie w aplikacji.
  • Kamil pisze:
   Witam.
   Posiadam konto bankowe bez karty (wiem szok 😉). Czy mogę powiązać je z kontem REVOULT w celu zasilenia stanu konta w aplikacji? Jeśli tak to w jaki sposób.
   Czy pozostaję mi tylko opcja logowanie się na bankowość elektroniczna i wykonanie przelewu tradycyjnego na nr konta REVOULT
   Pozdrawian
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Kamil, nie jest mi znany taki sposób na powiązanie kont, myślę że w tym przypadku pozostaje tylko tradycyjny przelew. Ew jeśli Ci się spieszy poprosić kogoś znajomego kto ma Revoluta żeby zaslił swojego i przesłał Ci na Revolucie środki (a Ty mu oddasz zwykłym przelewem czy gotówką).
 88. Aga pisze:
  Mam konto w Revolut w Zlotowkach i Koronach szwedzkich . Chcialam zasilic konto Revolut zlotowkami i wplacic gotowke na konto przez bankomat wplatomat . Jest to mozliwe?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Aga, niestety nie. Możesz zasilić poprzez kartę lub przelewem na konto.
 89. Witold pisze:
  Witam,
  Jak najkorzystniejszej przelać funty z Getin do PeKaO, aby uniknąć opłat-czy wskazane jest pośrednie użycie Revoluta?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   niekoniecznie, ponieważ Revolut wprowadził teraz opłaty i za przelew funtów na polskie konto zapłacisz 25 zł prowizji. Najkorzystniej bez opłat to byłoby pewnie wypłacenie gotówki i wpłacenie (o ile obsługują GBP walutowo). Musisz sprawdzić cennik swojego konta w funtach w Getinie, czy wypłata coś kosztuje, ewentualnie również koszt przelewu do innego banku. A w Pekao sprawdzić czy nie ma prowizji za wpłatę waluty.
 90. Jurko pisze:
  Witam
  nie znalazłem nigdzie, potrzebuje zrobić płatność internetowo ale potrzebny jest nr. CVC/CVV: a nigdzie w aplikacji revolt nie widzę go i nie mogę wygenerować ani do kart fizycznej ani do wirtualnej, jak mam go ” pozyskać ” ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Na karcie fizycznej powinieneś mieć nadrukowany. Na karcie wirtualnej musisz na nią kliknąć i wybrać opcję wyświetlenia szczegółów karty.
 91. Jurko pisze:
  Witaj Magda,
  Faktycznie na karcie fizycznej jest – i tutaj problem rozwiązałaś mi :). Natomiast na wirtualnej mimo klikania w ” nią ” jest tylko zakładka ” kod pin i zabezpieczania, a poniżej: odblokuj kod pin lub cvv itp” – potem kolejna zakładka „odblokuj cvv ” a potem następna: ” odblokować cvv? ” i zdobądź 3 próby więcej . I tak cały czas 🙁
 92. Jurko pisze:
  Nie mam opcji „otwarcia ” szczegółów karty po kliknięciu w jej obrazek 🙁 ani karta obrazek karty fizycznej ani wirtualnej nie otwiera się
 93. Sara pisze:
  Cześć, bardzo proszę o podpowiedź. Muszę zrobić przelew zagraniczny w walucie, która nie jest obsługiwana przez Revolut (dolar barbadosu). W jakiej sytuacji w takiej walucie najlepiej zrobić przelew: w złotówkach czy lepiej najpierw przewalutować w aplikacji np na funta i dopiero zrobić przelew w funtach? W przypadku przelewu w złotówkach, przewalutowanie nastąpi tylko raz – po stronie odbiorcy. Jednak czy nie będzie to tańsze przy przelewie w bardziej popularnej walucie?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Niestety nie umiemy odpowiedzieć na to pytanie. Trzeba by pewnie sprawdzić w banku odbiorcy kursy danych walut i przeliczyć to na piechotę. Podejrzewamy że najlepiej byłoby wysłać w USD amerykańskich. Złotówki i tak raczej przewalutuje dwa razy po drodze.
 94. Radosław pisze:
  Witam, Pani Magdo jak sprawdzić które konto w jakiej walucie jest główne a które to subkonto. Mam założony na revolut rachunek w PL i USA. Czy ukrycie rachunku USA jest równoznaczne z zamknięciem konta walutowego USA?

  Dodatkowo przelew aktywacyjny już z polskiego konta na polskie konto revolut idzie już co najmniej jeden dzień. Czekać jeszcze czy potrzebny jest kontakt z działem obsługi klienta?

  Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Radosław, one są równorzędne. Co więcej, do przelewów zagranicznych wszystkie konta we wszystkich walutach mają ten sam numer rachunku. Możesz to sprawdzić w szczegółach kont. Ukrycie rachunku nie spowoduje jego zamknięcia – w tej sprawie trzeba byłoby napisać do supportu, nie widzę w ogóle takiej opcji w aplikacji.
   Poczekaj jeszcze do wieczora, chociaż jeśli wysłałeś na polski numer rachunku to pieniądze powinny być szybko. Jeśli do wieczora nie będzie możesz napisać do supportu.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Radosław, jednak jest opcja zamknięcia konta ale nie u wszystkich. Nie mam pojęcia od czego to zależy. Kolega może dezaktywować konta walutowe, ja na przykład u siebie nie mam tej opcji – tylko mogę ukryć.
 95. Kamil pisze:
  Proszę o informacje na temat „etykieta karty”. Jestem w momencie (ledwo zamówiłem) oczekiwania na kartę po opłaceniu należności. Mam opcje wizualnie wygląda jak by ta etykieta nasz tekst byla na wyrobionej karcie. Czy to tylko wirtualnie etykieta funkcjonuje a karta przyjdzie „czysta” mimo wszystko?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witam. Nie do końca wiem o co dokładnie wchodzi – podczas zamawiania karty widzę tylko opcje wyboru samego wizerunku karty, z czego inne kolory karty wiążą się z uaktualnieniem planu Revoluta na płatny. Do tej pory karta przychodziła z imieniem i nazwiskiem.
 96. Leon pisze:
  Proszę o informacje na temat „konto zablokowane”
  Pracuje w Niemczech na kontrakcie 12 miesięcy
  W maju Revolut zablokował moje konto za to ze robiliśmy za duzo manipulacji tzn około 10 tys euro w 2 miesiące kupowałem złotówki ale nie wszystko od razu tylko po 1000 euro co parę dni wpłacałem na Revoluta z VISA CARD , wymieniałem na złotówki i wysyłałem do kraju na konto ING.
  Cos im sie nie spodobało ze wykonywalem non stop przelewy na konto w Polsce i mnie zablokowali nic nie dało chat z nimi
  po miesiącu wypłacili mi resztę pieniędzy około 2300 euro powrotem na konto VISA CARD Nie wspomnę ze miałem wykupiona opcje premium za 84 euro na rok.
  Kolega tez kupował polskie złotówki tylko ich nie wysyłał tylko trzymał na Revolut to go nie zablokowali .
  Pytanie kiedy będę mógł na nowo założyć na nowo Revoluta ???
  dzisiaj próbowałem to stary numer telefonu jest zablokowany a inny numer tel . (nowy) odrzuca po weryfikacji dowodu osobistego.
  prosze o pomoc
  leon45
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Niestety nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie. To już opiera się o wewnętrzne procedury bezpieczeństwa w Revolucie. Można spróbować się z nimi skontaktować i zadać im to pytanie.
 97. Łukasz pisze:
  Hejka, jak usunąć Automatyczne zasilenie konta? Ustawiłem, że gdy spanie mi kwota na koncie do 20 zł, to zasila mi automatycznie za 20 zł, ale nie chcę tego mieć i chcę to usunać, a nigdzie nie mogę znaleźć……….. pomocy
 98. Marek pisze:
  Witam.
  Mam małą zagwózdkę a mianowicie chcę przelać pieniądze z Revolut na innego Revoluta i nie daję rady, Dodam że oba są w Polsce.Proszę o krótką instrukcje i pomoc.
  Pozdrawiam Marek
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   W aplikacji wchodzisz w strzałki i wybierasz opcję przelej. Aplikacja musi mieć dostęp do kontaktów.
 99. Marek pisze:
  Pani Moniko ale jaki nr konta mam podać ? Ma to być przelew krajowy czy transgraniczny
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Panie Marku, ja mam Magda na imię, Moniki u nas nie ma 🙂 Przy wysyłaniu środków z Revoluta na Revoluta nie trzeba wpisywać żadnych numerów – wystarczy że ma się w książce telefonicznej numer tej osoby i Revolut sam wykrywa że dana osoba również ma Revoluta.
 100. Patryk pisze:
  Witam. Czy jeżeli osoba płacąca mi wynagrodzenie w Funtach wyśle mi je na konto Revolut to przelew przyjdzie w Funtach czy zostanie odrazu przewalutowany na złotówki ?
 101. Patryk pisze:
  Czyli jeśli mam konto i na tym koncie mam konta w złotówkach i funtach to przelew w funtach trafi na odpowiednie konto bez przewalutowania ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dokładnie tak – podajesz numer konta do przelewów zagranicznych. To jest tak naprawdę ten sam numer dla wszystkich kont, ale Revolut księguje uznanie w odpowiedniej walucie.
 102. Patryk pisze:
  Numer konta do przelewów zagranicznych to numer IBAN ? Czy to zwyczajny numer konta
 103. Rafał pisze:
  Pani Magdo,
  mój pracodawca w Polsce chce (musi) przesłać mi wynagrodzenie w dolarach. Dotychczas przelewał w złotówkach na konto lokalne, złotówkowe Danske Bank, ale już nie może. Widzę dwie opcje:
  1. Czy teraz do przelewu dolarowego (rozumiem, że pracodawca wysyła z konta dolarowego w polskim banku) nic nie zmieniać i przelew dolarowy na konto złotówkowe w Danske Bank dojdzie i zostanie automatycznie przewalutowane na dolary w aplikacji? (mam subkonto dolarowe)
  2. Czy może powinienem podać pracodawcy numer subkonta dolarowego? Ale czy w takim przypadku, to będzie traktowane jako przelew zagraniczny i zajmie 1-2 dni (i czy wtedy pracodawca albo ja zapłacę prowizję?).

  Bardzo fajny i pomocny artykuł, i jeszcze lepsza pomoc na forum. Z góry uprzejmie dziękuję za pomoc!

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Rafał wydaje mi się że jeśli pozostawisz u pracodawcy numer konta w złotówkach ten wyświetlany jako lokalny to przelew zostanie przewalutowany od razu na złotówki. Jeśli podasz numer konta w dolarach to przelew przyjdzie w dolarach ale będzie się już liczył najprawdopodobniej jako zagraniczny i faktycznie może dłużej iść i wiązać się z opłatami.
 104. Jacek pisze:
  Dzień dobry,
  Mam konto w Revolut i kartę wirtualną od ok dwóch lat. Niestety nie mam możliwości korzystania z karty wirtualnej ponieważ zarówno w aplikacji jak i poprzez dostęp internetowy nie mam możliwości wyświetlić numeru karty jak i kodu bezpieczeństwa. Oczywiście wchodzę na zakładki karty i próbuję uzyskać te informacje ale nie jest to możliwe, gdyż po weryfikacji nadal pokazują mi się gwiazdki zamiast cyfr. W tej sytuacji konto i karta stają się bezużyteczne. Czy mogę coś na to poradzić ? Czy może to się wiązać z koniecznością cyklicznego zasilania konta? Mam też pytanie czy gdzieś jest dostępny regulamin prowadzenia zarówno konta jak i użytkowania karty wirtualnej w języku polskim ? Jeśli tak to proszę o link.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Jacek, rozumiem że wchodzisz w zakładkę karty, wybierasz wirtualną i jak klikniesz obrazek karty ->wyświetl dane karty to nadal nic się nie wyświetla? U mnie działa, na obrazku karty pokazuje się pełny numer i kod. Jeśli u Ciebie nie działa spróbuj najpierw zaktualizować apkę. Jeśli to nic nie da spróbuj zamknąć kartę wirtualną i stworzyć drugą. A jeśli to też nic nie da napisz na czacie do supportu. Co do regulaminów to ja korzystam z angielskiej strony, polska od jakiegoś czasu nie chce mi się na mojej przeglądarce w ogóle wyświetlać.
 105. Jacek pisze:
  Dzięki Magda, wszystko to o czym pisałaś robiłem i to kilka razy. Apka zaktualizowana. Jeśli możesz to podaj proszę działający link do do czatu do supportu. Ja znalazłem taki dostęp: http://www.revolut.com/pl-PL/skontaktuj-sie-z-nami, ale czat niestety nie działa. Być może zostaje tylko obsługa angielska na stronie revoluta? Pozdrawiam
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Jacek, czat z supportem masz w aplikacji po zalogowaniu – wchodzisz na swój profil, pomoc i tam masz nowy czat. Na początku połączy Cię z botem ale jak wpiszesz połączenie z konsultantem to powinno Cię przekierować do żywej osoby.
 106. Dariusz pisze:
  Witam Moniko do czego służy funkcja „dazaktywuj” przy kryptowalucie na zakładce jest kup, sprzedaj, wyciąg i dezaktywuj
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Podejrzewam że do dezaktywacji konta, czyli taka jego blokada lub wręcz zamknięcie. Nigdy osobiście nie próbowałam tej opcji w praktyce.
 107. Michał pisze:
  Witam. Założyłem konto 10stycznia 2021 r. W szczegółach konta mam tylko numer konta litewskiego. A chciałbym mieć lokalny czyli Pl czy jest to możliwe?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   W szczegółach konta masz podany nr do przelewów lokalnych. Obok jest SWIFT do przelewów zagranicznych.
 108. Michał pisze:
  No właśnie nie ma czegoś takiego. Czy nie jest tak, że takie konta były kiedyś ,a odkąd firma przeniosła się na Litwę już tak nie jest? I nowi użytkownicy już konta lokalnego w pl nie mają?
  • Michał pisze:
   Chciałbym wysłać screen,ale chyba się nie da
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Trudno mi się odnieść do nowych użytkowników – ja dostałam maila o zmianie numeru IBAN tylko, ale nie było tam słowa o tym, że nie będzie numeru konta do przelewu krajowego. Napisz do nich na czacie w aplikacji, można pisać po polsku (poproś o połączenie z doradcą, nie botem).
 109. Michał pisze:
  Wyjaśnione. Dopóki nie przejdę jakiejś wewnętrznej weryfikacji konto lokalne się nie pojawi. Więc potrwa to pewnie kilka dni za nim zweryfikują wszystkie dokumenty. Dziękuję za poświęcony czas. Miłego dnia.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Rozumiem, widocznie nieco się zmieniły procedury od czasu kiedy my zakładaliśmy kilka lat temu 🙂 Powodzenia życzymy.
 110. Bartosz pisze:
  Dzień dobry. Ja też, oczywiście, z pytaniem. 🙂 Pracuję w USA i, oczywiście, otrzymuję wypłaty w USD, na amerykańskie konto. Chciałbym te pieniądze przesłać na konto walutowe w Polskim banku – czy Revolut się do tego nada? Chodzi mi o zasilenie konta Revolut przelewem z USA w USD a następnie przelanie tych pieniędzy na Polskie konto w USD. Po prostu przelew z banku do banku bez przewalutowania. Czy takie operacje są obsługiwane, a jeśli tak, to jakie są prowizje? Z góry dzięki, pozdrawiam! 🙂
 111. Krzysztof pisze:
  Witam,
  czy można zasilić Revoluta złotowkami w Żabce lub na poczcie, nie mam konta w innym banku? Czy pracodawca w pl może mi przelewać wypłatę na Revoluta? I jak się do tego ma że będą od 18 marca tylko konta z prefiksem LT litewskim jak dobrze wyczytałem, czy takie wpłaty w zł zpolskiego konta/banku będą realizowane bez dodatkowych kosztów ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Myślę że nie będzie z tym problemu, po prostu podajesz polski numer konta z Revolut. Co do zmian w marcu to już nie będzie kont polskich, a co za tym idzie przelew złotówek na kotno „litewskie” będzie traktowany jako przelew zagraniczny, a z nimi wiążą się duże opłaty.
 112. Grzegorz pisze:
  witam. dokonałem przelewu bankowego w $ z Revolut do Alior Kantora w wyniku czego pobrano mi opłatę za przelew, i tu pytanie dlaczego skoro w podstawowym planie mogę wykonać jeden przelew międzynarodowy bez opłat
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tak, ale w walucie danego kraju. Gdybyś wysłał $ na konto w stanach to faktycznie pierwszy przelew jest za darmo, ale $ nie jest walutą polską, więc obowiązuje opłata. Tutaj pisałam o tym: https://moniaki.pl/zmiany-w-revolut-od-sierpnia
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Hej, Twój komentarz wpadł mi na maila więc odpowiem tutaj. Jeśli chodzi o sposób żeby przelać USD z Revoluta na polskie konto w $ bez opłat to niestety ja takiego sposobu nie znam. Ososbiście bym przewalutowała na złotówki i wysłała, ale najpewniej nie o to Ci chodzi. Wypłacić mógłbyś, ale musiałbyś być w kraju z bankomatami w $ – i tu też zależy jaka kwota, ponieważ powyżej równowartości 800 zł jest doliczana prowizja 2%.
 113. Tomasz pisze:
  Witam czy komuś udało się wypłacić gotówkę z bankomatu kartą wirtualną ? Oczywiście chodzi mi o skorzystanie z NFC w bankomacie. Pin tej karty mam.
 114. Michał pisze:
  [CYTAT]
  Hej, Twój komentarz wpadł mi na maila więc odpowiem tutaj. Jeśli chodzi o sposób żeby przelać USD z Revoluta na polskie konto w $ bez opłat to niestety ja takiego sposobu nie znam.[KONIEC CYTATU]

  Mam pytanie rozumiem że rozmawiamy o planie standard bo przelanie z revolut np. MXN na konto walutowe prowadzone w MXN (np. alior kantor walutowy) jest możliwe w planie premium tak?

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tak, nie doprecyzowałam że chodzi o Standard. W planie Premium i Metal jeden przelew SWIFT w miesiącu jest za darmo.
 115. Michal pisze:
  Ok dziękuję za odpowiedź to teraz moje główne pytanie. Konto w revolut ma IBAN LT i teraz chce przesłać z konta revolut np. wspomniane meksykańskie peso na rachunek walutowy prowadzony też w peso w banku w Polsce konkretnie Alior walutowy który mna iban PL. Jak to będzie traktowane jako jaki przelew i jakie są opłaty? Alior ze swojej strony zapewnia że opłat nie pobiera a revolut? I czy jest możliwość innych opłat np przez bank trzeci? Dziekuje
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Moim zdaniem opłata wyniesie w tym przypadku 25 złotych, jeśli nadal mówimy o pakiecie Standard. Wydaje mi się że nie powinny być naliczane dodatkowe prowizje, ale na wszelki wypadek skonsultuj się w tym zakresie z pracownikiem Revoluta na czacie w aplikacji.
 116. Patrycja pisze:
  Witam,
  Czy ktoś mi moze doradzić co mam zrobić?
  8 lutego wciągałam z bankomatu 300 zł, po czym obciążyli mnie kwotą 336,52 zł (65,88£) zaznacze ze posiadam tylko konto w PLN
  Złożyłam prze stronę którą podał mi konsultant ze obciążono mnie w złej walucie. Po czym 25.02 obciążono mnie ponownie kwota 300 zł.
  Na wyciagu mam dwie wypłaty z 8 lutego i z 25 lutego, jednak na wykazie transakcji sa one w tym samym dniu czyli z 8 lutego. Chciałam zgosic ze obciążono mnie dwukrotnie to nie moge znaleźć juz tej kwoty 336,52 zł ( 65,88£). Dodam ze przez to teraz mam konto na minusie i nie mogę zrobić nic.
  Czy ktoś może mi doradzić co mam zrobić.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Napisz na czacie w aplikacji reklamację do Revoluta.
 117. Krzysztof pisze:
  Witam , czy w Wielkiej Brytanii znajdę wpłatomat aby wpłacić kasę na konto ? A jeśli nie to jaka jest prowizja jesli wpłace kasę na revolut w banku w Anglii? Jestem kierowca i cały czas jeżdżę DE-UK
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Niestety nie ma możliwości żeby wpłacić pieniądze we wpłatomacie – można zasilić konto jedynie przelewem lub kartą.
 118. Patrycja pisze:
  Witam, dlaczego nie mogę zasilić konta kartą, nie mam opcji dodaj kartę?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witam. Czy robisz tak jak w artykule na screenach? Jeśli nie masz takiej opcji napisz do Revoluta na czacie w aplikacji – nie spotkałam się z taką sytuacją żeby nie można było dodać karty.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   teraz klikasz karta kredytowa i debetowa i będzie dodaj kartę
 119. Karolina pisze:
  Dzień dobry, jaką opcje wpłacania środków na konto Revolut polecasz teraz zamiast z karty w polskim banku ? żeby nie płacić tak dużo za przelew?
 120. Karolina pisze:
  Dzień dobry, jaką opcje wpłacania środków na konto Revolut polecasz teraz zamiast z karty w polskim banku ? żeby nie płacić tak dużo za przelew?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Opcji za wiele nie ma: albo przelew SWIFT, który jest drogi, albo doładowanie kartą.
 121. Maro pisze:
  Witam, mam pytanie 🙂 Przebywam w UK, na koncie revolut zmieniłem funty na złotówki i chciałbym przesłać je drugiej osobie do Polski na konto bankowe. Chodzi o ok 70 000 zł. Do tej pory nie przelewałem tak duzych kwot. Czy w związku z tym przelew zostanie obciążony jakimiś opłatami gdy wyślę go jednorazowo? Czy lepiej podzielić go na mniejsze kwoty? Dodam że posiadam plan Premium. Dziękuję za odp, może to pytanie naiwne ale chce się upewnić jak to jest w tym „roku brexitu”.
 122. Maro pisze:
  Witam, mam pytanie 🙂 Przebywam w UK, na koncie revolut zmieniłem funty na złotówki i chciałbym przesłać je drugiej osobie do Polski na konto bankowe. Chodzi o ok 70 000 zł. Do tej pory nie przelewałem tak duzych kwot. Czy w związku z tym przelew zostanie obciążony jakimiś opłatami gdy wyślę go jednorazowo? Czy lepiej podzielić go na mniejsze kwoty? Dodam że posiadam plan Premium. Dziękuję za odp, może to pytanie naiwne ale chce się upewnić jak to jest w tym „roku brexitu”.
 123. Aleksandra pisze:
  Od ok połowy marca nie mogę zasilić mojego konta w Revoult z karty kredytowej PLN Alior banku. Alior mi powiedział, że Revoult nie obsługuje transakcji 3D 2.0 i póki tego nie zmienią, moje próby doładowania się nie powiodą.
  Również Gpay nie działa … Czy Revoult będzie aktualizował tę funkcję?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Niestety nie mam pojęcia jakie są plany Revoluta w tym zakresie.
 124. Aleksandra pisze:
  Dziękuję
 125. monika pisze:
  pisze z UK Czyli przed wyjazdem do Polski wplacam funty na konto revolut. Bedac w Polsce place karta revolut I z niej wybieram pieniadze z bankomatu I co jesli bank pyta w jakiej walucie przeliczyc funty czy pln wybrac zeby poszlo po kursie revoluta?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Wybieramy zawsze walutę danego kraju, czyli w Polsce złotówki.
 126. Kasia pisze:
  Witajcie. Proszę o pomoc odnośnie revoluta. Założyłam, chyba niechcący klikając, konto w innej walucie. Mam też konto w złotówkach i tylko tego używam. Jak usunąć konto w walucie? Nie chcę zamykać kobra polskiego.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Można kliknąć opcję dezaktywuj. Co do rezydencji podatkowej sądzę że tak. Można dopytać na czacie w aplikacji.
 127. Kasia pisze:
  I jeszcze drugie pytanie. Czy mając konto w revolucie każdy posiadacz musi uzupełniać dane podatkowe o rezydencji podatkowej?
 128. Patrycja pisze:
  Witam, a jak wygląda sytuacja jeśli założyłam konto Revolut w marcu, kiedy to Revolut przestał oferować konta lokalne z polskim numerem IBAN, więc mam opcje tylko przelew transgraniczny, a chciałabym z Revolut przelać złotówki na polskie konto w Banku ING, czy będę musiała zapłacić jakąś prowizję?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   W tym przypadku nie, przelewy wychodzące w złotówkach można na polskie konta robić nadal bez opłat.
 129. Adam pisze:
  „Moniaki.pl – Magda
  25 sierpnia 2020 o 13:40
  Witam.
  Wydaje mi się że pierwsze zasilenie musi pochodzić z Twojego konta/karty. Kolejne zailenia mogą pochodzić od innych osób, ale tylko jako przelew – nie da się zasilić konta z czyjejś karty.
  Żeby płacić kartą wirtualną w sklepie stacjonarnym trzeba ją podpiąć pod Google/Apple Pay i wtedy można płacić telefonem – o ile telefon ma NFC.
  Nie trzeba mieć karty fizycznej ale oprócz jednorazowego kosztu wysyłki, 9,90 zł, jest darmowa – i naprawdę warto ją mieć.”

  Czy od tego czasu coś się zmieniło ? Bo zakładałem ostatnio konto i revolut wymusił kartę fizyczna z opłatą za wysyłkę 27,99 zł.
  Czy ja coś źle zrobiłem i nadal jest opcja zupełnie darmowa bez karty fizycznej ?

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Szczerze to nie mam pojęcia czy teraz przy zakładaniu nowego konta karta jest konieczna do zamówienia. Jakiś czas temu na pewno nie była niezbędna i zakładając konto nie trzeba jej było automatycznie zamawiać. Być może coś w tej kwestii się zmieniło od tamtej pory. Koszty wysyłki się w czasie zmieniają, jak widać od sierpnia ubiegłego roku podrożała wysyłka dość drastycznie.
 130. Heniek pisze:
  Przypadek pracującego na czarno – można też po prostu założyć konto w Alior Banku i Alior Kantorze i wpłacić sobie tam zarobione EUR i w internetowym kantorze wymienić walutę. Wychodzi TANIEJ od Revoluta, któy z tego co widzę pobiera 1% prowizji, do tego dochodzi Ci utrata jakiejś wartości na kursie. Nie wiem jaki to jest kurs, zakładając nawet że bardzo korzystny, to na wymianie w Alior Kantorze tracisz 0,6%, czyli jest lepiej. Na prawdę, nie ma się czym ekscytować z tym Revolutem.
 131. Heniek pisze:
  Przypadek pracującego na czarno – można też po prostu założyć konto w Alior Banku i Alior Kantorze i wpłacić sobie tam zarobione EUR i w internetowym kantorze wymienić walutę. Wychodzi TANIEJ od Revoluta, któy z tego co widzę pobiera 1% prowizji, do tego dochodzi Ci utrata jakiejś wartości na kursie. Nie wiem jaki to jest kurs, zakładając nawet że bardzo korzystny, to na wymianie w Alior Kantorze tracisz 0,6%, czyli jest lepiej. Na prawdę, nie ma się czym ekscytować z tym Revolutem.
 132. Izabela pisze:
  Dziekuję za bardzo przystępne wytłumaczenie. Mam pytanie. Założyłam konto w Revolut w Irlandii i podpięłam moje irlandzkie konto w euro. Co zrobić aby przelać pieniądze na polskie konto kogos kto nie jest w Revlout. Zrozumialam, że należy doładowac konto, np €100. Póżniej zakupić złotowki i zrobić przelew na polskie konto? I teraz nie rozumiem – Załózmy że potrzebuje przelać 50 zł. A wiec zamieniam euro zeby było 50 zl i robie przelew? I teraz czy sa jakies dodatkowe oplaty za taki przelew? Rozumiem że gdyby odbiorca byl w revolut to byloby za darmo? Pozdrawiam
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Za przelew z Revoluta w złotówkach do polskiego banku w złotówkach nie ma prowizji. Przynajmniej jeśli chodzi o Revoluta zakładanego w Polsce. Nie jestem pewna co do irlandzkiego, czy w tym przypadku również taki przelew jest za darmo. Można spróbować uzupełnić dane do przelewu i wtedy przed wysłaniem powinna podstawić się opłata, o ile taka będzie. Przelewy pomiędzy użytkownikami Revoluta są za darmo i są natychmiastowe.
 133. Mirek pisze:
  Witam,
  przedstawię moje kilkudniowe doświadczenie z revolutem.
  Rewolut założony kilka dni temu w Niemczech, podpięta niemiecka karta kredytowa , doładowanie revoluta przez ta kartę błyskawiczne i darmowe.
  Chciałem przetestować doładowanie revolut z polskiego banku bnp paribas za pomocą przelewu złotówkowego zagranicznego swift , bo innego revolut nie przyjmuje. Wysłałem dwa dni temu 100 zl . Bnp paribas za ta usługę pobrał już 30 zł , pieniądze jeszcze do revoluta nie doszły.
  Wychodzi na to ,ze będzie taniej i szybciej doładować niemiecka karta kredytowa i placach w Polsce revolut sam przewalutuje i nawet w weekend będzie taniej.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Mirek, przecież możesz doładować Revoluta również polską kartą do konta i pieniądze będą od razu i bez prowizji? Nie do końca rozumiem też dlaczego przelewałeś swiftem, jak rozumiem miało to być na konto w euro więc mogłeś wysłać przelewem SEPA, który albo jest darmowy albo kosztuje dosłownie kilka złotych?
 134. Mirek pisze:
  Do Revoluta można przypisać tylko kartę kredytowa. Mam tylko niemiecka, mam tez konto w bnp pariba ale nie mam karty kredytowej dlatego zrobiłem przelew na konto zlotowkowe zeby jak wpadne na urlop do Polski miec zlotowki. Revolut przelewy przyjmuje tylko swiftem . W bnp paribas przelewy złotówkowe można robić tylko sfiwtem ,przelewy a sepa tylko waluta w euro. Także już więcej tak nie zrobię ,będzie prościej i taniej doładować niemiecka karta w euro i to wszystko, będąc w Polsce Revolut sam sobie przeliczy na złotówki i tyle.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nie zgodzę się, że do Revoluta można przypiąć tylko kartę kredytową. Przez te kilka lat użytkowania Revoluta doładowuję go kartami do kont z różnych banków, kredytówką zdarzyło mi się doładować może ze dwa razy. Nigdy nie miałam problemów z dodaniem pieniędzy ze zwykłej karty. Nie wiem jak dokładnie wyglądają przelewy z BNP, nie mam tam teraz konta, ale w innych bankach z konta złotówkowego można zrobić przelew SEPA – na przykład w mBanku, wybieram rodzaj przelewu krajowy albo do UE i wtedy mam SEPA. Druga sprawa, że taki przelew bank przewalutuje po swoim kursie, dlatego zdecydowanie wolę doładowanie kartą.
 135. Mirek pisze:
  Zgadza się do UE w sepa ale tylko w euro , a nie w złotówkach . Zakładając revolut kilka dni temu w Niemczech próbowałem dodać zwykłą kartę ze sparkassy i revolut ogóle jej nie chciał zeskanować , wiec musiałem dodać kartę kredytowa i już nie było problemu. W Revolut mam tez konto złotówkowe i właśnie na to konto chciałem przelać złotówki z bnp paribas i dlatego wyszedł z teko taki galimatias.
 136. Mirek pisze:
  A ogóle jest możliwość w Revolut doładowanie bezpośrednio z innej karty?
 137. Mirek pisze:
  Przepraszam za zamieszanie , oczywiście Polska karta można doładować bezpłatnie ,sprawdziłem. Nie mogłem doładować normalna karta ze sparkassy bo ta karta nie ma nr. CVV i myślałem ze polska tez nie dorady doładować ,nawet nie sprawdzałem. Teraz już wiem ,ze nie można doładować jak karta nie posiada nr. CVV Teraz wszystko gra, jestem zadowolony i czekam juz tylko na fizyczna kartę od Revolut. Właśnie czegoś takiego potrzebowałem.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   To fajnie że się wszystko wyjaśniło 🙂 Z kartami kredytowymi i Revolutem zalecam ostrożność, część banków traktuje to jako transakcję gotówkową lub szczególną i naliczają prowizje. Nie mam pojęcia jak to wygląda w zagranicznych bakach, ale część polskich tak właśnie postępuje.
 138. Mirek pisze:
  Dzięki za podpowiedzi. Przetrenowałem sobie to praktycznie przed wakacjami i już wiem jak to funkcjonuje , i jaka opcje wybrać. Wychodzi na to , ze dla mnie najprościej i najmniej problematyczne będzie doładować Revolut niemiecka karta i podróżując także po Polsce revolut zrobi cala robotę z zamiana euro na złotówki za mnie , a symboliczna opłatę w weekend można przeboleć.
 139. Jarek pisze:
  Informuję, że konto w Revolut można zasilić z nieswojej karty (karta Visa Junior z mBank do konta dla dziecka). Przećwiczone i bez żadnych potknięć.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Jarek, w momencie powstawania tego artykułu, czyli 2 lata temu takiej opcji nie było. Być może Revolut wprowadził w tej kwestii zmiany, ja na takie się nie natknęłam do tej pory.
  • Jarek pisze:
   Zdaje sobie sprawę z upływu czasu od umieszczenia artykułu, ponieważ pierwszy komentarz jest z maja 2019 r (sam artykuł nie jest datowany). Nie jest to również w jakiejkolwiek formie zarzut pod adresem autorki, a jedynie podzielenie się własnymi doświadczeniami. Nie napisałem w swoim komentarzu istotnej informacji, że to zasilenie było zrealizowane podczas zamawiania karty zaraz po zalogowaniu się do aplikacji. Trudno mi wypowiadać się czy coś się zmieniło czy też po prostu w moim przypadku tak się złożyło. Pozdrawiam.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Jarek, absolutnie tego tak nie odbieram 🙂 Za podzielenie się spostrzeżeniami dziękuję, to dla innych czytelników zawsze może być przydatne 🙂
 140. Kasia pisze:
  Witam, mam pytanie odnośnie limitów przy płatnościach contactless dla posiadaczy karty standard. Znalazłam informacje że po wporwadoznych przez Revolut zmianach, maksymalna, bezprowizyjna kwota wypalt z bankomatu to 800zl, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji odnośnie limitów przy płatnościach zbliżeniowych.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Trzeba sprawdzić ustawienia swojej karty i tam ewentualnie można zwiększyć limit płatności miesięczny. Natomiast sam limit płatności zbliżeniowych to 150 euro, po jego przekroczeniu trzeba albo go zresetować w aplikacji albo zapłacić z pinem.
 141. Juli pisze:
  Jak można przelać środki ja revolt gdy się nie posiada karty, mam tylko konto wirtualne i nr konta, proszę o pomoc
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Jeśli nie ma karty do zwykłego konta to pozostaje przelew, który niestety będzie płatny.
 142. Sabina pisze:
  mam zwykła karte debetowa w ING w PLN. czy taka karta tez moge zasilać konto revolut? ostatecznie wiem ze moge wyrobic tez konto walutowe w EUR.
 143. Aneta pisze:
  Witam,
  Przy dwóch użytkownikach revolut jeden z US drugi w Pl. Przelew z US w dolarach, żeby móc te środki przelać na swoje konto bankowe w pln muszę mieć dwa konta na Revolut jedno w $ a drugie w pl (dokonać przewalutowania na Revolut na pln) i czy przelanie środków z Revolut na swoje konto bankowe jest płatne? Dziękuję za odpowiedź.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Jeśli chodzi o przelew z polskiego revoluta złotówek na konto złotówkowe w banku to taki przelew będzie bezpłatny.
 144. Agnieszka pisze:
  Witam, jak poradzić sobie z reinstalacją spoko, gdy zapomniałam kodu dostępu? Próbuję wybrać opcję przypominania niestety otrzymuję komunikat, że coś poszło nie tak i proszę spróbiwać później. Temat dotyczy IPhone. Jak w ogóle mogę skontaktować się z supportem, skoro nie mogę zalogować się do aplikacji?
 145. Agnieszka pisze:
  Witam, jak poradzić sobie z reinstalacją spoko, gdy zapomniałam kodu dostępu? Próbuję wybrać opcję przypominania niestety otrzymuję komunikat, że coś poszło nie tak i proszę spróbiwać później. Temat dotyczy IPhone. Jak w ogóle mogę skontaktować się z supportem, skoro nie mogę zalogować się do aplikacji?
 146. Aga pisze:
  Cześć, czy kartą wirtualną (niebieską) można płacić zbliżeniowo w sklepach w Polsce i za granicą używając GPay?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Jak najbardziej, przy karcie masz nawet opis „Korzystaj z tej karty podczas transakcji online lub dodaj ją do GP, aby płacić w sklepach za pomocą urządzenia z systemem android”.
 147. Rafał pisze:
  Wybieram się za kilka dni do Chorwacji i chciałem zapłacić kartą Revolut za hotel w weekend. W Chorwacji ceny za noclegi są podawane w euro i hotele przyjmują ją w gotówce, ale przy płatności kartą hotel pobiera opłatę w kunach. Nie widzę możliwości założenia dodatkowego konta w kunach chorwackich ale mogę wymienić złotowki na kuny. Gdzie w takim razie te pieniądze będą widoczne i czy będę mógł nimi normalnie zapłacić?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Rafał, nie wiem dlaczego nie widzisz konta w kunach, u mnie normalnie się wyświetla jak wejdę w swoje konta. Może konto jest nieaktywne? Napisz do nich na czacie, dlaczego nie widzisz tego konta. Jeśli możesz wymienić na kuny to znaczy, że to konto gdzieś jest, tylko z niewiadomego powodu go nie widzisz. Moim zdaniem normalnie możesz płacić, nawet jak nie widzisz konta, ale nie będzie to wygodne (chociażby nie sprawdzisz ile na koncie zostało).
 148. Rafał pisze:
  Cześć, wybieram się za kilka dni do Chorwacji i chciałem zapłacić kartą Revolut za hotel w weekend. W Chorwacji ceny za noclegi są podawane w euro i hotele przyjmują ją w gotówce, ale przy płatności kartą hotel pobiera opłatę w kunach. Nie widzę możliwości założenia dodatkowego konta w kunach chorwackich ale mogę wymienić złotowki na kuny. Gdzie w takim razie te pieniądze będą widoczne i czy będę mógł nimi normalnie zapłacić?
 149. Alex pisze:
  Cześć założyłem plan metal i przyszła mi karta do domu. Czy wiesz może jaka jest opłata przy zmianie planu z metal na Standard?
 150. Alex pisze:
  Cześć założyłem plan metal i przyszła mi karta do domu. Czy wiesz może jaka jest opłata przy zmianie planu z metal na Standard?
 151. alex pisze:
  dzięki czyli po 14 dniach zmiany planu z metan na standard zapłacę 100 zł plus wysyłka za kartę ?
 152. Patryk pisze:
  Witam
  Czy wirtualną karta Revolut można dokonać wypłaty w bankomacie?
 153. Patryk pisze:
  Witam
  Czy wirtualną karta Revolut można dokonać wypłaty w bankomacie?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Powinno zadziałać w bankomatach zbliżeniowych, jeśli masz NFC w telefonie.
 154. Mariusz pisze:
  Witam,
  Czy jest aktualnie jakas promocja? Jeśli nie to czy założenie obecnie konta jest płatne? Chodzi np. o kartę fizyczna trzeba ją zamówić? Czy jest opcja używania tylko kart wirtualnych?
  Pozdrawiam
 155. Moniaki.pl - Magda pisze:
  Jest promocja, 30 zł: (nie aktualne)
  Trzeba do 24 sierpnia założyć konto i zamówić kartę i do tej daty zrobić min. 3 płatności po min. 15 zł. Można użyć kart wirtualnych do wykonania tych transakcji.
  A bez promocji można oczywiście założyć konto za darmo i nie trzeba zamawiać karty fizycznej (koszt przesyłki), można korzystać z wirtualnych.
  • Katarzyna pisze:
   Trzeba to robić z linku? Pytam ponieważ założyłam konto dzień wcześniej, czy jak zrobię 3 transakcje po min 15 zł to będzie ok? Czy transakcje mogę zrobić w Polsce?

   Mam jeszcze jedno pytanie, czy w planie standard w ciągu miesiąca jest limit płatności kartą?

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tak, rejestracja musiałaby być z linku, bez tego nie ma promocji. Co do limitu płatności kartą to nie ma takiego, jedynie w ustawieniach karty masz opcję ustawienia indywidualnego limitu.
 156. Katarzyna pisze:
  Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
 157. RENATA pisze:
  Ja mam takie pytanie gdzie mogę sprawdzic numer konta revolut ???? i czy musi byc juz cos wpłacone bo nie moge tego znalesc
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Wybierasz konto w danej walucie, następnie (…) i pokaż szczegóły.
 158. RENATA pisze:
  Niemam tej ikonki dane konta nie wiem czemu ???
 159. MAŁGORZATA pisze:
  Czy jeśli zamówię dodatkową fizyczną kartę debetową w Revolucie (podstawowy plan), to czy z tego tytułubędę ponosić co miesiąc jakieś opłaty za posiadanie takiej dodatkowej karty?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Możesz, można zamówić maksymalnie 6 kart fizycznych. Zapłacisz za jej wysyłkę ale za samą obsługę nie.
 160. Lea pisze:
  Jaką poniosę opłatę za przelew z konto Revolut w funtach założonego w Polsce w sierpniu, zasilonego z UK funtami 5 000, które chcę przesłać na konto walutowe innej osobie w Polsce w banku ING
 161. MAŁGORZATA pisze:
  Witam. Nie wiem czy coś źle nie zrobiłam przy zakładaniu konta. Mam zamówioną kartę fizyczną a dodatkowo w aplikacji mam 2 karty virtualne jedną MasterCard druga Visa. Czy niepotrzebnie dodałam jedną? Z której będzie pobierana płatność, czy mam zablokować jedną/? Jak to działa? Wszędzie jest napisane że ma się jedną virtualną
 162. MAŁGORZATA pisze:
  Witam. Nie wiem czy coś źle nie zrobiłam przy zakładaniu konta. Mam zamówioną kartę fizyczną a dodatkowo w aplikacji mam 2 karty virtualne jedną MasterCard druga Visa. Czy niepotrzebnie dodałam jedną? Z której będzie pobierana płatność, czy mam zablokować jedną/? Jak to działa? Wszędzie jest napisane że ma się jedną virtualną
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Czy masz różową i niebieską kartę? Jeśli tak to jedna jest jednorazowa a druga wielokrotnego użycia. Płatność jest pobierana z tej karty, której numer podasz. Możesz anulować jedną z nich ale nie widzę w tym większego sensu.
 163. MAŁGORZATA pisze:
  no właśnie jednorazowa karta to rózowa.
  A dodatkowo mam dwie niebieskie : jedna mastercard, druga visa. Przy zakupach online jest ok ale gdy zblizeniowo bede płacić co wtedy, z której pobrane zostaną środki. Czy za jedną pobrane zostanie jakaś opłata. Nikt nie ma dwóch jak ja
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Małgorzata, to zamknij jedną, masz taką opcję w ustawieniach karty. Żeby zapłacić kartą wirtualną zbliżeniowo musisz ją dodać do Google Pay lub Apple Pay. I wtedy masz podpiętą konkretną kartę. Poza tym obie karty są do tego samego konta.
 164. MAŁGORZATA pisze:
  plus karta standarowa zeny była jasność
 165. Michał pisze:
  Dzień dobry, czy aby promocja zadziałała muszę zamówić kartę fizyczną czy wystarczy karta wirtualna i z niej wykonane 3 transakcje po minimum 15zł?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Trzeba zamówić kartę fizyczną przy zakładaniu konta, ale transakcje mogą być wykonane wirtualną.
 166. Marcin pisze:
  Witam, czy ta promocja na start (60zl) jest aktualna?
 167. Adrian pisze:
  Witam serdecznie,
  na początek może tylko 'krótko’ tło do pytania. Na codzień przez większość roku jestem na Sri Lance i do tej pory żeby wybierać tutaj pieniądze z bankomatu i od czasu do czasu zrobić jakiś przelew do banku w Europie (choć obecnie zastanawiam się też nad przelewami do banków tutaj w Azji), czy płacić przez internet używałem konta Dolarowego Santander, które otworzyłem głównie ze względu na niskie opłaty (1,5$) za trazakcje wybrania gotówki z bankomatu za granicą (to był w zasadzie jeden z głównych, choć nie jedyny, powodów zdecydowania sie no otwarcie tego rachunku). Ostatnio jednak, kiedy robiłem przelew, uświadomiłem sobie, że nie najtaniej wychodzi samo przewalutowanie które jeszcze na dodatek jest podwójne (wplata złotówkowa w banku na dolary, a dolary później na rupie) i prowizja którą pobiera bank, co podsumowując powyższe, nie jest chyba zbyt opłacalne w ogólnym rozrachunku.
  Konto Revolut utworzyłem sobie zatem aby te wszystkie powyższe koszta troche obniżyć.
  Moje pytanie jest, jeśli będzie Pani w stanie coś poradzić, czy nie lepiej będzie, już mając w tej chwili konto Revolut, aby to moje dotychczasowe konto dolarowe w Polsce zamknąć i otworzyć inne zwykłe konto ale już w złotówkach, które połącze wtedy sobie z Revolutem. Kwestia która mnie zastanowia, jeśli odpowiedź na powyższe pytanie jest tak, to, jak już te przelane złotówki będą na Revolucie, to z jakiej waluty najopłacalniej będzie robić przelewy na Sri Lanke (czy generalnie do Azji), ze złotówek czy może jednak lepiej będzie te złotówki na Revolucie wymienić w aplikacji jednak na dolary (a może Euro, czy jakąś inną z dostępnych tam walut) i dopiero zrobić przelew czy ewentualnie wybrać pieniądze z bankomatu tutaj na Sri Lance?
  Troche długo wyszło, bardzo przepraszam i w miarę możliwości prosze o ewentualną poradę.
  A może jeszcze, coś zupełnie innego, przyjdzie Pani do głowy, to nie ma sprawy, chętnie 'usłyszę’.
  Dziękuje i pozdrawiam.
  Adrian…
 168. Michał pisze:
  Dzień dobry, super porady. Jako nowy użytkownik Revolut mam 3 pytania dla upewnienia się:
  1. czy miesięczny limit 800zł dotyczy wyłącznie wypłat z bankomatu czy dotyczy również płatności kartą fizyczną (w sklepach, restauracjach itp.) za granicą?
  2. pisałaś o wypłatach za granicą z bankomatów żeby wybierać opcję „bez przewalutowania” – korzystniejsze. Czy zatem jeżeli chce się wypłacić z bankomatu za granicą gdzie walutą jest Euro to lepiej mieć konto na Revolut w Euro a nie tylko w złotówkach? Chyba wtedy nie było by jakiś dodatkowych kosztów przy wypłacie Euro?
  3. czy mając na koncie Revolut np. 1000 Euro i chciałbym tę kwotę przesłać na moje konto walutowe (mBank) również w Euro czy jest jakaś opłata za taką transakcję?
  Z góry dziękuję za informację.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   1. Limit dotyczy tylko wypłat z bankomatów.
   2. Nie ma to większego znaczenia, chyba że będziesz robić zakup euro wcześniej, po ustalonej przez Ciebie cenie. Jeśli nie masz euro na koncie euro to obojętne, czy je kupisz minutę przed transakcją czy też po prostu zapłacisz i samo przewalutuje. Opcja bez przewalutowania dotyczy stricte bankomatów – jeśli wybierzesz opcję z przewalutowaniem to bankomat przewalutuje Ci transakcję po swoim złodziejskim kursie.
   3. Za przelewy sepa w UE nie ma opłat.
 169. Michał pisze:
  Super, dziękuję za szybką odpowiedź. Pozdrawiam 🙂
 170. Stanisław pisze:
  Dzień dobry. Od wczoraj jestem użytkownikiem Revolut i sprawdzam jego możliwości. Chcę przelać EUR z konta EUR w Revolut na rachunek EUR w banku (Santander). Przy definiowaniu odbiorcy (pierwszego) nie mam możliwości zmiany waluty (drugie pole jak również kraju) na EUR – niby powinien być tam wybór z listy rozwijalnej. Czy tak zostawić i wypełniać dalsze dane (IBAN, Imie Nazwisko itd.)
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   U mnie podstawia się normalnie lista rozwijana, gdzie mogę zmienić walutę. Sprawdź, czy masz aktualną aplikację – może w tym jest problem. Jeśli tak i nadal nic się nie zmienia to spróbuj napisać na czacie do pracownika zeby Ci to sprawdzili. Teoretycznie nawet z pln powinno być w porządku.
 171. Stanisław pisze:
  Dziękuję – już jest wszystko OK. Po prostu trzeba dłużej wybierać pole opisu waluty – spodziewałem się, że należy wybierać przycisk listy rozwijalnej. Pewnie lepiej, żeby go w ogóle nie było bo jest to trochę mylące – kwestia przyjazności interface’u.
  Pozdrawiam.
 172. Edyta pisze:
  Witam
  Konto revolut mam od niedawna.
  Jestem obecnie w Meksyku i mam problem z wypłatą gotówki. Dodam że w ubiegłym tygodniu wypłacałam pieniądze i wszystko było ok, płatności w sklepie mogę nadal realizować.
  Próbowałam już w kilku różnych bankomatach z różnych banków i ciągle wyświetla info ze transakcja jest niemożliwa do wykonania z powodu błędu systemu
  Co może być przyczyną?
  Mam gotówkę i nie zablokowałam karty
 173. Edyta pisze:
  Nie mam ustawionego limitu
 174. Edyta pisze:
  Nie mam ustawionego limitu
 175. Edyta pisze:
  Nie mam ustawionego limitu
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   To jeśli nie ma ustawionego limitu wydatków/wypłat to trudno mi powiedzieć, co to może być. Napisz na czacie w aplikacji do pracowników Revoluta, niech Ci sprawdzą co dzieje się z kontem i kartą.
 176. stefan pisze:
  czy i w jaki sposób mogę zablokować przelewy wychodzące z mojego konta?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nie jest mi znana taka opcja. Spróbuj napisać na czacie do supportu.
 177. stefan pisze:
  Dzięki, spróbuję.
 178. Tomasz pisze:
  Witam na moim koncie google posiadam 51 zł gdy próbuje zasilić konto revolt za 50 zł komunikuje mi że mam niewystarczające środki ? Czy jest jakaś dodatkowa prowizja niewiem oco chodzi .
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Ale na jakim koncie? Za zasilenie kartą nie powinno być żadnej prowizji, przynajmniej od strony Revoluta. Chyba że jest to na przykład karta kredytowa i bank pobiera swoją prowizję, na przykład Citi Handlowy.
 179. Bolek pisze:
  Witam!! jak zmienic adres zamieszkania w aplikacji???
 180. Bolek pisze:
  Jak zmienic adres w Revolut???
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Bolek, naprawdę wystarczy jedno pytanie i jeden znak zapytania. My też jesteśmy ludźmi i nie siedzimy 24h na dobę przy komentarzach, szczególnie w niedzielę o godzinie 19. Odpowiem na pewno. Jeśli sprawa jest pilna to Revolut ma czat w aplikacji, gdzie pracownicy mają za zadanie pomagać rozwiązywać problemy.
   Strona główna -> ikonka z inicjałami lewy górny róg ->Profil -> Dane osobowe.
 181. Alicja pisze:
  Dobry wieczór Pani Magdo.
  Mam do przesłania siostrze 9000£.
  Mieszka w UK i ma Revolut założony też tam, ja mieszkam w PL i za kilka dni zamierzam założyć Revolut standart. Po aktywacji przeleję z karty Millennium 50000zł, zamienię je na funty i po prostu wyślę na jej revolutowe konto? Czy dobrze myślę? I jaką mniej więcej zapłacę prowizję? Proszę o odpowiedź w wolnej chwili bo strasznie się denerwuję, że coś pokręcę. Pozdrawiam:)
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dokładnie tak. Tylko nie wiem, jaki jest maksymalny limit transakcji na karcie Millennium – może trzeba będzie podzielić doładowanie na kilka dni. Limit bezpłatnej wymiany waluty w tym planie to 5000 zł na miesiąc, czyli reszta będzie obciążona prowizją 0,5%. Proszę nie wymieniać walut w weekend, bo wtedy jest dodatkowo jeszcze 1% prowizji.
 182. Agnieszka pisze:
  Dzień dobry. Od paru lat nie korzystam z revoluta, chce trwale zamknąć konto. Karta standard fizyczna wkrótce przestanie działać. Czy powinnam przed zamknięciem konta anulować kartę (trwale ją zamknąć z poziomu aplikacji – karty)? Tak samo automatycznie chyba utworzyły mi sie karta wirtualna i jednorazowa karta wirtualna, nie mam pojęcia co to jest. wystraszylam się ja to zobaczyłam. Czy też tak samo je usuwam jak standardową? Nie chcę mieć za parę lat przykrych niespodzianek, że mam płacić za jakieś karty czy konto. Baaardzo proszę o odpowiedź
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Agnieszka, karty są bezpłatne, ale dla spokoju możesz je oczywiście wcześniej zamknąć w aplikacji. Nie widzę przeszkód.
 183. Loki pisze:
  Witam serdecznie

  Na wstępie dziękuję za obszerny artykuł .
  Doczytałem , zrozumialem – nie działa 😅

  Konto Revolut mam już bardzo długi czas od momentu gdy ta opcja zagościła w PL .
  Ustawiłem walutę w PLN i doladowywalem karta z banku polskiego.
  Aktualnie nie mam takiej możliwości.

  Poprosiłem znajomego aby przelał na moje konto PLNY gdyz byłem w podróży i zabrakło mi środków

  Podałem wszystkie dane do przelewu zgodnie z tym co widnieje w zakładce na moim rachunku.
  Przelew wyszedl od dawcy bez problemu ( tutaj uwaga opłata za transakcje 20zl w Santander)
  Ale u mnie na koncie został cofnięty

  Czy wiesz co moze być przyczyną ?
  Czytałem o jakiś zmianach związanych z PL, ale czy to dotyczy również przelewów?

  • Loki pisze:
   Napisałem do supportu

   Okazało się że moje konto dostało IBAN UK i nie może obsługiwać żadnych transakcji , zostało zablokowane..
   Rozpoczeli proces migracji która ma potrwać kilka tygodni.
   Szkoda że nie sprawdziłem tego przed wyjazdem .

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Loki, a powiedzieli z jakiego powodu dostałeś IBAN z UK? Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją. Konta lokalne z pln zostały zamknięte rok temu, ale normalnie w aplikacji nadal są, można je doładować kartą lub przelewem, tylko przelew jest liczony jako międzynarodowy i kosztuje więcej. Zmieniałeś rezydencję podatkową na UK w aplikacji?
  • Loki pisze:
   Przez długi czas nie korzystałem z Revolut , przespałem okres zmian związanych z PL jednak miałem tam ulokowane środki.
   W zeszłym miesiącu trochę podróżowałem więc wróciłem do apki i jedyne co zauważyłem to IBAN z początkiem GB
   Nic nie zmieniałem , próbowałem w ten sposób przesłać środki na swoje konto ale wszytko było blokowane.
   Dlaczego do tego doszło nie mam pojęcia .
 184. Mariusz pisze:
  Dobry wieczór Pani Magdo,
  Chciałbym się dowiedzieć czy przy założeniu nowego konta czy mogę skorzystać z linku promocyjnego który znalazłem na polskiej stronie internetowej mieszkając w UK i podpinając angielską kartę bankową – czy to przejdzie ??
  I jak założyć konto najlepiej ? Jest możliwość założenie konta na polskiej stronie revolut czy muszę na angielskiej ?? czy to automatycznie się odbywa po wsiadaniu danych os. adresu zamieszkania angielskiego konta bankowego it’d..

  Pozdrawiam

 185. Mariusz pisze:
  Dobry wieczór Pani Magdo,
  Chciałbym się dowiedzieć czy przy założeniu nowego konta czy mogę skorzystać z linku promocyjnego który znalazłem na polskiej stronie internetowej mieszkając w UK i podpinając angielską kartę bankową – czy to przejdzie ??
  I jak założyć konto najlepiej ? Jest możliwość założenie konta na polskiej stronie revolut czy muszę na angielskiej ?? czy to automatycznie się odbywa po wsiadaniu danych os. adresu zamieszkania angielskiego konta bankowego it’d..

  Pozdrawiam

  • Mariusz pisze:
   Przepraszam za dwie takie same wiadomości 🙈😊
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Niestety nie do końca wiem, po czym jest to definiowane, ale wydaje mi się, że raczej po linku. I jest pewna różnica w samych kontach. Mając założone konto w UK nie będziesz miał lokalnego konta w złotówkach, więc nie będziesz mógł na przykład robić darmowych przelewów do polskich banków, na przykład opłacać rachunków.
 186. Agata pisze:
  Czemu od rana nie mogę zasilić konta z powiazanej karty. Wczesniej nie bylo problemu. Niby wszystko przebiega ok a konto nie jest zasilane. Agata
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Najprawdopodobniej chodziło o dość dużą awarię sieci.
 187. Mariusz pisze:
  Jeśli korzystasz z konta bankowego w Polsce to od godziny porannych jest potężna awaria internetu więc i banki mają problemy z przelewami it’d…

  https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/internet/powazna-awaria-internetu-uzytkownicy-zglaszaja-problemy-z-dostawcami-sieci-i-bankami/9bc922c

 188. Marcin pisze:
  Dzień dobry. Mam pytanie – mam 2 konta w Revolucie: w PLN i EUR. Jak przelać środki (wymienić) z konta w PLN na konto w EUR ?
 189. Konrad pisze:
  Cześć Magda,
  Mam 2 pewnie banalne pytania ale jestem zupełnie początkujący, dopiero co założyłem konto i zamówiłem kartę fizyczna, przelałem też środki i narazie są na koncie w PLN.
  Prawodpodobnie będę wybierał się do Czech i nie wiem jak to zrobić najlepiej ??
  1) czy wymienić sobie część PLN na Czk i wtedy jak dobrze zrozumiałem zarówno wypłaty w bankomatach będą w Czk z tej puli która wymieniłem, tak samo płatności kartą w sklepach będą w Czk z wymienionej puli ?

  2) spotkałem się z opinią że ktoś płacił w Tesco w Czechach i zamienili mu płatność na Euro nie na korony co skutkowało podwójnym przewalutowaniem i strata 5-6% — inny użytkownik odpowiedział że to może wina sprzedawczyni która nie była świadoma i wybrała płatność w walucie karty (GBP) bo też tak miał. —- czy da się czegoś takiego uniknąć i czy to wogole jest możliwe???

  Dziękuję

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Możesz najpierw wymienić na korony, a możesz po prostu mieć złotówki, i wtedy Ci automatycznie przewalutuje w momencie zakupów/wypłaty. Ale jeśli masz w planach używać karty w weekend to lepiej jest przewalutować wcześniej, ponieważ w weekendy do kursu doliczana jest prowizja 0,5%, czyli będzie drożej.
   Co do opisywanej sytuacji, ciężko mi się odnieść, bo mam za mało szczegółów. Teoretycznie mogło tak być – na przykład przy wypłatach z bankomatów bankomaty bardzo często pytają, czy wypłata ma być w walucie danego kraju, czy w walucie karty. I wtedy wybieramy zawsze walutę kraju, w którym jesteśmy. Polecam po prostu zawsze patrzeć na terminal, jakie komunikaty się wyświetlają. Ja wielokrotnie płaciłam w różnych krajach i nigdy mi się taka sytuacja nie przydarzyła.
  • Aida pisze:
   Zakładam, że sprzedawca nie odrzucił DCC, więc przewalutowanie było niekorzystne.
 190. Konrad pisze:
  @Magda

  Dziękuję Ci bardzo serdecznie. Nie znalazlem w Twoich wpisach albo niedokładnie czytałem informacji czym różni się jednorazowa karta wirtualna od tej wielokrotnego użytku i dlaczego właśnie ta pierwsza jest płatna a drugą nie ?!
  Ja jeszcze nie otrzymałem karty fizycznej ale mam na swoim koncie informacje „karta wirtualna. Gotowa do użycia” ale nic za nią nie płaciłem !!
  Ponieważ jak wspomniałem nie otrzymałem jeszcze karty fizycznej czy mogę za pomocą tej karty wirtualnej zakupić winietę elektronicznie tak żeby płatność była natychmiastowa bo przelewem to może trwać około 5 dni a ja będę potrzebował prawdopodobnie szybciej ??
  Dziękuję

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Proszę bardzo 🙂 Ogólnie to ten artykuł ma już kilka lat i część informacji jest nieaktualna, muszę go kiedyś znów zaktualizować. Na przykład obecnie obie karty, i jednorazowa i wielorazowa są darmowe. I oczywiście możesz normalnie używać już tej wirtualnej do płatności.
 191. Łukasz pisze:
  -Magda

  Na zamówionej dopiero karcie fizycznej widnieje data valid thru 27/03 a dotrzeć ma za około tydzień?! Nie ma podanego roku ale mam nadzieję że to nie jest błąd i nie dostanę karty która już jest przeterminowana ?! Thx

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Myślę że to błąd. Nie słyszałam o takim przypadku, żeby ktoś otrzymał przeterminowaną kartę.
 192. Konrad pisze:
  @Magda
  Mam takie dość nietypowe może pytanie bo nigdzie nie zauważyłem żadnej wzmianki na ten temat a pewnie dla Ciebie to są oczywistości?!

  * Co z rozliczeniem podatkowym od odsetek na takim koncie zagranicznym, jeśli nasz rachunek jest jakoś tam oprocentowany ?? U nas jest automatyczny podatek belki a jak do tego podejść w takim przypadku jeśli nasze środki leżą sobie na takim zagranicznym rachunku ?
  * czy z takiego Revoluta mogę sobie robić darmowe przelewy w Eur na konta eurowe w innych bankach zagranicznych ??
  Dziękuje

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Co do podatku – z tego, co kojarzę, Revolut nie odprowadza żadnych podatków do Polskiego US. Jeśli zatem ktoś chce płacić podatki od zysków, musi sam to zgłaszać. Możesz podpytać jeszcze na czacie w aplikacji dla pewności.
   Jak najbardziej, przelew sepa w euro 🙂
 193. Przemysław pisze:
  Jeżeli nie zabezpieczę środków w walucie danego kraju, to przewalutowanie z PLN mocno niekorzystnie wychodzi? czy po kursie takim samym jakbym wymienił na tą walutę w Revolut?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Przemysław, niestety, ale nie rozumiem zupełnie o co chodzi. Czy możesz rozpisać pytanie bardziej szczegółowo?
  • Przemysław pisze:
   Częściowo już znalazłem odpowiedzi podczas przeglądania wszystkich dyskusji do tematu ale to co mnie najbardziej interesuje to to jak będąc za granica np w Czechach wymieniam sobie złotówki na korony po kursie X, czy jak korony mi się skończą i Revolut będzie przewalutowywać ze złotówek to po takim samym kursie X czy innym i na dodatek niekorzystnym?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Po innym, aktualnym na moment transakcji. A czy niekorzystnym – tego nie wiesz. Na pewno gorszy kurs będzie w weekend+prowizja. Ale w zwykły dzień może się okazać, że kurs będzie niższy, niż ten przykładowy X.
 194. Mateusz pisze:
  Witam, Chciałbym zapytać jak mogę przelać pieniądzę na karte wirtualna ? Zrobiłem rezerwacje poprzez Booking na karte wirtualna z tym, że nigdy z niej nie korzystałem i prawde mówiąć nie mam pojęcia jak mogę szybko wpłacić pieniądze na karte wirtualna. Chce przelać z normalnego konta revolut na karte wirtualna.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Mateusz, nic nie musisz przelewać. Karta wirtualna jest podłączona do kont Revolut. Masz pieniądze na koncie = możesz płacić kartą.
 195. jacek pisze:
  Cześć, da się normalnie płacić zbliżeniowo kartą wirtualną przez np. google pay?
 196. Katarzyna pisze:
  Mam pytanie
  z kartą Revolut dopiero zaczynam.Mam pieniądze już wpłacone. Co muszę zrobić technicznie np. na stacji benzynowej na Islandii (tam jadę) żeby zapłacić za benzynę? Może to i głupie pytanie, ale póki co nie znalazłam na nie odpowiedzi. Dziękuję za informację
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Zapłacić kartą 🙂 Ewentualnie wcześniej wymienić walutę ze złotówek, bo na przykład w weekendy doliczana jest prowizja i są gorsze kursy.
 197. Elżbieta pisze:
  Dzień dobry,
  Jakburuchomić pasek magnetyczny na karcie żeby nie mieć problemów w płaceniu w USA?
 198. Iwona pisze:
  Dzień dobry,

  wczoraj założyłam revoluta i dziś chciałam zasilić konto. W momencie zakładania podpięłam kartę z automatu (jest to karta debit). Niestety dziś nie mogę zasilić konta i pojawia się komunikat, że mam „ograniczone konto”. Dodam, że mam kartę bankomatową w Pekao SA. Proszę o pomoc.

  • ash pisze:
   Skontaktuj się z bankiem , niektóre banki nie lubią Revolta . (chyba że ustawiony limit Ci nie pozwolił).
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Sprawdź limity na karcie z Pekao. Może w tym jest problem.
 199. Iwona pisze:
  Nie wiem o co chodzi, bo mam zablokowane konto na Revolucie. Przelew chciałam zrobić tylko na 100 PLN zatem nie problem tkwi w kwocie. Prosili o powtórne przesłanie zdjęcia z paszportu, dowodu osobistego i mojego selfi, ale niestety nie pomogło, bo konto nadal zablokowane i nie mogę wykonać żadnego ruchu. Anulowali wysyłkę karty i na moją prośbę dokonali zwrotu środków za jej wysyłkę, jednakże nie mam dostępu do tych środków i nie mogę ich przelać na konto innej osoby w Revolucie. Jak próbuję pojawia się komunikat „na twoje konto zostały nałożone ograniczenia”. Smutek wielki, ale ewidentnie Revolut nie chce mieć mnie w swoim gronie 🙁
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Iwona, a czy podali jakieś informacje, dlaczego zablokowali Ci konto? Trochę dziwna sytuacja, co prawda sporo użytkowników narzekało na to, że Revolut blokuje konta, ale wynikało to raczej z tego, że mieli zastrzeżenia co do przelewów na konto czy z konta. A skoro to nowe konto, weryfikacja poszła to nie mam pojęcia, co się takiego dzieje.
 200. Piotr pisze:
  Jeżeli chcę mieć jednocześnie Kuny oraz Euro na wirtualnej karcie, to jak to wygląda podczas płatności? Mam do wyboru na terminalu jaką chcę użyć walutę?
 201. Iwona pisze:
  Szanowna Pani,
  mam całą korespondencję z chatem, której nie chciałabym zamieszczać, ale dostałam informację, że mam przedstawić ile zarabiam. Po czym dostałam maila, że za 60 dni moje konta zostanie zlikwidowane. Jest Pani w stanie mi pomóc w tej sytuacji, bo nie wiem co robić, gdzie popełniłam błąd przy zakładaniu konta.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Niestety, nie mam pojęcia, co może być przyczyną. Revolut absolutnie nie udzieli mi informacji o koncie innego użytkownika.
 202. Szymon pisze:
  Mam pytanie dotyczące płatności za granicą. Mam powiedzmy 1000 PLN na koncie i dodatkowo konto w euro, na którym mam 1000 EUR. Czy płacąc np. za paliwo w kraju gdzie obowiązuje EUR kwotę 100 EUR to te 100 EUR będzie odjęte z mojego konta PLN (przeliczone) czy będzie ściągnięte z mojego konta w EUR? Pozdrawiam
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Szymon, w pierwszej kolejności powinno być sprawdzane konto w danej walucie, czyli w euro 🙂
 203. Szymon pisze:
  Dzięki bardzo za odpowiedź. Przetestuję. W razie draki zawsze można przelać z powrotem tj. z euro na PLN
 204. Krzysztof pisze:
  Witaj Magda.
  Super, że jesteś taka pomocna.
  W jednym z postów (2 czerwca 2022) napisałaś: „Zapłacić kartą 🙂 Ewentualnie wcześniej wymienić walutę ze złotówek, bo na przykład w weekendy doliczana jest prowizja i są gorsze kursy.”
  W sierpniu jadę na Chorwację. Czy dobrze rozumiem, że jeśli na karcie Revolut będę miał tylko złotówki, a będę chciał np. na stacji zapłacić za paliwo W WEKEEND, to zapłacę prowizję – i dlatego lepiej mieć na koncie również kuny (złotówki przewalutowane na kuny w tygodniu)?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dzięki, nie ma za co 🙂
   Dokładnie tak, jak napisałeś – na weekendowe wydatki lepiej jest wymienić walutę wcześniej, w tygodniu, żeby uniknąć tej prowizji 🙂
 205. Sylwia pisze:
  Cześć, super poradnik!
  Jeśli zadam pytanie, które już było to bardzo przepraszam, ale nie mogę przebić się przez wszystko 🙂

  Otóż: Czy jeśli po wakacjach zostaną mi na koncie revolut środki i będę chciała przelać je z powrotem do mojego polskiego banku, to czy zapłacę za to jakąś prowizję? W jaki sposób zrobić ten zwrot?
  I drugie pytanie, czy jeśli założę dodatkowe konto e revolut na którym będzie turecka waluta i doładuję je w środku tygodnia a następnie zapłacę kartą z tego konta w weekend np. na stacji benzynowej za paliwo, czy również zapłacę jakąś prowizję za taką płatność? Czy zapłacę prowizję tylko wtedy gdybym korzystała w wersji dla leniów czyli płaciłabym z złotówkach i samo by mi przeliczało.

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dzięki 🙂
   Dodajesz konto w złotówkach i robisz na nie przelew, bez opłat 🙂
   I dokładnie tak, jak napisałaś – prowizja byłaby w weekend wtedy, gdybyś nie miała wcześniej wymienionej waluty i nastąpiłoby przewalutowanie w weekend.
 206. Rafał pisze:
  Czy aktualnie zablokowana jest możliwość zakładania kont w aplikacji? Od rana nie jestem w stanie zweryfikować i przeprowadzić rejestracji konta za pomocą sms – aplikacja nic nie wysyła (taka sama sytuacja na dwóch nr tel.). Wskazówki z pomocy na nic się zdają.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Niestety, nie mam pojęcia. Ja ostatnio miałam podobny problem, tylko że z aktywowaniem aplikacji na nowym telefonie. Cały czas się coś zawieszało.
  • Radek pisze:
   Dzień dobry, proszę o informację czy można kartę wirtualną revoluta podpiąć dziecku w telefonie np. pod ApplePay? Dziecko wyjeżdża na obóz do Bułgarii i chciałbym aby płatności zbliżeniowe wykonywane były właśnie w ten sposób. Czy jest to możliwe?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Chyba nie powinno być z tym problemu. Proszę spróbować wcześniej to zrobić przed wyjazdem, żeby sprawdzić, czy wszystko na pewno działa.
 207. Rafał pisze:
  Rozumiem, że sama aplikacja w tym czasie działa i można z niej korzystać zgodnie z przeznaczeniem?

  P.S. Wieczorem się udało.

 208. Adam pisze:
  Dzien dobry. Posiadam zasilone konta PLN, USD i EUR w Revolut. Jakie konto zostanie obciazone jesli platnosc zostanie wykonana w innej walucie (np dolar australijski) a konta w tej walucie nie mam.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Waluta do użycia jest wybierana przez kartę w następującej kolejności:
   1. waluta płatności (np. jeśli jesteś w Wielkiej Brytanii i dokonujesz transakcji w euro, obciążone zostanie Twoje konto w euro);
   2. Twoja waluta podstawowa (PLN) określana na podstawie adresu domowego;
   3. kolejna aktywna waluta z wystarczającym saldem.
 209. ewa pisze:
  w wersji plus niby mogę otworzyć przynajmniej 2 konta junior , a ja mogłam otworzyć tylko dla 1 dziecka , drugie mi już się nie dodaje , tzn nie ma gdzie dodać . moze jakas podpowiedz jak to zrobic , dzieci 11 i 13 lat , wiec powinny sie łapac
 210. Ania pisze:
  Dzień dobry. Chcę wpłacić złotówki na moje konto Revolut za pomocą „Łatwego przelewu bankowego”. Jednak do wyboru są tylko dwa banki (ING i mBank), a mojego, Santander a, nie ma. Da się coś z tym zrobić?
 211. Monika pisze:
  Zamówiłam kartę fizyczną, która powinna do mnie dojść wczoraj. Nie można sprawdzić lokalizacji przesyłki w aplikacji. Co można zrobić w takim przypadku? Czy może to być spowodowane okresem wakacyjnym i mam poczekać czy odrazu zamówić kolejną kartę zastępczą?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Proszę napisać na czacie, niech sprawdzą, co się dzieje z kartą.
 212. Monika pisze:
  Napisałam jednak odpisali mi że nie wiedzą bo nie ma opcji śledzenia.
 213. Ania pisze:
  Pani Magdo, bardzo proszę o podpowiedź, czy przelew z konta walutowego euro (w polskim banku) na konto euro Revolut to konto lokalne (bez prowizji) czy międzynarodowe (z prowizją)? Z góry dziękuję.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Taki przelew pójdzie jako przelew SEPA, czyli przelew w euro w krajach EOG. W większości banków są one za darmo 🙂
 214. Piotr pisze:
  Chciałem tylko podziękować za wszystkie porady. Pierwszy raz z kartą Revolut w Chorwacji, bardzo się przydała! 🙂
 215. Andrzej pisze:
  Dzień dobry. Pytanko mam : czy nadal obowiązuje promocja cyt. : „Obowiązuje … do odwołania. Za założenie konta Revolut możesz otrzymać 50 zł przelewem na konto w Revolucie … 50 zł otrzymasz na swoje konto w Revolut w ciągu 3 dni od momentu wykonania pierwszej wymaganej płatności.” ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tak, o zakończeniu dostaniemy informację i wtedy ściągniemy promocję ze strony 🙂 Dopóki jest można korzystać.
 216. Andrzej pisze:
  Dziękuję za odpowiedź. We wtorek wieczorem (przez link z Waszej stron) założyłem konto i w trakcie zakładania wybrałem tylko kartę wirtualną (oraz jednorazówki), wczoraj zapłaciłem jednorazówkami za zakupy w internecie: Shxxxx – 30 zł i 7 zł za Disney+, Pytanie : czy już spełniłem warunek i do 3 dni otrzymam ww. 50 zł ?
  Drugie pytanie – w trakcie zakładania konta nie zamówiłem karty plastikowej, czy mogę to zrobić teraz i za wysyłkę nie będę musiał płacić (ok. 28,99 zł) ?
  Trzecie pytanie: w rozmowie z bootem (jeżeli dobrze zrozumiałem) aby otrzymać Polski numer konta muszę czekać na maila od Nich, czy wiadomo ile dni to trwa … średnio ?
  Czwarte to tylko pochwała, dzięki Waszej stronie otrzymałem za swoją kartę (i żona za swoją) od banku Citi : dwa telefony – tak jak opisywaliście na Waszej stronie. Ponieważ chcieliśmy zrezygnować z kart (po pewnym okresie itd.) Citi dodatkowo (po łatwych do spełnienia warunkach) wypłaciło gratis : 300 zł żonie, a dla mnie 200 zł. Warto poznawać Wasze promocje, a jak widać na moim przykładzie potrafią być jeszcze bardzie „dochodowe”.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Moim zdaniem warunki spełnione do otrzymania nagrody.
   Kartę fizyczną możesz zamówić w każdym momencie, ale opłata moim zdaniem zostanie pobrana.
   Co do ostatniego niestety nie wiem. Kiedyś parę lat temu było inaczej i konto w PLN było od razu dodawane.
   I dziękujemy za miłe słowa 🙂
 217. Andrzej pisze:
  Co do punktu 3, boot poinformował mnie, że PL IBAN przydzielają sukcesywnie, lecz obecnie mają jakieś tam problemy techniczne (z Ich strony) mam czekać.
  • Andrzej pisze:
   Otrzymałem dzisiaj wyżej opisana premię 50 zł. czekałem 7 dni (i dwie rozmowy z konsultantem na czacie), ale jest. Dzięki i pozdrawiam.
 218. Mariusz pisze:
  witam,nie moge dodac konta revolut do jednej z aplikacji sts.podajac numer konta wyskakuje ze jest niepoprawny numer
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   A może trzeba podać z IBANEM? Trudno mi powiedzieć w czym leży problem na odległość.Bardziej szukałabym przyczyny w tej aplikacji, która nie chce dodać nr konta.
 219. Agnieszka pisze:
  Dzień dobry, czy nie można już założyć konta w euro? nie wyświetla się na liście możliwych walut…
  Dobrego dnia
 220. Lukasz pisze:
  Witam
  Czy ktos orientuje sie czy dalej nie jest naliczana oplata za doladowanie revoluta z kk mbank?
  Jezeli taka oplata jest naliczana to czy to sie dzieje od razy czy dopiero na koniec miesiaca?
 221. Dorota pisze:
  Witam. Czy posiadając konto walutowe jest sens zakładać revolut? Nigdzie nie ma porównania
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   To zależy, do czego ma służyć i jakie są potrzeby. Nie potrafię odpowiedzieć na tak zadane pytanie.
  • Nel pisze:
   Witam. Właśnie założyłam Revolut i chciałabym zasilić konto złotówkami z konta PLN w ING. Od godziny szukam info czy ten przelew będzie płatny i napotykam sprzeczne informacje, że Revolut nie ma polskich nr IBAN, w innym artykule że już je przywrócono. Ale kiedy chcę zrobić wpłatę aplikacja pokazuje rachunek LT więc chyba jednak przelewy z konta w PLN na Revolut są płatne? Czy może to Pani potwierdzić?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Albo źle patrzysz, albo może być tak, że jeszcze nie otworzyli Ci konta lokalnego w PLN. Po wybraniu na koncie w PLN opcji wpłać – standardowy przelew bankowy powinny podstawić się dwie opcje: przelew lokalny z polskim IBAN i przelew SWIFT z nr konta na Litwie.
   Jeśli nie masz nr konta lokalnego, napisz do Revoluta w aplikacji na czacie. Zawsze też możesz doładować konto w złotówkach kartą bankową za darmo i natychmiastowo.
 222. Nel pisze:
  Bardzo dziękuję za odpowiedź. Skontaktowałam się z nimi na czacie i otrzymałam informację, że moje konto nie spełnia jeszcze wymogu nadania IBAN polskiego. Niestety ponieważ rozmowa odbywała się przez translator nie dowiedziałam się do końca dlaczego- uzyskałam tylko informację że zmieni się to automatycznie. Ale nadal nie wiem kiedy.
 223. Tal pisze:
  Witam. Jestem nowy z Revolutem. Czy jeśli chcę przelać środki z konta PLN revoluta na moje konto w banku bez prowizji to powinienem zrobić zwykły przelew bankowy? Bo za przelew na kartę debit do mojego banku revolut bierze zawsze 0.7%. I jeszcze widzę, że moje konto PLN na revolucie ma LT IBAN, więc też nie mam pewności czy nie śpiewają za to prowizji. Dzięki.
 224. łukasz pisze:
  Witam. Czy ja dobrze rozumiem, że jak założę konto w revolut, przeleję jakąś kwotę w zł, kupię za nią euro to za granicą będę mógł płacić tym euro? I pobierze dokładnie cenę z tych środków, które mam na koncie? Poza tym czy jakieś opłaty za konto są? Czy jak nie będę używał go przez rok to będę musiał za nie płacić?
 225. Małgorzata pisze:
  Szanowna Pani, serdecznie proszę o pomoc.
  chciałabym założyć córce kartę Revolut – w tej chwili niepełnoletniej. 18 lat skończy 25 maja (czwartek). 30 maja (wtorek) ma wykupioną wycieczkę do Korei (to prezent urodzinowy, o którym jeszcze nie wie). Nie mogę jej teraz założyć konta walutowego, bo po uzyskaniu pełnoletności zmieniają się warunki takiego konta. Nie mogę założyć na siebie i wysłać z moją kartą, bo to mi stanowczo w kilku bankach odradzano, jako nielegalne, nawet za moją zgodą. Jeżeli rano w dniu jej urodzin założę konto, to nikt nie da mi gwarancji („po drodze” jest weekend), że do poniedziałku przed wylotem dotrze fizyczna karta do konta walutowego… Czy taka sama sytuacja będzie miała miejsce z kartą Revolut? Tzn- czy tej również nie mogę założyć na siebie i dać dziecku do korzystania podczas podróży? Serdecznie proszę o pomoc- to dla mnie bardzo ważna kwestia, toteż proszę o zrozumienie, za co z góry serdecznie dziękuję.
 226. Piotr pisze:
  Mam trzy konta we frankach, euro i złotych. Płacę w Szwajcarii z konta we frankach. Kończą się pieniądze zostanie obciążony rachunek w złotych. A gdy i tam będzie pusto czy zostanie obciążone konto w euro czy transakcja zostanie odrzucona?
 227. Piotr pisze:
  Mam trzy konta we frankach, euro i złotych. Płacę w Szwajcarii z konta we frankach. Kończą się pieniądze zostanie obciążony rachunek w złotych. A gdy i tam będzie pusto czy zostanie obciążone konto w euro czy transakcja zostanie odrzucona?
 228. Piotrek pisze:
  Witam
  Mam konto w Revolut z IBANEM LT. Nie mogę dodać tego numeru w systemie EURONET, pomimo że konto jest w PLN. Czy jest jakiś sposób ?. Z góry dziękuję za odpowiedź
 229. Monika pisze:
  Witam.
  Revolut chce zweryfikować moje dane podatkowe (jestem nowym użytkownikiem). Wchodzę do aplikacji i nigdzie nie znalazłam miejsca gdzie powinnam wpisać mój NIP. Proszę
  o pomoc
  • Moniaki.pl pisze:
   Chodzi o konto biznesowe lub premium? Pytam, bo NIP nadawany jest tylko osobom z działalnością gospodarczą i nie przypominam sobie, żeby o to prosili. Normalna weryfikacja odbywa się poprzez przesłanie zdjęcia dowodu lub ew. wyciągi z innych kont, aby zweryfikować źródło dochodów. Jeśli weryfikacja jest potrzebna wtedy na górze aplikacji wyświetla się odpowiednie okienko.
 230. Robert pisze:
  Dziękuję Pani Magdaleno za wyczerpująco-wyjaśniający, jak krowie na granicy, artykuł, co, jak,po co i za ile w tym revolucie
 231. Ewa pisze:
  Witam. W wersji standard limit miesięczny przewalutowania wynosi 5000 zł, ponad to pobierana jest prowizja. Ale czy to oznacza, że jeśli np w kwietniu zamienię sobie 5tys.zł na euro na koncie, potem w maju znów zrobię to samo, to czy np w czerwcu mogę zapłacić kartą równowartość tych 10tys.zł w euro za granicą i nie będzie pobrana dodatkowa prowizja czy limit 5 tys.zł liczy się do zrealizowanych płatności w danym miesiącu?
  • Moniaki.pl pisze:
   Jeśli będziesz płacić euro, które masz już na koncie (bo zamienisz je ze złotówek w kwietniu i maju) to nie masz żadnej prowizji. Limit dotyczy tylko przewalutowania, a tutaj żadnego przewalutowania w czerwcu nie będzie.
 232. Magdalena pisze:
  Gówniany bank ,nie mogę wypłacić pieniedzy w polskim bankomacie
  • Moniaki.pl pisze:
   Jakiej sieci to bankomat? Słyszę po raz pierwszy, aby ktoś miał z tym kłopot.
  • Aneta pisze:
   Ja u siebie też nie widzę żadnego bankomatu z którego mogłabym wypłacić np. Euro.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Mówimy o Polsce? Jeśli jesteś w Polsce, to trudno oczekiwać bankomatów w innych walutach. Owszem, są niekiedy np. na lotniskach, ale przeważnie należą do Euronetu i pobierają duże prowizje za wypłaty, nie mówiąc już o tym, że często następuje przewalutowanie po niekorzystnym kursie. Ogólnie odradzam.
 233. Dorota pisze:
  Zarejestrowałem się w aplikacji skanując prawo jazdy, nadal nie mam numeru konta. Wyświetla się wkrótce. Trwa to już dobę
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nie sądzę, by można było założyć konto na prawo jazdy. Kiedyś była taka możliwość, potem trzeba było dosłać dowód lub paszport.
 234. Mike pisze:
  Witam. Czytam to wszystko i w moim przypadku wychodzi słabo.
  Zamówiłem kartę Revolut – fizyczną. Pierwsze doładowanie z karty kredytowe CitiBanku. Opłata/prowizja 8 czy 10%.
  Konto osobiste mam w mBanku, karty debetowej nie posiadam, bo nie jest mi do niczego potrzebna.
  Jak bezkosztowo, i szybko doładowywać Revoluta, zwłaszcza podczas wyjazdu w takim przypadku?
  Czyjąś kartę debetową? I czy każdego banku?

  Mario

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tak, doładowania z karty kredytowej Citibanku od pewnego czasu są obarczone prowizjami. Możesz albo doładować czyjąś kartą (kiedyś nie można było, potem z tego, co mi czytelnicy pisali, to się zmieniło i już można), albo przelewem, jeśli masz konto lokalne w PLN na Revolucie. Z tym że przelew jak to przelew, nie będzie natychmiast zaksięgowany.
 235. Justyna pisze:
  Dzień dobry

  Konto założyłam w 2019 roku i wtedy otrzymałam kartę. Wtedy najprawdopodobniej nic już z nią nie robiłam. Teraz chciałabym ją podpiąć ale po wpisaniu numeru karty podaje mi informację „This card cant be linked”. Proszę o informację o co chodzi?

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Może straciła ważność? Albo ją zastrzegłaś lub została czasowo zablokowana? Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie bez wglądu do aplikacji, a takiego nie mam. Proszę napisać na czacie do supportu Revoluta, niech sprawdzą, czy z kartą wszystko jest ok.
 236. Joanna pisze:
  Witam
  Mama założyła revolut mieszkając w Anglii, na tą chwilę SWIFT pokazuje GB i kolejni numer konta, natomiast za 2 miesiące zjeżdża na stałe do Polski i zmieni numer telefonu oraz adres korespondencyjny w aplikacji.
  Musi w UK podać numer konta do wypłat emerytur i na tą chwilę nie wiemy czy podając pełny wraz ze SWIFT ma podać GB ,czy po powrocie do polski zmieniając dane w aplikacji zmieni się na inny Swift?
  Proszę o pomoc bo niestety ale na czacie nie potrafią wyjaśnić
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Niestety nie jestem w stanie tego określić. Trzeba próbować kontaktować się w tej sprawie z Revolutem do skutku, to są ich wewnętrzne regulacje, które muszą znać pracownicy.
 237. Mariusz pisze:
  Zasilenie początkowe karty Revolut (opłata za przesyłkę karty) w wys. 28,99 zł z karty kredytowej CitiBanku została obciążona przez bank prowizją w wys. 80 zł (!).
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Hmm, trochę dużo. Citi od dłuższego czasu pobiera prowizję za zasilenie Revoluta, ale jest to „10% wartości Transakcji nie mniej niż 20 zł”. Coś mi się nie kalkuluje. Napisz do nich reklamację i zapytaj, skąd taka kwota?
 238. Piotr pisze:
  Dzień dobry ,
  Jakiś czas temu założyłem konto z kartą Revoluta.
  Plan karty Revolut Plus.
  Niestety karta nie doszła na czas przed moim wyjazdem i chciałbym zrezygnować z tego planu ale pozostać w wersji podstawowej.
  Dzisiaj jest ostatni dzień na rezygnację z tego planu niestety w żaden sposób nie mogę wejść przez wskazany link do portalu i dokonać ewentualnej zmiany czy rezygnacji.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Proszę napisać na czacie w aplikacji. Znam podobny przypadek, pobrała się opłata za plan i po wiadomości zwrócili środki.
 239. Aga pisze:
  Czesc Magda
  Swietny artykul.
  Dodam z nowosci (2023) przelewy juz nie maja iban.
  Zrozumialam ze moge uzywac karty wszedzie i oplat za uzycie karty czy to Europa USA Azja czy Australia-nie pobieraja. Jedyne pobrania sa za spredy w wymianie walut.
  Pozdrawiam Aga
 240. Roland pisze:
  proszę mi napisać czy mogę przelać euro z konta revolut na konto walutowe np Santander
 241. Zbigniew pisze:
  Dopiero zaczynam ale instrukcje daly mi naprawde wiele i dzieki nim sporo funkcji juz rozpracowalem.
  Dzieki za konkretne rady i pozdrawiam!
 242. Robert pisze:
  witam a jezeli mam na karcie dolary euro i lewy to bedac w bulgari karta automatycznie pobierze mi lewy czy musze w aplikacji przelaczyc na lewy dziekuje i pozdrawiam
 243. Jarek pisze:
  Dzień dobry,
  co to jest „płatność lokalna z konta karty kredytowej” (Local payments from a Credit Card account)? Występuje w polskiej wersji regulaminu, w wersji dla UK tego nie ma. Szukałem wyjaśnienia w obu językach, ale nie znalazłem – a prowizja od takiej transakcji to 6% (dokładnie 5,99%).
 244. Mateusz pisze:
  Witam, wybieram się na Węgry. I tu moje pytanie. Czy lepiej przewalutować sobie zł na forinty czy nie ma zbytniej różnicy i mając na koncie PLN płacąc np w restauracji sam sobie Revolt przewalutuje ze złotówek na forinty po podobnym kursie? Dziękuję za odp
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   W dzień powszedni nie ma różnicy. Natomiast warto sobie przewalutować na zapas przed weekendem.
 245. Doktorata pisze:
  Witam. Mam konto ale nie mam plastikowej karty. Czy mogę wypłacić pieniądze z bankomatu?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Po podłączeniu karty wirtualnej do google pay lub apple pay, jeśli bankomat ma taką opcję zbliżeniową powinno się udać.
 246. Krzysztof pisze:
  Czy można przesłać kwotę EURO z karty Revolut na konto bankowe w Polsce w EUR a nie w PLN?
 247. Ewa pisze:
  Witam, mam problem i może tutaj uzyskam odpowiedz – chciałam za pomocą karty jednorazowej zapłacić za hotel na Malcie do którego wybieram sie za kilka tygodni. Zrobiłam zakup, podałam numer karty i wydawało mi się, że wszystko ok aczkolwiek z konta nie zostały ściągniete pieniądze (pomyślałam, że może zrobią to za jakiś czas). Dzisiaj dostałam maila z hotelu, że nie mogą zrealizować transakcji płatniczej. Zapłata miała być za cały pobyt w hotelu – nie jakaś zaliczka.
  Na karcie były wystarczające środki aby je pobrać. Czy w przypadku takich zakupów (rezerwacje bezzwrotne /zapłata za hotel) nie można korzystać z karty jednorazowej? Zależało mi własnie dla celów bezpieczeństwa aby skorzystać z tej własnie karty jednorazowej.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Czasami hotel robi taką płatność sprawdzającą kartę — nie są pobierane pieniądze od razu, tylko na chwilę zakładana jest drobna blokada, żeby sprawdzić poprawność danych. Jeśli tak się stanie, to karta i tak policzy to jako transakcję i jej dane się zmienią, a co za tym idzie, kolejna nie będzie mogła zostać zrealizowana. Podejrzewam, że tak właśnie było w tym przypadku.
 248. Agata pisze:
  Dzień dobry, będziemy chcieli korzystać z Revolut podczas pobytu na Sri Lance. Dla tej waluty nie mozna utworzyć konta i wymienić wcześniej. Czy dla wypłat z bankomatów radzi Pani przygotować po prostu złotówki, czy może przygotować wcześniej jakiś zapas na koncie dolarowym Revolut (niezły kurs obecnie) i z nich nastąpi przewalutowanie? Czy to możliwe, że mając zarówno PLN i USD wybierze najpierw USD (zakładam, że na obu kontach będą wystarczające kwoty)?
 249. Agata pisze:
  Dzień dobry, będziemy chcieli korzystać z Revolut podczas pobytu na Sri Lance. Dla tej waluty nie mozna utworzyć konta i wymienić wcześniej. Czy dla wypłat z bankomatów radzi Pani przygotować po prostu złotówki, czy może przygotować wcześniej jakiś zapas na koncie dolarowym Revolut (niezły kurs obecnie) i z nich nastąpi przewalutowanie? Czy to możliwe, że mając zarówno PLN i USD wybierze najpierw USD (zakładam, że na obu kontach będą wystarczające kwoty)?

Napisz komentarz