Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Zakładasz darmową kartę Curve, robisz jedną płatność i zgarniasz 10 GBP (około 55 zł) od Moniaków!

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Curvenowy klientFintech

+ Skrót promocji (← kliknij i rozwiń)

Co dostaniesz?

10 funtów (około 55 zł) na karcie Curve.

Za co?

– Za założenie aplikacji i zamówienie karty Curve oraz;

– Za podłączenie do Curve swojej pierwszej karty płatniczej oraz;

– Za wykonanie kartą Curve transakcji płatniczych na łączną minimalną kwotę 10 GBP w ciągu 14 dni.

Ile to kosztuje?

Karta Curve Blue jest całkowicie bezpłatna; do 500 GBP miesięcznie przewalutowania bez prowizji, powyżej 500 GBP prowizja za przewalutowanie wynosi 2%.

Kiedy bonus?

W ciągu 1-2 dni po zaksięgowaniu pierwszej płatności, dokonanej kartą Curve.

Dla kogo?

Dla każdego, kto jeszcze nie miał Curve.

Do kiedy promocja?

Do odwołania.

Skorzystaj z tej promocji »

Nie wiem jak Ty, ale ja mam w swoim portfelu bardzo dużo kart płatniczych. Nie raz, i nie dwa zdarzyło mi się zapłacić nie tą właściwą. Albo zapomnieć o płatności do zwolnienia z opłaty za którąś z wielu kart.

W takich sytuacjach z pomocą przychodzi karta Curve. Nie dość, że pomoże Ci łatwiej zarządzać wszystkimi kartami, to na dodatek możesz założyć ją w promocji. A będzie to jedna z najłatwiejszych promocji ever na Moniakach, w której zgarniesz 10 GBP, czyli około 55 zł.

Curve – czyli wszystkie Twoje karty płatnicze w jednej

“Jedna karta Curve, by wszystkimi rządzić” – wybacz, nie mogłem się powstrzymać z odniesieniem do Władcy Pierścieni. 🙂

Curve to aplikacja na telefon i wydana do niej fizyczna karta. Do aplikacji możesz podpiąć wszystkie swoje obecne karty płatnicze (włącznie z kartami kredytowymi, czy nawet Revolutem) i wybrać którą chcesz płacić w danym momencie. Robisz wtedy zakupy tylko kartą Curve. Inne możesz zostawić w domu.

Koniec z portfelem wypchanym kartami! Od teraz wystarczy jedna.

Jest to “nakładka” na Twoje karty, nie masz tam wirtualnego portfela, który trzeba doładowywać jak w przypadku Revoluta. Transakcja jest pobierana bezpośrednio z wybranej karty.

Można by powiedzieć, że to samo robi Google Pay, tylko tam nawet nie potrzebujesz fizycznej karty, bo płacisz bezpośrednio telefonem. Więc po co Ci Curve? 

Nie każdemu odpowiada płacenie telefonem, a część osób nie ma w ogóle takiej możliwości (brak obsługi NFC, który pozwala na obsługę płatności zbliżeniowych za pomocą smartphona).

Osobiście zastanawiam się, czy po prostu nie jest łatwiej wyjąć kartę i przyłożyć ją do terminala płatniczego niż odblokowywać telefon (potem robić to ponownie, bo zanim pani w kasie nabije płatność to ekran nam zgaśnie) i jeszcze długo czekać zanim Google Pay załapie. Przy okazji kasjerka ogląda moją tapetę w telefonie.

Dobra… koniec dygresji karta kontra telefon. Zaskakujące funkcje Curve nie kończą się na zmianie wielu kart w jedną.

Z Curve możesz przenosić transakcje w czasie – dosłownie

Zdarzyło Ci się zapłacić nie tą kartą co trzeba? Mi wielokrotnie. Zwłaszcza jeśli chodzi o spełnianie warunków różnych promocji, czy wymaganych transakcji aby plastik z danego banku był bezpłatny. Nie wspominam już o sytuacjach, gdy zapominam użyć karty, która nalicza dodatkowe punkty tylko w tym sklepie.

Nic straconego. Za pomocą Curve możesz cofnąć się w czasie nawet do 30 dni wstecz. Wystarczy, że w aplikacji wybierzesz daną transakcję i masz aż 30 dni od jej wykonania/zaksięgowania, aby przerzucić płatność na inną kartę. Jedyne ograniczenie to kwota transakcji do równowartości 5000 funtów w złotówkach lub innej walucie.

Curve zwróci płatność na wybranej karcie (może to potrwać nawet kilka dni) i wykona transakcję na tej wskazanej przez Ciebie. Dla osób technicznych – włącznie z przekazaniem kodu MCC, więc punkty lojalnościowe w różnych programach będą się liczyć.

Zwróć uwagę, że płatność przeniesiona na inną kartę, będzie widniała z datą w której użyłeś/aś funkcji przeniesienia, a nie datą oryginalnej transakcji. Czyli jeśli zapomniałeś zapłacić jakąś kartą w poprzednim miesiącu i bank naliczył opłatę miesięczną, za brak spełnionego warunku bezpłatności, to niestety już Ciebie nic nie uratuje.

Inna data transakcji ma za to sporo plusów, o których piszę pod ramką.

Jak Twój bank będzie widział transakcje wykonane przez Curve?

Transakcje wykonane przez kartę Curve będą klasyfikowane jako płatności zrobione online i w historii obciążanej karty pokażą się z przedrostkiem ‘CRV’.

Tak jak wspominałem wyżej, kody MCC zostaną przekazane, więc wydawca karty będzie mógł wykryć kategorie płatności i naliczyć ewentualne punkty w programach lojalnościowych.

Dodatkowo to zweryfikowałem: po mojej transakcji podpiętą kartą kredytową, rzeczywiście bank naliczył mi punkty w programie Wizz Air. Pan na infolinii potwierdził także kod MCC sklepu, w którym robiłem zakupy.

Brakuje Ci środków na koniec miesiąca? Warto rozważyć przeniesienie wybranych kosztów z debetówki na kredytówkę, którą spłacisz od razu po otrzymaniu pensji. 🙂 Albo nawet przeniesiesz transakcje na kolejny okres rozliczeniowy i będziesz mieć dodatkowy miesiąc na spłatę.

Miałeś wykonać transakcje w promocji w tym miesiącu, a zrobiłeś ją przez przypadek pod koniec poprzedniego i to na innej karcie? Wystarczy ją przenieść. 

Do tego nie trzeba pamiętać w sklepie, którą kartą musisz zapłacić. Wystarczy że np. raz w tygodniu wejdziesz sobie w aplikacje i przypiszesz transakcje do wybranych kart. Dla przykładu, w Google Pay zawsze zapominam ustawić właściwą kartę, aby spełnić warunek jakiejś promocji, czy naliczyć sobie dodatkowe punkty/zwroty za transakcje w danym sklepie. Curve rozwiązuje ten problem. Możliwości jest mnóstwo.

To nie koniec korzyści… naliczyłem ich jeszcze 8

 1. Przewalutowanie po kursie międzybankowym – transakcje w walutach zagranicznych są rozliczane po kursie międzybankowym (jak Revolut), bez dodatkowych opłat i prowizji. Curve sam przeliczy nam daną walutę i z karty pobierze kwotę w złotówkach. Czyli z każdej karty możesz zrobić kartę wielowalutową! 

  Więcej o przewalutowaniach piszę trochę niżej.
 2. Cashback 1% przez pierwsze 30 dni – przez 30 dni od rejestracji w wersji Curve Blue będziesz mógł korzystać z cashbacku w wysokości 1% od większości wykonanych transakcji. Okres cashbacku możesz przedłużyć, polecając Curve znajomym.

  To działa. 🙂 Dostałem 1% zwrotu za zakupy w Auchan. 1 punkt to 0,01 GBP. Zrobiłem zakupy za 64 zł i dostałem 13 punktów, wartych 0,13 GBP, czyli około 64 grosze.


 3. Dodatkowa linia bezpieczeństwa – wiele osób korzysta z Curve jak z dodatkowej linii bezpieczeństwa dla swoich kart. Jeśli zgubisz jeden ze swoich plastików, to musiałbyś go od razu zastrzec w swoim banku i wyrobić nowy. A gdy zgubisz Curve, to wystarczy że zablokujesz kartę w aplikacji lub odepniesz z niej swoje karty. Numery Twoich kart nie wyciekną, więc możesz dalej z nich osobno korzystać!

  Przy temacie bezpieczeństwa, warto też wspomnieć, że transakcje wykonane przez Curve podlegają procedurze chargeback. Więc w razie czego możemy odzyskać pieniądze od nieuczciwego sprzedawcy.
 4. Nie trzeba doładowywać aplikacji – środki są pobierane bezpośrednio z wybranej karty, w momencie wykonania transakcji. Nie ma tutaj wirtualnego portfela jak np. w Revolucie. Dzięki temu nie musisz pamiętać, aby załadować środki.
 5. Wszystkie transakcje w jednym miejscu (moje ulubione <3) – znasz to uczucie, gdy trzeba logować się do kilku banków, aby podliczyć wydatki z ostatniego miesiąca? Albo sprawdzić czy na pewno wykonałeś transakcje daną kartą, aby spełnić warunek jakieś promocji? W Curve wszystkie transakcje masz w jednym miejscu. Możesz popatrzeć na listę wszystkich transakcji łącznie albo na transakcje z każdej karty osobno.

  Dla miłośników excela jest też opcja eksportu wydatków do pliku CSV.
 6. Natychmiastowe powiadomienia o płatności na telefon i/lub email – po wykonaniu każdej płatności dostaniesz powiadomienie na telefon. Dodatkowo możesz włączyć wysyłanie podsumowania transakcji na swój adres email. Bardzo ciekawa opcja dla osób śledzących swoje wydatki.
 7. Dodawanie zdjęcia paragonu, kategorii i notatek – do każdej transakcji możesz dodać zdjęcie paragonu, przydzielić kategorię wydatków, czy dodać notatkę.
 8. Nie tracisz punktów zbieranych za pomocą swoich kart  – jeśli zbierasz na swoich kartach punkty za płatności np. Mastercard Bezcenne Chwile, czy Payback to są one naliczane przy płatności za pomocą karty Curve.  

Czego brakuje

Aby nie było za różowo, znalazłem kilka brakujących elementów (choć część z tych rzeczy będzie poprawiona w nadchodzących miesiącach): 

 • PIN do karty możesz zmienić tylko w bankomacie (bezpłatnie). Nadajesz go podczas zakładania konta, ale zawsze możesz podejrzeć go w aplikacji.
 • Aplikacja jest tylko po angielsku – jeśli nie znasz angielskiego może okazać się to kłopotliwe. Polska wersja pojawi się wkrótce.
 • Brak obsługi 3-D Secure (potwierdzanie transakcji internetowych kodem SMS lub autoryzacją w aplikacji) – niektóre sklepy internetowe odrzucają karty bez tego mechanizmu.
 • Brak wsparcia dla kart prepaid (nie licząc Revoluta i kilku innych).
 • Od 1 grudnia mBank nie będzie naliczał punktów dla swoich kart w programie Miles & More, które są podpięte min. pod Curve.

Opłaty, rodzaje kart i kursy walut

Polacy mają do wyboru jedną z trzech kart Mastercard.

 • Curve Blue – całkowicie bezpłatna karta. Nie zapłacisz nic za jej wydanie, dostawę czy prowadzenie. Polecam jej wybranie, bo jest zupełnie darmowa.  Dodatkowo dostajemy:
  • 1% cashbacku od niemal wszystkich transakcji przez pierwsze 30 dni;
  • miesięczny limit transakcji walutowych do równowartości 500 GBP, potem dodatkowo 2% prowizji za przewalutowanie
 • Curve Black – kosztuje 9,99 EUR miesięcznie i daje nam dodatkowo:
  • bezterminowy cashback 1% w 3 wybranych sklepach
  • roczny limit przewalutowania do równowartości 15 000 GBP
  • ubezpieczenie podróżne.
 • Curve Metal – kosztuje 14,99 EUR miesięcznie i daje nam dodatkowo:
  • Darmowe wypłaty w bankomatach do 600 EUR miesięcznie
  • Bezterminowy cashback 1% w 6 wybranych sklepach
  • Ubezpieczenie podróżne oraz telefoniczne
  • Dostęp do Worldwide Airport LoungeKey Access

O wypłatach z bankomatów piszę trochę niżej (takie same warunki dla obu kart).

Międzybankowy kurs wymiany walut, jak Revolut

Wszystkie transakcje rozliczane są po kursie międzybankowym, po którym banki rozliczają się między sobą (a więc bardzo korzystny). Bez kosztów przewalutowania i dodatkowych prowizji! 

Podobnie jak Revolut, Curve dolicza dodatkowo 0,5% do kursu wymiany w weekendy dla walut GBP, USD i EUR oraz 1,5% dla innych walut. Jest to związane z zamknięciem rynków walutowych w sobotę i niedzielę. Kurs w poniedziałek może być zupełnie inny od tego który był na zamknięciu giełd w piątek. Curve w ten sposób zabezpiecza się przed ryzykiem walutowym.

Wypłaty za bankomatów

 • Dla wypłat w tej samej walucie co podpięta karta, np. wypłata złotówek z karty złotówkowej:
  • limit wypłat 200 GBP/dzień i 3500 GBP/miesiąc. Jeśli przekroczysz te wartości, Twoja transakcja zostanie odrzucona.

Poprzez to że karta jest wykrywana jako brytyjska, bankomaty mogą pytać czy przeliczać wypłatę  (tzw. DCC) po własnym kursie funta. Rezygnuj z tej opcji i wtedy gotówka zostanie normalnie wypłacona w złotówkach, bez dodatkowych przeliczeń na funty.

Uwaga: Euronet nalicza 13 zł za wypłaty z kart Curve. Unikaj tych bankomatów. Dodatkowo jeśli Twoja karta ma jakieś opłaty za wypłaty z bankomatów to mogą one zostać naliczone.

 • Dla wypłat w innej walucie niż waluta karty:
  • wypłaty do równowartości 200 GBP/400 GBP/ 600 GBP w danej walucie, w ciągu miesiąca dla kart Blue/Black/Metal- bez dodatkowych opłat, kurs międzybankowy
  • wypłaty powyżej równowartości 200 GBP w ciągu miesiąca – 2% dodatkowej opłaty lub 2 GBP (w zależności, która wartość jest większa)
 • Ponadto dla wypłat z kart kredytowych:
  • wypłaty powyżej równowartości 200 GBP w ciągu miesiąca – 2% opłaty dodatkowej, liczy się dla wszystkich podłączonych kart kredytowych łącznie

Uwaga: ponieważ Curve przekazuje kody MCC jest możliwe, że Twój bank wykryje wypłatę przez podpiętą kartę kredytową jako płatność gotówkową i naliczy dodatkowe prowizje! Z informacji jakie pozyskałem niektóre karty kredytowe przechodzą jako płatności bezgotówkowe, ale trzeba to testować na własne ryzyko.

Wystarczy gadania (a raczej pisania). Dowiedzmy się w końcu jak zgarnąć bonus!

Odbieramy 10 funtów za bezpłatną kartę – instrukcja krok po kroku

Łącznie wszystkie kroki zajmą tylko chwilę.

 1. Zainstaluj aplikację Curve.

  Na telefonie kliknij w TEN LINK. Zostaniesz przekierowany do pobrania aplikacji na Twój telefon.
 2. Załóż konto i wybierz kartę.

  Drugim krokiem jest założenie konta. Wchodzisz do aplikacji i podajesz swój adres e-mail, na który zostanie wysłany link aktywacyjny, który musisz kliknąć. Następnie w aplikacji podajesz swój numer telefonu i przepisujesz kod z sms-a. Ustawiasz PIN do aplikacji, podajesz swoje dane (imię, nazwisko, data urodzenia, adres). Podpinasz swoją pierwszą kartę: podajesz numer karty, datę ważności kod cvv. Curve w celu weryfikacji zablokuje chwilowo na karcie niewielką kwotę (u mnie były to 53 grosze). Musi być to karta ze znakiem Mastercard lub Visa, wydana w jednym z 31 krajów EOG. Następnie zostaniesz poproszony o dołączenie zdjęcia dowodu tożsamości oraz zrobienie selfie.

  Po pozytywnej weryfikacji czas na zamówienie karty. Polecam wybrać całkowicie bezpłatną kartę Curve Blue. Nie zapłacisz nic za jej wydanie, wysyłkę i korzystanie.
 3. Podłącz kart płatnicze

  Curve ma Ci pomóc zarządzać finansami i kartami z innych banków. Dlatego niezbędne jest podpięcie kart płatniczych, którymi będziesz operować przez aplikację. Aby móc płacić Curve musisz podpiąć co najmniej jedną swoją kartę – ale może być ich oczywiście znacznie więcej. Może to być dowolna karta debetowa, czy kredytowa z logiem Mastercard lub Visa (oprócz kart prepaid, nie licząc Revoluta, który jest obsługiwany). 

  Proces dodawania kart jest dość prosty:
  podajemy dane karty (numer karty, datę ważności i cvv)
  Curve zablokuje tymczasowo na niej drobną kwotę (u mnie były to 53 grosze), w jej nazwie będzie zawarty specjalny kod (trzeba będzie to sprawdzić w historii transakcji lub na liście blokad w swoim banku), który przepisujemy do aplikacji – być może transakcje trzeba będzie jeszcze potwierdzić kodem SMS/autoryzacją w aplikacji banku, w zależności od karty
  (uwaga, w transakcjach może pokazać się jeszcze dodatkowa blokada o wartości 1 funta – zniknie ona w ciągu kilku dni i środki zostaną wrócone – jest to dodatkowa weryfikacja karty)
  karta zweryfikowana!
 4. Zgarnij 10 funtów po dokonaniu transakcji kartą.

  Czas na dokonanie transakcji kartą. Możesz wykonać je za pomocą karty fizycznej lub też nie czekać na dostarczenie i podpiąć kartę do Google/Apple Pay. A co dokładnie musisz wykonać żeby dostać bonus? W ciągu 14 dni od założenia Curve dokonaj płatności kartą na łączną kwotę w wysokości równowartości min. 10 GBP. Może to być jedna płatność lub kilka mniejszych.
  Pamiętaj, że pierwsza transakcja kartą fizyczną powinna być wykonana poprzez włożenie karty do terminala i użycie PINu. Nie zapomnij też ustawić w aplikacji karty, z której zostaną pobrane środki. 

  10 funtów pojawi się w ciągu 1-2 dni (po zaksięgowaniu płatności) na wirtualnej karcie Curve Cash, więc nie martw się jeśli nie zobaczysz ich od razu. Na tą kartę będą przychodzić także zwroty 1% z wybranych sklepów.

  Tak to wygląda u mnie (1 punkt to 0,01 GBP czyli łącznie 10 GBP):  Swoje 10 funtów możesz wydać wybierając w aplikacji kartę Curve Cash przed wykonaniem płatności. Oczywiście możesz płacić w złotówkach i appka sama przeliczy wartość transakcji, po kursie międzybankowym (czyli bardzo dobrym!).  

  Może być ciężko wydać całą kwotę co do grosza, więc ja przeniosłem sobie te 10 funtów na Revoluta. Było to bardzo łatwe – wystarczyło doładować Revoluta kartą Curve.

Podsumowanie

Dostajemy całkowicie darmową kartę, która:

 •  łączy nasze inne plastiki w jeden
  • mniej do noszenia w portfelu
  • dodatkowa linia bezpieczeństwa
  • wszystkie transakcje w jednym miejscu
 • potrafi cofać transakcje w czasie
  • koniec problemu z użyciem nie tej karty co trzeba
 • zamienia nasze karty w karty wielowalutowe po najlepszych kursach
 • a do tego dostajemy jeszcze ponad 50 zł do wydania na co chcemy

Chyba nie muszę już nic dodawać. 🙂

Gwarancja uczciwości! Możesz sam sprawdzić dokumenty dotyczące tej promocji:
Nowość: Otrzymuj powiadomienia o najnowszych promocjach!

Subskrybuj nasz kanał nadawczy na Messengerze i upoluj bon RTV Euro AGD 100 zł!

Subskrybuj kanał

komentarzy 99

 1. Dawid pisze:
  Witam

  Chciałem się dowiedzieć odnośnie podpięcia karty kredytowej z citi handlowy obecnie gdybym nią zapłacił zagranicą to będzie 15% prowizji za przewalutowanie a co będzie jak podepną ją pod Curve czy wtedy tej opłaty nie będzie bo Curve mi wcześniej przewalutuje transakcję na złotówki po kursie międzybankowym i ściągnie ją w PLN z karty kredytowej? ??????

  Pozdrawiam

  • Moniaki.pl pisze:
   @Dawid jest dokładnie jak piszesz. Curve przewalutuje transakcje na złotówki po kursie międzybankowym i pobierze kwotę w złotówkach.
 2. Dawid pisze:
  PS: Co jeśli chcę mieć zniżki które oferuje karta citi mastercard world u wybranych sprzedawców ? Wtedy muszę mieć fizyczną kartę z citi bo inaczej mi nie policzy zniżki ??
  • Moniaki.pl pisze:
   A jak są naliczane te zniżki? Musisz pokazać kartę i jest to dodawane ręcznie? Czy dzieje się to automatycznie? Postaram się dowiedzieć coś więcej.
  • Jacek pisze:
   Jak curve kartę wyłączyć by nie brała kasy?
 3. Tomek pisze:
  Dlaczego w minusach daliscie ze pin nadawany z gory samemu? Przeciez to wielki plus jak dla mnie!
  • Moniaki.pl pisze:
   PIN jest nadawany z góry przez Curve. Na swój możemy zmienić tylko w bankomacie, który ma opcję zmiany PIN’u.
 4. Tomek pisze:
  Nieprawda. Bylem proszony przy rejestracji o dwukrotne podanie PINu do karty (nie do aplikacji). Tak jak w przy zakladaniu revoluta.
  • Moniaki.pl pisze:
   Tomek, to był właśnie PIN do aplikacji. Nie mogłeś nadać PINu do karty której jeszcze nie masz.
  • Tomek pisze:
   Oczywiscie mialem racje ze PIN do karty nadaje sie samemu przed.jej zamowieniem. Usuncie wiec wpis iz pin nadawany z gory.
  • Moniaki.pl pisze:
   Tomek, w takim razie przepraszam. Zakładałem swoją kartę niewiele wcześniej przed publikacją wpisu i nie mogłem sam nadać PINu. Dodatkowo podczas pisania upewniałem się z innych źródeł. W takim razie musieli zmienić to niedawno. Upewnie się, że tak jest dla każdego nowego konta i poprawię tekst. Mógłbyś mi jeszcze potwierdzić, że na 100% masz nadany swój PIN gdy robisz podlgąd PIN w zakładce karty Curve? Używałeś go już do płatności? Wybacz, że dopytuje ale zanim zmienię coś w tekście chce mieć 100% pewności.
  • Tomek pisze:
   Dzisiaj dostalem karte. Nie uzywalem fizycznie karty ale na podgladzie w apce jest PIN ktory ustalilem.
  • Moniaki.pl pisze:
   Tomek, udało mi się to potwierdzić. Miałeś rację, zmienili to niedawno. Własny PIN można nadać przy zakładaniu konta (zmiana nadal tylko w bankomacie). Jeszcze raz przepraszam. Zrobiłem aktualizacje na tekście.
 5. Tomek pisze:
  Czy aby otrzymać prezent wystarczy po prostu zainstalować i uruchomić aplikację, czy trzeba podać jakiś kod etc. ?
  • Moniaki.pl pisze:
   @Tomek wszystko masz w artykule. 🙂 Trzeba podać kod PROMO i wykonać transakcję.
  • Kuba pisze:
   Przy rejestracji nie wyskoczyło mi okienko do wpisania kodu promocyjnego. Czy promocja zadziała?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Kuba, wysłaliśmy zapytanie do Curve, podejrzewamy błąd aplikacji. Jak odpowiedzą damy znać co trzeba robić.
 6. Tomasz pisze:
  Dziękuję. Hasło PROMO mnie zmyliło. Nie zwróciłem uwagi na duże litery.
 7. Michał pisze:
  Co trzeba zrobić żeby też móc polecać za 10 funtów ?
  • Moniaki.pl pisze:
   Michał to nie takie proste. To specjalna promocja dla naszych czytelników, dogadana bezpośrednio z Curve.
 8. Martyna pisze:
  do kiedy jest promocja ? 🙂
  • Moniaki.pl pisze:
   Póki co nasz kod powinien działać do końca roku, a potem jeszcze nie wiadomo.
 9. Sylwek pisze:
  Promocja działa. Przyszła karta, tego samego dnia pierwsza płatność kartą a na następny dzień był już bonus 10GBP.
 10. Andrzej pisze:
  Proszę o informację czy po dodaniu kolejnej karty, również na drugiej i kolejnej karcie zostanie zrobiona owa symboliczna kilku groszowa blokada oraz czy dodatkowo, oprócz tej pierwszej będzie blokada o wartości 1 funta?
  • Moniaki.pl pisze:
   Andrzej, każda karta jest weryfikowana osobno, więc tak. Blokada 1 funta sprawdza najpierw czy karta istnieje (ma środki, działa), więc też prawdopodobnie się pojawi na każdej dodawanej karcie. Oczywiście obie blokady będą zwrócone.

   W przypadku niektórych kart, wystarczy potwierdzić kartę w aplikacji wydawcy tej karty. Np. jest tak przy dodaniu karty Revoluta. Wtedy nie ma tej kilku groszowej blokady. Choć z tego co pamiętam pojawia się wtedy blokada o wartości 1 funta.

 11. Andrzej pisze:
  Poproszę jeszcze o wyjaśnienie czy, aby płacić za zakupy muszę najpierw otrzymać kartę Curve Blue i tą fizyczną kartę wkładam do terminala? A jeśli tak, to w jakim celu podpinam swoje dodatkowe karty z moich banków? Innymi słowy nie mogę zbliżyć swojego smartfona z funkcją NFC, bo podpięta karta z mojego polskiego banku do aplikacji nie działa?
  • Moniaki.pl pisze:
   Tak, musisz otrzymać najpierw fizyczną kartę, bo Curve nie obsługuje płatności zbliżeniowych telefonem. Karty z innych banków podpinasz pod Curve, aby miał skąd on pobierać pieniądze za transakcje.
 12. Dominik pisze:
  A jak usunąć swoje dane z Curve? Pomijam samo usunięcie kart i aplikacji.
 13. Michał pisze:
  a czy jeśli mam podpiętą kartę ing do curve…i przy płatnością curve np w biedronce czy na orlenie…to kwota zapłacona w złotówkach różni się od tej na rachunku? i czy krajowe transakcje są wliczane do tego limitu miesięcznego 500 GB??
  • Moniaki.pl pisze:
   Michał, przy dodawaniu karty do Curve wybierasz jej główną walutę, czyli w tym przypadku złotówki. Wtedy każda transakcja złotówkowa na tej karcie będzie pobrana w złotówkach, bez żadnego przewalutowania. Czyli jeśli zapłacisz 50,67 zł w sklepie to dokładnie na tyle będzie płatność na karcie.
   Krajowe transakcje nie są wliczane do limitu miesięcznego 500 GBP. Co najwyżej są limity dzienne (równowartość 2000 GBP), miesięczne (5000 GBP) i roczne (10000 GBP) dla nowych użytkowników, ale można je z łatwością podnieść kontaktując się z Curve.
 14. Dawid pisze:
  Mam problem dostałem 10 GBP funtówi chcę je wykorzystać przy płatności ale jak zaznaczam do płatności kartę Curve Cash zwiesza się aplikacja 🙁 proszę o pomoc
 15. Magda pisze:
  Nie jestem w stanie przejsc adresu w aplikacji.. wpisuje na wszelkie możliwe sposoby. Mogłby ktos podac przyklad?
  • Moniaki.pl pisze:
   Magda, a masz jakiś konkretny błąd? Dlaczego nie jesteś w stanie tego przejść? Nikt z czytelników nie zgłaszał z tym problemów, ja też nie przypominam sobie aby na etapie podawaniu adresu były jakieś kłopoty.
  • Magda pisze:
   Nie mam zadnego błedu, po prostu Next Step jest ciagle nieaktywne. Probowalam juz wszystkiego, wpisywac caly adres w numer budynku, dzielic to na linie, pisac 12/3 i 12 m.3 . Ulice z ul. i ze Street (bo tak wygooglowalam ze przechodzilo). Nazwe miejscowosci z polskimi i bez polskich znakow. Kod pocztowy z myslnikiem i bez. Nic nie pomaga. :c
  • Moniaki.pl pisze:
   Magda, może zostawiasz jakieś pole puste?
  • Magda pisze:
   Tylko Addres Line 2, ktory jest opcjonalny. Przykladowo powiedzmy. ul. Testowa 1/3 11-111 Kedzierzyn Koźle i proboje to wpisac:
   House Number – 1 albo 1/3 albo 1 m.3 albo ul. Tesowa 1/3 albo ul. Testowa 1 m.3
   Address 1 – probuje z tymi samymi opcjami co w house number (ale zawsze wypelniam tez czyms house number), ew samo Testowa Street
   Adress 2 – zostawiam puste bo opcjonalne
   City – Kedzierzyn kozle, kędzierzyn koźle
   Postcode – 11-111 albo 111111
   Country – Poland

   Nie ma wiecej opcji. Czy mogłby ktos podac jak magicznie wpisac ten przykladowy adres zeby Next Step stalo sie aktywne?

  • Moniaki.pl pisze:
   Hmmm…. w takim razie najlepiej napisz do nich do supportu na [email protected] i opisz dokładnie sytuację oraz jak wpisujesz wszystkie dane. Ciężko mi powiedzieć o co tu chodzi.
 16. Grzegorz pisze:
  Nest Bank uznał, że mikropłatność, która służy weryfikacji karty, jest podejrzana i zablokował mi kartę, konieczna była rozmowa z Infolinią…
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Niestety, tak czasami bywa. System wyłapuje nietypowe transakcje i blokuje karty – nie tylko w Nest Banku, inne również tak działają, dla bezpieczeństwa użytkownika.
 17. Andrzej pisze:
  >Karta przyjdzie po około 2-3 tygodniach
  Ja dostałem kartę dziś czyli po 8 dniach od złożenia wniosku za pomocą apki 🙂 Jutro płacę nową kartą i mam nadzieję dostać obiecaną premię.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Andrzej, gratulacje 🙂 Polecamy się na przyszłość z pozostałymi promocjami
 18. Piotr pisze:
  A jeśli pierwsza za transakcje zapłaciłem zbliżeniowo promocja przepada ?
  • Moniaki.pl pisze:
   @Piotr nie ma znaczenia jak zapłaciłeś, ważne tylko czy kartą Curve. Tylko dziwię się że udało Ci się zrobić to zbliżeniowo przy pierwszej transakcji. Pierwsza płatność zawsze musi być wykonana w terminalu, po włożeniu karty i wpisaniu PINu, aby ją aktywować. Inaczej karta nie powinna w ogóle działać.
 19. Daniel pisze:
  Przy pierwszej płatności w aplikacji wybieram polską kartę, którą dodałem tak?
 20. Krystian pisze:
  Czekam juz 2dzien na obiecane 10 Funtów i nic … 🙁 wszystko zgodnie z instrukcją …
 21. Darek pisze:
  Minęły 4 dni od pierwszej płatności a bonusu jak nie było tak nie ma 🙁
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Darek, to faktycznie trochę długo. Napisz do nich proszę krótką wiadomość na adres: [email protected] albo reklamację na adres: [email protected]. Opisz, że założyłeś kartę w promocji i pomimo spełnienia warunków nie otrzymałeś 10 GBP.
 22. Darek pisze:
  Już nie muszę właśnie wpadło 1000 pkt 🙂
 23. Michał pisze:
  podpiołem do Curve kartę Revoluta…wykrywa automatycznie walutę GBP…czy jeśli na revolucie mam kwotę w złotych i chcę aby z niej pobrało to w curve przy karcie muszę zmienić na PLN żeby niepotrzebnie przewalutowało mi kwoty jeśli będę płacił w polskim sklepie?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Michał, tak, musisz w Curve ustalić walutę karty na PLN
 24. Mateusz pisze:
  Hej,
  Nie wyskoczyło mi okienko do wpisania kodu. Wiecie może czemu i czy jeszcze jest możliwość aktualizacji?
 25. Michał pisze:
  Pytanko, jak zamknąć kartę Curve ? da się jakoś ?
 26. Michał pisze:
  przeszedłem proces rejestracji w aplikacji w zeszłym tygodniu…dziś rano dostałem kartę…próbuję ją aktywować w aplikacji i za każdym razem wyskakuje „to activate, a verify card that’s your & issued in Europe”. I nic więcej…skontaktowałem się z supportem i odpisano mi że muszą zweryfikować moją tożsamość przez wysłanie skanu dowodu i selfie. A miałem dokonać tego przez link podany w mailu.I dodano że proces weryfikacji zajmie ok 10 dni.

  Po prostu tak się nie traktuje ludzi…
  1. gdybym nie napisał do pomocy to nic bym nie wiedział o tej dodatkowej weryfikacji…bo aplikacja nic nie wyświetlała z prośbą o weryfikację…i pewnie czekałbym bez końca codziennie próbują aktywować kartę curve
  2. link do weryfikacji odsyła do jakiejś zewnętrznej firmy onfido…nie wiem co to…i nie zamierzam udostępniać tak ważnych danych jakiemuś nie określonemu podmiotowi.

  Zostaję przy revolucie

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Michał przykro nam że taka sytuacja miała miejsce. Do tej pory nikt z czytelników nam nie zgłaszał tego typu sytuacji, tym bardziej z prośbą o wysłanie skanu dowodu.
 27. Czarek pisze:
  Jeśli zamówie przed końcem roku a pierwsza tranzakcja będzie w nowym roku to otrzymam bonus?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Jak najbardziej, liczy się moment założenia aplikacji i wpisania kodu promocyjnego podczas rejestracji.
 28. Michał pisze:
  mam podpiętą i zweryfikowana kartę z bgz, przyszła jakiś czas temu do mnie karta Curve i nie mogę jej aktywować, w zakładce CARD widnieje napis „Your Curve card is on the way” , co mam zrobić żeby jak aktywować, lub gdzie wejść ? Probowalem ja tez dodać tak samo jak kartę z bgz ale tez co poszło nie tak
  • Grzegorz pisze:
   Zobacz czy masz wszystkie dane dodane do profilu. Mi brakowało numeru telefonu. Po uzupełnieniu normalnie dodałem kartę. Niestety minął tydzień od 1 transakcji i nadal nie ma na moim koncie BONUSU… 🙁
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Napisz do nich proszę reklamację, na szczęście Curve odpowiada w miarę szybko (mi po jednym dniu). Możesz napisać na adres: [email protected] albo do działu reklamacji: [email protected].
 29. Michał pisze:
  Wszystkie dane były ok, po jakiś 4 dniach w zakładce Card pojawiła się możliwość aktywacji ( nie wiem dlaczego tak, szata graficzna się zmieniła, teraz białe tło wcześniej było ciemne, może to aktualizacja aplikacji..) , także udało się aktywować i już zrobiłem płatność, także czekam na nagrodę.
 30. Zenek pisze:
  Jeśli założyłbym konto i wpisał kod dzisiaj, a karta zapewne doszłaby dopiero gdzieś w styczniu kiedy to spełnię warunki.. czy przysługuje wtedy nadal premia, czy już się cała promocja przedawnia?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Wtedy premię otrzymasz w styczniu, po wykonaniu płatności kartą, ale do promocji się wliczasz – liczy się moment złożenia wniosku i wpisania kodu promocyjnego.
 31. Sławek pisze:
  Zamówiłem kartę w grudniu, użyłem kodu PROMO, tydzień temu dokonałem transakcji kartą poprzez włożenie jej do terminalu. Niestety nie otrzymałem dotąd bonusu. Dlaczego?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Jeżeli transakcja się już zaksięgwała, a raczej tak jest skoro była dokonana tydzień temu to przyczyną musiał być jakiś błąd techniczny. Napisz maila na adres: [email protected] i opisz sytuację, że spełniłeś warunki i dokonałeś transakcji i bonus Ci się nie naliczył. Odpowiadają sprawnie na szczęście 🙂
 32. Diana pisze:
  Teraz dają 5 funtów jak ktoś potrzebuje kodu DO6YJK3E dzięki 🙂
 33. Krzysiek pisze:
  Kod na otrzymanie 5 funtów po pierwszej transakcji: D5B8VR3N
 34. Pytanie y pisze:
  Witam, jak zapłacić tym bonusem na 10 funtów ? Mam ten bonus jednak za nic nie mogę płacić ta karta
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Zamiast karty do konta z banku musisz ustawić kartę Curve Cash, na której masz środki 🙂 Możesz też doładować Revoluta, jeżeli go posiadasz.
  • aw pisze:
   jak mozna wyslac to sobie na revoluta? mam problem poniewaz klikajac tap to select na karte curve cash gdzie mam 10 funtow balance. przy platnosci uzywana jest karta z mojego banku ktora mam podpieta pod konto . Jak wiec moge uzyc ta karte gdzie mam 10 funtow ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Wybierając Curve Cash wybierasz je jako kartę do obciążenia przy płatności kartą fizyczną. „Tap to select” służy właśnie do wyboru, z której karty mają być pobrane środki, zgodnie ze wskazówkami z artykułu.
 35. Stefan pisze:
  Witam, czy koniecznym jest klikniecie w link zawarty w tekście promocji, aby przeniosło do sklepu Play aby pobrać aplikację czy można samemu pobrac ze sklepu Play apkę i np. wpisać Wasz kod promocyjny (zapewne konieczny do otrzymania bonusu)? Mam kłopot jak mnie przekierowuje z google chrome do sklepu play- wolałbym pobrać bezpośrednio ze sklepu play.
  Pozdrawiam
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witam. Niestety przy tej promocji nie ma kodu do wpisania – on jest już „zaszyty” w tym linku z artykułu.
 36. Damian pisze:
  Czy przy poleceniu znajomemu tej promocji, to on będzie mieć możliwość zyskania 10 funtów + 5 za polecenie dla nas obu, czy wtedy tylko 5 za polecenie?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Niestety te promocje się nie łączą – albo po 5 GBP z polecenia albo 10 GBP z naszego linku. On jest już tak zbudowany że nie było miejsca nawet na kod polecający.
 37. Krzysiek pisze:
  przed chwilą zainstalowałem apke i przy pierwszym uruchumieniu widnieje info….

  Refferal activated! Sign up and make purchase to get your L5 reward….

  5 to jednak nie 10….

 38. Michał pisze:
  A czy jest jakiś okres karencji ? Bo we wcześniejszej promocji dostałem już 10 GBP , po czym zrezygnowałem
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Niestety nie ma regulaminu jako takiego – ale podejrzewam, ze tak jak w przypadku Twisto może się nie udać.
 39. Paweł pisze:
  Ja już nie mam cierpliwości. Zamówiłem kartę, przyszła, czekałem ok 8 dni. Podpiąć się udało kilka kart – zapłaciłem dwa razy i kaput, karta zablokowana. Nie działa PIN, online, offline, próbowałem wszystkiego. Nawet ustawiłem jako główną kartę CURVE, nie da się zapłacić ani CashBackiem ani funtami. Napisałem na support bo już nie mam cierpliwości. Myślałem, że samo się odblokuje, czekałem kilka dni – nic z tego.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Paweł, spróbuj może odinstalować i zainstalować aplikację na nowo, może to coś da.
 40. Krzysztof pisze:
  Czy jeśli podepnę pod Curve kartę kredytową Citi i wykonam nią płatność w sklepie internetowym na kwotę 100 $, to bank zobaczy to jako transakcję w PLN i tak obciąży mi konto, czy jednak jako walutową i doliczy prowizję ?
 41. Aleksandra pisze:
  Niestety 10 GBP nie wskoczyło do aplikacji 🙁 napisałam do supportu Curve, może dostanę jakąś odpowiedź…
 42. ADRIAN pisze:
  Ta karta była super do momentu końca ważności (ja nie wiem po co te daty ważności kart, tylko same komplikacje). Nowa karta nie działa, piszę na pomocy, oni przesyłają drugą – nie działa, błąd za błędem. Wywaliłem tą aplikację i znów noszę kilka kart z sobą, bo na tym nie można polegać
 43. ADRIAN pisze:
  Ta karta była super do momentu końca ważności (ja nie wiem po co te daty ważności kart, tylko same komplikacje). Nowa karta nie działa, piszę na pomocy, oni przesyłają drugą – nie działa, błąd za błędem. Wywaliłem tą aplikację i znów noszę kilka kart z sobą, bo na tym nie można polegać
 44. Ania pisze:
  Właśnie założyłam konto. Niestety nie wychodzi to tak kolorowo – za dostarczenie karty curve blue chcą 4,99E :/
 45. Patrycja Boda pisze:
  Założyłam konto z polecenia i zapłaciłam karta virtualna curve 60zl a premi nie dostałam.
 46. Łukasz pisze:
  Moja karta Curve straciła ważność. Miałem jeszcze nie wykorzystane otrzymane środki promocyjne związane z założeniem Curve. Jak wykorzystać te środki?

Napisz komentarz