Rozdział V – Jak zarządzać wieloma promocjami jednocześnie?

Wiele osób boi się udziału w promocjach bankowych ze względu na konieczność zakładania kont w kilku bankach. Zazwyczaj tłumaczą to w ten sposób, że zapomną je później zamknąć, że nie mają czasu pilnować wszystkich warunków promocji czy że banki będą pobierać opłaty. 

Jednak wcale tak nie jest i gdyby każdy z nas tak myślał, to Moniaki nigdy by nie powstały oraz nie dostawalibyśmy informacji, podziękowań i zdjęć od użytkowników, którzy skorzystali z promocji i otrzymali nagrody. Udział w wielu promocjach bankowych owszem, wymaga od nas pewnej dyscypliny, ale spokojnie – to wszystko da się łatwo zaplanować i zorganizować.

Dziś poznasz dwa sposoby, dzięki którym zapanujesz nad wieloma promocjami jednocześnie. 

I. Ogarniacz Promocji

Często otrzymywaliśmy pytania od czytelników, czy jest jakiś sposób oprócz własnych notatek na zarządzanie promocjami bankowymi. Część z Was we własnym zakresie przygotowywała tabelki i excele. Wychodząc Wam naprzeciw przygotowaliśmy Ogarniacz Promocji. Znajdziesz go w każdym artykule na temat konkretnej promocji. 

Co to jest Ogarniacz?

Jest to taka “ściąga z promocji”, przygotowana w PDF-ie. Możesz ją sciągnąć na komputer i albo zapisać, albo wydrukować. Jeżeli zdecydujesz się na zapisanie na komputerze polecam zrobić folder “Promocje bankowe” – oprócz Ogarniaczy możesz zapisywać tam regulaminy promocji, dokumenty bankowe, itp. Dzięki temu nie pogubisz się, co gdzie masz, tylko będziesz mieć wszystko uporządkowane w jednym miejscu. 

Ogarniacz mówi Ci, jakie kroki i jakie warunki musisz wykonać w poszczególnych miesiącach. Znajdziesz tam również informacje o tym, kiedy otrzymasz nagrodę, oraz przypomnienie, jakie warunki musisz spełniać, aby konto czy karta były bezpłatne. Zapisując Ogarniaczna komputerze masz możliwość “odhaczania” wykonanych już warunków. 

Dzięki temu narzędziu nie pogubisz się nawet z dużą ilością promocji. 

II. Curve

Curve to karta wraz z aplikacją na telefon (i możesz ją założyć również w promocji i zgarnąć przy okazji 5 GBP). Karta zwykła i niezwykła jednocześnie. 

Dlaczego zwykła? 

Ponieważ niczym nie różni się od zwykłej, bankowej karty płatniczej do konta. Jest w pełni darmowa, możesz nią płacić w sklepach, w Internecie, oraz wypłacać pieniądze z bankomatu. 

Dlaczego niezwykła?

Ponieważ w aplikacji do karty na telefon masz możliwość podłączenia Curve pod wszystkie Twoje konta bankowe. Nie musisz mieć wielu kart – wystarczy jedna do obsługi wszystkich Twoich kont. A co lepsze – możesz przenosić płatności Curve pomiędzy bankami!

Przykład

Masz konta w bankach X,Y oraz Z. Ściągasz aplikację Curve, otrzymujesz kartę. W aplikacji podłączasz kartę Curve pod konta X,Y oraz Z. Idziesz na zakupy. Chcesz zapłacić kartą z konta w banku X. Wybierasz to konto w aplikacji, płacisz kartą i gotowe. Idziesz do drugiego sklepu. Tym razem chcesz zapłacić z konta w banku Y. Zmieniasz to w aplikacji i znów płacisz Curve. Ale przypominasz sobie, że w banku X miałeś zrobić dwie transakcje kartą, a nie jedną – logujesz się do aplikacji i przenosisz płatność z banku Y do banku X. 

O Curve, oraz o tym, jak zdobyć 5 GBP na start piszemy szerzej w tym artykule: https://moniaki.pl/5-funtow-curve/

Dlaczego ta karta jest przydatna do promocji bankowych?

Po pierwsze – nie musisz nosić portfela wypchanego kartami. Wystarczy jedna, którą możesz obsługiwać wszystkie konta. 

Po drugie – nawet jeśli się pomylisz i zapłacisz nie z tego konta, z którego planowałeś to masz 14 dni na to, aby płatność przenieść na prawidłowe konto. Końcówka miesiąca, miałeś dokonać 5 płatności kartą do promocji a są tylko 4? Nic straconego – przenieś płatność z innego konta.