Rozdział IV – Jak maksymalizować swoje zyski z promocji

Masz już za sobą swoją pierwszą promocję bankową. Spełniłeś warunki, otrzymałeś nagrodę i przekonałeś się, że wcale nie jest tak trudno, jak na początku myślałeś. Wręcz odwrotnie – rzeczywistość okazała się tak prosta, że w głowie pojawiła się myśl: dlaczego by nie zarobić na promocjach więcej? 

Niektórzy stali czytelnicy doprowadzili branie udziału w promocjach do perfekcji – biorą udział w niemalże wszystkich promocjach przez co ich miesięczne zyski są naprawdę imponujące. Spójrz chociażby na zdjęcie od jednego z naszych czytelników ( jeden portfel raczej nie wystarczy):

 No dobrze, ale łatwo mówić, trudniej zrobić. Jak zarabiać na bankach naprawdę fajne pieniądze? Jak zarobić tyle, by odłożyć na przykład na wakacje?

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie trzy wskazówki, dzięki którym zarabianie fajnych pieniędzy na promocjach bankowych stanie się rzeczywistością. O czym będzie mowa w tym rozdziale?

I. Korzystaj ze wszystkich możliwych promocji

Tutaj zasada jest prosta. Jeśli chcesz zarobić na promocjach bankowych bierz udział we wszystkich, w których tylko możesz. 

PRZYKŁAD

Załóżmy że ustalasz sobie cel – 2000 zł na wakacje. Biorąc udział w większości obecnie dostępnych promocji cel ten zrealizujesz w przeciągu kilku miesięcy.

Podczas planowania udziału w wielu promocjach  weź pod uwagę: 

  • Wydatki – ile maksymalnie możesz zapłacić kartami w miesiącu (jeśli do kilku promocji nazbiera się na przykład 1500 zł płatności miesięcznie, a Ty wydajesz 800 zł to ciężko będzie Ci spełnić warunki)
  • Źródło wynagrodzenia –  w niektórych promocjach warunkiem jest przelew wynagrodzenia od pracodawcy. Nie spełnisz tego warunku, jeśli masz działalność gospodarczą lub nie chcesz przenosić wynagrodzenia do innego banku. 
  • Wysokość dochodu – inną kwestią związaną z Twoimi zarobkami jest założenie karty kredytowej, której jednym z warunków jest otrzymywanie przez Ciebie odpowiedniego wynagrodzenia.

II. Namawiaj do udziału w promocjach bankowych swoich znajomych i bliskich

  • Programy poleceń

Niemal każdy bank organizuje programy poleceń. O co chodzi?

Jesteś klientem banku X. Zapisujesz się do programu poleceń w tym banku. Twoja dziewczyna chce tam założyć konto. Przekazujesz jej kod polecenia, ona zakłada konto z Twoim kodem polecającym, spełnia warunki (opisane w regulaminie programu poleceń – najczęściej są to wpływy/płatności kartą). I teraz, w zależności od banku, albo Ty dostajesz nagrodę, albo otrzymujecie je oboje. 

Co lepsze – większość banków zgadza się, by można było łączyć programy poleceń ze zwykłymi promocjami, które opisujemy na moniaki.pl. Dzięki temu Twoja dziewczyna może zyskać podwójnie – a przy okazji Ty też. Najpopularniejsze programy poleceń mamy opisane na naszej stronie internetowej – sprawdź je koniecznie przed założeniem konta – udostępniamy tam sprawdzone kody poleceń, dzięki czemu zakładając konto w promocji możesz i Ty zyskać podwójnie. 

  • Rodzina i znajomi

Każdy z nas ma w swoim otoczeniu osoby, które nie są zainteresowane braniem udziału w promocjach bankowych. Są to często nasi rodzice, rodzeństwo czy nawet druga połówka. Najczęściej wynika to z niewiedzy, że coś takiego istnieje, lub niewiary, że to działa. 

Zaproponuj takiej osobie z otoczenia, żeby spróbowała na jednej promocji, a Ty pomożesz jej we wszystkim i dopilnujesz spełnienia warunków. 

Możesz się z nią umówić, że otrzymaną nagrodę dzielicie na pół, lub że to Ty zgarniasz całą nagrodę albo też nie bierzesz od niej nawet złotówki, ale w zamian zyskujesz satysfakcję, że dzięki Tobie ktoś mógł zarobić. Pamiętaj o programach poleceń.

III. Pilnuj okresów karencji

Zacznijmy od wyjaśnienia, co to w ogóle okres karencji?

Mówiąc krótko, jest to czas, który musi upłynąć od zamknięcia danego produktu w danym banku do momentu kiedy możesz znów go otworzyć w promocji. 

Przykładowo, miałeś konto w banku X, zamknąłeś je 2 miesiące temu. Teraz bank X znów organizuje promocję tego konta, ale w artykule na jej temat wyczytałeś, że musi upłynąć minimum rok od zamknięcia konta. Ten rok to okres karencji. 

W zależności od banku w tym okresie:

  • nie możesz posiadać danego produktu bankowego, ale możesz mieć inne produkty w tym banku (w banku X nie możesz mieć konta osobistego ale możesz mieć tam kartę kredytową)

LUB

  • Nie możesz być w ogóle klientem banku  (a czasami nawet pełnomocnikiem do konta innej osoby). 

Po co karencja? Wyobraźmy sobie, że nie istnieje żaden okres karencji, a bank organizuje daną promocję cyklicznie. Skorzystałeś z promocji po raz pierwszy i od razu po otrzymaniu bonusu zamknąłeś konto. Za chwilę otwierasz kolejne, korzystasz z promocji i znowu otrzymujesz kolejną nagrodę. Następnie zamykasz konto i tak w kółko. Taka sytuacja naraża bank na zbyt wysokie koszta, a nie na tym mu zależy. Banki zabiegają o przyciągnięcie klienta, który potrzebuje impulsu, czyli promocji, żeby przemyśleć zmianę banku.

Karencja a okres wypowiedzenia 

Ważny przy okresie karencji jest okres wypowiedzenia (najczęściej 30 dni), po którym to Twój produkt zostanie definitywnie zamknięty. 

Załóżmy złożyłeś wypowiedzenie 1 stycznia, a konto zamknie się 31 stycznia. Od 31 stycznia liczony jest Twój  indywidualny okres karencji – nie od 1 stycznia. 

Jeżeli zdecydowałeś już, że chcesz brać udział w jak największej liczbie promocji i zarabiać jak najwięcej to pamiętaj, aby pilnować okresów karencji, a więc jak najszybciej zamykać dany produkt banku zaraz po otrzymaniu bonusu. Dzięki temu szybciej będziesz mógł skorzystać z promocji ponownie. 

Pamiętaj o zapisywaniu daty złożenia wypowiedzenia umowy w danym banku oraz daty definitywnego zamknięcia produktu po upływie okresu wypowiedzenia. Na naszym Ogarniaczu Promocji masz miejsce na zapisanie daty zamknięcia, ale możesz zrobić to również w kalendarzu w telefonie.