Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

UWAGA! Zmiany w tabelach opłat i prowizji w PKO BP oraz w BZ WBK – sprawdź czy masz się czego obawiać

Wakacje to moment kiedy staramy się odpocząć od otaczającego nas świata, trochę zwalniamy i nie zaprzątamy sobie głowy np. tym co dzieje się w naszym banku (przecież tam też mają urlopy). Nic więc dziwnego, że jest to dla wielu banków idealny moment, aby wprowadzać zmiany w tabelach opłat i prowizji, a może ktoś nie zauważy?

Tak się jednak składa, że my czuwamy i w dzisiejszym artykule dokładnie przedstawimy Wam jakie zmiany w tabelach opłat i prowizji wprowadzają dwa banki: PKO BP oraz BZ WBK. Przyznam, że zmiany będą kosmetyczne, można spodziewać się zarówno podwyżek jak i obniżek.

Od zawsze zmiany w tabelach opłat i prowizji to dla wielu z Was sygnał do rozwiązania umowy z danym bankiem. Nie ma się co dziwić, po co płacić za coś w jednym banku skoro i innym to samo możemy mieć za darmo? Dlatego w dzisiejszym artykule:

 • szczegółowy opis zmian w Tabelach Opłat i Prowizji banków: PKO BP oraz BZ WBK;
 • tym którzy nie zaakceptują zmian w PKO BP oraz BZ WBK zaprezentuję jak krok po kroku zamknąć konto w tych bankach – oczywiście szybko i bezboleśnie;

Jakie zmiany czekają klientów PKO BP?

PKO BP to bank, na temat którego są różne opinie – jedni są zadowoleni, a inny zawsze znajdą coś co można by było poprawić. Bank sam w sobie (moim zdaniem) idzie do przodu i chce się zmieniać – wychodzi on na przeciw oczekiwaniom zarówno młodych posiadaczy kont, ale również osób starszych.

Wszystkie działania banku wpływają na to, że PKO BP cieszy się uznaniem wśród klientów i obecnie prowadzi ok. 7 mln kont. Bank cieszy się również dużym zaufaniem prawdopodobnie dlatego, że jest to w pełni polski bank!

Klientów jest sporo więc każdy kto ma coś wspólnego z PKO BP powinien teraz na chwilę się skupić i sprawdzić czy zmiany jakie od 4 sierpnia 2018 roku wprowadzi Bank będą do zaakceptowania. Przypominam, że w przypadku gdy komuś zmiany się nie podobają ma on prawo zamknąć konto.

#1 KONTO ZA ZERO

Sprawdźmy w pierwszej kolejności jakie zmiany czekają tych, którzy posiadają w PKO BP Konto za Zero. Które jak już każdy wie kontem bezwarunkowo darmowym nie jest i jak widać wprowadzone zmiany to długo jeszcze nie będzie.

Tu zmian za dużo nie widzimy, jak ktoś do tej pory miał konto z kartą i wykonywał nią płatności na 300 zł to nie odczuje żadnej zmiany. Ewentualnie pozytywne będzie to, że wspomniane 300 zł będzie można wydać już nie tylko kartą, ale również BLIKiem.

#2 KONTO DLA MŁODYCH

Przechodzimy od razu do drugiego, bardzo popularnego ostatnio rachunku w PKO BP, a mianowicie do Konta dla Młodych. To rachunek przeznaczony głownie dla osób w wieku 18-26 lat. Tu myślę, że zadowolony będzie każdy ponieważ konto nadal pozostanie darmowe! A jak będą wyglądać inne opłaty – sprawdź:

Konto nadal pozostaje korzystne, praktyczne i darmowe. Plus w zmianach to ujednolicenie warunku zwolnienia z opłaty za kartę – 4 płatności kartą lub BLIKiem i z głowy!

#3 ZMIANY W MNIEJ POPULARNYCH KONTACH

 • KONTO AURUM – podwyżka opłaty za konto z 30 zł do 40 zł jeżeli ktoś nie spełni warunku zwolnienia z opłaty za konto;
 • PKO Konto Rodzica – opłata za konto to standardowo 4,90 zł, aby uniknąć płaty za konto będzie trzeba wykonać płatności i karta, ale również BLIKiem na kwotę łączną min. 300 zł;
 • PKO Pierwsze Konto – opłata za kartę to 3,90 zł i uniknąć będzie jej można wykonując min. 2 dowolne płatności kartą, ale również BLIKiem.

#4 POZOSTAŁE ZMIANY

 • 0 zł – ZA PRZELEW NA NUMER TELEFONU;
 • 0,2% – PROWIZJA OD NIEPOBRANEJ, ZAAWIZOWANEJ KWOTY;
 • 4 zł – MONIT;
 • 0 zł – ZA ZAMIANĘ TYPU KONTA OSOBISTEGO Z ZACHOWANIEM DOTYCHCZASOWEGO NUMERU KONTA.

>>PKO BP – wykaz zmian w TOIP – sprawdź

>>Podobała Ci się Konto za Zero – sprawdź jak je założyć

>>Podobała Ci się Konto dla Młodych – sprawdź jak je założyć

Jakie zmiany czekają klientów BZ WBK?

BZ WBK, a właściwie od niedawna Santander to kolejny bank, który zdecydował się na wprowadzenie zmian w tabeli opłat i prowizji. Jestem klientem tego Banku i jak tylko usłyszałam o zmianach to, aż mi serce zabiło bo niby co mogłam pomyśleć – najpierw zmiana nazwy, teraz tabeli opłat i prowizji to pewnie będą podwyżki!

Na całe szczęście tak się nie stało i ku mojemu zdziwieniu, zmiany zapowiadają…obniżki, czyli tak naprawdę likwidację kilku, niby małych, ale jednak opłat. Ja się ucieszyłam i przyjęłam nową tabelę opłat i prowizji z dużą radością.

Nowa tabela opłat i prowizji zacznie obowiązywać od 8.08.2018r. ale szczegółowe zmiany poznasz już dziś. Tak naprawdę to w przypadku BZ WBK zmiany będą dotyczyły tylko niektórych działań jakie wykonujemy w bankowości internetowej. Oznacza to, że nie zmienią się opłaty za konta oraz karty – tu wszystko mamy po staremu. Sprawdźmy więc jakie faktycznie zmiany będą wprowadzone:

#1 PRZELEWY NATYCHMIASTOWE

Zdarza się, że pilnie musimy wykonać jakiś przelew – zapomniany rachunek lub ktoś z rodziny potrzebuje pożyczyć pieniądze. Wtedy z pomocą przychodzą nam przelewy natychmiastowe – kilka minut i przelew na koncie odbiorcy.

W chwili obecnej, taka przyjemność  kosztuje w BZ WBK 2,50 zł (w przypadku klientów poniżej 26 lat) oraz 5 zł (dla osób w wieku pow. 26 lat). Ale już od 8 sierpnia 2018r. klienci posiadający Konto Jakie Chcę będą mieć zupełnie DARMOWE przelewy natychmiastowe,niezależnie od wieku oraz ilości wykonanych przelewów.

#2 PRZELEWY24 ORAZ ZLECENIA STAŁE

Tu znów okazuje się, że klienci Konta Jakie Chcę będą bardzo zadowoleni ponieważ obecnie opcja Przelewy24 kosztuje 0,50 zł. To niby grosze, ale każdy z nas na te grosze pracuje więc nie chcemy, aby gdzieś nam bokiem uciekały. Ale koniec z tym! Od 8 sierpnia 2018r. Przelewy24 będą zupełnie darmowe.

To jednak nie wszystkie pozytywne zmiany, zostało jeszcze zlecenie stałe. Obecnie dla osób do 26 roku życia są one darmowe, ale w przypadku pozostałych klientów mamy naliczaną opłatę 0,50 zł.

Teraz bank wszystko ujednolica i bez względu na wiek, zlecenia stałe będą dla każdego posiadacza Konta Jakie Chcę zupełnie BEZPŁATNE.

#3 WYPŁATA GOTÓWKI Z BANKOMATÓW ZA GRANICĄ

Kolejna dobra zmiana dla klientów posiadających Konto Jakie Chcę będzie dotyczyła wypłaty z bankomatów za granicą przy użyciu Karty Dopasowanej. Jednak jej pozytywne skutki odczują tylko osoby w wieku do 26 lat ponieważ od sierpnia oni takie wypłaty będą mieć zupełnie za darmo.

Do tej pory każdy kto był w wieku do 26 lat za wypłaty za granicą płacił 5 zł, teraz będzie to 0 zł. W przypadku pozostałych klientów zmiany nie ma niestety i wypłaty będą kosztować 10 zł.

#4 WYPŁATY Z BANKOMATÓW PRZY UŻYCIU INNYCH KART PŁATNICZYCH

Ta zmiana będzie dotyczyła kart wydanych do starszych typów kont, mało kto je jeszcze ma, ale wyjątki mogą się zdarzyć. Zmiany będą dotyczyły kart: MasterCard Supri, MasterCard PayBack, Maestro, Maestro oszczędnościowa, Visa Electron, Visa Electron <30, Visa Classic,Visa Avocado, Visa Wydajesz&Zarabiasz, Visa na Obcasach.

Do tej pory wypłata z bankomatów innych niż BZ WBK kosztowała 5 zł, ale od 8 sierpnia opłata będzie wynosić 4% wartości wypłaty.

#5 POZOSTAŁE ZMIANY

 • KARTY KREDYTOWE – zwolnienie z opłaty za kartę będzie obowiązywać po wykonaniu min. 10 płatności kartą, a nie jak było po wykonaniu 5 płatności;
 • KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE VIP – prowadzenie konta będzie darmowe, czyli opłata 1 zł/m-c zostaje zniesiona.

>>BZ WBK – wykaz zmian w TOIP – sprawdź

>>Podobała Ci się niemal zupełnie darmowe Konto Jakie Chcę – sprawdź jak je założyć z premią 150 zł do Pyszne.pl

>>Podobała Ci się niemal zupełnie darmowe Konto Jakie Chcę – sprawdź jak je założyć z premią 100 zł dla Młodych

Bank nie spełnia Twoich oczekiwań – zmień go!

Przyznasz – zmiany wprowadzone przez każdy z banków nie są dramatyczne i raczej w żaden sposób nie uderzą w klientów banku. Może jednak zdarzy się, że ktoś nie jest zadowolony ze współpracy z którymś z banków i zastanawia się nad zamknięciem konta.

Każdy z Was ma prawo podjąć taką decyzję, a my delikatnie Wam pomożemy. Zobacz jak najszybciej zamkniesz konto w PKO BP oraz BZ WBK.

W przypadku BZ WBK  umowa może być rozwiązana na trzy sposoby więc jest w czym wybierać:

 • wysłać wypowiedzenie pocztą;
 • udać się do oddziału Banku;
 • zadzwonić na infolinię.

Trudno będzie rozwiązać umowę wysyłając wypowiedzenie pocztą ponieważ tam mogą być problemy z podpisem – Bank ma w zwyczaju czepiać się wszystkiego. Dlatego najpewniejszym rozwiązaniem będzie wypowiedzenie umowy w Oddziale Banku.

Udajemy się do placówki i tam załatwiamy wszelkie formalności. Okres wypowiedzenia umowy trwa 30 dni, a 14 dni jeżeli do konta nie posiadaliśmy karty.

Ważna wskazówka:

 1. Przed likwidacją konta samodzielnie opróżnij je ze środków. Zostaw tylko tyle ile będziesz potrzebować na pokrycie comiesięcznych opłat. Jeżeli będziesz chciał, aby to Bank wykonał Ci przelew to będziesz musiał liczyć się z naliczeniem za to prowizji.

Tak jak było w przypadku BZ WBK tak będzie również w PKO BP, czyli konta nie zamkniemy kilkoma kliknięciami w bankowości online. Do wyboru mamy dwie możliwości:

 • udajemy się do placówki Banku i tam w kilka minut zamykamy konto;
 • wysyłamy wypowiedzenie listem poleconym;

Okres wypowiedzenia umowy trwa 30 dni, pamiętaj, aby podczas zamykania konta zostawić jakieś środki, które pokryją opłat np. za prowadzenie konta lub opłaty za kartę.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 6

 1. Marek pisze:
  Ja darmowe przelewy natychmiastowe w koncie do 26 roku życia w WBK mam za darmo już od paru miesięcy.
 2. Rafał pisze:
  Konto w BZ WBK, mozemy rowniez zamknac przez infolinie 🙂
 3. Kasia pisze:
  Czy warto założyć konto w BZWBK? Czy bankowość mobilna jest bezpieczna? Bo warunki od 08.08.2018 są bardzo zachęcające. Jeszcze się waham między PKO bp a BZWBK. Pomóżcie ??????
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Ja mam w BZ WBK Konto Jakie Chcę i generalnie jestem bardzo zadowolona. W placówce byłam 3 razy (mając konto już chyba ze 3 lata) i generalnie zawsze wszystko załatwiałam ekspresowo i obsługa miała wiedzę, była zawsze kompetentna. Raz na coś składałam reklamację i dostałam odpowiedź listem – wszystko ładnie wyjaśnione wiec nawet jak nie była ona rozpatrzona na moją korzyść to było to poparte faktami. 🙂 Mi podoba się też bankowość online głównie dlatego że fajnie dzielą mi wydatki – ile w danym miesiącu wydałam na zakupy spożywcze, ile na zdrowie itd.

   I co ciekawe do BZ WBK przechodziłam z PKO BP. Nic do PKO nie miała, tam też było ok i jak się komuś poleciło konto to można było odebrać jakąś tam premię.

   Mi jest lepiej w BZ WBK niż w PKO BP i zmiany banku nie żałowałam 🙂

Napisz komentarz