Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Revolut zamyka konta lokalne w PLN – co to dla nas oznacza?

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Revolutnowy klient obecny klient
Magda Kopiczko

Dość nieoczekiwana zmiana szykuje się 🗓 od 18 marca 2021 r w Revolucie. Mianowicie, ten popularny fintech przestanie oferować konta lokalne w polskim standardzie IBAN, czyli konta złotówkowe.

Dlaczego Revolut zamyka konta lokalne w PLN?

Co jest powodem takiej decyzji? Okazuje się, że żaden bank nie chce podjąć się współpracy z Revolutem w zakresie obsługi takich kont. Jeśli do marca nie znajdzie się chętny, konta z przedrostkiem „PL” przestaną funkcjonować i zostaną zastąpione litewskim numerem konta zaczynającym się od „LT”.

Taki wpis pojawił się na profilu Revolut Polska na FB

Może to wydawać się dziwne, w końcu banków w Polsce mamy całkiem sporo i co, żaden nie chce podjąć się obsługi kont? No cóż, jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi… o kasę.

Nie jest tajemnicą że dla rodzimych banków Revolut jest od dawna solą w oku. Darmowe konto, karta, najlepsze kursy wymiany walut – to są powody, dla których większość z nas wybiera Revoluta, czy to jako formę płatności podczas wakacji czy zakupów za granicą, czy też jako konto główne w przypadku osób pracujących poza Polską. A polski bank na tym traci. Raz, że nie może już nam wcisnąć złodziejskich spreadów, dwa nie zarobi na nas prowizji za obsługę konta, karty czy też wypłaty z bankomatów zagranicznych. Od czasu pojawienia się Revoluta w Polsce i tak nastąpiły duże zmiany w kursach wymiany walut oferowanych przez banki. Niemal każdy oferuje teraz kantor walutowy lub karty wielowalutowe, gdzie przewalutowania następują po kursach całkiem akceptowalnych jak na mój gust. Ale to oznacza spadek dochodów banków, a tego, jak możemy się spodziewać, nikt nie lubi.

Jak wpłyną zmiany na użytkowników Revoluta?

Jeśli do marca nie pojawi się żaden chętny do współpracy bank, konta lokalne w złotówkach zostaną zamknięte. Aby wykonać przelew na swojego Revoluta trzeba będzie posługiwać się numerem konta w litewskim formacie IBAN, z przedrostkiem „LT”. Przelewy wysłane po 18 marca na to konto zostaną zwrócone do nadawcy.

Oznacza to, że przelewy z naszych banków w Polsce czy też przelewy od pracodawcy w Polsce nie będą już traktowane jako krajowe, a jako zagraniczne. Co wiąże się często z opłatą za przelew. O ile przelewy SEPA w euro są coraz częściej darmowe lub wiążą się z niewielką opłatą (zazwyczaj 5 zł), o tyle przelew w złotówkach na konto na Litwie będzie traktowany jako przelew zagraniczny, czyli SWIFT – a to wiąże się już z całkiem sporymi prowizjami.

Nie każdy pracodawca musi się zgodzić na wysyłanie wynagrodzenia za granicą (dla kont firmowych jest to jeszcze większy koszt niż dla kont indywidualnych). Albo może na przykład pomniejszyć pensję o koszt przelewu. Tak czy siak – jest to nieopłacalne. Ponadto pamiętaj, że musisz podać nowy numer konta u pracodawcy.

Jeszcze jedna kwestia – jeśli zechcesz doładować Revoluta przelewem z polskiego banku taki przelew będzie szedł na pewno dłużej, niż do tej pory.

Podsumowując – zmiany te dotkną tylko tych osób, które doładowywały Revoluta przelewem oraz osoby przelewające wynagrodzenie od pracodawcy w Polsce.

Co pozostaje bez zmian

Nadal możesz swobodnie doładowywać Revoluta za pomocą swojej karty z polskiego banku – tutaj nie ma żadnych zmian. Ten sposób rekomenduję, sama od początku swojej przygody z Revolutem doładowuję konto tylko w ten sposób – kilka kliknięć i gotowe, pieniądze są na koncie.

Również nic nie zmieni się w przelewach wychodzących, nadal możesz wysyłać pieniądze z Revoluta na swoje konto w Polsce.

Konto walutowe w PLN a konto lokalne w PLN

To, że Revolut najprawdopodobniej zamknie konta lokalne w PLN nie oznacza, że nie możemy trzymać złotówek na koncie walutowym.

Są dwa rodzaje kont:

 • konto lokalne, które będzie zamknięte. Ma polski numer IBAN i dzięki temu mogłeś wykonywać na to konto przelewy w złotówkach za darmo ze swojego banku w Polsce.
 • konto walutowe w PLN, które pozostaje. Nadal możesz trzymać złotówki na koncie walutowym, w tej kwestii nie zmienia się totalnie nic. Możesz doładować Revoluta kartą w złotówkach i później wymienić złotówki na inną walutę, jakiej aktualnie potrzebujesz. W żadnym wypadku nie oznacza to, że teraz aby zasilić Revoluta musisz doładować go inną walutą.

Tak więc jeśli Twoją pierwszą myślą było to, że nie możesz już mieć na Revolucie złotówek, to byłeś w błędzie. Możesz je mieć, zmienia się jedynie sposób zasilenia: z dwóch opcji, przelew i karta, pozostaje karta.

Nieużywane konta lokalne są zamykane już teraz

Czekałam na maila od Revoluta z opisem zmian, jakie nadchodzą od marca – każdy użytkownik takiego maila otrzyma. W końcu się doczekałam, ale ku mojemu zaskoczeniu nie było tam informacji, że konto zostanie zamknięte w marcu. Mail poinformował mnie, ze nigdy nie używałam konta lokalnego w PLN i zostało ono już teraz zamknięte.

Z jednej strony akurat dla mnie nie robi to dużej różnicy. Z konta faktycznie nie korzystałam i nie zamierzałam korzystać. Ale z drugiej strony, drogi Revolucie, wolałabym być wcześniej o tym poinformowana na takich samych zasadach jak pozostałe osoby. Chociażby po to, żeby móc się ewentualnie przygotować na zamknięcie konta. Teoretycznie mogłam niedawno podać ten numer do przelewu wynagrodzenia, a tu ni z tego, ni z owego konto znika bez żadnego ostrzeżenia. O ile rozumiem powód zamykania kont lokalnych, o tyle w tym przypadku moim zdaniem Revolut przegina.

Czy jest alternatywa dla Revoluta? Podpowiadam, co założyć zamiast Revolut.

Jeśli czytasz ten artykuł to najprawdopodobniej konto lokalne było Ci potrzebne i szukasz alternatywy dla Revolut. Znaleźliśmy ją dla Ciebie. ZEN, polski odpowiednik Revoluta oferuje konto z polskim numerem IBAN, bardzo dobre, porównywalne do Revoluta kursy przewalutowań, błyskawiczny cashback i wiele więcej.

Sprawdź moją recenzję:

Nowość: Otrzymuj powiadomienia o najnowszych promocjach!

Subskrybuj nasz kanał nadawczy na Messengerze i upoluj bon RTV Euro AGD 100 zł!

Subskrybuj kanał

komentarzy 148

 1. Michał pisze:
  I co teraz pewnie stracą z 30 procent klientów.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nie mam pojęcia ile osób w ten sposób doładowuje Revoluta czy też przelewa wynagrodzenie na to konto – osobiście nie znam żadnej takiej osoby.
 2. Michał pisze:
  Ja znam z 5 osób co mają przelewane wynagrodzenie
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Michał, ale przelewane wynagrodzenie z Polski?
  • Jakub pisze:
   Witam, mam pytanko czy jeśli będę chciał mieć przelewane wynagrodzenie z pracy w niemczech na konto revolut to będę płacił za przewalutowanie?
  • Katarzyna pisze:
   witam jestem w trakcie zakładania konta revolut. aplikacje pobrałam ,dane wpisałam, selfie zrobiłam dalszym krokiem jest wybierz rodzaj dokumentu ktorym chcesz potwierdzić tozszamosc i jest wybor dowod i paszport . zaznaczam dowod osobisty i na tym sie konczy…. nie chce przejsc mi dalej.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   To niestety wygląda na jakiś błąd po stronie Revoluta, trzeba by się z nimi kontaktować i wyjaśniać, o co dokładnie chodzi.
 3. Michał pisze:
  Tak dokładnie to ludzie traktujący rewoluta jako podstawowe konto
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Rozumiem. W takim razie dla takich osób to faktycznie duży problem. Pozostaje mieć nadzieję że jednak do marca znajdą bank do obsługi kont.
 4. Michał pisze:
  Może i znajdą ale wtedy koszty zostaną przesycone na urzytkownikow i koniec darmowego portfela.Popatrzcie na polski fintech ZEN miał ten sam problem choć było mu łatwiej bo jest polski
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Miejmy nadzieję że do tego nie dojdzie – gdyby wprowadzili stałe opłaty za konto czy kartę to na pewno w Polsce stracą bardzo dużo klientów.
 5. Ian pisze:
  A czy są jakieś inne fintechy, które mogłyby w takiej sytuacji zastąpić Revoluta?
  • Michał pisze:
   No może dipocket częściowo zen Polski fintech ale niestety platny
  • Ian pisze:
   Dzięki wielkie. Zen z tego co wiem, jest polski ale jako instytucja finansowa zarejestrowany na Litwie. Nie wiem na ile to prawda, ale tak gdzieś czytałem.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tak, to prawda, są zarejestrowani na Litwie. Byłby całkiem spoko, tylko niestety faktycznie plany są płatne, niższy pakiet Gold to koszt 0,99 euro miesięcznie. Oczywiście jak ktoś na co dzień dużo płaci w walutach to się szybko zwróci, ale dla osób, które trzymają Revoluta tylko na wakacje raz w roku to już raczej średnio się sprawdzi.
 6. Mariusz pisze:
  Ja mam przelewane pieniądze z wypłaty, ale następna wypłatę mi nie przeleją bo już mi zamknęli konto lokalne a jest styczeń dopiero
  • Michał pisze:
   Ale konto stare jest jeszcze aktywne do 18 marca i tam pieniądze będą przelewane choć ty już nie możesz się nim posługiwać
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Właśnie niekoniecznie – wrzuciłam screena z maila, jakiego ja otrzymałam. Nie dostałam informacji o zamykaniu kont lokalnych od marca, jedynie informację, że moje konto już teraz jest zamknięte.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Mi również zamkneli konto bez ostrzeżenia – gdybym go potrzebowała to bym pisała reklamację, jednak to jest niesprawiedliwe że inni mają czas do 18 marca na przeniesienie wszystkiego, jak na przykład wynagrodzenia, a ktoś inny jest tylko informowany po fakcie.
  • Mariusz pisze:
   Witam wiecie czemu nie mogę zalogować się na konto
   Dzięki i pozdrawiam
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Niestety nie mamy pojęcia. A co wyskakuje?
 7. Michał pisze:
  To proszę przelać sobie pieniądze i zobaczyć z jakiego konta przyjdzie przelew. U mnie przychodzi z 1050 choć w opisie mam już konto litewskie
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   No dobrze, ale rozumiem że mówisz teraz o przelewie z Revoluta na złotówki w banku. A jeśli mam zamknięte konto i nie miałam nigdzie zapisanego numeru to w jaki sposób mam zrobić przelew na Revoluta na konto lokalne?
 8. Michał pisze:
  Bo teraz już nie możesz go podać ale robiąc przelew z revoluta ciągle go widzę jako polski IBAN.I to konto stare z polskim IBAN jest jakby zlinkowane do 18 marca z obecnym po tym czasie już nie.Revolut prawdopodobnie podał nowy nr aby starego już nie rozpowszechniać i ewentualne przelewy nie zwiększały się i żeby było jak najmniej zwrotow przelewow
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Zastanawiam się czy skoro niby w takim razie zamknęli mi to konto to czy przelew by jednak doszedł czy nie. Na podstawie samego maila wnioskuję, że nie. Szkoda że nie miałam go zapisanego, można było zrobić próbę.
 9. Michał pisze:
  Przelew na to konto do 18 marca będzie akceptowany jeżeli gdzieś jest zapisany to skopiować go i dojdzie
  • Tomasz pisze:
   Witam
   Więc skoro pracodawci podałem numer konta przed zmianą, bo nie uwierzył bym nigdy, że Revolut zrobi taka głupotę, polski numer już mi zniknal z aplikacji, otrzymam jescze przelew w lutym? W tamtym miesiącu mi firma jescze zrobiła przelew na staré konto, więc nie wiem jak to jest z Revolut em. Szkoda mojego czasu, gdybym to wiedział,, nie zgłaszał bym go pracodawci. Czy jest jakiś zastępca Revolut? Sciaglem Zeena, ale tam też zagraniczne
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Trudno powiedzieć – wydaje mi się że skoro konto zostało zamknięte, to przelew zostanie zwrócony do nadawcy. Warto o to dopytać na czacie w aplikacji – ewentualnie złożyć reklamację że konto zostało zamknięte bez ostrzeżenia, a podałeś ten numer pracodawcy.
 10. son pisze:
  Nawet taka „drobnostka” jak autorytarne zamykanie nieużywanego konta przez Revolut, to poważny sygnał ostrzegawczy. Świadczy, delikatnie mówiąc, o tym, że fintechy nie są „święte”. Wystarczy zobaczyć co zrobił Robinhood w USA. Dopóki wszystko układało się po ich myśli, byli BFF (najlepszymi przyjaciółmi) dla swoich klientów. Kiedy sprawy zaczęły się komplikować, to pokazali prawdziwe oblicze. Fintechy chcą konkurować z bankami, ale te które chcą przetrwać powoli przestają być instytucjami charytatywnymi (aka start up’ami finansowanymi z innych źródeł niż klientela) i zaczynają się komercjalizować. Pół biedy jeśli robią to transparentnie, gorzej gdy wykorzystują klientów.
  Revolut również udostępnia opcję handlu akcjami z USA i inne „ekspozycje” na instrumenty finansowe.
  Na miejscu managementu tej firmy wydałbym oświadczenie, że podobne sytuacje nie będą miały u nich miejsca.
  Na razie nic o tym nie słyszałem, więc dla mnie to poważne ostrzeżenie, że również Revolut może nie być taki „rewolucyjny” w razie konieczności uciec się do gry w drużynie z tzw. „skostniałymi” instytucjami finansowymi przeciw klientom.
 11. Krzysztof pisze:
  niestety u mnie juz nie działa doładowanie z karty, debetowej, kredytowej oraz przez googlepay
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Krzysztof, chcesz przez to powiedzieć że nie możesz doładować Revoluta kartą?
 12. Krzysztof pisze:
  dokładnie, w styczniu robiłem doładowanie i było ok, od wczoraj nie moge doładowac zadna karta, (karty visa , jedna debetowa druga kredytowa mbank, nie wiem czy ma to znaczenie)
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Spróbowałam, mi się udało bez problemu, karta debetowa z mBanku tyle że Mastercard. Może to Visa ma jakieś problemy?
 13. Michał pisze:
  Ja mam ten problem w dipocket połowa kart nie dziala
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Michał, ale limity na karcie są w porządku, sprawdzałeś?
 14. Michał pisze:
  Tak jest ok płatności za granicą są włączone a kartami mBank Getin nie da się doładować zarówno debit jak i credit
 15. Michał pisze:
  no wszystko jest ok limity sa najmniejsze kwoty doladowuje i nic
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Napisz do nich na czacie w aplikacji, niech sprawdzą czy po ich stronie jest wszystko ok. Jeśli odrzuca Ci karty różnych banków to jednak stawiałabym na problemy po stronie Revoluta.
 16. Patryk pisze:
  A czy po tych zmianach, będę mógł w polskim
  Bankomacie wypłacić polskie pieniądze z karty Revolut?
 17. Borys pisze:
  Błąd już w pierwszym zdaniu:
  „Dość nieoczekiwana zmiana szykuje się 🗓 od 18 marca 2021 r w Revolucie. Mianowicie, ten popularny fintech przestanie oferować konta lokalne w polskim standardzie IBAN, czyli konta złotówkowe. ”

  Konta złotówkowe są oferowane cały czas… Jest tylko kwestia IBANU…

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Borys, jeśli poświęcisz kilka minut i przeczytasz do końca to zauważysz na pewno, że jest temu poświęcony osobny akapit: Konto walutowe w PLN a konto lokalne w PLN
 18. Kiki pisze:
  Revolut idzie na psy. Miały byc bezpłatne wypłaty z bankomatów, wszystkie banki oprócz 2 doliczają już prowizję na prepaid card revolut (10-20 zł). Lokalne konta z IBAN PL miały skłaniać do przelewania wynagrodzenia na revolut i korzystanua z konta jak z ROR w banku. To właśnie się również kończy. Tak czy siak trzeba mieć konto w innym banku, by otrzymywać przelew z pensją.

  Konto jest aktywne do 18.03, przelewy dochodzą, ale za każdym razem revolut przesyła ostrzeżenie, że konto wkrótce zamkną.

  Rachunek z którego wpadają przelewy z revolut w Polsce to ING (1050). Ciekawe, że nie mogą się dogadać w kwestii lokalnych kont dla swoich klientów.

  Na koniec: doładowania mbanku działają, na razie bez zarzutu. Jest też google pay.

  • Adam pisze:
   To teraz muszę zrezygnować z revoluta bo założyłem go ze np:komornik niewidzial co i ile mam na koncie
 19. Paweł pisze:
  Zastanawiam się czy utrzymując przelewy na to nowe konto litewskie ale w PLN, będzie przewalutowanie czy też po prostu będzie zasilenie konta walutowego w PLN. Bez przewalutowań oczywiście.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Moim zdaniem obędzie się bez przewalutowania. Tak jak do tej pory było z kontem do przelewów w innej walucie – miałeś podany tylko jeden numer konta do kont walutowych w różnych walutach. Czy to było euro, usd, gbp czy inna waluta to numer konta był ten sam.
 20. Kiki pisze:
  Inny temat: revolut szykuje się do oferowania kredytu dla klientów w Polsce, ciekawe jaki rachunek podadzą do spłaty rat i wcześniejszej spłaty kredytu? To chyba nie może być rachunek LT?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Szczerze – nie mam pojęcia jak to miałoby wyglądać na ten moment. Ale mam przeczucie że mało osób zdecyduje się tam na kredyt, jeśli miałoby go spłacać na rachunek za granicą i co miesiąc płacić za przelew zagraniczny. Może będą mieli jeden „swój” polski numer do rozliczania pożyczek?
 21. Kiki pisze:
  Kolejny złe newsy: revolut wprowadza limit 5 bezpłatnych wypłat z bankomatów, wszystkie przelewy poza SEPA będą płatne. Oczywiście w biednym pakiecie bezpłatnym. Już teraz wypłata z bankomatu bez prowizji, to chyba tylko santander i stare bankomaty Pekao SA. Jak widzę na linkedinie zamieniają się w bank, a zawsze mieli być inni niż zwykłe banki… Stara bajka się sprawdza: trzeba dobrać jak najwięcej klientów, a potem wprowadzać małymi krokami opłaty…który bank tego nie przerabiał? Szkoda :/
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Też dostaliśmy te info – opiszę pokrótce i wrzucimy wiadomości o tym. Szkoda że tak się dzieje, myślę że skończy się to na tym że nawet zwykły pakiet w końcu będzie płatny lub uzależniony od ilości transakcji.
 22. Lahar pisze:
  Czy są w takim razie jakieś portfele elektroniczne lub zagraniczne konta z polskim IBAN. Głównie mi chodzi o podpięcie PayPal
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Niestety, ja nic takiego nie mogę polecić ponieważ jak na razie wystarcza mi Revolut.
 23. Mateusz pisze:
  A jak jest z przelewem wychodzącym na polski numer konta bankowego? Wiem, że można, ale jest to traktowane jako przelew krajowy czy jako zagraniczny? (Bo to zmienia kwestie tego, czy zostaną mi pobrane jakieś opłaty za taki przelew i to ile takich przelewów miesięcznie mogę zrobić za darmo w Revolucie)
 24. Adam pisze:
  Świetny blog – dopiero niedawno trafiłem, wlasnie szukajac wytłumaczenia w powyższym temacie.

  Jednak nie znajduje odp. na jedno pytanie. Jakis czas temu Revolut był mi pomocny w takich przelewach jak:
  Klient z UK -> wysyła mi pieniądze na konto Revolut w funtach -> ja przesyłam sobie te pieniądze na konto w Revolut złotowkach -> następnie przesyłam z konta Revolut w PLN na konto np. mBanku albo PKO.

  Czy dobrze rozumiem, ze teraz taka procedura przestanie byc w ogole opłacalna bo za przesłanie z konta Revolut w PLN na konto w mBanku zostanie mi naliczona prowizja?

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dziękujemy, staramy się 🙂
   Nie, w tym zakresie nic się nie zmienia – możesz przelewać sobie złotówki z Revoluta na konto w złotówkach w polskim banku bez prowizji i bez ograniczeń. Zamknięcie konta lokalnego oznacza, że z konta w banku w złotówkach nie będzie można wysłać przelewu na konto lokalne w PLN, czyli trzeba będzie wykonać przelew zagraniczny. Ale w opisywanej przez Ciebie sytuacji nadal możesz korzystać tak, jak dotychczas, ponieważ klient z UK i tak wysyła Ci funty.
 25. Damian pisze:
  Jakaś inna alternatywa dla Revolut? aby mieć polski IBAN? Nic się nie pojawiało? Czy ZEN z gdy mamy walute w PLN można zasilać w PLN z Polski?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witam. Może ewentualnie któryś z kantorów internetowych z kartą – jednak nie śledzę tego na tyle, by móc doradzić coś konkretnego, na chwilę obecną zostaję przy Revolucie. Co do ZEN to z tego, co widzę mają konta z polskim IBAN i można zasilać je przelewem, kartą albo nawet BLIKiem.
  • Małgorzata Walczak pisze:
   Czy na dzień 15 luty 2024
   Rovoult ma konto lokalne w PLN
   i jaki Bank to obsługuje?
   czy można robić przelewy i jakie opłaty, czy wydana karta płatnicza jest do wszystkich walut i w zależności w jakim kraju place to pobierana jest waluta z tego kraju ?
 26. Damian pisze:
  Właśnie oto mi chodziło aby móc przenieść zasilanie konta od pracodawcy na polski IBAN aby to był przelew lokalny.
  Czyli obecnie ZEN jest alternatywą.
  Szkoda bo Revolt już miałem sprawdzony od roku i bez problemów wszystko działało.
  Dziękuje za odpowiedz Pani Magdo.
 27. Damian pisze:
  Nie niestety ZEN ma konto PLN ale IBAN jest z UK czyli GB.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Damian, masz rację – zmylił mnie zapis w cenniku „Konto IBAN z PLN, EUR, USD, GBP oraz 26 innymi walutami”. Po głębszej analizie znalazłam, że nie ma konta z polskim IBANem, podobno nad tym pracują. Wybacz wprowadzenie w błąd. Podejrzewam, że z kontem lokalnym w złotówkach jest taki sam problem jak w przypadku Revoluta, żaden bank nie chce ich obsługiwać (w końcu to konkurencja).
  • Pola pisze:
   Zen już ma polski IBAN 😉
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dzięki za informacje 🙂
 28. Daniel pisze:
  Witam ! zapytam czy dobrze zrozumialem teraz musze podac pracodawcy nr konta z Litewskim IBAN
  bo ten z pln zostanie usuniety TAK
  A pracodowca bedzie musiał wykonac przelew zagraniczny z opłata
  Reszta bez zmian??? Pozniej bede mogł przelac pieniadze z revolut na inne konto pln w polskim banku np millenium
  Dziewkuje
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dokładnie tak – jeśli pracodawca będzie chciał przelać środki to musi zrobić przelew zagraniczny, niestety zazwyczaj dość kosztowny. Reszta bez zmian, nadal można przelać złotówki z Revoluta na konta w polskich bankach w złotówkach bez ograniczeń.
 29. Mariusz pisze:
  Witam, mam pytanie. Jak teraz mam najkorzystniej wpłacić środki złotówki na konto revolut. (później zamieniam na euro) Zawsze robiłem to zwykłym przelewem w pko. Teraz podaje że konto Lt Litwa.
  • Grzegorz pisze:
   Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, jak można upoważnić drugą osobę na dysponowanie moim kontem Revolut np. na wypadek śmierci…
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Napisz na czacie w aplikacji takie zapytanie.
 30. Mariusz pisze:
  Witam, mam pytanie. Jak teraz mam najkorzystniej wpłacić środki złotówki na konto revolut. (później zamieniam na euro) Zawsze robiłem to zwykłym przelewem w pko. Teraz podaje że konto Lt Litwa.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Kartą do konta w polskim banku – podpinasz kartę w Revolut i od razu ściąga Ci na konto złotówkowe.
 31. Łukasz pisze:
  Mam pytanko: Mam podpięte konto Revoluta do wypłat w aplikacji StockX. Czy wpłata środków w przypadku sprzedaży butów na Stockx wiąże się z prowizją na Revolucie ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witam. Niestety nie znam tej platformy i zasad wysyłki pieniędzy. Jeśli kupujący będzie robić zwykły przelew na Revoluta to on poniesie ewentualną prowizję.
 32. Paweł pisze:
  witam, nie mogę wpłacić kartą z PEKAO ( maestro) oraz Mbank ( Visa) na Revolut. zrobiłem przelew na nowe konto LT i od 5 dni mam komunikat ” Przetwarzany ” wiecie może czemu tak się dzieje ?? na Czacie cały czas piszą że zajmą sie problemem ale nic z tego nie wychodzi .
 33. Paweł pisze:
  witam, nie mogę wpłacić kartą z PEKAO ( maestro) oraz Mbank ( Visa) na Revolut. zrobiłem przelew na nowe konto LT i od 5 dni mam komunikat ” Przetwarzany ” wiecie może czemu tak się dzieje ?? na Czacie cały czas piszą że zajmą sie problemem ale nic z tego nie wychodzi .
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Być może chodzi o to, że nie są obsługiwane na ten moment przez Revoluta transakcje 3D 2.0? Co do przelewu to trudno mi powiedzieć dlaczego tak długo idzie – przetwarzanie przelewu czy doładowania trwa raczej max. kilka minut.
 34. Bartek pisze:
  Przelew wyszedł z polskiego banku 16 marca, powinien dojść 18.03. Niestety pieniądze nie wróciły do nadawcy, ani nie zostały zaksięgowane na Revolucie. Jakiś pomysł co zrobić w tym wypadku?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Ja bym składała reklamacje i to chyba do obu instytucji na raz. Chociaż jeśli konto na Revolucie zostało zamknięte wcześniej to pewnie nie mają wglądu do historii – ale spróbować nie zaszkodzi.
 35. Agata pisze:
  Zastanawiam się nad założeniem konta revolut. Jakby wyglądały przelewy wynagrodzenia w euro z polskiego konta walutowego pracodawcy? Dałoby się wypłacić to w złotówkach w bankomatach?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Robisz przewalutowanie na złotówki i możesz wypłacić z bankomatu, z tym że w podstawowym planie za darmo wypłacisz do 800 zł miesięcznie. Potem jest prowizja.
 36. Grzegorz pisze:
  Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, jak można upoważnić drugą osobę na dysponowanie moim kontem Revolut np. na wypadek śmierci…
 37. Lidia pisze:
  Witam,wysyłałam kilka dni temu pieniądze ,złotówki z Uk na moje polskie konto w PL… niestety,Revolut pobrał opłatę,ponieważ podobno się to zmieniło od 26 kwietnia,i nie ma już jednego free przelewu raz w miesiącu przy koncie standard.C
 38. Lidia pisze:
  Tylko że wysyłałam PL(złotówki ) na polskie konto,a więc w rodzimej walucie.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   W takim razie źle to zrozumiałam. Przelewy z Revolut w złotówkach na polskie konta nadal są bezpłatne – przed chwilą sprawdzałam to na swoim Revolucie i chcąc wysłać złotówki na swoje konto w Polsce nie ma żadnej opłaty. Nie widziałam również żadnych informacji o tym, że miałoby to się zmienić. Napisz na czacie w Revolut skąd taka opłata się wzięła w ogóle na Twoim koncie.
 39. Lidia pisze:
  Pisałam do nich… poinformali mnie, że to się zmieniło od 26 kwietnia, i w koncie standard.. nie ma już takiej opcji free.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   A może chodzi o to że zakładałaś Revoluta w UK i wtedy dla Ciebie przelewy lokalne to przelewy w GBP na terenie UK? W takim przypadku płatność na konto w złotówkach faktycznie mogłaby zostać potraktowana jako przelew międzynarodowy. Jeśli co miesiąc robisz przelew na konto w Polsce to może sprawdź ZEN – w podstawowym planie jest jeden darmowy przelew międzynarodowy w miesiącu: https://moniaki.pl/zen-recenzja-jak-zalozyc
 40. Lidia pisze:
  No tak… konto było zakładane w Uk… już jakieś 8 lat temu… mimo wszystko, raz w miesiącu przelew złotówek na polskie konto raz w miesiącu był za darmo.,
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   To w takim razie to by się zgadzało – Twój Revolut jest traktowany jako UK, więc przelew lokalny to nie są złotówki tylko GBP. A po zmianach o których pisałam nie ma już przelewu międzynarodowego za darmo. Dużo pobrało Ci tej prowizji?
  • Dariusz pisze:
   Ktoś poda mi numer ,do obsługi klienta .Mam zablokowana karte ,i nie mogę z niej,korzystać
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Niestety Revolut nie ma infolinii dla klientów. Napisz do nich na czacie w aplikacji.
 41. Lidia pisze:
  Wysłałam bardzo niską kwotę,od 130 zł pobrali 1.57zł
 42. Dariusz pisze:
  Czy jak zrobię przelew walutowy do revoluta w złotówkach, to otrzymam pełną kwotę np. z banku wysyłam 1000zł + opłata 40 zł i za 3 dni przychodzi mi do revoluta pełna kwota 1000zł?. Czy revolut odrzuci przelew ze względu, że nie jest w EUR albo inna sytuacja, przyjmie, ale złotówki zostaną przewalutowane na EUR a potem znów na PLN z czego ostatecznie może mi zostać np. 930 złotych?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Zależy jakim przelewem wyślesz, w bankach są dwie opcje dzielenia kosztów przelewu. Nie rozumiem dlaczego nie doładowujecie kartą do konta, skoro jest to za darmo i do tego doładowanie jest natychmiastowe? Szczerze to nigdy nie doładowywałam Revoluta przelewem w złotówkach, a już szczególnie po zamknięciu lokalnych kont w PLN. Niemniej wydaje mi się, że przelew (bez uwzględnienia kosztów przelewu w banku) dojdzie w całości w złotówkach, bez przewalutowania. Konto walutowe w PLN nadal jest obsługiwane.
  • Dariusz pisze:
   Kartą o tyle jest problem, ze względu na limit dzienny, w moim przypadku jest to 15k PLN a chcę o wiele więcej przelać na revoluta. Inna sprawa, że blokują mi kartę jeżeli chce przelać większą kwotę niż 2,5k, Teraz jestem po rozmowie z moim bankiem i mają revoluta dodać do białej listy co rozwiąże ten problem. Ale po prostu chciałem wiedzieć tak na przyszłość czy się przeleje pełna kwota. Teraz wiem na pewno, od obsługi mojego banku, że jak ustawiam walutę przesyłu w PLN to bank wysyła w tej walucie(PLN) więc na pewno nie będzie przewalutowania w chorych stawkach.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Rozumiem, faktycznie jeśli przelewa się większą kwotę to limity karty z banku są ograniczeniem nie do przeskoczenia. Co do tych limitów dynamicznych na Revolucie – faktycznie są takie, ale niestety Revolut tak ukrywa o nich wszelkie informacje że doszperać się do nich graniczy z cudem. Moim zdaniem nie powinno czegoś takiego być – albo przynajmniej powinno dać się to sprawdzić, bo można nieźle się przejechać na przykład podczas większych płatności za granicą.
  • Dariusz pisze:
   Zostawię jeszcze komentarz dla potomnych. Dostałem Informacje od strony obsługi Revoluta, że limity płatności kartą są ustalane dynamicznie i nie mają oni możliwości aby go zwiększyć albo zobaczyć jaki jest obecnie. Dynamicznie znaczy od korzystania z konta. Dla przykładu, mam kupiony pakiet Premium i mam 15k limitu natomiast nowo założone konto bez żadnych pakietów miało 5k. Kolejna sprawa jeśli chodzi o przelewy PLN do revoluta to odpisali, że nie gwarantują, że przyjdzie pełna kwota ze względu na możliwość wystąpień pośredniczących banków, gdyż one mogą pobrać jakąś opłatę. Natomiast jeśli chodzi o przelewy SEPA(w euro) to już tam jest za darmo(nie licząc samego przewalutowania) . Dlatego ostatecznie radzę korzystać z karty płatniczej ze względu na gwarantowany brak kosztów.
 43. julia pisze:
  witam, czy jeśli będę mieć przelew z niemiec bo tam zamierzam pracowac, to będzie naliczana jakaś opłata ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Jeśli wyślesz przelew SEPA w euro na konto w euro na Revolucie to jedyna opłata to może być prowizja banku z którego wysyłasz. Nie odpowiem na pytanie ile, ponieważ zależy to od banku – należałoby sprawdzić tabelę opłat i prowizji.
 44. Paweł pisze:
  Co jeśli wpłaciłem pieniądze na na konto lokalne którego nie ma poczta kasę przyjęła i rewolut tez co robić.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Gdyby to był przelew to pieniądze wróciłyby na konto, z którego zostały wysłane. W przypadku wpłaty gotówki na poczcie składałabym tam reklamację – podejrzewam że poczta ma jakieś konto techniczne, przez które wpłaca pieniądze i na które mogły zostać cofnięte środki.
 45. Paweł.pl pisze:
  Co jeśli wpłaciłem pieniądze na na konto lokalne którego nie ma poczta kasę przyjęła i rewolut tez co robić.
 46. Robert pisze:
  Witam Państwa, mam skonfigurowane konto Revolut-a od 2 lat. W maju i czerwcu br. byłem w podróżny i płaciłem kartą w 3 krajach europejskich, doładowując to konto złotówkami z konta (mBanku -karta kredytowa). Łącznie przekroczyłem poziom 15 tys. PLN na transakcjach (przelewy i płatności zbliżeniowe) podczas tej podróżny. Żadne opaty za przelewy z mBanku nie zostały w nim naliczone. Niczego nie zmieniałem do 2 lat. Wszystko działa i nie generuje dodatkowych kosztów. Czy mogłem coś przeoczyć?
  Pozdrawiam, Robert
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Robert, ale co dokładnie masz na myśli mówiąc że mogłeś coś przeoczyć? Niestety nie bardzo rozumiem pytanie.
 47. Robert pisze:
  Dzień dobry Pani Magdo,
  Zadając pytanie „Czy mogłem coś przeoczyć?” miałemna myśli ukryte koszty, których nie widzę. Wspominacie o opłatach za przelewy związanych z brakiem polskich kont w Revolucie. Ja dokonuje doładowywanie mojego konta Revolut od ponad 2 lat i do tej pory nie poniosłem, żadnej opłaty. Zakładam, że to się nie zmieni w moim przypadku, skoro opłaty nie pojawiły się od 18.03.2021.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Rozumiem 🙂 Jeśli doładowujesz kartą to nic dla Ciebie się nie zmienia. Ewentualnie trzeba śledzić czy w samym banku nie wprowadzą opłat za doładowanie Revoluta (tak jest na przykłąd z kredytówkami z Citi).
  • Robert pisze:
   Rozumiem, dziękuję.
   Będę monitorował swój bank.
   Pozdrawiam,
 48. Jacek pisze:
  Magdo,
  Bardzo dziękuję za tego bloga i wszystkie twoje podpowiedzi.
  Są bardzo pomocne. Dzięki nim jakoś ogarnąłem temat zasilania konta Revoluta.
  Piękne dzięki,
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Jacek, nie ma za co 🙂 Dziękuję za miłe słowa, staramy się 🙂
 49. Arek pisze:
  Cześć W sierpniu wybieram się do Estonii. Plan jest/był taki aby na miejscu płacić euro z Revoluta – czy będę miał jakieś dodatkowe koszty płacąc tą kartą? Gdzie mogę znaleźć informację, z których bankomatów mogę wypłacić euro bez prowizji w Estonii? Kartę doładowuję z konta w mBanku – jak na razie bez żadnych dodatkowych opłat 😉
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Płacić możesz bez problemu, nie ma żadnych kosztów. Co do bankomatu to trzeba poszukać na miejscu i sprawdzić, jeśli bankomat pobiera swoją opłatę to przed wypłatą wyświetla się o tym informacja i o wysokości opłaty. Z doświadczenia z innych krajów podpowiem, żeby unikać Euronetów – najlepiej sprawdzać bankomaty lokalnych banków.
   I pamiętaj o tym, żeby zawsze wybierać płatność w walucie danego kraju, czyli w tym przypadku euro – inaczej bankomat czy terminal mogą Ci przewalutować po swoim własnym (kiepskim) kursie.
 50. Tomek pisze:
  Pani Magdo,
  Zdecydowałem się zamknąć konto Revolut. Postępowałem zgodnie z procedurą (kilka intuicyjnych kroków w aplikacji na komórce), jednakże nie dostałem żadnego potwierdzenia (sms, email). Czy według Pani wiedzy tak to działa? Klient nie powinien dostać jakiegoś potwierdzenia? Można jakoś sprawdzić, że umowa została rozwiązana?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   W zwykłych bankach klient powinien mieć jakieś potwierdzenie, albo na papierze, albo przynajmniej na mailu. Swojego Revoluta nadal mam, nie zamykałam go, więc z doświadczenia się nie wypowiem – ale osobiście również wolałabym mieć cokolwiek „na piśmie”. Inne fintechy, z których korzystałam i które zamykałam, zawsze wysyłały chociażby maila z potwierdzeniem, więc uważam, że Revolut, który ma już status banku, tym bardziej powinien takie potwierdzenie do klienta wysłać. Spróbuj może napisać na maila do reklamacji [email protected]
 51. Tomek pisze:
  Pani Magdo,
  dziękuję za pomoc, podany przez Panią email działa. Z kilkugodzinnym opóźnieniem, ale jednak Revolut potwierdził zamknięcie karty, jednak nie konta. Otrzymałem wiadomość następującej treści:
  „We can confirm that your Revolut card ending xxxx was successfully cancelled on 21 July 2021.
  Your Revolut account and any other Revolut cards that you may have will continue to work as normal.
  Important points to note:
  Any card payments attempted on this card after 21 July 2021 will be declined
  If you’re expecting a refund on this card, we will process this as usual and the funds will be reflected in your Revolut account
  If the card you have cancelled is a physical card, please remember to destroy the physical card as well”
  Może się komuś przyda informacja jak z grubsza wygląda ta procedura. Revolut we wszelkiej korespondencji odwołuje się do chatu w komórce, a ja już nie mam do niego dostępu bo zamknąłem konto. Dla mnie utrudniony kontakt jest największym problemem.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Niestety to jest chyba największy minus Revoluta. Szczególnie w przypadku kiedy ktoś nie ma dostępu do aplikacji przez jakieś błędy lub zablokowanie i nie ma jak do nich napisać na czacie.
 52. Mariusz pisze:
  Witam,jestem całkiem swiezym użytkownikiem revoluta,i mam proste pytanie,czy pracując w Holandii będę bezproblemowo otrzymywał na to konto wynagrodzenie? Za odpowiedź z góry dziękuję
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Hej, myślę że nie będzie żadnych problemów. Konto w euro masz z litewskim numerem IBAN, po prostu podajesz je pracodawcy i on przelewa euro, a Ty otrzymujesz euro. Przelewy w euro w UE są w większości banków i krajów darmowe, więc nie powinno być problemu ze strony pracodawcy.
 53. Mariusz pisze:
  Dziękuję za szybką odpowiedź
 54. Tomtom pisze:
  Hej,
  Dopiero co zacząłem interesować się Revolutem, bo chcę robić zakupy online w Niemczech.
  Czy dobrze rozumiem, że jeśli z ING wyślę na konto Revolut np. 1000 zł to dostanę kwotę pomniejszoną o jakąś prowizję? Jaką konkretnie?
  I drugie pytanie – później płacąc online w niemieckim sklepie moje złotówki zostaną przeliczone wg. kursu na tej stronie? http://www.revolut.com/money-transfers
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Jeśli chodzi o przelew to musiałbyś sprawdzić cennik ING, ile taki przelew kosztuje dla Twojego konta oraz sprawdzić przelicznik kursów. Najlepiej doładować kartą: wysyłasz wtedy 1000 zł i 1000 zł masz na Revolucie. Kurs w aplikacji jest bardzo podobny do tego z tej strony, nie wiem jak często jest na niej aktualizowany ponieważ w aplikacji kursy zmieniają się dynamicznie. Ale możesz przyjąć że będzie bardzo podobny.
 55. Barbara pisze:
  Hej proszę o informację jak dostanę wynagrodzenie w euro na Revoluta czy będę mogła zrobić przelewy do Polski. Czy będę musiała ponosić jakieś opłaty.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Barbara, tak jak jest to opisane w artykule: „Również nic nie zmieni się w przelewach wychodzących, nadal możesz wysyłać pieniądze z Revoluta na swoje konto w Polsce”
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Przelewy na konta w Polsce, zarówno z złotówkach jak i SEPA w euro są bezpłatne.
 56. Anna pisze:
  Dziś robiłam przelew z konta PKO SA złotówkowego no i szok. Przelałam 50 zł a koszta 70 zł. Byłam w banku ale wszystko zgodnie z taryfą. Nigdy więcej zamykam revolut.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Anna, ale dlaczego masz pretensje do Revoluta? Koszty przelewu poniosłaś w PKO, sama napisałaś: zgodnie z ICH taryfą. To PKO od Ciebie pobrało prowizję, nie Revolut. Wysyłając przelew musiałaś widzieć postawioną prowizję za przelew, czyż nie? A o tym, że Revolut nie ma już kont w złotówkach wiadomo nie od dziś, przecież konta te zostały zamknięte niemal rok temu! Wystarczyło doładować kartą i nie byłoby tego problemu.
 57. Asia pisze:
  Partner od miesiąca ma konto w Revolut i jesteśmy w tym temacie zieloni. Czytam tu o doładowaniu konta kartą co to oznacza?Wysłałam partnerowi na konto Revolut z ING Euro w środę jaki jest mniej więcej czas na wpłynięcie kasy na jego konto?
 58. tomasz pisze:
  Witam. Jeśli Niemiecki pracodawca wysyła mi wypłatę na konto Revolut to poniosę z tego tytułu jakieś koszty?
  Drugie pytanie, to czy można wypłacać z Revoluta Blikiem? Jeśli tak to czy można prosić o instrukcje.
  Dziękuje .Pozdrawiam.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nie poniesiesz żadnych kosztów, pracodawca pewnie też, o ile ma przelewy sepa za darmo w swoim banku. W Revolucie nie ma BLIKa. BLIK to polski pomysł 🙂
 59. Konrad pisze:
  @Moniaki.pl – Magda

  Mam prośbę o odpowiedź na 3 być może podstawowe krótkie pytania ale nie mogę nigdzie tego znaleźć ??
  1) jeśli mam na koncie Revolut zamienione z PLN wcześnie waluty typu USD/EUR/CHF i chce z powrotem je przelać na swoje złotówkowe konto w mbanku to co mam zrobić ? Najpierw zamienić dana walutę na PLN i dopiero wtedy przelać na konto czy jest jakiś inny lepszy sposób ??
  2) w jaki sposób mam to zrobic ?? Jeśli nic się je zmieniło to wpisać normlanie mój numer rachunku w mBank??
  3) rozumiem że mogę sobie zasilać konto w Revolut dowolną ilość razy darmowo z karty w PLN mbanku i dowolną ilość razy przewalutowywac za darmo byle ponizej 5000pln w ciągu miesiąca ??

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   1. Tak będzie najlepiej – i wtedy z konta w pln robisz przelew na polski bank.
   2. Tak, jeśli nie masz tego konta zapisanego w odbiorcach w Revolut to klikasz +Nowość i dodaj bank odbiorcy.
   3. Tak, możesz – minimalne zasilenie to 50 zł.
 60. Ryszard pisze:
  gdzie mozna wplacic pieniadze ?
 61. Ryszard pisze:
  gdzie mozna wplacic pieniadze ?
 62. Anna pisze:
  Jak dokonać przelewu z Revolut na polskie konto bankowe? Czy są z tego tytułu opłaty? Nie zmieniałam numeru IBANna lokalny.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Przelew – dodajesz nr konta i dane. Przelewy na konta w polskich bankach są za darmo, jeśli to jest Revolut założony w Polsce.
 63. Michał pisze:
  Czy mogę na polskiej poczcie wpłacić sobie pieniądze na mojego revoluta który był zakładany w UK?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Michał, z tego co kojarzę to na poczcie można wpłacać środki tylko na polskie konta.
 64. Sandra pisze:
  Czy dobrze rozumiem, że bank pobiera prowizję przy zlecaniu przelewów na revoluta, ale doładowanie kartą (przez google pay) konta złotówkowego nie generuje prowizji ze strony banku?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Sandra, ogólnie to już nie – niedawno Revolut z powrotem wprowadził konta w złotówkach, które można doładowywać i kartą, i przelewem.
 65. Sandra pisze:
  Czy dobrze rozumiem, że bank pobiera prowizję przy zlecaniu przelewów na revoluta, ale doładowanie kartą (przez google pay) konta złotówkowego nie generuje prowizji ze strony banku?
 66. Elżbieta pisze:
  Cóż konto mi zamyka regolit i w żaden sposób nie ma możliwości przelania środków z na zewnętrzne konto środki wracają na regolit również nie pozwalają przewalutować niema na nich żadnego środka to straszne w jaki sposób jestem traktowana ,Nie wiem co mam zrobić żeby przelać własne pieniądze
 67. Georg pisze:
  Witam, Mam podwójne obywatelstwo polsko- niemieckie. Sprzedaję swoje mieszkanie w Polsce. Czy kupujący może mi przelać jednorazowo należność PLN 250.000 na revoluta ze swojego konta ? Czy będzie to jakiś problem ?
 68. Georg pisze:
  Witam, Mam podwójne obywatelstwo polsko- niemieckie. Sprzedaję swoje mieszkanie w Polsce. Czy kupujący może mi przelać jednorazowo należność PLN 250.000 na revoluta ze swojego konta ? Czy będzie to jakiś problem ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Ja bym podchodziła ostrożnie do przelewania na Revoluta takich kwot. Wiele osób w internecie pisało o blokadach rachunków i o braku dostępu do własnych środków. Na pewno bym wcześniej napisała do supportu takie pytanie.
 69. Janusz pisze:
  To się zgadza blokują środki i nie wiadomo dlaczego. A teraz nawet przelewu z Polski. Szok
 70. Janusz pisze:
  Ten bank to masakra blokowali mi środki i nie wiadomo dlaczego

Napisz komentarz