Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Recenzja giełdy kryptowalut Binance: jak założyć i jak korzystać

Doświadczeni traderzy nie ograniczają się do jednej giełdy. Zazwyczaj mają konta przynajmniej na kilku. Na jednej, bo łatwo jest doładować ją FIATami. Na drugiej, bo są niskie prowizje za zakup i sprzedaż. Na trzeciej, bo są niskie opłaty za przesył kryptowaluty. Na czwartej, bo są na niej dostępne tokeny, których nie ma na trzech pozostałych.

Jeśli jesteś początkujący zapewne wybierzesz na start jedną giełdę. Jeśli jednak wkręcisz się w krypto szybko zrozumiesz, że jedna giełda to dla Ciebie za mało 🙂

Po recenzji giełdy Coinbase przyszedł czas na kolejną giełdę kryptowalut. Tym razem będzie to Binance, jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych giełd kryptowalut na świecie. Czy będzie ona Twoją pierwszą, drugą czy trzecią giełdą nie ma większego znaczenia. Jest to giełda znajdująca się w samej czołówce i na pewno będzie dobrym wyborem 🙂

I. Krótko o giełdzie Binance

Binance działa od roku 2017. Giełda początkowo miała swą siedzibę w Shanghaju, potem w Honkkongu, następnie przeniosła się na Maltę, aby ostatecznie osiąść w bezpiecznej przystani na kajmanach. Przez te kilka lat giełda wywalczyła sobie pozycję lidera na rynku kryptowalut, dziennie przetwarzając wielomiliardowe wolumeny transakcji.

Binance jest jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych giełd na świecie. Ma własnego coina: BNB, czyli Binance Coin. Na plus dla użytkowników z Polski jest niewątpliwie to, że większość treści na stronie giełdy można znaleźć w języku polskim. Również aplikacja na telefon jest po polsku. Kolejny ukłon w stronę polskich użytkowników nastąpił w grudniu 2021 roku – od tej pory support obsługuje zapytania również w języku polskim.

Ogromnym plusem giełdy Binance jest ogromna ilość wylistowanych kryptowalut i tokenów. Porównując ją do konkurencyjnego Coinbase czy Zondy to Binance pozostawia pod tym względem konkurencję daleko w tyle 🙂

Binance jest giełdą scentralizowaną, co oznacza, że zakładając tam konto, musisz przejść weryfikację KYC (Know Your Client).

II. Opłaty na Binance

Wiecie, dlaczego Binance jest fajne? Bo kupowanie i sprzedawanie na Binance jest tanie! I nie tylko 🙂

Na początek przyjrzyjmy się opłatom za doładowanie konta walutami FIAT.

Waluty FIAT – czyli zwykłe waluty, którymi posługujemy się na co dzień (pln, eur, usd, itd.)

Niestety, na chwilę obecną (01.2022) nie ma możliwości doładowania konta na Binance za pomocą zwykłego przelewu walutowego (czy to w złotówkach czy też w euro).

Jak w takim razie doładować swoje konto FIATami i ile to kosztuje?

  • Karta bankowa VISA. Prosty i szybki sposób, ale drogi – prowizja to 1,8%. Nie polecamy, chyba że trafia się naprawdę ogromna okazja inwestycyjna i musisz mieć środki na już.
  • Portfel Advcash. Najpierw musisz zarejestrować się na stronie Advcash i stworzyć swój portfel oraz go doładować. Doładowanie przelewem SEPA w euro to koszt 1 euro, niezależnie od kwoty (warto więc wysłać raz a dobrze, zamiast kilka razy niewielkie kwoty). Doładowanie portfela może zająć około 1-2 dni roboczych. Kiedy środki są już na Advcash po prostu logujesz się na Binance, wybierasz ten sposób doładowania i gotowe, masz FIATy na giełdzie.
  • P2P – czyli handel krypto bezpośredni pomiędzy dwoma użytkownikami. Ty chcesz kupić krypto, ktoś chce sprzedać. Ktoś wystawił swoją ofertę, a ty możesz kupić od niego krypto i zapłacić FIATami (najczęściej przelewem SEPA, Revolutem, Advcash). Liczba dostępnych w tym kanale kryptowalut jest znikoma: USDT, BTC, BUSD, BNB, ETH, DAI. Na dodatek transakcje dokonywane w ten sposób nie należą do najtańszych.

Opłaty transakcyjne na Binance

Binance jest tani przede wszystkim ze względu na niskie koszty transakcji na rynku Spot.

Cennik możesz sprawdzić w każdym momencie na stronie Binance.

Zwykły Kowalski, który nie obraca milionami, najczęściej zapłaci prowizje Maker/Taker w wysokości 0,1%. Możesz jeszcze bardziej obniżyć wartość tej opłaty dzięki tokenowi BNB, czyli Binance Coin. Jeśli będziesz używać BNB do opłacania prowizji za transakcje, prowizja Maker i Taker wyniesie tylko 0,0750%. Zniżka jest ważna do 13 lipca 2022 roku.

Pamiętaj, że prowizja jest pobierana w kupowanej/sprzedawanej kryptowalucie.

Dla całkowicie nowych w świecie kryptowalut osób wyjaśniam, czym jest prowizja Maker, a co to prowizja Taker.

Prowizja Maker:

Składasz zlecenie kupna lub sprzedaży danej waluty po określonej cenie. Na przykład przewidujesz, że BTC spadnie do określonego poziomu i składasz zlecenie zakupu po przewidywanej przez Ciebie cenie – niekoniecznie na teraz, zlecenie może się zrealizować na przykład za miesiąc lub rok. Jesteś Makerem.

Prowizja Taker:

Kupujesz lub sprzedajesz kryptowaluty po aktualnej cenie rynkowej – takiej, jaką sobie życzy inny użytkownik w danym momencie. Jesteś Takerem.

Opłaty za przelewanie kryptowalut z i na Binance

Jeśli masz już konto na innej giełdzie lub chciałbyś przerzucić swoje krypto lub tokeny z portfela zewnętrznego na Binance to za przelew przychodzący kryptowaluty na Binance nie zapłacisz nic (od strony Binance oczywiście).

Inaczej sprawa wygląda z przelewami krypto z Binance.

Na oficjalnej stronie Binance możesz sprawdzić aktualne stawki przelewu kryptowalut i tokenów z giełdy, czyli gas.

Weźmy na tapet przykład kryptowaluty Etherum:

Jak widzisz, dla Etheru masz 4 dostępne sieci przesyłania kryptowaluty, i każda z nich ma inną opłatę. Przesyłając kryptowalutę z giełdy na inną giełdę, portfel, czy gdziekolwiek indziej, musisz pamiętać, by przesyłać ją siecią obsługiwaną przez obie strony, np. Ethereum ERC20. Niebezpiecznie jest wysyłać krypto w ciemno siecią, która nie jest obsługiwana – w najlepszym razie taki przelew zostanie cofnięty przez giełdę, w najgorszym można stracić środki.

Weźmy teraz jeszcze jeden przykład, tym razem stablecoina USDT. Gdybyś to jego zechciał przesłać na zewnętrzny portfel to poniesiesz opłatę stałą w wysokości 35 USDT (na dzień pisania artykułu, opłata może się zmieniać w czasie – sprawdź ją na stronie Binance przed wykonaniem transakcji). Czy oznacza to, że stablecoiny przesyła się jakoś inaczej, nie z opłatą zwaną gas? Nie, tu również obowiązuje gas za przesył. Ale Binance podszedł do sprawy inaczej: wprowadził stałą, wyższą opłatę za przesyłanie tokenów siecią ERC-20, która powinna pokryć gas. Morał z tego taki, że jeśli Ci się nie spieszy i masz do dyspozycji inną giełdę, to swoje tokeny możesz przesłać dużo taniej niż Binance sobie życzy. Ale nie zawsze – czasami gas może być dużo wyższy niż opłata pobierana przez Binance.

III. Jak założyć i zabezpieczyć konto na giełdzie Binance

Jak założyć konto

  1. Na początek kliknij w TEN LINK. Zostaniesz przeniesiony do strony rejestracji. Pierwszym krokiem będzie uzupełnienie Twojego adresu e-mail oraz ustalenie hasła. W ostatnim polu ID polecającego wpisz kod polecający: 106368425.
  2. Po uzupełnieniu danych będziesz poproszony o wpisanie 6-cyfrowego kodu weryfikacji, który otrzymasz na maila.
  3. Krok trzeci to uzupełnienie numeru telefonu oraz jego weryfikacja, na analogicznej zasadzie jak w przypadku weryfikacji e-maila.
  4. Czas na weryfikację KYC, czyli Know Your Consumer. Po zalogowaniu na konto możesz kliknąć na swój profil – Identyfikacja. Będziesz musiał wprowadzić dane osobowe, wykonać zdjęcie dokumentu tożsamości oraz zdjęcie twarzy, dołączyć potwierdzenie adresu (na przykład wyciąg bankowy). Weryfikacja może potrwać od kilku godzin do kilku dni – w zależności od tego, ilu nowych użytkowników w danym momencie zakłada konta.

Po weryfikacji konta masz dostęp do następujących limitów transakcyjnych:

  • wpłata i wypłata FIAT – 200 000 $ dziennie
  • limity transakcji P2P – bez limitu
  • limitu wpłaty krypto – bez limitu
  • limity wypłaty krypto 8 000 000 BUSD.

To wszystko. Po weryfikacji możesz już w pełni korzystać z możliwości, jakie oferuje Binance.

Jak zabezpieczyć konto na Binance

Nie możesz pominąć kwestii zabezpieczenia swojego konta. Zrób to jak najszybciej i pamiętaj: nie ma kont zbyt dobrze chronionych. Lepiej stracić 5 minut na logowania, niż stracić oszczędności życia.

#Krok I – zaloguj się na swoje konto Binance na przeglądarce (pamiętaj o ochronie antywirusowej na komputerze i bezpiecznej sieci Wi-fi);

#Krok II – wejdź na swój profil -> zakładka Bezpieczeństwo

#Krok III – ustaw zabezpieczenia konta.

Dostępne metody zabezpieczenia konta na Binance:

1. Uwierzytelnianie Dwuskładnikowe (2FA)

Wcale nie musi składać się tylko z dwóch składników. Możesz ustawić sobie nawet cztery poziomy weryfikacji: klucz bezpieczeństwa (wymaga zakupu klucza sprzętowego), Google Authenticator, weryfikacja numerem telefonu i weryfikacja adresem e-mail. Załóżmy że na razie nie masz klucza sprzętowego i ustawiasz trzy pozostałe metody. Oznacza to, że logując się w przeglądarce na swoje konto Binance będziesz musiał wpisać e-mail. hasło, kod sms, kod z Google Authenticator oraz kod z maila. Pamiętaj: mówimy tu o logowaniu w przeglądarce, nie na aplikacji. Aplikacja ma oddzielne ustawienia.

2. Urządzenia i aktywności

W tej zakładce masz dostęp do:

  • zmiany hasła
  • białej listy wypłat: możesz zdefiniować adresy, na które wypłacasz środki. Nie będzie możliwy transfer na adres spoza tej listy.
  • kod antyphishingowy – definiujesz swój kod, dzięki któremu będziesz miał pewność że wiadomości e-mail pochodzą na 100% od Binance, a nie od strony podszywającej się pod giełdę.

3. Zaawansowana ochrona

  • Urządzenia z dostępem do konta – możesz zarządzać urządzeniami, które mają dostęp do Twojego konta;
  • aktywność na koncie – możesz przeglądać historię logowania na Twoim koncie i sprawdzić, czy nie ma tam nic podejrzanego.

IV. Doładowanie konta na Binance

Jak doładować Binance za pomocą waluty FIAT (na przykład euro)

Jak już wiesz z części z cennikiem, doładować konto na Binance za pomocą waluty FIAT nie jest tak prosto – masz do wyboru de facto dwie metody, karta płatnicza Visa lub portfel AdvCash.

Karta Visa jest to metoda droga, ponieważ prowizja wynosi 1,8%.

Dlatego, jeśli masz zamiar doładowywać Binance FIATami, najlepiej od razu załóż sobie konto na AdvCash. Tutaj również musisz przejść pełną weryfikację, czyli podać swoje dane, wysłać zdjęcie dokumentu tożsamości i dokument potwierdzający adres. Weryfikacja z reguły nie trwa dłużej niż 48 godzin. Bez weryfikacji nie będziesz mógł korzystać z konta. Konto na Binance możesz doładować tylko przelewem SEPA, a więc w euro. Dlatego najlepiej doładuj konto na AdvCash od razu w euro, na przykład przelewem SEPA z Revoluta lub ZEN (mają najlepsze kursy wymiany waluty) lub z kantoru internetowego Twojego banku (sprawdź najpierw, czy przelew SEPA jest dla Twojego konta bezpłatny).

Taki przelew SEPA może być księgowany około 2 dni roboczych. Natomiast w momencie, kiedy środki będą już na AdvCash, ich przeksięgowanie na Binance zajmie sekundę.

Jak przelać kryptowaluty lub tokeny na Binance

Załóżmy że nie chcesz zakładać AdvCash, a prowizja za doładowanie kartą wydaje Ci się złodziejska. Załóżmy również, że masz konto na innej giełdzie kryptowalut, na przykład Coinbase (z natychmiastowymi przelewami SPEA) lub Zonda (doładowanie w PLN).

Możesz łatwo, szybko i tanio przelać środki z jednej giełdy na drugą. Oczywiście przelewając kryptowalutę. Rozpiszmy sobie przykład.

PRZESYŁANIE KRYPTOWALUT Z GIEŁDY NA GIEŁDĘ – PRZYKŁAD

Przypuśćmy że doładowałeś konto na giełdzie Zonda i masz tam złotówki. Chciałbyś część środków zostawić na Zondzie, a część, na przykład 1000 zł, przelać na Binance z tego powodu, że Binance ma niższe prowizje maker/taker, a Ty chcesz uprawiać daytrading i prowizje są ważne. Lub Binance ma kryptowaluty, których nie ma na Zondzie. Lub z jakiegokolwiek innego powodu.

Jak to zrobić szybko, tanio i łatwo?

Kupujesz na Zondzie za 1000 zł kryptowalutę tanią w przesyle. Taką kryptowalutą NIE JEST Bitcoin ani Ether. Natomiast jest nią na przykład Tron TRX. Tron ma własną sieć zwaną TRC20. W dniu pisania tego artykułu prowizja za przesył TRX z Zondy wynosi 2 Trony a więc około 60 groszy. Czas przesyłu – około 5 minut.

Dostajesz Trony na Binance i wymieniasz je na to, co chcesz, najczęściej najpierw na stablecoiny.

Nasza rada: jeśli robisz przelew kryptowaluty po raz pierwszy w życiu, najpierw, na próbę wyślij małą kwotę, na przykład 2 trony. Jeśli zrobisz coś nie tak (na przykład źle wpiszesz adres) to stracisz te kilka Tronów, nie na przykład 1000 złotych.

Z innych tanich w przesyle kryptowalut możesz sprawdzic Litecoina, Matica, Solanę.

Po tym, jak wybierzesz sieć, przez którą chcesz przesłać kryptowalutę, podstawi Ci się adres portfela. Otrzymasz go zarówno w standardowej, alfanumerycznej formie (sugerujemy nie przepisywać, tylko kopiować), jak również w firmie kodu QR do zeskanowania. Pamiętaj – upewnij się, że wysyłasz kryptowaluty odpowiednią siecią!

V. Jak kupić kryptowalutę na Binance

Od czego zacząć?

Masz dwie opcje: albo kupujesz krypto bezpośrednio za FIATy, albo najpierw FIATy wymieniasz na na przykład stablecoiny i wtedy za stablecoiny kupujesz kryptowalutę.

Na Binance masz dwa interfejsy do handlowania: klasyczny i zaawansowany (zakładka Handluj). Klasyczny ma w domyśle być prostszy i bardziej intuicyjny dla początkujących użytkowników. Zaawansowany daje dostęp do większej ilości opcji.

Binance widok klasyczny
Binance widok zaawansowany

Rodzaje zleceń

1. Najprostsze zlecenie – po cenie rynkowej

Czyli natychmiastowy zakup/sprzedaż. Widzisz aktualną cenę kryptowaluty na giełdzie, wprowadzasz ilość, jaką chcesz kupić i klikasz kup/sprzedaj. Zalety: szybka realizacja transakcji. Wady: możesz przepłacić lub stracić na dalszych wzrostach, które Cię ominą.

2. Zlecenie z limitem ceny.

Bardzo popularne zlecenie. Ustalasz na podstawie czegoś (analizy technicznej, swoich domniemań, wróżki-zębuszki itp.) po jakiej cenie chcesz sprzedać lub kupić kryptowalutę i składasz takie zlecenie. Na przykład dziś wybrana krypto kosztuje 1 USDT. Ale Ty uważasz, że spadnie do 0,5 USDT. Nie chcesz kupować jej za drogo, skoro uważasz, że spadnie. Ustalasz zlecenie kupna z limitem na 0,5 USDT i czekasz cierpliwie. Na czas tego zlecenia środki są blokowane na rachunku. Możesz je w dowolnej chwili odwołać.

3. Zlecenie Stop-Loss

Ma Cię chronić przed stratą. Na przykład kupiłeś kryptowalutę X po 1 USDT z myślą, że będzie rosła. Jednak jak to w życiu bywa, może równie dobrze spaść. Ty nie chcesz stracić wszystkiego w razie „W”. Zawsze jesteś przygotowany na to, że bessa czyha tuż za rogiem i może Ci dowalić pazurzastą łapą. Dlatego ustawiasz zlecenie Stop-Loss na poziomie 0,8 USDT. Jeśli cena kryptowaluty X zacznie spadać i spadnie do 0,8 USDT, Twoja kryptowaluta automatycznie się sprzeda. Owszem, straciłeś na tej transakcji. Ale nie wszystko.

Wady: tak zwane wieloryby często stosują bardzo podłą sztuczkę. Specjalnie „dołują” na bardzo krótko cenę danej kryptowaluty do poziomów, gdzie większość ludzi ma poustawiane swoje Stop-Lossy (czyli najczęściej ważne linie oporu). Jest to wręcz nagminne na BTC i ETH. Jak to poznać? W krótkim czasie (15 min, 0,5 h, 1 h) kurs leci bardzo szybko w dół, nieco poniżej ważnej linii oporu, by zaraz wrócić do normy. Po co wieloryby to robią? Bo wieloryby chcą kupić Wasze BTC taniej, to wszystko  A że mają środki by tak manipulować kursem… Cóż, na to nic nie poradzisz.

VI. Jak wypłacić środki z giełdy Binance

Wypłata FIATów

Jeśli chcesz wypłacić FIATy z Binance musisz wejść w: Portfel -> Wypłać -> Fiat ->wyszukaj walutę euro -> wybierasz metodę wypłaty. W momencie tworzenia artykułu do wyboru są dwie metody wypłaty euro: za pomocą karty bankowej Visa oraz przez portfel AdvCash.

Wypłata z Binance za pomocą karty Visa

Taka wypłata wiąże się z prowizją w wysokości 1%. Dodajesz do Binance swoją własną kartę płatniczą Visa (podajesz jej dane). Możesz w ten sposób wypłacić od 10 do 5000 euro w ramach jednorazowej transakcji.

Uwaga: konto przypisane do karty musi należeć do Ciebie. Nie możesz przelać euro na przykład na konto babci Mieci.

Binance informuje również, że w przypadku banków francuskich Societe Generale, BNP Paribas oraz Le Credit Lynnoais mogą wystąpić problemy i sugeruje kartę innego banku.

Wypłata euro za pośrednictwem AdvCash

Binance nie pobiera prowizji za wypłatę euro przez AdvCah. W cenniku znajdziesz prowizję 0.

Natomiast samo AdvCash pobiera prowizję, i jest to 5 euro+0,5% od wypłacanej kwoty.

Jeśli masz już swój portfel AdvCash to wystarczy, że wybierzesz ten portfel jako metodę wypłaty środków. Następnie uzupełniasz adres e-mail z konta AdvCash oraz resztę danych do przelewu i gotowe.

Wypłata kryptowalut

Sprawa wygląda analogicznie jak w przypadku wpłaty kryptowalut, tylko w drugą stronę. Przypuśćmy że chcesz przelać USDT na swój zewnętrzny portfel – to będzie nasz przykład. Analogicznie postępujesz w przypadku przelewu na inną giełdę czy portfel.

Jak przelać kryptowaluty i tokeny z Binance na zewnętrzny portfel:

Po kolei wchodzisz w Portfel -> Spot -> Wypłać -> Krypto -> wybierasz kryptowalutę (w przykładzie USDT) -> uzupełniasz adres, wybierasz sieć np. ERC20 i ilość.

Podsumowanie

Binance jest jedną z ciekawszych giełd, i to zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Na jej korzyść przemawia ogromna ilość listowanych kryptowalut i tokenów, niskie prowizje maker/taker oraz obsługa w języku polskim. Z minusów można wymienić przede wszystkim brak łatwego sposoby doładowania w FIATach oraz brak możliwości bezkosztowej (lub bardzo taniej) wypłaty FIATów z giełdy.

komentarzy 17

  1. Marian pisze:
    Pytanie, to nie lepiej a może tak samo wychodzi że po co zakładać konto na ADVcash i tam doładowywać konto by następnie płacić na Binance za stablecoiny skoro można kupić na Zondzie TRX za te 1000zł i przesłać na Binance i tam wymienić za stablecoiny ?
    • Moniaki.pl - Magda pisze:
      Jak najbardziej można zrobić w ten sposób. Jeśli ktoś ma obie giełdy to jest to chyba najlepsza metoda. Szybka i bardzo tania. Gorzej, jeśli ktoś z jakiegoś powodu pozostaje tylko przy jednej giełdzie 🙂
  2. Amoze pisze:
    A co z zakupem i transakcjami krypto dla osob anonimowycg?
    Nie chce sie rejestrowac a juz na pewno nie chce nikomu wysylac skanow swoich dokumentow.
    • Ciekawy pisze:
      Takie małe pytanie – czy w epoce AI zwłaszcza FakeApp jest bezpiecznie wysyłać swoje dane, skan dokumentu i jeszcze do tego selfie? Aż się prosi o kradzież tożsamości. Czy nie ma innej weryfikacji, np przez wystawcę Karty Kredytowej?
  3. Amoze pisze:
    A co z zakupem i transakcjami krypto dla osob anonimowycg?
    Nie chce sie rejestrowac a juz na pewno nie chce nikomu wysylac skanow swoich dokumentow.
  4. Rafał pisze:
    Jeśli mam konto na dwóch giełdach to czy korzystanie z jednej do wpłacania fiat i później przelewania coinów na drugą jest łatwiejsza do rozliczenia PIT-38, niż wpłata z konta bankowego (czyli FIAT) na jedną i drugą? I czy wpłata z kąta walutowego wiąże się z bardziej skomplikowanym rozliczeniem PIT-u (mam na myśli przeliczanie kursu waluty w każdym terminie wpłaty FIAT)? I czy może są jeszcze inne ważne kwestie których nie poruszyłem?
  5. Dorota pisze:
    Ja robiłam przelew dość duży na revolut ,a z tamtąd na bilance przez jakiś czas miałam dostęp o moim rachunku ale potem chciałam wejść w link i pisze że jest bład strony pisałam e-mail do gościa to mi odpisał że mają problemy i technicy nad tym pracują.Czy to możliwe ,bo nie wiem co robić?
    • Adam pisze:
      Witam państwa mam takie pytanie dotyczące wypłaty z binance a mianowicie dzwonią do mnie ludzie którzy próbują zrobić przelew z mojego konta z bitcoina o wartości około 60.000 zł na konto bankowe którego nie używałem za bardzo i oni twierdzą że konto trzeba do finansować bo inaczej bank zamrozi przelane środki. Jak wygląda wypłata i transfer pieniędzy na konto bankowe jak zrobić to w odpowiedni sposób.
    • Moniaki.pl - Magda pisze:
      Adam, po pierwsze, jacy ludzie? Od razu w pierwszym zdaniu zalatuje oszustwem i próbą kradzieży Twoich środków. Po drugie, obecnie z Binance jeśli chodzi o złotówki, to można je wypłacić tylko i wyłącznie na konto ZEN, innej opcji nie ma. Więc bajki o dofinansowaniu konta w banku są wyssane z palca. Pod żadnym pozorem nie przelewaj nigdzie nikomu żadnych pieniędzy, nie dawaj loginów, haseł, nie klikaj w linki, bo pożegnasz się z oszczędnościami w kilka minut.
  6. Grześ ze wsi pisze:
    Wpłata pieniędzy na Binance, w moim przypadku EUR, jest prosta – wystarczy przelew SEPA – darmowy. Jak bezkosztowo wycofać z Binance EUR (USD, PLN)? Potrafi ktoś jasno opisać?
  7. lech pisze:
    Ccy mogę zasilić konto Binance bitcoinami z portfela Mycelium????,
  8. AAdam pisze:
    Mam konto na Revolucie i od nich mam wiadomość że z Binance.com przesłali pewna kwotę w USD ale bank chce abym wpłacił 21% tej kwoty aby wiarygodność moje konto. Raz przelałem na swoje konto w Revolucie sporą kwotę która wytransferowal makler z Binance na poczet niby rozłożenia z fiskusem. Czy to normalne czy wyłudzanie i oszustwo?
    • Moniaki.pl - Magda pisze:
      Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Spróbuj skontaktować się bezpośrednio z Revolutem. Gdzie dostałeś taką wiadomość w ogóle?
  9. AAdam pisze:
    Wiadomość dostałem od Revoluta na maila. Po zadaniu pytania dlaczego tak duża kwotę muszę wpłacić to z Revoluta odpowiedzieli że są takie procedury. Że pieniądze z Binance nie pochodzą z handlu narkotykami czy innym przestępstwem. Pozdrawiam
    • Moniaki.pl - Magda pisze:
      A próbowałeś do nich pisać na czacie w aplikacji? Na maila to może być próba wyłudzenia.
  10. Julia pisze:
    Czy w bitomacie w Polsce mogę wypłacić moje BTC z Binance oczywiście w PLN.

Napisz komentarz