Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Giełda kryptowalut Coinbase: recenzja, jak założyć i jak używać

W życiu każdego inwestora przychodzi moment, w którym trzeba wybrać miejsce do inwestowania. W przypadku kryptowalut sprawa jest trudna i prosta zarazem – giełd kryptowalut jest bardzo dużo. Ale której zaufać? Której powierzyć swoje pieniądze? Która jest najlepsza? Ilu użytkowników, tyle opinii.

Dzisiaj zajmiemy się giełdą Coinbase, jedną z najbardziej znanych giełd na świecie. Dlaczego spośród dziesiątek innych wybraliśmy właśnie Coinbase? Z pięciu głównych przyczyn:

Po pierwsze – jest to jedna z najstarszych giełd na rynku i ma opinię jednej z najbezpieczniejszych.

Po drugie – na Coinbase możesz w kilka minut dodać środki za pomocą przelewu SEPA w euro, i to za darmo. Konkurencyjny Binance na ten moment takiej możliwości nie ma (nie da się w ogóle dodać ani złotówek ani euro zwykłym przelewem).

Po trzecie – Coinbase nie pobiera prowizji za przesyłanie stablecoinów. Jedyną opłatą jest gas, czyli opłata sieciowa, niezależna od giełdy. Jest to szczególnie ważne w kontekście wysłania ich na przykład na platformę Celsius Network.

Po czwarte – Coinbase stworzył bardzo sympatyczny program szkoleniowy Coinbase Earn, dzięki któremu możesz odbierać kryptowaluty i tokeny o wartości około 25 USD za darmo.

Po piąte – za rejestrację z linku promocyjnego i zakup swojej pierwszej kryptowaluty otrzymasz 10 USD w Bitcoinie.

I. Coinbase – recenzja

W tym akapicie postaram się przybliżyć Ci nieco zasady funkcjonowania giełdy Coinbase.

Coinbase to giełda ze Stanów Zjednoczonych, założona w 2012 roku przez Briana Armstronga oraz Freda Ehrsama. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najstarszych giełd kryptowalut na rynku. Dla przypomnienia, Bitcoin powstał w 2008 roku, a na giełdę trafił po raz pierwszy rok później. Coinbase ma więc za sobą długą drogę. W roku 2012 większość traktowała kryptowaluty jako scam, coś, co zniknie zaraz po tym, jak utopisz w tym swoje oszczędności. Historia napisała jednak inny scenariusz, czego dzisiaj jesteśmy świadkami.

Coinbase ma swoją siedzibę w USA i jest giełdą scentralizowaną. Oznacza to, że każdy jej użytkownik musi przejść pełną weryfikację tożsamości, tak zwaną weryfikację KYC – Know Your Client. Jednych to cieszy – większe bezpieczeństwo, inni są niezadowoleni – woleliby zachować anonimowość.

Najważniejsze informacje o Coinbase:

Liczba obsługiwanych kryptowalutNa chwilę tworzenia tego artykułu (jesień 2021) Coinbase oferuje 112 kryptowalut i tokenów. Pełną listę znajdziesz TUTAJ.
Waluty FIATEUR, USD, GBP – dla obywateli UE tylko euro
Jak wpłacić FIATyPrzelewem, kartą
Język obsługiAngielski, część treści na stronie głównej po polsku
Opłata za prowadzenie kontaZa darmo
Weryfikacja KYCTak

Coinbase a Coinbase PRO

Na Coinbase spotkasz się z dwoma modułami użytkownika. Standardowa wersja ma docelowo być łatwiejsza w odbiorze dla początkujących osób. Coinbase Pro to rozszerzona wersja Coinbase. Teoretycznie dla bardziej zaawansowanych użytkowników – ale warto ją od razu założyć z tej prostej przyczyny, że będzie po prostu taniej. Prowizje przy transakcjach na zwykłym Coinbase są, delikatnie mówiąc, złodziejskie. Dlatego nie zapomnij przełączyć konta na Coinbase Pro. Dodatkowo może występować różnica w kursach danej kryptowaluty na zwykłym Conbase a Coinbase Pro.

Przelewanie kryptowalut na Coinbase oraz przelewy kryptowalut z Coinbase na inne portfele

Jeśli masz już gdzieś kupione kryptowaluty, możesz je przelać na Coinbase. Nieważne na które konto – zwykłe czy pro – Coinbase nie pobiera za to opłaty.

Jeśli chodzi o przelew kryptowaluty z Coinbase na zewnątrz sprawa ma się nieco inaczej. Coinbase nie pobiera od takich transakcji prowizji, niemniej jednak poniesiesz opłatę za transakcję – tak zwany gas. Jest to opłata sieciowa, która może przybierać bardzo różne wartości, w zależności od chociażby aktualnego obciążenia sieci. Tę opłatę będziesz widział w momencie wprowadzenia wszystkich danych do przesłania kryptowaluty.

Rada

Jeśli Ci się nie spieszy, sprawdź gas w różnych porach dnia i wybierz „najtańszą” porę.

Coinbase „zwykły” – cennik

Ze znalezieniem cennika zwykłego Coinbase jest bardzo duży problem. Giełda zwyczajnie go nie publikuje. A warto wiedzieć, dlaczego transakcje kupna i sprzedaży kryptowaluty lepiej przeprowadzać na Coinbase Pro.

Opłata za doładowanie konta FIATami

Zacznijmy od doładowania konta na Coinbase za pomocą waluty FIAT. Teoretycznie Coinbase daje do wyboru 3 waluty: USD, EUR lub GBP. Jednak dla obywateli krajów UE dostępna jest tylko jedna, euro.

Opłaty transakcyjne na Coinbase

Na podstawowym Coinbase obowiązuje opłata od transakcji o nazwie conversion fees. Zależy ona od kilku czynników, chociażby takich jak kraj zamieszkania. Sprawdźmy w praktyce jakie opłaty obowiązują przy zakupie kryptowaluty za euro.

Gdybyś chciał przykładowo kupić BTC za 10 euro na zwykłym Coinbase opłata transakcyjna wyniesie Cię 0,99 euro.

Ta prowizja obowiązuje w przedziale transakcyjnym od 1 do 10 euro.

W przedziale 11-25 euro prowizja wyniesie 1,49 euro. Natomiast dla kwoty od 26 euro do 50 euro będzie to 1,99 euro.

W przedziale od 51 euro do 200 euro zapłacisz prowizję w wysokości 2,99 euro.

Transakcje powyżej 200 euro to prowizja procentowa, która wynosi 1,49%.

Coinbase Pro – cennik

Doładowanie konta na Coinbase

Tak jak w przypadku zwykłej wersji, Coinbase Pro możesz doładowować w euro.

Za doładowanie konta w Coinbase Pro za pomocą przelewu SEPA giełda nie pobiera prowizji. Natomiast opłata w wysokości 0,15 euro będzie obowiązywać, jeśli zechcesz przelać euro z Coinbase na swoje konto bankowe. Doładowanie konta za pomocą przelewu SEPA to kwestia 1-3 dni roboczych, zanim pieniądze pojawią się na giełdzie. Chyba że skorzystasz z Revoluta – w dalszej części artykułu zdradzimy Wam pewien lifehack na natychmiastowe doładowanie Coinbase 🙂

Prowizje za transakcje na Coinbase Pro

W świecie kryptowalut z reguły rozróżniamy dwie główne prowizje: Maker i Taker. Czym są i czym się od siebie różnią?

Prowizja Maker:

Składasz zlecenie kupna lub sprzedaży danej waluty po określonej cenie. Na przykład przewidujesz, że BTC spadnie do określonego poziomu i składasz zlecenie zakupu po przewidywanej przez Ciebie cenie. Jesteś Makerem.

Prowizja Taker:

Kupujesz lub sprzedajesz kryptowaluty po aktualnej cenie rynkowej – takiej, jaką sobie życzy inny użytkownik w danym momencie. Jesteś Takerem.

Prowizje od zakupy i sprzedaży kryptowalut na Coinbase zależą od wolumenu. Przy transakcjach krypto-FIAT przy wolumenie poniżej 10 000 dolarów prowizja od zakupu i sprzedaży wynosi 0,5% – nieważne czy jesteś makerem czy takerem.

Inaczej wyglądają prowizje od zakupu i sprzedaży stablecoinów. Na przykład dla popularnego USDC w parze z euro prowizja Maker to 0%, a Taker tylko 0,01%.

II. Jak założyć konto na Coinbase

Promocja – Bitcoiny o wartości 10 USD na start

Na sam początek wspomnę o promocji konta na Coinbase. Przygotowana jest dla nowych użytkowników giełdy, którzy nie mają tam jeszcze konta. Jeśli skorzystasz z TEGO LINKU do założenia konta na Coinbase i kupisz lub sprzedasz kryptowaluty o łącznej wartości min. 100 $ (lub równowartości w innej walucie – czyli około 90 euro w zaokrągleniu) otrzymasz w prezencie od Coinbase BTC o wartości 10 USD. Na dokonanie transakcji masz 180 dni od momentu otworzenia konta na Coinbase. Niestety w przypadku tej promocji nie możesz skorzystać z wersji Coinbase PRO – liczą się transakcje dokonane tylko w standardowej wersji.

Samo założenie konta na Coinbase to kilka kroków. Coinbase jest giełdą zcentralizowaną, co oznacza, że będziesz musiał przejść weryfikację tożsamości.

 1. Wchodzisz na stronę z TEGO LINKU i uzupełniasz dane: imię, nazwisko, e-mail, hasło.
 2. Dostaniesz maila do potwierdzenia adresu – kliknij w link.
 3. Wybierz swój kraj i wprowadź numer telefonu.
 4. Dostaniesz sms-a z hasłem do potwierdzenia numeru telefonu.
 5. Kolejnym krokiem będzie weryfikacja KYC (Know Your Customer) – będziesz poproszony o podanie kompletu Twoich danych + zdjęcie Twojego dowodu tożsamości (dowód, paszport). Jest to wymagane, gdyż Coinbase jest giełdą scentralizowaną, ma swoją siedzibę w USA i podlega przepisom KYC/AML (o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu).
 6. Czekasz na weryfikację. Może potrwać od kilku godzin do kilku dni.
 7. Ostatnim krokiem będzie weryfikacja Twojego miejsca zamieszkania. Będziesz musiał dodać dokument, nie starszy niż 3 miesiące, z widocznym imieniem, nazwiskiem, adresem i datą wystawienia. Może to być na przykład wyciąg z konta bankowego lub rachunek za przykładowo prąd w Twoim mieszkaniu.
 8. Po pozytywnym zweryfikowaniu możesz już korzystać z platformy.

Coinbase udostępnia również aplikację na telefon, więc możesz ją ściągnąć, jeśli chcesz mieć szybki podgląd do aktualnej sytuacji na rynku kryptowalut.

WAŻNE – DBAJ O BEZPIECZEŃSTWO SWOJEGO KONTA

Nieważne jakiej giełdy używasz. Konto powinieneś mieć jak najlepiej zabezpieczone. O ile włamania na konta bankowe zdarzają się rzadko, o tyle na giełdy kryptowalut, niestety znacznie częściej.

Po pierwsze – ustal dobre hasło

Nie używaj standardowego hasła „od wszystkiego”. Wymyśl skomplikowane, z różnymi znakami. Pamiętaj również, by często je zmieniać.

Po drugie – stosuj weryfikację dwuetapową

Coinbase posiada system zabezpieczeń 2-factor authentication. Weryfikacja użytkownika może odbywać się przy pomocy SMS, wysyłanego każdorazowo przy logowaniu na giełdę bądź za pomocą aplikacji do weryfikacji (na przykład Google Authenticator).

Dodatkowo użytkownik może ustawić funkcję potwierdzania wypłat kryptowalut przy pomocy SMS dla wartości powyżej 1.2 BTC lub dla jakiejkolwiek wartości.

Coinbase posiada także możliwość podłączenia aplikacji z zewnątrz do weryfikacji (third-party applications). Może być to np. poczta Gmail.

Po trzecie – zadbaj o ochronę komputera/telefonu

Niby logiczne, że każdy powinien mieć antywirusa oraz ochronę przed fałszywymi stronami. Ale wiecie, jak wiele osób nie ma totalnie żadnego zabezpieczenia? A potem: „ojej, a skąd się wziął ten program śledzący i skąd oni mają moje hasła?”.

Po czwarte – nie loguj się do nieznanych sieci wi-fi i na nieznanych urządzeniach

Nawet jeśli jest to komputer kolegi. Skąd wiesz, co on tam ma i czy komputer nie jest zainfekowany? Tak samo jak to, czy Free-Wi-Fi nie jest przypadkiem podpuchą?

Po piąte – zawsze wyloguj się z aplikacji/strony po zakończonej pracy

Jakiś czas temu pewien kryptoyoutuber stracił w dziwny sposób część swoich kryptowalut z giełdy. Podobno zabezpieczenia giełdy nie zostały złamane. Chodzą różne pogłoski typu, że nie miał włączonej nawet weryfikacji dwuetapowej oraz że był non-stop zalogowany na giełdzie. Jak było – nie wiem. Wiem jedno. Nie zaniedbuj niczego, żebyś nie musiał później wyklinać swojej głupoty. Sprawdziłeś kursy, złożyłeś zlecenie? To wyloguj się, czy to na aplikacji, czy tym bardziej na komputerze.

Po szóste – giełda nie nadaje się do długoterminowego przechowywania krypto

Jeśli dziś kupisz Bitcoina z zamiarem trzymania go przez dziesięć lat – proszę, nie trzymaj go na giełdzie. Istnieją różne portfele do przechowywania kryptowalut. Albo sprzętowe (coś jak pendrive) albo softwarowe (na przykład MetaMask). Jeśli inwestujesz długoterminowo warto od początku zainteresować się tym tematem.

Po siódme – uważaj na fałszywe strony, podszywające się na przykład pod giełdę.

III. Doładowanie konta walutą FIAT

Najłatwiej będzie doładować Coinbase za pomocą przelewu SEPA.

Jak najszybciej (błyskawicznie) i najtaniej doładować Coinbase – lifehack

Jeśli zależy Ci na czasie i chcesz szybko doładować konto na Coinbase to dobrym rozwiązaniem jest przelew Instant Sepa z Revolut . Z opinii użytkowników giełdy Coinbase wynika, że takie przelewy SEPA są zazwyczaj księgowane błyskawicznie. Ten rodzaj przelewu to odpowiednik naszych polskich przelewów ekspresowych – jeśli oba konta są w bankach, które obsługują przelewy Instant, to taki przelew powinien dojść już w kilka minut. Na dodatek Revolut nie pobiera za to żadnych dodatkowych prowizji. Po prostu wysyłasz przelew SEPA w euro a system sam sprawdzi, czy można wysłać go w trybie instant. Wysyłając go na konto w wersji Pro zapłacisz opłatę 0,15 euro – ale równie dobrze możesz przelać euro na zwykłe Coinbase i zaoszczędzić te 70 groszy 🙂

Na Coinbase wybierasz konto w euro (z zakładki Portfel->Wpłać). Standardowo przepisujesz wszystkie dane do przelewu, jakie Ci się podstawią – taki przelew nie różni się zbytnio od standardowego przelewu między zwykłymi bankami.

Jest jedna zasadnicza różnica pomiędzy zwykłym przelewem a przelewem na Coinbase – kod referencyjny. Gdy będziesz chciał wyświetlić dane konta w euro na Coinbase podstawi Ci się coś o nazwie kod referencyjny. Przepisz go uważnie w przelewie w pozycji Tytuł przelewu. Niczego nie zmieniaj, nie dodawaj, nie ruszaj.

IV. Jak kupić swoją pierwszą kryptowalutę na Coinbase

Masz już fiaty na Coinbase. Co dalej? Czas wymienić je na kryptowaluty i tokeny.

Od czego zacząć?

Masz dwie opcje: albo kupujesz krypto bezpośrednio za FIATy, albo najpierw FIATy wymieniasz na na przykład stablecoiny i wtedy za stablecoiny kupujesz kryptowalutę.

Przykład

Na koncie masz 100 euro. Chcesz je wydać na Bitcoina.

Opcja pierwsza – kupujesz Bitcoina za euro.

Opcja druga – wymieniasz euro na przykładowo USDT i za USDT kupujesz BTC.

Jakie są różnice?

 1. Tak jak w zwykłym kantorze walutowym, tak i na giełdzie kryptowalut masz pary walutowe. Na przykład BTC/EUR, BTC/USD, BTC/USDT. Ale możesz chcieć kupić kryptowalutę, która nie ma pary na przykład do euro. Wtedy najpierw musisz wymienić FIAT-y na stablecoina, który występuje w parze z wybraną przez Ciebie kryptowalutą, a następnie kupić za niego pożądany token.
 2. Prowizja maker/taker w Coinbase Pro. Każda transakcja wymiany wiąże się z prowizjami.

Rodzaje zleceń

1. Najprostsze zlecenie – po cenie rynkowej

Czyli natychmiastowy zakup/sprzedaż. Widzisz aktualną cenę kryptowaluty na giełdzie, wprowadzasz ilość, jaką chcesz kupić i klikasz kup/sprzedaj. Zalety: szybka realizacja transakcji. Wady: możesz przepłacić lub stracić na dalszych wzrostach, które Cię ominą.

2. Zlecenie z limitem ceny.

Bardzo popularne zlecenie. Ustalasz na podstawie czegoś (analizy technicznej, swoich domniemań, wróżki-zębuszki itp.) po jakiej cenie chcesz sprzedać lub kupić kryptowalutę i składasz takie zlecenie. Na przykład dziś wybrana krypto kosztuje 1 USDT. Ale Ty uważasz, że spadnie do 0,5 USDT. Nie chcesz kupować jej za drogo, skoro uważasz, że spadnie. Ustalasz zlecenie kupna z limitem na 0,5 USDT i czekasz cierpliwie. Na czas tego zlecenia środki są blokowane na rachunku. Możesz je w dowolnej chwili odwołać.

3. Zlecenie Stop-Loss

Ma Cię chronić przed stratą. Na przykład kupiłeś kryptowalutę X po 1 USDT z myślą, że będzie rosła. Jednak jak to w życiu bywa, może równie dobrze spaść. Ty nie chcesz stracić wszystkiego w razie „W”. Zawsze jesteś przygotowany na to, że bessa czyha tuż za rogiem i może Ci dowalić pazurzastą łapą. Dlatego ustawiasz zlecenie Stop-Loss na poziomie 0,8 USDT. Jeśli cena kryptowaluty X zacznie spadać i spadnie do 0,8 USDT, Twoja kryptowaluta automatycznie się sprzeda. Owszem, straciłeś na tej transakcji. Ale nie wszystko.

Wady: tak zwane wieloryby często stosują bardzo podłą sztuczkę. Specjalnie „dołują” na bardzo krótko cenę danej kryptowaluty do poziomów, gdzie większość ludzi ma poustawiane swoje Stop-Lossy (czyli najczęściej ważne linie oporu). Jest to wręcz nagminne na BTC i ETH. Jak to poznać? W krótkim czasie (15 min, 0,5 h, 1 h) kurs leci bardzo szybko w dół, nieco poniżej ważnej linii oporu, by zaraz wrócić do normy. Po co wieloryby to robią? Bo wieloryby chcą kupić Wasze BTC taniej, to wszystko 🙂 A że mają środki by tak manipulować kursem… Cóż, na to nic nie poradzisz.

V. Wypłata środków z Coinbase

Wypłata FIATów

Gdybyś chciał wypłacić FIATy, czyli w tym przypadku euro, najpierw musisz zweryfikować numer konta w euro. Robisz to w bardzo prosty sposób – najpierw z tego konta, na które chcesz przelać środki, musisz wykonać przelew weryfikacyjny na Coinbase.

Weryfikacja konta do wypłat z Coinbase

 1. Wejdź w ustawienia konta i metody płatności. Dodaj dane swojego konta bankowego w euro. Musi to być Twój rachunek (imię i nazwisko muszą być takie same jak na Coinbase) i nie może to być konto firmowe (chyba że założyłeś Coinbase dla firm).
 2. Wyświetli Ci się Twój unikalny kod referencyjny do przelewu.
 3. Wykonaj przelew w euro z tego konta, które dodałeś w ustawieniach W tytule wpisz kod referencyjny – nie zmieniaj go, nie dodawaj spacji, nie dopisuj NIC. Przelew musi być na kwotę min. 6 euro.

Obowiązują limity wypłat, na transakcję (7500 euro) i dobowy (20000 euro).

Wypłata kryptowalut

Jeśli chcesz przesłać kryptowalutę na inną giełdę czy portfel na początku musisz mieć adres – najlepiej go skopiuj, by nie zrobić żadnego błędu. Jeśli wyślesz kryptowalutę na zły adres niestety, możesz jej już nie odzyskać. To nie to samo co wysłanie pieniędzy przelewem bankowym.

Musisz zwrócić uwagę rónież na to, jakiej sieci będziesz używać do przesyłania swojej kryptowaluty. Na przykład ETH prześlesz tylko siecią ERC20, czyli siecią Etherum. Jeśli użyjesz niezgodnej sieci może też być tak, że system odrzuci transakcję. Sieci, z jakimi możesz się spotkać:

 • sieć Bitcoina to BTC,
 • sieć Binance BEP2
 • sieć Binance Smart Chain BEP20
 • sieć Tron TRC20.

Jeśli przelewasz środki z giełdy na giełdę upewnij się, że obie sieci na obu giełdach są takie same (przykładowo przesyłasz TRX z Coinbase na Binance, wybierz sieć TRC20). Nie wszystkie platformy oferują różne opcje sieciowe. Na przykład Celsius oparty jest na sieci Etherum, czyli ERC20 (oprócz Bitcoina). Oznacza to, że wszystkie kryptowaluty i tokeny, które chcesz przelać na Celsiusa, musisz wysłać z giełdy za pomocą sieci ERC20.

Za przesłanie kryptowalut na inny adres obowiązuje opłata za przesył, tak zwany gas. Gas jest zmienny i zależy między innymi od przepustowości sieci w danym momencie. Dlatego też między innymi do opisu wybraliśmy giełdę Coinbase – przesłanie USDT przez sieć ERC20 w tym samym dniu na Coinbase kosztowało 11 USD, na konkurencyjnym Binance – 24 USD.

 1. Kliknij „Wyślij/Odbierz” w Coinbase
 2. Wybierz walutę oraz kwotę, którą chcesz wysłać
 3. Wprowadź adres docelowy (najlepiej go wkleić lub zeskaniwać kod QR – adresy są dość długie i skomplikowane, jedna pomyłka może kosztować Cię utratę srodków)
 4. Zatwierdź zlecenie

VI. Jak przelać środki z Coinbase na Celsius Network

Masz kupione kryptowaluty, których na razie nie będziesz używać? Chcesz je hodlować długoterminowo? A może zamieniłeś wszystko na stablecoiny w obawie przed bessą?

Pozwól swoim kryptowalutom zarabiać w pasywny sposób. Przelej je na platformę Celsius Network i zarabiaj odsetki w kryptowalucie za to, że Twoje kryptowaluty tam leżą.

Recenzja Celsius Network:

Jeśli się zdecydujesz na założenie Celsiusa to warto wiedzieć, jak go doładować.

 1. Masz kupione kryptowaluty i tokeny na Coinbase (sprawdź wcześniej, jakie krypto możesz umieścić na Celsius Network – nie wszystkie są obsługiwane).
 2. Zakładasz Celsiusa (instrukcja w podlinkowanym artykule).
 3. Wybierasz, którą kryptowalutę chcesz przelać na Celsius Network.
 4. W aplikacji Celsius wybierasz tę kryptowalutę i naciskasz opcję Receive Coins.
 5. Na ekranie podstawi Ci się adres w formie kodu QR do zeksanowania lub do przepisania w tradycyjnej formie.
 6. Na Coinbase wchodzisz w opcję Wyślij/Odbierz, wybierasz kryptowalutę, uzupełniasz kwotę i wprowadzasz (lub skanujesz) kod adresu z aplikacji Celsius.
 7. Pamiętaj o prowizjach za przelanie kryptowalut – gas.

VII. Coinbase Earn – ucz się i zdobywaj kryptowaluty za darmo

Giełda Coinbase stworzyła bardzo interesujący program szkoleniowy. Polega on na tym, że oglądasz filmy instruktażowe dotyczące różnych kryptowalut i tokenów, następnie odpowiadasz na kilka pytań (w zakresie obejrzanego materiału). W zamian za to otrzymujesz za darmo pewną liczbę danej kryptowaluty lub tokenu. Za darmo.

Bez problemu możesz je hodlować lub też natychmiastowo sprzedać.

Dostępne są różne szkolenia i różne kryptowaluty. Warto regularnie zaglądać na Coinbase, czy nie zostały dodane kolejne szkolenia.

Jak zarabiać kryptowaluty w Coinbase Earn:

 1. Zaloguj się na swoje konto Coinbase
 2. Wybierz zakładkę Ucz się i zarabiaj

3. Wybierz interesujące Cię szkolenie i kliknij Rozpocznij lekcję

4. Obejrzyj film edukacyjny

5. Odpowiedz na pytania quizu

6. Gotowe! Twoje darmowe kryptowaluty są księgowane na Twoim koncie.

Czasami może być tak, że dana lekcja i kryptowaluta nie są dostępne od razu. W takim wypadku musisz zapisać się na „listę oczekujących”. Jeśli zostaniesz uprawniony do wykonania szkolenia połączonego z przyznaniem danej kryptowaluty, zostaniesz o tym powiadomiony mailowo.

Ile możesz zarobić na Coinbase Earn?

Nie spodziewaj się, że w ten sposób zarobisz na swoje pierwsze lambo 😉 W rzeczywistości możesz otrzymać krypttowaluty o wartości (w momencie pisania artykułu) około 25-30 USD. Czy warto? Moim zdaniem jak najbardziej. Przejście szkolenia i quizu to dosłownie kilka minut. I pamiętaj, że nikt nie zmusza Cię do natychmiastowej sprzedaży zdobytych kryptowalut. Możesz je sobie zostawić długoterminowo – kto wie, może za kilka lat któraś z nich okaże się drugim Bitcoinem i będzie warta kilkaset razy tyle, co obecnie? Lub możesz je przeznaczyć chociażby na pokrycie gasu za przesył kryptowalut, czy to na portfel zewnętrzny, czy tę na przykład na platformę Celsius.

Podsumowując Coinbase Earn – skoro dają za darmo, to bierz i się nie zastanawiaj 🙂

Podsumowanie

Wybór giełdy kryptowalut nie jest prostą sprawą. Bardziej doświadczeni inwestorzy z reguły mają konta na kilku giełdach. Ale każdy przecież kiedyś zaczynał od swojej pierwszej. Coinbase oferuje przelewy kryptowalut bez własnej prowizji, ciekawy program edukacyjny z zarabianiem tokenów oraz natychmiastowe doładowanie konta w euro za pomocą przelewu. Naszym zdaniem jest to dobry wybór na pierwszą giełdę. Pamiętaj tylko, by koniecznie przełączyć się na wersję PRO.

komentarzy 16

 1. janett pisze:
  nie moge utworzyc coinbase
 2. Andreas pisze:
  Chcemy zaktualizować nowy numer telefonu ponieważ nie mam dostępu do starego ale już któryś raz z kolej nie chcą zweryfikować moich prawo jazdy dodam że mieszkam w Niemczech telefon i konto bankowe mam niemieckie dokumenty polskie ale wcześniej normalnie weryfikowano te dokumenty
 3. Marcin pisze:
  Jak zmienić na wersję PRO kiedy mam już założone konto?
 4. Łukasz pisze:
  Mam pytanie, czy jeśli pierwsza transakcja nie opiewała na kwotę 100 to czy jeśli przy drugiej nadrobię to 100 to będe nadal mógł otrzymać bonus czy już raczej straciłem szanse ?
 5. Łukasz pisze:
  Mam pytanie, czy jeśli pierwsza transakcja nie opiewała na kwotę 100 to czy jeśli przy drugiej nadrobię to 100 to będe nadal mógł otrzymać bonus czy już raczej straciłem szanse ?
 6. Łukasz pisze:
  Mam pytanie, czy jeśli pierwsza transakcja nie opiewała na kwotę 100 to czy jeśli przy drugiej nadrobię to 100 to będe nadal mógł otrzymać bonus czy już raczej straciłem szanse ?
 7. Ada pisze:
  Czy mogę zgromadzone środki przelać na konto w banku w złotówkach?
 8. Ewelina pisze:
  Witam, w jaki sposób mam się zalogować na coinbase okta, skoro hasło które podaję nie działa, a na aplikacji coinbase działa? Do coinbase apki loguje się przez Gmail, i takie też hasło wpisuje gdy loguje się do aplikacji. Od wczoraj mam problem by przelać pieniądze na cb.
 9. Artur pisze:
  Posiadam kryptowaluty na coinbase takie jak USDT, SHIB, w sieci GENESIS przy których nie ma ceny, czy to jest spam?
  Kupiłem też SHIBA INU 2.0 (SHIB2), notowania po jakimś czasie znikły i cena też, a miesiąc później pojawiła się SHIB2 (SHIB2), czy to jest ta sama.kryptowaluta? Próbowałem przerzucić moje SHIB2 do tego nowego SHIB2, ale tego nie widzi, choć znaczek przy volumenie jest taki sam.
 10. Szymon pisze:
  Celsius Network złożyło wniosek o bankructwo (!)
 11. Bolesław pisze:
  ta giełda to masakra. Mam u nich konto od trzech miesięcy. Na początku wszystko ok. wpłaty fiat w dużych kwotach przyjęli bez problemu. Potem wymiana na crypto zapłata prowizji bez problemu. I nagle zonk… chce wysłać crypto na swój portfel i blokada wysyłki pod pretekstem związanym niby z bezpieczeństwem. Blokada trwała miesiąc. Po miesiącu jedna wysyłka udana i znowu blkoada. Ta trwa już ponad miesiąc. Obsługa mówi że nie ma problemu. przecież możesz u nas sprzedać crypto zapłacić prowizję i wypłacić na konto bakowe. Super sprawa.
 12. Michal pisze:
  A jak sprzedac i wyplacic środki z coinbase wallet?
 13. Michal pisze:
  A jak sprzedac i wyplacic środki z coinbase wallet?
 14. Bogusia pisze:
  Za pierwszym razem udało się wysłać bitcoina , za drugim razem kupiłam, ale już nie mogę wysłać, bo ograniczyli mi konto , dlaczego ,? Środki zwrócili do aktywów, to się działo w piątek
 15. AA pisze:
  Czy można prosić o link promocyjny? jest aktualny jakis?

Napisz komentarz