Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Konto Oszczędnościowe Profit – sprawdź kiedy wycofać środki, aby uczestniczyć w 12 edycji promocji Millennium Banku

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Bank Millenniumobecny klientKonto oszczędnościowe

Specjalnie na Wasze życzenie, na naszym blogu pojawił się poradnik o Koncie Oszczędnościowym Profit. Obecnie jest to jeden z najlepiej oprocentowanych rachunków na rynku, dzięki niemu nasze oszczędności mogą być oprocentowane na 2,70%.

Ale nie tylko dlatego Konto Oszczędnościowe w Millennium Banku jest takie atrakcyjne i uwielbiane przez wielu. Jak się okazuje, wykorzystując jeden trick, pieniądze mogą być objęte atrakcyjnym oprocentowaniem przez baaaardzo długi czas. Wystarczy tylko w odpowiednim momencie wypłacić środki i później znów je wpłacić na konto jako „nowe”. Dzięki wskazówkom z tego artykułu, dowiesz się jak te same pieniądze mogą pracować wciąż na oprocentowaniu promocyjnym.

Konto Oszczędnościowe Profit – krótki przewodnik

Konto Oszczędnościowe Profit to darmowy produkt, który jest przeznaczony dla osób, które są klientami Millennium Banku. Zarówno osób, które obecnie nimi są, ale również dla tych, którzy dopiero mają zamiar założyć osobiste. Jego główna zaleta to oprocentowanie:

 • 2,70% – oprocentowanie promocyjne dla „nowych środków” –  kwoty do 200 000 zł;
 • 1,40% – oprocentowanie promocyjne dla „nowych środków” – ponad 200 000 zł;
 • 92 dni – okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania, liczony od dnia wpływu „nowych środków”.

To, że promocyjne oprocentowanie trwa 92 dni to wcale nie oznacza, że nie możemy go sobie przedłużyć na kolejne 92 dni, a później na następny okres. Wystarczy tylko w odpowiednim czasie wycofać środki, a później znów je wpłacić.

Kiedy najlepiej wypłacić środki z Millennium Banku w 11 edycji promocji?

Obecnie mamy 11 edycję promocyjnego oprocentowania i trwa ona do 12 stycznia 2019 roku, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to od 13 stycznia 2019 roku, będziemy cieszyć się 12 edycją promocji. Aby tak jednak było trzeba już myśleć o wycofaniu środków z Millennium Banku.

Docelowo, w dniu 12 stycznia 2019 roku lub nawet 11 stycznia 2019 roku, na wszystkich produktach w Millennium Banku powinniśmy mieć jak najmniej środków, a najlepiej w ogóle ich tam nie mieć. Dlaczego?

Wszystko za sprawą tego, że dzień 12 stycznia 2019 roku prawdopodobnie będzie dniem badania salda w Millennium Banku. W skutek czego w 12 edycji (która powinna wystartować 13 stycznia 2019 roku) „nowymi środkami” objętymi promocją, będą środki stanowiące nadwyżkę ponad to co mieliśmy na wszystkich produktach w Millennium prawdopodobnie w dniu 12.01.2019r.

Czyli jeżeli 12.01.2019 roku Twoje saldo w Millennium Banku (na wszystkich produktach – konta, lokaty itp.) wyniesie 0 zł to każde środki, które 13 stycznia 2019 roku wpłacisz na Konto Profit będą „nowymi środkami” i będą objęte oprocentowaniem 2,70%.

Dzienny limit przelewów – o tym nie zapominaj

Większość z Was już planuje udział w 12 edycji promocji, warto jednak pamiętać o tym, aby środki z Millennium Banku wypłacać odpowiednio wcześnie. Najlepiej robić to od 7.01 lub 8.01. Wszystko za sprawą tego, że Millennium ma dzienny limit przelewów na konta zewnętrzne i wynosi on max. 50 000 zł.

Jeżeli więc w Millennium masz 150 000 zł to maksymalnie każdego dnia możesz na rachunek zewnętrzny przelać 50 000 zł czyli „opróżnienie” kont w Millennium zajmie Ci 3 dni. Oczywiście śpieszę w wyjaśnieniem, że fakt wypłacenia środków przed końcem danej edycji promocji nie wiąże się z utratą już wypracowanych odsetek – zostaną one tylko odrobinę zmniejszone za te dni, w których saldo było niższe.

PRZYKŁAD:

Masz w Millennium Banku Konto Osobiste oraz Konto Oszczędnościowe Pofit. Korzystasz z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym, które obowiązuje do 12.01.2019 roku (11 edycja). Łącznie saldo na wszystkich rachunkach wynosi 152 000 zł – 150 000 zł na oszczędnościowym i 2 000 zł na osobistym.

Mamy styczeń i zbliża się końcówka 11 edycji i początek 12 edycji. Powinieneś więc wycofać swoje środki z Millennium Banku. Wykorzystaj więc fakt, iż 1 przelew w miesiącu z Konta Oszczędnościowego masz za 0 zł (każdy kolejny kosztuje 7,50 zł) i przelej 150 000 zł na Konto Osobiste.

Następnie możesz robić przelewy z konta osobistego na swoje konto w innym banku i każdy przelew będzie dla niego darmowy. Mając łącznie 152 000 zł, musisz wykonać 4 przelewy więc musisz zacząć je robić na 5 dni przed zakończeniem edycji promocji.

 • 07.01.2019 roku – wykonaj I przelew na 50 000 zł
 • 08.01.2019 roku – wykonaj II przelew na 50 000 zł
 • 09.01.2019 roku – wykonaj III przelew na 50 000 zł
 • 10.01.2019 roku – wykonaj IV przelew na 2 000 zł

Dzięki temu „pozbędziesz się” wszystkich pieniędzy i na dzień 12.01.2019 roku będziesz miał 0 zł. Dlatego 13.01.2019 roku znów będziesz mógł umieścić na Koncie Oszczędnościowym Profit „nowe środki”.

Podsumowanie

Jeżeli więc korzystasz a Konta Oszczędnościowego Profit w Millennium Banku to ten tydzień jest dla Ciebie ważny. Musisz bowiem pamiętać, aby na najbliższy weekend mieć w Millennium Banku (na różnych produktach) jak najmniej środków.

Dzięki temu jak tylko wystartuje kolejna edycja promocji to będziesz mógł wpłacić na nią te pieniądze, które do tej pory posiadałeś na Koncie Profit i będą one „nowymi środkami”. Nie zostawiamy więc niczego na ostatnią chwilę i wycofujemy środki przed 12 stycznia 2019 roku. Wycofanie środków nie zabiera Wam wypracowanych odsetek

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 37

 1. Tomek pisze:
  Co w sytuacji, kiedy na promocyjnych warunkach otworzyłem konto oszczędnościowe na początku grudnia? Opłaca mi się wycofywać środki i ponownie przelewać skoro i tak przede mną 2 miesiące lepszego oprocentowania? Pewnie zależy to też od tego, co jaki czas kończy się „stara” promocja i zaczyna nowa – czy ten okres jest zawsze taki sam?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Masz dwa wyjścia – wycofujesz środki teraz i korzystasz prawdopodobnie od 13.01 z 12 edycji promocji lub drugie to takie, że trzymasz środki na koncie korzystając z obecnej edycji czyli 11. Po zakończeniu 11 będziesz mógł skorzystać później z 13 edycji kiedy rozpocznie się 13 to będziemy wiedzieć dopiero jak oficjalnie wystartuje teraz 12 edycja. 🙂 Czy dobrze do wyjaśniłam?
  • Tomek pisze:
   Tak, wszystko klarownie. W takim razie na razie zostawię jak jest i przeskoczę potem z 11 do 13 edycji promocji – skoro jak mówisz edycje dość regularnie wychodzą po sobie.
   Mam jeszcze jedno pytanie: mowa jest że oprocentowane promocyjnie są tzw. „nowe środki” – czy nowe środki, to każda suma jaka znajdzie się na koncie po badaniu salda (jak napisałaś, w tym wypadku 12 stycznia)? Czy może każdy „nowy środek” unieważnia poprzednie? Dla przykładu – 14 stycznia przeleję na konto 5000 zł, a 17 stycznia dodam jeszcze 1000. Czy promocyjne oprocentowanie dotyczy teraz 6000 zł (czyli każde nowe środki sumują się ze starszymi) czy może tylko 1000 zł, a tamte 5000zł przechodzi na oprocentowanie standardowe?
   Dzięki z góry i pozdrawiam!
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Tomek już wszystko wiem. Robimy tak: na dzień 12.01 wycofujemy środki z Millennium Banku (nie musimy na infolinii rezygnować z uczestnictwa w 11 edycji promocji). Później jak np. 14.01 wpłacimy znów pieniądze do Millennium na Konto Oszczędnościowe to jest ono objęte 2,70% oprocentowaniem do końca indywidualnego okresu (92 dni) jaki miałeś w 11 edycji i później od razu całe środki wskakują na 2,70% już w 12 edycji. 🙂
  • Tomek pisze:
   O! Taka interpretacja przepisów jest tak zaskakująca, że aż prawie podejrzana, sytuacja dla klienta win-win. Śpieszę wykonać w takim razie parę przelewów 😉 Dzięki Dominiko!
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Proszę bardzo! Powodzenia 🙂
 2. Paweł pisze:
  Proszę mi wyjaśnić czy oprócz wypłacenia środków na inne konto muszę też dzwonić i rezygnować z konta oszczędnościowego ? Widziałem taka informacje w poprzednim wpisie. W takim przypadku jeżelibym już nie wpłacił środków spowrotem, to naliczone odstetki za powiedzmy 10 dni byłyby wypłacone pod koniec miesiąca ?
  • Dobromir pisze:
   Tak dostaniesz odsetki, bo ja miesiąc temu wpłaciłem przez przypadek na stare konto oszczędnościowe z 2015 roku bez profit na jeden dzień i naliczyło mi kilka groszy na koniec miesiąca. Także tu jest podobnie tylko różni się % 😉
   A co do rezygnacji z aktualnej edycji chętnie się też dowiem, ale wydaję mi się że gdy wypłaci się do 0 konto oszczędnościowe to promocja powinna się zaktualizować na nowszą sama. Chyba że ktoś zostawi chociażby 1 grosz wtedy trzeba wypowiedzieć aktualna edycję. Ale sam dopiero weszłem na te lokatę to niedługo się dowiem czy jest tak jak myślę 😀
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Właśnie szukam w Banku oficjalnego potwierdzenia do tej rezygnacji z danej edycji. 🙂
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Rezygnować nie trzeba z uczestnictwa w danej edycji. Działa to tak na dzień 12.01 wycofujemy środki z Millennium Banku (nie musimy na infolinii rezygnować z uczestnictwa w promocji). Później jak np. 14.01 wpłacimy znów pieniądze do Millennium na Konto Oszczędnościowe to jest ono objęte 2,70% oprocentowaniem do końca indywidualnego okresu (92 dni) jaki miałeś w 11 edycji i później od razu całe środki wskakują na 2,70% już w 12 edycji. 🙂
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Nie z Konta Oszczędnościowego rezygnujesz tylko z udziału w danej edycji promocji, ale czekam jeszcze na potwierdzenie z Banku.
  • K pisze:
   czyli nie trzeba zgłaszać nigdzie w banku (np. poprzez czat) rezygnacji z udziału w obecnej edycji?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Nie nie trzeba 🙂
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Po weryfikacji wszystkich informacji stwierdzam, że robimy tak: na dzień 12.01 wycofujemy środki z Millennium Banku (nie musimy na infolinii rezygnować z uczestnictwa w promocji). Później jak np. 14.01 wpłacimy znów pieniądze do Millennium na Konto Oszczędnościowe to jest ono objęte 2,70% oprocentowaniem do końca indywidualnego okresu (92 dni) jaki miałeś w 11 edycji i później od razu całe środki wskakują na 2,70% już w 12 edycji. 🙂
 3. Jan pisze:
  Z reguły większość banków sprawdza stan konta na miesiąc lub dłużej wstecz jeżeli chodzi o nowe środki a więc nowe środki to nie które wypłacimy trzy dni przed końcem starej edycji i wpłacimy je podczas nowej promocyjnej edycji oprocentowania.Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd a może robisz to celowo. W końcu to też twoja praca za którą bierzesz wypłatę
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   A nie zauważyłeś, że z reguły przy takich promocjach (lokat, kont oszczędnościowych) Bank w regulaminie wskazuje dokładnie dzień badania salda? Janie to nie jest pierwsza edycja tej promocji tylko…11 więc coś niecoś o niej wiemy 🙂 Zauważ, że to nie jest takie tam sobie konto oszczędnościowe z oferty – tu mamy promocję z oddzielnym regulaminem. Korzystałeś już z tej promocji Millennium – miałeś takie doświadczenia o jakich piszesz? 🙂
  • Damian pisze:
   Jan powiedział co wiedział – czyli nic. Nie masz pojęcia jak działa dana promocja to radzę nie zabierać głosu w takich sprawach lub najpierw doczytać a potem się wypowiadać.
 4. mirek pisze:
  A to nie jest tak ze jak wyplacimy do 0 na koncie oszczednosciowym profit na dzien 12 stycznia….i np 14stgo wplacimy. spowrotem..to korzystamy z 2,7% do konca czasu jaki inywidualnie nam zostal z edycji nr 11… a jak jej 92 dni uplynie to automatycznie bank nam sprawdza saldo jakie bylo na 12 stycznia i automatycznie wskoczymy na kolejne pelne 92 dni na 2,70%??
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Po weryfikacji wszystkich informacji stwierdzam, że jest tak jak mówisz, czyli na dzień 12.01 wycofujemy środki z Millennium Banku (nie musimy na infolinii rezygnować z uczestnictwa w promocji). Później jak np. 14.01 wpłacimy znów pieniądze do Millennium na Konto Oszczędnościowe to jest ono objęte 2,70% oprocentowaniem do końca indywidualnego okresu (92 dni) i później od razu całe środki wskakują na 2,70% już w 12 edycji. 🙂
 5. Małgo pisze:
  W Millenium twierdza ze juz w pażdzierniku buło badanie salda???
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Tak było (z tego co pamiętam 13.10.2018 roku) przy starcie 11 edycji, a teraz będzie prawdopodobnie 12 edycja i saldo ponownie będzie badane 🙂
 6. Paweł pisze:
  Bardzo proszę o szybką odpowiedź :
  Czy jeśli wyślę przelew to pieniądze odrazu „znikną” z konta? Będzie to kwalifikowane jako zerowy stan konta ? Mamy weekend więc pieniądze zaksięgują się dopiero w poniedziałek .
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Przykro mi, że nie mogłam udzielić odpowiedzi wczoraj, ale o tej godzinie już nie pracuję. Jeżeli do północy byś się nie pozbył pieniędzy to one chodziłyby od rana do liczenia salda.
 7. Paweł pisze:
  Cos nie widać 13 promocji??????
 8. Paweł pisze:
  Cos 12 edycji nie widac niec nie piszą czy będzie.?? Pomyliłem się w poprzednim komentarzeu mało być 12 edycja promocji. Możliwe że już nie będzie???
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Paweł spokojnie, do końca dzisiejszego dnia mamy 11 edycję więc dziś nie będzie informacji, że wystartowała 12. 🙂 Najwcześniej informacja pojawi się jutro lub w poniedziałek 🙂
 9. Paweł pisze:
  Pojawiała sie 12 edycja. 🙂 Korzystam już tak chyba od 3 edycji :-)))
  Ciekawe kiedy się to skończy.
  Możliwe że tylko 12 edycji będzie.
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Tak, tak 12 edycja już śmiga. Jeszcze dziś pojawi się na naszym blogu 🙂 Oooo nieeee, niech ta promocja trwa wiecznie, nooo chyba, że pojawi się taka sama tylko lepsza 🙂
 10. bartek pisze:
  Jeszcze jedna ważna sprawa, tylko jeden przelew z konta oszczędnościowego jest za darmo, kolejne są płatne 7,50 zł
  Dlatego ważne aby z konta oszczędnościowego przelać od razu całość na konto standardowe i z niego wykonywać juz kolejne pojedyncze przelewy za 0 zł
 11. Paweł pisze:
  Zastanawiam się czy przelać do 20 lipca środki na konto profit czy poczekać po 20 lipca może będzie nowa promocja i lepsze oprocentowanie np 2.7% do 200 000zl. Bo czasem tak bylo tylko nie pamiętam w którym miesiącu. Zaznaczę że mam dwa konta żony i moje i przelewam regularnie środki co 3 miesiące z konta na konto i korzystam z promocji 🙂
  Tylko czy będzie kolejna promocja?????
  • Paweł pisze:
   Bo ta promocja trwa tylko 2 miesiace jest krótsza.
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Skoro było już kilkanaście edycji, jedna po drugiej, to najprawdopodobniej można spodziewać się następnej. Ale nie liczyłabym raczej, że podniosą oprocentowanie czy próg kwotowy 🙂
 12. Kazimierz pisze:
  Czy przelewy z konta 360 na konta w innych bankach z limitami oczywiście 50 tys na dzień na pewno są darmowe . Chciałem się upewnić bo za przelew z Profit na 360 bede musiał odpalić 7,50 gdyż wyczerpałem limit i na chacie w Milennium zapytałem . Czyli za przelew z Profit na 360 zapłace ok 7,50 a potem z konta 360 do banku Idea za darmo ? Odpowiedział że także musze zapłacić ok 7,50 za ten przelew . Czyli w sumie ponad 15 zł . Więc jestem w kropce . Co o tym myślicie ?
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Kazimierz, jeśli wykorzystałeś jeden darmowy przelew z konta oszczędnościowego, to kolejne faktycznie są płatne. Natomist z konta osobistego na inne konto osobiste przelewy przez internet są bezpłatne.
 13. Kazimierz pisze:
  Dzięki Ewelinko, mam jeszcze pytanie . Czy jeżeli do rozpoczętej promocji za miesiąc dopłacę np 10 tys to czy okres promocji czyli np 92 dni dla tych 10 tys skończy się kiedy upłynie te 92 dni czy w dniu rozpoczęcia nowej promocji ? Czy raczej zerwać całą promocję i rozpocząć nową z wszystkimi srodkami od nowa .
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witaj Kazimierzu. Promocja rozpoczyna się dla Ciebie w momencie pierwszej wpłaty na konto oszczędnościowe i od tej pory jest liczone 92 dni. Jeżeli na przykład po miesiącu dopłacisz 10.000 zł, będą one w promocji, ale przez okres krótszy o ten miesiąc. Jeżeli bank nic nie zmieni w dotychczasowych warunkach, pod koniec obecnej promocji będzie zaczytywane saldo nowych środków – wtedy najlepiej wycofać na chwilę wszystkie środki, by móc korzystać z kolejnej promocji. Pamiętaj, że nowa promocja rozpocznie się dla Ciebie po zakończeniu obecnej – czyli jeżeli w tym momencie masz na Koncie Profit środki, będą one oprocentowane na 2,7% przez 92 dni od włączenia obecnej promocji. Obecna promocja trwa od 13 października 2019 roku do 16 listopada 2019 roku, a więc przed datą zakończenia promocji powinieneś wycofać środki na kilka dni. Załóżmy, że wpłaciłeś środki na konto 15 października. Jesteś w obecnej edycji promocji przez 92 dni od tej daty. Jeżeli wycofasz środki przed datą zaczytania nowego salda (czyli prawdopodobnie ostatnie dni obecnej promocji), po zakończeniu obecnej będziesz mógł wziąć udział w kolejnej. Obecnej promocji „nie zerwiesz” – musi dotrwać do końca 92 dni.

Napisz komentarz