Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Kolejne zmiany w opłatach Revolut od kwietnia – co czeka nas tym razem

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Revolutnowy klient obecny klient
Magda Kopiczko

Niestety, kolejny raz czuję się w obowiązku donieść Wam o nieprzyjemnych zmianach w tabeli opłat i prowizji Revolut. Część z Was już na pewno dostała maila z informacją o nadchodzących zmianach, część dostanie go na dniach.

W życie wchodzą dwie zmiany: pierwsza w opłatach transakcyjnych za obrót akcjami od 1 marca 2021 roku, a druga w wypłatach z bankomatów i przelewach międzynarodowych od 23 kwietnia 2021 roku.

Krótko opiszę drugą nadchodzącą zmianę, ponieważ dotyczy ona większości użytkowników Revoluta.

1. Zmiany w darmowych wypłatach z bankomatów dla użytkowników planu Standard

Do tej pory w planie Standard bezpłatnie mogliśmy wypłacić równowartość 800 zł miesięcznie. Powyżej tej kwoty doliczana była prowizja 2 %.

Od 23 kwietnia będziemy mieć do czynienia z dwoma limitami: 800 zł lub 5 wypłat w miesiącu za darmo. Dochodzi również minimalna kwota prowizji po przekroczeniu któregoś z limitów w wysokości 5 zł. Na dodatek limity obowiązują niezależnie od siebie – jeśli przekroczysz jeden to i tak poniesiesz opłatę, nawet jeśli nie przekroczysz drugiego. Prowizja naliczana jest na zasadzie, która będzie większa: 5 zł czy 2%.

PRZYKŁAD

Jestem za granicą, wypłacam 6 razy po 20 euro. Nie przekroczyłam limitu 800 zł, ale przekroczyłam limit 5 darmowych wypłat. Za szóstą wypłatę zostanie mi naliczona prowizja: 5 zł lub 2%, w zależności od tego, która będzie większa. W moim przypadku będzie to 5 zł, ponieważ 2% to niecałe 2 zł prowizji.

Limity dla użytkowników planu Plus, Premium i Metal pozostają bez zmian i nie ma limitu 5 bezpłatnych wypłat. Wprowadzona zostaje jednak minimalna prowizja za przekroczenie, 5 zł lub 2% – analogicznie jak w planie Standard.

2. Zmiany w przelewach międzynarodowych – koniec z darmowym przelewem

Od kwietnia za darmo będziemy mogli wykonać jedynie przelewy krajowe w naszej rodzimej walucie (czyli w złotówkach na konto w polskim banku w naszym przypadku), przelewy w euro do krajów UE/EOG, Szwajcarii i UK oraz przelewy pomiędzy użytkownikami Revoluta.

Znika jeden darmowy przelew transgraniczny w miesiącu. Przelew transgraniczny był to przelew na konto w danym kraju prowadzony w walucie tego kraju – czyli na przykład wysyłaliśmy USD na konto USD w Stanach. Pozostałe przelewy SWIFT (na przykład przelew CHF na konto CHF w Polsce) kosztowały 15 lub 25 zł.

Od kwietnia nie będzie rozróżnienia na przelewy transgraniczne i SWIFT. Pojawią się tak zwane „płatności międzynarodowe”. Dla użytkowników planu Standard i Plus każdy taki przelew będzie płatny. Ile? Od 1,50 zł do 25 zł, w zależności od ilości przelewów i kraju odbiorcy.

W planie Premium jeden przelew międzynarodowy będzie bezpłatny, a w planie Metal – 3 przelewy miesięcznie.

Taryfę opłat za przelewy wraz z przykładami znajdziecie TUTAJ.

3. Zmiany w opłatach za dostarczenie karty

To nie koniec. Użytkownicy planu Standard płacili za dostawę karty 4,99 GBP lub równowartość tej kwoty. Od kwietnia ma COŚ się zmienić, ale ile będzie wynosić opłata- tej informacji nie znalazłam. Jest jedynie lakonicznie brzmiąca informacja: „Od 23 kwietnia będzie można sprawdzić wysokość opłat za dostawę standardową i ekspresową przed zamówieniem karty w aplikacji Revolut. Pamiętaj jednak, że opłata za dostawę może się różnić w zależności od adresu jej nabywcy.”

Cóż, fajnie że można będzie sprawdzić, ale dobrze by było wiedzieć czy szykuje się znacząca podwyżka w tej kwestii.

O zmianach w opłatach transakcyjnych poczytasz TUTAJ. Nie korzystam z tej funkcjonalności w Revolucie i nie podejmuję się rozwikłania opłat w tym zakresie.

Podsumowując – ostatnio mam wrażenie, ze nieco za dużo jest tych zmian w Revolucie. Najpierw zmiany opłat, potem likwidacja kont lokalnych, teraz kolejne zmiany opłat. W międzyczasie wystartował Revolut bank. Zakończę nieco nostalgicznie: tęsknię za początkami Revoluta, kiedy aplikacja była przejrzysta a korzystanie proste i bezpłatne.

Nowość: Otrzymuj powiadomienia o najnowszych promocjach!

Subskrybuj nasz kanał nadawczy na Messengerze i upoluj bon RTV Euro AGD 100 zł!

Subskrybuj kanał

komentarze 22

 1. Michał pisze:
  Co to znaczy że jeżeli doładuje konto złotówkami karta po czy chce zrobić przelew do polskiego banku
  w złotówkach too za ten przelew zapłacę.Przeciez z tego wynika że będzie to przelew z konta litewskiego na polskie w PLN czyli przelew transgraniczny odplatny
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nie, w złotówkach na polskie konto będziesz mógł przelewać bez ograniczeń: Od kwietnia za darmo będziemy mogli wykonać jedynie przelewy krajowe w naszej rodzimej walucie, przelewy w euro do krajów UE/EOG, Szwajcaria i UK oraz przelewy pomiędzy użytkownikami Revoluta.
 2. Grzegorz pisze:
  czyli przelew z revoluta w Euro na konto polskie w Euro będzie od kwietnia dalej darmowy czy nie, bo już zgłupiałem , bo pojawia się nazwa „płatności międzynarodowe” odpłatne 1,50 zł do 25 zł ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   „Od kwietnia za darmo będziemy mogli wykonać jedynie przelewy krajowe w naszej rodzimej walucie (czyli w złotówkach na konto w polskim banku w naszym przypadku), przelewy w euro do krajów UE/EOG, Szwajcarii i UK oraz przelewy pomiędzy użytkownikami Revoluta. „ Jak na razie jeszcze jesteśmy w UE więc też się łapiemy do tej kategorii 😉
 3. Kiki pisze:
  Aplikacja revolut zaczyna działać bardzo kjjowo: zaplanujcie sobie przelew przyszły,. Można to zrobić tylko do wysokości środków na koncie. Mam 50 zł, próbuję zaplanować w przyszłości przelew na 100, aplikacja na to nie zezwala. Mogę zaplanować sobie 2 przelewy po 50 zł, ale już nie zedytować kwotę planowanego przelewu, korygować można tylko opis przelewu i datę. Przypadek? Nie sądzę…
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   ogólnie po aktualizacji cała aplikacja moim zdaniem jest dużo trudniejsza w obsłudze. Do tej pory jak chcę zadać pytanie na czacie to muszę go przez dłuższą chwilę szukać. Wydaje mi się że początkową, bardzo fajną ideę darmowego kona do wymiany walut wypierają akcje, kryptowaluty i produkty kredytowe.
 4. Łukasz pisze:
  jak otrzymam od kogoś przelew np w euro / dolarach (np za sprzedany przedmiot na aukcji internetowej ) to zapłacę za nie go prowizję ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nie, pod tym względem nic się nie zmienia – chyba że osoba wysyłająca zaznaczy przy przelewie opcję podziału kosztów, ale tak było od zawsze.
 5. Łukasz pisze:
  Czy można zasilić bezpłatnie, konto Revoluta przypiętą kartą np kartą od Curve ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Kartą dalej można zasilać konto Revolut bez ograniczeń i za darmo, w tej kwestii nic się nie zmienia. Z tego co pamiętam to Curve również się dało doładować Revoluta bez problemów.
 6. Łukasz pisze:
  Czy można dokonać bezpłatnego doładowania konta Revolut kartą wirtualną np w banku Santander? Jeśli tak, czy ta forma doładowania będzie również bezpłatna po 18 marca?
 7. rom pisze:
  Bez przesady, zależy ile przelewasz, co ci te 25pln jeżeli nawet jak przelewasz powiedzmy 2 tys pln, Duńczycy za przelew ekspresowy zażyczyli sobie 650DKK gdy standardowy jest 50 DKK a to już różnica.
 8. Alfred pisze:
  Czy za przelew euro z Irlandi na Revolut zaplace od kwietnia?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Ten artykuł pochodzi z ubiegłego roku, zmiany weszły w kwietniu 2021 r, więc obowiązują już prawie 10 miesięcy 🙂
 9. Mariusz pisze:
  Witam serdecznie Pani Magdo.
  Mam pytanie, jestem tutaj nowy i chciałbym uzyskać konkretną informacji a widzę że Pani udziela takowych 👌
  Mieszkam w UK mam tylko konto bankowe Angielskie które dodam do revolut, chciałbym przelać pieniążki do mamy w Polsce na jej konto nie ma ona konta walutowego tylko zwykłe w ING.. Jaką metoda najlepiej to zrobić ? i czy będę musiał jakąś prowizję opłacić ??
  Dziękuję z góry za odpowiedź
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Panie Mariuszu, to tak, jak napisałam w odpowiedzi na drugą wiadomość. Jeśli Revolut będzie liczony jako polski to normalnie można robić za darmo przelewy na polskie banki, właśnie na przykład na mamy konto w ING w złotówkach. A jeśli będzie liczone jako konto z UK to niestety, trzeba będzie robić albo przelew walutowy SWIFT, który kosztować będzie sporo, albo mama może założyć konto walutowe w euro i wtedy darmowym sepa na konto w euro, a mama może przewalutować w kantorze internetowym ING.
 10. Adam pisze:
  Witam, moje pytanie dotyczy zmian od 1 lipca 2022, czy teraz kiedy moje dotychczasowe konto Standard automatycznie będzie kontem w Revolut Banku, będzie widoczne w systemie OGNIVO I „zagrożone” ewentualną egzekucją komorniczą ?
 11. Adam pisze:
  Witam, moje pytanie dotyczy zmian od 1 lipca 2022, czy teraz kiedy moje dotychczasowe konto Standard automatycznie będzie kontem w Revolut Banku, będzie widoczne w systemie OGNIVO I „zagrożone” ewentualną egzekucją komorniczą ?
 12. Ewa pisze:
  Dzień dobry,
  mam w Revolut środki w USD, czy przesyłając je z Revolut na konto w USD, ale w Banku z polskim numerem rachunku zapłacę jakąś dodatkową opłatę?
 13. Ewa pisze:
  Dzień dobry,
  mam w Revolut środki w USD, czy przesyłając je z Revolut na konto w USD, ale w Banku z polskim numerem rachunku zapłacę jakąś dodatkową opłatę?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   To będzie traktowane jako przelew międzynarodowy, więc zostaną pobrane wszystkie opłaty z tego tytułu (opłata za przelew + opcjonalnie opłata banków pośredniczących).

Napisz komentarz