Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Revolut zamyka konta lokalne w PLN – co to dla nas oznacza?

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Revolutnowy klient obecny klient
Magda Kopiczko

Dość nieoczekiwana zmiana szykuje się 🗓 od 18 marca 2021 r w Revolucie. Mianowicie, ten popularny fintech przestanie oferować konta lokalne w polskim standardzie IBAN, czyli konta złotówkowe.

Dlaczego Revolut zamyka konta lokalne w PLN?

Co jest powodem takiej decyzji? Okazuje się, że żaden bank nie chce podjąć się współpracy z Revolutem w zakresie obsługi takich kont. Jeśli do marca nie znajdzie się chętny, konta z przedrostkiem „PL” przestaną funkcjonować i zostaną zastąpione litewskim numerem konta zaczynającym się od „LT”.

Taki wpis pojawił się na profilu Revolut Polska na FB

Może to wydawać się dziwne, w końcu banków w Polsce mamy całkiem sporo i co, żaden nie chce podjąć się obsługi kont? No cóż, jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi… o kasę.

Nie jest tajemnicą że dla rodzimych banków Revolut jest od dawna solą w oku. Darmowe konto, karta, najlepsze kursy wymiany walut – to są powody, dla których większość z nas wybiera Revoluta, czy to jako formę płatności podczas wakacji czy zakupów za granicą, czy też jako konto główne w przypadku osób pracujących poza Polską. A polski bank na tym traci. Raz, że nie może już nam wcisnąć złodziejskich spreadów, dwa nie zarobi na nas prowizji za obsługę konta, karty czy też wypłaty z bankomatów zagranicznych. Od czasu pojawienia się Revoluta w Polsce i tak nastąpiły duże zmiany w kursach wymiany walut oferowanych przez banki. Niemal każdy oferuje teraz kantor walutowy lub karty wielowalutowe, gdzie przewalutowania następują po kursach całkiem akceptowalnych jak na mój gust. Ale to oznacza spadek dochodów banków, a tego, jak możemy się spodziewać, nikt nie lubi.

Jak wpłyną zmiany na użytkowników Revoluta?

Jeśli do marca nie pojawi się żaden chętny do współpracy bank, konta lokalne w złotówkach zostaną zamknięte. Aby wykonać przelew na swojego Revoluta trzeba będzie posługiwać się numerem konta w litewskim formacie IBAN, z przedrostkiem „LT”. Przelewy wysłane po 18 marca na to konto zostaną zwrócone do nadawcy.

Oznacza to, że przelewy z naszych banków w Polsce czy też przelewy od pracodawcy w Polsce nie będą już traktowane jako krajowe, a jako zagraniczne. Co wiąże się często z opłatą za przelew. O ile przelewy SEPA w euro są coraz częściej darmowe lub wiążą się z niewielką opłatą (zazwyczaj 5 zł), o tyle przelew w złotówkach na konto na Litwie będzie traktowany jako przelew zagraniczny, czyli SWIFT – a to wiąże się już z całkiem sporymi prowizjami.

Nie każdy pracodawca musi się zgodzić na wysyłanie wynagrodzenia za granicą (dla kont firmowych jest to jeszcze większy koszt niż dla kont indywidualnych). Albo może na przykład pomniejszyć pensję o koszt przelewu. Tak czy siak – jest to nieopłacalne. Ponadto pamiętaj, że musisz podać nowy numer konta u pracodawcy.

Jeszcze jedna kwestia – jeśli zechcesz doładować Revoluta przelewem z polskiego banku taki przelew będzie szedł na pewno dłużej, niż do tej pory.

Podsumowując – zmiany te dotkną tylko tych osób, które doładowywały Revoluta przelewem oraz osoby przelewające wynagrodzenie od pracodawcy w Polsce.

Co pozostaje bez zmian

Nadal możesz swobodnie doładowywać Revoluta za pomocą swojej karty z polskiego banku – tutaj nie ma żadnych zmian. Ten sposób rekomenduję, sama od początku swojej przygody z Revolutem doładowuję konto tylko w ten sposób – kilka kliknięć i gotowe, pieniądze są na koncie.

Również nic nie zmieni się w przelewach wychodzących, nadal możesz wysyłać pieniądze z Revoluta na swoje konto w Polsce.

Konto walutowe w PLN a konto lokalne w PLN

To, że Revolut najprawdopodobniej zamknie konta lokalne w PLN nie oznacza, że nie możemy trzymać złotówek na koncie walutowym.

Są dwa rodzaje kont:

 • konto lokalne, które będzie zamknięte. Ma polski numer IBAN i dzięki temu mogłeś wykonywać na to konto przelewy w złotówkach za darmo ze swojego banku w Polsce.
 • konto walutowe w PLN, które pozostaje. Nadal możesz trzymać złotówki na koncie walutowym, w tej kwestii nie zmienia się totalnie nic. Możesz doładować Revoluta kartą w złotówkach i później wymienić złotówki na inną walutę, jakiej aktualnie potrzebujesz. W żadnym wypadku nie oznacza to, że teraz aby zasilić Revoluta musisz doładować go inną walutą.

Tak więc jeśli Twoją pierwszą myślą było to, że nie możesz już mieć na Revolucie złotówek, to byłeś w błędzie. Możesz je mieć, zmienia się jedynie sposób zasilenia: z dwóch opcji, przelew i karta, pozostaje karta.

Nieużywane konta lokalne są zamykane już teraz

Czekałam na maila od Revoluta z opisem zmian, jakie nadchodzą od marca – każdy użytkownik takiego maila otrzyma. W końcu się doczekałam, ale ku mojemu zaskoczeniu nie było tam informacji, że konto zostanie zamknięte w marcu. Mail poinformował mnie, ze nigdy nie używałam konta lokalnego w PLN i zostało ono już teraz zamknięte.

Z jednej strony akurat dla mnie nie robi to dużej różnicy. Z konta faktycznie nie korzystałam i nie zamierzałam korzystać. Ale z drugiej strony, drogi Revolucie, wolałabym być wcześniej o tym poinformowana na takich samych zasadach jak pozostałe osoby. Chociażby po to, żeby móc się ewentualnie przygotować na zamknięcie konta. Teoretycznie mogłam niedawno podać ten numer do przelewu wynagrodzenia, a tu ni z tego, ni z owego konto znika bez żadnego ostrzeżenia. O ile rozumiem powód zamykania kont lokalnych, o tyle w tym przypadku moim zdaniem Revolut przegina.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 70

 1. Michał pisze:
  I co teraz pewnie stracą z 30 procent klientów.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nie mam pojęcia ile osób w ten sposób doładowuje Revoluta czy też przelewa wynagrodzenie na to konto – osobiście nie znam żadnej takiej osoby.
 2. Michał pisze:
  Ja znam z 5 osób co mają przelewane wynagrodzenie
 3. Michał pisze:
  Tak dokładnie to ludzie traktujący rewoluta jako podstawowe konto
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Rozumiem. W takim razie dla takich osób to faktycznie duży problem. Pozostaje mieć nadzieję że jednak do marca znajdą bank do obsługi kont.
 4. Michał pisze:
  Może i znajdą ale wtedy koszty zostaną przesycone na urzytkownikow i koniec darmowego portfela.Popatrzcie na polski fintech ZEN miał ten sam problem choć było mu łatwiej bo jest polski
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Miejmy nadzieję że do tego nie dojdzie – gdyby wprowadzili stałe opłaty za konto czy kartę to na pewno w Polsce stracą bardzo dużo klientów.
 5. Ian pisze:
  A czy są jakieś inne fintechy, które mogłyby w takiej sytuacji zastąpić Revoluta?
  • Michał pisze:
   No może dipocket częściowo zen Polski fintech ale niestety platny
  • Ian pisze:
   Dzięki wielkie. Zen z tego co wiem, jest polski ale jako instytucja finansowa zarejestrowany na Litwie. Nie wiem na ile to prawda, ale tak gdzieś czytałem.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tak, to prawda, są zarejestrowani na Litwie. Byłby całkiem spoko, tylko niestety faktycznie plany są płatne, niższy pakiet Gold to koszt 0,99 euro miesięcznie. Oczywiście jak ktoś na co dzień dużo płaci w walutach to się szybko zwróci, ale dla osób, które trzymają Revoluta tylko na wakacje raz w roku to już raczej średnio się sprawdzi.
 6. Mariusz pisze:
  Ja mam przelewane pieniądze z wypłaty, ale następna wypłatę mi nie przeleją bo już mi zamknęli konto lokalne a jest styczeń dopiero
  • Michał pisze:
   Ale konto stare jest jeszcze aktywne do 18 marca i tam pieniądze będą przelewane choć ty już nie możesz się nim posługiwać
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Właśnie niekoniecznie – wrzuciłam screena z maila, jakiego ja otrzymałam. Nie dostałam informacji o zamykaniu kont lokalnych od marca, jedynie informację, że moje konto już teraz jest zamknięte.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Mi również zamkneli konto bez ostrzeżenia – gdybym go potrzebowała to bym pisała reklamację, jednak to jest niesprawiedliwe że inni mają czas do 18 marca na przeniesienie wszystkiego, jak na przykład wynagrodzenia, a ktoś inny jest tylko informowany po fakcie.
 7. Michał pisze:
  To proszę przelać sobie pieniądze i zobaczyć z jakiego konta przyjdzie przelew. U mnie przychodzi z 1050 choć w opisie mam już konto litewskie
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   No dobrze, ale rozumiem że mówisz teraz o przelewie z Revoluta na złotówki w banku. A jeśli mam zamknięte konto i nie miałam nigdzie zapisanego numeru to w jaki sposób mam zrobić przelew na Revoluta na konto lokalne?
 8. Michał pisze:
  Bo teraz już nie możesz go podać ale robiąc przelew z revoluta ciągle go widzę jako polski IBAN.I to konto stare z polskim IBAN jest jakby zlinkowane do 18 marca z obecnym po tym czasie już nie.Revolut prawdopodobnie podał nowy nr aby starego już nie rozpowszechniać i ewentualne przelewy nie zwiększały się i żeby było jak najmniej zwrotow przelewow
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Zastanawiam się czy skoro niby w takim razie zamknęli mi to konto to czy przelew by jednak doszedł czy nie. Na podstawie samego maila wnioskuję, że nie. Szkoda że nie miałam go zapisanego, można było zrobić próbę.
 9. Michał pisze:
  Przelew na to konto do 18 marca będzie akceptowany jeżeli gdzieś jest zapisany to skopiować go i dojdzie
  • Tomasz pisze:
   Witam
   Więc skoro pracodawci podałem numer konta przed zmianą, bo nie uwierzył bym nigdy, że Revolut zrobi taka głupotę, polski numer już mi zniknal z aplikacji, otrzymam jescze przelew w lutym? W tamtym miesiącu mi firma jescze zrobiła przelew na staré konto, więc nie wiem jak to jest z Revolut em. Szkoda mojego czasu, gdybym to wiedział,, nie zgłaszał bym go pracodawci. Czy jest jakiś zastępca Revolut? Sciaglem Zeena, ale tam też zagraniczne
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Trudno powiedzieć – wydaje mi się że skoro konto zostało zamknięte, to przelew zostanie zwrócony do nadawcy. Warto o to dopytać na czacie w aplikacji – ewentualnie złożyć reklamację że konto zostało zamknięte bez ostrzeżenia, a podałeś ten numer pracodawcy.
 10. son pisze:
  Nawet taka „drobnostka” jak autorytarne zamykanie nieużywanego konta przez Revolut, to poważny sygnał ostrzegawczy. Świadczy, delikatnie mówiąc, o tym, że fintechy nie są „święte”. Wystarczy zobaczyć co zrobił Robinhood w USA. Dopóki wszystko układało się po ich myśli, byli BFF (najlepszymi przyjaciółmi) dla swoich klientów. Kiedy sprawy zaczęły się komplikować, to pokazali prawdziwe oblicze. Fintechy chcą konkurować z bankami, ale te które chcą przetrwać powoli przestają być instytucjami charytatywnymi (aka start up’ami finansowanymi z innych źródeł niż klientela) i zaczynają się komercjalizować. Pół biedy jeśli robią to transparentnie, gorzej gdy wykorzystują klientów.
  Revolut również udostępnia opcję handlu akcjami z USA i inne „ekspozycje” na instrumenty finansowe.
  Na miejscu managementu tej firmy wydałbym oświadczenie, że podobne sytuacje nie będą miały u nich miejsca.
  Na razie nic o tym nie słyszałem, więc dla mnie to poważne ostrzeżenie, że również Revolut może nie być taki „rewolucyjny” w razie konieczności uciec się do gry w drużynie z tzw. „skostniałymi” instytucjami finansowymi przeciw klientom.
 11. Krzysztof pisze:
  niestety u mnie juz nie działa doładowanie z karty, debetowej, kredytowej oraz przez googlepay
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Krzysztof, chcesz przez to powiedzieć że nie możesz doładować Revoluta kartą?
 12. Krzysztof pisze:
  dokładnie, w styczniu robiłem doładowanie i było ok, od wczoraj nie moge doładowac zadna karta, (karty visa , jedna debetowa druga kredytowa mbank, nie wiem czy ma to znaczenie)
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Spróbowałam, mi się udało bez problemu, karta debetowa z mBanku tyle że Mastercard. Może to Visa ma jakieś problemy?
 13. Michał pisze:
  Ja mam ten problem w dipocket połowa kart nie dziala
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Michał, ale limity na karcie są w porządku, sprawdzałeś?
 14. Michał pisze:
  Tak jest ok płatności za granicą są włączone a kartami mBank Getin nie da się doładować zarówno debit jak i credit
 15. Michał pisze:
  no wszystko jest ok limity sa najmniejsze kwoty doladowuje i nic
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Napisz do nich na czacie w aplikacji, niech sprawdzą czy po ich stronie jest wszystko ok. Jeśli odrzuca Ci karty różnych banków to jednak stawiałabym na problemy po stronie Revoluta.
 16. Patryk pisze:
  A czy po tych zmianach, będę mógł w polskim
  Bankomacie wypłacić polskie pieniądze z karty Revolut?
 17. Borys pisze:
  Błąd już w pierwszym zdaniu:
  „Dość nieoczekiwana zmiana szykuje się 🗓 od 18 marca 2021 r w Revolucie. Mianowicie, ten popularny fintech przestanie oferować konta lokalne w polskim standardzie IBAN, czyli konta złotówkowe. ”

  Konta złotówkowe są oferowane cały czas… Jest tylko kwestia IBANU…

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Borys, jeśli poświęcisz kilka minut i przeczytasz do końca to zauważysz na pewno, że jest temu poświęcony osobny akapit: Konto walutowe w PLN a konto lokalne w PLN
 18. Kiki pisze:
  Revolut idzie na psy. Miały byc bezpłatne wypłaty z bankomatów, wszystkie banki oprócz 2 doliczają już prowizję na prepaid card revolut (10-20 zł). Lokalne konta z IBAN PL miały skłaniać do przelewania wynagrodzenia na revolut i korzystanua z konta jak z ROR w banku. To właśnie się również kończy. Tak czy siak trzeba mieć konto w innym banku, by otrzymywać przelew z pensją.

  Konto jest aktywne do 18.03, przelewy dochodzą, ale za każdym razem revolut przesyła ostrzeżenie, że konto wkrótce zamkną.

  Rachunek z którego wpadają przelewy z revolut w Polsce to ING (1050). Ciekawe, że nie mogą się dogadać w kwestii lokalnych kont dla swoich klientów.

  Na koniec: doładowania mbanku działają, na razie bez zarzutu. Jest też google pay.

 19. Paweł pisze:
  Zastanawiam się czy utrzymując przelewy na to nowe konto litewskie ale w PLN, będzie przewalutowanie czy też po prostu będzie zasilenie konta walutowego w PLN. Bez przewalutowań oczywiście.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Moim zdaniem obędzie się bez przewalutowania. Tak jak do tej pory było z kontem do przelewów w innej walucie – miałeś podany tylko jeden numer konta do kont walutowych w różnych walutach. Czy to było euro, usd, gbp czy inna waluta to numer konta był ten sam.
 20. Kiki pisze:
  Inny temat: revolut szykuje się do oferowania kredytu dla klientów w Polsce, ciekawe jaki rachunek podadzą do spłaty rat i wcześniejszej spłaty kredytu? To chyba nie może być rachunek LT?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Szczerze – nie mam pojęcia jak to miałoby wyglądać na ten moment. Ale mam przeczucie że mało osób zdecyduje się tam na kredyt, jeśli miałoby go spłacać na rachunek za granicą i co miesiąc płacić za przelew zagraniczny. Może będą mieli jeden „swój” polski numer do rozliczania pożyczek?
 21. Kiki pisze:
  Kolejny złe newsy: revolut wprowadza limit 5 bezpłatnych wypłat z bankomatów, wszystkie przelewy poza SEPA będą płatne. Oczywiście w biednym pakiecie bezpłatnym. Już teraz wypłata z bankomatu bez prowizji, to chyba tylko santander i stare bankomaty Pekao SA. Jak widzę na linkedinie zamieniają się w bank, a zawsze mieli być inni niż zwykłe banki… Stara bajka się sprawdza: trzeba dobrać jak najwięcej klientów, a potem wprowadzać małymi krokami opłaty…który bank tego nie przerabiał? Szkoda :/
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Też dostaliśmy te info – opiszę pokrótce i wrzucimy wiadomości o tym. Szkoda że tak się dzieje, myślę że skończy się to na tym że nawet zwykły pakiet w końcu będzie płatny lub uzależniony od ilości transakcji.
 22. Lahar pisze:
  Czy są w takim razie jakieś portfele elektroniczne lub zagraniczne konta z polskim IBAN. Głównie mi chodzi o podpięcie PayPal
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Niestety, ja nic takiego nie mogę polecić ponieważ jak na razie wystarcza mi Revolut.
 23. Mateusz pisze:
  A jak jest z przelewem wychodzącym na polski numer konta bankowego? Wiem, że można, ale jest to traktowane jako przelew krajowy czy jako zagraniczny? (Bo to zmienia kwestie tego, czy zostaną mi pobrane jakieś opłaty za taki przelew i to ile takich przelewów miesięcznie mogę zrobić za darmo w Revolucie)
 24. Adam pisze:
  Świetny blog – dopiero niedawno trafiłem, wlasnie szukajac wytłumaczenia w powyższym temacie.

  Jednak nie znajduje odp. na jedno pytanie. Jakis czas temu Revolut był mi pomocny w takich przelewach jak:
  Klient z UK -> wysyła mi pieniądze na konto Revolut w funtach -> ja przesyłam sobie te pieniądze na konto w Revolut złotowkach -> następnie przesyłam z konta Revolut w PLN na konto np. mBanku albo PKO.

  Czy dobrze rozumiem, ze teraz taka procedura przestanie byc w ogole opłacalna bo za przesłanie z konta Revolut w PLN na konto w mBanku zostanie mi naliczona prowizja?

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dziękujemy, staramy się 🙂
   Nie, w tym zakresie nic się nie zmienia – możesz przelewać sobie złotówki z Revoluta na konto w złotówkach w polskim banku bez prowizji i bez ograniczeń. Zamknięcie konta lokalnego oznacza, że z konta w banku w złotówkach nie będzie można wysłać przelewu na konto lokalne w PLN, czyli trzeba będzie wykonać przelew zagraniczny. Ale w opisywanej przez Ciebie sytuacji nadal możesz korzystać tak, jak dotychczas, ponieważ klient z UK i tak wysyła Ci funty.
 25. Damian pisze:
  Jakaś inna alternatywa dla Revolut? aby mieć polski IBAN? Nic się nie pojawiało? Czy ZEN z gdy mamy walute w PLN można zasilać w PLN z Polski?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witam. Może ewentualnie któryś z kantorów internetowych z kartą – jednak nie śledzę tego na tyle, by móc doradzić coś konkretnego, na chwilę obecną zostaję przy Revolucie. Co do ZEN to z tego, co widzę mają konta z polskim IBAN i można zasilać je przelewem, kartą albo nawet BLIKiem.
 26. Damian pisze:
  Właśnie oto mi chodziło aby móc przenieść zasilanie konta od pracodawcy na polski IBAN aby to był przelew lokalny.
  Czyli obecnie ZEN jest alternatywą.
  Szkoda bo Revolt już miałem sprawdzony od roku i bez problemów wszystko działało.
  Dziękuje za odpowiedz Pani Magdo.
 27. Damian pisze:
  Nie niestety ZEN ma konto PLN ale IBAN jest z UK czyli GB.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Damian, masz rację – zmylił mnie zapis w cenniku „Konto IBAN z PLN, EUR, USD, GBP oraz 26 innymi walutami”. Po głębszej analizie znalazłam, że nie ma konta z polskim IBANem, podobno nad tym pracują. Wybacz wprowadzenie w błąd. Podejrzewam, że z kontem lokalnym w złotówkach jest taki sam problem jak w przypadku Revoluta, żaden bank nie chce ich obsługiwać (w końcu to konkurencja).
  • Pola pisze:
   Zen już ma polski IBAN 😉
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dzięki za informacje 🙂
 28. Daniel pisze:
  Witam ! zapytam czy dobrze zrozumialem teraz musze podac pracodawcy nr konta z Litewskim IBAN
  bo ten z pln zostanie usuniety TAK
  A pracodowca bedzie musiał wykonac przelew zagraniczny z opłata
  Reszta bez zmian??? Pozniej bede mogł przelac pieniadze z revolut na inne konto pln w polskim banku np millenium
  Dziewkuje
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dokładnie tak – jeśli pracodawca będzie chciał przelać środki to musi zrobić przelew zagraniczny, niestety zazwyczaj dość kosztowny. Reszta bez zmian, nadal można przelać złotówki z Revoluta na konta w polskich bankach w złotówkach bez ograniczeń.
 29. Mariusz pisze:
  Witam, mam pytanie. Jak teraz mam najkorzystniej wpłacić środki złotówki na konto revolut. (później zamieniam na euro) Zawsze robiłem to zwykłym przelewem w pko. Teraz podaje że konto Lt Litwa.
 30. Mariusz pisze:
  Witam, mam pytanie. Jak teraz mam najkorzystniej wpłacić środki złotówki na konto revolut. (później zamieniam na euro) Zawsze robiłem to zwykłym przelewem w pko. Teraz podaje że konto Lt Litwa.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Kartą do konta w polskim banku – podpinasz kartę w Revolut i od razu ściąga Ci na konto złotówkowe.
 31. Łukasz pisze:
  Mam pytanko: Mam podpięte konto Revoluta do wypłat w aplikacji StockX. Czy wpłata środków w przypadku sprzedaży butów na Stockx wiąże się z prowizją na Revolucie ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witam. Niestety nie znam tej platformy i zasad wysyłki pieniędzy. Jeśli kupujący będzie robić zwykły przelew na Revoluta to on poniesie ewentualną prowizję.
 32. Paweł pisze:
  witam, nie mogę wpłacić kartą z PEKAO ( maestro) oraz Mbank ( Visa) na Revolut. zrobiłem przelew na nowe konto LT i od 5 dni mam komunikat ” Przetwarzany ” wiecie może czemu tak się dzieje ?? na Czacie cały czas piszą że zajmą sie problemem ale nic z tego nie wychodzi .
 33. Paweł pisze:
  witam, nie mogę wpłacić kartą z PEKAO ( maestro) oraz Mbank ( Visa) na Revolut. zrobiłem przelew na nowe konto LT i od 5 dni mam komunikat ” Przetwarzany ” wiecie może czemu tak się dzieje ?? na Czacie cały czas piszą że zajmą sie problemem ale nic z tego nie wychodzi .
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Być może chodzi o to, że nie są obsługiwane na ten moment przez Revoluta transakcje 3D 2.0? Co do przelewu to trudno mi powiedzieć dlaczego tak długo idzie – przetwarzanie przelewu czy doładowania trwa raczej max. kilka minut.
 34. Bartek pisze:
  Przelew wyszedł z polskiego banku 16 marca, powinien dojść 18.03. Niestety pieniądze nie wróciły do nadawcy, ani nie zostały zaksięgowane na Revolucie. Jakiś pomysł co zrobić w tym wypadku?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Ja bym składała reklamacje i to chyba do obu instytucji na raz. Chociaż jeśli konto na Revolucie zostało zamknięte wcześniej to pewnie nie mają wglądu do historii – ale spróbować nie zaszkodzi.

Napisz komentarz