Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Uwaga – zmiany w opłatach w mBanku od marca, szykują się podwyżki opłat

PROMOCJA ZAKOŃCZONA mBanknowy klient obecny klient
Magda Kopiczko

Trzykrotne obniżki stóp procentowych w roku 2020 ucieszyły tylko posiadaczy kredytów. Niezadowolona jest natomiast cała reszta społeczeństwa: osoby, które posiadają oszczędności oraz zwykli użytkownicy kont i kart. mBank jest kolejnym z banków, w którym nadchodzą zmiany w taryfie opłat i prowizji dla kont i innych produktów od 1 marca 2021 roku.

Wczoraj wieczorem otrzymałam zarówno maila, jak też wiadomość w bankowości o planowanych od 1 marca 2021 roku zmianach w tabeli opłat i prowizji w mBanku. Moim zdaniem bank nieco niefortunnie wybrał sobie czas na tego typu informacje – tuż tuż święta, człowiek ma wiele rzeczy na głowie, a tu jeszcze mBank wyskakuje ze zmianą taryfy opłat i prowizji.

Jako klient jestem nimi oczywiście żywo zainteresowana, dlatego postanowiłam sprawdzić i dla siebie, i dla Was, co się zmienia i czy jest się czym martwić. Nie ma się co łudzić, zmiany nie będą korzystne. Szykują się spore podwyżki opłat w mBanku. Warto się zapoznać z informacjami, by nie być niemile zaskoczonym po nowym roku.

Ogólne zmiany opłat dotyczące wszystkich rodzajów kont w mBanku (zarówno ROR jak i oszczędnościowych):

Od 1 marca 2021 roku mBank wprowadza szereg zmian w tabeli opłat i prowizji. Pojawią się zarówno podwyżki istniejących już opłat, głównie za obsługę w oddziale, jak również pojawią się całkowicie nowe prowizje.

 • nowa prowizja od transakcji w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, salony gier, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory. Do tej pory nie było opłaty, od marca będzie to 4%.
 • wyższa prowizja za przelew zlecony w oddziale banku. Było 2 zł, będzie 6 zł.
 • wyższa prowizja za wypłatę gotówki w oddziale – z 9 zł na 10 zł.
 • wyższa prowizja za wpłatę gotówki we wpłatomacie Euronet – było 0,2% min. 2 zł, będzie 0,5% min. 5 zł. Wpłatomaty mBanku, Planet Cash lub Cashline w Polsce pozostają za darmo.
 • dla kont, które posiadają tę usługę zmienia się również opłata za pakiet „Wypłaty ze wszystkich bankomatów” – z 7 na 9 zł.

Zmiany w opłatach eKonto osobiste

Samo eKonto pozostaje bez opłat, tak jak do tej pory. Tak samo bankomaty wszystkich sieci w Polsce, pod warunkiem że wypłacasz min. 100 zł. Najważniejszą zmianą jest warunek do bezpłatnej karty do konta. Niestety od marca trzeba będzie się bardziej postarać, by kartę do eKonta mieć za darmo.

 • Warunek bezpłatnej karty do konta. Do tej pory aby nie płacić za kartę wystarczyła jedna płatność w miesiącu. Od 1 marca aby karta była za darmo trzeba nią wykonać aż 350 zł płatności co miesiąc. Dotyczy kart Visa PayWave, Mastercard PayPass, Visa Tymczasowa, Visa Pionowa, Mastercard Pionowa, Visa Me, Visa Foto, Mastercard mobilna. Sama opłata nie ulega zmianie – nadal będzie to 7 zł miesięcznie.

Jeśli jesteś przywiązany do swojego eKonta i nie chcesz go zamykać, ale 350 zł płatności kartą miesięcznie wydaje Ci się dużo możesz zamknąć kartę do konta i posługiwać się BLIKiem. Większość bankomatów w Polsce oferuje wypłaty BLIKiem, zapłacisz nim również w większości sklepów.

Zmiany w opłatach eKonto standard, eKonto, eKonto plus, eKonto m dla posiadaczy powyżej 25 roku życia i eKonto z darmowymi bankomatami

 • Warunek bezpłatnej karty do konta. Do tej pory aby nie płacić za kartę trzeba było wykonać płatności na min. 350 zł w miesiącu, inaczej opłata wynosiła 7 zł. Od marca będą to dwa warunki. Jeśli zrobisz transakcje na min. 350 zł oraz min. 1 raz zalogujesz się do aplikacji mobilnej to karta będzie za darmo. Jeśli nie zalogujesz się do aplikacji, a zrobisz płatności na 350 zł to opłata wyniesie 3 zł. Natomiast jeśli nie spełnisz żadnego warunku opłata za kartę to aż 10 zł.

Zmiany w opłatach kredyt odnawialny

Zwiększa się prowizja za udzielenie, podwyższenie czy też odnowienie limitu w koncie.Ood 4 stycznia 2021 roku bank zwiększa opłatę. Było 2,5% – 5% kwoty odnowienia, min. 69zł, będzie 3,5% – 5% kwoty odnowienia, min. 99zł. Jeśli masz w rachunku limit tak na wszelki wypadek, warto go zamknąć przed zmianami.

Zmiany opłat w mBanku nie unikną również inne produkty, na przykład karty kredytowe (od marca 2022 roku) czy produkty inwestycyjne.

Zmian jest sporo, produktów dużo – zachęcam do zapoznania się ze zmianami, które Ciebie dotyczą. Na końcu artykułu dołączam wykaz zmian w tabeli opłat dla poszczególnych grup produktów. Znajdziesz je również w wiadomości, którą już na pewno otrzymałeś od mBanku.

Nie zgadzam się na zmiany w tabeli opłat – co zrobić?

Jeśli nie akceptujesz zmian, które mają wejść w życie to w przypadku kont osobistych możesz do 28 lutego 2021 r. zgłosić sprzeciw lub wypowiedzieć umowę. Nie poniesiesz za to opłat. Jeżeli:
• zgłosisz sprzeciw, ale nie wypowiesz umowy, wygaśnie ona 28 lutego 2021 r.,
• wypowiesz umowę, rozwiąże się ona w dniu poinformowania Cię o zmianach, nie później jednak niż w dniu, w którym zmiany zostałyby zastosowane.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 14

 1. Andrzej pisze:
  Ładowanie Revoluta kredytówką pozostaje bez opłat?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nie znalazłam nigdzie zapisu że doładowanie Revoluta może być płatne. Jest prowizja w kasynach i tym podobnych, ale Revolut pod te kategorie nie pasuje.
 2. Adam Nawrotny pisze:
  Mam kredyt hipoteczny w mBanku na 25 lat… i w warunkach aby mieć obniżone oprocentowanie mam jasno zaznaczone, że muszę u nich mieć konto oraz kartę do konta. Do tej pory jak była darmowa (bezwarunkowo), bo na to się godziłem podpisując umowę kredytu, było wszystko okey. Ale teraz, jak mam ponosić „opłaty” to dziękuję za kredyt. Czy nowa tabela opłat i prowizji jest możliwością do wypowiedzenia umowy kredytowej z bankiem?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Adam z kredytem nie jest tak łatwo. Zmiany w tabeli opłat konta raczej nie jest podstawą do wypowiedzenia umowy kredytu. Zresztą kredyt można albo przenieść do innego banku albo wcześniej spłacić, ale wypowiedzieć się raczej nie da. Spróbuj napisać do mBanku odnośnie tych podwyżek, może w Twoim przypadku jeśli jest to warunek do kredytu zgodzą się na zaprogramowanie Twojej karcie indywidualnych warunków.
 3. Jarek pisze:
  Witam. A co z kontem – mKonto Intensive bo takie mam i aby utrzymać konto i kartę za 0zł to teraz muszę przelać 7000 w miesiącu, a co w marcu?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tutaj nic się nie zmienia, wchodzi jednie prowizja za płatności kartą w totalizatorach i kasynach, 4%.
 4. Anna pisze:
  Witam. Tak się zastanawiam i nie jestem pewna czy dobrze rozumiem: mogę wypowiedzieć umowę kredytu odnawialnego, ponieważ nie zgadzam się na zmianę taryfy i nie poniosę z tego tytułu kosztów, nawet jeżeli w regulaminie jest zapis, że wypowiedzenie umowy przed upływem 12 miesięcy powoduje naliczenie opłaty?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dokładnie tak, w wykazie zmian dot. kredytu odnawialnego jest nawet taki zapis: „Jeśli nie akceptujesz zmian, możesz do 3 stycznia 2021 r. wypowiedzieć umowę. Nie poniesiesz za to opłat.”
 5. Michał pisze:
  Czy w mBanku tak jak w Credit Agricole, zamknięcie konta oszczędnościowego traktowane jest jak przelew? Ponieważ zrobiłem już w tym miesiącu wypłatę z konta Moje cele i chciałbym zamknąć konto w całości z RORem, obawiam się, że robiąc to narażę się na opłatę za drugi przelew w miesiącu. Tak było w przypadku CA, gdzie po przelaniu z kont oszczędnościowych, a następnie ich zamknięciu, bank pobrał 2x 10 zł, nawet pomimo, że drugi przelew (zamykający) był na 0 zł(!).
  A może lepiej zamknąć je 1 marca? Czy będzie można zrobić to w trybie natychmiastowym powołując się na podwyżki opłat?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Z tego co pamiętam to ja najpierw przelewałam z celów, a potem zamknęłam i nic się nie pobrało. Gdyby jakaś opłata miała się pobrać to byś to widział w momencie składania dyspozycji (moje cele zamykają się od razu, bez okresu wypowiedzenia). Jeśli chcesz zamknąć całe konto to pamiętaj, żeby to zrobić do końca lutego, bo potem już nie skorzystasz z opcji niezgodzenia się na zmianę w cenniku, tylko będzie obowiązywał standardowy okres wypowiedzenia.
  • Michał pisze:
   Dziękuję za odpowiedź, faktycznie mBank nie pobrał wtedy opłaty, natomiast przed chwilą zauważyłem, że pobrano mi 9 zł za wypłaty z bankomatów, chociaż jestem właścicielem zwykłego eKonta, zastanawiam się, czy nie złożyć reklamacji, bo może to pomyłka?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dopytaj może na początek, jaki masz rodzaj eKonta – tam było ich na przestrzeni lat kilka i czasami trudno dojść samemu, które się ma. A każde ma własny cennik. 9 zł pasowałoby mi do opłaty za pakiet „Wypłaty ze wszystkich bankomatów”, co sugerowałoby starsze eKonto.
  • Michał pisze:
   Właśnie chciałem zadzwonić na infolinię, ale pomyślałem, że sprawdzę w ustawieniach jakie to konto a tutaj – „Prowizje inne – Anulowanie 9,00 PLN”), więc sprawa się rozwiązała sama.
   Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam serdecznie życząc spokojnych i zdrowych świąt 🙂
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Michał, fajnie że się wyjaśniło 🙂 Ogólnie w przypadku mBanku mogę z czystym sumieniem rekomendować czat w aplikacji. Mi zawsze szybko tam wszystko załatwiali no i lubię mieć odpowiedź na piśmie 🙂 Również życzymy zdrowych i wesołych świąt oraz szybkiego powrotu do normalności 🙂

Napisz komentarz