Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Masz konto w BNP Paribas? Sprawdź zmiany w tabeli opłat i prowizji od 1 sierpnia

BNP Paribasobecny klientKonto osobiste
Magda Kopiczko

Artykuł nieco spóźniony, ponieważ zmiany wchodzą już za moment, czyli od 1 sierpnia 2021 roku. Niestety, pomimo że regularnie sprawdzam strony banków z tabelami opłat i prowizji, BNP nie zamieściło tam żadnej informacji o zmianach. Za podrzucenie informacji dziękuję czytelnikowi Pawłowi.

Zmiany nie są może jakieś straszne, ale mogą dotyczyć dużej liczby osób, które założyły konto w promocji i ciągle je mają. Najważniejsza zmiana dotyczy liczby transakcji Kartą Otwartą na Dzisiaj i opłaty za tę kartę.

Co się zmienia?

Zajmę się zmianami w koncie, które regularnie występuje w opisywanych przeze mnie promocjach, czyli Koncie Otwartym na Ciebie. Samo konto pozostaje darmowe, natomiast zmiany dotyczą karty do konta.

Opłata za Kartę Otwartą na Dzisiaj i warunek zwolnienia z opłaty

Do tej pory wystarczyła 1 płatność kartą w miesiącu, a ewentualna opłata wynosiła 3 zł.

Od 1 sierpnia musisz wykonać kartą min. 3 płatności, inaczej zapłacisz 5 zł.

UWAGA – 3 płatności powinieneś wykonać już w lipcu, ponieważ opłata jest naliczana za niewykonanie transakcji w miesiącu poprzednim.

Opłaty za Kartę Otwartą na eŚwiat i na Świat pozostają bez zmian – 6 zł i 10 zł.

Zmiana nie dotyczy osób do 26 roku życia, one nadal mają kartę bezwarunkowo za darmo.

Wypłaty z bankomatów za granicą

Do tej pory wypłata z bankomatów poza strefą EOG i w innej walucie niż ero kosztowała 10 zł. Od 1 sierpnia kosztować będzie 3%, min. 10 zł. Zmiana ta dotyczy Karty Otwartej na Dzisiaj i na eŚwiat – Karta Otwarta na Świat pozostaje bez zmian, obowiązuje opłata 5 zł.

Przelew w oddziale

Zapewne mało kto z tego korzysta, ale warto wspomnieć, że od sierpnia przelew w oddziale lub na infolinii będzie kosztować 12 zł, a nie 10 zł.

Załączam tabelę opłat i prowizji po zmianach. Warto się z nią zaznajomić, szczególnie jeśli masz w banku BNP Paribas konto w administracji, czyli wycofane z aktualnej oferty banku. Tam również zmieniają się opłaty.

Gwarancja uczciwości! Możesz sam sprawdzić dokumenty dotyczące tej promocji:

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 5

 1. Teresa pisze:
  Informuję, że konta w Paribas nie zamkniesz listownie, tylko przez infolinię.Pozdrawiam
 2. Lui pisze:
  Skąd informacja, że już w lipcu trzeba dokonać 3 płatności skoro zmiany wchodzą od 1 sierpnia?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Ja tak interpretuję zapis z cennika, chociaż oczywiście mogę się mylić.
 3. Tomek pisze:
  Standardowo opłata pobierana jest w ostatnim dniu miesiąca więc również że jeśli zmiany wchodzą w życie z dniem 1 sierpnia to w lipcu wystarczy wykonać jedną transakcje kartą aby uniknąć opłaty.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tomek, nie przeczę że taką opcję rozpatrywałam, a nawet się ku niej bardziej skłaniałam. Jednak wszędzie, gdzie się spotkałam z interpretacją tego zapisu mowa jest o tym, że już w lipcu. Na wszelki wypadek wolę przyjąć tę „gorszą wersję”. Gdybym miała się jednak pomylić to wolę w tę stronę.

Napisz komentarz