Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Zmiany opłat w Nest Banku od 15 lutego 2021

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Nest Bankobecny klient
Magda Kopiczko

Jestem osobą która lubi zmiany. Jednak od tej reguły są wyjątki, i takim wyjątkiem są na przykład zmiany w tabelach opłat i prowizji w bankach. Bardzo rzadko są to zmiany na lepsze. Niestety ten artykuł również to potwierdza. Od 15 lutego 2021 roku Nest Bank wprowadza zmiany w opłatach za konto i kartę.

Jest to kolejny bank z rzędu, który informuje o planowanych podwyżkach opłat. Nie ma się co łudzić, najprawdopodobniej prędzej czy później spotka to klientów wszystkich banków. Do tej pory opłaty zmienił Santander, mBank oraz ING niedługo również wprowadzą zmiany w cennikach. Było do przewidzenia że banki nie pogodzą się tak łatwo ze spadkiem dochodów z powodu trzykrotnych obniżek stóp procentowych i ostatecznie jak zwykle koszty poniesie klient.

Co prawda od dawna nie opisywaliśmy żadnej promocji konta w Nest Banku, ale być może część z Was pozostawiła je sobie. Tak jak zresztą ja – konto w Nest Banku miało tę zaletę, że wszystko było za darmo. Konto, karta, wszystkie bankomaty w Polsce. Od lutego to się niestety nieco zmieni. Opisywane zmiany dotyczą Nest Konta i Nest Konta Samodzielnego.

Zmiany w opłatach w Nest Bank od lutego – co się zmienia

Na plus jest to, że prowadzenie konta i pierwszej karty w Nest Banku nadal pozostaje bezwarunkowo darmowe. Nie musimy się więc martwić o zapewnianie wpływów na konto czy wykonywanie określonej ilości transakcji kartą płatniczą. Bez opłat pozostają internetowe przelewy krajowe i SEPA oraz wypłaty BLIKiem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Druga karta do konta jest płatna, ale tak było od zawsze (wydanie 25 zł, opłata po każdym roku użytkowania 25 zł.)

1. Zmiany w dostępnych bankomatach i nowa prowizja

Zmienia się za to, oczywiście na niekorzyść klienta, dostęp do bezpłatnych bankomatów. Do tej pory szliśmy do najbliższego bankomatu i po prostu wypłacaliśmy gotówkę. Od lutego bezpłatne będą tylko bankomaty sieci Euronet. Każda wypłata z innego bankomatu będzie się wiązać z prowizją 6 zł.

Rozwiązaniem może być korzystanie z BLIKa. Chociaż warto nadmienić że Nest Bank udostępnił BLIKa dopiero w ostatnich miesiącach. Na krótką metę i dla niektórych osób może to być pewne rozwiązanie. Ale już w przypadku starszych osób, które miały założone kona w Nest Banku właśnie ze względu na „wszystko darmowe” to rozwiązanie może nie zdać egzaminu. Weźmy moją babcię. Założyłam jej konto w Nest Banku ponieważ ona chciała mieć konto, a ja chciałam żeby za nic nie płaciła. Nauczyłam ją jak korzystać z bankomatów i nawet jak płacić kartą. Niestety teraz będę musiała albo poszukać jej nowego banku albo wytłumaczyć i zapisać, z jakich bankomatów w których miejscach może korzystać. BLIK w jej przypadku nie wchodzi w grę.

Moim zdaniem bank mógł chociaż uzależnić wypłaty ze wszystkich bankomatów od liczby lub kwoty transakcji w miesiącu, wybrał jednak inną opcję.

2. Zmiany w opłatach za przelewy natychmiastowe

Nest Bank oferował tanie przelewy natychmiastowe. Do tej pory taki przelew kosztował 1 zł, co było bardzo konkurencyjną ceną (zazwyczaj taki przelew kosztuje około 5 zł.) Od lutego przelew natychmiastowy w Nest Banku będzie kosztować 4 zł.

3. Zmiany w opłatach za przelew wewnętrzny

Jeśli masz konto oszczędnościowe w Nest Bank to najprawdopodobniej dobrze pamiętasz, że pierwszy przelew z konta oszczędnościowego w miesiącu był za darmo, a kolejne kosztowały 5 zł. Po zmianach w tabeli opłat od lutego drugi i kolejny przelew z konta oszczędnościowego będzie kosztować 9 zł.

4. Zmiany w opłatach za obsługę w oddziale i na infolinii

Ten akapit zapewne wielu z Was nie dotyczy ale warto nadmienić, że od 15 lutego za transakcje w oddziałach banku czy na infolinii również przyjdzie zapłacić. Na przykład za wpłaty i wypłaty gotówki czy też przelewy – 10 zł.

5. Prowizja za przewalutowanie transakcji

Płacąc kartą lub wypłacając gotówkę za granicą w walucie innej niż waluta Twojego konta do kwoty transakcji zostanie doliczona prowizja za przewalutowanie, i to całkiem spora – 4,9%. Dotyczy to zarówno karty do konta w złotówkach, jak i walutowych.

Podsumowując – konto i karta w Nest Banku pozostają darmowe, ale już bankomaty przy wypłatach kartą nie. Od lutego polecam więc wypłaty BLIKiem, by nie narażać się na dodatkowe koszty związane z prowadzeniem konta.

Poniżej znajdziesz dokument z pełnym wykazem zmian w opłatach w Nest Banku.

Gwarancja uczciwości! Możesz sam sprawdzić dokumenty dotyczące tej promocji:

komentarzy 56

 1. Karolina pisze:
  Czyli przelewy, które mamy ustawione na stałe, nie są to przelewy natychmiastowe, pozostają nadal bezpłatne? Dobrze rozumiem?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dokładnie tak, przelew zaplanowany to zwykły przelew internetowy, w nich nic się nie zmienia.
 2. Bartek pisze:
  Mam to konto jako ROR do transakcji w euro. Jedyna karta jest właśnie w EUR oraz tu dostaję wypłatę od niemieckiego pracodawcy. Do tej pory wypłacałem pieniądze w walucie euro w Niemczech w dowolnych bankomatach bez prowizji. Czyli jak rozumiem teraz te wypłaty będą również płatne?
  • Paweł pisze:
   Ja też właśnie specjalnie po to założyłem konto, a tu cyk opłata 1,2e za każda wypłatę. Chyba trzeba do mbanku się przenieść
 3. mateusz pisze:
  Jak mam od zalożenia konta jedną kartę to nie będę musiał nic placić za nią ( w tabeli jest zapisa 2 i kolejna 25 zł jednorazowo za cały rok użytkowania) ? konto mam 2 lata jakoś minie pod koniec lutego.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Jak do konta jest tylko jedna karta to nie płacisz – chodzi o sytuację na przykład kont wspólnych, gdzie dwie osoby mają karty do jednego konta. Wtedy druga osoba musi zapłacić.
 4. Marcin pisze:
  Dzien dobry.A co jesli zgubilem karte (zastrzeglem ja) i teraz czekam na druga ,to bede ponosil te oplaty od tej nowej wydanej karty? (pierwszej niemam zgubiona).Dziekuje za odpowiedz.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nie, tu chodzi o drugą kartę do konta, na przykład przy koncie wspólnym – jedna osoba ma kartę za darmo, druga musi zapłacić.
 5. Marcin pisze:
  Czyli pani Moniko place tylko 25 zł za wydanie nowej karty, a ona jest traktowana jak tą co zgobilem. Nie będę ponosił żadnych kosztów jej utrzymania.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nie, wg mnie za wydanie karty nie zapłacisz nic, ponieważ jest to kontynuacja tej jednej, którą miałeś.
 6. Paweł M. pisze:
  Pani Moniko pytałem na infolini co to znaczy , że płaci się za tą drugą kartę i to wcale nie jest tak jak Pani pisze . Jeśli jest jedno wspólne konto ,to karty są imienne i dla mnie jak i żony ta karta jest pierwsza więc darmowa dla obojga , płatna by była karta następną np. Karta walutowa to jest właśnie ta druga i kolejna za którą trzeba będzie zapłacić . Więc jedno wspólne konto ale karty imienne po pierwszej i dla każdego to jest ta pierwsza właśnie …!!!
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Panie Pawle, na początku pragnę zaznaczyć że mam na imię Magda. Co do karty to przy zakładaniu konta w oddziale Nest Banku na dwie osoby pracownik banku poinformował mnie, że jedno z nas ma kartę za darmo, a drugie musi zapłacić za kartę 25 zł. Dlatego odpowiadam zgodnie z tym, jakie informacje uzyskałam od pracownika na własnym przykładzie. Pracownikiem Nest Banku nigdy nie byłam, nie znam ich regulacji wewnętrznych i skoro pracownik tak mi powiedział to ufam, że zna się na tym. Jeśli jest to błędna informacja to przykro mi że udzieliłam złej odpowiedzi – na pewno nie było to zamierzone.
 7. Krystyna pisze:
  Nie jest prawdą, że wypłata w bankomacie Euronetu jest darmowa! Wypłaciłam 18 lutego 100zł i pobrano prowizję 5,04zł ! Nie rozumiem tego i czuję rozżalenie. Czuję się oszukana i nie wiem przez kogo. Może ktoś mi wyaśni o co chodzi?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Zgodnie z informacją z nowego cennika, i chociażby ze strony banku wpłaty i wypłaty w Euronet w Polsce są darmowe:
   ” 0 zł Za prowadzenie rachunku płatniczego. Za wydanie i obsługę karty debetowej. Za wpłaty i wypłaty z bankomatów Euronet w Polsce. Za wpłaty i wypłaty BLIKIEM z bankomatów.” Jeśli pobrało opłatę to proszę skontaktować się z bankiem i złożyć reklamację, niech pracownik sprawdzi dlaczego opłata się pobrała. Na dodatek jest to dziwna opłata, ponieważ za wypłaty z innych bankomatów pobierana jest opłata stała w wysokości 6 zł. Czy na pewno jest to prowizja za wypłatę z bankomatu? Jaki jest opis tej prowizji w historii transakcji?
 8. Krystyna pisze:
  Dziękuję Pani Magdo! Wszystko się wyjaśniło. Dzięki Pani radzie ochłonęłam i na zimno przeprowadziłam analizę.Jeszcze raz serdecznie dziękuję
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nie ma za co – najważniejsze to uważnie sprawdzać wszystko 😉
  • Leszek pisze:
   Pani Magdo.
   Nest Bank nalicza mi opłaty po 50 grosz za SMS-y przy przelewach, to są grosze ale jeśli przelewy są bezpłatne to chyba coś jest nie tak. Jak Pani to widzi.
 9. Karol pisze:
  Witam u mnie w mieście jest tylko dwa bankomaty jeden PKO BP i drugi BGŻ to teraz będę musiał płacić za każdą wypłatę 6zł ???
 10. P. pisze:
  Witam.
  Czy w momencie kiedy nakladaliscie nowe oplaty 10zl za wyplaty gotowki w placiwkach banku – nie powinniscie poinformowac o tym klientow pisemnie badz mailowo?
  Co jesli nie otrzymalem takich informacji i dowiedzialem sie 26.02 przy wyplacie gotowki?
  Na obecna chwile bede zmuszony szukac nowego banku gdyz jedyna placiwka w Kielcach zostaje zamknieta na poczatku marca 2021 i nie bede mial mozliwosci wyplaty wiekszych sum gotowki kiedy beda mi one potrzebne.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witam. Na początek wyjaśnię jedną kwestię: nasza strona opisuje promocje bankowe, nie jesteśmy natomiast żadnym bankiem. Jeśli zmieniają się cenniki w bankach z czystej przyzwoitości dla naszych czytelników opisuję najważniejsze zmiany. Bank powinien poinformować o zmianach na piśmie bądź mailowo. W przypadku jeśli nie dostałeś takiej informacji ja na Twoim miejscu złożyłabym reklamację tej naliczonej opłaty, ale nie zmieni to faktu, że zmiany i tak zostaną wprowadzone bądź już obowiązują.
 11. Leszek pisze:
  Pani Magdo.
  Nest Bank nalicza mi opłaty po 50 grosz za SMS-y przy przelewach, to są grosze ale jeśli przelewy są bezpłatne to chyba coś jest nie tak. Jak Pani to widzi.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Panie Leszku, dziwna sprawa – smsy do autoryzacji przelewów są wg. tabeli opłat bezpłatne: ” Przesłanie Kodu SMS do Autoryzacji każdorazowo bez opłat”. Może jest włączony pakiet powiadomień sms? Chociaż kwota mi też się nie zgadza:
   Powiadomienia SMS
   1) Pakiet 20 SMS miesięcznie 3 zł
   2) Pakiet 50 SMS miesięcznie 6 zł
   3) SMS poza Pakietem lub bez Pakietu miesięcznie za każdy SMS 0,20 zł

   Niech Pan się skontaktuje z bankiem żeby się dowiedzieć, skąd taka dziwna kwota jest pobierana i jeśli coś jest włączone typu właśnie powiadomienia sms to od razu trzeba byłoby wyłączyć.
 12. Kuba pisze:
  Prosze mi powiedzieć jak wybrać pieniążki z bankomatu w niedzielę jak jest zamknięty w Biedronce. Ciekawe!!!
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Kuba, ale dlaczego piszesz do nas z taką pretensją? Przecież to nie my, tylko bank zmienił tabelę opłat i prowizji, a my dla naszych czytelników wrzuciliśmy o tym informację. Z dowolnego bankomatu można wypłacać BLIKiem.
 13. Lidia pisze:
  A czy za płatność kartą w sklepach też będzie pobierana prowizja
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nie, za zwykłe płatności w sklepach kartą nie ma żadnej prowizji.
 14. Bolo pisze:
  Pani Magdo czy za wydanie i korzystanie z karty bankomatowej po upływie terminu ważności pierwszej karty bankomatowej zapłacę opłate 25 pln?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Wg mnie nie, ponieważ to nadal jest jedna karta do tego samego konta.
 15. Paweł pisze:
  No właśnie, a co z wypłatą za granicą jedyną kartą w Euro?
  Specjalnie założyłem u nich konto żeby mieć kartę w euro i wypłaty za darmo, a teraz widzę 1,2 euro opłaty za każdą wypłatę. Najlepsze jest to, że na internecie pełno reklam wisi, że wypłaty za granicą we wszystkich bankomatach są darmowe. Nie ładnie ze strony nest banku.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tak jak zauważyłeś, prowizja 1,2 euro za każdą wypłatę jest naliczana.
 16. Pawel1992 pisze:
  Witam pani Magdo
  Po bez skutecznych próbach kontaktu z bankiem Zwracam się do pani z pytaniem odnośnie karty debetowej do konta, w aplikacji mobilnej w zakładce karty, szczegóły karty, w informacjach widnieje informacja o statusie karty i pisze, Status Karty-Zablokowany. to znaczy że powinienem zgłosić wymianę karty,??,to samo się tyczy konta waluta.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witam. To albo oznacza, że karta jest trwale zablokowana i trzeba zamówić nową albo jest zablokowana czasowo – niektóre banki dają możliwość zablokowania karty na jakiś czas i jej odblokowania bez ponownego zamawiania karty. W przypadku Nest Banku niestety nie mam pewności jaka jest to sytuacja.
 17. Winicjusz pisze:
  Witam Pani Magdo
  Dlaczego bank nie informuje klientów o likwidacji placówek
 18. Winicjusz pisze:
  Witam Pani Magdo
  Dlaczego bank nie informuje klientów o likwidacji placówek
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witam. Niestety tego nie wiem, nie wydaje mi się że bank musi o tym informować. O zmianach opłat tak, ale o likwidacji placówek nie kojarzę żeby banki rozsyłały wiadomości do klientów. Zazwyczaj jest o tym informacja w samej placówce i być może na stronie banku.
 19. ada pisze:
  A czy wpłaty z innego wpłatomatu będą płatne? Dodam że mam konto firmowe przeniesione z byłego FM.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Ada, musisz to sprawdzić w tabeli opłat i prowizji dla Twojego typu rachunku.
 20. Witek pisze:
  Tych euronet jest na palcach policzyć , potrzebowałem kiedyś kasy to wypłacałem, nie czytałem o tych podwyżkach, teraz patrzę bum 6zl za 50zl wypłaty, interes życia, dodatkowo w nestbanku pieniędzy wybrać nie można przynajmniej u mnie. Trzeba mieć kilka kont i robić jakieś chore działania, szkoda, bo za samo trzymanie mojej kasy w ich banku zarabiają.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witek, wypłaty BLIKiem pozostają bezpłatne, a teraz większość bankomatów udostępnia tę opcję.
 21. Witek pisze:
  Tych euronet jest na palcach policzyć , potrzebowałem kiedyś kasy to wypłacałem, nie czytałem o tych podwyżkach, teraz patrzę bum 6zl za 50zl wypłaty, interes życia, dodatkowo w nestbanku pieniędzy wybrać nie można przynajmniej u mnie. Trzeba mieć kilka kont i robić jakieś chore działania, szkoda, bo za samo trzymanie mojej kasy w ich banku zarabiają.
 22. Tomasz pisze:
  Pierd… złodziej. Żeby kasować za wypłatę własnych pieniędzy to niech was…. Najpierw miejcie własne bankomaty aby można było wyciągać w ramach jednej transakcji więcej niż 1000zł. Najlepiej nic nie mieć, nie mieć kosztów a jeszcze zdzierać z ludzi kasę za to że zechcieli wyciągnąć z banku swoją gotówkę. Jak tak chwalicie EURONET to do chu… dogadajcie się z nimi że klienci Nest Banku mogą wyciągać wyciej pieniędzy w ramach jednej transakcji. Jakoś PKO dla swoich klientów nie robi problemu żeby wypłacić 8000zł w ramach jednej transakcji i to bezpłatnej. Złodzieje. Jeszcze w tym tygodniu przenoszę swoje firmowe konto nie dam wam już ani grosza. A bankomaty EURONETU możecie sobie w du… wsadzić żeby stać przed budką 3 minuty żeby własne pieniądze wypłacić i przez ponad 2 minuty oglądać reklamy. Życzę wam wszystkiego co najgorsze. Miało być bezpłatne tak???? A czemu macie kasować jak nie macie żadnych kosztów utrzymania własnych bankomatów, przewożenia gotówki, ubezpieczeń itp. Szlag mnie trafia aby wypłacić 10.000zł muszę zapłacić 60zł dodatkowych opłat. Za chwilę podwyższą stopy procentowe a wy dalej będziecie zdzierać kasę od swoich klientów.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tomasz, proponuję wziąć się w garść i uważać na to, co tutaj piszesz. Po pierwsze, nie rozumiem Twoich gorzkich żali do nas. Jesteś na stronie moniaki.pl, nie na stronie Nest banku. Wrzuciłam informację o zmianach dla naszych czytelników, ponieważ kiedyś opisywaliśmy promocje z tego banku i ktoś mógł jeszcze mieć konto, więc uważam za słuszne poinformowanie ich o tym. Natomiast Ty obwiniasz nas – Moniaki- o to, że Nest bank zmienił opłaty i jeszcze używasz wulgarnych słów – mało mnie to interesuje że są wykropkowane. Radzę sprawdzać, gdzie się pisze komentarze.
 23. Grzegorz pisze:
  Wypłaty blikiem z bankomatu są ok. Natomiast w sklepie to trochę niezręcznie. Nie wiem dlaczego w jednym sklepie mogę płacić kartą zbliżeniowo a w innym np juz przy zakupach za kilka zł trzeba podawać pin. Ja pinu do swojej karty nie pamiętam i musze wtedy płacić blikiem.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Zapewne chodzi o zabezpieczenia karty. Po iluś transakcjach zbliżeniowych zazwyczaj karta prosi o podanie PINu, nawet przy małej kwocie. Powiem szczerze że ja się bardzo przyzwyczaiłam do BLIKa, płacę nim więcej niż kartą. A z tego co pamiętam w Nest banku możesz zmienić pin do swojej karty na przykład w aplikacji.
 24. Hubert pisze:
  Dzień dobry Pani Magdo. Proszę mi powiedzieć jaka jest prowizja w nestbanku za wpłatę gotówki we wpłatomacie innego banku np PKO BP? Przeszukałem chyba już wszystko, pytałem na facebooku, dzwoniłem na infolinię (nie udało się połączyć, po 10 minutach zrezygnowałem). Wiem, że w Euronet jest gratis.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witam. Nie widzę w ogóle takiej pozycji w cenniku – wydaje mi się, że wpłata kartą w innym wpłatomacie będzie niemożliwa.
 25. hubert696 pisze:
  Na zadane pytanie do NestBanku związane z wpłatami i kosztami we wpłatomatach innych banków otrzymałem taką odpowiedź: „udostępniamy Ci możliwość:
  – bezpłatnych wpłat do wpłatomatów sieci Euronet w Polsce (przy pomocy karty oraz BLIKa),
  – bezpłatnych wpłat BLIKIEM do wszystkich wpłatomatów (wyłącznie BLIK, który jest dostępny w Twojej aplikacji)”

  Wklejam, aby nikt nie szukał 🙂

 26. hubert696 pisze:
  Na zadane pytanie do NestBanku związane z wpłatami i kosztami we wpłatomatach innych banków otrzymałem taką odpowiedź: „udostępniamy Ci możliwość:
  – bezpłatnych wpłat do wpłatomatów sieci Euronet w Polsce (przy pomocy karty oraz BLIKa),
  – bezpłatnych wpłat BLIKIEM do wszystkich wpłatomatów (wyłącznie BLIK, który jest dostępny w Twojej aplikacji)”

  Wklejam, aby nikt nie szukał 🙂

 27. Nestor pisze:
  Czy mogę wpłacić złotówki na konto nest jeśli mam tylko kartę w €?
 28. Nestor pisze:
  Czy mogę wpłacić złotówki na konto nest jeśli mam tylko kartę w €?
 29. Joanna pisze:
  Witam. Czy wyplacajac pieniadze z bankomatu blikiem mogę wyplacic dowolna kwote i nadal w dowolnym bankomacie, czy np. musze wyplacic minimum 100zl. Dziekuje za odpowiedź
 30. Barbara pisze:
  Jeżeli dobrze zrozumiał wypłata z bankomatu sieci Euronet jest bezpłatna ,to dlaczego mnie naliczono 24 zł(4razy wypłacalam)
 31. Barbara pisze:
  Jeżeli dobrze zrozumiałam wypłata z bankomatu sieci Euronet jest bezpłatna ,to dlaczego mnie naliczono 24 zł(4razy wypłacalam)

Napisz komentarz