Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Zmiany opłat w ING od 29 grudnia 2020 – na szczęście bez rewolucji

PROMOCJA ZAKOŃCZONA ING Bank Śląskinowy klient obecny klient
Magda Kopiczko

Szykują się zmiany opłat w ING. Od 29 grudnia 2020 roku wprowadzane są zmiany w tabeli opłat i prowizji tego banku. Jest to już kolejny bank który zdecydował się na ten krok.

Na szczęście zmiany nie są aż tak duże jak w przypadku chociażby Santandera czy mBanku. Będą to głównie zmiany w prowizjach za transakcje gotówkowe w oddziałach banku. Niemniej warto zapoznać się z nimi zanim wejdą w życie. Prowadzenie konta Direct czy Mobi w ING, czy też warunki do bezpłatnej karty na szczęście pozostają bez zmian.

Zmiana opłat w ING od 29 grudnia 2020

Najistotniejszą zmianą będzie podwyższenie opłaty za prowadzenie konta Komfort. Do tej pory kosztowało 12 zł miesięcznie, po zmianach będzie to koszt 15 zł miesięcznie.

Konto Direct i Mobi pozostają darmowe bez żadnych warunków. Nie zmieniają się również zasady do darmowej karty do tych dwóch kont. Lista dostępnych za darmo bankomatów nie zmienia się, nadal możesz wypłacać gotówkę za darmo z bankomatów ING i Planet Cash. Pamiętaj również o możliwości darmowej wypłaty gotówki z konta przy okazji zakupów, tak zwany Cashback.

Co dokładnie się zmienia opłatach w ING:

  • zmiana opłaty za wpłatę i wypłatę gotówki w oddziale banku konto Direct i Mobi – wcześniej 9 zł, teraz 10 zł;
  • zmiana opłaty za wpłatę i wypłatę gotówki w oddziale konta oszczędnościowe i IKZE – wcześniej 1 w miesiącu była za darmo, kolejna 9 zł, od 29 grudnia każda wpłata/wypłata wiąże się z prowizją 10 zł;
  • zmiana opłaty za wpłatę i wypłatę waluty – wcześniej 1 w miesiącu była za darmo, kolejna 9 zł, od 29 grudnia każda wpłata/wypłata wiąże się z prowizją 10 zł;
  • opłata za wpłatę gotówki na Twoje konto przez osobę trzecią – wcześniej 9 zł, po zmianach 15 zł;
  • zaświadczenie do ROR zamawiane i odbierane w oddziale – wcześniej za darmo, teraz 10 zł;
  • nowa prowizja za płatności kartą debetową lub kredytową (w przypadku kart kredytowych dotyczy umów zawartych po 20.05.2018 r.) u podmiotów świadczących usługi jako kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie, totalizatory – 3% kwoty transakcji, wcześniej bez opłat;
  • Od 29 marca 2021 r wchodzi nowa opłata za odnowienie Mojej Karty ING (karta z Twoją grafiką) – 15 zł, wcześniej bez opłat.

Jak widzisz zmiany te w niewielkim stopniu wpłyną na osobę mobilną, która i tak nie korzystała do tej pory z obsługi gotówkowej w oddziałach ING. Zresztą bank ING jest jednym z pierwszych, jeśli nie pierwszym, który w części swoich oddziałów w Polsce całkowicie zlikwidował obsługę gotówkową, stawiając na bankomaty i wpłatomaty. Wbrew pozorom nie wpłynęło to na masowe zamykanie rachunków w tym banku, klienci i tak w większości korzystali z darmowych wpłatomatów czy bankomatów. W porównaniu do mBanku czy Santandera, które wprowadziły naprawdę bardzo istotne zmiany w zakresie prowadzenia kont, bank ING dokonuje raczej korekty kosmetycznej.

Niemniej zawsze warto wiedzieć, co się zmienia w Twoim banku 🙂 Poniżej zamieszczam pełną tabelę opłat i prowizji po zmianach, obowiązującą od 29 grudnia 2020 roku.

Gwarancja uczciwości! Możesz sam sprawdzić dokumenty dotyczące tej promocji:

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

Napisz komentarz