Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Uwaga: zmiana opłat za konto w BNP Paribas od 1 kwietnia 2024 r.

PROMOCJA ZAKOŃCZONA BNP Paribasnowy klient obecny klientKonto osobiste
Magda Kopiczko

Kolejny bank niestety podnosi opłaty. Tym razem padło na bank BNP Paribas. Zmiany dotyczą popularnego konta Otwartego na Ciebie, które regularnie pojawia się w opisywanych przeze mnie promocjach. Na szczęście opłaty da się uniknąć w dość prosty sposób.

Jest też pozytywna informacja: od kwietnia każdy będzie miał możliwość niepłacenia za Kartę Otwartą na Dziś (do tej pory kosztowała albo 2 zł, albo 7 zł, za darmo miały ją tylko osoby w wieku 18-25 lat).

Jakie opłaty za konto w BNP Paribas zmienią się od 1 kwietnia 2024 r.?

Opłata za konto Otwarte na Ciebie

Do tej pory prowadzenie konta Otwartego na Ciebie było darmowe.

Od 1.04.2024 r. prowadzenie konta to albo 0 zł, albo 2,50 zł miesięcznie.

Aby mieć konto za 0 zł, musisz:

 • W poprzednim miesiącu kalendarzowym zalogować się co najmniej 1 raz do bankowości internetowej GOonline lub aplikacji mobilnej GOmobile
 • mieć wyrażoną zgodę na komunikację ze strony banku w celach marketingowych w formie elektronicznej i telefonicznej oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych i profilowanie.

„Nagroda zostanie przyznana Klientowi za każdy miesiąc kalendarzowy w Okresie Oferty Specjalnej, z zastrzeżeniem §5 oraz ust. 2 poniżej, w którym łącznie spełnione zostaną następujące warunki:

a) Uczestnik co najmniej jeden raz zaloguje się do systemu bankowości internetowej GOonline lub aplikacji mobilnej GOmobile;

b) na koniec tego miesiąca, Bank posiadał zgodę Uczestnika na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji stanowiących informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, w tym wiadomości SMS oraz e-mail, dotyczących nowych produktów, usług, promocji produktów oferowanych przez Bank oraz usług podmiotów wchodzących w skład grupy kapitałowej, do której należy Bank;

c) na koniec tego miesiąca Bank posiadał zgodę Uczestnika na przedstawianie przez Bank drogą telefoniczną informacji dotyczących ofert lub promocji produktów i usług oferowanych przez Bank, zgodnie z ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne;

d) na koniec tego miesiąca Bank nie posiadał odnotowanego sprzeciwu Klienta na przetwarzanie danych osobowych oraz profilowanie, złożonego na podstawie art. 21 RODO.”

Opłata za Kartę Otwartą na Dzisiaj

Tu na szczęście zmiany na plus. Do tej pory osoby powyżej 26 roku życia płaciły albo 2 zł miesięcznie za kartę, po wykonaniu 3 płatności, albo 7 zł, jeśli ich nie wykonały.

Od 1 kwietnia 2024 r. Karta Otwarta na Dzisiaj będzie kosztować albo 0 zł, albo 7 zł.

Warunek zwolnienia z opłaty za kartę:

 • W poprzednim miesiącu kalendarzowym musisz zrobić co najmniej 3 płatności kartą na dowolne kwoty.

Dla osób 18-25 nie zmienia się nic: nadal mają bezwarunkowo darmową kartę do konta.

Transakcje w placówkach

Od 1 kwietnia raz w miesiącu możesz za darmo wpłacić i wypłacić gotówkę w kasie banku.

Kolejne będą płatne 7 zł. Do tej pory każda taka transakcja wiązała się z prowizją.

komentarzy 6

 1. Jakub pisze:
  „Podnosi oplaty”?

  1. Konto można było mieć za zero i wciąż można mieć za zero.
  2. Karta była płatna, a teraz można mieć za zero, nie jest podnoszona opłata maksymalna.
  3. Transakcje w placówkach wszystkie było płatne. Teraz pierwsza darmowa.

  Nie rozumiem – gdzie te podwyżki?

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Konto było bezwarunkowo darmowe, a teraz może być, a może nie być. Więc jest to podniesienie opłaty z 0 na potencjalne 2,50 zł. A w drugim akapicie przecież masz jasno napisane, że opłata za kartę zmienia się na plus.
 2. Jakub pisze:
  Cóż, większość wisienkowiczow I tak ma zgody wyrażone i się loguje, a wreszcie mozna uniknac oplaty za karte. Myślę, że wiekszosc interpretuje to jako obniżka, a nie podwyzka. Ale ok, rozumiem już o co Ci chodziło, dzięki.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nie ma za co 🙂 Dla mnie zmiana z 0 zł na potencjalne 2,50 zł to podwyżka. No i sama znam osobiście osoby, które mają konto na stałe i bardzo rzadko się logują, czasami nawet nie raz w miesiącu.
 3. Jolanta pisze:
  Do tej pory miałam pobierana oparte za kartę w wysokości 8 zł. 14 kwietnia pobrano mi z konta 2x 8 zł jako prowizja i opłaty, co to jest, dlaczego 2x i dlaczego tak dużo.
  Proszę o wyjaśnienie mi tego, pozdrawiam
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Niestety, nie mamy wglądu do systemów banku. Proszę skontaktować się z bankiem i tam wyjaśnić sytuację, ewentualnie złożyć reklamację.

Napisz komentarz