Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Oszczędności od Aliora: 2,5% do 100 00 zł + 3% do 20 000 zł

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Alior Banknowy klient obecny klientKonto oszczędnościowe
Magda Kopiczko

+ Skrót promocji (← kliknij i rozwiń)

Co dostaniesz?

1) Podwyższone oprocentowanie do 2,5% dla kwoty do 100 000 zł na 3 miesiące na Koncie Mega Oszczędnościowym

2) 3% dla 20 000 zł do 30 czerwca 2020 r na Koncie Oszczędnościowym za wybranie odpowiedniej korzyści przy Koncie Jakże Osobistym

Za co?

1) Za wpłatę nowych środków na Rachunek Mega Oszczędnościowy (saldo nowych środków to nadwyżka środków na rachunkach w Alior Banku liczona na dzień 31 marca 2020 r) i zapewnianie jednorazowego wpływu w min. wysokości 1500 zł przez cały czas trwania promocji na konto osobiste

2) Za wybranie korzyści podwyższonego oprocentowania przy Koncie Jakże Osobistym i zapewnieniu płatności kartą co miesiąc na min. 300 zł

Ile to kosztuje?

1) Konto Jakże Osobiste : 0 zł za prowadzenie przy zapewnieniu miesięcznego jednego wpływu na min. 1500 zł, inaczej 10 zł; 0 zł za kartę po wykonaniu płatności kartą na min. 300 zł miesięcznie – inaczej 5 zł. Konto i karta są bezwarunkowo darmowe dla osób poniżej 26 roku życia

2) Konto Mega Oszczędnościowe – 0 zł za prowadzenie; 0 zł za przelewy internetowe na własny rachunek osobisty w Alior Banku; 0 zł za pierwszy przelew internetowy w miesiącu do innego banku (kolejne 8 zł)

3) Konto Oszczędnościowe – 0 zł za prowadzenie; 0 zł za pierwszy w miesiącu przelew internetowy na własne konto w Alior Banku (kolejne 5 zł); 0 zł za pierwszy przelew internetowy w miesiącu do innego banku (kolejne 10 zł)

Kiedy bonus?

1) Kapitalizacja odsetek co miesiąc

2) Kapitalizacja odsetek co miesiąc

Dla kogo?

1) Dla nowych klientów banku oraz dla osób, które wpłacą nowe środki na Konto Mega Oszczędnościowe i obecnie nie korzystają z poprzednich edycji promocji Konta Mocno Oszczędnościowego

2) Dla osób, które jako korzyść do Konta Jakże Osobistego wybiorą podwyższone oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym

Do kiedy promocja?

1) Do 10 maja 2020 roku
2) Do 30 czerwca 2020 roku

Skorzystaj z tej promocji »

Stopy procentowe poszły w dół – z jednej strony to radość dla wszystkich, którzy mają kredyty, z drugiej strony zasmuca to posiadaczy oszczędności. Jedną z lepszych propozycji dostępnych na rynku jest konto oszczędnościowe Alior Banku. Możesz na nim ulokować do 100 000 zł na 2,5% na 3 miesiące.

Wisienką na torcie oszczędnościowym jest oprocentowanie na drugim koncie oszczędnościowym. Wybierając odpowiednią korzyść do konta osobistego możesz mieć podwyższone oprocentowanie do 3% dla kwoty do 20 000 zł. Podwyższone oprocentowanie obowiązuje 🗓 do 30 czerwca 2020 r.

Obecna edycja promocji konta Mega Oszczędnościowego trwa 🗓 do 10 maja 2020 roku.

Na czym polega promocja?

Ta promocja to tak naprawdę dwie oddzielne promocje. Prześwietlmy razem warunki, jakie musisz spełniać by skorzystać z obu.

Promocje na oszczędności, w których możesz wziąć udział:

 • Konto Mega Oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,5% na 3 miesiące do 100 000 zł 🗓 do 10 maja 2020 r.

ORAZ

 • Konto Oszczędnościowe z podwyższonym oprocentowaniem 3% dla 20 000 zł 🗓 do 30 czerwca 2020 r. (przy wyborze odpowiedniej korzyści).

Aby móc cieszyć się wysokim oprocentowaniem na kontach oszczędnościowych musisz posiadać w banku konto osobiste. Będzie Ci potrzebne do tego, aby zapewniać wpływy wymagane do uzyskania podwyższonego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym. Jeżeli chcesz skorzystać z drugiej promocji, gdzie zyskasz 3% do 20 000 zł to musisz mieć założone Konto Jakże Osobiste. Tylko przy nim masz do wyboru korzyści (o korzyściach do konta będzie mowa niżej).

Czy mogę skorzystać z promocyjnego oprocentowania 2,5%?

By skorzystać z promocyjnego oprocentowania musisz posiadać konto osobiste w Alior Banku. Jeżeli jeszcze go nie masz, teraz możesz założyć z TEGO linka lub z dowolnego podanego w tym artykule.

Aby uzyskać tytułowe 2,5% do 100 000 zł na 3 miesiące musisz spełniać dwa proste warunki:

 • na Twoje konto osobiste 🔎 co miesiąc (przez wszystkie miesiące trwania promocji) wpłynie min. 1500 zł;
 • 🔎 środki na Koncie Mega Oszczędnościowym będą nowymi środkami.

Czym są nowe środki?

Jest to nadwyżka ponad wszystkie środki, jakie posiadałeś w Alior Banku na dzień 31 marca 2020 roku. Jeżeli 31 marca miałeś na kontach 14 000 zł to nadwyżka ponad te 14 000 zł stanowi nowe środki, które możesz ulokować na promocyjnym oprocentowaniu.

📄 Wpływy na konto – sprawdzamy definicję

Wpływ musi być jednorazowy, na min. 1500 zł i zasilić konto osobiste.

Nie może to być natomiast przelew z rachunku prowadzonego w Alior Banku (nawet od innej osoby), z Twojego rachunku w T-mobile Usługi Bankowe lub Kantorze Internetowym Alior Banku. Przelew z Twojego rachunku w innym banku jak najbardziej jest wliczany do promocji. Dodam, że aby Konto Jakże Osobiste było darmowe wymagany jest właśnie wpływ 1500 zł. Jednym przelewem zyskujesz darmowe konto i podwyższone oprocentowanie.

Czy wszystkie te konta będą mnie cokolwiek kosztowały?

Konto osobiste może dla Ciebie być całkowicie za darmo, jeżeli spełnisz naprawdę proste warunki. Tak jak wspomniałam, wystarczy jeden przelew na 1500 zł w miesiącu z rachunku w innym banku.

Jeżeli będziesz używał karty do konta to pamiętaj, by w miesiącu wykonać transakcje na min. 300 zł. Może to być wiele drobnych, codziennych płatności. Wtedy za kartę nie zapłacisz ani złotówki. Karta do konta będzie Ci niezbędna, by zapewnić sobie 3% dla 20 000 zł na koncie oszczędnościowym – o tym warunku opowiem za chwilę.

Jeżeli masz mniej niż 26 lat to konto jest dla Ciebie bezwarunkowo darmowe.

Ile kosztuje Konto Jakże Osobiste?

 • 0 zł / 10 zł – miesięczna opłata 0 zł za prowadzenie rachunku pod warunkiem zapewnienia miesięcznego wpływu min. 1 500 zł (uwaga: kwota powinna być w jednym przelewie! nie można tego rozdzielać na mniejsze wpływy), w przeciwnym wypadku opłata wynosi 10 zł. Wpływ nie może pochodzić z konta w Alior Banku, T-mobile Usługi Bankowe bądź z Kantoru Internetowego Aliora. Dla osób, które nie ukończyły 26 lat, konto jest bezwarunkowo darmowe;
 • 0 zł / 5 zł – za korzystanie z karty – opłaty nie będzie pod warunkiem wykonania kartą płatności na 300 zł miesięcznie;
 • 0 zł – opłata za przelew krajowy dokonany w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej;
 • 0 zł – za wydanie karty płatniczej;
 • 0 zł – za wpłatę i wypłatę gotówki w oddziale banku;
 • 0 zł – za wypłatę gotówki z bankomatów Alior Banku;
 • 2,50 zł – za wypłatę z pozostałych bankomatów;
 • 5 zł – za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą;
 • 5 zł – za przelew natychmiastowy;
 • 0 zł – za zlecenie stałe i polecenie zapłaty.

Ile kosztuje Konto Mega Oszczędnościowe?

 • 0 zł – miesięczna opłata za prowadzenie;
 • 0 zł – przelewy internetowe na konto osobiste w Alior Banku;
 • 0 zł/8 zł – pierwszy w miesiącu przelew internetowy do innego banku, każdy kolejny 8 zł;
 • 0 zł/10 zł – pierwsza wypłata gotówki z konta w placówce Alior Banku, każda kolejna 10 zł.

Z Konta Mega Oszczędnościowego możesz przelewać środki na swoje konto osobiste w Alior Banku bez żadnych limitów. Nie musisz się martwić że zamrozisz środki na 3 miesiące, tak jak w przypadku tradycyjnej lokaty. Pojawia się potrzeba, przelewasz środki, wypłacasz i gotowe 🙂

Ile kosztuje Konto Oszczędnościowe?

 • 0 zł – miesięczna opłata za prowadzenie;
 • 0 zł/5 zł – pierwszy w miesiącu przelew internetowy na własne konto osobiste w Alior Banku, każdy kolejny 5 zł;
 • 0 zł/10 zł – pierwszy w miesiącu przelew internetowy do innego banku, każdy kolejny 10 zł;
 • 0 zł/10 zł – pierwsza wypłata gotówki z konta w placówce Alior Banku lub z bankomatu Alior/Euronet/Planetcash, każda kolejna 10 zł;
 • 3 zł – opłata miesięczna za kartę (nie jest wymagana).

Przy Koncie Oszczędnościowym jeden przelew na swój rachunek w Alior Banku masz za darmo. Jeżeli zajdzie potrzeba skorzystania ze środków tam zgromadzonych to lepiej przelać jednorazowo większą kwotę, niż kilka razy mniejsze (za drugi i kolejny przelew zapłacisz po 5 zł).

W jaki sposób mogę skorzystać z promocji?

Konto Mega Oszczędnościowe

#Sytuacja nr 1 – jesteś już klientem Alior Banku

Jeżeli posiadasz już konto osobiste w Alior Banku, ale nie masz jeszcze Konta Mega Oszczędnościowego, to otworzysz je poprzez bankowość internetową lub w placówke banku. Następnie sprawdź saldo swoich środków 🗓 na dzień 31 marca i 🔎 przelej na konto nowe środki. Podwyższone oprocentowanie zacznie Cię obowiązywać automatycznie po pierwszym wpływie na Konto Mega Oszczędnościowe i będzie trwać przez 3 miesiące. Odsetki kapitalizowane są miesięcznie.

Pamiętaj, aby zapewnić na swoim koncie osobistym 🔎 wpływ w wysokości min. 1 500 zł co miesiąc (a dokładnie do końca każdego miesiąca kalendarzowego w czasie trwania promocji) – inaczej oprocentowanie zostanie obniżone do 1,7%.

Uwaga:

jeżeli aktualnie korzystasz z promocyjnego oprocentowania w ramach poprzednich edycji promocji, nie możesz skorzystać z kolejnej do momentu zakończenia obecnie Cię obowiązującej.

#Sytuacja nr 2 – nie jesteś klientem Alior Banku

Tutaj sprawę masz ułatwioną, gdyż nie musisz sprawdzać salda nowych środków. Skoro nie byłeś klientem banku 🗓 na dzień 31 marca 2020 roku to wszystkie Twoje środki są automatycznie dla banku nowe. Wystarczy że 🔎 założysz Konto Jakże Osobiste wraz z Kontem Mega Oszczędnościowym z TEGO linka i przelejesz na nie środki. Nie zapomnij zapewniać 🔎 wpływu na Konto Jakże Osobiste w comiesięcznej wysokości min. 1 500 zł.

Konto Oszczędnościowe i korzyści do konta

Bank proponuje dodatkowe korzyści do Twojego Konta Jakże Osobistego. Dwie pierwsze masz za 0 zł a za każdą kolejną zapłacisz 3,50 zł. Którą wybrać? To już sam musisz zdecydować.

W każdym momencie możesz zmienić korzyści na inne. Zrobisz to w bankowości internetowej bądź aplikacji mobilnej lub w oddziale banku. Pamiętaj, że jeżeli zmieniasz korzyść w trakcie miesiąca to i tak pozostaje ona aktywna do jego końca. Jeśli masz włączone dwie korzyści, jedną wyłączasz i włączasz drugą tak naprawdę w tym miesiącu bank policzy, że masz trzy aktywne korzyści i za jedną pobierze opłatę. Do wyboru masz:

Cały ten artykuł poświęcony jest oszczędnościom, więc skupimy się tylko na jednej korzyści – podwyższonym oprocentowaniu. Jeżeli chcesz uzyskać promocyjne oprocentowanie na Rachunku Oszczędnościowym wykonaj następujące czynności:

 • 🔎 wybierz korzyść 3% na koncie oszczędnościowym do kwoty 20.000 zł

ORAZ

 • 🔎 co miesiąc zapłać kartą do konta na min. 300 zł. Transakcje musisz wykonać od ostatniego dnia poprzedniego miesiąca do przedostatniego dnia miesiąca, w którym jest aktywna korzyść (np. od 30 kwietnia do 30 maja).

Jeśli nie spełnisz warunku płatności kartą oprocentowanie na koncie wyniesie tylko 2% zamiast 3%.

Promocja jest ważna 🗓 do dnia 30 czerwca 2020 r, a odsetki na tym koncie kapitalizowane są miesięcznie.

Po wybraniu korzyści wyższego oprocentowania zostanie ona uruchomiona na Koncie Oszczędnościowym od następnego dnia.

Konto Oszczędnościowe założysz przez bankowość internetową, infolinię bądź w placówce banku.

Podsumowanie

Alior Bank kolejny raz udowadnia, że dba o swoich klientów, proponując atrakcyjne oprocentowania aż na dwóch kontach oszczędnościowych. Warunki są proste – wystarczy otworzyć konta i zapewniać wpływ co miesiąc na min. 1500 zł (możesz ustawić zlecenie stałe ze swojego konta w innym banku i nie martwić się, że zapomnisz) oraz zapłacić kartą na 300 zł. Dzięki wpływowi i płatnościom zyskujesz potrójnie: darmowe konto, 2,5% dla 100 000 oraz 3% dla 20 000 zł.

komentarzy 5

 1. Ewelina pisze:
  Jak mogę założyć konto bankowe
 2. Bartosz pisze:
  Również przyłączam się do pytania o założenie konta… Zarejestrowałem się w monejMania, wypełniłem wniosek i wybrałem kontakt telefoniczny… Od dwóch tygodni nikt nie zadzwonił… Zależy mi na promocji łączonej (200zł za otwarcie konta + konto oszczędnościowe).

  Jeżeli pójdę do banku teraz i otworzę konto, to nie dostanę 200zł?

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Bartosz, niestety promocja obowiązuje w Internecie. Jeśli od tak długiego czasu nikt się z Tobą nie skontaktował spróbuj zadzwonić na infolinię Aliora i poproś o to, by dokończyć wniosek, ewentualnie „ponaglić” odpowiednią osobę by się z Tobą skontaktowała.
 3. Przemysław pisze:
  jak z karencją bo nie mogę nic na ten temat znależć
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Przemysław, karencja do konta opisana jest w linkowanym artykule dedykowanym promocji konta, a co do oszczędności to muszą to być nowe środki wg definicji z artykułu.

Napisz komentarz