Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Masz kartę kredytową w Citibank? Poleć ją znajomemu, zgarnij 200 zł a znajomy 400 zł na Allegro/do Lidla lub telefon LG!

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Citi Handlowynowy klient obecny klient
Magda Kopiczko

Czy Ty również czujesz się niedoceniany przez swój obecny bank? Wszędzie widzisz promocje dla nowych klientów, a dla tych wiernych tylko program poleceń i to od czasu do czasu. Wiadomo, fajnie dostać nawet taką nagrodę, ale po jakimś czasie człowiek zaczyna myśleć, że nie opłaca się być wiernym. Niemodne i nieopłacalne. Lepiej zamknąć konto i za jakiś czas znów założyć, jako nowy klient.

Dla wszystkich z Was, którzy już zaczęli wątpić w bycie wiernym klientem mam super dobrą wiadomość. Kto z Was ma kultową kartę kredytową Simplicity (lub inną główną kartę kredytową od Citibank) może w łatwy sposób otrzymać 200 zł. Wystarczy polecić kartę – a skoro ją masz to wiesz, że jest naprawdę dobra – i za samo założenie karty i jej aktywację przez znajomego Ty otrzymujesz 200 zł na rachunek karty kredytowej, a osoba polecana wybiera spośród trzech promocji: nowego telefonu LG lub bonu na Allegro lub do Lidla o wartości 400 zł, którą to nagrodę otrzyma po spełnieniu warunków promocji.

Promocja trwa do 17 marca 2020 roku. Czasu pozostało niewiele, więc Ci z Was, którzy mają swoją Simplicity nadal w portfelu niech się pospieszą, bo warto! Taka promocja nie zdarza się codziennie.

Kto może wziąć udział w promocji?

Na początku zacznijmy od rozróżnienia, kto może wziąć udział w promocji i kto w niej kim jest?

Ty – czyli obecny posiadacz karty kredytowej Simplicity (lub innej) w Citibanku możesz zostać polecającym.

Twoi znajomi – czyli wszyscy, którzy od 1 stycznia 2018 roku nie posiadali w Citibanku głównej karty kredytowej mogą zostać osobami polecanymi. O warunkach, jakie muszą spełnić będzie mowa w dalszej części artykułu.

Ty – osoba polecająca

Ty tak naprawdę niewiele musisz robić i oprócz posiadania aktywnej karty kredytowej z logo Citi Handlowy nie musisz spełniać żadnych dodatkowych warunków, by kwalifikować się jako polecający. Z promocji są zdyskwalifikowani jedynie nierezydenci podatkowi.

A co muszę zrobić, by polecić kartę?

#Krok 1 – wypełnij formularz rejestracyjny na TEJ STRONIE .

Musisz podać swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu zarejestrowany w banku, zaznaczyć obydwie zgody (na przetwarzanie danych osobowych i potwierdzenie zapoznania się z regulaminem) oraz kliknąć przycisk Generuj Link.

#Krok 2 –udostępnij swój świeżo wygenerowany link znajomemu.

Twój znajomy musi skorzystać z linku do 17 marca 2020 roku.

#Krok 3 – Znajomy zakłada kartę Simplicity z Twojego linku.

Następnie podpisuje umowę, aktywuje kartę i wyraża zgodę na przekazanie polecającemu (czyli Tobie), informacji objętych tajemnicą bankową.

I już! Wszystko, nic więcej od Ciebie się nie wymaga, nic więcej nie musisz robić 🙂

A kiedy otrzymam nagrodę?

Wiadomość o spełnieniu warunków promocji przez osobę poleconą otrzymasz w swojej bankowości internetowej nie później niż do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym polecony spełni wszystkie warunki.

Jeśli masz limit na karcie do spłaty to nagroda go pomniejszy. A jeżeli kartę masz spłaconą to będziesz miał nadpłatę w wysokości 200 zł, którą możesz wykorzystać, płacąc kartą jak dotychczas – w sklepach stacjonarnych czy też internetowych. Będąc świadomym już posiadaczem Simplicity pewnie w głowie kołacze Ci myśl: ale karty nie wolno nadpłacać bo jest prowizja! Słusznie, ale nie tym razem. Nawet jeśli po uznaniu nagrody na karcie powstanie nadpłata Ty za to nie zapłacisz ani złotówki 🙂

A czy jest jakiś limit poleceń?

Spodobała Ci się ta promocja, prawda? Pewnie właśnie w tej chwili zastanawiasz się, kto jeszcze nie miał (lub miał dawno i zamknął) kartę w Citibanku i czy możesz zarobić więcej niż 200 zł?

Odpowiedź brzmi – jak najbardziej! Nie ma limitu poleceń, za każdą osobę, która zarejestruje się z Twojego linku i spełni warunki otrzymasz 200 zł. Pomyślmy… Kto jeszcze nie ma karty? Żona? Brat? A koleżanka z pracy ostatnio narzekała, że musi wyrobić kartę kredytową na wakacje, to może by tak dwa w jednym, prezent dla mnie, prezent dla niej i wszyscy będą szczęśliwi? Hmmm…. 🙂

Pamiętaj – nie zamykaj karty przed otrzymaniem i wykorzystaniem nagrody.

Znajomy – osoba polecana

Osobą polecaną może być osoba, która nie posiadała w Citibanku głównej karty kredytowej od 1 stycznia 2018 roku.

Dodatkowo, aby wziąć udział w promocji jako osoba polecana musisz być rezydentem podatkowym Polski, mieć ukończone 18 lat oraz:

 • zarabiać min. 1200 zł netto (wynagrodzenie, emerytura, renta)
 • być zatrudniony w obecnej firmie przez min. 3 miesiące

LUB

 • prowadzić działalność gospodarczą od min. 2 lat i osiągać dochód netto min. 2500 zł.

Pamiętaj, powyższe warunki są to warunki minimalne – decyzję kredytową podejmie bank po ocenie Twojego wniosku.

Co muszę zrobić, aby zgarnąć nagrodę o minimalnej wartości 400 zł?

Kiedy już otrzymasz od swojego znajomego link polecający będziesz miał do wyboru trzy promocje:

 • Promocja z bonem na Allegro o wartości 400 zł

LUB

 • Promocja z bonem do Lidla o wartości 400 zł

LUB

 • Promocja z telefonem LG K30 o realnej wartości około 450 zł.

#Krok 1. Wybierasz promocję i składasz wniosek o kartę Simplicity z dedykowanego linku, który otrzymałeś od znajomego.

Po wstępnej weryfikacji wniosku pojawi się propozycja karty kredytowej. Teraz musisz potwierdzić swoją tożsamość – możesz zrobić to na dwa sposoby:

Sposób 1 – weryfikacja biometryczna. Na podany nr telefonu otrzymujesz sms-a z linkiem oraz jednorazowy kod, dzięki którym zostaniesz przeniesiony do procesu zdalnej weryfikacji tożsamości. Musisz jeszcze udzielić zgody na ten rodzaj weryfikacji, zrobić zdjęcie dowodu osobistego oraz twarzy – i gotowe! Więcej o procesie biometrycznym przeczytasz tutaj: https://uat1.citibank.pl/bezpieczenstwo/biometria.html

Sposób 2 – tradycyjna weryfikacja. Jeżeli nie chcesz weryfikacji za pomocą biometrii lub ten sposób nie zadziałał możesz przejść do tradycyjnego sposobu weryfikacji. Do wniosku załączasz skan/zdjęcia dowodu osobistego. Następnie będzie telefonicznie kontaktował się z Tobą konsultant banku (w ciągu kilku dni od złożenia wniosku), który potwierdzi z Tobą dane zawarte we wniosku i poinformuje o decyzji kredytowej.

 • Zostaniesz poproszony o dostarczenie dokumentów dochodowych. Najczęściej będą to wyciągi z konta za 3 miesiące. Wyciągi możesz w wygodny i bezpieczny sposób wysłać za pomocą dedykowanej strony LINK. Tutaj również znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące dokumentowania dochodu.
 • Pozostało Ci już tylko podpisać umowę – może zostać przesłana na maila bądź też tradycyjnie kurierem – i czekać na kartę.

Podczas składania wniosku może podstawić Ci się oferta bez dokumentów dochodowych. Aby wziąć udział w promocji dostarczenie dokumentów dochodowych jest wymagane.

#Krok 2 – zaloguj się do aplikacji Citi Mobile

Najpóźniej do końca 1 miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (datę znajdziesz na umowie) zaloguj się przynajmniej raz do aplikacji mobilnej Citi Mobile. Warunek ten dotyczy obu promocji, zarówno z bonem na Allegro, jak też z telefonem LG.

Natomiast jeżeli wybrałeś promocję z kartą podarunkową do Lidla to oprócz logowania do aplikacji musisz również aktywować za jej pomocą kartę. Czas na ściągnięcie aplikacji i aktywowanie za jej pomocą karty jest taki sam – do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy.

Umowę o kartę podpisałeś w lutym. Do końca marca zaloguj się przynajmniej jeden raz do aplikacji Citi Mobile (i w przypadku promocji Lidl aktywuj za jej pomocą kartę)

#Krok 3 – płać kartą za codzienne zakupy

Do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu podpisania umowy o kartę zapłać kartą na łączną sumę:

 • min. 1 500 zł w przypadku promocji z bonem do Allegro;
 • min. 2 000 zł w przypadku promocji z bonem do Lidla;
 • min. 2 000 zł w przypadku promocji z telefonem LG K30.

Umowę o kartę podpisałeś w lutym. Do końca marca zaloguj się przynajmniej jeden raz do aplikacji Citi Mobile. Do końca maja dokonaj kartą zakupów na min. 1 500 zł lub min. 2 000 zł.

Pamiętaj: nie musi to być jednorazowy zakup (ale może, jeżeli masz w planach większy wydatek).

Może to być szereg codziennych płatności: za zakupy spożywcze, paliwo, bilety itp. Jeżeli jeszcze się wahasz, czy aby na pewno to nie jest dużo sprawdź miesięczną historię swojego rachunku bankowego i ile miesięcznie wydajesz kartą na zakupy.

Zwróć tylko uwagę na transakcje, które nie zostaną wzięte pod uwagę do promocji:

 • wypłaty gotówki z bankomatów oraz przelewy dokonywane z karty kredytowej;
 • transakcje szczególnie, czyli między innymi doładowanie popularnej karty Revolut, transakcja w urzędzie pocztowym czy też transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych zgodnie z ustawą z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych ;
 • transakcje zwrócone lub anulowane – czyli zapłaciłeś kartą, ale dokonałeś zwrotu towaru i zapłacona kwota została zwrócona na rachunek karty kredytowej.

I to już wszystko. Wybierasz promocję, składasz wniosek, logujesz się do aplikacji i płacisz kartą. Pozostaje już tylko odebrać nagrodę.

Kiedy otrzymam nagrodę?

W przypadku bonu na Allegro:

Bank wyśle do Ciebie wiadomość w serwisie Citibank Online o spełnieniu warunków promocji nie później niż do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniłeś wszystkie warunki.

Najpóźniej w ciągu 60 dni od momentu otrzymania pierwszej wiadomości otrzymasz od banku drugą – już z Voucherem na Allegro. Bon jest ważny przez 12 miesięcy od momentu jego otrzymania.

W przypadku bonu do Lidla:

Najpierw otrzymasz od banku wiadomość w serwisie Citibank Online o spełnieniu warunków promocji. Nastąpi to nie później niż do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniłeś wszystkie warunki.

Nagroda zostanie wysłana na Twój adres korespondencyjny najpóźniej do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniłeś wszystkie warunki. Otrzymasz dwa bony po 200 zł, które są ważne przez 6 miesięcy.

W przypadku telefonu LG K30:

Bank wyśle do Ciebie wiadomość w serwisie Citibank Online o spełnieniu warunków promocji nie później niż do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniłeś warunki.

Nagroda – telefon zostanie wysłana na podany przez Ciebie adres korespondencyjny najpóźniej do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniłeś wszystkie warunki.

Na pierwszy rzut oka wydaje Ci się, ze to strasznie długo czekania? Na szczęście są to tylko okresy maksymalne. Ja swój bon z poprzedniej edycji promocji otrzymałam dokładnie dwa tygodnie po tym, jak spełniłam wszystkie warunki 🙂 Z doświadczenia wiem, że nie byłam wyjątkiem, tylko z reguły wszyscy otrzymują nagrody w krótkim czasie.

Pamiętaj, by nie zamykać karty przynajmniej do momentu otrzymania nagrody!

Ile w ogóle kosztuje karta Simplicity?

Na początku artykułu nazwałam tę kartę kultową, i nie zrobiłam tego bez powodu. Karta ta jest po prostu świetna, bo całkowicie darmowa. Nawet nieużywana nie generuje żadnych kosztów. A okres bezodsetkowy w karcie Simplicity to rekordowe 26 dni – tyle dni masz na spłatę karty od momentu wystawienia wyciągu. Prawie miesiąc korzystania z pieniędzy banku i to całkowicie za darmo. Sprawdźmy szczegóły:

 • 0 zł – opłata roczna za wydanie karty Simplicity;
 • 0 zł – prowizja za transakcje bezgotówkowe;
 • 0 zł – za korzystanie z limitu przyznanego na karcie;
 • 0 zł – opłata za usługę CitiAlerts, w tym powiadomienia SMS;
 • 0 zł – przypomnienie o spłacie karty;
 • 0 zł – za dostarczenie karty Pocztą Polską (możesz też skorzystać z przesyłki kurierskiej, ale wówczas opłata wyniesie 30 zł);
 • 5 zł – za naklejkę zbliżeniową – zrezygnuj z niej podczas pierwszej rozmowy z konsultantem;
 • 6 zł – za korzystanie z usługi Citi Phone (wyłącz ją od razu podczas rozmowy w konsultantem lub na infolinii);
 • 10,47% – RRSO – naliczane TYLKO I WYŁĄCZNIE, gdy wykorzystasz przyznany limit i nie spłacisz go w okresie bezodsetkowym.

O czym musisz pamiętać posiadając kartę Simplicity żeby była ona dla Ciebie w 100% darmowa?

 • nie wypłacaj gotówki z bankomatu i nie rób przelewów z karty (opłata 8% kwoty transakcji, nie mniej niż 10 zł);
 • nie doładowuj Revoluta (opłata 8% kwoty transakcji, nie mniej niż 10 zł) ;
 • nie nadpłacaj karty – bank zażąda od nas 20 zł za nadpłacenie karty. Poczekaj aż otrzymasz wyciąg z dokładną kwotą i tyle przelej na rachunek karty;
 • nie wykonuj transakcji u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych;
 • nie wykonuj transakcji kartą w urzędach pocztowych (jest z to prowizja);
 • spłacaj kartę w terminie – okres bez odsetkowy to aż 26 dni, wtedy możesz spokojnie spłacić kwotę wygenerowaną na wyciągu i nie martwić się żadnymi odsetkami. Gdybyś nie spłacił karty w terminie, RRSO wyniesie 10,47%.

Nic dziwnego że ta karta jest tak popularna. Nie dość, że za jej założenie otrzymujesz mega bonus (znalazłeś kiedyś 400 zł na ulicy?) to jeszcze używając jej do codziennych zakupów i spłacając w terminie nic za nią nie zapłacisz.

Podsumowanie

Mogę śmiało ogłosić wszem i wobec że promocja karty Simplicity jest jedną z najciekawszych promocji ostatnich miesięcy. Ogólnie wszystkie promocje organizowane przez Citibank są hitami, ale ten hit jest top on the top promocji. Nie dość, że zgarniasz bardzo wartościowy prezent jako osoba polecona, to jeszcze osoba polecająca ma z tego 200 zł. Dla rodzinnego budżetu to spory zastrzyk dodatkowych środków: żona poleca mężowi, żona dostaje 200 zł, mąż wybiera przykładowo 400 na Allegro, co łącznie daje 600 zł.

A więc, na pytanie czy warto? Odpowiadam: warto! Lepszej chwili na założenie karty Simplicity nie będzie!

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 14

 1. Kacper pisze:
  O, fajnie że ta promocja z poleceniami wróciła. Łatwo nie będzie ale spróbuję w pracy polecić:)
 2. Marek pisze:
  W ubiegłym miesiącu założyłem konto z kartą Simplicity z bonem o wartości 400 PLN do Biedronki.
  Czy obie promocje się łączą, w przypadku polecenia Znajomego otrzymam wszystkie nagrody?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Marek, w regulaminie nie ma przeciwwskazań do tego 🙂 Trzeba tylko spełnić wszystkie warunki do obu promocji.
 3. Marta pisze:
  Czy bony do Lidla są jednorazowego użytku czy mogę płacić nimi w sklepie kilkukrotnie mniejsze sumy?
 4. Marta pisze:
  Czy liczą się również transakcje kartą na np. allegro?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tak, jak najbardziej można płacić kartą na Allegro i będzie to policzone do promocji 🙂
 5. Bogdan pisze:
  Witam.
  Mam pytanie o :
  #Krok 3 – Znajomy zakłada kartę Simplicity z Twojego linku.
  Następnie podpisuje umowę, aktywuje kartę i wyraża zgodę na przekazanie polecającemu (czyli Tobie), informacji objętych tajemnicą bankową.
  W którym miejscu znajomy ma wyrazić zgodę na przekazanie polecającemu informacji objętych tajemnicą?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Bogdan, wg informacji uzyskanych od pracownika banku ta zgoda powinna być zawarta wraz z umową o kartę.
 6. Bogdan pisze:
  Tak też się stało i niedawno dwie stóweczki na moje konto wleciało 🙂
  Dzięki
  Pozdrawiam
 7. Tomasz pisze:
  Czy aplikacja Citi Mobile nazywa się w sklepie Play „Citi Handlowy” ??? Nie ma w sklepie aplikacji która jest nazwana Citi Mobile.

Napisz komentarz