Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Masz oszczędności na koncie Profit w Millennium? Zmień edycję promocji jeśli możesz – bank zmienił zasady

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Bank Millenniumobecny klientKonto oszczędnościowe
Magda Kopiczko

Nadszedł ten moment, kiedy właściciele kont oszczędnościowych Profit powinni wycofać środki posiadane w banku. Kto nas śledzi regularnie ten wie, o co chodzi. Lub – możesz zmienić edycję promocji (ale o tym za chwilę).

UWAGA:

bank jednak zmienił datę wyliczania salda nowych środków na tydzień wcześniej (18 kwietnia). W tej sytuacji nie ma sensu wycofywać środków. Dodatkowo oprocentowanie spadło do 2%. W tej sytuacji jeśli masz edycję 18 lub 19 możesz zmienić ją na 20-tą, i w ten sposób zyskać dodatkowe 3 miesiące na starych warunkach. Opis zmian w artykule w linku poniżej.

A dla nowych czytelników wyjaśnię: nie chodzi absolutnie o to, że Twoim pieniądzom coś grozi. Po prostu w ten sposób zapewnisz sobie podwyższone oprocentowanie na dłużej, niż standardowe 3 miesiące.

O co w tej promocji chodzi?

Standardowo lokując środki na koncie Profit masz zapewnione oprocentowanie podwyższone (ostatnio 2,6% do 100 000 zł na 3 miesiące) – ale tylko dla nowych środków. Nowe środki to nadwyżka ponad to, co znajduje się na kontach (wszystkich, nie tylko oszczędnościowym) na ostatni dzień trwania obecnej edycji. Wypłacając środki z kont przed końcem edycji obecnej promocji zerujesz saldo, i tym samym sprawiasz, że środki te stają się raz jeszcze „nowymi”.

Obecna edycja trwa do soboty, 25 kwietnia. Wyzeruj konta przed tą datą – system policzy, że masz na kontach 0 zł i znów będziesz mógł skorzystać z promocji. Potem możesz z powrotem umieścić środki w banku.

UWAGA

kolejny raz spadły stopy procentowe, co z dużym prawdopodobieństwem będzie oznaczać, że kolejna, 21 edycja która powinna zacząć się 26 kwietnia, nie będzie już miała oprocentowania 2,6%, tylko niższe.

Jesteś w 18-tej lub 19-tej edycji? Sprawdź te informacje!

Mamy „myk” dla tych, którzy są obecnie w 19-tej lub 18-tej edycji (niestety nie zadziała to dla tych, którzy mają obecną, 20-tą edycję).

Możesz zrezygnować z obecnej edycji promocji (na infolinii lub w oddziale). Dzięki temu po rezygnacji automatycznie wpadniesz do obecnej, 20-tej edycji (o ile wyzerowałeś konta przy poprzednim badaniu salda, czyli na 14 marca). Następnie wpłać na konto nowe środki, by mogła zaczytać się promocja. Dzięki temu na kolejne 3 miesiące będziesz miał 2,6% dla 100 000 zł. Zajmuje to zazwyczaj około 2 dni. Jeśli tego nie zrobisz i rozpoczniesz 21 edycję, to najprawdopodobniej oprocentowanie będzie już niższe.

Ale pamiętaj – nie jesteśmy pewni, czy oprocentowanie w nadchodzącej edycji spadnie. Dlatego i tak warto wyzerować konta przed sobotą (bank może zrobić dłuższą 21 edycję – dotychczasowe trwały 1 lub 2 miesiące).

Pamiętaj – masz na to czas tylko do 25 kwietnia. Jeśli chcesz urzeczywistnić ten pomysł, nie zwlekaj.

A co, jeśli obecnie jesteś w 20-tej edycji?

Wtedy niestety, musisz liczyć się z tym, że po zakończeniu Twojego indywidualnego okresu promocyjnego dla 20-tej edycji oprocentowanie promocyjne w edycji 21 będzie dla Ciebie niższe.

Jednak i tak warto wyzerować konto przed sobotą – nawet jeśli niższe, oprocentowanie promocyjne i tak będzie wyższe, niż to standardowe.

Limit dzienny przelewów

Wycofując środki poprzez przelewy pamiętaj o jednej bardzo ważnej sprawie. Mianowicie, maksymalny dzienny limit przelewów zewnętrznych wykonywanych przez Internet wynosi obecnie 100 000 zł. Aby go zmienić, musisz najpierw zmienić sposób autoryzacji z sms-a na autoryzację za pomocą aplikacji mobilnej.

Aby przelać środki do innego banku:

 • najpierw przelej je wszystkie z konta oszczędnościowego na swój ROR w banku Millennium (pierwszy w miesiącu przelew jest bezpłatny, drugi i kolejne kosztują 7,50 zł)
 • następnie przelej je do innego banku – jeśli przelew nie będzie chciał wyjść, sprawdź ustawienia swoich limitów na przelewy internetowe. Jeśli masz w banku ponad 100 000 zł, rozbij przelewy na dwa dni. Staraj się nie robić dwóch przelewów na takie same kwoty (bank może uznać to za podejrzane i zablokować taki przelew).

Podsumowanie

W obecnej sytuacji gospodarczej może być coraz trudniej ze znalezieniem bezpiecznego miejsca dla Twoich oszczędności, gdzie będzie dobre oprocentowanie. Dlatego, dopóki masz taką możliwość, korzystaj.

UWAGA

Nie możemy dać gwarancji, że bank nie zmieni dotychczasowego sposobu wyliczania salda. Wszystko, co tutaj opisujemy, opiera się na doświadczeniach z przeszłości – do tej pory bank tak postępował, nie możemy jednak zapewnić Cię, że będzie identycznie w tym przypadku.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 21

 1. Tomasz pisze:
  Powinno być „do soboty, 25 kwietnia.” a nie „do soboty, 25 marca.”
 2. Fabian pisze:
  Czy lokaty również liczą się do oceny oprocentowania konta oszczędnościowego czy tylko stan środków na posiadanych rachunkach? Mam lokatę do 10 maja i wycofując środki z banku przed sobotą nie mogę jej przecież zerwać bo stracę oprocentowanie.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Fabian, tak, lokaty się liczą. W takim przypadku jak lokata Ci się skończy i wypłacisz z niej pieniądze zostanie to odjęte od salda nowych środków. Przykład: zerujesz konta, na lokacie masz 10 000 zł (to zostaje). Lokujesz nowe środki (załóżmy 30 000 zł) + lokata na 10 000 zł. Czyli nowych środków jest 30 000 zł. Wycofujesz lokatę w maju, nowych środków zostaje Ci 20 000 zł. Tak przynajmniej bank do tej pory zawsze to liczył.
 3. Paweł pisze:
  Czy aby na pewno chodzi o sobotę 25 kwietnia, a nie o piątek 24 kwietnia?
 4. Kamil pisze:
  Ja jestem w promocji nr 20 i naliczanie promocyjne mam w okresie 18/03/2020 17/06/2020, więc nie rozumiem dlaczego też miałbym teraz zerować konta. Proszę o odpowiedź.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Kamil, jeśli bank zrobi dłuższą edycję 21 która skończyłaby się dla Ciebie po 17 czerwca to nie zerując teraz salda środki nie policzą Ci się jako nowe. Prawdopodobieństwo jest w Twoim przypadku niewielkie, ponieważ bank zazwyczaj robi edycje miesięczne, czasami dwumiesięczne, ale istnieje. Nie wiemy, czy bank nie zmieni zasad.
 5. Asia pisze:
  Cześć! Dzięki za informację. Chciałabym się jednak upewnić w kilku kwestiach. Jestem w edycji 19 (ważnej do 16.05.2020, oprocentowanie 2,7%). Jeśli dobrze rozumiem, to powinnam skontaktować się z bankiem i złożyć oświadczenie o rezygnacji z promocji (edycji 19). Czy muszę to zrobić również do 25 kwietnia? I do tego dnia oczywiście wypłacić środki z banku? Kiedy będę mogła wpłacić środki na nowo? Już w poniedziałek 27.04? I czy automatycznie zakwalifikuję się do edycji 20 (która ma oprocentowanie 2,6%, tak)? Pozdrawiam 🙂
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Asia, jeśli chcesz skorzystać z edycji 20 to musisz zrezygnować z obecnej już teraz – po rezygnacji zaczytanie nowej trwa około 2 dni. I to pod warunkiem, że zapewniłaś dla 20-tej edycji niskie saldo (czyli wyczyściłaś konto w marcu). Ogólnie to powinno to być w ten sposób: rezygnujesz z obecnej – czekasz aż zaczyta Ci się 20-ta (może być konieczne dopłacenie do konta oszczędnościowego np. 1 zł nowych środków żeby się wszystko zaczytało) – zerujesz saldo przed sobotą żeby na wszelki wypadek być zabezpieczonym dla kolejnej edycji 🙂
  • Asia pisze:
   Dziękuję za odpowiedź 🙂 Wyczyszczenie konta w marcu miało nastąpić do dnia 14 marca (tak znalazłam na moniakowym artykule), prawda? Muszę sprawdzić, jaki miałam wtedy stan konta 😉
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tak, dokładnie. Zerowanie konta do kolejnej edycji nie ma niestety już sensu – bank zmienił zasady i saldo było już badane 🙁 Artykuł jest już zaktualizowany, warto się zapoznać.
 6. BOHDAN pisze:
  Witam,
  jestem aktualnie w 19 edycji. Zgodnie z zapisem na moim koncie Profit: „Okres naliczania promocyjnego oprocentowania:15-01-2020 – 23-04-2020” ta edycja kończy się dla mnie 23.04.2020r. Czy w związku z tym muszę zrezygnować z tej edycji przed 25.04.2020, czy może ona się sama zakończy 23.04.2020 i automatycznie wejdę w edycję 20?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Powinna sama się zakończyć, ale wejście do nowej edycji trwa z reguły około 2 dni roboczych – na Twoim miejscu zmieniłabym jak najszybciej, szczególnie że bank wprowadził zmiany i saldo dla kolejnej edycji było już policzone (i spadło %). Artykuł jest już zaktualizowany o te informacje.
 7. Kamil pisze:
  limit dziennych przelewów to 50 000zł a nie 100 000 zł ………..
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Kamil, limit przelewów o którym piszemy to 100 000 zł pod warunkiem autoryzacji w aplikacji mobilnej w aplikacji.
 8. Dawid pisze:
  A czy jeżeli ja mam środki na koncie które aktualnie nie są objęte żadną promocją to czy jest sens je wycofywać? Kiedy będzie najbliższe badanie konta?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dawid, tak jak pisaliśmy, saldo było już badane do najbliższej edycji więc teraz nie ma to sensu. A kiedy będzie kolejne – nie wiadomo, teraz bank robi to w sposób nieprzewidywalny.
 9. Bartek pisze:
  Czyli jeśli przystąpiłem z nowymi środkami 7 kwietnia do 20 edycji to najkorzystniej jest w niej pozostać?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Bartek, dokładnie tak, kolejna edycja nie dość że miała nieprzewidzianą datę badania salda to jeszcze oprocentowanie będzie wynosić 2%.

Napisz komentarz