Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

UWAGA – masz oszczędności w Millennium? Bank zmienia zasady dla konta Profit

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Bank Millenniumnowy klient obecny klientKonto osobiste Konto oszczędnościowe
Magda Kopiczko

Ta wiadomość wielu z nas nie ucieszy. Niestety, doczekaliśmy się niekorzystnych zmian w sposobie obliczania nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit.

Przypomnijmy: do tej pory bank badał saldo nowych środków dla nadchodzącej edycji promocji ostatniego dnia trwania obecnej edycji. Obecnie mamy edycję 20-tą, która kończy się w sobotę. Gdyby bank nic nie zmienił, to w sobotę, 25 kwietnia byłoby badane saldo dla edycji 21.

Wiemy już, że bank zmienił dotychczasowe zasady: saldo dla edycji 21 było badane na dzień 18 kwietnia (czyli tydzień wcześniej, niż dotychczasowo).

Co gorsza, spełniły się przewidywania i jednocześnie zmalało oprocentowanie.

21 edycja będzie wyglądać następująco:

 • trwa od 26 kwietnia
 • dzień badania salda nowych środków na 18 kwietnia
 • oprocentowanie 2% dla nowych środków do 100 000 zł
 • oprocentowanie promocyjne tylko przez 62 dni (dotychczas były to około 3 miesiące).

W tej sytuacji nie ma sensu wycofywać środki, ponieważ jest już „po fakcie” badania salda.

Pierwszą opcją na wyższe oprocentowanie (ale skorzystać z niej mogą tylko osoby, które są obecnie w 18 lub 19 edycji) jest rezygnacja z obecnej edycji promocji (na infolinii, w oddziale, na czacie) i „wskoczenie” do 20-tej edycji, co zagwarantuje przez 3 miesiące oprocentowanie 2,6%. Jest to rozwiązanie dla tych, którzy na 14 marca zadbali o niskie saldo środków na kontach w Millennium.

UWAGA

Jeśli chcesz skorzystać z tego rozwiązania, pospiesz się – zaczytanie 20-tej edycji po odstąpieniu od obecnej trwa około 2 dni.

Drugim sposobem na dodanie sobie 3 miesięcy oprocentowania ekstra jest założenie konta dla drugiej osoby, która 18 kwietnia nie miała środków w banku (przykładowo żony, męża, innej zaufanej osoby).

Jeśli wyrobicie się z tym do soboty (pamiętaj, że na profit trzeba wpłacić przynajmniej 1 zł żeby promocja się uruchomiła) to zyskacie na 3 miesiące drugie konto z oprocentowaniem 2,6%, gdzie można będzie ulokować środki. Dodatkowo, możecie skorzystać z aktywnej promocji i zgarnąć 200 zł w gotówce za założenie konta 360 + 20 zł na pyszne.pl.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 14

 1. Monika pisze:
  Jeżeli teraz posiadam środki na koncie Profit, a na badanie salda w marcu miałem 0,00 zł to obecnie aby zrezygnować z promocji muszę analogicznie skierować środki do innego banku, a następnie zrezygnowaćz 19 promocji, aby wskoczyć w nową promocję ? Czy po prostu środki przelać na konto 360
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Monika, nie musisz przelewać do innego banku – wystarczy że zrezygnujesz, zaczyta Ci się nowa promocja i nowe środki.
 2. Marcinek pisze:
  Zrobiłem tak wczoraj i teraz zamiast 2,7% do 5 maja w 19 edycji mam 2,6% do 26 kwietnia!!! w edycji 20. Niezła wtopa.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Marcinek, jakim sposobem? Od momentu zaczytania dla Ciebie edycji 20-tej powinieneś mieć 3 miesiące podwyższonego oprocentowania. Może po prostu jeszcze nie wszystko Ci się zaktualizowało skoro robiłeś to wczoraj?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Z tego co się dowiedzieliśmy to nie jest informacja, ze promocja dla Ciebie trwa do tego dnia, tylko do kiedy można przystąpić. Jeśli do jutra nie zaczyta Ci się wszystko prawidłowo zadzwoń na infolinię i poproś o wsparcie, żeby to podpieli ręcznie.
 3. Marcinek pisze:
  wg odpowiedzi na chatcie promocja ruszy dzisiaj w nocy i wtedy się zaktualizuje data zakończenia
 4. Andrzej pisze:
  To u mnie się nie zaktualizowała. Wczoraj o 16 SMS o wyłączeniu 19.edycji, w marcu na dzień badania saldo zero, dziś w systemie brak informacji o jakiejkolwiek promocji…
 5. Andrzej pisze:
  Infolinia twierdzi, że skoro wczoraj zrezygnowałem, to dziś wskoczyła 20.edycja i jutro ją zobaczę w systemie.
  • Andrzej pisze:
   I udało się. Zastanawiam się tylko jeszcze, kiedy zostaną naliczone odsetki z przedwcześnie u mnie zakończonej 20.edycji.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Andrzej, to dobrze że się udało 🙂 Odsetki powinny zostać dopisane na koniec miesiąca.
 6. Fabian pisze:
  A więc do widzenia Millennium. Przy inflacji bliskiej 5%, na razie rezygnuję z oszczędzania bo to ewidentna strata. Za resztę zaskórniaków urządzam dom. Wrócę dopiero gdy warunki na rynku się unormują.
 7. ADRIAN pisze:
  Jest gdzieś zapisana historia kiedy były badania salda?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Musisz poszukać wcześniejszych regulaminów każdej edycji i sprawdzić. My nie mamy. Bank ostatnio robi to dość losowo.

Napisz komentarz