Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

W poszukiwaniu dobrego oprocentowania: prześwietlamy lokatę PeoPay 3% na 3 miesiące od Pekao S.A.

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Bank Pekaonowy klient obecny klient
Magda Kopiczko

Po ostatnich obniżkach stóp procentowych wielu z Was poszukuje miejsca, gdzie może ulokować swoje oszczędności na czymś więcej niż 1%. Nic więc dziwnego, że dostaliśmy od Was sporo zapytań dotyczących lokaty na 3% od Pekao S.A. Dlatego też postanowiliśmy opisać tę promocję bardziej szczegółowo, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Promocyjną lokatę możesz założyć 🗓 do 30 czerwca 2020 roku.

Jak obecnie przedstawia się sytuacja na rynku oszczędności?

Kolejne obniżki stóp procentowych nie cieszą posiadaczy oszczędności. Wręcz przeciwnie – jeśli do tej pory znalezienie oprocentowania na kocie oszczędnościowym czy lokacie w granicach 2,5-3% nie było trudne, tak teraz te same banki drastycznie tną oprocentowania.

Na przykład bardzo popularne Millennium, które przez długi czas dawało możliwość ulokowania aż 100 000 zł na oprocentowaniu najpierw 2,7%, później 2,5% na 3 miesiące teraz oferuje już tylko 1% na 2 miesiące.

Kolejny popularny bank – ING oferował możliwość ulokowania aż 200 000 zł na 2,5% na 4 miesiące. Na dzień dzisiejszy nie widać w ogóle oferty promocyjnej, a oprocentowanie standardowe na koncie oszczędnościowym to już zaledwie 0,5%.

Nawet Getin Bank który zawsze oferował wysokie oprocentowania przystopował i oferuje już tylko 2% na 2 miesiące.

Do końca czerwca da się jeszcze uzyskać 3% do 20 000 zł w Alior Banku, wybierając odpowiednią korzyść do konta osobistego, ale są to zapewne ostatnie chwile tej promocji i nie spodziewałabym się takiego samego oprocentowania od lipca.

Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, a także rosnącą inflację, odkładanie na kontach oszczędnościowych czy lokatach z tak niskim oprocentowaniem przestaje mieć sens. Dlatego warto wykorzystać wszystkie możliwości dostępne na chwilę obecną. Za miesiąc czy dwa może się okazać, że 1% to maksymalne oprocentowanie, na jakie możemy gdziekolwiek liczyć.

Jakie są warunki lokaty?

Minimalna kwota, jaką możesz umieścić na lokacie to 1 000 zł, natomiast maksymalna to 10 000 zł. Zyskujesz oprocentowanie 3% w skali roku na 3 miesiące. Niestety jedna osoba może założyć tylko jedną lokatę.

Częstym pytaniem w przypadku lokat jest: „a co, jeśli zerwę ją przed czasem?” Ameryki nie odkryję mówiąc, ze również w tym przypadku przy wcześniejszym zerwaniu lokaty odsetki przepadają.

Lokata jest nieodnawialna, co oznacza, że po 3 miesiącach sama się zamknie, a pieniądze wraz z odsetkami wrócą na Twoje konto.

Kto może założyć lokatę?

Promocyjną lokatę mogą założyć zarówno obecni, jak i całkowicie nowi klienci banku. W obu przypadkach założenie lokaty jest możliwe tylko przez aplikację mobilną PeoPay, i to w najnowszej wersji 3.4.

Prześwietlmy warunki, które trzeba spełnić, by móc cieszyć się trzema procentami.

Obecny klient

Jeśli masz już konto w Pekao musisz spełniać dwa wymagania, by móc założyć lokatę.

Po pierwsze jesteś osobą pełnoletnią.

Po drugie, w okresie 🗓 od 1 marca 2020 roku do 15 maja 2020 roku nie logowałeś się do aplikacji PeoPay.

📄 Logowanie się do aplikacji – sprawdzamy definicję

Chodzi tutaj o typowe logowanie, nie o datę aktywacji aplikacji. Nawet jeśli wcześniej miałeś zainstalowaną i aktywowaną aplikację banku na telefonie, ale w w.w. datach nie logowałeś się do niej to możesz otworzyć lokatę. Czy się logowałeś czy nie – nie można tego niestety nigdzie sprawdzić. Po prostu jeśli się nie logowałeś, będziesz miał przygotowaną ofertę lokaty w aplikacji.

Nowy Klient

Tutaj wymagania dzielące Cię od lokaty są nieco inne, ale również musisz mieć ukończone 18 lat, by skorzystać z oferty.

Po pierwsze 🗓 do 15 maja 2020 roku nie mogłeś posiadać w Pekao żadnego produktu (również jako współwłaściciel). Czyli jesteś dla banku całkowicie nowym klientem.

Zadałam pytanie dotyczące definicji nowego klienta. Otrzymałam odpowiedź że nawet jeśli ktoś miał w przeszłości jakiś produkt w Pekao S.A., który jest zamknięty to wystarczy spełniać warunek braku logowania do aplikacji w datach od 1 marca 2020 roku do 15 maja 2020 roku. A więc nawet jeśli w tym okresie miałeś konto, ale nie logowałeś się na nie w aplikacji, to nadal powinieneś mieć dostępną ofertę lokaty.

Po drugie 🗓 od 16 maja 2020 roku do 30 czerwca 2020 roku otworzysz konto osobiste. Może być to Konto Przekorzystne, Konto Świat Premium lub Eurokonto Prestiżowe. Jeśli łapiesz się do definicji nowego klienta i chcesz otworzyć konto, koniecznie zrób to w promocji – zyskasz dodatkowo 150 zł. Konto promocyjne otworzysz z TEGO LINKU. Szczegóły w artykule:

Po złożeniu wniosku i podpisaniu umowy o konto będziesz mógł otworzyć lokatę w aplikacji mobilnej (pamiętaj, że musi być to najnowsza wersja aplikacji). Bank udostępni Ci tę opcję 🗓 do 3 dni roboczych po dniu, w którym podpisałeś umowę o konto.

Jeśli otworzysz konto w dniach 🗓 od 22 do 30 czerwca to możliwość otwarcia lokaty będziesz miał aż 🗓 do 5 lipca (włącznie).

Jak założyć lokatę?

Będzie to bardzo proste – wystarczy kilka kliknięć.

 • 🔎 Zainstaluj aplikację PeoPay w wersji 3.4. Pobierzesz ją z Google Play lub App Store.
 • 🔎 Zaloguj się do aplikacji. Potrzebny Ci będzie numer klienta, który znajdziesz w umowie. Następnie wpisz PIN otrzymany SMS-em i ustal własny PIN do zatwierdzania transakcji w aplikacji. Na koniec możesz ustawić logowanie lub autoryzację transakcji za pomocą biometrii – czyli na przykład odciskiem palca.
 • 🔎 Wejdź w zakładkę „Oferty” i wyszukaj ofertę lokaty PeoPay na 3%.
 • 🔎 Kliknij „Sprawdź szczegóły i załóż lokatę”.
 • 🔎 Załóż lokatę.

Gotowe! Właśnie założyłeś lokatę na 3%. Po upływie 3 miesięcy zamknie się ona automatycznie, a pieniądze wraz z odsetkami wrócą na Twoje podstawowe konto.

Podsumowanie

Podsumowanie może być tylko jedno: jeśli możesz – korzystaj! Nie spodziewam się wzrostu oprocentowań oszczędności w najbliższym czasie (wręcz odwrotnie, coraz głośniej mówi się o zerowych stopach procentowych). Warto wykorzystać każdą okazję, która się nadarza. A jeśli jeszcze nie jesteś klientem Pekao masz okazję założyć konto w promocji i zgarnąć do 150 zł nagrody.

Gwarancja uczciwości! Możesz sam sprawdzić dokumenty dotyczące tej promocji:

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 6

 1. Zenon pisze:
  Szatańskie warunki lokaty. Z jednej strony Bank zachęca do korzystania z kanałów elektronicznych , a z drugiej strony warunkiem lokowania promocyjnego jest nie korzystanie z Aplikacji PeoPay. O co tu chodzi , żeby broń boże nikt z tej wielkiej okazji nie skorzystał ?????????????????????????????????????????????
 2. Stefan pisze:
  Jestem pełnoletni i nie logowałem się do PeoPay w dniach od 1 marca 2020 roku do 15 maja 2020 roku, ale mimo to nie widzę lokaty na 3%. Czy mogę coś robić źle? Wchodzę w zakładkę „Dla Ciebie” i następnie w sekcji lokaty mam tylko dwie lokaty „Lokata Standardowa” i „Lokata Rentierska”
 3. Stefan pisze:
  Ściągałem ją bezpośrednio z Google Play, więc powinna być chyba ta najnowsza. Dla próby odinstalowałem i ściągnąłem jeszcze raz, ale dalej nie widać tej oferty :/
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Stefan, w takim razie skontaktuj się z bankiem, dlaczego nie masz udostępnionej tej oferty – wg odpowiedzi z banku wszystkie osoby, które spełniają warunki automatycznie powinny ją widzieć w aplikacji.

Napisz komentarz