Jak krok po kroku zamknąć konto w Banku Pocztowym/Envelo Banku

Bank Pocztowy dla bardziej mobilnych Envelo Bank daje możliwość rozwiązania umowy prowadzenia konta na 3 sposoby:

  • rozwiązanie umowy w Oddziale Banku;
  • rozwiązanie umowy listownie;
  • rozwiązanie umowy mailowo.

Jeżeli chodzi o rozwiązanie umowy w oddziale, to oczywiście musimy udać się do placówki Poczty Polskiej i tam dopełnić wszelkich formalności. Tradycyjnie przypominam, że wypowiedzenie dobrze jest złożyć w dwóch egzemplarzach i na jednym poprosić o potwierdzenie – tak na wszelki wypadek.

W przypadku rozwiązania umowy listownie, musimy napisać wypowiedzenie (najlepiej skorzystać z naszego wzoru), podpisać je zgodnie ze wzorem podpisu posiadanym przez Bank oraz wysłać na adres:

Bank Pocztowy S.A.
ul. Jagiellońska 17
85-959 Bydgoszcz

Kolejny sposób to wysłanie skanu wypowiedzenia umowy na adres mailowy Banku ([email protected]). Wystarczy, że pobierzecie nasz wzór wypowiedzenia, przerobicie do swoich potrzeb, podpiszecie go, zeskanujecie i wyślecie do Banku.

Bank Pocztowy/Envelo Bank wzór wypowiedzenia umowy z bankiem – do pobrania za darmo

Ważne wskazówki:

  1. Przed likwidacją konta opróżnij je ze środków. Zostaw tylko tyle ile będziesz potrzebować na pokrycie comiesięcznych opłat. Jeżeli wiesz, że zostanie jakaś nadwyżka to podaj numer rachunku, na który bank ma Ci ją przelać – Bank Pocztowy zrobi to za darmo.
  2. Podpiszmy wypowiedzenie zgodnie ze wzorem, który posiada Bank, jeżeli tego nie zrobimy to rozwiązanie umowy nie zostanie dokończone. Jeżeli wiemy więc, że Bank nie ma naszego podpisu lub nie pamiętamy jak on wyglądał to najlepiej rozwiązać umowę osobiście w oddziale.
  3. Nie zamawiajmy pisemnego potwierdzenia zamknięcia rachunku ponieważ jest to koszt 50 zł.