Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Masz środki na koncie oszczędnościowym Profit w banku Millennium? Czas je wycofać.

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Bank Millenniumobecny klientKonto oszczędnościowe
Magda Kopiczko

Kto jest naszym stałym czytelnikiem i regularnie tu zagląda, tego nie zdziwi pewnie fakt, że dla posiadaczy kont oszczędnościowych Profit w Banku Millennium znowu nadszedł czas, aby wycofać stamtąd na kilka dni swoje oszczędności.

A wszystko po to, by zamiast przez 3 miesiące, cieszyć się wysokim oprocentowaniem non-stop 🙂

Dla tych, którzy być może dopiero zaczynają swoją przygodę z promocjami bankowymi wyjaśnię, o co chodzi.

Bank Millennium oferuje na koncie oszczędnościowym Profit oprocentowanie 2,7% na (zazwyczaj) 100 dni dla maksymalnej kwoty 100 000 zł. Warunkiem uzyskania tego procentu jest to, by kwota, którą chcemy ulokować były to nowe środki. Po okresie promocyjnym oprocentowanie jest niezbyt zachwycające – po prostu się nie opłaca.

Na szczęście istnieje sposób, by dłużej cieszyć się wysokim oprocentowaniem. Saldo nowych środków jest (przynajmniej do tej pory tak zawsze było) badane ostatniego dnia trwania obecnej edycji promocji. Jeśli tego dnia na kontach nie będziesz miał żadnych pieniędzy, system policzy, że saldo wynosi 0 zł – czyli wszystko ponad 0 będzie stanowiło w kolejnej promocji nowe środki. I tym samym znów będziesz miał 2,7% 🙂

Obecna, 19-ta edycja trwa do 14 marca. Wystarczy, że przed 14 marca wycofasz na chwilę środki z banku (liczą się pieniądze na wszystkich kontach, nie tylko na oszczędnościowym) i po 14 marca ulokujesz je z powrotem.

Kiedy skończy się dla Ciebie obecna promocja (dla każdego kończy się inaczej, zależy kiedy wpłaciłeś środki na konto) to zostaniesz automatycznie objęty kolejną edycją promocji – i znów będziesz miał 2,7%.

Oczywiście może się zdarzyć sytuacja że 20-ta edycja będzie trwała krócej, niż Twój indywidualny okres 100 dni w 19-tej edycji (na przykład dla Ciebie koniec 19-tej edycji przypada na 30 kwietnia, a 20-ta edycja kończy się 15 kwietnia) Ale dopóki promocja nie wyjdzie, nie będziesz tego wiedział – a wtedy będzie już za późno żeby cokolwiek zrobić. Tak więc – lepiej na kilka dni wycofać środki i cieszyć się wysokim procentem przez kolejne 3 miesiące, niż żałować, że się tego nie zrobiło.

Przykład

Bierzesz udział w obecnej, 19-tej edycji, która kończy się dla Ciebie 20 kwietnia. Ponieważ po 20 kwietnia chcesz nadal korzystać w wysokiego oprocentowania przed 14 marca wycofujesz wszystkie środki z banku, a potem przelewasz je z powrotem.

Do 20 kwietnia korzystasz z 19-tej edycji, a po 20 kwietnia możesz skorzystać z 20-tej edycji – dzięki temu, że teraz wycofałeś w odpowiednim momencie środki.

Limit dzienny przelewów

Wycofując środki poprzez przelewy pamiętaj o jednej bardzo ważnej sprawie. Mianowicie, maksymalny dzienny limit przelewów zewnętrznych wykonywanych przez Internet wynosi obecnie 100 000 zł. Aby go zmienić, musisz najpierw zmienić sposób autoryzacji z sms-a na autoryzację za pomocą aplikacji mobilnej.

Aby przelać środki do innego banku:

 • najpierw przelej je wszystkie z konta oszczędnościowego na swój ROR w banku Millennium (pierwszy w miesiącu przelew jest bezpłatny, drugi i kolejne kosztują 7,50 zł)
 • następnie przelej je do innego banku – jeśli przelew nie będzie chciał wyjść, sprawdź ustawienia swoich limitów na przelewy internetowe. Jeśli masz w banku ponad 100 000 zł, rozbij przelewy na dwa dni.

Podsumowanie

Nie możemy dać gwarancji, że bank nie zmieni nic w dotychczasowym sposobie wyliczania salda nowych środków (może na przykład zmienić datę). Dotychczas tego nie zrobił. Więc warto się zabezpieczyć i przynajmniej spróbować zagwarantować sobie dobry procent na kolejne 3 miesiące.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 25

 1. Jarek pisze:
  Czy standardowa edycja trwa około 2 miesiące?
  Mam oprocentowanie promocyjne do 27 maja. Chyba będzie jeszcze międzyczasie badanie salda i nie muszę wycofywać środków?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Patrząc na poprzednie edycje najczęściej były to okresy jedno- lub dwumiesięczne, więc podejrzewam że tak będzie i tym razem – ale gwarancji oczywiście nie dam 🙂
  • Domi pisze:
   Właśnie o to chodzi, że powinieneś, jeśli w trakcie Twojej promocji będzie zmiana edycji na kolejną. Edycja trwa ok. 2 miesiące.
 2. Grzegorz pisze:
  Maksymalny dzienny limit przelewów zewnętrznych wykonywanych przez Internet wynosi obecnie 100 000 zł.
 3. Łukasz pisze:
  A co w przypadku takim jeśli ktoś wycofuje oszczędności przed koncem miesiąca? Np 25 dnia miesiąca a odsetki naliczają się na początku nowego miesiąca.. Czy wypalcenie środków w takim przypadku spowoduje przerwanie naliczenia odsetek?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Odsetki naliczane są dziennie ale dopisywane po zakończeniu miesiąca, czyli po prostu za kilka dni nie będą naliczane.
 4. Agata pisze:
  Witam, obecnie mam 18 edycję promocji na czas 09.01-09.04. Kiedy mam wypłacić pieniądze żeby znów mieć 2,7%.
 5. Seba pisze:
  Jak sprawdzić kiedy kończy mi się promocja ?
 6. Marcin pisze:
  Tylko Janusze wycofują środki i bawią się o te parę groszy
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Marcin, pewnie masz rację, prawdziwy nie-Janusz woli stracić około 2000 zł rocznie netto nie wycofując maksymalnej kwoty i dać zarobić na swoich oszczędnościach dla banku jeszcze więcej 😀
  • adaś pisze:
   no, to nie takie pare groszy … pare groszy to jest wtedy jak oprocentowanie spada na ten chyba 1%, a jak ten miałby być ten 1% to lepiej zabrać do domu i nie dawać satysfakcji bankowi, pozdrawiam
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Kuba, przepraszam ale naciąganie na co? Jeśli wystarcza Ci podstawowe oprocentowanie poniżej 1% rocznie to oczywiście nie musisz korzystać 🙂
 7. Kinga pisze:
  Gdzie premia obiecana za zalozenie konta ? Ktora miala byc wyplacona po trzech miesiacach po zalozeniu konta… Sciema…
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Kinga, a możesz przybliżyć sytuację? W jakiej promocji brałaś udział, kiedy otworzyłaś konto? Może nie spełniłaś wszystkich warunków do promocji?
 8. Bogdan pisze:
  Jestem w trakcie 18 promocji która kończy się 19 marca. Na dzień poprzedniego badania salda czyli na 11 stycznia wycofałem wkład.Dlatego ma pytanie, czy automatycznie złapię nową promocję ? Czy jednak muszę teraz na 14 marca wycofać pieniądze aby brać dalej udział w podwyższonym oprocentowaniu ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Bogdan, skoro obecną, 19-ta edycja kończy się 14 marca to raczej 19 marca już się na nią nie załapiesz 😉 Musisz wycofać środki i załapiesz się na kolejną, 20-tą.
 9. tomek pisze:
  Dziś muszę wycofać środki, czy jeszcze jutro mogę np.lokate jutro założyć w Millennium -czyli na kontach 15-go marca nic nie będzie czy tak???
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tomek, z tego co mi wiadomo lokata również się wlicza do całkowitego salda środków.
 10. Adam pisze:
  Wycofałem środki całkowicie poza millennium 12.03, wpłaciłem 16.03 – i wpadłem z powrotem do 19 edycji z saldem z badania styczniowego – cos wiećej trzeba zrobić zęby przejść do 20 ? czy samo przejdzie do edycji 20?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Adam, do 20-tej przejdziesz dopiero w momencie, jak skończy się dla Ciebie 19-ta.
 11. Adam pisze:
  ok, dzięki za odpowiedź

Napisz komentarz