Jak krok po kroku zamknąć konto w Toyota Banku?

Toyota Bank czyli taki trochę bardziej samochodowy Bank zbyt często promocji bankowych nie organizuje, ale…klientów ma. Może jednak zdarzyć się, że ktoś zechce opuścić Toyota Bank wtedy może główkować – jak zamknąć konto. Mamy do wyboru:

  • listowne rozwiązanie umowy;
  • rozwiązanie umowy przez internet.

Wyboru za dużego nie ma, ale większość banków nie chce ułatwiać klientom rozwiązania umowy. Sprawdźmy więc jak zamknąć konto w Toyota Banku.

Jeżeli chodzi o wysłanie wypowiedzenia listem to oczywiście standard – pobieracie nasz wzór wypowiedzenia, przerabiacie do do swoich potrzeb, drukujecie, podpisujecie (zgodnie ze wzorem jaki ma Bank) i wysyłacie na adres Toyota Banku:

Toyota Bank S.A.

ul. Postępu 18b

02-676 Warszawa 

Jeżeli ktoś nie chce bawić się w wysyłanie listów to może rozwiązać umowę „internetowo”. W tym przypadku musimy postąpić dokładnie tak samo jak przy listownym wypowiedzeniu umowy, czyli przygotowujemy dokument, podpisujemy go, skanujemy i wysyłamy na adres: [email protected]

Toyota Bank wzór wypowiedzenia umowy z bankiem- do pobrania za darmo

Ważne wskazówki:

  1. Przed likwidacją konta opróżnij je ze środków. Zostaw tylko tyle ile będziesz potrzebować na pokrycie comiesięcznych opłat. Jeżeli wiesz, że zostanie jakaś nadwyżka to podaj numer rachunku, na który bank ma Ci ją przelać.
  2. Okres wypowiedzenia umowy trwa 30 dni, Bank wysyła potwierdzenie zamknięcia rachunku.