Jak krok po kroku zamknąć konto w Banku PEKAO S.A?

Bank Pekao S.A nie organizuje zbyt często promocji bankowych, ale klientów ma i to nie mało! To, że ktoś teraz jest klientem tego Banku to wcale nie oznacza, że nie myśli o zmianie – dobra zmiana nigdy nie jest zła.

Gdyby więc jakiś klient Pekao S.A. chciał rozwiązać umowę to tak łatwo nie będzie, do wyboru mamy bowiem dwie opcje:

Zanim przejdziemy do zamykania konta to trzeba zastanowić się czy przypadkiem nie opłaca nam się wcześniej zamknąć karty debetowej. Jeżeli ktoś planuje zamykać konto w oddziale to wcześniejsze zamykanie karty nie będzie konieczne. Wszystko za sprawą tego, że zamykając konto w oddziale zdajemy również kartę debetową i jest ona niszczona przez pracownika Banku.

W przypadku gdy ktoś zamyka konto wysyłając wypowiedzenie listownie to oczywiście może pobrać wzór naszego wypowiedzenia umowy. Następnie przerabia go na swoje potrzeby, drukuje, podpisuje zgodnie ze wzorem jaki posiada Bank i wysyła wraz…uwaga z zastrzeżoną już wcześniej oraz przeciętą kartą debetową.

Aby karta została zastrzeżona należy skontaktować się z infolinią (6838232) – krótka rozmowa i po problemie. Z drugiej jednak strony, zastrzeżona karta nadal jest płatna.

Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest wypowiedzenie umowy o kartę, a to można zrobić w oddziale. A jeżeli udamy się do oddziału zamknąć kartę to przy okazji możemy zamknąć konto.

Pekao S.A. wzór wypowiedzenia umowy z bankiem – do pobrania za darmo

Ważne wskazówki:

  1. Przed likwidacją konta opróżnij je ze środków. Zostaw tylko tyle ile będziesz potrzebować na pokrycie comiesięcznych opłat. Jeżeli wiesz, że zostanie jakaś nadwyżka to podaj numer rachunku, na który bank ma Ci ją przelać – przy czym informuję, że może on naliczyć za to prowizję.
  2. Pamiętaj, że za zastrzeżoną kartę Bank również naliczy opłatę warto więc udać się do oddziału i od razu zamknąć konto i kartę.