Jak krok po kroku rozwiązać umowę w Millennium Banku?

Millennium Bank daje nam 3 sposoby na zamknięcie konta, można więc wybrać dogodną dla siebie opcję.

Logujemy się do bankowości online i klikamy w zakładkę „Konta” a następnie „Zamykanie konta”. Wybierasz konto które zamykasz, podajesz powód. Dalej podajesz numer rachunku, na który Bank ma Ci przelać pozostałe na koncie środki. Podanie numeru rachunku jest konieczne, ale jak nie zostawisz na koncie środków to Bank nic nie będzie Ci przelewał.

Oczywiście możesz sam przelać sobie środki na jakieś inne konto i pozostawić tylko jakieś drobne na wydatki, które musisz wykonać, aby być zwolnionym z opłat za utrzymanie karty i konta. Z doświadczenia wiem, że lepiej samodzielnie przelać sobie nadwyżkę z konta ponieważ Bank może policzyć sobie za to prowizję.

Następnie potwierdzasz realizację dyspozycji wpisując kod SMS otrzymany od banku. Dalej czekasz 30 dni – taki mamy okres wypowiedzenia umowy.

Ważne wskazówki:

  1. Przypominam o warunkach jakie należy spełnić, aby w danym miesiącu konto było darmowe:
  • Konto 360 – wpływ min. 1 000 zł + 1 dowolna płatność kartą – możesz więc w okresie wypowiedzenia zapewnić wpływ 1 000 zł, zapłacić kartą za coś np. na 5 zł. Pozostałą nadwyżkę możesz przelać sobie na inne konto
  • Konto 360 Student – wykonanie min. 1 płatności kartą – przelej sobie jakieś drobne na konto, zapłać za coś i już!