Jak krok po kroku rozwiązać umowę w ING Banku Śląskim?

ING Bank Śląski teoretycznie daje klientowi możliwość zamknięcia konta na dwa sposoby… teoretycznie, ponieważ w rzeczywistości większość klientów skorzysta z najprostszego sposobu.

Pewnie każdy wybrał by opcję wysłania wypowiedzenia umowy listownie, ale… tu napotkamy na przeszkodę i to nie małą. Podpis pod wypowiedzeniem umowy musi być potwierdzony przez notariusza. Czyli generalnie pod górkę – wizyta u notariusza + jeszcze jakaś dodatkowa opłata żeby tylko zamknąć konto.

Okazuje się więc, że najbardziej opłaca nam się udać do placówki ING i tam zamknąć konto. Podczas wizyty, zamknięte zostanie konto osobiste oraz konto oszczędnościowe. Charakterystyczne jest dla ING to, że nie ma w nim okresu wypowiedzenia umowy, a to oznacza, że konto jest zamykane natychmiast.

ZAMYKANIE KARTY:

Przed udaniem się do oddziału, aby zamknąć konto najlepiej w systemie bankowości online zamknąć kartę debetową. Na kilka dni przed jej planowanym zamknięciem najlepiej spełnić warunek jej bezpłatności (jeżeli tego nie zrobimy to Bank może pobrać opłatę za jej utrzymanie, ale tylko proporcjonalnie do okresu jej posiadania w danym miesiącu).

#1 KROK – zaloguj się do bankowości online;

#2 KROK – kliknij w zakładkę „Dane i ustawienia”, następnie klikamy w „Bezpieczeństwo” i „Zastrzeż kartę”.

Ważne wskazówki:

  1. Przed likwidacją konta opróżnij je ze środków.