Jak krok po kroku rozwiązać umowę w BGŻ BNP Paribas?

BGŻ BNP Paribas jest nam wszystkim dobrze znany ze względu na liczne promocje jakie organizuje. Jednak zdarza się, że po zakończeniu promocji, mało kto chce nadal być klientem BGŻ BNP Paribas, głownie dlatego, że konto w tym banku zakładał ze względu na promocję. Co wtedy? Pozostaje nam rozwiązanie umowy i mamy na to dwa sposoby:

Gdyby ktoś z nas miał rozwiązywać umowę w BGŻ BNP Paribas to założę się, że łatwiej będzie wysłać mu wypowiedzenie umowy listownie aniżeli fatygować się do placówki Banku. Ale zanim rozwiążemy umowę o konto, warto pozbyć się karty.

#1 REZYGNACJA Z KARTY

Z karty możemy zrezygnować  na infolinii dzwoniąc pod numer: 801 321 123. Karta zostanie całkowicie zlikwidowana. Nie polecam zamykać karty przez system internetowy Banku ponieważ wtedy karta oczywiście będzie zamknięta, ale w jej miejsce wydana będzie nowa karta i to za opłatą.

#2 LIKWIDACJA KONTA

No i przechodzimy do likwidowania samego konta. Jak komuś nie chce iść się do oddziału Banku to bierzemy się za pisanie wypowiedzenia. Dla ułatwienia przygotowałam gotowy wzór wypowiedzenia umowy i możesz go sobie pobrać, wydrukować, edytować i wysłać do banku jako swoje.

Wypowiedzenie umowy wysyłasz na adres:

BGŻ BNP Paribas SA

ul. Kasprzaka 10/16,

01-211 Warszawa

BGŻ BNP Paribas wzór wypowiedzenia umowy z bankiem- do pobrania za darmo

Ważne wskazówki:

  1. Przed likwidacją konta opróżnij je ze środków. Zostaw tylko tyle ile będziesz potrzebować na pokrycie comiesięcznych opłat (jeżeli takowe są). Jeżeli wiesz, że zostanie jakaś nadwyżka to podaj numer rachunku, na który bank ma Ci ją przelać – przy czym informuję, że może on naliczyć za to prowizję.
  2. Okres wypowiedzenia umowy trwa 30 dni.