Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Sprytny Bill – czyli aplikacja, która pomaga spełnić warunki wielu promocji bankowych.

Ostatnio bardzo dużo banków w swoich promocjach stawia klientom warunek – „proszę wykonać transakcje na xxx kwotę, ale używając tylko karty wydanej do konta”. Jednym z banków, który w ostatnim czasie skomplikował klientom spełnienie warunku płatności kartą jest Citibank, który w regulaminie promocji umieścił następujący zapis dotyczący transakcji:

b) nie będą przelewami z Rachunku Karty, w tym przelewami będącymi zapłatą rachunków obejmujących wydatki Klienta związane z użytkowaniem domu lub mieszkania, o których mowa w Regulaminie Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A.,

Od tego momentu niemalże codziennie prosicie nas o wyjaśnienie, jak tu rozumieć takie wymaganie banku, jakie transakcje będą zaliczane do promocji, ale przede wszystkim pytacie o to, czy możecie opłacać rachunki np. za prąd, internet, wodę itp.

Odpowiadam: Ten zapis w regulaminie oznacza, że nie możesz opłacać rachunków poprzez przelew z karty w Citibanku. Logując się do bankowości on-line możesz wejść w zakładkę „Przelewy i Płatności” i tam np. wykonać jakiś przelew np. za prąd. Ktoś może powiedzieć no dobra, zapłaciłem kartą za rachunek i spełniłem warunek promocji. Otóż nie, wykonałeś przelew z rachunku karty i to do promocji nie będzie zaliczone.

Tak więc wyżej wspomniany zapis regulaminu odnosi się dokładnie do takiej właśnie sytuacji.

 

Jak więc spełnić warunek płatności kartą?

Jak to się mówi potrzeba matką wynalazku i tak właśnie jest w tym przypadku. Na potrzeby osób, które chcą płacić różne rachunki mobilnie, stworzona została specjalna aplikacji na smartphony – Sprytny Bill, dzięki której rachunki możemy płacić bezpośrednio z dowolnych kart płatniczych, również kredytowych. Zatem każdy kto korzysta z promocji Citibanku i chce opłacać rachunki przy użyciu karty powinien zwrócić uwagę opisaną w tym artykule metodę.

 

Posted by Moniaki.pl – Prześwietlamy Oferty Bankowe on Sunday, February 19, 2017

Jakie dokładnie rachunki można opłacać za pomocą Sprytnego Billa?

Możliwości mamy naprawdę bardzo dużo dlatego jestem przekonana, że teraz każdy spokojnie znajdzie taki rodzaj rachunku jaki chce opłacić, a dzięki temu łatwiej będzie mu spełnić warunki promocji.

 • Gaz
 • Energia elektryczna
 • Media
 • Telefon
 • Wywóz nieczystości
 • Woda i kanalizacja
 • Telewizja kablowa i satelitarna
 • Internet stacjonarny i mobilny
 • Polisy ubezpieczeniowe
 • Ochrona
 • Czesne za szkoły, uczelnie, szkoły językowe
 • Przedszkole i żłobek
 • Podatki od nieruchomości, opłaty z tytułu użytkowania wieczystego gruntu na rzecz Urzędów Miast i Gmin
 • Płatności za mandaty
 • Płatności, w których firma podaje Tobie tylko numer rachunku, a nie konkretną fakturę (może ktoś z rodziny lub znajomych ma firmę wiec w ramach spełnienia warunków promocji może zgodzić się na to, że wykonasz mu jakąś płatność, którą on później zwróci Ci fizycznie gotówkę)

Zgodzisz się ze mną, że nawet nie pomyślałeś o tym, że takie właśnie rachunki będą honorowane przez bank, ale tak dokładnie te będą. 🙂 A jedyne co musisz zrobić, aby swobodnie płacić przy użyciu Sprytnego Billa to zarejestrować swoją kartę (w przypadku promocji Citibanku – kredytową).

Aby taką kartę zarejestrować to również nie musisz wykonywać trudnych czynności. Wystarczy, że podczas zakładania konta na Sprytnym Billu od razu dodasz taką kartę lub zrobisz to na ekranie podczas podsumowania płatności. Jedyne co musisz zrobić to podać numer karty oraz datę jej ważności.

Jak krok po kroku opłacić rachunek przy pomocy Sprytnego Billa?

Rachunki można opłacać w dwojaki sposób. Pierwszy z nich zakłada, że użytkownik będzie skanował kod kreskowy lub QR kodów. To nic trudnego, zaloguj się do aplikacji Sprytny Bill a następnie wybierz opcję „skanowanie rachunku” w zakładce tej aplikacji.

Następnie nakieruj telefon na kod, który chcesz zeskanować i zeskanuj go. Dalej zostaniesz przekierowany na ekran płatności za rachunek, wprowadź tam mPIN który zatwierdzi transakcję. mPIN to ten trzycyfrowy kod, który znajduje się na odwrocie Twojej karty płatniczej.

Równie dobrze, każdy może ręcznie wprowadzić dane i stworzyć taki swoisty szablon, np jeżeli na fakturze nie posiada kodu do zeskanowania. Wystarczy, że klikniesz na „wprowadź rachunek ręcznie” i przepiszesz wszystkie wymagane dane. Po ręcznym wprowadzeniu kodu, automatycznie generuje się kod QR, który od razu możesz zeskanować. Dalej postępujesz tak samo jak opisałam to wyżej.

Taki szablon może się automatycznie zapisać i w momencie kiedy płacisz faktury tej samej firmie, ale w każdym miesiącu na inne kwoty to co miesiąc będziesz mógł wykorzystać ten sam szablon, a tylko zmienić kwotę.

>>Sprytny Bill – do pobrania<<

Limity i prowizje

Polityka aplikacji nakłada limity na wykonywane płatności. Pierwszy z nich jest dwutygodniowy i umożliwia wykonanie płatności na max 1 500 zł na jeden wybrany numer rachunku. Drugi to limit miesięczny, dzięki któremu możemy w danym miesiącu wykonać transakcje na kwotę 3 000 zł.

Mamy ty zatem naprawdę spore możliwości i gdyby ktoś chciał to warunki promocji Citibanku mógłby spełnić raptem w miesiąc, opłacając różnego rodzaju rachunki, swoje lub znajomych.

Za wykonywane transakcje będą również pobierane prowizje, ale na całe szczęście nie wysokie. Przy każdej płatności do 1 000 zł zapłacimy zaledwie 0,97 zł. Natomiast w przypadku płatności powyżej 1 000 zł taka prowizja wyniesie już 3% wartości każdej transakcji.

Potwierdzenie wykonanej płatności

Informacje o wykonanych transakcjach będą przekazywane Tobie w postaci potwierdzenia wysyłanego na Twój adres mailowy. Dzięki temu będziesz zawsze w posiadaniu potwierdzenia, a co za tym idzie masz pewność, że Twoje wszystkie rachunki zostały uregulowane w odpowiedni sposób.

Podsumowanie

Od razu przyznaję, tak jak Ty miałam lekkie obawy odnośnie tej aplikacji, bałam się, że wprowadzanie rachunków będzie bardzo pracochłonne, albo że aplikacja będzie się zawieszać i jakieś rachunki nie będą chciały przejść przez system. Na całe szczęście przetestowałam tę aplikację i teraz już wiem, że naprawdę warto z niej korzystać i to bez obaw.

Dlatego z całą stanowczością mogę powiedzieć, że jeżeli ktoś chce ułatwić sobie korzystanie z promocji bankowych oraz szybko i bez problemu opłacać rachunki to jak najbardziej polecam właśnie korzystanie ze Sprytnego Billa. Dla mnie to pełna gwarancja bezpieczeństwa, a przede wszystkim wygody.

Liczę, że ten krótki poradnik pozwolił Tobie na lepsze zrozumienie aplikacji, ale naturalnie w razie pytań zapraszam do komentowania.


Inne aktualne promocje 💰❤️👇🏻

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarze 83

 1. Daniel pisze:
  Mam wątpliwości, jeśli chodzi o wykorzystywanie tej aplikacji w sytuacji, gdy komuś zależy na czasie (termin płatności mija dziś i dziś musi być uregulowana ta płatność). Na stronie internetowej Sprytnego Billa w dziale FAQ jest zapis „Czas księgowania transakcji w Sprytnym Billu zwykle trwa do 3 dni roboczych”. „Zwykle” – czyli może być do 3 dni roboczych, ale również więcej niż 3 dni. Podobnie jak na poczcie. Przypuszczam, że szybciej będzie bezpośrednio z rachunku zapłacić. Pozdrawiam
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Jak najbardziej się z Tobą zgadzam Daniel. Aplikacja sprawdzi się kiedy chcę coś szybko opłacić, a np. nie chce mi się logować na konto i wypełniać cały przelew. I użyłam szybkość właśnie w tym kontekście. Ale Ty oczywiście masz rację z tym, że księgowanie trwa kilka dni. 🙂
 2. Arkadiusz pisze:
  Trza było tak od razu, a ja tu się pałuję z jakimiś zakupami :p
 3. Piotr pisze:
  witam

  niestety nie jestem zadowolony z tej aplikacji a nawet zniesmaczony . nie dość że pobierają opłatę za każdą transakcję około 1zł to po mojej trzykrotnej próbie czegoś przelania skończyło się na nerwach i jednokrotnej odpowiedzi ze strony serwisu że płatność nie może być zrealizowana bo regulamin nie pozwala . reasumując do trzech razy sztuka , próba polemizowania w kwestii regulaminu jednostronna bo kończy się tylko na jednym mailu -:( (- nie ma i nie będzie) bo my jesteśmy górą .szczerze to niewypał i konia z rzędem temu który jest zadowolony i udało mu się przepchnąć jakikolwiek rachunek zgodny z regulaminem .

 4. Dawid pisze:
  Dzień dobry,

  Piszę nie stricte w tym temacie, ale chodzi o promocję CitiBank z voucherem do MALL.
  Co znaczy zapisek:
  „Jeśli wydaną kwotę spłacisz w okresie bezodsetkowym (26 dni od wystawienia wyciągu)”?
  A konkretniej kiedy jest wystawiany wyciąg? Chodzi o to, że jeśli np. 1.03 marca otrzymam kartę z banku, zrobię pierwsze zakupy np. 5 marca, to od 5 marca nalicza się 26 dni, w których mam czas, aby wyrównać rachunek na karcie do 0 zł (czyli zrobić przelew z innego mojego konta, na to z kartą CITIBANKU), a jeśli nie zdążę, to od wydanej kwoty (z zakupu z 5 marca i pozniejszych) zostaną naliczone odsetki.

  Dobrze zrozumiałem czy nie? 🙂

  Pozdrawiam

  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Nie Dawidzie. Pierwszy wyciąg otrzymasz mniej więcej 30 dni po podpisaniu przez bank umowy o kartę. Ja miałam tak, że 22 lipca bank podpisał mi umowę o kartę i 19 sierpnia miałam wystawiony 1wszy wyciąg. I od tego 19 sierpnia miałam 26 dni na spłatę karty. Teraz jest tak, że otrzymuję wyciąg każdego 19 dnia miesiąca (jeżeli 19 wypada w sobotę lib niedzielę to wyciąg otrzymuję wcześniej – w piątek). Musisz zaobserwować kiedy dokładnie otrzymasz pierwszy wyciąg i później łatwiej będzie Ci się wszystko liczyć. 😉 Ewentualnie możesz zadzwonić na infolinię lub wysłać zapytanie do banku żeby powiedzieli Ci kiedy kończy się Twój okres rozliczeniowy. Koniec okresu rozliczeniowego = wystawienie wyciągu. I od wystawienia wyciągu masz 26 dni na spłatę karty. 🙂 Ok?
  • Darek pisze:
   Czy dobrze rozumiem, 19 sierpnia dostajesz wyciąg na którym jest np.-1500zł i masz 26 dni na spłatę, spłacasz go np. 10 września i masz wszystko bez odsetek. Ale czy robiąc zakupy kartą np. 21 sierpnia za 2000zł liczy się to już do nowego okresu rozliczeniowego? Czy od 19 sierpnia mam następne 30 dni do wyciągu i 26 dni na spłatę?
   Dobrze to wszystko rozumiem?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Tak, dokładnie otrzymuję wyciąg 19 dnia każdego miesiąca i mam czas na spłatę przez 26 dni i jak się wyrobię to nie płacę żadnych odsetek. A jeżeli wykonam kolejną transakcję np. 20 dnia miesiąca to zalicza się ona już do kolejnego wyciągu, czyli do 19 dnia miesiąca kiedy znów otrzymam wyciąg + 26 dni od momentu otrzymania wyciągu.

   Zrozumiale to wytłumaczyłam?

 5. Darek pisze:
  Wytłumaczone, pierwsza klasa ? Jednak wolałem się upewnić.

  Pozdrawiam
  Darek

  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Jasne, ja tylko wolę dopytać bo to co dla mnie jest jasne i zrozumiałe nie musi być zrozumiałe dla kogoś innego 🙂
 6. Grzegorz pisze:
  Wlasnie zainstalowalem Sprytnego Billa i zaplacilem z karty kredytowej na swoje konto w innym banku na probe kwote 10 zl.Otrzymalem emaila od Sprytnego Billa,a w nim m.innymi taka informacja:
  Na Twoim koncie bankowym transakcja wyświetla się jako:
  „Zakup przy użyciu karty – Sprytny Bill/ BillBird S.A.”
  Czy to mi rowniez zalicza jako platnosc karta.Jesli tak to wystarczy karta zaplacic wymagana kwote „jako”obrot i wziac nagrode.Prosze o odpowiedz czy to ja dobrze zrozumialem
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Jeżeli to zakup przy użyciu karty to spełnia warunki promocji. 🙂
  • Annie pisze:
   Czy ktoś wie, czy tak się udało zrobić transakcję na 3 tys zł i zaliczono ją?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Ze swojej strony doradzam zrobić 3 transakcje po 1 000 zł ponieważ wtedy prowizja od jednej takiej transakcji wyniesie tylko 0,97 zł pow. 1 000 zł jest wyższa prowizja.
   Z tego co wiem to kilka osób pisało że spełniło warunek właśnie płacąc przez Sprytnego Billa.
  • Beata pisze:
   Grzegorz, czy bank zaliczył taki przelew na własne konto (w inym banku rozmiem?) jako płatność kartą? Z góry dziekuję za odpowiedż!
 7. Marcin pisze:
  A czy w ramach tej aplikacji można zapłacić karta na rachunek bankowy należący do osoby fizycznej?? Jeśli wprowadzę nr rachunku recznie ?Czy aplikacja akceptuje wyłącznie faktury/rachunki ??
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Teoretycznie akceptowane są jakieś faktury/rachunki, ale pamiętam że jeden z naszych czytelników kiedyś zrobił taką „płatność” na konto żony i przeszło wszystko 🙂
 8. Piotr pisze:
  To rachunek za czynsz tez można zapłacić?
  Tylko dane trzeba wpisać ręcznie?
  Tak?
 9. Maciej pisze:
  Jeżeli zapłace rachunek karta przez serwis blue media lub dotpay to też jest zaliczany jako płatnośc karta?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Oczywiście, jeżeli używasz opcji „Zapłać kartą” a nie przelew i jeżeli przy transakcji podajesz numer karty i jej kod ccv/cvc to jak najbardziej to jest płatność kartą. Swego czasu przez blue media płaciłam kartą z Millennium żeby mieć moneyback. 🙂
  • Wojtek pisze:
   Dokładnie, uważaj na opcję wyboru. Ja jestem w trakcie spełniania warunków promocji w ING (100 zł bonus) i wybrałem płatność przez platformę ING. Zrobiłem zwykły przelew a nie płatność kartą i nie zaliczyło mi tego jako płatnośc bezgotówkowa kartą, także pilnuj tego przy płatnościach dla UPC itp 🙂 Pozdrawiam
 10. Grzegorz pisze:
  Chciałem zapłacić za węgiel kupiony w internecie i odpisali mi, że płatność nie spełnia warunków ??
  Czy to prawda ??
 11. Szymek pisze:
  Jak taka wspaniała ta aplikacja, to dlaczego od kilku miesięcy nie odpowiadają na reklamacje. Wielokrotne.
 12. Dominika pisze:
  Wiesz, ja opisuję działanie aplikacji i jakie może mieć ona zastosowanie przy spełnianiu warunków promocji. Nie umiem powiedzieć jak długo trwa proces reklamacyjny ponieważ nigdy nie musiałam na ww. aplikację składać reklamacji.
 13. K pisze:
  Wiem, że to troche nie w temacie ale … Mam przejrzystą karte pkobp z zastrzezemim ze aby byla bezplatna musze wykonac przelewy na 7200 rocznie – czy sprytny bill pomoze mi dokonac tego bez zapłaty zlodizjeskiej prowizji od przelewow z karty kota kosztuje 2 % minimum 15 zł ?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   To zależy, poproszę o doprecyzowanie – czy masz wykonać płatności kartą na 7 200 zł czy przelewy z karty na 7 200 zł. Jeżeli mają to być płatności kartą to sprytnybill Ci to ułatwi, a jak przelewy z karty nie unikniesz prowizji. Ważna kwestia czy „płatności kartą” czy „przelewy z karty”. 🙂
 14. K pisze:
  *kredytowej karty oczywiscie 😉
 15. edek264 pisze:
  kod platnosci poprzez Sbilla to 4900 niestety niektore banki w ramach cashback wylaczaja ten kod z promocji np TMUB
 16. edek264 pisze:
  dokladnie mcc 4900
 17. edek264 pisze:
  bgz bnp paribas tez wylaczyl kod 4900 z cashbacku
 18. Przemek pisze:
  A jak jest z Citi Bankiem? Da radę zrobić płatność kartą przez aplikację Szybki Bill na własne konto (osoba fizyczna), aby spełnić warunki płatność kartą? Powiedzmy, że płacę szybkim billem kwotę 1000zł na własne konto w innym banku z czego płacę prowizję 0,97zł i mam już płatność kartą na kwotę 1000zł? Czy muszę zrobić płatność szybkim billem ale na konta firmowe? Czy ktoś się orientuje jak to dokładnie wygląda? Dziękuję za informacje.
 19. edek264 pisze:
  na 99 % city tez wylaczyl transakcje dokonywne przez sbila, tu akurat „przekazy pieniezne” ktore sa wlasnie wylaczone z promocji
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Dzięki, że informujesz – sprawdzimy to 🙂
  • Przemek pisze:
   W tym tygodniu powinienem otrzymać kartę Simpliciti to mogę w sumie sprawdzić czy da radę wykonać taki myk. Jeśli nie da rady to będę musiał kupić coś za 1000zł i zwrócić ze zwrotem w gotówce lub na inną kartę tak aby transakcja poszła jako płatność bez zwrotu 🙂
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Oooo jak przetestujesz to daj nam znać czy przeszło 🙂
  • zdzisek pisze:
   Dominiko, a Ty używasz SB czy udajesz? w jakich bankach Ci zalicza te transakcje do obrotu w jakiejś promocji?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Tak, płacę rachunki różne w BGŻ BNP Paribas i jest mi to naliczane jako płatność kartą bezgotówkowa i normalnie łapie się to na moneyback. Generalnie będzie tak, że wszędzie gdzie zaliczana jest płatność kartą również w internecie to takie płatności przez SprytnegoBilla będą akceptowane zauważyłam. 🙂
  • zdzisek pisze:
   dzięki za info odnośnie BGŻ. niestety, nie mam tam niczego w sensownej promo, chyba że mambonus xD
   pytałem dlatego, że już w kilku bankach natknąłem się na wyłączenie SB z promo (kodem MCC).
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Czasami trzeba sprawdzać właśnie czy jakieś punkty w danej promocji nie są wykluczone, ale ja na chwilę obecną takich problemów/ograniczeń nie miałam.
 20. edek264 pisze:
  wydac 1000zł karta w ciagu miesiaca to chyba nie jest problem ….
 21. justyna pisze:
  Czy czynsz za mieszkanie na konto osoby fizycznej tez?
 22. edek264 pisze:
  jedyny mankament sprytnego bila to to ze ksiegowanie trwa dluzej niz 24 h
 23. Alvaro pisze:
  Czyli ten czynsz za mieszkanie liczy się do promocji płatności kartą Simpliciti? Mam rozumieć, że jak wyślę sobie sprytnym bilem 1000zł na konto w innym banku (osoba fizyczna) to też płatność zostanie zaliczona do płatności promocyjnej? W takim wypadku to najlepszy sposób na szybkie obrócenie pieniędzmi, aby spełnić warunki promocji. Po co pałować się z jakimiś płatnościami w sklepach, skoro można jedną transakcją załatwić temat?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Tak, ja wiem że to szybki sposób 🙂 Tylko nie mogę potwierdzić w 100% że płatność na czyjeś inne konto będzie zakwalifikowana. Opłacenie rachunku np. za prąd przejść już powinno bo opłacasz tu konkretną fakturę. 🙂
  • Kuba pisze:
   I czy te transakcje na czyjeś konto w innym banku przeszły ?
 24. edek264 pisze:
  sugeruje dobrze poczytac regulamim city, oni dobrze wiedza ze rachunki to dobry pomysl na obrot kartą
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Tak, ja wiem że oni to wiedzą. Zmiany o których mówisz musiały wejść od niedawna ponieważ wcześniej klienci korzystali ze sprytnego Billa, opłacali rachunki i wszystko liczyło się do promocji. Tak jak wspominałam będę to sprawdzać 🙂
 25. edek264 pisze:
  albo inaczej kod MCC 4900 czy jest zastrzezony w regulaminie city bo raczej tak jest
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Ten kod to 4900, czyli płatności rachunków, Citibank w regulaminie nie wyklucza tego kodu. Istnieje zapis, że nie można robić przelewów z karty w ramach opłaty rachunków, a SprytnyBill pomaga w płaceniu kartą, a nie robienia z niej przelewów.
 26. Kasia pisze:
  A ja mam pytanie o weryfikację karty w sprytnym Billu . Zainstalowałem aplikację, wprowadziłam kartę. Wyświetliła mi się info (taka sama jak na filmiku instruktażowym), że ta rejestracja pozwoli mi tylko na jedną płatność, a jak płacić bez ograniczeń dowiem się z maila. Maila na temat karty nie dostałam (choć inne maile ze sprytnego Billa doszły, więc podany adres został przeze mnie podany prawidłowo). Po wykonaniu jednej płatności aplikacja blokuje dalsze, bo „karta jest nie zweryfikowana”. Dalej następuje info żebym weszła w listę kart i ją zweryfikowała. Jaka lista kart? Gdzie? Bo nic takiego nie znalazłam w apce, ani nie dysponuje obiecany mailem. Jak przebiegło to Ciebie? Będę wdzięczna za info. Pozdrawiam
 27. edek264 pisze:
  skontaktuj sie z BOK sprytny bill, ja tez mialem podobne problemy ale z ich pomoca dalem rade zrobili mi weryfikacje online
 28. Adam pisze:
  Mam pytanko o akie hipotetyczne sytuacje.
  1. Posiadam dwie karty kredytowe załóżmy każda po 2000 limitu. Z jednej wybieram całe 2000, czy mogę przy pomocy sprytnego billa lub innego narzędzia (oprócz drogich przelewów z karty) spłacić jedną kartę drugą? I tak w kółko?
  2. Czytałem kiedyś o sposobie spłaty długu w obrębie jednej karty tzn. mamy przyznany limit 4000 zł na karcie, wykorzystujemy 2000, a potem w żabce lub używając innego narzędzia spłacamy te 2000 pozostałym limitem czyli 2000. Czy nadal takie narzędzia sprawnie działają?
  Pozdrawiam
 29. semprini pisze:
  Dominika, w sprawie kwalifikowania opłacania rachunków kartą do money backu 5% w citi banku, pisałaś, że to „weryfikujecie”, „sprawdzacie”… i jakies konkluzja na ten temat? Chciałbym jakieś potwierdzenie czy mam opłacić te rachunki sprytnym bilem żeby mieć wykonane 1000 zł transakcji kartą czy jednak darować to sobie…
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Tak, płatności wykonane za pośrednictwem SprytnegoBilla będą zaliczone do moneyback’u. 🙂
  • semprini pisze:
   Dziękuję za informację. W takim razie instaluję aplikację na dwóch smartfonach i w grudniu biorę się za płatności rachunków 2 x po 1000 zł.
   Ps. Rachunek (np, czynsz w spółdzielni mieszkaniowej) mogę zapłacić także komuś z rodziny ? Nie muszą być rachunki na moje dane ?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Nie muszą być na Twoje dane 🙂
 30. Irek pisze:
  Odnośnie komentarza: „na 99 % city tez wylaczyl transakcje dokonywne przez sbila”
  Czyli ostatecznie potwierdzona jest informacja że płatności za pośrednictwem SprytnegoBila są uwzględniane w promocji Citi na voucher?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Irku a regulamin promocji ma zapis o takim wykluczeniu? O której promocji Citibanku mówimy?
  • Irek pisze:
   Ja takiego wykluczenia w regulaminie nie znalazłem, ale pojawiają się takie komentarze. Chodzi oczywiście o promocję Citi na voucher np. na morele.pl
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Regulamin promocji nie wyklucza takich płatności. Za pomocą SB robi się normalne płatności bezgotówkowe – jakich wymaga regulamin promocji.
 31. edek264 pisze:
  wszytsko fajnie ładnie ale czekać 2 dni robocze na zaksiegowanie platnosci to sporo za duzo w dzisiejszych czasach …..np w sytuacji kiedy placimy rachunki w ostatni dzien na zaplate
 32. Adrian pisze:
  Piszecie, że prowizja to 97 groszy za rachunek. Ale czy to przypadkiem nie dotyczy tylko kart Mastercard? Bo chyba nie wiedzieć czemu za płacenie VIsą chcą 2,3%
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   A to muszę to zweryfikować ponieważ nie było mowy o rodzajach kart. Z tego co wiedzę, że to jest prowizja 3% za płatności powyżej 1 000 zł.
 33. Rsdek pisze:
  Czy ktoś próbował zrobić przelew na swoje konto ror w innym banku z karty kredytowej Citi handlowy i tym samym ominąć prowizję za transakcje gotówkową? Bo z tego co zrozumiałem ta aplikacja na to pozwala a prowizja będzie mniej niż 1 PLN za przelew poniżej 1000.
  • Moniaki.pl pisze:
   Ja chciałam tak zrobić, ale wyskakiwał mi jakiś błąd i nie mogłam „zapłacić” sama sobie kartą za coś tam na inne konto 🙂
 34. Roman pisze:
  Właśnie przystąpiłem do promocji BGŻ Paribas . W związku z tym chciałem wykorzystać Billa do opłacenia rachunków itd. Niestety po wprowadzeniu i zatwierdzeniu wszystkich danych apka wyświetla zamiast strony do wprowadzenia kodu PIN jedynie całą białą stronę. Brak jest możliwości wykonania jakiegokolwiek przelewu. Myślę ,że telefon raczej nie jest temu winien ( samsung s7 egde) .
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   A kiedy rejestrowałeś się w SB? Ja miałam tak, że musiałam poczekać na zatwierdzenie rejestracji i jak wprowadzałam fakturę to również musiałam poczekać na weryfikację i dopiero po tym przechodziło wszystko.
 35. edek264 pisze:
  jesli korzystasz z cashbacku w BGŻ 2% to oni maja wyłaczone kody MCC 4900 płacenie rachunków,
 36. A pisze:
  Wiadomo może czy wpłata pieniędzy na poczcie za pomocą karty debetowej na swoje konto bankowe spełni warunek moneback w Millenium?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Raczej nie, z tego co wiem to brane są pod uwagę płatności w punktach handlowo-usługowych, za konkretne towary/usługi.
 37. Mirek pisze:
  Nie „na smartphony” a „na smartfony”. Analogicznie, chyba nie mówisz, że dzwonisz telephonem? 😉
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Pisać mogę zgodnie z pisownią, a wymawiać jak mi wygodnie 🙂
 38. Przemysław pisze:
  Dzień dobry. Zgodnie z informacją Sprytnego B wiadomość jaka powinna być przy transakcji to:„Zakup przy użyciu karty – Sprytny Bill/ BillBird S.A.” u mnie natomiast jest tylko: „Opis transakcji SPRYTNYBILL BILLBIRD S KRAKOW PL” Jak to rozumieć, czy taka transakcja będzie zaliczona przez bank do zakupowych, a jeśli nie to dlaczego Sprytny B oszukuje?
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Powinna być zaliczona bez problemu. Być może po aktualizacji aplikacji zmieniły się opisy.
 39. Andrzej pisze:
  Można płacić blikem w SB?
 40. edek264 pisze:
  Możecie polecić jakąś inna apkę podobną do sprytnego billa??? Od paru dni nie mogę się w ogóle z nimi skontaktować a mam problem techniczny i totalna olewka z ich strony, żadnego odzewu, ten ich cały BOK to jakieś nie porozumienie….

Napisz komentarz