Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Internetowa lokata Facto, czyli 8%, bez zakładania konta osobistego!

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Bank Factonowy klientLokata
Magda Kopiczko

Ostatnio mam wrażenie, że wszystkie banki i instytucje finansowe poszalały i prześcigają się w proponowaniu lepszego oprocentowania. Z jednej strony nic dziwnego, w końcu przy takim poziomie inflacji i tak tracimy, tylko że mniej. Z drugiej strony, nie ma chyba dnia, by jakiś bank nie zmienił czegoś w ofercie.

W poszukiwaniu najlepszego oprocentowania na rynku wytropiliśmy lokatę internetową w banku Facto. A nawet nie lokatę, tylko lokaty. Możesz otrzymać 8% na 3 lub 6 miesięcy bez limitu wpłat.

Bank Facto – skąd pochodzi?

Przyzwyczailiśmy się (a przynajmniej ja), że większość nowości, start-upów itp. zlokalizowana jest za naszą wschodnią granicą, przeważnie Litwa (na przykład Revolut, ZEN) lub Estonia (Inbank). Natomiast bank Facto wywodzi się z dużo cieplejszych rejonów, mianowicie z Włoch. Facto ma swoją siedzibę główną w pięknym Mediolanie.

W Polsce działa na zasadzie licencji bankowej, udzielonej mu przez odpowiednik naszego polskiego NBP, czyli Bank of Italy. Nasz stary, polski KNF udzielił mu notyfikacji – i tak oto jest na polskim rynku. Depozyty w banku Facto do wysokości 100 000 euro są chronione przez odpowiednik naszego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, czyli Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi.

Oferta lokat w banku Facto

Na wstępie chciałabym podkreślić dwie istotne rzeczy.

Po pierwsze — w tak niepewnych czasach uważam, że zakładanie lokat na terminy dłuższe niż 3, no może max. 6 miesięcy mija się z celem.

Po drugie — w lokatach banku Facto nie ma limitu wpłat. Ja jednak zawsze, wszędzie i każdemu mówię: nie wkładaj do jednego banku więcej, niż fundusz gwarancyjny Ci wypłaci w razie upadku banku. Czyli równowartość 100 000 euro. Słuchajcie, tak całkiem szczerze, pracowałam w bankach i przeżyłam w jednym wypłatę z BFG dla klientów upadłego SKOK-u (i widziałam na własne oczy, że niektórzy odzyskali tylko równowartość tych 100 000 euro, a reszta przepadła) a w drugim przejęcie upadłego banku lokalnego. Więc to wcale nie jest tak rzadkie, jak się Wam wydaje.

Tyle jako wstęp – przechodzimy do konkretów.

6% – tyle uzyskasz na miesiąc.

8% – tyle dostaniesz na lokacie na 3 lub 6 miesięcy.

7,5% – lokaty na 9 lub 12 miesięcy.

6,5% – na 18 lub 24 miesięcy.

Parametry lokat Facto:

 • minimalna kwota 5000 zł
 • maksymalna kwota: brak. Pamiętaj o tym, że środki są chronione do równowartości 100 000 euro.
 • możesz założyć dowolną ilość lokat.
 • kapitalizacja odsetek: na koniec trwania lokaty.

Jak założyć internetową lokatę Facto?

Do zakładania lokat Facto potrzebny będzie darmowy rachunek depozytowy. Nic nie kosztuje, tak samo jak przelewy z tego rachunku. Do tego konta nie ma karty. Środki wpłacasz najpierw na konto depozytowe, a później zakładasz lokaty. Na to konto będą przeksięgowywane środki po zakończeniu trwania lokaty. Rachunek depozytowy również jest oprocentowany, ale tylko na 0,5%.

 1. Składasz wniosek o rachunek depozytowy w banku Facto
 2. Już we wniosku będziesz musiał podać numer konta w innym banku, z którego wykonasz przelew weryfikacyjny. Musi to być tylko Twój rachunek w polskim banku (bez współwłaścicieli) i pamiętaj, że dane w banku i podane we wniosku o konto depozytowe w Facto muszą być takie same. Inaczej weryfikacja się nie powiedzie. Najlepiej sprawdź to wcześniej w swojej bankowości. To konto będzie powiązane z Twoim rachunkiem depozytowym w Facto, co oznacza, że tylko z tego konta będziesz mógł robić przelewy do Facto i odwrotnie, z Facto na to konto. Na szczęście numer powiązanego konta możesz później zmienić w bankowości Facto.
 3. Po wypełnieniu wniosku otrzymasz na maila numer konta, na który masz wykonać przelew weryfikacyjny.
 4. Po udanej weryfikacji pozostaje Ci już tylko zalogować się do bankowości Facto, zasilić konto depozytowe i założyć lokaty.

Gwarancja uczciwości! Możesz sam sprawdzić dokumenty dotyczące tej promocji:

Nowość: Otrzymuj powiadomienia o najnowszych promocjach!

Subskrybuj nasz kanał nadawczy na Messengerze i upoluj bon RTV Euro AGD 100 zł!

Subskrybuj kanał

komentarzy 10

 1. Jarek pisze:
  A wiadomo może do kiedy będzie to 8%? Czy jak wpłacę po weekendzie to może być mniejsze oprocentowanie?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Niestety nie wiadomo. Nigdy nas nie informują o takich zmianach z wyprzedzeniem, zawsze po fakcie.
 2. Jarek pisze:
  Dlaczego zakończona? Jak na stronie dalej jest 8%
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Dostaliśmy taką informację z sieci, że limit został wyczerpany i link nie działa.
 3. Jarek pisze:
  e tam wszystko działa , dzisiaj założyłem lokatę.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   No my dostaliśmy taką informację i link nie działał, dlatego wyłączyłam promocję.
 4. Jarek pisze:
  Niepotrzebny jest żaden link. Po prostu wystarczy wejść na stronę Facto i tam założyć rachunek depozytowy i potem lokatę na 8%.
  • Anett pisze:
   Czy na dzień dzisiejszy jest nadal 8% bo ja widze na stronie ich 6,25% bodajże niektórzy pisali że info z lokatami wyskakuje w momencie chęci wykonania przelewu conajmniej 50tys z facto na inne konto swoje
 5. Anett pisze:
  Czy na dzień dzisiejszy jest nadal 8% bo ja widze na stronie ich 6,25% bodajże niektórzy pisali że info z lokatami wyskakuje w momencie chęci wykonania przelewu conajmniej 50tys z facto na inne konto swoje
 6. Anett pisze:
  Czy na dzień dzisiejszy jest nadal 8% bo ja widze na stronie ich 6,25% bodajże niektórzy pisali że info z lokatami wyskakuje w momencie chęci wykonania przelewu conajmniej 50tys z facto na inne konto swoje

Napisz komentarz