Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Do 5,5% na lokacie w internetowym banku Inbank: on-line, bez zakładania konta!

Aktualne Inbanknowy klient obecny klientLokata
Magda Kopiczko

Inbank jest ciekawą alternatywą dla każdego, kto szuka miejsca dla swoich oszczędności. Dlaczego?

Ponieważ jest to bank całkowicie internetowy i oferuje różne lokaty. Na nowych klientów czeka Lokata na Start z oprocentowaniem 5,45% na 3 miesiące. Osoby, które już korzystały z usług Inbanku mogą założyć lokatę z oprocentowaniem 5,5% na okres 6 lub 12 miesięcy (są dostępne także inne okresy).

Oferta Inbanku jest bardzo interesująca z kilku względów:

 • Lokaty zakładasz całkowicie on-line;
 • Nie musisz zakładać żadnego dodatkowego konta — masz samą lokatę.
 • Środki są pod ochroną funduszu gwarancyjnego — do równowartości 100 000 euro.

Inbank lokata — warunki

Lokaty w Inbanku założysz w pełni zdalnie przez internet, bez wychodzenia z domu. Nie musisz zakładać żadnego ROR-u do obsługi lokaty, który mógłby generować koszty. Po prostu zakładasz lokatę, robisz na nią przelew, a na koniec pieniądze wracają na Twoje konto.

Lokata Inbank dla nowych klientów, czyli Lokata na start

Lokatę na start w Inbank mogą założyć osoby, które nigdy wcześniej nie miały żadnych lokat w tym banku. Czyli jesteś nowym klientem. Oto parametry lokaty dla nowych klientów:

 • 5,45% w skali roku
 • na 3 miesiące
 • minimalna kwota 1000 zł, maksymalna 50 000 zł
 • jeden klient może założyć tylko jedną Lokatę na start w Inbanku
 • jeśli założysz więcej niż jedną lokatę, to kolejne będą oprocentowane na standardowych warunkach.

Lokata Inbank na standardowych warunkach

Oferta standardowa lokat w Inbanku jest dla każdego, zarówno dla starych, jak i nowych klientów:

 • minimalna wartość jednej lokaty: 1 000 zł
 • maksymalna wartość jednej lokaty: 50 000 zł
 • maksymalna łączna wartość lokat od pojedynczego klienta: 1 000 000 zł
 • oprocentowanie stałe w skali roku
 • kapitalizacja odsetek: na koniec lokaty
 • zerwanie lokaty przed czasem wiąże się z utratą odsetek
 • lokaty prowadzone tylko w PLN
 • są dostępne zarówno lokaty odnawialne jak też nieodnawialne. Sam wybierasz podczas zakładania lokaty
 • takie same warunki dla nowych i starych środków.

Warto tutaj wspomnieć o tym, że jeśli zdecydujesz się na lokatę odnawialną, to lokata odnowi się na aktualnych warunkach rynkowych + dostaniesz ekstra 0,1% do aktualnie obowiązującego oprocentowania.

A tak wygląda aktualne oprocentowanie standardowych lokat w Inbanku:

Czym jest Inbank

Inbank ma już 10 lat, więc jak na fintech jest to już wiek średni. Wywodzi się z Estonii i działa na polskim rynku od stosunkowo niedawna, bo od 2017 roku. Nie jest to typowy bank, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni: skupia się na oferowaniu lokat i pożyczek oraz udzielaniu sprzedaży ratalnej w pełni online. W jego ofercie nie znajdziesz standardowego rachunku osobistego. Inbank oprócz Estonii i Polski z powodzeniem działa również na Łotwie, Litwie, w Niemczech, Francji, Holandii oraz Austrii. Zysk całej spółki za 2019 roku wyniósł 10 mln euro.

Czy Inbank jest bezpieczny?

Głównym pytaniem, przy tego rodzaju nowościach na rynku, jest pytanie o bezpieczeństwo środków. I słusznie. Nie po to odkładamy nasze ciężko zarobione pieniądze, by w kilka minut je stracić.

Inbank działa na zasadzie jednolitej licencji bankowej i został dopuszczony przez polską Komisję Nadzoru Finansowego do prowadzenia działalności w naszym kraju w styczniu 2017 roku.

Tak jak w polskich bankach, depozyty do równowartości 100 000 euro są gwarantowane przez estoński odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Tłumacząc po ludzku: w razie bankructwa banku gwarant odda nam nasze pieniądze do równowartości 100 000 euro. Obawa o przekroczenie limitu w tym przypadku ma jednak niezbyt duże znaczenie, ponieważ jeden klient w Inbanku może mieć zdeponowane maksymalnie 400 000 zł.

Na pewno się zastanawiasz co w przypadku ewentualnej niewypłacalności — to logiczne. Pojawia się pytanie, czy trzeba byłoby ewentualnie udać się do Estonii by odzyskać środki z funduszu gwarancyjnego.

Zadałam takie pytanie bezpośrednio w estońskim funduszu. Odpowiedź wygląda następująco, że nie trzeba w razie „W” udawać się na nieplanowane wakacje, tylko wszystko zostanie załatwione na terenie naszego kraju.

Jak założyć lokatę w Inbank?

Wszystko jest tak proste, że prościej się już chyba nie da. Popatrz:

 1. Kliknij tutaj, by założyć standardową lokatę lub tutaj, by otworzyć Lokatę na start. Zakładasz profil w Inbanku. Jesteś proszony o standardowe dane osobiste i kontaktowe. Następnie otrzymujesz maila z linkiem do aktywacji konta. Ustalasz hasło dostępu do profilu, a umowę o bankowość podpisujesz sms-em. Robisz przelew weryfikujący.
 2. Logujesz się na konto i wybierasz parametry lokaty (czyli jaka kwota, na jaki czas, czy ma się odnowić, czy nie).
 3. Podpisujesz umowę lokaty i ją od razu zasilasz przelewem realizowanym przez Blue Media z konta w swoim banku.

GOTOWE!

Od tego momentu Twoje środki procentują na lokacie. Nie musisz się martwić o to, co zrobić z kontem osobistym, bo po prostu nie masz — pieniądze wędrują od razu na lokatę.

Omówimy sobie jeszcze dwa istotne elementy o których należy wspomnieć.

Co po zakończeniu lokaty w Inbanku?

Jeśli lokata jest nieodnawialna, to po jej zakończeniu pieniądze automatycznie wpłyną na Twój rachunek w banku — ten sam, z którego robiłeś przelew zasilający lokatę. Jeżeli zmieniłeś w międzyczasie rachunek bankowy skontaktuj się z Inbankiem telefonicznie i zaktualizuj numer rachunku.

Jak zerwać lokatę w Inbank?

Aby zerwać lokatę, napisz do banku maila — koniecznie z tego samego adresu, który podałeś podczas zakładania profilu w Inbanku.

Podsumowanie

Inbank jest dobrą alternatywą dla tradycyjnych banków. Nie musisz zakładać żadnego konta, martwić się o zapewnianie wpływów czy płatności kartą. Po prostu zakładasz lokatę i to wszystko 🙂

Gwarancja uczciwości! Możesz sam sprawdzić dokumenty dotyczące tej promocji:

komentarze 24

 1. TOMASZ pisze:
  W zeszłym roku w styczniu założyłem w Inbanku dwie lokaty na okres 12 miesięcy. W tym roku lokaty się ładnie skapitalizowały. Nie było żadnych problemów. Moim zdaniem nie ma się co obawiać. Ważne aby nie trzymać tam wszystkich oszczędności.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tomasz, dziękujemy za opinię 🙂 I oczywiście masz rację, zawsze warto rozłożyć oszczędności w różnych bankach i przede wszystkim nie przekraczać limitu 100 000 euro w jednym banku.
 2. Jarek pisze:
  Mam wątpliwości czy nie jest to za duże ryzyko trzymać tam pieniądze, w związku z wojną mówi się że Rosja może zaatakować kraje bałtyckie. Wtedy bank może upaść, co o tym sądzicie?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Jarku, trudno na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. W tym momencie, z tego co czytałam, system bankowy na Ukrainie nadal działa. Skoro działa na Ukrainie, pomimo że trwa wojna, to uważam, że w razie „W” w krajach bałtyckich również będzie podobnie. Przy takim ewentualnym scenariuszu moim zdaniem zdąży się wycofać środki, po prostu zrywając lokatę. Szczególnie że nie chcesz wypłacać gotówki, ale tylko przeksięgować środki na inne konto. Spekuluje się również o ataku Rosji na Polskę, ale to nie znaczy, że Polacy masowo przenoszą się do zagranicznych banków. Aczkolwiek zawsze warto mieć na uwadze wszystkie ryzyka i odpowiednio nimi zarządzać. Trzymać środki na kontach w różnych bankach, w tej sytuacji pod pojęciem różne można swobodnie rozważać różne kraje, także te na zachód od nas, chociażby Vivid. Jeśli ma się wolne oszczędności można pomyśleć o ulokowaniu części z nich w kryptowalutach lub chociażby tradycyjnych walutach typu euro czy dolar, jako zabezpieczenie na czarną godzinę.
   Tak subiektywnie podsumowując: myślę, że sektor bankowy jest trudno rozwalić. Jednak banki to przede wszystkim instytucje prywatne, nie państwowe, obracające niewyobrażalnymi pieniędzmi. I będą robić wszystko, by nie stracić 😉
 3. Jarek pisze:
  ok dziękuję za wyczerpującą odpowiedź:-)
 4. Janusz pisze:
  Najlepsza oferta na rynku? A indeksowane konto oszczędnościowe w Toyota Bank? Od 1 kwietnia stawka WIBOR 3M będzie co najmniej 4,60zł , więc i takie będzie oprocentowanie do 100 000zł oszczędności. Obecnie jest 2,51
  • Jan pisze:
   Indeksowane konto oszczędnościowe w Toyota Bank – oprocentowanie 4,74% od 1 kwietnia 2022 !!!!
   i to na okres bezterminowo bez zakładania dodatkowo konta ROR i innych warunków…
 5. Sławomir pisze:
  już nie 6,0% ale 5,5%…
 6. Roman pisze:
  Ostrzeżenie. A mnie się dzisiaj tj. 22.08.2022 r. zakończyła lokata i środków nie zwrócili.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   A nie masz lokaty automatycznie odnawialnej?
  • Roman pisze:
   Retoryczne pytanie. Dzieckiem nie jestem.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Wcale nie retoryczne, tylko rozsądne. Pracowałam w bankach i wiem jak to wygląda, jak klient upiera się przy swoim, chociaż racji nie ma. A może po prostu przelew został wysłany po popołudniu i nie zdążył zostać zaksięgowany. Dzisiaj też nie przyszedł? Czy to też pytanie retoryczne?
 7. Roman pisze:
  A czy i ja również mogę opłacić lokatę w tym banku następnego dnia po jej rozpoczęciu. To też pytanie rozsądne.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Oczywiście. Od momentu założenia lokaty masz 5 dni, a nie 1, na jej opłacenie.
  • Michał pisze:
   Ja w sprawie zasilanie lokaty. 19.0723r.złożyłem wniosek o lokatę STANDARD 3m 8%.Przez Blou media dokonałem przelewu odpowiedniej kwoty. Dane do przelewu zostały wygenerowane przez In bank.Dzisiaj-24.07. po telefonicznej konsultacji polecono mi przesłać potwierdzenie przelewu.Przekazałem ten dokument. Rano dzisiaj, miałem status-oczekujący na zasilenie-a o godzinie 15stej skasowano lokatę, a teraz mogę już tylko założyć na innych, niekorzystnych warunkach. Jestem zawiedziony.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Spróbuj złożyć reklamację, że to nie z Twojej winy nie mogłeś zasilić wcześniej lokaty.
 8. Krzysztof pisze:
  Czytając komentarze nasuwa się pytanie czy Roman otrzymał zwrot środków?
  Raczej to pytanie do Romana.
  • Paweł pisze:
   Pewnie już otrzymał tylko rozsądnie jest „nie odpowiadać”. Bo jakby nie otrzymał to jaka wojna by była :).
 9. Łukasz pisze:
  Kiedy otrzymam zwrot tej „1 zł” za przelew weryfikacyjny?
 10. Łukasz pisze:
  Kiedy otrzymam zwrot tej „1 zł” za przelew weryfikacyjny?
 11. Paweł pisze:
  Nieaktualne. Lokata dla nowych klientów to 7,25%.

Napisz komentarz