PROMOCJA ZAKOŃCZONA

Konto Prestige w Eurobanku dla klientów ceniących sobie korzystne warunki + 5% zwrotu za płatności w programie “Rodzina i Przyjaciele”

Kilka dni temu “skacząc” po kanałach telewizyjnych wpadłam przypadkowo na reklamę Eurobanku, która bardzo mocno zachwalała jeden z produktów tego Banku – Konto Prestige. Zdaniem Banku idealne dla klientów najbardziej wymagających i ceniących sobie czas oraz wygodę – bardzo ciekawe!

Dodatkowo Bank chwali się, że gwarantuje klientom darmowe przelewy oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie oraz atrakcyjne warunki zniesienia opłat za prowadzenie konta i kartę – coraz lepiej. Ale prawdziwym hitem ma być wysoki (w porównaniu z ofertami innych banków) moneyback – 5% zwrotu za niektóre płatności kartą.

Czy zatem Konto Prestige oferowane przez Eurobank faktycznie spełni oczekiwania wymagającego klienta, a nie zapominajmy, że każdy klient Banku na swój sposób jest wymagający i potrzebuje oferty w pełni dostosowanej do swoich oczekiwań? To sprawdzimy w dzisiejszym artykule.

Prestiżowe Konto na miarę oczekiwań każdego klienta?

Od ponad dwóch lat zbieram Wasze opinie na temat kont bankowych, na tej podstawie udało mi się stworzyć obraz idealnego konta, które spełniłoby oczekiwania każdego, nawet najbardziej wybrednego klienta. Omówię cechy takiego konta i sprawdzimy, jak wpisuje się w nie oferta Eurobanku, czyli wspomniane już Konto Prestige.

#1 KONTO DARMOWE

Dla każdego ważne jest to, aby konto było darmowe, może być bezwarunkowo – opcja najbardziej pożądana, ale coraz częściej jesteśmy w stanie spełnić prosty warunek umożliwiający zwolnienie z opłat za konto w zamian za “coś extra” od banku, a jeżeli ten warunek nic nas nie kosztuje to tym bardziej nam się to podoba – taką możliwość daje klientom Eurobank.

W przypadku Konta Prestige oczywiście darmowe będzie otwarcie konta, klient będzie również zwolniony z opłaty za prowadzenie konta, ale jeżeli spełni jeden z 3 warunków (zdecydowanie polecam trzeci – to jest to coś “extra” od Banku):

 • 0 zł za prowadzenie konta – pod warunkiem zapewnienia w danym miesiącu wpływów na konto w kwocie łącznej min. 4 000 zł (co ważne wpływy nie muszą pochodzić od pracodawcy, mogą to być dowolne wpływy np. świadczeń bądź z innych tytułów)

lub

 • 0 zł za prowadzenie konta – jeżeli średnie miesięczne saldo na koncie wyniesie min. 50 000 zł

lub

 • 0 zł za prowadzenie konta – pod warunkiem przystąpienia do programu “Rodzina i Przyjaciele” podczas zakładania konta – osoba, która uczestniczy w tym programie jest BEZTERMINOWO zwolniona z opłaty za konto, dodatkowo może polecić program znajomym (max. 4 osoby) i one również będą zwolnione z opłaty za konto bez dodatkowych warunków!

Jeżeli nie spełnimy żadnego z warunków to za prowadzenie konta Bank niestety naliczy opłatę 21 zł/m-c. Najlepszą opcją będzie tu przystąpienie do programu “Rodzina i Przyjaciele” – zrobimy to raz i już jesteśmy zwolnieni z opłat za konto. Przystąpienie do programu nic nie kosztuje, a finalnie to Bank jeszcze Ci zapłaci 5% zwrotu za niektóre płatności.

Nie będziemy musieli zapewniać wysokich stałych wpływów – to duży plus – dzięki temu konto będzie idealne dla tych co mają wysokie wpływy i dla tych, którzy mają mniejsze, a również chcą mieć dobre konto, prowadzone na atrakcyjnych warunkach.

#2 KARTA BEZ OPŁAT

Karta to dla wielu z nas główne narzędzie płatnicze – szybko i wygodnie płacisz za co chcesz i gdzie chcesz. Eurobank daje klientowi możliwość bezpłatnego wydania jednej z kilku dostępnych kart – Visa Electron, MasterCard Debit Prestige, MasterCard Debit oraz Płatności mobilne Visa

Niezależnie od tego, którą wybierzemy miesięczne utrzymanie karty jest płatne, ale…jestem przekonana, że warunek zwolnienia z opłaty za kartę będzie mógł spełnić bez problemu każdy kto aktywnie korzysta z plastiku podczas robienia codziennych zakupów.

Tym bardziej, że kartą w Eurobanku warto płacić ponieważ przypominam o moneyback’u – 5% w programie “Rodzina i Przyjaciele” (dokładnie jeszcze to omówię w dalszej części) dzięki któremu klient może zyskać nawet 720 zł w rok!

 • 0 zł za utrzymanie karty – pod warunkiem, że klient w danym miesiącu wykona płatności kartą na kwotę łączną min. 500 zł – jeżeli nie to Bank pobiera opłatę w kwocie 4,90 zł
 • 0 zł za płatności Visa mobile – brak opłat przez pierwsze 12 m-cy a później 2,90 zł/m-c

Karta w Eurobanku jest w pełni funkcjonalna i umożliwia płatności zbliżeniowe, internetowe oraz bezpłatny cashback, czyli wypłatę gotówki podczas robienia zakupów. Osobiście polecam założenie karty MasterCard Debit lub MasterCard Debit Prestige – będzie korzystniejsza do korzystania z wypłat z bankomatów za granicą.

#3 WYPŁATY Z BANKOMATÓW

Zdarza się jednak, że oprócz płacenia kartą będziemy mieć potrzebę wypłacenia pieniędzy z bankomatu i warto, aby tu Bank miał dobrą propozycję dla klientów i wydaje się, że w przypadku Eurobanku tak właśnie jest.

 • 0 zł za wypłaty z bankomatów w kraju – bezwarunkowo bankomaty Eurobanku, a w przypadku bankomatów obcych to będą one również darmowe, ale pod warunkiem, że będziemy wypłacać kwoty powyżej 100 zł, jeżeli ktoś będzie wypłacał mniej to za każdą wypłatę zapłaci 1,90 zł
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów za granicą – BEZWARUNKOWO przy użyciu karty MasterCard Debit Prestige i karty MasterCard Debit, w przypadku Visa Electron i Płatności mobilnej doliczone będzie przewalutowanie 1%

Darmowe bankomaty własne – każdy Bank daje to klientom więc tu nie ma co się zachwycać. Minus to jednak to, że wypłaty z bankomatów obcych będą płatne jeżeli będziemy wypłacać mniej niż 100 zł. Z drugiej jednak strony jak już idziemy do bankomatu to możemy wypłacić zamiast 50 zł już to 100 zł – mała różnica a prowizji nie będzie. Albo…można wypłacać gotówkę za pomocą darmowego cashback’u.

Tu Bank znów daje coś w zamian – zwróćmy uwagę, że posiadając kartę MasterCard Debit lub MasterCard Debit Prestige jesteśmy całkowicie zwolnieni z opłat za wypłaty z bankomatów na całym świecie! To idealne rozwiązanie ponieważ zauważyłam, że coraz częściej pytacie czy jest na rynku konto, które (może być nawet płatne) daje możliwość bezpłatnych wypłat za granicą.

#4 WPŁATY GOTÓWKI

Są klienci, którzy mają potrzebę wpłacać gotówkę na konto za pomocą wpłatomatów mają tę opcję bezwarunkowo darmową. Jeżeli chcą wpłacić pieniądze w Placówce na rachunek prowadzony w Eurobanku to również mają tę usługę bezpłatną.

Zapłacić będzie trzeba tylko za wpłatę gotówki w oddziale na rachunek w innym banku – 0,6% wpłacanej kwoty – min. 10 zł, ale tego klienci raczej nie praktykują i na inne konta wykonują tradycyjne przelewy i to jest zdecydowanie korzystniejsze.

#5 PRZELEWY

Opłacanie rachunków, przelewanie środków znajomym lub komuś z rodziny – to fajnie jest mieć za darmo, bo niby po co płacić za przelewanie swoich pieniędzy. W przypadku Konta Prestige Bank wychodzi właśnie na przeciw oczekiwaniom klientów!

 • 0 zł – za przelewy wewnętrzne i zewnętrzne zlecone w Placówce Banku (7 zł – ZUS i US)
 • 0 zł – za przelewy wewnętrzne i zewnętrzne (również do ZUS i US) wykonane internetowo
 • 0 zł – za przelewy wewnętrzne i zewnętrzne wykonane przez telefon
 • 1 zł – za przelew expresowy dla kwoty od 0,01 zł do 3 000 zł
 • 0 zł – za internetowe ustalenie i wykonanie zlecenia stałego
 • 10 zł – przelew Sorbnet dla kwoty min. 1 mln

#6 INNE USŁUGI

 • POWIADOMIENIA SMS DO KONTA – 0,30 zł/sms lub klient może wykupić sobie pakiet nielimitowanych smsów za 6 zł/m-c – DLA CHĘTNYCH
 • KORZYSTANIE Z HASEŁ SMS – 0 zł/m-c
 • WYCIĄGI Z KONTA – 0 zł – za wyciąg wysłany w formie elektronicznej lub papierowej (1 raz/m-c)
 • SPRAWDZENIE ŚRODKÓW WE WPŁATOMACIE – 0 zł
 • SPRAWDZENIE ŚRODKÓW W BANKOMACIE – 2,50 zł
 • ZMIANA LIMITÓW TRANSAKCYJNYCH KARTY – 0 zł
 • WZNOWIENIE KARTY – 0 zł
 • ZMIANA PIN’U – 0 zł

5% zwrotu z programu “Rodzina i Przyjaciele”

To autorski program Eurobanku, którego celem jest premiowanie klientów 5% zwrotem za wydatki na podróże, rozrywkę, sport oraz jedzenie w pubach i restauracjach. Maksymalnie, w każdym miesiącu klient może odebrać 60 zł co rocznie daje aż 720 zł!

Za co dokładnie będzie zwrot:

#1 PODRÓŻE – hotele, motele, campingi, ośrodki wypoczynkowe, linie lotnicze, pociągi i linie autobusowe (z wyłączeniem lokalnych i podmiejskich), wypożyczalnie samochodów, promy, atrakcje turystyczne;

#2 ROZRYWKA – kina, teatry, opery, muzea, parki rozrywki, cyrki;

#3 JEDZENIE – restauracje, bary, fastfood’y, pubu i kawiarnie, kluby muzyczne

#4 SPORT – kluby fitness i obiekty sportowe, baseny i aquaparki, kręgielnie, bilard, pola golfowe, stoki narciarskie, SPA i salony masażu, szkoły tańca

Z programu możesz korzystać Ty i tak jak wspominałam uczestniczenie w nim zwolni Cię bezterminowo z opłaty za konto, ale równie dobrze możesz polecić uczestnictwo w nim znajomym (max. 4 osobom) i one również będą zwolnione z opłat za prowadzenie konta.

Jak założyć Konto Prestige krok po kroku?

KROK #1 –  Przejdź na stronę Eurobanku i wypełnij wniosek o Konto Prestige

KROK #2 – Poczekaj na telefon z Banku z celu potwierdzenia złożenia wniosku o konto

KROK #3 – Podpisz umowę o konto przy kurierze

KROK #4 – Po założeniu konta, zadzwoń na infolinię (19 000) i poproś o dołączenie do programu “Rodzina i Przyjaciele” lub aktywuj udział w programie po zalogowaniu do bankowości online

Masz już konto? Zarejestruj się w programie poleceń, polecaj konto znajomym i wszyscy cieszcie się z korzystnych warunków prowadzenia konta oraz zwrotu 5% za płatności w programie Rodzina i Przyjaciele.

Podsumowanie

Moim zdaniem Konto Prestige oferowane przez Eurobank może być prowadzone dla klienta na naprawdę bardzo dobrych warunkach. Teoretycznie jest ono płatne – 21 zł/m-c, ale zwróćmy uwagę w jaki prosty sposób można zwolnić się z opłaty za konto – wystarczy przyłączyć się do programu “Rodzina i Przyjaciele” i automatycznie jesteśmy bezterminowo zwolnienie z opłat.

W pakiecie z tym kontem otrzymujemy to co cenimy sobie najbardziej czyli brak opłat za podstawowe usługi takiej jak: darmowe wypłaty z bankomatów własnych i zagranicznych (fajna opcja dla osób często podróżujących).

Standardem będą też darmowe przelewy wewnętrzne i zewnętrzne, a także te na telefon oraz wpłaty gotówki we wpłatomatach. Co więcej nic nie będzie nas kosztować autoryzacja zleceń sms kodem.

Jedyne czego trzeba się pilnować to wykonywanie płatności kartą na kwotę min. 500 zł/m-c , aby być zwolnionym z opłaty za kartę, ale myślę że w dzisiejszych czasach taka suma nie jest dużym wyczynem.

Minus konta to opłaty za wypłaty z bankomatów obcych przy wypłatach poniżej 100 zł – może to być dla niektórych przeszkoda, ale nie zapominajmy że zawsze możemy skorzystać z darmowego cashback’u czyli wypłaty gotówki przy okazji robienia zakupów.

Oczywiście nie zapominajmy o programie “Rodzina i Przyjaciele” który premiuje 5% moneyback’iem (60 zł/m-c) za wydatki związane ze sportem, turystyką i innymi rozrywkami.

>>Przejdź na stronę Eurobanku i załóż Konto Prestige<<

Gwarancja uczciwości! Możesz sam sprawdzić dokumenty dotyczące tej promocji:

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 8

 1. Artur pisze:
  Jeżeli ktoś potrzebuje kod polecenia do Programu Rodzina i Przyjaciele to polecam xxxxxxx i dziękuję za użycie
 2. Maciej pisze:
  link w artykule przenosi do zalozenia konta active a nie prestige
 3. Maciej pisze:
  mam jeszcze pytanie o rodzina i przyjaciele bo z tego co czytam na stronie banku to jednak trzeba polecic uczestnictwo w tym programie 4 osobom by spelnic ten warunek albo cos ja zle przeczytalem
  • Moniaki.pl - Robert pisze:
   Macieju, regulamin mówi tak:

   Polecający może przekazać Kod polecenia dowolnej liczbie osób, jednak otworzyć Konto z użyciem Kodu polecenia może maksymalnie czterech Poleconych.

   Oznacza to, że maksymalnie można polecić 4-rem osobom, jednak nie jest to konieczne. Przystępując do programu “Rodzina i przyjaciele” będziesz zwolniony z opłaty za konto nawet, jeśli nie polecisz takiej opcji nikomu z bliskich.

 4. Maciej pisze:
  No nie wiem, bo na stronie na ktora przenosi pisze ze konto bedzie darmowe od momentu skutecznego polecenia osoby:

  Zwolnienie z opłaty za prowadzenie konta dotyczy wszystkich Poleconych, którzy przystąpią do Programu „Rodzina i Przyjaciele” oraz Polecających, którzy dokonają skutecznego polecenia.

 5. Maciej pisze:
  § 4 Opłata za prowadzenie konta
  1. W okresie uczestnictwa w Programie opłata za prowadzenie Konta założonego po przystąpieniu do Programu przez Poleconego zgodnie z §3
  ust. 2 wynosi 0 zł.
  2. W przypadku zmiany roli Poleconego zgodnie z § 3 ust. 6, Polecony po staniu się Polecającym zachowuje uprawnienia wskazane w ust. 1
  powyżej, bez konieczności spełnienia warunków, o których mowa w ust. 4 poniżej.
  3. Opłata za prowadzenie Konta dla Polecającego w okresie uczestnictwa w Programie, pobierana jest zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji Konta
  Osobistego i Kart płatniczych z zastrzeżeniem ust. 4.
  4. Opłata za prowadzenie Konta dla Polecającego wynosi 0 zł, pod warunkiem dokonania Skutecznego polecenia
  po 15.09.2015 r.
  5. Zmiana opłaty za prowadzenie Konta prowadzonego w ramach Programu, w przypadku o którym mowa w ust. 4 obowiązuje począwszy od
  miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano Skutecznego polecenia.
 6. M. pisze:
  Chętnie przygarnę kod do Konta Prestige: mewi20018(malpa)gmail.com

Napisz komentarz