Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Masz oszczędności w Banku Millennium? Czas je wycofać, by cieszyć się dłużej atrakcyjnym oprocentowaniem!

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Bank Millenniumobecny klientKonto oszczędnościowe
Kasia Giedyk

Przeglądając oferty banków łatwo można zauważyć, że najlepsze oprocentowanie jest oferowanie nowym klientom. Jest to zrozumiałe – banki chcą ich przyciągnąć, aby mogliby, przykładowo założyć kartę kredytową czy zaciągnąć kredyt i tym samym zacząć generować przychody dla banku. Jednak po to jesteśmy my – moniaki.pl. Pokazujemy Ci w jaki sposób możesz zyskać dodatkowe profity, nie dając bankom zarobić na sobie ani złotówki.

Jedną z takich możliwości daje systematycznie Bank Millennium, który oferuje atrakcyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym Profit (2,7 % w skali roku przez 92 dni zamiast 0,6% w skali roku, dla środków do 100 tys.) nie tylko dla nowych klientów. Trzeba tylko wykazać się sprytem i wycofać środki w odpowiednim momencie. W tym artykule pokażę Wam krok po kroku, co zrobić by cieszyć się z wysokiego oprocentowanie przez kolejne miesiące.

Do 16 listopada trwa obecna, 17 już, edycja promocji „Nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Profit”. Bank Millennium przyzwyczaił nas, że systematycznie organizuje kolejne edycje, zatem warto zadbać, by w razie uruchomienia nowej edycji mieć niskie Saldo na Dzień Badania Salda.

Doświadczenie poprzednich edycji pokazuje, że Dniem Badania Salda jest ostatni dzień bieżącej promocji. Jeżeli bank nie zmieni dotychczasowych przyzwyczajeń, tak będzie również w najbliższej edycji. Zatem wystarczy około 13 listopada przelać wszystkie środki, jakie masz na kontach (wszystkich!) w Banku Millennium do innego banku i wpłacić je z powrotem po zakończeniu obecnej promocji. Kończy się ona 16 listopada 2019, a więc śmiało możemy wpłacić środki z powrotem do Millennium już 17 listopada 2019.

Dzięki takiemu zabiegowi bank uzna, że nie mieliśmy środków na Dzień Badania Salda i te same pieniądze będą według definicji Nowymi Środkami.

Ale co, jeśli moje obecne podwyższone oprocentowanie będę miała jeszcze przez 2 miesiące, np. do 11 stycznia (w ramach 92 dni)? Czy muszę wypłacać obecnie zgromadzone środki?

Wszystko zależy od tego, jak długo będzie trwała najbliższa edycja. Załóżmy że nie wypłacę teraz środków przed 15 listopada. Jeśli bank uruchomi nową edycję od 17 listopada do np. 16 lutego, to przez miesiąc (od 11 stycznia, gdy skończy się podwyższone oprocentowanie do 16 lutego – końca potencjalnej nowej promocji) środki będą oprocentowane, ale tylko od nadwyżki ponad saldo z 16 listopada, więc sugeruję wypłacić i wpłacić zaraz po uruchomieniu nowej edycji.

Przykładowo:
Jestem uczestnikiem obecnej promocji (środki wpłaciłam 30 października) i do 6 lutego 2020 mam zapewnione podwyższone oprocentowanie. Żeby zapewnić sobie nieprzerwane podwyższone oprocentowanie, pilnuję by w momencie zakończenia obecnej edycji wypłacić wszystkie zgromadzone środki.

Obecna promocja kończy się 16 listopada, więc 13 listopada wypłacę wszystkie środki z Banku Millennium, by saldo na Dzień Badania salda wynosiło 0 zł. Zakładam, że bank uruchomi kolejną odsłonę 17 listopada, a ja przeleję wszystkie moje środki z powrotem do Banku Millenium i do 6 lutego będę korzystała z oprocentowania w ramach 17-tej edycji.

Jeśli 18-ta edycja będzie trwała do np. 20 lutego, to 7 lutego wpłacę nowe środki i zostanę znowu objęta atrakcyjnym oprocentowaniem przez następne 92 dni. Nie muszę niczego wypłacać, wystarczy że wpłacę dowolną kwotę i już – jestem objęta ponownie podwyższonym oprocentowaniem.
Korzystam z tej opcji już od dłuższego czasu i mam ciągle zapewnione wysokie oprocentowanie.

Limit dzienny przelewów

Chciałabym zwrócić Twoją uwagę na przelew środków ponad 50 tys. zł – tyle wynosi maksymalny limit przelewów zewnętrznych wykonywanych przez Internet. Na szczęście jest sposób, by to spokojnie obejść. Wystarczy, że w środę (13 listopada) zrobisz przelew jednorazowo całej kwoty (na koncie jest przykładowo 70 tys.) z Konta Oszczędnościowego na Konto 360 – ważne, by zrobić jeden przelew, ponieważ kolejny jest płatny 7,5 zł.

Następnie wystarczy zrobić jednego dnia (13 listopada) przelew na 50 tys. do innego banku, a kolejnego (14 listopada) na 20 tys. i dzięki temu na Dzień Badania Salda w Banku Millennium masz 0 zł.

Ważna wskazówka: Warto, by te przelewy były na inne kwoty, np. 50 tys zł oraz 20 tys. zł Banki często weryfikują podobne przelewy i może się okazać, że takie wypłaty będą według banku dla nas “nietypowe”, co może skutkować zablokowaniem takiego przelew do momentu potwierdzenia tego z nami. Nie warto dodawać sobie niepotrzebnego stresu.

Podsumowanie

Bank Millennium to mój ulubiony (i podstawowy) bank. Jako jeden z nielicznych premiuje stałych klientów, dając niewygórowane warunki do spełnienia (wiem, trzeba przypilnować terminu, ale można go np. wpisać w kalendarz). Ja już wpisałam w kalendarz datę wypłat środków na rachunku – Tobie radzę zrobić to samo, a będziesz cieszył się z wysokiego oprocentowania cały czas, a nie tylko przez 3 miesiące.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 27

 1. Jacek pisze:
  Pytanie za 100 pkt. Mam konto w eurobanku i Banku Millennium. W przyszłym tygodniu oba rachunki będą w Millennium. Czy rachunek z byłego eurobanku będzie się liczył jako stare środki przy obliczaniu na potrzeby promocji 2,7%? Czy rachunek oszczędnościowy z eurobanku będzie również oprocentowany 2,7%?
  • Karolina pisze:
   Wszystkie depozyty z eurobanku, będą środkami które pani jednocześnie ma w banku millenium. Więc będą się liczyły jako stare środki
 2. Jacek pisze:
  Ja nadal nie ogarniam, kiedy należy „zerować” rachunki. Obecnie uczestniczę w promocji w okresie 13-08-2019 – 20-11-2019, ale Dzień Badania Salda to 20 lipca. To nie jest dzień przed zakończeniem poprzedniej promocji, jak pisze autorka powyższego artykułu. Chyba, że źle to doczytuję? Kiedy powinienem opróżnić swoje konto?
  • Patrycja pisze:
   tez tak mialam , w czasie trwania promocji minely mi dwa okresy promocyjne zapozylam konto na 15 edycje i 16 , 17 przeszla, teraz łapie się na 18 i musze wyplacic srodki przed 16 listopada. załapała bym się na 16 gdybym wyplacila przed dniem badania dla 16 edycji ale przegapilam
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Jacek, uczestniczysz w 15 edycji, która trwała od 21.07 do 07.09. Poprzednia, 14, skończyła się 20.07 – masz rację, jest to ostatni, nie przedostatni dzień trwania promocji, już poprawiliśmy. Opróżnij konta przed 16 listopada a będziesz łapał się do 18 edycji – o ile oczyiście bank nie zmieni dotychczasowego postępowania. Do 20.11 będziesz jeszcze w 15 edycji, a po tym termnie powinieneś wskoczyć w 18.
  • Jacek pisze:
   Magdo,
   zobacz na screen z mojego konta:
   https://ibb.co/PGPbSw4
   Daty nie pokrywają się z tym, o czym piszesz. Data badania jest 3 tygodnie przed rozpoczęciem okresu promocyjnego.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Jacek, to, że promocja trwała od 21.07 nie oznacza, że w tym dniu się dla Ciebie zaczęła. Dla Ciebie rozpoczęła się w momencie wpłaty nowych środków na konto, czyli najwyraźniej dokonałeś tego 13.08. Może jeszcze inaczej – do promocji tej edycji można było przystąpić od 21.07 do 07.09. Ty do niej przystąpiłeś 13.08 i od tej daty masz 100 dni podwyższonego oprocentowania – bo tamta edycja była na 100 dni, nie na 92 jak zazwyczaj. Czyli pomimo że okres przystąpienia do 15 edycji się skończył 7 września, Ty nadal w niej uczestniczys bo nie skończyło się Twoje indywidualne 100 dni. A saldo było zaczytywane ostatniego dnia trwania 14 edycji, dzień przed rozpoczęciem nowej, czyli 20.07. W każdym razie – wyzeruj saldo przed 16 listopada, żeby załapać się do edycji 18.
  • Jacek pisze:
   Dzięki Magda. Już rozumiem 🙂
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Polecamy się 🙂
 3. Krzysztof pisze:
  Korzystam z obecnej edycji promocji 2,7 %. Czy wystarczy, że najpóźniej 13 listopada wypłacę wszystkie środki z Banku Millennium, by saldo na Dzień Badania salda wynosiło 0 zł? Czy może jako uczestnik obecnej promocji muszę udać się do oddziału aby złożyć jakieś oświadczenie, dyspozycję itp. że chcę zakończyć udział w obecnej edycji wcześniej. Innymi słowy – czy wszystko mogę zrobić przez internet czy może muszę pójść do oddziału banku przed wycofaniem wszystkich środków do innego banku?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Krzysztof, wystarczy że wypłacisz środki. Po ich wpłaceniu z powrotem nadal będziesz uczestniczył w obecnej (nie wiem, w której edycji obecnie jesteś i kiedy ona Ci się kończy), a po jej zakończeniu wskoczysz w nową z zerowym saldem.
 4. Tomek pisze:
  Do wszystkich
  Jeśli macie aktualną promocję A chcecie wziąć udział w nowej nadchodzacej wystarczy przed końcem obowiązującej wycofać środki ale nadal uczestniczyć w bieżącej promocji po zakończeniu jej automatycznie bierzecie udział w nowej kolejnej na 92 dni.
  Ja tak mam. Polecam
 5. Kamil pisze:
  Jeżeli teraz korzystam z 15 edycji i kończy mi się 13 listopada to mogę jakoś ominąć edycje 17 (przegapiłem przelew w dniu badania salda dla 17 edycji) i dopiero 17 listopada wystartować w 18 edycji?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Kamil, najprawdopodobniej zostaniesz zaliczony do obecnej, 17-tej edycji, ale nie jest to pewne. Z informacji uzyskanych w banku wiemy, że system po zakończeniu jednej promocji „wrzuca” klienta do następnej w okolicach trzech dni – a więc możesz być albo w 17 albo w 18. Jeżeli „wrzuci” Cię do 17, to złóż dyspozycję odstąpienia od promocji w 17 edycji. W ciągu 1-3 dni „odłączą” Cię i wtedy po kilku dniach powinieneś wpaść do 18 edycji.
  • Moniaki.pl pisze:
   Kamil – skasowałem swój komentarz, bo źle zrozumiałem pytanie. Patrz na to co odpisała wyżej Magda. 🙂
 6. Kamil pisze:
  Ale jeśli obecna promocja kończy mi się 13 listopada to 14 automatycznie nie wskakuję na 17 edycję (92 dni)?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tak jak napisałam, to zależy od systemu, jak „się pospieszy” i czy przypisze Cię do promocji już następnego dnia, czy będą opóźnienia i stanie się to po 3 dniach. Nie znamy systemu Millennium od środka, jakimi algorytmami się posługuje :). Mamy tylko informację, że może to potrwać do 3 dni.
 7. Iwona pisze:
  A ile środków trzeba mieć minimum na koncie aby można było w to wejść . ?????
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Iwona, nie ma żadnej kwoty minimalnej. Jest ograniczenie do 100.000 zł dla oprocentowania 2,7%
 8. Tomasz pisze:
  Obecnie biorę udział w 16 edycji, saldo badane było 7-09-2019, środki wpłaciłem 8-10-2019 a oprocentowanie promocyjne 2,7% mam na 100 dni do 15-01-2019, czy teraz w listopadzie mam wycofywać środki czy wystarczy jak to zrobię w miesiącu grudniu aby wskoczyć do kolejnej nowej np. nr 19 w styczniu?
  Dodam, że 11 października wycofałem środki a 31 października wróciłem z wpłatą, ale nadal jestem w 16 edycji.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Tomasz, to wszystko zależy na jak długo zostanie ogłoszona nowa promocja. Tego nie umiemy niestety przewidzieć. Jeżeli potrwa miesiąc to faktycznie mógłbyś nie wycofywać środków, ale jeżeli bank coś zmieni i promocja bedzie trwała aż do zakończenia Twojej to wtedy się nie załapiesz – aczkolwiek do tej pory edycje były krótkie. Dla bezpieczeństwa można wycofać środki, wtedy masz pewność że się załapiesz, niezależnie od warunków nowej oferty.
 9. Adrian pisze:
  Mam oszczędnościowe profit i zero na nim i wystarczy że wpłaci się 17.11 pieniądze i już nic nie trzeba robić żeby było promocyjne oprocentowanie?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Liczy się saldo na wszystkich kontach, nie tylko na Proficie. Zależy w której edycji konta profit obecnie jesteś i kiedy Ci się kończy? To też jest ważne.
 10. Krzysztof pisze:
  Wykonałem drugi przelew na taką samą kwotę tego samego dnia. System bankowy Millenium anulował ten przelew. Czy ktoś się orientuje ile to będzie trwało zanim kwota zostanie odblokowana lub puszczą przelew dalej? Takie jaja tylko chyba w tym banku.
  • Moniaki.pl pisze:
   Krzysztof, taka sytuacja się czasami zdarza ze względów bezpieczeństwa. Koniecznie zadzwoń na infolinię bo przelew sam nie pójdzie.
 11. Krzysztof pisze:
  Z tej strony Krzysztof który zadawał pytanie 7 listopada 2019 o 21:02. Zawsze byłem słaby z matematyki więc niestety nie ogarniam tych dat. Byłem w 15 edycji. Okres naliczania promocyjnego oprocentowania:07-08-2019 – 14-11-2019. Dostałem odsetki na dzień 31.08.2019, 30.09.2019, 31.10.2019. Z artykułu wynika, że aby skorzystać z nowej promocji należy ok 13.11.2019 wycofać środki. Właśnie to zrobiłem. I co? Po prostu pieniądze wg stanu na 31.10.2019 przelałem z konta promocyjnego najpierw na konto 360 stopni a potem wszystko co miałem na obu kontach do innego banku. No a co z odsetkami od 01.11.2019 r. do 13.11.2019 r. tj. do wycofania środków? Czy dostanę odsetki mimo, iż w chwili obecnej na koncie jest 0 zł ?
  Kiedy mam wpłacić pieniądze aby móc skorzystać z nowej promocji? I raz jeszcze: co z odsetkami za okres od 1 do 13 listopada?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tak, dostaniesz odsetki za ten okres. Odsetki są naliczane za każdy dzień kiedy pieniądze są na koncie, a dopisywane są na konto na koniec miesiąca. Środki możesz wpłacić po zakończeniu obecnej edycji, czyli po 16 listopada

Napisz komentarz