Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

BZ WBK – Nie spodziewałam się tego po Tobie, czyli nagłe podniesienie opłat!

Konto osobiste

„Cholera jasna co? Jakie podwyżki, jakie opłaty? – Przecież miałam nie ponosić żadnych opłat związanych z kontem w okresie trwania promocji. To nie jest lojalne zachowanie w stosunku do oddanego klienta! Zaraz wyjdę z siebie, stanę obok i normalnie będzie mnie dwie!”. Dokładnie tak wyglądała moja reakcja kiedy dowiedziałam się, że mój szczerze ulubiony bank chce podnieść niektóre opłaty związane z korzystaniem z jego usług i to za co?

Za to, że zapewniam stałe wpływy na konto, że aktywnie korzystam z karty i ulokowałam na koncie swoje oszczędności? A może za to, że poleciłam skorzystanie z promocji banku członkom mojej rodziny, hmmm?

Ale cóż mleko się rozlało, podwyżki będą od 1 sierpnia 2016 roku i warto się na nie przygotować bowiem dla niektórych mogą być one niemałym szokiem. Zapłacimy między innymi za:

 • autoryzację transakcji poprzez SMSkody i ewentualną zmianę numeru telefonu
 • Przelewy24 (pay-by-link)
 • zlecenia stałe
 • wpłaty i wypłaty w oddziale
 • wznowienie karty
 • prowadzenie konta oszczędnościowego

Zdaję sobie sprawę z tego, że nie macie czasu na czytanie 95 stron Tabeli opłat i prowizji, dlatego dołożyłam wszelkich starań i osobiście ją przerobiłam, a w moim dzisiejszym artykule prezentuję najważniejsze zmiany w cenniku BZ WBK. Poniżej dokładna lista z nowymi opłatami i komentarzami:

rsz_banner-1165973_1280

Ostrzeżenie dla klientów – UWAŻAJCIE NA TE OPŁATY!

Kozłem ofiarnym tych podwyżejk stają się stali klienci, którzy aktywnie korzystają z usług BZ WBK. Sprawdźmy zatem, na jakie nowe opłaty musicie się przygotować.

 • ZLECENIE STAŁE

Pierwszą nową opłatą na którą każdy powinien się przygotować jest ta za zlecenie stałe. Coś co ułatwia nam opłacanie stałych rachunków i dla wielu jest zupełnie naturalną funkcją, od 1 sierpnia będzie kosztować 0,50gr. To sporo, biorąc pod uwagę fakt, że miesięcznie można mieć kilka takich zleceń. A jaką to kwotę może dać np. na przestrzeni roku! Nie pozostaje nam nic innego jak „ręczne” wykonywanie każdego przelewu.

 • PRZELEW24 (typu PayU, Dotpay, Przelewy24 i inne…)

Bardzo wygodna i przede wszystkim szybka forma opłacania zakupów przez internet, która logicznie rzecz biorąc powinna być darmowa, od 1 sierpnia będzie kosztować aż…0,50 gr. Moim zdaniem to cios poniżej pasa, jak można płacić za coś co w większości banków jest po prostu darmowe? Czyli przerzucamy się teraz na zwykłe przelewy, ewentualnie płatności w internecie za pomocą karty.

bz_wbk_1

 • WPŁATA/WYPŁATA W ODDZIALE BANKU

Ta opłata będzie naliczana tylko klientom posiadającym standardowe Konto Godne Polecenia. Za każdą wpłatę lub wypłatę klient będzie musiał zapłacić 5 zł. Czyli będzie trzeba korzystać tylko i wyłącznie z bankomatów.

 • WZNOWIENIE KARTY PŁATNICZEJ

I teraz każdy patrzy do kiedy ma ważną kartę płatniczą…ponieważ już od sierpnia za jej wznowienie zapłacimy aż 15 zł. Na szczęście kartę wznawiamy raz na kilka lat. 🙂 Ale można jakoś tego uniknąć, wystarczy że najpierw zastrzeżemy kartę (wystarczy powiedzieć, że zgubiliśmy kartę), a później ją wznowimy – bank za darmo wydaje nam nową kartę z nową datą ważności.

 • SMS-KODY

Od sierpnia autoryzacja transakcji będzie może nie trudniejsza, ale na pewno droższa. Coś co do tej pory było zupełnie darmowe teraz będzie kosztować 0,20 gr za 6-ty i każdy kolejny SMSkod. Czyli 5 pierwszych smsów darmowe, a później niestety trzeba płacić. Natomiast jeżeli ktoś będzie chciał zmienić numer telefonu, na który uzyskuje kody do autoryzacji będzie musiał zapłacić za taką zmianę aż 25 zł.

BZ_WBK_3

 • KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE

Nieprawdopodobne a jednak! Bank nie oszczędził nawet tych produktów, w sumie jak zarabiać to zarabiać. Otóż od sierpnia za konto oszczędnościowe w BZ WBK oprocentowane, aż na 0,5% (hahah) zapłacimy dodatkowo 1 zł. Opłata może nie jest wygórowana, ale jeżeli uzyskamy małe odsetki z oszczędności to może się okazać, że nie oszczędzamy tylko jeszcze dopłacamy do tego całego interesu.

bz_wbk4

 • KARTA KREDYTOWA

Dla posiadaczy karty kredytowej w BZ WBK również szykują się spore zmiany, niestety opłaty za roczne i miesięczne utrzymanie karty również wzrośnie. BZ WBK chyba nie wie co traci bo są banki, które nie dość, że dają kartę kredytową zupełnie za darmo to jeszcze dorzucają do niej fajne gadżety.

Masz Konto <20 lub VIP? – możesz spać spokojnie

Wszystkie osoby posiadające ten rodzaj konta, mają gwarancję zniesienia wszystkich opłat do momentu ukończenia 20 roku życia. Czyli wszystkich młodych klientów BZ WBK żadne dodatkowe opłaty nie będą obowiązywać. Żadnych dodatkowych opłat nie powinni spodziewać się również klienci VIP.

(chyba) Bardzo dobra wiadomość – dla wszystkich którzy założyli Konto Godne Polecenia w promocji

W tym momencie moje emocje trochę opadły. A raczej zamieniły się ze złości w niepewność. Jestem bowiem jedną z tysięcy osób, która z ciągu ostatniego półrocza skorzystała z oferty promocyjnej Konta Godnego Polecenia.

Dokładnie skorzystałam z pierwszej edycji programu, dzięki czemu zyskałam bonus 100 zł i konto oprocentowane na 4%. Nie ukrywam, że jestem bardzo zadowolona z usług BZ WBK, cenię sobie dopasowany do moich potrzeb panel internetowy banku jak również obsługę.

Ale nie będę rozpisywała się o moich wrażeniach z posiadania konta bankowego.

Skupię się za to na GWARANCJI jaką uzyskał każdy klient, który zakładał promocyjne konto (między innymi przez nasz blog). Przypomnę, że regulamin, którego nie można przecież od tak dla kaprysu sobie zmienić, zapewniał nas o bezwarunkowym zawieszeniu niektórych opłat związanych z prowadzeniem konta. Spójrz na poniższy screen z regulaminu:

2016-05-20_1133

Jednak mimo tej jawnej gwarancji jestem mocno zaniepokojona. Wczoraj dostałam list z BZ WBK z informacją o złamaniu tych postanowień i podniesieniu opłat w formie, którą zaprezentowałam powyżej. Tak nie można!

Jest to sytuacja dla mnie zupełnie niezrozumiała, dlatego poprosiłam rzecznika prasowego BZ WBK o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Moim zdaniem, jeżeli regulamin znosił te opłaty do końca czerwca 2017 roku to tak powinno być!  Bądźmy uczciwi i przestrzegajmy swoich własnych regulaminów!

AKTUALIZACJA 08.06.2016:

Weryfikowaliśmy informacje dotyczące opłat rożnymi kanałami i udało nam się uzyskać jednoznaczną odpowiedź, a tym samym rozwiać wszystkie nasze i Wasze wątpliwości dotyczące zmian w TOiP.

Jak wynika z uzyskanych przez nas informacji, klienci którzy założyli Konto Godne Polecenia 4% na promocyjnych warunkach będą objęci zmianami opłat. Dokładnie będą to opłaty za:

 • SMSkody
 • zlecenia stałe
 • Przelewy24

Ci sami klienci, NIE będą ponosili opłat za następujące usługi:

 • użytkowanie karty przyznanej do konta
 • prowadzenie konta

Wspomniane w tekście dokumenty:

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 51

 1. Marcin pisze:
  Są inne banki więc damy radę 🙂
 2. Krzysztof pisze:
  Jeżeli okaże się, że zmienią warunki gwarantowane do 30.06.2017 to szybko powiem im pa pa
 3. Krzysztof pisze:
  Nie sądzę by zmienili zasady dla kont zakładanych w ramach promocji. Normalny regulamin czy cennik nie ma „daty przydatności”. Po prost jest i jest aktualizowany. Natomiast zasady promocji już tak. Skoro określono w niej do kiedy trwa do tego czasu nic zmienione nie będzie. Słaby natomiast jest motyw, że w tym piśmie nie poinformowano o tej kwestii. Uspokoiłoby to wielu nowych Klientów.
  Trzeba przy tym pamiętać, że promocja dotyczy tylko Konta Godnego Polecenia i niektórych opłat za kartę. W takim przypadku Konto Oszczędnościowe będzie płatne zgodnie ze zmianami.
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Tak Krzysztof, regulaminu nie można zmieniać od tak sobie i ja jestem tego świadoma, ale wiadomo jak działają banki – jak zarobić i się nie narobić. Po co przyciągać klientów fajnymi warunkami skoro można wyciągnąć od nich kasę podnosząc opłaty. Tu 0,20gr tam 0,50gr i jeszcze 1zł i uzbiera się fajna suma.

   Już kilka dni czekam na odpowiedź banku bo ja osobiście nie wyobrażam sobie zmiany regulaminu i ponoszenia jakichkolwiek opłat za coś co miało być bezpłatne. Dlatego czekam na oficjalne stanowisko żeby wszystko było jasne.

 4. Kamil Bąbel pisze:
  Jeśli bank nie wywiązuje się z własnego regulaminu, to ja dziękuję za taki bank…
 5. Grzegorz pisze:
  Zawsze BZWBK kojarzył mi się z Bankiem przyjaznym klientom. Mam kartę od wielu, wielu lat i jestem zadowolony. Teraz, no, cóż….., jest to pierwszy Bank za chwilę inne pójdą jego śladem. Warto więc śledzić nowości 🙂 aby wyprzedzić regulamin przed jego pojawieniem się 🙂 Nierealne, ale dzięki MONIAKI.PL możliwe 🙂 Dzięki Waszej ciężkiej pracy nie musimy śledzić każdej zmiany w regulaminie. Ddddzzzzzięęęęęękkkkkuuuujjjjjjjemmmmmmyyyyyyy!!!!!!!!
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Też mam/miałam bardzo dobre zdanie o BZ WBK, to bank który naprawdę ujął mnie swoim rewelacyjnym podejściem do klienta. A właśnie najbardziej boli to jak ktoś komu ufasz nagle podstawia Ci nogę i jeszcze udaje, że to nic wielkiego. Szczerze przyznam, że wolałabym żeby inne banki nie szły w ślady BZ WBK ponieważ zdecydowanie wolę przekazywać Wam dobre informacje o promocjach niż te złe o nadchodzących opłatach. 😉

   Wiesz Grzegorz, sami jesteśmy klientami banków i nie chcemy dać się naciągnąć na dodatkowe opłaty dlatego czujemy potrzebę nie tylko informowania o kasie do zgarnięcia, ale również o niepokojących zmianach. 😉

   Dziękujemy za miłe słowa, które jeszcze bardziej motywują do pracy! 🙂

 6. Piotrek pisze:
  opłatę za przelewy24 można w większośći sklepów online ominąc korzystając z BLIKa (niestety nie dotyczy Allegro i innych sklepów gdzie jest PAYU). Szkoda bo do czerwca 2017 trzeba trzymać „martwe konto” jako lokatę na 4 % a potem zrezygnować z banku który robi takie rzeczy 🙁
 7. Mari pisze:
  Jestem zakoczona. Od lat jestem Klientka banku. Oplaty sa nieakceptowalne. Jaki bank polecicie?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Do tej pory zawsze polecałam BZ WBK, ale w zaistniałej sytuacji…nie jest to mile widziana odpowiedź, dlatego postanowiłam przeanalizować oferty wszystkich dostępnych kont osobistych i przygotować specjalny ranking kont. Postaram się jak najszybciej przygotować rzetelny artykuł, który pozwoli wybrać alternatywne, lepsze konto. 🙂
 8. Ewa pisze:
  A czy tyczy się to także kont walutowych?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Dopiero teraz zauważyłam komentarz, już to sprawdzam.
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Witaj Ewa, zachodzące zmiany NIE dotyczą kont walutowych (na całe szczęście) 🙂
 9. Agnieszka pisze:
  Prosze o weryfikacje. W podanej na stronie tabeli nie doszukalam sie oplat za wyplate kasy z banku i za przelewy24. Plyty nie przejrzalam jeszcze, dzis dostalam Jesli chodzi o sms kody to juz kilka miesiecy temu widzialam zapis w tabeli oplat ze 6 sms jest platny, tylko ze ja takiej kwoty (20gr) nie widzialam w histori konta.

  Mam konto godne polecenia bez oplat jesli zrobie 5 transakcji karta (kilka miesiecy temu zalozylam)

  Ukochany jest bylym klientem KB, ma karte lume, wyplaca ze wszystkich bankomatow, ma opłatę miesieczna (chyba 10 zl, nie wazne) zalozyl teraz karte kredyt. pajacyk (nie korzysta z niej, nie aktywowal nawet) karta sie konczy 11/16

  Czy nas te podwyzki dotykaja? Bo ja zglupialam. Malo jasna ta tabelka jest

  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Hej,
   Od 49 strony zaczyna się najnowsza Tabela opłat i prowizji i to od tej strony można doszukiwać się zmian. Za samo utrzymanie Konta Godnego Polecenia nie będzie opłat. Za kartę kredytową również wzrastają opłaty, w zależności od tego jaką ma się kartę. Zmiany tabeli opłat dotyczą wszystkich, bez wyjątku.
 10. Janusz pisze:
  W sumie nic nowego. Byłem klientem tego banku od bodaj 2005 roku. Wtedy znacznie odstawał od innych choćby możliwościami jakie dawała jego platforma internetowa (w tym czasie u konkurencji musiałem wypełniać masę różnych formularzy papierowych). Rozstałem się z nimi właśnie z powodu nagłej zmiany regulaminu i wprowadzeniu dodatkowych opłat. Dzisiaj mogę Wam powiedzieć że zmiany były praktycznie takie same. wprowadzenie opłat za płatności w internecie, stałe przelewy itp. O ile mnie pamięć nie myli to nawet opłaty były takie same (50 gr za przelew). Jest to w takim razie okresowo stosowana strategia banku, który zyskuje klientów poprzez ciekawe i darmowe usługi a potem szuka na nich dodatkowego zysku. Przecież wszyscy nie odejdą do konkurencji. Szkoda bo to jedyny bank, którego obsługę dobrze wspominam.
 11. Monika pisze:
  Mam konto w bzwbk już 15 lat i sms kody zawsze były płatne. 5 darmowych a potem 0,24 gr za każdy sms.
 12. Agnieszka pisze:
  ja duzo kupuje wiec z pewnoscia przekroczylam 5 sms kodow w ktorys miesiacach, a oplaty jak nie bylo tak nie mam. ale w kazdym badz razie bedzie trzeba sie przenies, nie chce placic 5 czy 10 zl prowizji za przelewy 24 i jeszcze za sms kody

  zrezygnowalam z mbanku. na przestrzeni lat wprowadzono oplaty, ale zaakceptowalam te zmiany. zrezygnowalam, wiecie czemu? mialam za cos zaplacic, patrze mam „sporo” kasy, za 2 h poznikalo mi ponad 100 zl, to nie sa zarty skoro ukradziono ci ponad 100 zl z konta jeszcze w ciagu godziny czy dwóch. na infolini dowiedzialam sie ze to usluga zblizeniowa, z opoznieniem. poksiegowane w caly swiat. to co widzialam przed nie odzwierciedlalo stanu po. pani na infolini nie wie czemu widzialam takie kwoty. no szkoda ze skanu nie zrobilam. podziekowalam, po kilku latach napisalam rezygnacje. w bzwbk przynajmniej w miare na biezaco ubywaly pieniadze, a nie ze po kilku dniach.

 13. Mario pisze:
  Przepraszam, ale zawsze mnie zastanawiało, dlaczego ludzie mają konta w tym banku. Swego czasu z rozmowy z koleżanką dowiedziałem się, że płaci 5PLN za każdy przelew i było to w czasie kiedy w większości popularnych banków nie płaciło się za nic… I żeby coś innego było za to, nie wiem lepsza obsługa, jakieś udogodnienia… Tyle banków na rynku a trzymacie się banku który robi was w konia? Żona miała tam konto – pensja na jej koncie pojawiała się prawie tydzień później niż u innych koleżanek – zmieniła bank i nagle się okazało, że pensja jest pierwszego a nie siódmego … Kolega miał tam konto przez wiele lat, nieźle zarabiał, poszedł po kredyt dostał takie warunki, że się załamał, w innym banku przyszedł jako nowy klient na dzień dobry dostał 1000 razy lepsze warunki… Naprawdę, co was trzyma w tym banku? Tak z ciekawości?
 14. Karen pisze:
  Ja mam pytanie w kwestii kart kredytowych – czy pomimo wzrostu opłat nadal można ich uniknąć aktywnie korzystając z karty? Do tej pory było to 5 transakcji bezgotówkowych włączając płatności w internecie. Niestety ciężko mi to sprawdzić z telefonu. Pozdrawiam.
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Tak Karen, pomimo zmian w TOiP nadal można ominąć opłaty za kartę kredytową. Wystarczy, tak jak napisałaś, wykonać 5 transakcji kartą (z wyjątkiem przelewów z karty kredytowej). 🙂 Pozdrawiam
 15. Kamil pisze:
  Na stronie opisującej promocję „Konto na 4%” jest napisane, że na starcie bez promocji dają za 0 zł prowadzenie konta, przelewy24 itp, czyli zabezpieczyli się. Dział prawny mają sprawny 😉 W promocji chodzi o oprocentowanie 4% i tego raczej nie zmienią. W tabeli opłat z linku na stronie z promocją od 49 strony są opłaty obowiązujące od 1 sierpnia 2016. Gdyby mieli pozostawić stare opłaty dla konta promocyjnego, to nie informowaliby o nowych opłatach osób, które chcą skorzystać z promocji.
  Jestem w BZWBK od samego początku mojej przygody z bankami, czyli ponad 10 lat, i podoba mi się ten bank, mają dobrą stronę i aplikację mobilną, nigdy mnie nie oszukali ani nie zawiedli (tylko obniżanie oprocentowania lokat i kont oszczędnościowych było smutne). Teraz niestety trzeba będzie poszukać jakiegoś innego banku i mieć nadzieję, że się nie popsuje.
 16. w pisze:
  Wynika toz tego, że bank chce zmienić profil, z nastawieniem na biznes i hipoteki i tymi dodatkowymi opłatami chce szybciej przestawić klientów na internet, bankomat i wplatomat. Co niestety nie usprawiedliwia łamania wcześniej ustalonych zasad przed terminem ich konca….
 17. Paweł pisze:
  Ostatnio było głośno że hakerzy podrobili ich strony bankowe, ludzie się nabrali, pieniądze im zabrali a teraz bank musi mieć pieniądze na ubezpieczenia i wypłaty. Więc od kogo ma je uzbierać jak nie od ludzi właśnie !!.
 18. Krzysztof pisze:
  to żadna nowość że banki podnoszą opłaty. Po to w każdym z nich są różne warianty kont aby miedzy nimi wybierać. zawsze można przekształcić obecne konto na inne, wystarczy podejść do obojętnie jakiego oddziału i sobie wybrać
 19. aga pisze:
  Juz zdążyłam się dowiedzieć że gwarantowane jest 4% na koncie i karta za darmo dla osób które założyły konto w 1 części promocji (w listopadzie bodajże). Reszta opłat wchodzi od sierpnia wiec nalapali a teraz będą ściągać. Likwiduje w lipcu konto skoro nie dotrzymuja warunków promocji.
 20. Maciek pisze:
  Witam, a ja mam pytanie odnośnie wypowiedzenia. Mam w WBK zwykłe konto, kartę płatniczą i kredytową. Z tego co widzę, jeśli nie akceptuję wprowadzonych zmian to mogę wyrazić wobec nich sprzeciw i wówczas wszystkie umowy wygasną z końcem czerwca (z tym, że chyba trzeba powołać się na to, że się nie zgadzam na wszystkie punkty ze zmianami z wyjątkiem pkt 9 bo tam obowiązuje jakieś 14 dni, ale mnie nie dotyczy). Proszę o poprawkę jeśli się mylę. Czy wiadomo w jaki sposób taki „sprzeciw” zgłosić 🙂 ? W oddziale, listownie (na jaki adres)?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Jeżeli chodzi o wypowiedzenie umowy to wygląda to następująco: Możesz zrobić to listownie, wysyłając wypowiedzenie umowy do oddziału macierzystego, ale bank musi mieć wzór Twojego podpisu. Natomiast umowy standardowo rozwiązuje się bezpośrednio w oddziale banku, oczywiście za samo zamknięcie rachunku nic się nie płaci, ale od razu uprzedzam – za przelew w oddziale banku na inny rachunek jest opłata 8 zł. Więc może lepiej samemu przed zamknięciem rachunku przelać sobie pieniądze na inne konto lub je wypłacić i tym samym uniknąć zbędnej opłaty. 🙂
 21. Kasia pisze:
  Idzcie sobie popracować i nauczyc się tych wszystkich zasad i regul dotyczących płatności, kont, zmian kredytów etc etc, bo pracownik nic nie jest winny temu ze wzrastają koszty, a ludzie cały swoj jad wyładowują wlasnie na nich. Najpierw proszę sie dobrze zastanowic, bo bank to nie jest instytucja charytatywna, a w innych jest o wiele gorzej i drożej.
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Kasiu zarówno mój artykuł jak i komentarze nie są wylewaniem jakiegokolwiek jadu, to sposób wyrażenia niezadowolenia z zaistniałej sytuacji. Zapewniam Cię, że prawdopodobnie wszyscy komentujący to są właśnie osoby pracujące, które bardzo szanują swoje pieniądze i nie mają ochoty godzić się na podwyżki w tym banku, skoro są banki gdzie opłaty są zdecydowanie niższe bądź po prostu ich nie ma.
   Zgodzę się natomiast z Tobą, że nie są tu winni pracownicy banku obsługujący bezpośrednio klientów, ale niestety to oni mają z nimi najczęstszy kontakt, a co za tym idzie biorą na siebie złość niezadowolonych klientów. Ale niestety takie są uroki pracy przy obsłudze klienta, mi też zdarza się brać odpowiedzialność za kogoś kto stoi nade mną i zdaję sobie sprawę, że to nie jest łatwe.
   To jak zachowuje się klient jest odzwierciedleniem jego postawy, to kwestia jego prywatnego podejścia do sprawy. Co nie zmienia faktu, że bank również musi zrozumieć klientów, jeżeli najpierw zobowiązuje się do darmowych usług przez określony czas to wypada dotrzymać umowy, a nie wprowadzać zamieszanie. Bank to nie są instytucje charytatywne i nikt tego nie wymaga, ale niech nie zobowiązuje się do czegoś czego nie jest w stanie wykonać – proste. Poza tym, przykro mi to pisać, ale próbowałam uzyskać stanowisko banku w sprawie opłat od osób, moim zdaniem, znajdujących się dość wysoko w hierarchii, ale nie dostałam jednoznacznej odpowiedzi, a to nie jest miłe.
   Współczuję pracownikom banków, którzy „muszą” brać na siebie ciężar decyzji płynących z góry, ale nie mam na to niestety wpływu.
 22. Maciek pisze:
  Ach rzeczywiście z tym wypowiedzeniem o jednym zapomniałem. Że ono skutkuje natychmiastowo w takiej sytuacji, a nie na koniec miesiąca. Więc faktycznie najpierw inne konto, potem przelewy, potem wypowiedzenie. Choć mam jeszcze drobny problem, bo możliwe że w lipcu/sierpniu dostanę zwrot na kartę kredytową. Jeśli ją zamknę to będzie kłopot ze zwrotem. Chyba, że zostawię samą umowę o kartę kredytową, choć nie wiem czy można i na jakich warunkach. Ale to w oddziale zapytam. Dzięki!
 23. Gosia pisze:
  500+ … chyba nie myśleliście, że bank czy firmy ubezpieczające znajdą pokrycie kosztów nowych podatków z powietrza, co? Każdy bank coś zmienił, ING miało wypłaty darmowe z wszystkich bankomatów, a teraz ING + Cash Planet…
 24. Isiek pisze:
  Czy mogę poprosić o link bądź wysłanie na @: [email protected] pełnego regulaminu tego naszego konta? zamierzam się reklamować 😀
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Chętnie podeślę, a w której edycji promocji korzystałeś?
 25. Maciej pisze:
  Ciekawy artykuł, dziękuję za streszczenie.

  Jedna uwaga: niektóre z opłat zmieniają się o „0,5 zł”, nie „0.5 gr”, czyli o 50 groszy a nie o pół grosza. Ja wiem, czepialstwo, ale myślę że uwaga się przyda na przyszłość 😉

 26. Krzysztof pisze:
  Jest jakieś stanowisko czy nadal brak? Pojawiła się informacja w komentarzach, że podwyżki dla oierwszej edycji nie obowiązują, jak to jest w końcu? Organizatorem promocji była Agora więc może do nich trzeba pisać? Likwidować czy nie?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   W rozmowie ze mną bank nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi, wręcz poczułam, że uzyskuję bardzo wymijające informacje. Poprosiliśmy również o pomoc Agorę i z tego co wiem, trwają rozmowy Agory z bankiem. Cały czas monitorujemy sytuację i będziemy informować o wszystkich szczegółach. 😉
 27. ryszard pisze:
  to jest bank drogi za wszystko kasuja itd -jestem w tym banku pare lat -zmienie bank na inny
 28. Anna Jeziorna pisze:
  drogie Moniaki!
  Tez mam konto w WBK. Dodatkowo wraz z Mężem posiadamy konto walutowe w tymże banku. Czy orientujecie się może, czy dla konta walutowego też zostaną wprowadzone opłaty?
  Będę wdzięczna za odpowiedź
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Witaj, z tego co wiem największe zmiany dotyczą Konta Godnego Polecenia i to posiadający to konto dostaną mocno po kieszeni. W przypadku konta walutowego, nie zauważyłam żadnych zmian. 😉
 29. Małgorzata pisze:
  https://www.youtube.com/watch?v=xaAezJxmuiU

  naprawde jestescie zaskoczeni takimi zagrywkami? Polecam ten film…,troche długi,mozna podzielic na 4 czesci,ale warto. Moze otworzą sie wam oczy

 30. JAn pisze:
  Najpierw trzeba sprawdzić czy na pewno przelewy24 to wszystkie wymienione w artykule (typu PayU, Dotpay, Przelewy24 i inne) czy tylko te realizowane przez „Przelewy24.pl”.?
 31. tomek pisze:
  Czyli za oszczędnościowe uruchamiane automatycznie przy zakładaniu konta ROR w promocji nie będą ściągać czy będą 1 zł co miesiąc ?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Ci którzy założyli konto w promocji, do końca czerwca 2017 roku NIE będą płacić za konto.
 32. Kasia pisze:
  w dniu wczorajszym udałam sie do placówki BZWBK na ul. Targowej w Warszawie w celu zmiany nr telefonu, na na który uzyskuję kody do autoryzacji (żeby od sierpnia nie płącić za tę „wyjątkową” usługę 25 zł). Poruszyłam także temat wprowadzenia opłat „na wszystko”. wiecie, co usłyszałam? Że to było oczywiste, że wszyscy tak robią i że opłaty nie są wyokie, więc nie powinnam ich odczuć. Ok, ale to nie o to chodzi. I nie, nie wszyscy tak robią- są jeszcze darmowe konta (Idea Bank, Alior, multibank, itd).
  Po tym wszystkim rezygnuję z konta w BZWBK.
  Nie będę płacić za wynagrodzenie p. Lewandowskiej.
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Skąd ja znam takie tłumaczenia pracowników banku 🙂 Z podobnymi spotkałam się kiedy zamykałam konto w PKO, a kiedy to ja opowiedziałam panu jakie warunki daje mi inny bank to nie wiedział co odpowiedzieć :-).
   Masz rację Kasia, tym bardziej że sama wiesz, że w innych bankach możesz liczyć na lepsze warunki! 🙂
 33. Marcin pisze:
  Witam czy jeśli zastrzegę i wznowię kartę to czy aby na pewno dostanę przedłużony nowy termin karty ,czy będzie ważna do daty na starej karcie?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Jeżeli zastrzeżesz jedną kartę i zamówisz drugą to będzie ona miała nową datę ważności.

Napisz komentarz