Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Wraca 2,6% do 100 00 zł z Kontem Mega Oszczędnościowym Alior Banku [+dodatkowe 3% do 20 000 zł]

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Alior Banknowy klient obecny klientKonto oszczędnościowe
Magda Kopiczko

+ Skrót promocji (← kliknij i rozwiń)

Co dostaniesz?

1) Podwyższone oprocentowanie do 2,6% dla kwoty do 100 000 zł na 3 miesiące na Koncie Mega Oszczędnościowym

2) 3% dla 20 000 zł do 31 marca 2020 r na Koncie Oszczędnościowym za wybranie odpowiedniej korzyści przy Koncie Jakże Osobistym

Za co?

1) Za wpłatę nowych środków na Rachunek Mega Oszczędnościowy (saldo nowych środków to nadwyżka środków na rachunkach w Alior Banku liczona na dzień 24 stycznia 2020 r) i zapewnianie wpływu w min. wysokości 1500 zł przez cały czas trwania promocji na konto osobiste

2) Za wybranie korzyści podwyższonego oprocentowania przy Koncie Jakże Osobistym

Ile to kosztuje?

1) Konto Jakże Osobiste : 0 zł za prowadzenie przy zapewnieniu miesięcznego jednego wpływu na min. 1500 zł, inaczej 10 zł; 0 zł za kartę po wykonaniu płatności kartą na min. 300 zł miesięcznie – inaczej 5 zł. Konto i karta są bezwarunkowo darmowe dla osób poniżej 26 roku życia

2) Konto Mega Oszczędnościowe – 0 zł za prowadzenie; 0 zł za przelewy internetowe na własny rachunek osobisty w Alior Banku; 0 zł za pierwszy przelew internetowy w miesiącu do innego banku (kolejne 8 zł)

3) Konto Oszczędnościowe – 0 zł za prowadzenie; 0 zł za pierwszy w miesiącu przelew internetowy na własne konto w Alior Banku (kolejne 5 zł); 0 zł za pierwszy przelew internetowy w miesiącu do innego banku (kolejne 10 zł)

Kiedy bonus?

1) Kapitalizacja odsetek co miesiąc

2) Kapitalizacja odsetek co miesiąc

Dla kogo?

1) Dla nowych klientów banku oraz dla osób, które wpłacą nowe środki na Konto Mega Oszczędnościowe i obecnie nie korzystają z poprzednich edycji promocji Konta Mocno Oszczędnościowego

2) Dla osób, które jako korzyść do Konta Jakże Osobistego wybiorą podwyższone oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym

Do kiedy promocja?

1) Do 5 marca 2020 roku
2) Do 31 marca 2020 roku

Skorzystaj z tej promocji »

Czy Ty również masz poczucie, że Twoje oszczędności nie pracują tak, jak powinny? Oferowane przez banki oprocentowania wzbudzają tylko chichot? Znów jesteś postawiony w sytuacji, że po okresie promocji lokaty czy konta oszczędnościowego w Twoim dotychczasowym banku oferują Ci, poniżająco wręcz, niski procent?

Jeżeli tak właśnie jest, to idealnym rozwiązaniem jest ulokowanie środków na Koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku. Masz możliwość ulokowania do 100 000 zł na 3 miesiące na zacnym oprocentowaniu 2,6%.

To nie koniec dobrych wiadomości. Oprócz 2,6% na Koncie Mega Oszczędnościowym możesz otworzyć drugie konto oszczędnościowe i wybierając odpowiednią korzyść do konta osobistego zapewnić sobie podwyższone oprocentowanie do 3% dla kwoty do 20 000 zł. Podwyższone oprocentowanie obowiązuje do 31 marca 2020 r. O korzyściach opowiem w dalszej części tekstu, więc nie martw się, jeżeli na ten moment ta nazwa nic Ci nie mówi.

Obecna, 2 edycja promocji trwa do 5 marca 2020 roku. Nie przedłużam, w końcu im szybciej Twoje oszczędności zaczną pracować tym więcej zyskać. Przejdźmy do szczegółów.

Na czym polega promocja?

Jeżeli spełniasz warunki, o których będzie mowa w dalszej części artykułu, możesz skorzystać z dwóch promocji jednocześnie, dzięki czemu możesz ulokować do 120 000 zł na dobrym procencie w pewnym, sprawdzonym banku. Do tego będą Ci potrzebne dwa konta oszczędnościowe:

 • Konto Mega Oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,6% na 3 miesiące do 100 000 zł

ORAZ

 • Konto Oszczędnościowe z podwyższonym oprocentowaniem do 3% dla 20 000 zł do 31 marca 2020 r (przy wyborze odpowiedniej korzyści).

Aby móc cieszyć się wysokim oprocentowaniem na kontach oszczędnościowych musisz posiadać w banku konto osobiste. Będzie Ci potrzebne do tego, aby zapewniać wpływy wymagane do uzyskania podwyższonego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym. Jeżeli chcesz skorzystać z drugiej promocji, gdzie zyskasz 3% do 20 000 zł to musisz mieć założone Konto Jakże Osobiste. Tylko przy nim masz do wyboru korzyści (o korzyściach do konta będzie mowa niżej).

Czy mogę skorzystać z promocyjnego oprocentowania 2,6%?

By skorzystać z promocyjnego oprocentowania musisz posiadać konto osobiste w Alior Banku. Jeżeli jeszcze go nie masz, teraz możesz założyć z TEGO linka lub z dowolnego podanego w tym artykule.

Aby uzyskać tytułowe 2,6% do 100 000 zł na 3 miesiące musisz spełniać dwa proste warunki:

 • na Twoje konto osobiste co miesiąc (przez wszystkie miesiące trwania promocji) wpłynie min. 1500 zł;
 • środki na Koncie Mega Oszczędnościowym będą nowymi środkami.

Czym są nowe środki?

Są to wszystkie środki, jakie posiadałeś w Alior Banku na dzień 24 stycznia 2020 roku. Jeżeli na kontach 24 stycznia miałeś 14 000 zł to nadwyżka ponad te 14 000 zł stanowi nowe środki, które możesz ulokować na promocyjnym oprocentowaniu.

Jak bank definiuje wpływy na konto?

Wpływ musi być jednorazowy, na min. 1500 zł i zasilić konto osobiste. Nie może to być natomiast przelew z rachunku prowadzonego w Alior Banku (nawet od innej osoby), z Twojego rachunku w T-mobile Usługi Bankowe lub Kantorze Internetowym Alior Banku. Przelew z Twojego rachunku w innym banku jak najbardziej jest wliczany do promocji. Dodam, że aby Konto Jakże Osobiste było darmowe wymagany jest właśnie wpływ 1500 zł. Jednym przelewem zyskujesz darmowe konto i podwyższone oprocentowanie.

Czy wszystkie te konta będą mnie cokolwiek kosztowały?

Konto osobiste może dla Ciebie być całkowicie za darmo, jeżeli spełnisz naprawdę proste warunki. Tak jak wspomniałam, wystarczy jeden przelew na 1500 zł w miesiącu z rachunku w innym banku.

Jeżeli będziesz używał karty do konta to pamiętaj, by w miesiącu wykonać transakcje na min. 300 zł. Może to być wiele drobnych, codziennych płatności. Wtedy za kartę nie zapłacisz ani złotówki. Jeżeli zależy Ci tylko na promocyjnym oprocentowaniu nie musisz mieć karty.

Jeżeli masz mniej niż 26 lat to konto jest dla Ciebie bezwarunkowo darmowe.

Ile kosztuje Konto Jakże Osobiste?

 • 0 zł / 10 zł – miesięczna opłata 0 zł za prowadzenie rachunku pod warunkiem zapewnienia miesięcznego wpływu min. 1 500 zł (uwaga: kwota powinna być w jednym przelewie! nie można tego rozdzielać na mniejsze wpływy), w przeciwnym wypadku opłata wynosi 10 zł. Wpływ nie może pochodzić z konta w Alior Banku, T-mobile Usługi Bankowe bądź z Kantoru Internetowego Aliora. Dla osób, które nie ukończyły 26 lat, konto jest bezwarunkowo darmowe;
 • 0 zł / 5 zł – za korzystanie z karty – opłaty nie będzie pod warunkiem wykonania kartą płatności na 300 zł miesięcznie;
 • 0 zł – opłata za przelew krajowy dokonany w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej;
 • 0 zł – za wydanie karty płatniczej;
 • 0 zł – za wpłatę i wypłatę gotówki w oddziale banku;
 • 0 zł – za wypłatę gotówki z bankomatów Alior Banku;
 • 2,50 zł – za wypłatę z pozostałych bankomatów;
 • 5 zł – za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą;
 • 5 zł – za przelew natychmiastowy;
 • 0 zł – za zlecenie stałe i polecenie zapłaty.

Ile kosztuje Konto Mega Oszczędnościowe?

 • 0 zł – miesięczna opłata za prowadzenie;
 • 0 zł – przelewy internetowe na konto osobiste w Alior Banku;
 • 0 zł/8 zł – pierwszy w miesiącu przelew internetowy do innego banku, każdy kolejny 8 zł;
 • 0 zł/10 zł – pierwsza wypłata gotówki z konta w placówce Alior Banku, każda kolejna 10 zł.

Z Konta Mega Oszczędnościowego możesz przelewać środki na swoje konto osobiste w Alior Banku bez żadnych limitów. Nie musisz się martwić że zamrozisz środki na 3 miesiące, tak jak w przypadku tradycyjnej lokaty. Pojawia się potrzeba, przelewasz środki, wypłacasz i gotowe 🙂

Ile kosztuje Konto Oszczędnościowe?

 • 0 zł – miesięczna opłata za prowadzenie;
 • 0 zł/5 zł – pierwszy w miesiącu przelew internetowy na własne konto osobiste w Alior Banku, każdy kolejny 5 zł;
 • 0 zł/10 zł – pierwszy w miesiącu przelew internetowy do innego banku, każdy kolejny 10 zł;
 • 0 zł/10 zł – pierwsza wypłata gotówki z konta w placówce Alior Banku lub z bankomatu Alior/Euronet/Planetcash, każda kolejna 10 zł;
 • 3 zł – opłata miesięczna za kartę (nie jest wymagana).

Przy Koncie Oszczędnościowym jeden przelew na swój rachunek w Alior Banku masz za darmo. Jeżeli zajdzie potrzeba skorzystania ze środków tam zgromadzonych to lepiej przelać jednorazowo większą kwotę, niż kilka razy mniejsze (za drugi i kolejny przelew zapłacisz po 5 zł).

W jaki sposób mogę skorzystać z promocji?

Konto Mega Oszczędnościowe

#Sytuacja nr 1 – jesteś już klientem Alior Banku

Jeżeli posiadasz już konto osobiste w Alior Banku, ale nie masz jeszcze Konta Mega Oszczędnościowego, to otworzysz je poprzez bankowość internetową lub w placówke banku. Następnie sprawdź saldo swoich środków na dzień 24 stycznia i przelej na konto nowe środki. Podwyższone oprocentowanie zacznie Cię obowiązywać automatycznie po pierwszym wpływie na Konto Mega Oszczędnościowe i będzie trwać przez 3 miesiące. Odsetki kapitalizowane są miesięcznie.

Pamiętaj, aby zapewnić na swoim koncie osobistym wpływ w wysokości min. 1 500 zł co miesiąc (a dokładnie do końca każdego miesiąca kalendarzowego w czasie trwania promocji) – inaczej oprocentowanie zostanie obniżone do 2,2%.

Uwaga:

jeżeli aktualnie korzystasz z promocyjnego oprocentowania w ramach poprzednich edycji promocji, nie możesz skorzystać z kolejnej do momentu zakończenia obecnie Cię obowiązującej.

#Sytuacja nr 2 – nie jesteś klientem Alior Banku

Tutaj sprawę masz ułatwioną, gdyż nie musisz sprawdzać salda nowych środków. Skoro nie byłeś klientem banku na dzień 24 stycznia 2020 roku to wszystkie Twoje środki są automatycznie dla banku nowe. Wystarczy że założysz Konto Jakże Osobiste wraz z Kontem Mega Oszczędnościowym z TEGO linka i przelejesz na nie środki. Nie zapomnij zapewniać wpływu na Konto Jakże Osobiste w comiesięcznej wysokości min. 1 500 zł.

Konto Oszczędnościowe i korzyści do konta

Bank proponuje dodatkowe korzyści do Twojego Konta Jakże Osobistego. Dwie pierwsze masz za 0 zł a za każdą kolejną zapłacisz 3,50 zł. Którą wybrać? To już sam musisz zdecydować.

W każdym momencie możesz zmienić korzyści na inne. Zrobisz to w bankowości internetowej bądź aplikacji mobilnej lub w oddziale banku. Pamiętaj, że jeżeli zmieniasz korzyść w trakcie miesiąca to i tak pozostaje ona aktywna do jego końca. Jeśli masz włączone dwie korzyści, jedną wyłączasz i włączasz drugą tak naprawdę w tym miesiącu bank policzy, że masz trzy aktywne korzyści i za jedną pobierze opłatę. Do wyboru masz:

Cały ten artykuł poświęcony jest oszczędnościom, więc skupimy się tylko na jednej korzyści – podwyższonym oprocentowaniu. Jeżeli chcesz włączyć promocyjne oprocentowanie na Rachunku Oszczędnościowym, wybierz korzyść 3% na koncie oszczędnościowym do kwoty 20.000 zł. Oprocentowanie będzie podwyższone do dnia 31 marca 2020 r. Odsetki kapitalizowane są miesiecznie.

Po wybraniu korzyści wyższego oprocentowania zostanie ona uruchomiona na Koncie Oszczędnościowym od następnego dnia.

Konto Oszczędnościowe założysz przez bankowość internetową, infolinię bądź w placówce banku.

Podsumowanie

Alior Bank kolejny raz udowadnia, że dba o swoich klientów, proponując atrakcyjne oprocentowania aż na dwóch kontach oszczędnościowych. Warunki są proste – wystarczy otworzyć konta i zapewniać wpływ co miesiąc na min. 1500 zł (możesz ustawić zlecenie stałe ze swojego konta w innym banku i nie martwić się, że zapomnisz). Nie musisz mieć nawet karty do konta jeżeli chcesz skorzystać tylko z oferty na oszczędności. Warto pochylić głowę nad ofertą banku, gdyż na tle konkurencji wypada bardzo interesująco.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 6

 1. Tadeusz pisze:
  Jeśli posiadałem w ubiegłym roku konto w tym banku to nie będę wykluczony z promocji?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Nie, wystarczy że na dzień badania salda było pusto na kontach, a więc skoro ich nie było to znaczy że było 0 zł 🙂 Okres karencji dotyczyłby promocji z otwarciem samego konta osobistego, ale niestety na tą chwilę nie mamy żadnej.
 2. Tadeusz pisze:
  Mam rozumieć, ze przedmiotowe konto z przywilejami mogę również otworzyć w Placówce Alior Banku?
 3. Pytający pisze:
  Czy jeśli korzysta się z poprzedniej edycji promocji, która kończy się przed końcem okresu przystąpienia do obecnej edycji, to można przystąpić do obecnej edycji po zakończeniu mojej promocji we wcześniejszej edycji?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Można, pod warunkiem zapewnienia na koncie oszczędnościowych nowych środków, czyli nadwyżki ponad saldo z dnia 24 stycznia 2020 roku.

Napisz komentarz