Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Zyskaj 2,6% do 100.000 zł oraz 3% do 70.000 zł dla swoich oszczędności w Alior Banku – nowa promocja

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Alior Banknowy klient obecny klientKonto oszczędnościowe
Magda Kopiczko

+ Skrót promocji (← kliknij i rozwiń)

Co dostaniesz?

1) Podwyższone oprocentowanie do 2,6% dla kwoty do 100 000 zł na 3 miesiące na Koncie Mega Oszczędnościowym

2) 3% dla 20 000 zł do 15 stycznia 2020 r na Koncie Oszczędnościowym za wybranie odpowiedniej korzyści przy Koncie Jakże Osobistym

3) 3 % dla 50 000 zł na 100 dni na lokacie dla całkowicie nowych klientów banku

Za co?

1) Za wpłatę nowych środków na Rachunek Mega Oszczędnościowy (saldo nowych środków to nadwyżka środków na rachunkach w Alior Banku liczona na dzień 20 grudnia 2019 r) i zapewnianie wpływu w min. wysokości 1500 zł przez cały czas trwania promocji na konto osobiste

2) Za wybranie korzyści podwyższonego oprocentowania przy Koncie Jakże Osobistym

3) Za założenie lokaty w bankowości internetowej w ciągu 14 dni od założenia konta

Ile to kosztuje?

1) Konto Jakże Osobiste : 0 zł za prowadzenie przy zapewnieniu miesięcznego jednego wpływu na min. 1500 zł, inaczej 10 zł; 0 zł za kartę po wykonaniu płatności kartą na min. 300 zł miesięcznie – inaczej 5 zł. Konto i karta są bezwarunkowo darmowe dla osób poniżej 26 roku życia

2) Konto Mega Oszczędnościowe – 0 zł za prowadzenie; 0 zł za przelewy internetowe na własny rachunek osobisty w Alior Banku; 0 zł za pierwszy przelew internetowy w miesiącu do innego banku (kolejne 8 zł)

3) Konto Oszczędnościowe – 0 zł za prowadzenie; 0 zł za pierwszy w miesiącu przelew internetowy na własne konto w Alior Banku (kolejne 5 zł); 0 zł za pierwszy przelew internetowy w miesiącu do innego banku (kolejne 10 zł)

Kiedy bonus?

1) Kapitalizacja odsetek co miesiąc

2) Kapitalizacja odsetek co miesiąc

3) Odsetki dopisywane są na koniec lokaty (po 100 dniach)

Dla kogo?

1) Dla nowych klientów banku oraz dla osób, które wpłacą nowe środki na Konto Mega Oszczędnościowe i obecnie nie korzystają z poprzednich edycji promocji Konta Mocno Oszczędnościowego

2) Dla osób, które jako korzyść do Konta Jakże Osobistego wybiorą podwyższone oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym

3) Dla całkowicie nowych klientów banku, którzy nigdy nie mieli w nim żadnego produktu

Do kiedy promocja?

1) Do 30 stycznia 2020 roku
2) Do 15 stycznia 2020 roku
3) Bezterminowo

Skorzystaj z tej promocji »

Jeżeli nie wiecie, gdzie ulokować swoje oszczędności mam dla Was dobrą wiadomość – możecie zrobić to w Alior Banku i skorzystać z promocyjnego oprocentowania, jakie zapewniają konta oszczędnościowe. Do tej pory bank oferował oprocentowanie 2,6% na Koncie Mocno Oszczędnościowym, od dzisiaj nazwa konta uległa zmianie i konto nosi nazwę Konto Mega Oszczędnościowe. Pozostałe warunki tak naprawdę nie uległy zmianie.

Przy spełnieniu prostych warunków otrzymacie od banku oprocentowanie 2,6% na Koncie Mega Oszczędnościowym dla kwoty do 100 000 zł przez 3 miesiące.

Dodatkowo, wybierając jako jedną z korzyści do konta osobistego możesz zapewnić sobie oprocentowanie podwyższone do 3% na drugim koncie oszczędnościowym dla kwoty do 20 000 zł. Podwyższone oprocentowanie obowiązuje do 15 stycznia 2020 r. O korzyściach opowiem w dalszej części tekstu, więc nie martw się, jeżeli na ten moment ta nazwa nic Ci nie mówi.

A jeżeli jesteś dla Aliora całkowicie nowym klientem to będziesz miał możliwość założenia lokaty na 100 dni na 3% do kwoty aż 50 000 zł.

Do promocji możesz przystąpić do 30 stycznia 2020 r. Przejdźmy do szczegółów.

Na czym polega promocja?

Jeżeli spełniasz warunki, o których będzie mowa w dalszej części artykułu, możesz skorzystać z dwóch promocji (a nawet trzech, jeżeli jesteś całkowicie nowym klientem banku – o tym w dalszej części artykułu):

 • Konta Mega Oszczędnościowego z oprocentowaniem 2,6% na 3 miesiące do 100 000 zł

oraz

 • Konta Oszczędnościowego z podwyższonym oprocentowaniem do 3% dla 20 000 zł do 15 stycznia 2020 r (przy wyborze odpowiedniej korzyści).

Do tego potrzebne Ci będzie konto osobiste – Konto Jakże Osobiste. Czyli tak naprawdę musisz mieć otwarte dwa konta oszczędnościowe, aby skorzystać z obu promocji oraz konto osobiste.

Czy mogę skorzystać z promocyjnego oprocentowania 2,6%?

By skorzystać z promocyjnego oprocentowania musisz posiadać konto osobiste w Alior Banku. Jeżeli jeszcze go nie masz, teraz możesz założyć z TEGO linka.

Oprocentowanie 2,6% na Koncie Mega Oszczędnościowym będzie dla Ciebie dostępne, jeżeli spełnisz dwa wymagania:

 • na Twoje konto osobiste co miesiąc (przez wszystkie miesiące trwania promocji) wpłynie min. 1500 zł;
 • środki na Koncie Mega Oszczędnościowym będą nowymi środkami.

Czym są nowe środki?

Bank 10 grudnia 2019 r sprawdził, ile masz łącznie środków na swoich kontach – osobistym, oszczędnościowych i lokatach (oczywiście pod warunkiem, że w tamtym momencie byłeś klientem banku). Załóżmy że na kontach miałeś 22 000 zł. Nadwyżka ponad te środki – przykładowe 22 000 zł – są dla banku nowymi środkami, które możesz ulokować na podwyższonym oprocentowaniu na Koncie Mega Oszczędnościowym.

A co z wpływami w wysokości 1500 zł miesięcznie na Twoje konto? Może to być przelew z Twojego rachunku w innym banku – wykluczone są tylko przelewy z Twoich rachunków w T-mobile Usługi Bankowe, rachunków w Alior Banku oraz z Twoich rachunków w kantorze internetowym Aliora.

Czy konto osobiste i oszczędnościowe będą mnie coś kosztować?

Konto osobiste może dla Ciebie być całkowicie za darmo, jeżeli spełnisz naprawdę proste warunki. De facto, konto jest zwolnione z opłaty pod warunkiem zapewnienia comiesiecznego wpływu w wysokości min. 1 500 zł (jednego) na to konto – czyli warunek ten pokrywa się z warunkiem, który i tak musisz wykonać, aby otrzymać wyższe oprocentowanie na Koncie Mega Oszczędnościowym. Czyli jednym przelewem zapewniasz sobie i darmowe konto, i wysokie oprocentowanie.

Kartą do konta zapłać w miesiącu na kwotę min. 300 zł – może to być wiele drobnych, codziennych płatności. Wtedy za kartę nie zapłacisz ani złotówki. Jeżeli zależy Ci tylko na promocyjnym oprocentowaniu nie musisz mieć karty.

Jeżeli masz mniej niż 26 lat to konto jest dla Ciebie bezwarunkowo darmowe.

Ile kosztuje Konto Jakże Osobiste?

 • 0 zł / 10 zł – miesięczna opłata 0 zł za prowadzenie rachunku pod warunkiem zapewnienia miesięcznego wpływu min. 1 500 zł (uwaga: kwota powinna być w jednym przelewie! nie można tego rozdzielać na mniejsze wpływy), w przeciwnym wypadku opłata wynosi 10 zł. Wpływ nie może pochodzić z konta w Alior Banku, T-mobile Usługi Bankowe bądź z Kantoru Internetowego Aliora. Dla osób, które nie ukończyły 26 lat, konto jest bezwarunkowo darmowe;
 • 0 zł / 5 zł – za korzystanie z karty – opłaty nie będzie pod warunkiem wykonania kartą płatności na 300 zł miesięcznie;
 • 0 zł – opłata za przelew krajowy dokonany w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej;
 • 0 zł – za wydanie karty płatniczej;
 • 0 zł – za wpłatę i wypłatę gotówki w oddziale banku;
 • 0 zł – za wypłatę gotówki z bankomatów Alior Banku;
 • 2,50 zł – za wypłatę z pozostałych bankomatów;
 • 5 zł – za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą;
 • 5 zł – za przelew natychmiastowy;
 • 0 zł – za zlecenie stałe i polecenie zapłaty.

Ile kosztuje Konto Mega Oszczędnościowe?

 • 0 zł – miesięczna opłata za prowadzenie;
 • 0 zł – przelewy internetowe na konto osobiste w Alior Banku;
 • 0 zł/8 zł – pierwszy w miesiącu przelew internetowy do innego banku, każdy kolejny 8 zł;
 • 0 zł/10 zł – pierwsza wypłata gotówki z konta w placówce Alior Banku, każda kolejna 10 zł.

Jak sam widzisz, Konto Mega Oszczędnościowe jest dla Ciebie za darmo. Możesz w każdym momencie przelewać z niego środki na swoje konto osobiste w Alior Banku i nie poniesiesz za to żadnych opłat. Jest to bardzo dobre rozwiązanie – sam na pewno nie raz się przekonałeś, że życie płata figle i czasami po prostu niezbędne jest podjęcie pewnej kwoty z oszczędności.

Ile kosztuje Konto Oszczędnościowe?

 • 0 zł – miesięczna opłata za prowadzenie;
 • 0 zł/5 zł – pierwszy w miesiącu przelew internetowy na własne konto osobiste w Alior Banku, każdy kolejny 5 zł;
 • 0 zł/10 zł – pierwszy w miesiącu przelew internetowy do innego banku, każdy kolejny 10 zł;
 • 0 zł/10 zł – pierwsza wypłata gotówki z konta w placówce Alior Banku lub z bankomatu Alior/Euronet/Planetcash, każda kolejna 10 zł;
 • 3 zł – opłata miesięczna za kartę (nie jest wymagana).

Konto Oszczędnościowe ma wbudowaną blokadę antypobraniową – za każdy kolejny przelew powyżej pierwszego na własny rachunek obowiązuje opłata 5 zł. Ma to służyć większej dyscyplinie finansowej. Jeżeli będziesz potrzebować gotówki lepiej jest przelać środki z Konta Mega Oszczędnościowego i nie zastanawiać się, który to raz w tym miesiącu.

W jaki sposób mogę skorzystać z promocji?

Konto Mega Oszczędnościowe

Sytuacja pierwsza:

Jeżeli posiadasz już konto osobiste w Alior Banku, ale nie masz jeszcze Konta Mega Oszczędnościowego, to aby je otworzyć zaloguj się do swojej bankowości internetowej lub odwiedź placówkę banku. Następnie sprawdź saldo swoich środków na dzień 10 grudnia i przelej na konto nowe środki. Podwyższone oprocentowanie zacznie Cię obowiązywać automatycznie po pierwszym wpływie na Konto Mega Oszczędnościowe i będzie trwać przez 3 miesiące. Pamiętaj, aby zapewnić na swoim koncie osobistym wpływ w wysokości min. 1 500 zł co miesiąc (a dokładnie do końca każdego miesiąca kalendarzowego w czasie trwania promocji) – inaczej oprocentowanie zostanie obniżone do 2,2%.

Po zakończeniu promocyjnych trzech miesięcy oprocentowanie standardowe wyniesie 0,5%.

Przykład:

Założyłeś konto oszczędnościowe 20 grudnia. Do końca grudnia, stycznia, lutego i marca zapewnij na konto osobiste wpływy, każdy w wysokości min. 1500 zł.

Uwaga:

jeżeli aktualnie korzystasz z promocyjnego oprocentowania w ramach poprzednich edycji promocji, nie możesz skorzystać z kolejnej do momentu zakończenia obecnie Cię obowiązującej.

Sytuacja druga:

Jeżeli jeszcze nie masz konta osobistego możesz je założyć z TEGO linka. Przy zakładaniu konta możesz od razu zawnioskować o otwarcie Konta Mega Oszczędnościowego. Po założeniu kont przelej na konto oszczędnościowe środki i nie zapomnij zapewniać wpływu na Konto Jakże Osobiste w comiesięcznej wysokości min. 1 500 zł.

Konto Oszczędnościowe i korzyści do konta

Bank proponuje dodatkowe korzyści do Twojego konta. Dwie pierwsze masz za 0 zł a za każdą kolejną zapłacisz 3,50 zł. Którą wybrać? To już sam musisz zdecydować. W każdym momencie możesz zmienić korzyści na inne. Zrobisz to w bankowości internetowej bądź aplikacji mobilnej lub w oddziale banku. Pamiętaj, że jeżeli zmieniasz korzyść w trakcie miesiąca to i tak pozostaje ona aktywna do jego końca. Jeśli masz włączone dwie korzyści, jedną wyłączasz i włączasz drugą tak naprawdę w tym miesiącu bank policzy, że masz trzy aktywne korzyści i za jedną pobierze opłatę. Do wyboru masz:

Jeżeli chcesz włączyć promocyjne oprocentowanie na Rachunku Oszczędnościowym, wybierz korzyść 3% na koncie oszczędnościowym do kwoty 20.000 zł. Oprocentowanie będzie podwyższone do dnia 15 stycznia 2020 r. Po wybraniu korzyści wyższego oprocentowania zostanie ona uruchomiona na Koncie Oszczędnościowym od następnego dnia. Nadwyżka ponad 20 000 zł będzie oprocentowana według stawki WIBID1M pomniejszonej o 0,5 p.p (0,88%).

Jeżeli nie masz jeszcze Konta Oszczędnościowego to możesz je założyć przez bankowość internetową, infolinię lub w oddziale banku.

Bonus dla całkowicie nowych klientów banku – 50 000 zł na 3% na lokacie 100-dniowej

Jeżeli nigdy nie byłeś klientem Alior Banku, to po założeniu Konta Jakże Osobistego masz możliwość założenia lokaty 100-dniowej na 3% dla kwoty do 50 000 zł. Lokatę możesz otworzyć w ciągu 14 dni od założenia konta w systemie bankowości internetowej.

Podsumowanie

Alior Bank pozytywnie zaskoczył mnie swoją ofertą oszczędnościową. Pozwala ulokować aż 170 000 zł na atrakcyjnym oprocentowaniu na kontach oszczędnościowych, gdzie masz dostęp do swoich środków przez cały czas, bez utraty odsetek w razie konieczności wypłaty. Jest to jedna z lepszych ofert depozytowych dostępnych na rynku – aż żal nie skorzystać.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarze 4

 1. Mateusz pisze:
  Jestem nowym klientem banku. Założyłem konto osobiste, oszczędnościowe i chciałbym założyć lokatę 100-dniową na 3%. Ale nigdzie w bankowości internetowej, ani aplikacji nie ma takiej opcji. Proszę o wyjaśnienie…
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Mateusz pani na infolinii banku potwierdziła że jeżeli na koncie Jakże Osobistym są środki to powinna w bankowości pojawić się opcja założenia tej lokaty. Sama się nie wliczam jako stary klient więc z doświadczenia nie podpowiem. Ewentualnie można to zrobić na infolinii – tutaj przy okazji rozmowy uzyskałam informację, że od jutra zmienia się tabela oprocentowania, (informacje o tym będą dopiero jutro na stronie) i tej lokaty podobno już nie będzie. Spróbuj dzisiaj jeszcze sprawdzić wszystkie opcje w bankowości, a jak nie to skontaktuj się przez infolinię i załóż lokatę.
  • Mateusz pisze:
   @Moniaki.pl – Magda – nic z tego. Takiej opcji w bankowości internetowej nie ma, jak również nie ma możliwości założenia tej lokaty przez infolinię – właśnie tam dzwoniłem. Otrzymałem informację, że można to zrobić tylko osobiście w placówce banku… słabo bardzo… 🙁
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Widzisz Mateusz, co osoba to inaczej mówi… Ciężko już stwierdzić, czym się kierować, skoro jeden pracownik mówi tak, a drugi inaczej. Dopytywałam szczegółowo i pani z pewnością w głosie twierdziła, że da się i przez bankowość i przez infolinię.

Napisz komentarz