Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

200 zł od Citibanku + 10 kodów na wysyłki InPostem! Nowa promocja od Citi Handlowego

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Citi Handlowynowy klientKonto osobiste
Magda Kopiczko

+ Skrót promocji (← kliknij i rozwiń)

Co dostaniesz?

150 zł wypłacane w trzech przelewach po 50 zł.

Dodatkowo 10 kodów na wysyłki paczek przez InPost;

3400 punktów w Bezcennych Chwilach, wymienne na vouchery o wartości 50 zł.

Za co?

Nagroda nr 1: za założenie konta i wyrażenie zgód marketingowych;

Nagroda nr 2: za wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 2000 zł;

Nagroda nr 3: za zalogowanie się do aplikacji oraz wpływ 100 zł;

Nagroda nr IV: za wykonanie płatności kartą w Google Pay/Apple Pay na min. 100 zł.

Ile to kosztuje?

0 zł za prowadzenie, 0 zł za kartę, 0 zł za przelewy internetowe, 0 zł za 3 przelewy natychmiastowe w miesiącu.

Kiedy bonus?

Nagroda nr 1 – maksymalnie do 10 dnia roboczego kolejnego miesiąca po miesiącu otwarcia konta;

Nagroda nr 2 – nie później niż do ostatniego dnia drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu w którym otworzyłeś konto.

Nagroda nr 3 – nie później niż do ostatniego dnia trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu w którym otworzyłeś konto.

Nagroda nr 4 – nie później niż do ostatniego dnia czwartego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu w którym otworzyłeś konto.

Dla kogo?

Dla osób, które od 1 stycznia 2020 roku nie posiadały w banku ROR-u lub rachunku oszczędnościowego.

Do kiedy promocja?

Do 28 lutego 2021 roku lub do wyczerpania puli 2000 wniosków.

Skorzystaj z tej promocji »

Kto chce dostać bardzo łatwe 150 zł od banku za założenie prawdziwie darmowego konta i wykonanie 3 prostych czynności – ręka do góry! I to jeszcze nie koniec niespodzianek. Oprócz gotówki dostaniesz aż 10 kodów do wykorzystania na nadanie przesyłek za darmo przez InPost. Jeszcze jeden bonus – możesz zarejestrować kartę w programie Bezcenne Chwile i otrzymać punkty o wartości 50 zł, które wymienisz na nagrody (na przykład voucher do sklepów).

Takie promocje nie zdarzają się codziennie, dlatego warto skorzystać, dopóki jest okazja. Szczególnie że promocja ma potrwać teoretycznie 🗓 do 28 lutego 2021 roku ale obowiązuje limit pierwszych 2000 promocyjnych wniosków. Dlatego moja dobra rada – warto się pospieszyć 🙂

CitiKonto finansowa rewolucja? Minirecenzja

CitiKonto reklamuje się pod hasłem finansowa rewolucja. Postanowiłam sprawdzić jak wygląda to w rzeczywistości i na czym ta rewolucja polega.

Konta walutowe w Citi Banku

Na ten moment Citi oferuje możliwość założenia kont w 4 najpopularniejszych walutach, czyli Euro, GBP, USD I CHF. Według informacji na stronie banku wkrótce ma się pojawić dodatkowych 8 walut. Konta prowadzone są bezpłatnie, ale musisz zwrócić uwagę na saldo – przy saldzie powyżej 10 000 Euro na rachunku Euro bank pobierze Ci opłatę 18 zł.

Konta założysz na 2 kliknięcia w swojej bankowości internetowej.

Citi Kantor

Ogólnie kantory internetowe oferuje już niemal każdy bank, więc w tym zakresie rewolucji nie ma. Ważniejsze jest to, by znaleźć kantor który oferuje dobre kursy i jak najniższy spread. Oraz oczywiście łatwość obsługi. Niewątpliwą zaletą kantoru przy koncie bankowym jest to, że kilkoma kliknięciami wymieniasz walutę i masz ją od razu dostępną. Nie musisz czekać na przelewy z konta do kantoru a potem z powrotem.

Weźmy na tapet EUR/PLN (weź pod uwagę że analiza jest dokonana w dzień roboczy, w weekendy spread będzie wyższy). W tym przypadku spread wyniósł 0,6738 %. Różnica na kursie to w przypadku Citi 0,0301 zł a więc 3 grosze

Dla porównania kurs EUR/PLN z Cinkciarza (ten sam dzień, ta sama godzina). W tym przypadku spread wyniósł 0,4337%. Różnica na kursie to 0,0194zł, niecałe 2 grosze.

Dla zwykłego użytkownika, który korzysta z kantoru z okazji wyjazdów na wakacje czy zakupów w internecie ta różnica będzie tak naprawdę bardzo znikoma, wręcz niezauważalna. Nie jest źle 🙂

Karta wielowalutowa

Mamy konta walutowe, mamy kantor w którym wymienimy walutę, czas na kartę. Twoja karta do zwykłego konta ma wbudowaną funkcję wielowalutową. Musisz ją tylko aktywować w aplikacji mobilnej (Citibank Global Wallet dostępną w lewym dolnym rogu głównego ekranu w aplikacji).

Co to oznacza? Tylko tyle, że będąc za granicą lub robiąc zakupy w innej walucie i płacąc kartą karta sama rozpozna walutę transakcji i pobierze środki z odpowiedniego subkonta. Oczywiście pod warunkiem że masz na nim środki – w innym przypadku płatność zostanie ściągnięta z konta w PLN i przewalutowana po aktualnym kursie z Citi Kantoru.

PRZYKŁAD

Masz konto w PLN oraz stworzone subkonta walutowe w Euro i USD. Masz na nich środki, wymieniłeś je w kantorze. Płacisz kartą w USD na Aliexpress. Karta sama rozpozna walutę i ściągnie pieniądze z konta w USD, bez dodatkowych kosztów i prowizji.

A co jeśli chcesz zapłacić w walucie, do której nie możesz założyć subkonta walutowego?

Wtedy najlepszą opcją będzie ręczne przepięcie karty pod konto EUR i wykonanie płatności z tego konta. W takim przypadku przewalutowanie nastąpi po kursie Mastercard, który ma jedne z najlepszych kursów dostępnych na rynku. Jeśli nie przepniesz karty to poniesiesz podwójny koszt przewalutowania transakcji, najpierw po kursie Mastercard a następnie po kursie Citi.

PRZYKŁAD

Twoje konto domyślne to konto w złotówkach. Płacisz w kunach chorwackich. Transakcja zostanie przewalutowana najpierw z HRK na EUR po kursie Mastercard, a następnie z EUR na PLN po kursie Citi Handlowy.

Twoje konto domyślne to EUR. Płacisz w kunach chorwackich. Poniesiesz jedynie koszt przewalutowania z HRK na EUR po kursie Mastercard.

Zaawansowane zlecenia na walutach

I na tym etapie mogę zacząć mówić o rewolucji, ponieważ dopiero te elementy sprawiają, że konto i usługi walutowe w Citi różnią się od konkurencji. Co prawda nie wszyscy będą z nich korzystać, raczej osoby które obracają dużymi kwotami, ale na pewno warto o tym wspomnieć. Warto nadmienić, że od 100 000 zł (lub równowartości w walucie) możesz negocjować kurs.

Citi Global Wallet oferuje kilka rodzajów zleceń warunkowych:

 • Zlecenia Stop – zlecenie obronne zapobiegające nadmiernym stratom na kursie. Jeśli chcesz sprzedać walutę, a boisz się osłabienia ustawiasz niższy limit – jeśli waluta faktycznie zacznie się osłabiać to nastąpi zlecenie sprzedaży po zadanym przez Ciebie wcześniej kursie. I analogicznie w przypadku zakupu.
 • Zlecenia Limit – określasz kurs walutowy, po którym chcesz sprzedać lub kupić walutę. Jeśli limit zostanie osiągnięty to automatycznie sprzedasz lub kupisz walutę.
 • Zlecenia OCO– kombinacja dwóch zleceń walutowych warunkowych, polegająca na tym, że w przypadku realizacji jednego ze zleceń drugie zostaje anulowane. Jako pierwsze zostanie zrealizowane zlecenie walutowe warunkowe, którego kurs realizacji wystąpi wcześniej.
 • Zlecenia IF/OCO – Kombinacja trzech zleceń, polegająca na tym, że zlecenie II i III uznaje się za aktywne dopiero po realizacji zlecenia I. W przypadku realizacji jednego z dwóch pozostałych zleceń walutowych warunkowych (II lub III), pozostające zlecenie walutowe warunkowe zostaje anulowane. Jako pierwsze zostanie zrealizowane zlecenie, którego kurs walutowy wystąpi wcześniej

O zleceniach warunkowych więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Kto może wziąć udział w promocji?

Każdy, kto 🗓 od 1 stycznia 2020 roku nie miał w Citi konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego, również jako współwłaściciel. I to wystarczy – możesz składać wniosek i zgarniać nagrody.

O kontcie bez żadnych opłat, czyli o CitiKoncie

I naprawdę nie przesadzam – CitiKonto jest bezwarunkowo darmowe. I to zarówno konto, jak również karta do konta. Nie musisz się martwić o comiesięczne wpływy czy transakcje kartą – jest za darmo i tyle.

Żeby tego było mało, bank daje Ci w pakiecie 3 przelewy natychmiastowe w miesiącu! Bez żadnych dodatkowych opłat. Spóźniony rachunek? Siostra potrzebuje pieniędzy na już? Teraz to nie problem. Wysyłasz przelew natychmiastowy i w ciągu kilku minut pieniądze są na koncie odbiorcy.

Jeśli potrzebujesz wypłacić gotówkę z bankomatu to 4 wypłaty z dowolnego bankomatu w Polsce masz co miesiąc za darmo. Nie musisz szukać, idziesz do najbliższego i wypłacasz pieniądze.

CitiKonto

  Aktualne na dzień: 21 lipca 2021

Opłata za prowadzenie konta

0 zł

Bezwarunkowo

Opłata miesięczna za kartę

0 zł

Bezwarunkowo

Internetowy przelew krajowy

0 zł

Internetowe przelewy natychmiastowe

0 zł/5 zł

0 zł za 3 pierwsze w miesiącu przelewy natychmiastowe. Można je zrealizować w Citibank Online (z wyłączeniem aplikacji mobilnej)

Wypłata gotówki z bankomatów Citi Banku

0 zł

Zarówno w kraju, jak i za granicą

Wypłaty gotówki w pozostałych bankomatach w Polsce

0 zł/8 zł

0 zł za pierwsze 4 wypłaty w miesiącu

Pakiet CitiAlerts

6 zł/10 zł

6 zł za pakiet Standard, 10 zł za Premium – nie jest obowiązkowy do promocji

Opłata za dostęp do bankowości telefonicznej Citi Phone

0 zł/9 zł

0 zł pod warunkiem że średniomiesięczne saldo na rachunkach wynosi min. 100 000 zł – nie jest obowiązkowe do promocji

Zakładając konto zwróć uwagę na dodatkowe usługi: CitiPhone oraz CitiAlerts. Nie są one potrzebne do promocji, a mogą generować niepotrzebne koszty. W większości przypadków domyślnie jest włączona usługa Citi Phone. Po założeniu konta zaloguj się do bankowości i wyślij dyspozycję poprzez zakładkę „Kontakt”-> Napisz nową wiadomość-> Dyspozycje-> Rachunki osobiste-> Usługa CitiPhone – Wyłącz.

Szybka instrukcja, jak w 10 minut zgarnąć nagrody

Ta promocja podoba mi się nie tylko ze względu na nagrodę i darmowe konto. Głównym czynnikiem „podobania się” jest to, że warunki do spełnienia są naprawdę banalnie proste. To duży plus i dla Ciebie, i dla mnie – Tobie wystarczy kilka minut na ich wykonanie, a ja nie muszę się rozpisywać 🙂

1. 🗓 Do 28 lutego 2021 roku z TEGO LINKU 🔎 załóż Citikonto z kartą i zaakceptuj regulamin promocji oraz zgody marketingowe. Musisz wyrazić zgodę na marketing telefoniczny oraz środkami komunikacji elektronicznej. Podczas składania wniosku online 🔎 zaakceptuj również zgodę na zdalną weryfikację tożsamości.

Konto założysz całkowicie zdalnie, na selfie, a umowę otrzymasz na maila. Pamiętaj, że tylko konta założone na selfie biorą udział w promocji (wyłączone są umowy podpisywane za pośrednictwem kuriera, chyba że w trakcie składania wniosku wyniknie błąd i wina będzie po stronie banku).

2. Spełnij warunki aktywności

Nagroda podzielona jest na 4 części: część I 2 kody InPost, część II 50 zł + 8 kodów InPost, część III 50 zł oraz część IV 50 zł.

⭐️  Zgarniam I nagrodę – 2 kody InPost

Może Cię zaskoczę, ale nic nie musisz więcej robić żeby je dostać. Jeśli otworzyłeś konto i wyraziłeś wszystkie zgody, o których pisałam, to pierwsza nagroda już Ci się należy z automatu. Pamiętaj tylko, by nie zmieniać i nie odwoływać wyrażonych zgód.

Nagrodę nr I otrzymasz do 10 dnia roboczego następnego miesiąca po otwarciu konta. Kody znajdziesz w bankowości internetowej, w zakładce Korzyści i Produkty.

⭐️  Zgarniam II nagrodę – 50 zł i 8 kodów InPost

Aby ją otrzymać 🔎 zapewnij min. 1 wpływ w jednorazowej wysokości min. 2000 zł z tytułu wynagrodzenia. Zrób to nie później niż 🗓 do ostatniego dnia pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otworzyłeś konto

📄 Wpływ z tytułu wynagrodzenia – sprawdzamy definicję

Regulamin definiuje to niezbyt restrykcyjnie: mianowicie nie liczą się jedynie przelewy z rachunków osób indywidualnych prowadzonych w Citibanku. Powinien być to wpływy jednorazowy oraz opisany jako wynagrodzenie.

Nagrodę nr II otrzymasz do końca drugiego miesiąca po miesiącu otwarcia konta.

⭐️  Zgarniam III nagrodę – 50 zł

Teraz czas na to, byś 🔎 zalogował się do aplikacji mobilnej i wpłacił na konto min. 100 zł. Zrób to🗓 do ostatniego dnia drugiego miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu, w którym otworzyłeś konto.

📄 Wpłata na konto – sprawdzamy definicję

Wpłata w tym przypadku jest to przelew. Po prostu musisz przelać z rachunku w innym banku jednorazowo min. 100 zł. Nie będą liczyć się przelewy z rachunków prowadzonych w Citibanku.

Nagrodę nr III otrzymasz do końca trzeciego miesiąca po miesiącu otwarciu konta.

⭐️  Zgarniam IV nagrodę – 50 zł

Ostatnia prosta przed Tobą. 🗓 Maksymalnie do ostatniego dnia trzeciego miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu w którym otworzyłeś konto 🔎 wykonaj płatności kartą podłączoną do Google/Apple Pay na min. 100 zł

📄 Transakcje Google/Apple Pay – sprawdzamy definicję

Musisz podłączyć kartę do konta do Google/Apple Pay i wykonać płatności na łączną kwotę min. 100 zł. Mogą to być płatności w sklepach stacjonarnych (jeśli masz NFC) lub przez Internet. Nie mogą to być transakcje zwrócone.

Ostatnia nagroda wpłynie na Twoje konto nie później niż do końca czwartego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu w którym otworzyłeś konto.

PRZYKŁAD

Otwierasz konto w styczniu.

Nagroda I – otrzymasz ją w bankowości do 12 lutego.

Nagroda II – do końca lutego masz czas na zapewnienie wpływy wynagrodzenia. Do końca marca otrzymasz 50 zł + 8 kodów InPost.

Nagroda III – do końca marca zrób przelew na 100 zł i zaloguj się min. raz do aplikacji mobilnej. 50 zł otrzymasz do końca kwietnia.

Nagroda IV – do końca kwietnia zrób płatności na min. 100 zł w Google Pay/Apple Pay. Nagrodę otrzymasz do końca maja.

Zgarnij 3400 punktów w Bezcennych Chwilach

Rejestrując swoją kartę w programie Mastercard Bezcenne Chwile możesz otrzymać 3400 punktów. Wymienisz je na przykład na voucher 50 zł do H&M, Empik, RTV Euro AGD i wiele innych.

Szczegóły tej promocji opisałam tutaj:

Ogarniacz promocji❗️

Boisz się że zapomnisz o spełnieniu jakiegoś warunku promocji? Już nie musisz. Pobierz interaktywny PDF z warunkami do spełnienia i odhaczaj kolejne kroki do wykonania.

👉🏻 PDF z warunkami promocji – wersja dla umów podpisanych w GRUDNIU

👉🏻 PDF z warunkami promocji – wersja dla umów podpisanych w STYCZNIU

Słów kilka o nagrodzie, czyli kodach InPost

Kody InPost są ważne do 30 października 2021 roku, masz więc niemal rok na ich wykorzystanie. Jednego kodu możesz użyć do wysłania jednej przesyłki. Możesz wybrać każdy rodzaj dostawy (paczkomat lub kurier) oraz nadać każdą wielkość paczki.

Żeby nadać przesyłkę musisz wejść na platformę InPostu Szybkie Nadania LINK, wypełnić dane do wysyłki i wpisać otrzymany kod w podsumowaniu płatności za przesyłkę.

TUTAJ znajdziesz instrukcję, jak nadać przesyłkę z kodem rabatowym przez InPost krok po kroku.

Łącz promocje, zarabiaj jeszcze więcej

Jeśli chcesz zyskać jeszcze więcej możesz skorzystać z dwóch promocji jednocześnie i zyskać podwójnie: 150 zł za konto oraz 300 zł do Biedronki za kartę.

Podsumowanie

Jeśli szukasz bezwarunkowo darmowego konta osobistego, z kantorem internetowym, dobrymi kursami walut i na dodatek w promocji to trafiłeś bardzo dobrze. Możesz dołączyć do klientów Citi Handlowego i na dobry początek zgarnąć 150 zł + 10 kodów do wysyłek InPost.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 27

 1. JW pisze:
  Znajoma mi poleciła tego bloga i próbowałem się do niego przekonać, ale niestety mi się nie udało. Trochę za dużo wodolejstwa, zamiast skupienia się na konkretach (według mnie oczywiście, bo może niektórzy to lubią). Niestety nie skorzystam z oferty
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Przykro mi że tak uważasz, niestety wszystkim nie da rady dogodzić. Jedni chcą artykuł w 3 zdaniach, inni chcą opisane wszystko, najlepiej łącznie z historią banku i jego stanem finansowym. Staram się wyśrodkować – a jak ktoś nie chce czytać to po to ma ogarniacz dołączony do artykułu, gdzie jest tylko wypunktowana promocja.
 2. Kinga pisze:
  Mam pytanie odnośnie wynagrodzenia. Jeśli zrobię przelew np. od znajomego z innego banku tytułem „Wynagrodzenia” to będzie akceptowane?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tak, regulamin wyklucza tylko przelewy z kont indywidualnych prowadzonych w Citi: „Wpłata, o której mowa w pkt 7 nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank dla klientów indywidualnych.” Bank w tym przypadku oznacza tylko Citi Handlowy.
 3. Karolina pisze:
  Mam pytanie odnośnie wynagrodzenia. Jeśli zrobię przelew z swojego konta w innym banku tytułem „Wynagrodzenia” to będzie akceptowane?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tak, nie liczą się jedynie przelewy z kont osobistych prowadzonych w Citi Handlowym.
 4. Andrzej pisze:
  Witam. Żona złożyła wniosek 6.12. Podała wszystkie dane, zdjęcia dowodu i selfi. Cały wniosek przebiegł ok. Na koniec wszystkie dokumenty zaakceptowane i potwierdzone kodem z sms’a. Potwierdzenie złożenia na mejla przyszło. Do tej pory cisza.
  Podczas pierwszej edycji była ta sama sytuacja. Wniosek złożony poprawnie i zero odzewu.
  Ktoś przerabiał już coś takiego?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Ja w tamtym roku – sama dzwoniłam kilka razy do banku żeby ruszyć wniosek, najpierw miała być umowa na maila, potem sie okazało przy którymś telefonie że jednak będzie kurierem, do tej pory nie wiem dlaczego.
 5. spider pisze:
  Co to za karta wielowalutowa do tego konta? fizyczna? Master czy Visa?
 6. teawhoyou pisze:
  Założyłem w listopadzie i dalej nie mam kodów…
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Ta promocja z kodami obowiązuje od 5 grudnia, wcześniej była niestety promocja bez kodów.
 7. Uroki banków pisze:
  Zyskaj 150 zł gotówki w 10 minut
  Naglowek clickbaitowy niczym wiadomosci z tvp – nie wiele ma sie do realiow.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Tyle mniej więcej zajmuje wykonanie wszystkich czynności. Złożenie wniosku, dwa przelewy i płatności. Więc uważam że jest adekwatny. Niestety nie oglądam wiadomości na tvp ani w ogóle telewizji więc nie mam takiego rozeznania jak inni co robi tvp.
  • Michał - Moniaki pisze:
   Jak to? W około 10 minut wypełniasz wniosek. Jak już masz konto, to spełniasz warunki opisane w artykule i na stronie promocji. Potem wpada premia 3 X 50 zł – łącznie 150 zł oraz kody od InPost.
 8. wyderson pisze:
  Kluczowe pytanie brzmi jak sprawić, żeby przy składaniu wniosku „na selfie” wystąpił błąd umożliwiający podpisanie umowy przez kuriera (najlepiej jeszcze przed zrobieniem jakichkolwiek zdjęć/wideo)? Bo sprzedawanie biometrii banksterom z citi, to jak podpisywanie cyrografu…
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Niestety tutaj nie pomogę, zazwyczaj błędy występują jak ktoś w przeszłości był klientem tego banku. Ale nigdy nikt nie próbował (albo przynajmniej się tym nie dzielił) wywołać błąd specjalnie.
 9. Monika pisze:
  Cześć, konto należy otworzyć online czy można samemu udać się do banku i tam otworzyć rachunek?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witam, konto należy otworzyć online – nie liczą się również umowy podpisane z kurierem, chyba że nie da się przeprowadzić wideoweryfikacji.
 10. Mateusz pisze:
  Czy dostał już ktoś kody do nadawania przesyłek z tej promocji? Teoretycznie do dziesiątego dnia roboczego (czyli do dziś) miały być dostępne w zakładce 'Korzyści i Produkty' ale do tej pory nic się nie pojawiło. Nie wiem czy bank czeka do północy czy też u mnie jest coś nie tak.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Mateusz, jeśli nie otrzymasz do jutra to napisz do nich reklamację w bankowości.
  • Kamil pisze:
   U mnie tak samo. Napisałem już wiadomość i czekam na odpowiedź banku.
  • Mateusz pisze:
   Dziś napisałem reklamację, a w zasadzie dwie bo żona też nie dostała kodów, w bankowości internetowej, zobaczymy jak szybko odpiszą.
  • Kinga pisze:
   Ja pisałam reklamację i otrzymałam odpowiedź że mają opóźnienie i kody będą dziś wieczorem…
 11. Mateusz pisze:
  Wczoraj otrzymałem w końcu kody w odpowiedzi na reklamację, podobno są już także dostępne w zakładce „Korzyści i produkty” ale ja ich tam nie widzę (ważne, że kody otrzymane).
 12. Damian pisze:
  Przygarnę dwa kody na wysyłkę szybkie nadanie po 5 zł/szt. Proszę pisać na mail: damek.luk(at)interia.pl
 13. Maciej pisze:
  Ma ktoś na sprzedaż kody do Paczkomatów? Jak tak, to piszcie na miodownik(at)int.pl

Napisz komentarz