TOP 6 LOKAT: Zbiór najlepszych i najkorzystniejszych lokat na listopad.

Coraz częściej prosicie nas o radę na temat tego jaką lokatę najbardziej opłaca się założyć, który bank w danym momencie proponuje najwyższe oprocentowanie i które z rozwiązań będzie dla Was najkorzystniejsze.

Prawda jest taka, że sama znajomość produktu jako takiego nie wystarczy, czasem bowiem możemy mieć super fajna lokatę z dużym oprocentowaniem, ale…kryć się za tym może konieczność wykupienia dodatkowego produktu w banku np. produktu ubezpieczeniowego itp.

Reklamy telewizyjne i strony internetowe banków prezentują informacje o lokatach, ale tylko powierzchownie. My, wychodząc na przeciw Waszym oczekiwaniom przygotowaliśmy ranking najlepszych lokat dostępnych w listopadzie.

ranking

#1 miejsce – Nest Lokata Witaj w Nest Banku

 • OPROCENTOWANIE (w skali roku) – 4%
 • KWOTA LOKATY – od 1 000 zł – 10 000 zł
 • CZAS TRWANIA LOKATY – 3 miesiące
 • DODATKI – lokata dostępna podczas zakładania konta osobistego pod warunkiem, że w ciągu 30 dni od dnia założenia konta zdecydujemy się taką lokatę założyć
 • DLA KOGO? – lokata dla nowych klientów Nest Banku

Nasza ocena – Propozycja lokaty bardzo dobra z naprawdę bardzo fajnym oprocentowaniem. Niestety lokata dostępna tylko dla nowych klientów co niestety nie jest moim zdaniem dobrym rozwiązaniem. Możemy tylko liczyć, że większość z naszych czytelników NIE jest jeszcze klientami Nest Banku (Smart Banku) i będzie mogła założyć tę fajną lokatę.

Jak założyć

Lokatę bez problemu założysz na stronie internetowej:

>>Nest Lokata Witaj – załóż online<<

#2 miejsce – LOKATA HAPPY w Idea Banku

 • OPROCENTOWANIE (w skali roku) – 4% – jeżeli założysz lokatę na 2 miesiące

– 3,5% – jeżeli założysz lokatę na 1 m-c lub 3 m-ce

 • KWOTA LOKATY – od 500 zł do 10 000 zł
 • CZAS TRWANIA LOKATY – 1,2 lub 3 miesiące
 • DODATKI – brak konieczności zakładania konta bankowego i wykupowania dodatkowych produktów
 • DLA KOGO? – lokata przeznaczona jest dla nowych klientów Idea Banku

Nasza ocena – Bardzo konkurencyjne oprocentowanie, którego wysokość jest uzależniona od czasu na jaki zdecydujemy się taką lokatę założyć. To produkt idealny dla osób, którym zależy tylko na ulokowaniu pieniędzy na odpowiednio wysoki procent.

Krótki okres trwania lokaty co gwarantuje Ci zamrożenie pieniędzy na krótki czas, po zakończeniu tej lokaty możesz śmiało inwestować pieniądze dalej. Dodatkowo, wszystkie środki które ulokujesz są objęte ochroną przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Jak założyć?

Lokatę założysz bardzo szybko, wystarczy że wypełnisz wniosek online, a następnie przelejesz odpowiadającą Ci sumę pieniędzy na lokatę:

>>Lokata Happy na 4%<<

#3 miejsce LOKATA NA 2 MIESIĄCE w Alior Banku

 • OPROCENTOWANIE – 4% w skali roku
 • KWOTA LOKATY – od 1 000 zł do 10 000 zł
 • CZAS TRWANIA LOKATY – 2 miesiące
 • DODATKI – konieczność założenia konta osobistego, ale wszystko wskazuje na to, że konto będzie zupełnie darmowe:
– opłata za prowadzenie rachunku – 0 zł

– opłata za wydanie karty – 0 zł

– opłata za utrzymanie karty – 0 zł pod warunkiem, że w danym miesiącu na rachunku zostaną rozliczone  transakcje bezgotówkowe  wykonane kartą na łączną kwotę minimum 100 zł, jeżeli nie to 4 zł

– przelewy krajowe do innych banków – przez internet – 0 zł, przez telefon – 5 zł, w placówce – 7 zł

– przelew europejski – 0 zł

– przelew przez Elektroniczne Kanały Dostępu – 30 zł

– wypłaty w placówkach, bankomatach Alior oraz Cash Planet, Euronet oraz za granicą – 0 zł

– inne bankomaty – 3 zł

 • DLA KOGO? – dla nowych klientów Alior Banku

Nasza ocenaLokata charakteryzuje się wysokim oprocentowaniem co daje realną szansę na zysk z takiej lokaty. Ulokowane pieniądze naturalnie są objęte ochroną przez BGF. Małym minusem tej lokaty jest fakt, że aby ją założyć to najpierw należy założyć konto osobiste.

Niemniej całą sytuację ratuje fakt, że to konto w ostateczności może być zupełnie darmowe. Ważne jest, aby wybrać konto internetowe bo tylko one jest na tak dobrych warunkach, inne rodzaje kont są niestety płatne.

Jak założyć lokatę?

Najpierw wystarczy założyć Internetowe Konto Osobiste, a następnie za jego pośrednictwem zakładamy lokatę na 4% obowiązującą przez 2 miesiące.

>>Lokata 4% w Alior Banku<<

#4 miejsce MLOKATA NA POWITANIE w mBanku

 • OPROCENTOWANIE – 3,5% w skali roku
 • KWOTA LOKATY – od 500 zł do 10 000 zł
 • CZAS TRWANIA LOKATY – 3 miesiące
 • DODATKI – wraz z lokatą zostanie otwarty rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy. Proponujemy założyć eKonto standard. eKonto Standard jest jak się okazuje zupełnie darmowe. Dodatkowo nie należy obawiać się opłaty za kartę do konta, jej utrzymanie będzie zupełnie bezpłatne jeżeli w danym miesiącu wykona się 5 zupełnie dowolnych transakcji, na dowolną kwotę. Co więcej bezpłatne będzie również korzystanie z bankomatów mBanku, BZWBK, Euronetu oraz Planet Cash.

Szczegóły: Tabela opłat i prowizji mBank

 • DLA KOGO? – lokata została stworzona z myślą o nowych klientach banku

Nasza ocena – Lokata z nieco mniejszym oprocentowaniem niż dwie poprzednie, ale również dająca możliwość zarobienia. To najlepsza lokata jaką możemy znaleźć w propozycjach mBanku. Niestety w tym przypadku również należy założyć konto osobiste, ale wygląda na to, że będzie ono zupełnie darmowe.

Jak założyć lokatę?

Korzystamy z poniższej strony, wybieramy kwotę lokaty jaką chcemy zainwestować oraz rodzaj rachunku jaki będzie założony do lokaty (przypominam, warto wybrać eKonto Standard). Następnie przelewamy pieniądze na konto, a następnie automatycznie zasilana jest lokata.

>>mLokata na przywitanie w mBanku<<

#5 miejsce LOKATA BEZKARNA w BGŻ Optima

 • OPROCENTOWANIE – 3,2% w skali roku
 • KWOTA LOKATY – od 1 000 zł do 20 000 zł
 • CZAS TRWANIA LOKATY – 3 miesiące
 • DODATKI – konieczność założenia konta osobistego, które będzie darmowe, darmowe będą również przelewy na Rachunek Powiązany oraz wszystkie rachunki prowadzone w ramach konta BGŻOptima
 • DLA KOGO? – dla nowych klientów, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadali Konta Indywidualnego w BGŻ Optima.

Nasza ocenaLokata fajna i przyjazna, dobrze oprocentowana i w pełni bezpieczna. To co najbardziej podoba mi się w tej lokacie to fakt, że jeżeli ktoś zdecyduje się zerwać lokatę wcześniej to nie traci wypracowanych odsetek.

Jak założyć lokatę?

Lokatę założysz bardzo szybko korzystając z poniższej strony. Uzupełniając wniosek o lokatę, jednocześnie otwieramy wspomniane wcześniej konto. Wszystko przebiega szybko i sprawnie.

>>Lokata Bezkarna w BGŻ Optima<<

#6 Lokata w Toyota Banku z premią 110 zł

 • OPROCENTOWANIE – 2,5% w skali roku (można założyć 10 takich lokat)
 • KWOTA LOKATY – od 10 000 zł
 • CZAS TRWANIA LOKATY – min. 70 dni
 • DODATKI – konieczność założenia konta osobistego, które będzie darmowe po wykonaniu transakcji kartą min. 400 zł
 • DLA KOGO? – dla nowych klientów, którzy od 14 maja 2015 r. do 24 października 2016 r. NIE posiadali rachunku bankowego –  Konto Jedyne założonego w Toyota Banku

Nasza ocena – Taka promocja z potrójną nagrodą zdarza się bardzo rzadko dlatego nie widzę przeszkód, abyś z niej nie skorzystał. Spójrz na to, jakie tak naprawdę banalnie proste warunki musisz spełnić, aby ta premia ponad 100 zł trafiła do Twojej kieszeni + odsetki z lokat

 

Podsumowanie

Jak widać rynek bankowy proponuje nam kilka naprawdę bardzo dobrych rozwiązań. Ofertą która zasługuje na szczególną uwagę jest lokata w Nest Banku. Na uwagę zasługuje również lokata w Toyota Banku, dzięki której nie dość, że odbieramy odsetki z lokaty to jeszcze możemy zgarnąć gwarantowaną premię w wysokości 100 zł.

Ale równie dobrą lokatą jest ta zaproponowana przez Alior Bank, nawet pomimo tego, że trzeba do tej lokaty założyć konto osobiste. Jak sam zauważyłeś to konto w ostateczności jest całkowicie darmowe.

Więc jeżeli szukasz dobrej lokaty, zachęcam do wyboru jednej z tych zaprezentowanych w tym artykule. Gdyby jednak te propozycje nie przypadły Ci do gusty to zapraszam do kontaktu, znajdziemy jakąś propozycję skrojoną na miarę Twoich oczekiwań. 🙂

Polecam również zajrzeć do naszego Poradnika o Lokatach dzięki niemu w bardzo łatwy sposób zasięgniesz unikalnej wiedzy na temat właśnie lokat bankowych.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 17

 1. wacek245 pisze:
  może cos dla tych co juz skorzystali z powyzszych pomocyjnych propozycji
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Ok, postaram się poszukać innych propozycji i z miłą chęcią uzupełnię artykuł o inne propozycje. 🙂
 2. Przemek pisze:
  Bardzo fajne zestawienie ale przydało by się jeszcze po równie ile faktycznie można zarobić 😉

  Z ciekawości zrobiłem coś takiego i.
  1. LOKATA HAPPY w Idea Banku – 54,09 zł po 2-miesiącach
  2. LOKATA NA 2 MIESIĄCE w Alior Banku 54,09 zł po 2-miesiącach
  3. MLOKATA NA POWITANIE w mBanku 71,08 po 3-miesiącach
  4. LOKATA BEZKARNA w BGŻ Optima
  67,68 po 3-miesiącach wkład 10 000zł
  203,06 po 3-miesiącach wkład 30 000zł
  676,87 po 3-miesiącach wkład 100 000zł

  Zakładając 3 lokaty w bankach 1,2,3 po 10 tys zyskamy razem możemy zarobić 179,26 przy jednej w BGŻ na 30 tys 203,06 po 3 miesiącach.

  Osobiście nie widzie zbytnio sensu zakładać 3 lokat, aczkolwiek trzeba pamiętać że w BGŻ musimy czekać 3 miesiące.

  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   No nie powiem, fajny przelicznik. 🙂 Wiesz każdy ma różne potrzeby, jedni szukają jakiejś sensownej lokaty i chcą zainwestować pieniądze w jednym miejscu, ale znam też takich którzy mają po kilka lokat w różnych bankach. 🙂
 3. Przemek pisze:
  Oczywiście zysk po potrąceniu 19% bandyckiego podatku Belki 😉
 4. Przemek pisze:
  @Dominika

  generalnie wszystko zależy ile tych pieniążków na lokaty mamy 😀

 5. Janusz Lokat pisze:
  Fajne zestawienie, jednak ja również należę do osób które już skorzystały ze wszystkich możliwych ofert dla nowych klientów. To co teraz mam do wyboru to lokaty z oprocentowaniem max 1,5% co mnie w ogóle nie satysfakcjonuje, no chyba że źle szukałem;) Przygotujcie proszę zestawienie dla takich jak ja, bo na pewno takich osób jest wiele, dla kapitału >100 000. Pozdrawiam
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Dziękuję za podpowiedź. Faktycznie osób posiadających lokatę np. w Idea Banku może być sporo i powinnam zwrócić na to uwagę. 😉 Postaram się przygotować również takie zestawienie. 🙂
 6. Artur pisze:
  Witam
  Dzięki za super promocje – z kilku już skorzystałem- ale podsuwam kolejny pomysł – zestawienie kont z funkcją CASH BACK za płatności kartą – np. konto T-Mobile Usługi Bankowe ( 25zł co miesiąc za płatności 500zł i konto darmowe po spełnieniu obrotu 500zł kartą). Ale przydałoby się jeszcze kilka innych kont i można wtedy więcej zarobić co miesiąc niż na lokatach promocyjnych przy wkładzie 10000zł.
 7. Jarosław pisze:
  Jak już lokatę, to lepiej na 6% z funduszem zabezpieczenia emerytalnego w BGŻ Optima. Akcje są tanie, a po wyborach w USA będzie okazja aby zarobić, w dodatku zbliża się koniec roku, a więc rajd świętego mikołaja.
 8. Tomasz pisze:
  lokaty do 10 tys zł nie mają sensu. roznica w promocyjnym oprocentowaniu w stosunku do normalnego przy tej kwocie da odsetki wyzsze po okresie lokaty o jakieś 30 zł. biorac pod uwage ze są to jednorazowe opcje dla nowych klientow/ nowych srodkow to szkoda czasu i pieniedzy. takie tam wabienie.
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Tomaszu, osobiście czuję potrzebę opisywania lokat na każdą kieszeń. Kiedyś sama (jako student) interesowałam się takimi lokatami bo budżet 10 tys. był dla mnie czymś normalnym. Rozumiem, że masz do dyspozycji większy budżet, dlatego proponuję lokatę na wyższą inwestycję. Chyba, że masz inną propozycję dla naszych czytelników to możesz podzielić się z nami swoją propozycją pomnażania oszczędności, będziemy wdzięczni ????
 9. Michał pisze:
  LOKATA BEZKARNA w BGŻ Optima dotyczy jedynie kwoty z przedziału 1000-20 000zł, a nie jak podaliście 100 000zł.

Napisz komentarz