PROMOCJA ZAKOŃCZONA

Otwórz dziś bezpłatną kartę w Citibanku i odbierz na start voucher na 300 zł do Biedronki

Banki walczą o klientów i coraz mocniej prześcigają się w akcjach promocyjnych, więc warto wiedzieć “co w trawie piszczy” i jakie bonusy można aktualne zgarnąć. Tym razem na tapetę bierzemy Citibank. Właśnie wystartowała 4. edycja bardzo popularnej u nas promocji, w której nowi klienci banku, za założenie bezpłatnej karty, dostają voucher o wartości 300 zł do sklepów Biedronka.

Mimo wysokiej wartości tej “premii na start”, nie jest to losowanie, ani konkurs. Regulamin mówi, że każdy kto spełni warunki promocji, otrzyma bonus 300 zł do Biedronki, a z karty można zrezygnować w dowolnym momencie po odebraniu premii (nie ma żadnych obowiązań).

Instrukcja jak dostać 300 zł do Biedronki

Po dokładnym przeanalizowaniu regulaminu stwierdzam, że zasadniczo cała procedura spełniania warunków promocji sprowadza się do założenia darmowej karty kredytowej Citi Simplicity i wykona nią 10 dowolnych płatności.

Nie wiesz jak działa karta kredytowa? Kliknij i rozwiń ramkę >>

Podstawową różnicą między kartą kredytową, a zwykłą kartą płatniczą, jest fakt, że nie jest ona w żaden sposób powiązana z kontem bankowym. Karta kredytowa jest osobnym produktem i często nawet nie trzeba zakładać konta w danym banku, aby ją otrzymać.

Karty kredytowej nie trzeba też zasilać – w jej ramach bank przydziela klientowi określony limit np. 3000 zł. Najpierw wykonuje się płatności, a dopiero później bank wystawia wyciąg i wyznacza termin, w którym należy oddać wykorzystaną kwotę (np. 26 dni). Przestrzegając tego terminu spłaty, unikamy naliczenia odsetek (tzw. okres bezodsetkowy).

Działa to trochę jak z telefonem w abonamencie – najpierw dzwonimy przez miesiąc, później operator wystawia nam rachunek i podaje termin do którego trzeba go zapłacić. Różnica jest taka, że niespłacenie w terminie karty kredytowej skutkuje naliczeniem odsetek i powiększaniem się zadłużenia im dłużej zwlekamy ze spłatą.

Kartę kredytową należy spłacać TERMINOWO oraz W CAŁOŚCI – wtedy będzie ona dla nas bezpiecznym narzędziem i unikniemy niepotrzebnych opłat.

Dodatkowo warto również wiedzieć, że karta kredytowa służy do transakcji bezgotówkowych – płacenia zbliżeniowo, płacenia w sklepach na pin i w internecie. Należy jednak unikać wypłat z bankomatów czy przelewów z karty na konto. Takie transakcje gotówkowe wiążą się z wysokimi opłatami (np. 8% kwoty) oraz naliczaniem odsetek z pominięciem okresu bezodsetkowego.

Można pokusić się o przedstawienie wszystkich szczegółów w postaci 3 kroków. Nie powinny one zabrać uczestnikowi więcej niż 20 minut:

  1. Wypełniamy ten formularz zgłoszeniowy, a po 3-7 dniach oddzwoni konsultant Citibanku, wtedy ustalamy, gdzie ma przyjechać kurier z umową.
  2. Rozmawiając z konsultatntem wyrażamy zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych oraz na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną (wymaga tego regulamin promocji).
  3. Po podpisaniu umowy, czekamy na list, w którym będzie karta Simplicity, a następnie wykonujemy nią po 5 dowolnych płatności (w sklepach lub internecie) w dwóch kolejnych miesiącach kalendarzowych.

Krok 3 należy wykonać przed końcem drugiego miesiąca następującego po podpisaniu umowy przez bank (decyduje data na dokumentach).

Należy również pamiętać, że w kroku 3 bank nie zaliczy transakcji zwróconych, wypłat z bankomatu, przelewów z karty oraz płatności związanych z hazardem i bukmacherką.

Oczywiście korzystamy tutaj z karty kredytowej, więc wydane pieniądze, należy zwrócić. Zalecam zrobić to w okresie bezodsetkowym, czyli w ciągu 26 dni od daty wystawienia wyciągu – wtedy cały udział w promocji obejdzie się bez jakichkolwiek opłat.

Odbiór vouchera

Jak dowiadujemy się z regulaminu promocji, bank udostępnia voucher w formie 13-sto cyfrowego kodu i przesyła go jako prywatną wiadomość w panelu bankowości internetowej. Voucher powinien dotrzeć do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia wszystkich warunków promocji – tych opisanych powyżej.

Voucher jest wielokrotnego użytku (aż do wyczerpania 300 zł) i będzie ważny przez 4 miesiące od daty jego otrzymania.

Po odebraniu vouchera można w dowolnym momencie zrezygnować z karty (obowiązuje 30 dni wypowiedzenia). Umowę można w Citibanku wypowiedzieć internetowo, telefonicznie lub listownie. Kartę oczywiście można również zachować sobie na dłużej – w końcu jest darmowa (i pewnie na to właśnie liczy bank).

Kto może skorzystać z promocji?

W promocji mogą wziąć udział wszystkie osoby, które nigdy nie miały karty kredytowej w Citibanku, lub zrezygnowały z niej przed 1 stycznia 2015 r.

Limit karty ustalany jest na podstawie zarobków, dlatego dodatkowo podany jest również minimalny próg dochodów: Osoby na umowie o pracę lub zlecenie muszą mieć minimum 21 lat, być zatrudnione w obecnym zakładzie pracy przez minimum 3 miesiące i mieć dochód powyżej 1 200 zł netto. Osoby z własną działalnością gospodarczą muszą prowadzić firmę ponad 2 lata i mieć ukończone 25 lat.

Do kiedy trwa promocja?

Promocja trwa do 9 kwietnia 2018 r., a o udziale w niej decyduje data wypełnienia formularza zgłoszeniowego na stronie https://www.citibankonline.pl/formularz/karta-kredytowa/300zl-na-zakupy-w-sklepach-biedronka/

Dla ułatwienia wstawiam zegar odliczający czas trwania promocji, bo później wiele osób pisze do nas wiadomości, że nie zorientowało się, że to już koniec promocji i pyta czy da się jeszcze coś zrobić, aby do niej dołączyć. Niestety nie da się, więc warto pilnować terminu – do końca promocji zostało jeszcze:

Podsumowanie

W skrócie ujmując – promocja jest niezwykle łatwa i pozbawiona haczyków. Jestem przekonany, że również i tym razem Citibank przyciągnie do siebie rzesze klientów rozdając vouchery do Biedronki.

Aby skorzystać z promocji wypełnij na tej stronie formularz zgłoszeniowy, a następnie postępuj według instrukcji opisanej powyżej.

Moja ocena promocji: 5star

Lista dokumentów obowiązujących w promocji:

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

 

Napisz komentarz