PROMOCJA ZAKOŃCZONA

Jak (w bezpieczny sposób) odebrać voucher na 300 zł do Biedronki za założenie darmowej karty kredytowej w Citibanku? [analiza promocji]

Banki walczą o klientów i coraz mocniej prześcigają się w akcjach promocyjnych, więc warto wiedzieć “co w trawie piszczy” i jakie bonusy można aktualne zgarnąć. Tym razem na tapetę bierzemy Citibank. Właśnie wystartowała 4. edycja bardzo popularnej u nas promocji, w której nowi klienci banku dostają voucher o wartości 300 zł do sklepów Biedronka.

Mimo wysokiej wartości tej “premii na start”, nie jest to losowanie, ani konkurs. Regulamin mówi, że każdy kto jest nowym klientem i spełni warunki promocji, otrzyma bonus 300 zł do Biedronki.

Kto może skorzystać z promocji?

W promocji mogą wziąć udział wszystkie osoby, które nigdy nie miały karty kredytowej w Citibanku, lub zrezygnowały z niej przed 1 stycznia 2015 r.

Dodatkowo bank podaje ogólne wymogi dla uczestników odnośnie zdolności kredytowej:

Osoby na umowie o pracę lub zlecenie:

  • należy mieć minimum 21 lat
  • zatrudnienie w obecnym zakładzie pracy przez minimum 3 miesiące
  • dochód powyżej 1 200 zł netto.

Osoby z własną działalnością gospodarczą:

  • należy prowadzić firmę ponad 2 lata
  • mieć minimum 25 lat.

Do kiedy trwa promocja?

Promocja trwa do 9 kwietnia 2018 r., a o udziale w niej decyduje data wypełnienia formularza zgłoszeniowego na stronie https://www.citibankonline.pl/formularz/karta-kredytowa/300zl-na-zakupy-w-sklepach-biedronka/

Dla ułatwienia wstawiam zegar odliczający czas trwania promocji, bo później wiele osób pisze do nas wiadomości, że nie zorientowało się, że to już koniec promocji i pyta czy da się jeszcze coś zrobić, aby do niej dołączyć. Niestety nie da się, więc warto pilnować terminu – do końca promocji zostało jeszcze:

Instrukcja jak dostać 300 zł do Biedronki

Po dokładnym przeanalizowaniu regulaminu stwierdzam, że zasadniczo cała procedura spełniania warunków promocji sprowadza się do założenia darmowej karty kredytowej Citi Simplicity i wykona nią 10 dowolnych płatności.

Nie wiesz jak działa karta kredytowa? Kliknij i rozwiń ramkę >>

Podstawową różnicą między kartą kredytową, a zwykłą kartą płatniczą, jest fakt, że nie jest ona w żaden sposób powiązana z kontem bankowym. Karta kredytowa jest osobnym produktem i często nawet nie trzeba zakładać konta w danym banku, aby ją otrzymać.

Karty kredytowej nie trzeba też zasilać – w jej ramach bank przydziela klientowi określony limit np. 3000 zł. Najpierw wykonuje się płatności, a dopiero później bank wystawia wyciąg i wyznacza termin, w którym należy oddać wykorzystaną kwotę (np. 26 dni). Przestrzegając tego terminu spłaty, unikamy naliczenia odsetek (tzw. okres bezodsetkowy).

Działa to trochę jak z telefonem w abonamencie – najpierw dzwonimy przez miesiąc, później operator wystawia nam rachunek i podaje termin do którego trzeba go zapłacić. Różnica jest taka, że niespłacenie w terminie karty kredytowej skutkuje naliczeniem odsetek i powiększaniem się zadłużenia im dłużej zwlekamy ze spłatą.

Kartę kredytową należy spłacać TERMINOWO oraz W CAŁOŚCI – wtedy będzie ona dla nas bezpiecznym narzędziem i unikniemy niepotrzebnych opłat.

Dodatkowo warto również wiedzieć, że karta kredytowa służy do transakcji bezgotówkowych – płacenia zbliżeniowo, płacenia w sklepach na pin i w internecie. Należy jednak unikać wypłat z bankomatów czy przelewów z karty na konto. Takie transakcje gotówkowe wiążą się z wysokimi opłatami (np. 8% kwoty) oraz naliczaniem odsetek z pominięciem okresu bezodsetkowego.

Można pokusić się o przedstawienie wszystkich szczegółów w postaci 3 kroków. Nie powinny one zabrać uczestnikowi więcej niż 30 minut:

  1. Wypełniamy ten formularz zgłoszeniowy, a po 3-7 dniach oddzwoni konsultant Citibanku, wtedy ustalamy, gdzie ma przyjechać kurier z umową.
  2. Rozmawiając z konsultatntem wyrażamy zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych oraz na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną (wymaga tego regulamin promocji).
  3. Po podpisaniu umowy, czekamy na list, w którym będzie karta Simplicity, a następnie wykonujemy nią po 5 dowolnych płatności (w sklepach lub internecie) w dwóch kolejnych miesiącach kalendarzowych.

Krok 3 należy wykonać przed końcem drugiego miesiąca następującego po podpisaniu umowy przez bank (decyduje data na dokumentach).

Należy również pamiętać, że w kroku 3 bank nie zaliczy transakcji zwróconych, wypłat z bankomatu, przelewów z karty oraz płatności związanych z hazardem i bukmacherką.

Oczywiście korzystamy tutaj z karty kredytowej, więc wydane pieniądze, należy zwrócić. Zalecam zrobić to w okresie bezodsetkowym, czyli w ciągu 26 dni od daty wystawienia wyciągu – wtedy cały udział w promocji obejdzie się bez jakichkolwiek opłat.

Odbiór vouchera

Jak dowiadujemy się z regulaminu promocji, bank udostępnia voucher w formie 13-sto cyfrowego kodu i przesyła go jako prywatną wiadomość w panelu bankowości internetowej. Voucher powinien dotrzeć do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia wszystkich warunków promocji – tych opisanych powyżej.

Voucher jest wielokrotnego użytku (aż do wyczerpania 300 zł) i będzie ważny przez 4 miesiące od daty jego otrzymania.

Po odebraniu vouchera można w dowolnym momencie zrezygnować z karty (obowiązuje 30 dni wypowiedzenia). Umowę można w Citibanku wypowiedzieć internetowo, telefonicznie lub listownie. Kartę oczywiście można również zachować sobie na dłużej – w końcu jest darmowa (i pewnie na to właśnie liczy bank).

Podsumowanie

W skrócie ujmując – promocja jest niezwykle łatwa i pozbawiona haczyków. Jestem przekonany, że również i tym razem Citibank przyciągnie do siebie rzesze klientów rozdając vouchery do Biedronki.

Aby skorzystać z promocji wypełnij na tej stronie formularz zgłoszeniowy, a następnie postępuj według instrukcji opisanej powyżej.

Moja ocena promocji: 5star

Lista dokumentów obowiązujących w promocji:

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

 

Napisz komentarz