Moniaki już na INSTAGRAMIE! 👈 kliknij i obserwuj

Wraca kultowa promocja! Do zgarnięcia łatwe 400 zł na Allegro w zamian za przetestowanie karty Simplicity

+ Skrót promocji

Co dostaniesz?

Voucher do Allegro na kwotę 400 zł

Za co?

– załóż kartę kredytową Simplicity;
– zaloguj się do bankowości internetowej min. 1 raz;
– w ciągu trzech miesięcy następujących po miesiącu podpisania umowy o kartę wykonaj płatności kartą na kwotę min. 1500 zł. 

Ile to kosztuje?

– 0 zł – brak opłaty rocznej/miesięcznej
– 5 zł – za naklejkę (wyłączyć podczas rozmowy)
– 6 zł – za citiphone (wyłączyć podczas rozmowy)

Kiedy bonus?

Max. do 60 dni od otrzymania powiadomienia o spełnieniu warunków promocji.

Dla kogo?

Dla nowych klientów, którzy nie posiadali głównej karty kredytowej w Citibanku od 1 stycznia 2017 roku.

Do kiedy promocja?

Do 31 lipca 2019 roku.

Skorzystaj z tej promocji »

Wraca promocja, którą bardzo polubiliście. To już V edycja tej kultowej promocji, a każda kolejna budzi większe zainteresowanie. Do zgarnięcia jest… uwaga! – bon do Allegro na 400 zł. Wydajesz, na co chcesz! A co ważniejsze, bon zgarniasz bez zbędnego wysiłku – za przetestowanie karty Simplicity przez 3 miesiące. Całe cztery stówki to niemała kwota – można zaszaleć!

Co prawda promocja trwa do 31 lipca 2019 roku, ale tak naprawdę – im szybciej się zarejestrujesz, tym szybciej trafi do Ciebie gwarantowany bon na 400 zł do Allegro. Gwarantowany, znaczy, że nie ma zasady, że “kto pierwszy, ten lepszy”, ani żadnych losowań. Zasady są proste – spełniasz dwa banalne warunki – zgarniasz bon.

Dla kogo jest ta promocja?

Promocja jest dla nowych klientów, tzn. takich, którzy od 1 stycznia 2017 roku nie posiadali w Citibanku żadnej głównej karty kredytowej.

Dodatkowo:

 • musisz mieć minimum 18 lat
 • zarabiać min. 1200 zł netto (wynagrodzenie, emerytura, renta)
 • być zatrudniony w obecnej firmie przez min. 3 miesiące

LUB

 • prowadzić działalność gospodarczą od min. 2 lat i osiągać dochód netto min. 2500 zł

Jeśli jeszcze nie przekonałeś się, że karta Simplicity to najlepsza karta kredytowa na rynku – to najwyższa pora. Dodatkowo zgarniasz pełne cztery stówki do wydania na Allegro.

Jeśli spełniasz warunki przystąpienia do promocji, wystarczy, że wejdziesz na specjalną stronę promocyjną i wypełnisz wniosek o kartę, a potem będziesz z niej korzystał podczas zakupów. Nic wielkiego, tak naprawdę warunki promocji są tak banalnie proste, że nawet nie zauważysz, kiedy je spełniłeś.

Nie taki diabeł… karta straszna, jak ją malują

Spotkałam się z wieloma opiniami, że z kartami kredytowymi trzeba uważać, bo to zło w czystej postaci, a już samo posiadanie jej naraża Cię na olbrzymie koszty. Nic bardziej mylnego.

Być może karty kredytowe to wciąż stosunkowo nowy i mało rozpowszechniony produkt, ale to nie znaczy, że trzeba się go bać i unikać jak ognia. Trzeba tylko wiedzieć, jak jej używać i nic strasznego się nie dzieje.

Z używaniem karty kredytowej jest jak ze wszystkim. Słodycze w małych ilościach nie są złe, ale przedawkowane mogą nawet zabić. Czy to oznacza, że trzeba sobie odmówić nawet kostki gorzkiej czekolady (mimo że zawiera mnóstwo magnezu) i odwracać głowę na widok każdego ciastka? Nie. Wystarczy zachować umiar.

Podobnie tutaj. Wiesz, ile wydajesz miesięcznie na zakupy, i tak płacisz za zakupy, więc dlaczego masz obawiać się kawałka plastiku? Prawda jest taka, że karta kredytowa potrafi bardzo ułatwić życie, a na jej spłatę masz aż 26 dni od daty otrzymania wyciągu. To cały miesiąc, w którym nie ponosisz żadnych opłat.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o bezpiecznym korzystaniu z kart, koniecznie zerknij na nasz kultowy poradnik o kartach kredytowych.

Ile naprawdę zapłacę za tą kartę? Sprawdzamy!

Wciąż nie dowierzasz, prawda? Tyle razy słyszałeś o kosmicznych opłatach za kartę, które potrafią zrujnować każdego, a nagle widzisz informację, że to darmowe. Zatem odkrywam wszystkie karty i mówię: Sprawdzam!

Poza rekordowo długim okresem bezodsetkowym (aż 26 dni), bank oferuje naprawdę rewelacyjne warunki. Przy zastosowaniu kilku prostych trików karta jest zupełnie darmowa, i tak:

 • 0 zł – opłata roczna za wydanie karty Simplicity;
 • 0 zł – prowizja za transakcje bezgotówkowe;
 • 0 zł – za korzystanie z limitu przyznanego na karcie;
 • 0 zł – opłata za usługę CitiAlerts, w tym powiadomienia SMS;
 • 0 zł – przypomnienie o spłacie karty;
 • 0 zł – za dostarczenie karty Pocztą Polską (możesz też skorzystać z przesyłki kurierskiej, ale wówczas opłata wyniesie 30 zł);
 • 5 zł – za naklejkę zbliżeniową – zrezygnuj z niej podczas pierwszej rozmowy z konsultantem;
 • 6 zł – za korzystanie z usługi Citi Phone (wyłącz ją od razu podczas rozmowy w konsultantem lub na infolinii);
 • 10,47% – RRSO – naliczane TYLKO I WYŁĄCZNIE, gdy wykorzystasz przyznany limit i nie spłacisz go w okresie bezodsetkowym.

Nie bez powodu karta Simplicity została uznana za najlepszą kartę na rynku już po raz 4. z rzędu.

Nie zgadzam się na jakiekolwiek opłaty za kartę! – i słusznie

Pytanie – jak to zrobić, skoro w cenniku widzę jakieś odsetki, oprocentowanie, opłaty za transakcje. Przede wszystkim:

 • karta kredytowa została stworzona do płatności bezgotówkowych. Nie wypłacaj pieniędzy z bankomatu i nie rób przelewów z karty kredytowej na konto. (Prowizja 8% kwoty transakcji, min. 10 zł).
 • unikaj nadpłacania karty kredytowej, bo to również jest dodatkowo płatne (20 zł), a po co dopłacać? Najpierw wykorzystaj limit, poczekaj na wyciąg z karty, gdzie dowiesz się, ile masz dokładnie do spłacenia i przelej dokładnie taką kwotę.
 • unikaj dokonywania transakcji szczególnych (wyjaśnienie w ramce poniżej).

Czym są transakcje szczególne? To bardzo ściśle określone transakcje, za które bank pobierze prowizję, a są to:
– wypłata środków pieniężnych z limitu karty (wypłata z bankomatu, przelew na inne konto);
– transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych zgodnie z ustawą z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych;
– transakcja w urzędzie pocztowym;
– transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie (min. Revoult).
Do tych transakcji NIE POLECAM używania karty Simplicity, do całej reszty zakupów – jak najbardziej.

 • zrezygnuj z dodatkowo płatnych funkcji Citi Phone oraz naklejki zbliżeniowej podczas rozmowy z konsultantem;
 • spłacaj kartę regularnie – masz na to aż miesiąc od momentu otrzymania wyciągu karty. Dzięki temu unikniesz odsetek.

Tyle wystarczy, aby zlikwidować wszystkie opłaty za kartę. Teraz spokojnie możesz ją przetestować i zgarnąć bon 400 zł do Allegro. A jeśli karta Ci się nie spodoba, zamkniesz ją natychmiast po odebraniu nagrody bez żadnych dodatkowych opłat.

Odbieram swój voucher na 400 zł do Allegro – w 3 prostych krokach

KROK 1. Złóż wniosek o kartę Simplicity

Najpóźniej do 31 lipca 2019 roku wejdź na stronę promocji i złóż wniosek online o kartę kredytową Citi Simplicity.

Formularz może okazać się długi i czasochłonny na pierwszy rzut oka, ale jeszcze nie rzucaj talerzami 🙂 Prawdą jest, że im więcej danych wypełnisz, tym krótsza będzie rozmowa z konsultantem banku. Jednak najważniejsze jest wypełnienie pierwszej strony i wyrażenie zgody na kontakt z banku, żeby konsultant wiedział, gdzie oddzwonić.

W ciągu kilku najbliższych dni (zazwyczaj trwa to max. 5 dni) zadzwoni do Ciebie konsultant banku, aby potwierdzić i jeszcze raz sprawdzić, czy prawidłowo podałeś wszystkie swoje dane. Podczas rozmowy z konsultantem:

 • podkreśl, że chcesz założyć kartę Simplicity (w przypadku innych kart są naliczane wyższe opłaty);
 • wybierz dokument, który będzie potwierdzał Twoje dochody (zazwyczaj jest to wyciąg z 3 ostatnich miesięcy lub zaświadczenie o zatrudnieniu);
 • wyraź zgodę na przesyłanie i prezentowanie informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej oraz telefonicznej;
 • pamiętaj o tym, żeby zrezygnować z dodatkowo płatnych funkcji Citi Phone oraz naklejki zbliżeniowej;
 • jeśli nie chcesz płacić za kuriera poproś o przesyłkę karty pocztą.

Udało się. Krok 1. zaliczony. Twoja karta Simplicity już jest w drodze, a Ty zastanów się, co kupisz za swoje 400 zł bonusu!

Krok 2. Zaloguj się do bankowości internetowej lub mobilnej

Najpóźniej do końca 3 miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia Umowy o Kartę (tę datę znajdziesz na umowie o kartę) zaloguj się min. 1 raz do bankowości internetowej Citibank Online lub aplikacji mobilnej Citi Mobile.

Najlepiej jednak zrobić to od razu, kiedy otrzymasz swoją kartę Simplicity – potem zapomnisz i bon na Allegro może przepaść.

To było banalne i został jeszcze ostatni – 3. krok.

Krok 3. Używaj karty Simplicity podczas zakupów

W ciągu kolejnych 3 miesięcy następujących po miesiącu zawarcia umowy o kartę (datę znajdziesz na podpisanej przez siebie umowie) dokonaj płatności kartą na min. 1500 zł.

Nooo… i tu padł blady strach? Wydaje Ci się, że to nieosiągalnie dużo? Może na pierwszy rzut oka, bo nie musisz tej kwoty wydać na jednych zakupach (to faktycznie sporo – choć znam osoby, które nie miałyby z tym kłopotu). Wystarczy, że codziennie przez 3 miesiące zrobisz zakupy za 17 zł i gotowe. Warunek spełniony! No nie powiesz mi, że dziennie wydajesz mniej niż 17 zł?

Jeśli jednak chcesz jak najszybciej spełnić warunki promocji i otrzymać voucher, możesz zrobić jedną dużą płatność np. za telewizor czy za wyjazd wakacyjny opłacony w biurze podróży. Tak naprawdę im szybciej wydasz 1500 zł kartą, tym szybciej otrzymasz voucher.

Unikaj jedynie transakcji szczególnych (które wymieniłam w ramce wyżej), gdyż są one wyłączone z promocji (i dodatkowo zapłacisz za nie prowizję).

To wszystko. Przyznaj, że te warunki są naprawdę banalne. Tyle wystarczy, żeby trafił do Ciebie świeżutki bon na 400 zł na Allegro! Można poszaleć i w tym wypadku niepotrzebna Ci będzie nawet karta kredytowa.

Kiedy i jak dostanę swój voucher na 400 zł do Allegro?

Citibank poinformuje Cię poprzez wiadomość w bankowości internetowej o tym, że spełniłeś warunki promocji najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniłeś warunki.

Od tego czasu bank ma 60 dni na przekazanie Ci vouchera do Allegro. Otrzymasz go w formie kodu rabatowego w specjalnej wiadomości, która będzie na Ciebie czekać w serwisie Citibank Online. Czas 60 dni to dużo, jednak to tylko teoria, bo wiemy, że w praktyce dzieje się to znacznie szybciej. Czytelnicy otrzymują swoje gwarantowane bonusy nawet 7 dni po otrzymaniu powiadomienia.

Otrzymany kod wpisujesz w koszyku na Allegro w miejscu “masz kod rabatowy”, tak jak na rysunku:

Co ważne, voucher nie może być wykorzystany w częściach, a jedynie w całości. Obowiązuje on jednorazowo na jeden koszyk allegro i może obejmować wiele przedmiotów od wielu sprzedawców, trzeba tylko zaplanować jedne większe zakupy i użyć jednego kodu.

Voucher ważny jest przez 12 miesięcy od daty wysłania, więc możesz wykorzystać go od razu, lub użyć podczas zakupów świątecznych, urodzinowych. Możesz też podarować go komuś znajomemu w formie prezentu.

Przykład: Załóżmy, że podpisujesz umowę o kartę Simplicity w dniu 25 kwietnia 2019 roku. Aby uzyskać voucher 400 zł na Allegro musisz:
– do końca lipca 2019 roku przynajmniej raz zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej;
– do końca lipca 2019 roku zrobić zakupy z użyciem karty Simplicity na min. 1500 zł.
Jeśli spełnisz warunki promocji, bank wyśle Ci powiadomienie najpóźniej do końca sierpnia 2019 roku, a voucher otrzymasz max. do końca października 2019 roku. 

Podsumowanie

Karta Simplicity ma swoich przeciwników i zwolenników. Przeciwnicy zarzucają jej min. prowizje za transakcje typu Revoult. Jednak możesz używać tej karty do robienia codziennych zakupów, a inną zostawić sobie na transakcje szczególne.

Jedno jest pewne – jest to jedna z najtańszych i na pewno najlepsza karta na rynku. Możesz jej bezpiecznie używać, a jeśli niejako przy okazji możesz zgarnąć 400 zł na zakupy na Allegro, to czemu nie?

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 28

 1. Adrian pisze:
  A dlaczego pobrali prowizje za płatność tą kartą w urzędzie skarbowym? Ani to urząd pocztowy ani żadna z tych wymienionych transakcji specjalnych
 2. zuzia pisze:
  Witam . Czy przelew z konta City na inne konto tez bedzie dodatkowo pobierana jakas kwota?
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Jeśli przelejesz z konta karty kredytowej na inne konto, to tak, jest to prowizja min. 10 zł.
 3. Paulina pisze:
  Cześć. W jaki sposób następuje podpisanie umowy, przez kuriera, czy w placówce banku?
  Czy po złożeniu wniosku online o kartę można ewentualnie od razu udać się do placówki żeby dokończyć cały proces i podpisać umowę, czy konieczna jest rozmowa telefoniczna z konsultantem?
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Paulina, rozmowa z konsultantem jest konieczna. Dokumenty przywiezie Ci kurier i możesz podpisać przy kurierze. Z doświadczenia – czytelnicy, którzy podpisywali umowę o kartę w oddziale nie byli kwalifikowani do promocji lub brali udział w innych. Inne promocje są aktywne w oddziałach, inne przez Internet.
 4. Luk pisze:
  Czy pobierana jest opłata za kartę jeśli nie w danym miesiącu nie użyje?
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Nie ma opłat za kratę, jeśli jej nie używasz. Zdarza się, że czytelnicy zostawiają sobie tą kartę na wszelki wypadek i nie korzystają z niej długi czas. Nie są obciążani żadnymi opłatami.
 5. Kamil34 pisze:
  Dlaczego zalecasz wybranie zgód marketingowych? W regulaminie nie jest to warunkiem skorzystania z promocji.
 6. Tomasz pisze:
  Ja mam kartę Citi gold, która obecnie jest w fazie zamknięcia. Czy wobec tego mogę skorzystać z promocji? 🙂 Bo nie bardzo rozumiem co jest “Kartą Główną” (Z Oferty wyłączone/eni są:
  – osoby, które od 1 stycznia 2017 posiadały w Banku główną Kartę Kredytową, ).
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Jeśli miałeś tylko jedną kartę, to była to główna karta kredytowa.
  • Tomasz pisze:
   A gdybym miał dwie karty, to co wtedy ? Nie miałbym karty głównej?
 7. Grzegorz pisze:
  Ile faktycznie kosztuje usługa CitiAlerts? Piszecie, że 0 zł natomiast na stronie banku jest napisane, że pakiet standard 6 zł za miesiąc, a premium 10 zł.
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Spójrz na kartę Simpliticy (druga kolumna w TOiP), jest bez opłat. Opłaty są dla innych rodzajów kart kredytowych Citibanku.
 8. Arkadiusz pisze:
  Uważam Ewelina że wprowadzasz w błąd uczestników.
  Nie chodzi mi juz o linki chref które są podawane bo wiadomo każdy chce coś z tego mieć i wam się należy za dobrą robotę, ale podejrzewam że musicie mieć jakieś porozumienie z citi że jednak te zgody proponujecie użytkownikom. A tak naprawdę w żadnym regulaminie nie ma żadnej wzmianki dotyczącej zgód marketingowych.
  W związku z tym użytkownik nie musi wyrazic zgody na marketing aby otrzymać kartę allegro wysokości 400 zł Mówię o zgodach dobrowolnych a nie wymaganych!
  . Ewentualnie na przetważnie danych czy tez bik itp. to co jest wymagane.

  Pozdrawiam

  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Arkadiusz, jeśli nie chcesz, nie wyrażaj zgody. To jest Twoja decyzja, nie możemy Ci niczego narzucić. 🙂
 9. spider pisze:
  Kiedy najwcześniej bez opłat można rozwiązać umowę o kartę kredytową Simplicity? Jak tego można dokonać?
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Można zaraz po otrzymaniu nagrody – nie wcześniej. Możesz się udać do oddziału lub przez wysłanie wiadomości za pośrednictwem bankowości internetowej, albo tradycyjnie, listem.
 10. samuel pisze:
  Promocja chyba już nieaktualna.
  Po wejściu na link pojawia się komunikat
  “Niestety wybrana oferta jest nieaktywna. Zapraszamy do zapoznania się z podobnymi produktami”
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Samuel, dzięki za czujność, faktycznie jedno miejsce było źle podlinkowane, już jest poprawione. Promocja jest jak najbardziej aktualna.
 11. samuel pisze:
  Wszystko jednak aktualne. Sorry za zamieszanie.
 12. Rafał pisze:
  Witam.

  W regulaminie jest napisane, że 1500zł trzeba wydać najpóźniej do końca 3 miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy. Czy to znaczy, że jeśli umowę podpisałem dzisiaj ( 21.05.2019 ), karta przyjdzie do mnie 24.05.2019 to od razu mogę kupić coś za 1500zł, czy też jednak trzeba czekać do czerwca? Według mnie można od razu, ale wolę się upewnić ( w regulaminie użyli terminu ” najpóźniej ” ).

  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Rafał, jak najbardziej możesz jeszcze dzisiaj zrobić jednorazowy zakup na kwotę 1500 zł. Pamiętaj, żeby min. raz zalogować się do bankowości internetowej – to też jest wymóg promocji 🙂
 13. Adam pisze:
  Jak długo się czeka na telefon od konsultanta? Złożyłem dwa wnioski czekam już dwa tygodnie i nic. Spełniam wszystkie warunki. Trochę kicha.
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Adam, to trudno powiedzieć. Czasami to trwa 3-5 dni, czasami ponad 2 tygodnie. Dzięki, że dajesz znać, przekażemy dalej.

Napisz komentarz