Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Nowa edycja! Odbierz kupon do Allegro na 400 zł w mega promocji karty Simplicity

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Citi Handlowynowy klientKarta kredytowa

Wraca promocja, która cieszyła się naprawdę ogromnym zainteresowaniem w poprzednich edycjach. I trudno się dziwić – 400 zł na zakupy na Allegro to nie lada gratka! Wydajesz, na co chcesz.

A co ważniejsze, bon zgarniasz bez zbędnego wysiłku – za przetestowanie karty Simplicity przez 3 miesiące. Całe cztery stówki to niezła kwota – można zaszaleć! Warto wspomnieć również o tym, że bank skraca czas karencji dla powracających klientów!!

Co prawda promocja trwa do 13 grudnia 2019 roku, ale tak naprawdę – im szybciej się zarejestrujesz, tym szybciej trafi do Ciebie gwarantowany bon na 400 zł do Allegro. Gwarantowany, znaczy, że nie ma zasady, że “kto pierwszy, ten lepszy”, ani żadnych losowań. Zasady są proste – spełniasz banalne warunki – zgarniasz bon.

Dla kogo jest ta promocja?

Promocja jest dla nowych klientów, tzn. takich, którzy od 1 stycznia 2018 roku nie posiadali w Citibanku żadnej głównej karty kredytowej.

Dodatkowo:

 • musisz mieć minimum 18 lat
 • zarabiać min. 1200 zł netto (wynagrodzenie, emerytura, renta)
 • być zatrudniony w obecnej firmie przez min. 3 miesiące

LUB

 • prowadzić działalność gospodarczą od min. 2 lat i osiągać dochód netto min. 2500 zł

Jeśli jeszcze nie przekonałeś się, że karta Simplicity to najlepsza karta kredytowa na rynku – to najwyższa pora. Dodatkowo zgarniasz pełne cztery stówki do wydania na Allegro.

Jeśli spełniasz warunki przystąpienia do promocji, wystarczy, że wejdziesz na specjalną stronę promocyjną i wypełnisz wniosek o kartę, a potem będziesz z niej korzystał podczas zakupów. Nic wielkiego, tak naprawdę warunki promocji są tak banalnie proste, że nawet nie zauważysz, kiedy je spełniłeś.

Nie taki diabeł… karta straszna, jak ją malują

Spotkałam się z wieloma opiniami, że z kartami kredytowymi trzeba uważać, bo to zło w czystej postaci, a już samo posiadanie jej naraża Cię na olbrzymie koszty. Nic bardziej mylnego.

Być może karty kredytowe to wciąż stosunkowo nowy i mało rozpowszechniony produkt, ale to nie znaczy, że trzeba się go bać i unikać jak ognia. Trzeba tylko wiedzieć, jak jej używać i nic strasznego się nie dzieje.

Z używaniem karty kredytowej jest jak ze wszystkim. Słodycze w małych ilościach nie są złe, ale przedawkowane mogą nawet zabić. Czy to oznacza, że trzeba sobie odmówić nawet kostki gorzkiej czekolady (mimo że zawiera mnóstwo magnezu) i odwracać głowę na widok każdego ciastka? Nie. Wystarczy zachować umiar.

Podobnie tutaj. Wiesz, ile wydajesz miesięcznie, i tak płacisz za zakupy, więc dlaczego masz obawiać się kawałka plastiku? Prawda jest taka, że karta kredytowa potrafi bardzo ułatwić życie, a na jej spłatę masz aż 26 dni od daty otrzymania wyciągu. To cały miesiąc, w którym nie ponosisz żadnych opłat.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o bezpiecznym korzystaniu z kart, koniecznie zerknij na nasz kultowy poradnik o kartach kredytowych.

Ile naprawdę zapłacę za tą kartę? Sprawdzamy!

Wciąż nie dowierzasz, prawda? Tyle razy słyszałeś o kosmicznych opłatach za kartę, które potrafią zrujnować każdego, a nagle widzisz informację, że to darmowe. Zatem odkrywam wszystkie karty i mówię: Sprawdzam!

Poza rekordowo długim okresem bezodsetkowym (aż 26 dni), bank oferuje naprawdę rewelacyjne warunki. Przy zastosowaniu kilku prostych trików karta jest zupełnie darmowa, i tak:

 • 0 zł – opłata roczna za wydanie karty Simplicity;
 • 0 zł – prowizja za transakcje bezgotówkowe;
 • 0 zł – za korzystanie z limitu przyznanego na karcie;
 • 0 zł – opłata za usługę CitiAlerts, w tym powiadomienia SMS;
 • 0 zł – przypomnienie o spłacie karty;
 • 0 zł – za dostarczenie karty Pocztą Polską (możesz też skorzystać z przesyłki kurierskiej, ale wówczas opłata wyniesie 30 zł);
 • 5 zł – za naklejkę zbliżeniową – zrezygnuj z niej podczas pierwszej rozmowy z konsultantem;
 • 6 zł – za korzystanie z usługi Citi Phone (wyłącz ją od razu podczas rozmowy w konsultantem lub na infolinii);
 • 10,47% – RRSO – naliczane TYLKO I WYŁĄCZNIE, gdy wykorzystasz przyznany limit i nie spłacisz go w okresie bezodsetkowym.

Nie bez powodu karta Simplicity została uznana za najlepszą kartę na rynku już po raz 4. z rzędu.

Nie zgadzam się na jakiekolwiek opłaty za kartę! – i słusznie

Pytanie – jak to zrobić, skoro w cenniku widzę jakieś odsetki, oprocentowanie, opłaty za transakcje. Przede wszystkim:

 • karta kredytowa została stworzona do płatności bezgotówkowych. Nie wypłacaj pieniędzy z bankomatu i nie rób przelewów z karty kredytowej na konto. (Prowizja 8% kwoty transakcji, min. 10 zł).
 • unikaj nadpłacania karty kredytowej, bo to również jest dodatkowo płatne (20 zł), a po co dopłacać? Najpierw wykorzystaj limit, poczekaj na wyciąg z karty, gdzie dowiesz się, ile masz dokładnie do spłacenia i przelej dokładnie taką kwotę.
 • unikaj dokonywania transakcji szczególnych (wyjaśnienie w ramce poniżej).

Czym są transakcje szczególne? To bardzo ściśle określone transakcje, za które bank pobierze prowizję, a są to:
– wypłata środków pieniężnych z limitu karty (wypłata z bankomatu, przelew na inne konto);
– transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych zgodnie z ustawą z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych;
– transakcja w urzędzie pocztowym;
– transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie (min. Revolut).
Do tych transakcji NIE POLECAM używania karty Simplicity, do całej reszty zakupów – jak najbardziej.

 • zrezygnuj z dodatkowo płatnych funkcji Citi Phone oraz naklejki zbliżeniowej podczas rozmowy z konsultantem;
 • spłacaj kartę regularnie – masz na to aż miesiąc od momentu otrzymania wyciągu karty. Dzięki temu unikniesz odsetek.

Tyle wystarczy, aby zlikwidować wszystkie opłaty za kartę. Teraz spokojnie możesz ją przetestować i zgarnąć bon 400 zł do Allegro. A jeśli karta Ci się nie spodoba, zamkniesz ją natychmiast po odebraniu nagrody bez żadnych dodatkowych opłat.

Odbieram swój voucher na 400 zł do Allegro – w 3 prostych krokach

KROK 1. Złóż wniosek o kartę Simplicity

Najpóźniej do 13 grudnia 2019 roku wejdź na stronę promocji i złóż wniosek online o kartę kredytową Citi Simplicity.

Formularz może okazać się długi i czasochłonny na pierwszy rzut oka, ale jeszcze nie rzucaj talerzami. Prawdą jest, że im więcej danych wypełnisz, tym krótsza będzie rozmowa z konsultantem banku. Jednak najważniejsze jest wypełnienie pierwszej strony i wyrażenie zgody na kontakt z banku, żeby konsultant wiedział, gdzie oddzwonić.

W ciągu kilku najbliższych dni (zazwyczaj trwa to max. 5 dni) zadzwoni do Ciebie konsultant banku, aby potwierdzić i jeszcze raz sprawdzić, czy prawidłowo podałeś wszystkie swoje dane. Podczas rozmowy z konsultantem:

 • podkreśl, że chcesz założyć kartę Simplicity (w przypadku innych kart są naliczane wyższe opłaty);
 • wybierz dokument, który będzie potwierdzał Twoje dochody (zazwyczaj jest to wyciąg z 3 ostatnich miesięcy lub zaświadczenie o zatrudnieniu);
 • pamiętaj o tym, żeby zrezygnować z dodatkowo płatnych funkcji Citi Phone oraz naklejki zbliżeniowej;
 • jeśli nie chcesz płacić za kuriera poproś o przesyłkę karty pocztą.

Udało się. Krok 1. zaliczony. Twoja karta Simplicity już jest w drodze, a Ty zastanów się, co kupisz za swoje 400 zł bonusu!

Krok 2. Zaloguj się do bankowości internetowej lub mobilnej

Najpóźniej do końca 3 miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia Umowy o Kartę (tę datę znajdziesz na umowie o kartę) zaloguj się min. 1 raz do bankowości internetowej Citibank Online lub aplikacji mobilnej Citi Mobile.

Najlepiej jednak zrobić to od razu, kiedy otrzymasz swoją kartę Simplicity – potem zapomnisz i bon na Allegro może przepaść.

To było banalne i został jeszcze ostatni – 3. krok.

Krok 3. Używaj karty Simplicity podczas zakupów

W ciągu kolejnych 3 miesięcy następujących po miesiącu zawarcia umowy o kartę (datę znajdziesz na podpisanej przez siebie umowie) dokonaj płatności kartą na min. 1500 zł.

Nooo… i tu padł blady strach? Wydaje Ci się, że to nieosiągalnie dużo? Może na pierwszy rzut oka, bo nie musisz tej kwoty wydać na jednych zakupach (to faktycznie sporo – choć znam osoby, które nie miałyby z tym kłopotu). Wystarczy, że codziennie przez 3 miesiące zrobisz zakupy za 17 zł i gotowe. Warunek spełniony! No nie powiesz mi, że dziennie wydajesz mniej niż 17 zł?

Jeśli jednak chcesz jak najszybciej spełnić warunki promocji i otrzymać voucher, możesz zrobić jedną dużą płatność np. za telewizor czy za wyjazd wakacyjny opłacony w biurze podróży. Tak naprawdę im szybciej wydasz 1500 zł kartą, tym szybciej otrzymasz voucher.

Unikaj jedynie transakcji szczególnych (które wymieniłam w ramce wyżej), gdyż są one wyłączone z promocji (i dodatkowo zapłacisz za nie prowizję). Pamiętaj również, że transakcje nie mogą być zwrócone ani anulowane.

To wszystko. Przyznaj, że te warunki są naprawdę banalne. Tyle wystarczy, żeby trafił do Ciebie świeżutki bon na 400 zł na Allegro! Można poszaleć i w tym wypadku niepotrzebna Ci będzie nawet karta kredytowa.

Kiedy i jak dostanę swój voucher na 400 zł do Allegro?

Citibank poinformuje Cię poprzez wiadomość w bankowości internetowej o tym, że spełniłeś warunki promocji najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniłeś warunki.

Od tego czasu bank ma 60 dni na przekazanie Ci vouchera do Allegro. Otrzymasz go w formie kodu rabatowego w specjalnej wiadomości, która będzie na Ciebie czekać w serwisie Citibank Online. Pamiętaj, że do czasu otrzymania nagrody karta musi pozostać aktywna.

Czas 60 dni to dużo, jednak to tylko teoria, bo wiemy, że w praktyce dzieje się to znacznie szybciej. Czytelnicy otrzymują swoje gwarantowane bonusy nawet 7 dni po otrzymaniu powiadomienia.

Otrzymany kod wpisujesz w koszyku na Allegro w miejscu “masz kod rabatowy”, tak jak na rysunku:

Co ważne, voucher nie może być wykorzystany w częściach, a jedynie w całości. Obowiązuje on jednorazowo na jeden koszyk allegro i może obejmować wiele przedmiotów od wielu sprzedawców, trzeba tylko zaplanować jedne większe zakupy i użyć jednego kodu. Pamiętaj, że karta podarunkowa nie obejmuje kosztów dostawy.

Voucher ważny jest przez 12 miesięcy od daty wysłania, więc możesz wykorzystać go od razu, lub użyć podczas zakupów świątecznych, urodzinowych. Możesz też podarować go komuś znajomemu w formie prezentu.

Jeden z naszych czytelników, Marcin, tak wykorzystał swój kod z poprzedniej edycji tej promocji:

Przykład: Załóżmy, że podpisujesz umowę o kartę Simplicity w dniu 25 sierpnia 2019 roku. Aby uzyskać voucher 400 zł na Allegro musisz:
– do końca listopada 2019 roku przynajmniej raz zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej;
– do końca listopada 2019 roku zrobić zakupy z użyciem karty Simplicity na łączną kwotę min. 1500 zł.
Jeśli spełnisz warunki promocji, bank wyśle Ci powiadomienie najpóźniej do końca grudnia 2019 roku, a voucher otrzymasz max. do końca lutego 2020 roku. 

Podsumowanie

Karta Simplicity ma swoich przeciwników i zwolenników. Przeciwnicy zarzucają jej min. prowizje za transakcje typu Revolut. Jednak możesz używać tej karty do robienia codziennych zakupów, a inną zostawić sobie na transakcje szczególne.

Jedno jest pewne – jest to jedna z najtańszych i na pewno najlepsza karta na rynku. Możesz jej bezpiecznie używać, a jeśli niejako przy okazji możesz zgarnąć 400 zł na zakupy na Allegro, to czemu nie?

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarze 53

 1. barbara pisze:
  kiedyś podawaliście [jesli się nie mylę] link do strony,gdzie można sprawdzić do jakich banków się obecnie nalezy. Czy mogę prosić o cos takiego?
 2. Krzysztof pisze:
  Mialem juz tam kiedys karte zrezygnowalem i terz moge aplikowac jeszcze raz?
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   To zależy kiedy zamknąłeś tą kartę. Jeśli przed okresem karencji, to możesz.
 3. Ola pisze:
  A czy mozna placic zblizeniowo telefonem przez aplikacje? I czy to się liczy do tej promocji? Czy trzeba czekać na kartę?
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Można telefonem płacić. Wykluczone są jedynie te transakcje:
   – wypłata środków pieniężnych z limitu karty (wypłata z bankomatu, przelew na inne konto);
   – transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych zgodnie z ustawą z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych;
   – transakcja w urzędzie pocztowym;
   – transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie (min. Revolut).
 4. Jakub pisze:
  Czy trzeba założyć także konto osobiste razem z kartą?
 5. Tomasz pisze:
  Czy te 400zł. można wykorzystać przy jednej płatności za zakup od kilku Sprzedawców czy tylko od jednego Sprzedawcy Allegro?
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Można od kilku sprzedawców w czasie jednych zakupów. Do vouchera nie wliczają się koszty transportu.
 6. marek pisze:
  ja wypełniałem formularz ale zrezygnowałem gdy podczas kolejnego punktu zaoferowali limit kredytowy 21 tys zł , nie wiem po co , ja żadnego kredytu nie chce brać.
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Marek, aplikowałeś o kartę kredytową. Karta kredytowa ma limit kredytowy, czli wielkość środków dostępnych dla Ciebie na koncie, zgodnie z Twoją zdolnością kredytową.
 7. spider pisze:
  Potwierdzam, że po spełnieniu warunków bank przesyła nagrodę. Dostałem z poprzedniej promocji. Jednak nie polecam karty, bo nie ma możliwości ustawienia limitów transakcyjnych przez co karta jest niebezpieczna. Jak ktoś ukradnie to może wypłacić cały limit kredytowy. Dodatkowo karta nie działała w niektórych zagranicznych portalach, sklepach internetowych.
 8. spider pisze:
  Nie widzę nigdzie w regulaminie tej promocji żeby trzeba było:
  „wyraź zgodę na przesyłanie i prezentowanie informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej oraz telefonicznej;”
 9. edytka pisze:
  może autorka tej publikacji wyjaśnić mi po co bank daje mi kredyt na karcie w wysokości 33 tyś zł ? mówiła pani że sami ustawiamy sobie limit miesięczny powiedzmy 2 tyś. zł. A tak 33 tys to już bałbym się taką kartę wyjmować z sejfu, bo w razie kradzieży mam niezły kredyt do spłaty.
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Bank przyznaje limit kredytowy w zależności od Twojej zdolności kredytowej. Można zmniejszyć go w czasie rozmowy z konsultantem. 33 tysiące to jest maksymalny limit jaki możesz uzyskać na podstawie swojej zdolności kredytowej.
 10. edytka pisze:
  a można ten limit zmniejszyć do np. 2 tys zł? bo rozumiem,że mam wydać 1500 zł w 3 miesiące?
  • Tomasz pisze:
   we wcześniejszych promocjach nie było problemu ze zmianą limitów
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Spróbuj to dogadać z konsultantem na Infolinii.
  • Tomasz pisze:
   Otwierałem w tej promocji konto, bez problemu mogłem zmienić limit. Konsultantka oczywiście zachęcała mnie do pełnej kwoty, wręcz oferowała od razu przelew pieniędzy na dowolne konto 😉
 11. Tomasz pisze:
  mogę prosić o wyjaśnienie dwóch poniższych punktów wniosku o KK, tam jest jakiś „haczyk”?? powinno się je odznaczyć podczas składania wniosku? Może coś „zbyt szybko” przeklikałem?

  13. Wyrażam zgodę na przystąpienie do umowy ubezpieczenia i nieodpłatne objęcie mnie świadczeniami ubezpieczeniowymi opisanymi w Szczególnych Warunkach Ubezpieczenia, w których ochrony ubezpieczeniowej udziela Inter Partner Assistance Oddział w Polsce, ul. Prosta 68, 00-838 Warszawa. Jest on oddziałem Inter Partner Assistance S.A., spółki prawa belgijskiego z siedzibą pod adresem Avenue Louise, 166 bte1, 1050, Bruksela, dopuszczonej do prowadzenia działalności w Belgii przez l’Autorité des Services et Marchés Financiers (Urząd Nadzoru Usług i Rynków Finansowych). Podmioty te należą do grupy AXA Assistance. Oświadczam, że otrzymałem/otrzymałam Szczególne Warunki Ubezpieczenia podróży dla posiadaczy kart kredytowych Citibank MasterCard World Signia Ultime/kart kredytowych World Elite MasterCard Ultime wydanych przez Bank Handlowy w Warszawie S.A. (dalej „SWU”)
  zawierające informacje, o których mowa w art. 17 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (przesłanki wypłaty świadczeń, ograniczenia i wyłączenia odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń) oraz Kartę Produktu ubezpieczeniowego i zostałem/zostałam poinformowany/poinformowana o konieczności zapoznania się z ich treścią. Przyjmuję do wiadomości, że korzystanie z ubezpieczenia jest dobrowolne.

  14. Wyrażam zgodę na nieodpłatne objęcie mnie usługami: Assistance opisanymi w Regulaminie Programu Travel Assistance dla Posiadaczy Karty Kredytowej Citibank MasterCard World Signia Ultime/ World Elite MasterCard Ultime, usługami Concierge opisanymi w Zakresie Usług Concierge dla Posiadaczy Karty Kredytowej Citibank MasterCard World Signia Ultime/World Elite MasterCard Ultime oraz członkostwem w programie Priority Pass opisanym w Warunkach korzystania z karty Priority Pass przez Posiadaczy Karty Kredytowej Citibank World Elite MasterCard Ultime / Karty Kredytowej Citibank MasterCard World Signia Ultime.

 12. edyta33 pisze:
  u mnie coś poszło nie tak. wypełniłam wniosek ale bez dokumentów. Zadzwonił konsultant szybko bo po 2 dniach i tam uszczegółowił adres i ,że wyśle co dalej na pocztę. Tam miałbyc link jak wysłać dokumenty. Wybrałem link , przekierowało mnie na stronę banku z podaniem 9 cyfr pesel-a i załączeniem dokumentów . Zrobiłem to 2 razy bo po pierwszym razem 2 dni czekałem i nic zróbiłem to powtórnie i tez nic. Czekam tydzień i nic . A konsultant powiedział ze wniosek przeszedł. A nie mogę sprawdzić czy dobrze wysłałem dokumenty o dochodach. Bo nie mam swojego konta.Też tak długo czekaliście?
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Czasami zdarzają się opóźnienia, warto poczekać. Odpowiedź na pewno przyjdzie.
 13. Tomasz pisze:
  Witam,
  czy w tej promocji jest jakiś określony czas przez który należy mieć KK (np. jak w ostatniej promocji BNP Paribas)?? czy wystarczy wydać 1500 zł, odebrać nagrodę i zamykać konto?
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   W zupełności wystarczy poczekać na odbiór bonusu i można zamknąć kartę bez żadnych dodatkowych opłat.
 14. eyta pisze:
  napiszecie o tym że citi daje telefon za 700 zł za założenie karty kredytowej??
 15. Michał pisze:
  Pytanie: czy płatności na allegro też sie liczą ?
 16. Edyta pisze:
  Witam czy zaliczają się płatności a zakupy przez internet bo głównie tak place. Czy jednak tylko zakupy w sklepie fizycznie istniejącym? Bo często robię zakupy przez allegro czy inne platformy sprzedażowe. Proszę o odpowiedź.
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Edyta, jak najbardziej możesz płacić przez Internet, tylko wybieraj płatność kartą jako sposób zapłaty, tam gdzie wpisujesz numer karty przy płatności. 🙂
 17. Edyta pisze:
  Witam czyli muszę płacić poprzez wpisanie numeru karty kredytowej cvv, tak?
  • Moniaki.pl pisze:
   Tak Edyta, zgadza się – musisz płacić poprzez wpisanie numeru karty, daty ważności i cvv. Inaczej to będzie przelew z karty, który jest płatnością gotówkową za co jest wysoka prowizja i nie liczy się do warunków promocji.
 18. edyta pisze:
  witam , mam kilka pytań i proszę o wyjaśnienia:
  1. Dziś wszedłem na konto citi i okazało się, że mam już do zapłaty 30zł. Tak więc jest to ten wyciąg, który mam do spłaty?
  2. Okres spłaty jest inny, niż pani przedstawiła w przykładzie. Bo zrozumiałem, ze okres spłaty będzie miesięczny, np podpisałem umowę 22.09 to mam spłatę za okres 22.09-31.09, tak,żeby iść całymi miesiącami . Ja podpisałem umowę 22.09 i za okres 22.09-22-10 mam spłatę 400zł.Bo tyle wydałem w tym okresie. Ale bank chce bym spłacił 30 zł. Czemu?Czy ten 1 wyciąg liczy się do tych 3 miesięcy w ciągu których mam wydać min 1500zl?
  3. Mam podane nr konta do zapłaty, czy mogę go spłacić z konta innego banku?Rozumiem jako zwykły przelew np z mbanku do citibanku?

  dzięki za odp.

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Witam.
   Karta kredytowa działa tak: 30-dniowy okres rozliczeniowy zaczyna się w momencie podpisania umowy o kartę, czyli u Ciebie 22.09. Od tej daty korzystasz przez 30 dni z karty. Następnie otrzymujesz wyciąg z transakcjami za ten okres. Od momentu wystawienia wyciągu masz, w przypadku Citi, 26 dni spłatę zadłużenia. Bardzo dobrze opisała to Dominika w poradniku o kartach kredytowych: Poradnik kart kredytowych
   Jeżeli umowa była zawarta we wrześniu to do promocji zaliczają Ci się transakcje wykonane od października do końca grudnia.
   Wyciąg powinien przyjść w formie elektronicznej, chyba że ktoś złożył inną dyspozycję.
   Czy kwota 30 zł to nie jest przypadkiem wymagana kwota minimalna do spłaty? Sprawdź to dokładnie. Ponadto, nie musisz czekać od momentu wygenerowania wyciągu do dnia spłaty aby spłacić kartę. Możesz zrobić to w każdej chwili – tylko jej nie nadpłacaj, czyli nie przelewaj na rachunek karty więcej niż wydałeś, ponieważ za to jest opłata.
   Jak najbardziej możesz spłacić kartę z konta w innym banku. Po zalogowaniu się do Citi Online i wejściu w kartę wyświetla Ci się numer konta. Na to konto robisz zwykły przelew z innego banku. Z doświadczenia podpowiem, że transakcja może być rozliczona na karcie dopiero w ciągu 2-3 dni roboczych. Kwota, którą przelejesz, automatycznie spłaci Ci kartę.
 19. Max pisze:
  Czy konieczna jest Zdalna weryfikacja tożsamosci? Nie chcę udostępniać bankowi swojego dowodu i twarzy w taki sposób. Czy mogę okazać im dowód i moją twarz w oddziale banku, ale tak żeby nadal skorzystać z promocji i otrzymać voucher od Allegro?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Max, niestety tak. Możesz zrobić to za pomocą procesu biometrycznego, czyli robiąc zdjęcie twarzy oraz dowodu, bądź pominąć ten proces – ale i tak musisz wgrać zdjęcie bądź skan dowodu. Na pocieszenie dodam, że sama tak robiłam miesiąc temu i nic złego się nie stało 🙂
 20. Karolina pisze:
  Otrzymałam dzisiaj wszystkie dokumenty i pojawiła się jedna niejasna sprawa – karta jest darmowa, ok, ale do spłaty zamiast 5000 mam niecałe 5300. Czyli po uwzględnieniu bonu allegro na plus wychodzę tylko o 100zl? To niewielka promocja szczerze mówiąc
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Karolina, czy możesz przybliżyć sprawę? Jakie dokumenty dziś otrzymałaś? Umowę, wyciąg? Postaramy się pomóc, tylko potrzebuję dokładniejszych danych.
  • Bogdan pisze:
   Witam.
   Ja mam podobnie. Karty jeszcze nie dostałem ale był kurier z umową. Formularz informacyjny dotyczący kredytu konsumenckiego -> punkt 2 -> całkowita kwota kredytu : 5000 zł.
   A na następnej stronie: całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 5 274,95 zł 🙁
   Proszę o info co to może być 🙂
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Bogdan, z tego co pamiętam to są wyliczenia banku, ile byś poniósł kosztów gdybyś na czas nie spłacał karty i doliczały się odsetki. Nie mam umowy przed sobą więc nie powiem dokładnie, ale każdy bank w takich produktach ma takie zapisy – to absolutnie nie znaczy, ze będziesz musiał coś więcej zapłacić 😉 Spłacaj kartę w terminie i nie wypłacaj z niej gotówki ani nie rób przelewów i będzie wszystko dobrze 🙂
 21. edyta pisze:
  witam, muszę opłacić kurs, czy mogę opłacić karta kredytową. Niestety mam tylko numer konta na który muszę przelać opłatę za kurs. Czyli nie da rady karta kredytowa opłacić by wliczył sie ten koszt kursu do puli 1500zł?
  • Moniaki.pl pisze:
   Niestety, musi to być płatność bezgotówkowa kartą. Co prawda można robić przelewy z karty, ale nie liczą się one w promocji i mają one wysokie prowizje.
 22. Mateusz pisze:
  Da się sprawdzić, kiedy zamknąłem poprzednią kartę?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Mateusz na infolinii powinni sprawdzić. Ewentualnie możesz poszukać na mailu czy nie masz od banku informacji kiedy zamknąłeś.
 23. edyta pisze:
  witam , udało mi się przekroczyć 1500zł już tydzień temu i nadal nie mam vouchera ? długo na niego czekacie , tak się składa że zbliża się mikołaj i by się przydało.A tu klops.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Edyta, ja czekałam około dwa tygodnie. Możesz spróbować do nich napisać wiadomość przez bankowość czy spełniłaś warunki i kiedy otrzymasz nagrodę. Koleżance zadziałało, w odpowiedzi zwrotnej dostała voucher. Mi nie, dostałam odpowiedź że weryfikują 😉
 24. Mateusz pisze:
  Mam dwa pytania:
  -czy płatności BLIK’iem przez internet także wliczają się? Czy tylko bezpośrednia płatność kartą w terminalu płatniczym? Nie znalazłem tej informacji w „transakcjach szczegółowych”
  -w artykule jest info „następującego po miesiącu zawarcia Umowy o Kartę” – konto założyłem w listopadzie. Czyli płatność, które przykładowo zrobiłem w piątek (29.11.2019), a zaksięgowane zostały we wtorek (03.12.2019) wliczają się cały czas na miesiąc rozliczeniowy listopad?

  Dziękuję i pozdrawiam

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Mateusz, z tego co mi wiadomo i co sprawdziłam na aplikacji to Citi nie udostępnia możliwości płacenia BLIKiem z karty kredytowej.
   Co do okresów rozliczeniowych to płatności musisz wykonać w ciągu 3 miesięcy po miesiącu zawarcia umowy. Jak umowę zawarłeś w listopadzie to płatności musisz wykonać od grudnia do lutego – nieważne w którym miesiącu. Moim zdaniem transakcje z listopada wliczą się na listopad, czyli nie zostaną uznane do promocji.
  • Mateusz pisze:
   Rozumiem, dziękuję za odpowiedź.
   „– transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie (min. Revolut).” Czy w takim przypadku mogę bezpośrednio zapłacić kartą przez internet? Omijając pośredników typu Revolut i PayPal? Przykładowo z gearbest? Oczywiście liczę się z tym, że bank może mieć okropnie wysokie przewalutowanie
  • Mateusz pisze:
   Może inaczej zapytam 🙂
   Czy w momencie jak biorę produkt na raty, czy mogę pierwszą część(albo przykładowo 1000zł) spłacić kartą citi handlowy? Czy taka forma spłaty będzie zatwierdzona?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Mateusz, jeśli zapłacisz kartą podając jej dane (nr, datę ważności itp) to nie widzę powodu dla którego miałaby taka płatność się nie liczyć- pomijając tych pośredników o których była mowa 😉

Napisz komentarz