Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Ranking najlepszych lokat bankowych – lipiec 2018 – sprawdź gdzie warto ulokować swoje pieniądze

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Lokata

Coraz częściej pytacie o to kiedy powrócimy do prezentowania rankingów lokat. Ta chwila właśnie nastała, trochę to trwało, ale zależało nam na tym, aby mieć dobry pomysł na ten spory projekt. Bardzo zależało nam na tym, aby w naszym rankingu umieszczać lokaty dla każdego, czyli dla nowych oraz obecnych klientów konkretnych banków.

Chcemy, aby wybrane przez nas lokaty były dostępne dla osób z większym ale i z mniejszym budżetem przeznaczonym na inwestowanie. Dobry ranking to również wyróżnienie lokat ze względu na czas ich trwania – niektórzy chcą założyć lokaty miesięczne, a inni kilkuletnie.

Każdy z Was ma swoje wymagania i my w naszym rankingu dołożyliśmy starań, aby każdy z Was znalazł coś dla siebie. Szukasz najlepszego rankingu? To jesteś w bardzo dobrym miejscu!

lokata w banku

Załóż lokatę i zadbaj o swoje finanse domowe

Czasami kiedy podrzucamy Wam jakąś promocję bankową dotyczącą lokat to raczej podchodzicie do nich sceptycznie (oczywiście nie każdy). W komentarzach zazwyczaj dajecie nam do zrozumienia, że oprocentowanie lokaty jest zbyt niskie i nie opłaca się jej zakładać dla kilku złotych zysku.

Nie trudno się z Wami nie zgodzić – oprocentowania lokat nie zwalają z nóg. Z drugiej strony…jeżeli masz do wyboru trzymanie pieniędzy na nieoprocentowanym koncie osobistym, albo na oprocentowanej lokacie to chyba zgodzisz się ze mną, że lepiej skorzystać z lokaty, która w ostateczności da Ci większy zysk niż konto na 0%.

Na co dzień każdy z nas ciężko pracuje, aby zarobić na życie – ceny skaczą w górę, ale nasze dochody raczej niekoniecznie. Oznacza to, że w każdym miesiącu za tę samą pensję możemy kupić coraz mniej. Uważam więc, że jest to dobry czas, na korzystanie z lokat, które trochę pomogą nam uchronić nasze pieniądze przed inflacją.

Spokój finansowy czy telewizor – a Ty co wybierasz? 

Co ma wspólnego telewizor z finansami? Nie…nie chodzi o płacenie abonamentu telewizyjnego. Wyobraź sobie, że statystycznie, przed telewizorem spędzamy ok. 4 godzin dziennie – miesięcznie daje to 120 godzin czyli aż 5 dni! Robi wrażenie, prawda?

A teraz pomyśl – ile czasu poświęcasz miesięcznie na zarządzanie swoimi finansami? Czy czasami nie jest tak, że kontrolujesz stan konta tylko wtedy kiedy logujesz się do bankowości online, aby opłacić rachunki? Czy nie jest przypadkiem tak, że Ty każdego dnia ciężko pracujesz, a Twoje pieniądze tylko leżą sobie i tracą na wartości?

A co powiesz na to żeby raz w miesiącu (możesz też częściej) wpadać do nas na świeżutki ranking lokat? Na przejrzenie rankingu poświęcisz tyle co na wypicie kawy, albo obejrzenie jakiegoś serialu, a dzięki temu możesz wyłapać świetną okazję, aby ulokować swoje pieniądze na lokacie z dobrym oprocentowaniem. Uwierz mi, że warto być w temacie.

Jeżeli jeszcze nie jesteś tak dobrze obeznany w lokatach to spokojnie, nadrobimy te zaległości – zapraszam do naszego super poradnika o lokatach, który idealnie wprowadzi Cię w tematykę lokat.

Ranking lokat – lipiec 2018 

LOKATY KRÓTKIE

to lokaty obejmujące okres do 3 miesięcy, czyli kilkudniowe, miesięczne lub dwumiesięczne. Skorzystają z nich głównie osoby, które nie chcą „zamrażać” pieniędzy na długo, ale jednocześnie liczą da dobry zysk, który jest możliwy dzięki wysokiemu oprocentowaniu lokaty. Lokaty krótkoterminowe mają to do siebie, że oferują wysokie oprocentowanie, w porównaniu do lokat dłuższych.

Lokata jest dostępna dla klientów Eurobanku, którzy posiadają konto Prestige lub Active. Założenie lokaty jest możliwe tylko za pośrednictwem aplikacji mobilnej Banku – dokładnie w ciągu 7 dni licząc od dnia aktywowania aplikacji. Bank da nam możliwość założenia tylko jednej takiej lokaty.

Oprocentowanie lokat jest stałe więc mamy pewność, że nasze pieniądze będą objęte jednym oprocentowaniem, które np. w międzyczasie nie spadnie, pomniejszając tym samym potencjalny zysk.

Odsetki są kapitalizowane na koniec okresu lokaty, która jest lokatą nieodnawialną więc po jej zakończeniu ulokowane pieniądze + odsetki trafią na Twoje konto osobiste w Eurobanku. W przypadku gdyby ktoś chciał zerwać lokatę przed jej zakończeniem traci całe odsetki.

>>Pobierz aplikację Eurobanku i załóż lokatę mobilną na 3,5%<<

Z tej lokaty mogą skorzystać zarówno osoby, które w Idea Banku konta nie posiadają, jak również osoby, które są już klientami tego Banku. Założenie lokaty jest możliwe mobilnie lub za pośrednictwem bankowości online. Bank da nam możliwość założenia tylko jednej takiej lokaty.

Istotna jest tylko jedna informacja dla klientów Idea Banku – jest to lokata (jak nazwa wskazuje) na nowe środki, dlatego jeżeli macie w tym banku (lub Lion’s Banku) jakieś środki pieniężne to dla Was nowymi środkami będzie nadwyżka. Jeżeli nie zapewnisz nowych środków to oprocentowanie lokaty wyniesie 2,5%.

Oprocentowanie lokat jest stałe więc mamy pewność, że nasze pieniądze będą objęte jednym oprocentowaniem, które np. w międzyczasie nie spadnie, pomniejszając tym samym potencjalny zysk.

Odsetki są kapitalizowane na koniec okresu lokaty, która jest lokatą odnawialną. Jeżeli zależy nam aby lokata sama się nie odnowiła to wystarczy w bankowości online lub na infolinii ustawić nieodnawialność lokaty. Dzięki temu po jej zakończeniu ulokowane pieniądze + odsetki wrócą do Ciebie. W przypadku gdyby ktoś chciał zerwać lokatę przed jej zakończeniem traci całe odsetki.

>>Załóż lokatę na nowe środki w Idea Banku z oprocentowaniem 3%<<

Kolejna lokata mobilna – tym razem od Getin Banku, którą można założyć nawet jeżeli w tym Banku nie posiadamy żadnego konta osobistego – to duży plus lokaty. Niestety, na takich warnach jak przedstawiłam wyżej możemy założyć tylko jedną taką lokatę.

Fakt, że do lokaty nie potrzebujemy konta osobistego wpływa na odnawialność lokaty – dla tych, którzy nie posiadają rachunku w Getin Banku, lokata zostanie założona z automatycznym odnawianiem.

Lokata jest krótka – tylko 2 miesiące więc warto utrzymać ją do samego końca ponieważ właśnie wtedy następuje kapitalizacja odsetek. Warto też wiedzieć, że w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty tracimy całe wypracowane odsetki.

>>Pobierz aplikację mobilną Getin Banku i załóż lokatę na 3%<<

Lokata jest dostępna dla osób, które wcześniej nie były klientami tego Banku oraz Idea Banku. Założyć możemy ją tylko i wyłącznie w oddziale Banku, dobra wiadomość jest taka, że nie będziesz potrzebować do niej żadnego konta osobistego.

Bank gwarantuje nam stałe oprocentowanie oraz kapitalizację odsetek na koniec okresu trwania lokaty. Warto pamiętać, że w przypadku tej lokaty, wcześniejsze jej zerwanie grozi utratą wypracowanych odsetek. Istotne jest też to, że lokata jest  automatycznie odnawialna.

>>Znajdź placówkę Lion’s Banki i załóż w niej lokatę na 3%<<

Kolejna dobra lokata Idea Banku dla nowych i obecnych klientów banku. Plus lokaty to fakt, że do jej założenia nie jest nam potrzebny dodatkowy produkt np. konto.

Lokata gwarantuje nam stałe, wysokie oprocentowanie oraz możliwość ulokowania sporej sumy – nawet do 1 mln. Należy jednak pamiętać, że lokata jest odnawialna, z uwagi na to należy po jej założeniu np.na infolinii zmienić ją na nieodnawialną.

Przypominam, że zerwanie lokaty przed terminem grozi utratą wypracowanych odsetek.

>>Załóż lokatę Numer 1 w Idea Banku z oprocentowaniem 2,20%<<

LOKATY DŁUŻSZE 

to lokaty kwartalne, czyli 3 miesięczne oraz dłuższe sięgające prawie roku. Zakładając taką lokatę musimy się więc przygotować na dłuższe zamrożenie pieniędzy, ale patrząc na oprocentowania takich dłuższych lokat, może nam ono zrekompensować oczekiwanie na zwrot gotówki, zyskiem jaki osiągniemy.

Aby móc założyć tę lokatę trzeba stać się klientem Nest Banku poprzez założenie w nim Nest Konta osobistego (konto jest oczywiście bezpłatne). W ciągu 30 dni od założenia konta, w bankowości online możemy założyć Nest Lokatę.

Jeżeli ktoś będzie miał życzenie założyć lokatę na 6 miesięcy to powinien dodatkowo nie później niż 60 dni od dnia otwarcia Lokaty, zapewnić wpływ wynagrodzenia na Nest Konto prowadzone w złotych (min. 2 500 zł). Standardowo przy lokacie 3 miesięcznej nie trzeba spełniać tego warunku.

Oprocentowanie lokaty jest oczywiście stałe, a kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu jej trwania. Jednak gdyby ktoś zerwał lokatę przed jej zakończeniem to musi liczyć się z utratą odsetek. Trzeba również pamiętać, że lokata jest automatycznie odnawialna.

>>Załóż Nest Konto z lokatą 4%<<

Duży plus lokaty jest taki, że zakładając ją nie musimy jednocześnie zakładać w Idea Banku żadnego innego, dodatkowego produktu. Ale…jednocześnie nie możemy i nie mogliśmy posiadać w Idea Banku oraz w Lion’s Banku żadnego produktu.

Stałe oprocentowanie lokaty jest dobre, ale niestety na takich warunkach możemy założyć tylko jedną Lokatę Happy. Założenia jej możemy dokonać na infolinii Idea Banku lub w systemie bankowości online – szybko i sprawnie.

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec trwania lokaty, musimy jednak pamiętać, że w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty, utracimy wypracowane odsetki. Lokata jest odnawialna więc po jej założeniu możemy zmienić ją na nieodnawialną.

>>Załóż Lokatę Happy w Idea Banku na 4%<<

Zatrzymajmy się jeszcze na chwilę przy oprocentowaniu lokaty, które jest progresywne, czyli rośnie. W pierwszym miesiącu środki umieszczone na lokacie będą objęte oprocentowaniem 3%, w drugim miesiącu wzrośnie ono do 4%, a w trzecim miesiącu wzrośnie do 5%.

Lokata będzie dostępna dla osób, które założą w Plus Banku Konto Osobiste. Jeżeli już posiadaczami takiego konta będziemy to wtedy w oddziale lub na infolinii możemy założyć Lokatę na Start – na takich warunkach będzie dostępna tylko 1 lokata.

Tu kapitalizacja odsetek następuje co miesiąc, a co za tym idzie jeżeli zdarzy się, że zerwiemy lokatę przed jej zakończeniem to część wypracowanych odsetek zostaje z nami.

>>Załóż konto w Plus Banku, a później lokatę na 4%<<

Lokata w BGŻ Optima jest zakładana razem z Kontem Oszczędnościowym Smart, które jest darmowe. Na takich warunkach założymy tylko jedną lokatę w BGŻ Optima.

Lokata jest nieodnawialna z kapitalizacją odsetek na koniec jej trwania, oznacza to że po jej zakończeniu od razu otrzymamy zainwestowane pieniądze oraz odsetki. Duży plus lokaty to fakt, że jeżeli zerwiemy lokatę przed jej zakończeniem to odbieramy wszystkie wcześniej wypracowane odsetki.

>>Załóż Lokatę Bezkarną w BGŻ Optima na 3,50%<<

Na takich warunkach możemy założyć tylko jedną lokatę w mBanku, nie musimy iść do oddziału Banku, wszelkie formalności załatwimy przez internet. Oczywiście założenie lokaty jest możliwe, jeżeli posiadamy w mBanku konto osobiste.

Oprocentowanie lokaty jest stałe z kapitalizacją odsetek na koniec okresu jej trwania. W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty otrzymujemy część wypracowanych odsetek. Trzeba również zwrócić uwagę na to, że lokata jest automatycznie odnawialna.

>>Załóż konto w mBanku wraz z lokatą na 3,50%<<

Na opisanych wyżej warunkach możemy założyć tylko jedną taką lokatę, nie musimy posiadać ani zakładać w Idea Banku żadnego dodatkowego produktu. Jednocześnie jest wymóg, abyśmy nie posiadali wcześniej żadnego produktu w Idea Baku oraz Lion’s Banku.

Lokatę możemy założyć na infolinii lub poprzez stronę internetową Banku. Oprocentowanie lokaty jest stałe z kapitalizacją odsetek na koniec okresu trwania lokaty. W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty tracimy wszystkie wypracowane wcześniej odsetki.

Lokata jest odnawialna warto więc po jej założeniu wydać dyspozycję zmiany jej na lokatę nieodnawialną. Można zrobić to np. na infolinii.

>>Załóż Lokatę Happy Pro z oprocentowaniem 3%<<

Lokata jest dostępna tylko dla nowych klientów Banku, którzy do momentu jej założenia nie posiadali w Banku żadnego produktu. Żeby było jasne – do założenia lokaty nie ma konieczności zakładania również konta osobistego.

Możemy założyć tylko jedną taką lokatę, będzie ona miała oczywiście stałe oprocentowanie z kapitalizacją odsetek na koniec okresu jej trwania. W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty tracimy wszystkie wypracowane odsetki.

Należy również pamiętać, że lokata jest automatycznie odnawialna i jeżeli założyliśmy lokatę na 90 dni to po jej zakończeniu przedłuży się ona na 0,60%. W przypadku lokaty na 186 dni oprocentowanie po zakończeniu lokaty wyniesie 0,80%.

>>Załóż lokatę dla Nowego Klienta w Alior Banku na 2,50%<<

LOKATY DŁUGOTERMINOWE 

to lokaty które mogą trwać nawet kilka lat. Na takie lokaty zazwyczaj decydują się osoby, którym zależy na dłuższym oszczędzaniu np. na przyszłość dzieci lub na inne swoje wydatki zaplanowane w przyszłości. Lokaty długoterminowe można założyć już od najniższych kwot np. 1 000 zł.

Aby założyć lokatę nie potrzebujemy w tym Banku konta osobistego. Lokatę możemy założyć w oddziale lub przez internet.

Oprocentowanie lokaty jest progresywne więc będzie nam rosło – w pierwszym roku wyniesie 1,50% a w piątym roku osiągnie 5%. Lokata jest nieodnawialna z roczną kapitalizacją odsetek. Rezygnując z lokaty przed jej zakończeniem możemy uzyskać wypracowane odsetki, ale pod warunkiem, że zerwiemy lokatę po min. po roku jej trwania.

>>Załóż lokatę w Boś Banku z oprocentowaniem 2,84%<<

Lokatę tę założymy tylko wtedy kiedy będziemy posiadali w Nest Banku konto osobiste. Rewelacyjne jest w tej ofercie Banku to, że możemy założyć dowolną ilość lokat na takich właśnie warunkach.

Lokata jest lokatą na nowe środki czyli obejmie nadwyżkę jaką umieścimy na lokacie w porównaniu do środków pieniężnych jakie posiadamy w Nest Banku np. na koncie osobistym.

Oprocentowanie lokaty jest stałe z kapitalizacją odsetek na koniec okresu obowiązywania lokaty. Lokata jest odnawialna więc warto po jej zakończeniu zdecydować czy chcemy ją przedłużyć na warunkach oferowanych przez Bank czy nie.

W przypadku zerwania lokaty przed jej zakończeniem, tracimy całość wypracowanych odsetek.

>>Załóż Nest Konto, a później lokatę na 2,80%<<

W ofercie Idea Banku mamy jedną lokatę z możliwością wyboru, na jaki okres chcemy ja otworzyć. Może być to rok i wtedy otrzymamy oprocentowanie lokaty – 2,80%. Równie dobrze możemy założyć lokatę na 5 lat i wtedy oprocentowanie wyniesie 2,75%, a jeżeli założymy lokatę na 3 lata to oprocentowanie jej wyniesie 2,65%.

Niezależnie od tego którą lokatę wybierzemy to musimy w Idea Banku posiadać Konto Idealne.

Oprocentowanie lokat jest stałe z kapitalizacją odsetek na koniec okresu jej trwania. Wcześniejsze zerwanie lokaty wiąże się z utratą wypracowanych odsetek. Dobra wiadomość jest taka, że lokaty są nieodnawialne.

>>Załóż Konto Idealne, a później lokatę nr 1 Plus<<

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

Napisz komentarz