Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Ranking lokat – STYCZEŃ 2019 ROKU

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Lokata

Nowy rok to zawsze czas postanowień i wielkich planów. Zazwyczaj zależy Wam na tym, aby zmotywować się do oszczędzania. To bardzo dobre postanowienie – systematyczne odkładanie nawet małych kwot to dobry nawyk i dobry krok w stronę oszczędzania. W związku z tym coraz częściej interesujecie się produktami oszczędnościowymi oferowanymi przez banki.

Informację, której potrzebujecie za wszelką cenę jest to, gdzie dostępne jest najwyższe oprocentowanie. Wiadomo, im wyższe oprocentowanie tym większy zysk. Milionów nie zarobimy, ale przynajmniej pieniądze nie będą bezczynnie leżały na koncie tylko pracowały na siebie na dobrych warunkach.

Aby wybrać najlepszą lokatę zajrzyj do naszego rankingu lokat na styczeń 2019 roku.

Ranking lokat – styczeń 2019 

LOKATY Z NAJWYŻSZYM OPROCENTOWANIEM (4,00% – 3,00%)

Lokaty, które mają stałe i najwyższe oprocentowanie trwają zazwyczaj od 1 miesiąca do 6 miesięcy, tak się składa że najczęściej na takim okresie trwania lokat Wam zależy. Skorzystają z nich głównie osoby, które nie chcą „zamrażać” pieniędzy na długo, ale jednocześnie liczą da dobry zysk, który jest możliwy dzięki wysokiemu oprocentowaniu lokaty.


Kolejna lokata z wysokim oprocentowaniem, tym razem proponowana przez Nest Bank. Aby móc założyć tę lokatę trzeba stać się klientem Nest Banku poprzez założenie w nim Nest Konta osobistego (konto jest oczywiście bezpłatne i jest jednym z najlepszych kont osobistych na rynku). W ciągu 30 dni od dnia założenia konta, w bankowości online możemy założyć Nest Lokatę Witaj.

 

Jeżeli ktoś będzie miał życzenie założyć lokatę na 6 miesięcy to powinien dodatkowo nie później niż 60 dni od dnia otwarcia Lokaty, zapewnić wpływ wynagrodzenia na Nest Konto prowadzone w złotych (min. 2 500 zł). Standardowo przy lokacie 3 miesięcznej nie trzeba spełniać tego warunku. Dla większość najlepiej więc będzie założyć lokatę na 3 miesiące.

Oprocentowanie lokaty jest oczywiście stałe, a kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu jej trwania. Jednak gdyby ktoś zerwał lokatę przed jej zakończeniem to musi liczyć się z utratą odsetek. Trzeba również pamiętać, że lokata jest automatycznie odnawialna.

>>Załóż Nest Konto, a następnie lokatę na 4%<<


Zatrzymajmy się jeszcze na chwilę przy oprocentowaniu lokaty, które jest progresywne, czyli rośnie. W pierwszym miesiącu środki umieszczone na lokacie będą objęte oprocentowaniem 3%, w drugim miesiącu wzrośnie ono do 4%, a w trzecim miesiącu wzrośnie do 5%.

Lokata będzie dostępna dla osób, które założą w Plus Banku Konto Osobiste. Jeżeli już posiadaczami takiego konta będziemy to wtedy w oddziale lub na infolinii możemy założyć Lokatę na Start – na takich warunkach będzie dostępna tylko 1 lokata.

Tu kapitalizacja odsetek następuje co miesiąc, a co za tym idzie jeżeli zdarzy się, że zerwiemy lokatę przed jej zakończeniem to część wypracowanych odsetek zostaje z nami.

>>Załóż konto w Plus Banku, a następnie lokatę na 4%<<


Tym razem lokata mobilna od Getin Banku na 4%. Niestety, na takich warnach jak przedstawiłam wyżej możemy założyć tylko jedną taką lokatę.

Lokata mobilna w Getin Banku jest lokatą automatycznie odnawialną, na takich warunkach jakie w danym momencie proponuje Bank. Przy zakładaniu lokaty można zmienić ją na nieodnawialną.

Lokata jest krótka – tylko 2 miesiące więc warto utrzymać ją do samego końca ponieważ właśnie wtedy następuje kapitalizacja odsetek. Warto też wiedzieć, że w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty tracimy całe wypracowane odsetki.

>>Załóż Lokatę Mobilną na 4%<<


Tym razem lokata mobilna od Noble Banku, którą można założyć jeżeli w tym Banku posiadamy konto osobiste. Niestety, na takich warnach jak przedstawiłam wyżej możemy założyć tylko jedną taką lokatę.

Lokata mobilna w Noble Banku jest lokatą automatycznie odnawialną, na takich warunkach jakie w danym momencie proponuje Bank.

Lokata jest krótka – tylko 2 miesiące więc warto utrzymać ją do samego końca ponieważ właśnie wtedy następuje kapitalizacja odsetek. Warto też wiedzieć, że w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty tracimy całe wypracowane odsetki.

>>Załóż Lokatę Mobilną na 4%<<


Obecnie jest to jedna z najlepszych lokat, które oferuje Idea Bank, a w dodatku bez konieczności posiadania w tym banku jakichkolwiek innych produktów. Lokatę założymy za pośrednictwem internetu. Na takich warunkach założymy tylko jedną lokatę w Idea Banku.

Lokata jest nieodnawialna z kapitalizacją odsetek na koniec jej trwania, oznacza to że po jej zakończeniu od razu otrzymamy zainwestowane pieniądze oraz odsetki. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wcześniejsze zerwanie lokaty (przed jej zakończeniem) jest związane z utratą odsetek.

>>Załóż Lokatę HIT na 3,60%<<


Na takich warunkach możemy założyć tylko jedną lokatę w Idea Banku, nie musimy iść do oddziału Banku, wszelkie formalności załatwimy przez internet. Oczywiście założenie lokaty jest możliwe nawet jeżeli w Idea Banku nie mamy żadnego produktu.

Oprocentowanie lokaty jest stałe, czyli mamy gwarancję że podczas trwania lokaty nic się nie zmieni na naszą niekorzyść. Kapitalizacją odsetek następuje na koniec okresu jej trwania. Wcześniejsze zerwanie lokaty grozi utratą odsetek.

Trzeba również zwrócić uwagę na to, że lokata jest automatycznie odnawialna na standardowym (niewielkim pewnie) aktualnym w danym momencie oprocentowaniu. Warto więc wcześniej skontaktować się z Bankiem i zrezygnować z jej odnawialności – inny bank może nam oferować lepsze rozwiązania.

>>Załóż Lokatę NR 1 na 3,40%<< 


Lokata jest dostępna w bankowości internetowej Idea Banku. Lokata gwarantuje nam stałe oprocentowanie przez cały okres jej trwania. Można ulokować wysoką kwotę, a co za tym  idzie zysk będzie większy.

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu jej trwania. Lokata jest automatycznie odnawialna, na warunkach jakie w danym momencie oferuje Bank, jeżeli nie będziemy z nich zadowoleni to zawsze możemy zrezygnować z jej przedłużania.

>>Załóż Lokatę HIT PLUS na 3,60%<<


Tym razem Lokata na Nowe Środki od Getin Banku, którą można założyć jeżeli jesteśmy klientem w tym Banku. Na lokacie umieścimy nowe środki, czyli nadwyżkę ponad to co w dniu 16.12.2018 roku mieliśmy w Getin Banku i Noble Banku. Niestety, na takich warnach jak przedstawiłam wyżej możemy założyć tylko jedną taką lokatę.

Lokata jest krótka – tylko 4 miesiące więc warto utrzymać ją do samego końca ponieważ właśnie wtedy następuje kapitalizacja odsetek. Warto też wiedzieć, że w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty tracimy całe wypracowane odsetki.

>>Załóż Lokatę na Nowe Środki na 3,50%<<


Lokata w BGŻ Optima jest zakładana wyłącznie na etapie składnia Wniosku o otwarcie Indywidualnego Konta BGŻOptima. W pakiecie zakładamy Konto Oszczędnościowe Smart, które jest darmowe i ma oprocentowanie 2,6%. Na takich warunkach założymy tylko jedną lokatę w BGŻ Optima.

Lokata jest nieodnawialna z kapitalizacją odsetek na koniec jej trwania, oznacza to że po jej zakończeniu od razu otrzymamy zainwestowane pieniądze oraz odsetki. Duży plus lokaty to fakt, że jeżeli zerwiemy lokatę przed jej zakończeniem to odbieramy wszystkie wcześniej wypracowane odsetki.

>>Załóż Lokatę Bezkarną na 3,50%<<


Na takich warunkach możemy założyć tylko jedną lokatę w mBanku, nie musimy iść do oddziału Banku, wszelkie formalności załatwimy przez internet. Oczywiście założenie lokaty jest możliwe, jeżeli posiadamy w mBanku konto osobiste.

Oprocentowanie lokaty jest stałe, czyli mamy gwarancję że podczas trwania lokaty nic się nie zmieni na naszą niekorzyść. Kapitalizacją odsetek następuje na koniec okresu jej trwania. Ale w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty otrzymujemy część wypracowanych odsetek – to fajne rozwiązanie na wypadek gdybyśmy musieli zrezygnować wcześniej z lokaty.

Trzeba również zwrócić uwagę na to, że lokata jest automatycznie odnawialna na standardowym (niewielkim pewnie) aktualnym w danym momencie oprocentowaniu. Warto więc wcześniej skontaktować się z Bankiem i zrezygnować z jej odnawialności – inny bank może nam oferować lepsze rozwiązania.

>>Załóż konto w mBanku i lokatę na 3,50%<< 


Lokatę w Idea Banku możemy założyć nawet jeżeli w tym banku nie posiadamy żadnego produktu np. konta osobistego. Oprocentowanie lokaty jest zależne od tego na jaki okres ją zakładamy.

Bank oferuje nam stałe oprocentowanie, z kapitalizacją odsetek na koniec okresu jej trwania. W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty, tracimy całość wypracowanych odsetek. Po upływie 3 miesięcy lokata jest odnawialna, na warunkach jakie zaproponuje Bank, zazwyczaj są gorsze więc można wtedy zrezygnować z odnawialności lokaty. Lokatę założymy na infolinii Idea Banku.


To kolejny produkt jaki udostępnia nam Idea Bank, nawet jeżeli nie posiadamy w nim konta osobistego.

Bank oferuje nam stałe oprocentowanie, z kapitalizacją odsetek na koniec okresu jej trwania. W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty, tracimy całość wypracowanych odsetek. Po upływie 3 miesięcy lokata jest odnawialna, na warunkach jakie zaproponuje Bank, zazwyczaj są gorsze więc można wtedy zrezygnować z odnawialności lokaty.

>>Załóż Lokatę NR 1 na 3,40%<<


Lokata BEZTROSKA jest lokatą z kapitalizacją odsetek na koniec okresu jej trwania. Minimalna kwota lokaty to 500 zł, maksymalna sięga nawet 1 000 000 zł.

Zerwanie lokaty przed końcem okresu jej trwania skutkuje zwrotem wpłaconych środków pieniężnych w ramach lokaty oraz wypłatą odsetek naliczonych za rzeczywisty czas przechowywania środków pieniężnych na rachunku Lokaty.

>>Załóż Lokatę Beztroską na 2,80%<<


Aby założyć lokatę trzeba posiadać w Alior Banku konto osobiste. Następnie w ciągu 14 dni od dnia założenia konta możesz otworzyć lokatę.

Bank gwarantuje nam stałe oprocentowanie z kapitalizacją odsetek na koniec trwania lokaty. W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty (przed dniem jej zakończenia) tracimy całość wypracowanych odsetek więc warto być czujnym i nie rozwiązywać wcześniej lokaty.

Po upływie trwania lokaty jest ona automatycznie odnawialna na warunkach jakie w danym momencie oferuje nam Bank, jeżeli nie będzie ono satysfakcjonujące, możemy zrezygnować z kontynuowania lokaty.

>>Załóż konto w Alior Banku z lokatą na 3,00%<<


Fajna propozycja lokaty, którą można założyć z okazji swoich urodzin! Wystarczy tylko posiadać konto w Millennium Banku (lub założyć je najpóźniej na 4 dni przed urodzinami) a następnie w ciągu 30 dni od dnia Twoich urodzin możesz założyć Lokatę Urodzinową.

Lokatę zakładamy za pośrednictwem bankowości mobilnej Millennium, w promocji założymy tylko jeden taki produkt, ale ze stałym, pewnym oprocentowaniem.

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu trwania lokaty dlatego należy pamiętać, że w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty, tracimy wszystkie wypracowane odsetki. Lokata jest odnawialna, a co za tym idzie należy pamiętać kiedy ma się ona zakończyć.

>>Załóż Konto w Millennium Banku, a później lokatę na 3%<<


Aby założyć lokatę nie potrzebujemy w tym Banku konta osobistego, ale jak ktoś je ma to w niczym to nie przeszkadza. Lokatę możemy założyć w oddziale lub przez internet.

W tym przypadku lokatę mamy dostępną w 3 wydaniach – na 3 m-ce z oprocentowaniem 2,90%, na 1 m-c z oprocentowaniem 2,70% oraz na 6 m-cy z oprocentowaniem 3,00%.

Oprocentowanie lokaty jest stałe więc mamy pewność stałego, określonego zysku. Lokata ma charakter odnawialny, czyli po jej umownym terminie trwania może zostać przedłużona, ale zazwyczaj na gorszych warunkach więc jeżeli coś nie będzie nam odpowiadało to możemy z niej później zrezygnować.

Rezygnując z lokaty przed jej zakończeniem tracimy całość wypracowanych odsetek.

>>Załóż lokatę Desire w Lion’s Banku<<


Fajna propozycja lokaty, która będzie dostępna przez 14 dni od dnia otwarcia Konta w Pełni.

Lokatę zakładamy za pośrednictwem bankowości mobilnej lub internetowej Eurobanku, w promocji założymy tylko jeden taki produkt, ale ze stałym, pewnym oprocentowaniem.

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu trwania lokaty dlatego należy pamiętać, że w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty, tracimy wszystkie wypracowane odsetki.

>>Załóż Konto w Pełni i lokatę na 3%<<


LOKATY Z WYSOKIM OPROCENTOWANIEM (2,99% – 2,55%)

Do tego rodzaju lokat zaliczają się te które trwają od 1 miesiąca do kilku lat. Oprocentowanie jest również atrakcyjne – osiąga niemal 3%%. Zakładając taką lokatę musimy się więc przygotować na dłuższe zamrożenie pieniędzy, ale patrząc na oprocentowania takich dłuższych lokat, może nam ono zrekompensować oczekiwanie na zwrot gotówki, zyskiem jaki osiągniemy.


Lokatę Lojalną można założyć wtedy kiedy jest się klientem Nest Banku. Prezentowane oprocentowanie jest promocyjne i dostępne po spełnieniu dwóch warunków:

  • zapewnienie wpływu wynagrodzenia/stypendium/emerytury w kwocie min. 1 000 zł/m-c
  • posiadanie wyrażonych zgód marketingowych.

W przypadku niespełnienia warunków, oprocentowanie wyniesie 1,20%. Oprocentowanie lokaty jest oczywiście stałe, a kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu jej trwania. Jednak gdyby ktoś zerwał lokatę przed jej zakończeniem to musi liczyć się z utratą odsetek.

>>Załóż Konto w Nest Banku, a później Lokatę Lojalną<<


Aby założyć lokatę nie potrzebujemy w tym Banku konta osobistego. Lokatę możemy założyć w oddziale lub przez internet.

Oprocentowanie lokaty jest progresywne więc będzie nam rosło – w pierwszym roku wyniesie 1,50% a w piątym roku osiągnie 5%. Lokata jest nieodnawialna z roczną kapitalizacją odsetek. Rezygnując z lokaty przed jej zakończeniem możemy uzyskać wypracowane odsetki, ale pod warunkiem, że zerwiemy lokatę po min. po roku jej trwania.

>>Załóż EKO Lokatę 5 na 5 w BOŚ Banku<<Lokata fajna, z dobrym oprocentowaniem, ale za tym idą dodatkowe warunki do spełnienia. Przede wszystkim, aby mieć taką lokatę trzeba posiadać w BOŚ Banku konto osobiste. To jednak nie wszystko, aby mieć stałe oprocentowanie 2,75% przez cały okres trwania lokaty, należy w każdym miesiącu: 

  • zapewniać wpływy na konto w kwocie min. 1 000 zł;
  • wykonywać płatności kartą na min. 300 zł;
  • mieć wyrażone zgody marketingowe oraz podać w banku aktualny numer telefonu.

Dzięki spełnieniu tych warunków, będziemy mogli być właścicielami lokaty na 2,75% (oprocentowanie będzie oczywiście stałe). Kapitalizacja odsetek nastąpi na koniec okresu trwania lokaty. Gdyby ktoś jednak zerwał lokatę wcześniej to musi liczyć się z utratą wypracowanych odsetek.

Po umownym zakończeniu lokaty, zostanie ona automatycznie przedłużona na warunkach jakie w danym momencie zaoferuje Bank.

>>Załóż EKO Lokatę Na Lata na 2,75%<<


Na takich warunkach możemy założyć dowolną ilość lokat w Plus Banku pod warunkiem, że mamy w nim Konto osobiste.

Oprocentowanie lokaty jest stałe z kapitalizacją odsetek na koniec okresu jej trwania. W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty tracimy wypracowane odsetki. Lokata nie jest lokatą odnawialną, na słabszych warunkach więc warto zrezygnować z przedłużania lokaty, jeżeli proponowane nam warunki nie będą nas interesować.

>>Załóż konto w Plus Banku, a później lokatę na 2,60%<<


Lokatę mobilną otwieramy przy pomocy aplikacji mobilnej Banku. Wysokie, stałe oprocentowanie obowiązuje dzięki otwarciu lokaty poprzez „rozszerzoną rzeczywistość”. Rozszerzona rzeczywistość: w aplikacji mobilnej Banku Millennium wejdź w zakładkę „Rozszerzona rzeczywistość” i skieruj aparat telefonu na baner znajdujący się na stronie Millennium Banku (ten z różowym prezentem). Dzięki temu oprocentowanie Twojej lokaty wyniesie 2,50%.

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu jej trwania. Gdyby jednak komuś przyszło do głowy wcześniej zerwać lokatę to traci wypracowane odsetki.

>>Załóż Konto Osobiste w Millennium, a później lokatę mobilną<<


LOKATY Z NAJNIŻSZYM OPROCENTOWANIEM (2,49% i mniej)

Lokaty, które teraz przedstawię są lokatami, które maja najniższe oprocentowanie, ale…w zamian za to możemy ulokować na nich wyższe kwoty i bardzo często na dłuższy okres niż te przedstawione wyżej. Na takie lokaty zazwyczaj decydują się osoby, którym zależy na dłuższym oszczędzaniu np. na przyszłość dzieci lub na inne swoje wydatki zaplanowane w przyszłości.


Na lokatę umieszczamy „nowe środki” czyli nadwyżkę ponad to co posiadaliśmy w Alior Banku na dzień 15 listopada 2018 r. Wysokie, stałe oprocentowanie obowiązuje przez cały okres trwania lokaty.

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu jej trwania. Gdyby jednak komuś przyszło do głowy wcześniej zerwać lokatę to traci wypracowane odsetki.

>>Załóż Lokatę Na Nowe Środki w Alior Banku<<


Produkt przygotowany przez Santander Bank Polska dla osób, które planują ulokowanie pieniędzy na dłuższy czas.

Lokata gwarantuje stałe oprocentowanie przez cały okres jej trwania. Warto pamiętać, że jest ona odnawialna i osiąga wtedy zdecydowanie niższe oprocentowanie, jeżeli to nie będzie dla nas satysfakcjonujące to warto w odpowiednim momencie z niej zrezygnować. W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty Bank wypłaca wypracowane odsetki.

>>Załóż lokatę w Santander Consumer Bank na 2,60%<<


Aby założyć lokatę nie potrzebujemy w tym Banku konta osobistego. Lokatę możemy założyć w bankowości internetowej Idea Banku lub na stronie Banku.

Oprocentowanie lokaty jest stałe z kapitalizacją odsetek na koniec okresy jej trwania.  Lokata jest nieodnawialna.

W przypadku złożenia przez Klienta dyspozycji założenia Lokaty w danym dniu do godziny 21:00, Bank zwróci kwotę lokaty powiększoną o naliczone odsetki w następującym po nim dniu, nie później niż o godzinie 9:00. W przypadku, gdy dyspozycja założenia lokaty zostanie złożona w danym dniu po godzinie 20:59, zostanie ona przyjęta przez Bank do realizacji następnego dnia.

>>Załóż Konto Idealne, a później lokatę na 1,75%<<

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

Komentarze: 1

  1. Artur pisze:
    hej ! Po pierwsze GETIN BANK – LOKATA MOBILNA wymaga niestety założenia konta, trzeba mieć ściągniętą aplikację mobilną a nie damy rady się zalogować i założyć lokaty mobilnej nie posiadając konta !!na szczęście konto osobiste bez udziwnień jest darmowe tak wiec można założyć w dodatkowe 5 minut takie konto. Drugą niezgodnością jest to ze lokata jest lokatą automatycznie odnawialną. Przy zakładaniu lokaty możemy z automatu zaznaczyć czy ma być jednorazowa i gdzie przelać pieniążki czy ma się odnowić. Pozdrawiam

Napisz komentarz