Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

RANKING LOKAT- sprawdź gdzie możesz ulokować pieniądze w październiku 2018 roku

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Lokata

Powiem Wam, że w ostatnim czasie trochę mnie zaskoczyliście ponieważ pod wpływem rankingów lokat zaczynacie interesować się oszczędzaniem – to super! Z miłą chęcią czytam wiadomości z prośbą o radę gdzie ulokować oszczędności, robię z nich notatki i wprowadzam wnioski do rankingów.

Informację, której potrzebujecie za wszelką cenę jest to, gdzie dostępne jest najwyższe oprocentowanie. Wiadomo, im wyższe oprocentowanie tym większy zysk. Milionów nie zarobimy, ale przynajmniej pieniądze nie będą bezczynnie leżały na koncie tylko pracowały na siebie na dobrych warunkach.

Aby wybrać najlepszą lokatę zajrzyj do naszego rankingu lokat na październik 2018 roku.

Ranking lokat – wrzesień 2018 

LOKATY Z NAJWYŻSZYM OPROCENTOWANIEM (4% – 3,50%)

Lokaty, które mają stałe i najwyższe oprocentowanie trwają zazwyczaj od 1 miesiąca do 6 miesięcy, tak się składa że najczęściej na takim okresie trwania lokat Wam zależy. Skorzystają z nich głównie osoby, które nie chcą “zamrażać” pieniędzy na długo, ale jednocześnie liczą da dobry zysk, który jest możliwy dzięki wysokiemu oprocentowaniu lokaty.


To jedna z najlepszych lokat jakie proponuje nam Idea Bank, jednocześnie to jedna z najlepszych lokat na rynku. W związku z tym, że produkt jest świetny to Bank wprowadza pewne ograniczenia, a mianowicie mogą z niej skorzystać tylko nowi klienci – osoby, które nie posiadały wcześniej produktów w Idea Banku i/lub Lion’s Banku.

Oczywiście niekwestionowanym plusem tej oferty jest fakt, że nie musimy zakładać żadnych, innych dodatkowych produktów tego banku, czyli sama lokata i wystarczy. Dodatkowo, Bank oferuje stałe oprocentowanie, a to dla nas pewność stałego zysku, bez spadków.

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu jej trwania. Trzeba jednak uważać i nie zrywać lokaty przed jej zakończeniem ponieważ to grozi całkowitą utratą odsetek.

Należy również zwrócić uwagę na to, że lokata jest odnawialna automatycznie. To oznacza, że po upływie 3 miesięcy jej trwania zostanie odnowiona, ale na standardowych warunkach. Aby uniknąć jej przedłużenia, należy zmienić jej charakter z odnawialnej na nieodnawialną np. na infolinii Banku lub w systemie bankowości online.

>>Załóż Lokatę Happy na 4% w Idea Banku<<

>>Załóż Lokatę Happy i odbierz 2 bilety do Multikina<<


Kolejna lokata z wysokim oprocentowaniem, tym razem proponowana przez Nest Bank. Aby móc założyć tę lokatę trzeba stać się klientem Nest Banku poprzez założenie w nim Nest Konta osobistego (konto jest oczywiście bezpłatne i jest jednym z najlepszych kont osobistych na rynku). W ciągu 30 dni od założenia konta, w bankowości online możemy założyć Nest Lokatę Witaj.

Jeżeli ktoś będzie miał życzenie założyć lokatę na 6 miesięcy to powinien dodatkowo nie później niż 60 dni od dnia otwarcia Lokaty, zapewnić wpływ wynagrodzenia na Nest Konto prowadzone w złotych (min. 2 500 zł). Standardowo przy lokacie 3 miesięcznej nie trzeba spełniać tego warunku. Dla większość najlepiej więc będzie założyć lokatę na 3 miesiące.

Oprocentowanie lokaty jest oczywiście stałe, a kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu jej trwania. Jednak gdyby ktoś zerwał lokatę przed jej zakończeniem to musi liczyć się z utratą odsetek. Trzeba również pamiętać, że lokata jest automatycznie odnawialna.

>>Załóż Nest Konto, a następnie Nest Lokatę Witaj na 4%<<


Aby założyć lokatę nie trzeba posiadać konta w Lion’s Banku, ale można. Założenie lokaty jest możliwe jedynie w placówce Lion’s Banku. W tym przypadku mamy gwarancję stałego oprocentowania przez cały okres trwania lokaty, a co za tym idzie możemy liczyć na pewny zysk.

Lokata nie jest odnawialna, a kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu jej trwania. Należy pamiętać, że w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty, tracimy wszystkie wypracowane odsetki.

>>Znajdź placówkę i załóż lokatę na 4%<<


Zatrzymajmy się jeszcze na chwilę przy oprocentowaniu lokaty, które jest progresywne, czyli rośnie. W pierwszym miesiącu środki umieszczone na lokacie będą objęte oprocentowaniem 3%, w drugim miesiącu wzrośnie ono do 4%, a w trzecim miesiącu wzrośnie do 5%.

Lokata będzie dostępna dla osób, które założą w Plus Banku Konto Osobiste. Jeżeli już posiadaczami takiego konta będziemy to wtedy w oddziale lub na infolinii możemy założyć Lokatę na Start – na takich warunkach będzie dostępna tylko 1 lokata.

Tu kapitalizacja odsetek następuje co miesiąc, a co za tym idzie jeżeli zdarzy się, że zerwiemy lokatę przed jej zakończeniem to część wypracowanych odsetek zostaje z nami.

>>Załóż konto w Plus Banku, a następnie lokatę na 4%<<


Lokata w BGŻ Optima jest zakładana wyłącznie na etapie składnia Wniosku o otwarcie Indywidualnego Konta BGŻOptima. W pakiecie zakładamy Konto Oszczędnościowe Smart, które jest darmowe i ma oprocentowanie 2,6%. Na takich warunkach założymy tylko jedną lokatę w BGŻ Optima.

Lokata jest nieodnawialna z kapitalizacją odsetek na koniec jej trwania, oznacza to że po jej zakończeniu od razu otrzymamy zainwestowane pieniądze oraz odsetki. Duży plus lokaty to fakt, że jeżeli zerwiemy lokatę przed jej zakończeniem to odbieramy wszystkie wcześniej wypracowane odsetki.

>>Załóż Lokatę Bezkarną na 3,50%<<


Na takich warunkach możemy założyć tylko jedną lokatę w mBanku, nie musimy iść do oddziału Banku, wszelkie formalności załatwimy przez internet. Oczywiście założenie lokaty jest możliwe, jeżeli posiadamy w mBanku konto osobiste.

Oprocentowanie lokaty jest stałe, czyli mamy gwarancję że podczas trwania lokaty nic się nie zmieni na naszą niekorzyść. Kapitalizacją odsetek następuje na koniec okresu jej trwania. Ale w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty otrzymujemy część wypracowanych odsetek – to fajne rozwiązanie na wypadek gdybyśmy musieli zrezygnować wcześniej z lokaty.

Trzeba również zwrócić uwagę na to, że lokata jest automatycznie odnawialna na standardowym (niewielkim pewnie) aktualnym w danym momencie oprocentowaniu. Warto więc wcześniej skontaktować się z Bankiem i zrezygnować z jej odnawialności – inny bank może nam oferować lepsze rozwiązania.

>>Załóż konto w mBanku i lokatę na 3,50%<< 


Ta lokata jest przeznaczona dla klientów, którzy posiadają w Idea Banku konto osobiste. Dzięki temu założysz lokatę za pośrednictwem bankowości mobilnej lub internetowej. Najważniejsze jest jednak to, że na tych warunkach możemy założyć dowolną ilość lokat!

Lokata jest odnawialna i osiąga wtedy zdecydowanie niższe oprocentowanie, jeżeli to nie będzie dla nas satysfakcjonujące to warto wcześniej w bankowości online zmienić jej charakter na nieodnawialną. W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty tracimy całość wypracowanych odsetek, warto więc utrzymać ją do samego końca.

>>Załóż lokatę na nowe środki plus na 2,70% w Idea Banku<<


LOKATY Z WYSOKIM OPROCENTOWANIEM (3%)

Do tego rodzaju lokat zaliczają się te które trwają od 1 miesiąca do 100 dni. Oprocentowanie jest również atrakcyjne ponieważ nie spada poniżej 3%. Zakładając taką lokatę musimy się więc przygotować na dłuższe zamrożenie pieniędzy, ale patrząc na oprocentowania takich dłuższych lokat, może nam ono zrekompensować oczekiwanie na zwrot gotówki, zyskiem jaki osiągniemy.


Aby móc założyć tę lokatę należy być zupełnie nowym klientem Idea Banku, nie wolno posiadać konta osobistego, ani innego produktu. Na takich warunkach możemy założyć tylko jedną taką lokatę, najprościej zrobimy to za pośrednictwem strony internetowej Idea Banku.

Oprocentowanie lokaty jest oczywiście stałe, a kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu jej trwania. Jednak gdyby ktoś zerwał lokatę przed jej zakończeniem to musi liczyć się z utratą odsetek. Lokata HAPPY PRO jest lokatą nieodnawialną.

>>Załóż Lokatę Happy PRO na 3%<<


Tym razem lokata mobilna od Getin Banku, którą można założyć nawet jeżeli w tym Banku nie posiadamy żadnego konta osobistego – to duży plus lokaty. Niestety, na takich warnach jak przedstawiłam wyżej możemy założyć tylko jedną taką lokatę.

Lokata mobilna w Getin Banku jest lokatą automatycznie odnawialną, na takich warunkach jakie w danym momencie proponuje Bank.

Lokata jest krótka – tylko 2 miesiące więc warto utrzymać ją do samego końca ponieważ właśnie wtedy następuje kapitalizacja odsetek. Warto też wiedzieć, że w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty tracimy całe wypracowane odsetki. Ale zanim ktoś założy lokatę, polecam rozważyć założenie konta w najnowszej promocji.

>>Załóż Lokatę Mobilną na 3%<<


Aby założyć lokatę trzeba posiadać w Alior Banku konto osobiste. Następnie w ciągu 14 dni od dnia założenia konta możesz otworzyć lokatę.

Bank gwarantuje nam stałe oprocentowanie z kapitalizacją odsetek na koniec trwania lokaty. W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty (przed dniem jej zakończenia) tracimy całość wypracowanych odsetek więc warto być czujnym i nie rozwiązywać wcześniej lokaty.

Po upływie trwania lokaty jest ona automatycznie odnawialna na warunkach jakie w danym momencie oferuje nam Bank, jeżeli nie będzie ono satysfakcjonujące, możemy zrezygnować z kontynuowania lokaty.

>>Załóż konto w Alior Banku z lokatą na 3%<<


Lokatę na dobry początek w Eurobanku możemy założyć pod warunkiem posiadania Konta Osobistego. Możemy je założyć np. w tej promocji, a następnie w ciągu 30 dni od otwarcia konta, otwieramy lokatę.

Bank oferuje nam stałe oprocentowanie, z kapitalizacją odsetek na koniec okresu jej trwania. W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty, tracimy całość wypracowanych odsetek. Po upływie 3 miesięcy lokata jest odnawialna, na warunkach jakie zaproponuje Bank, zazwyczaj są gorsze więc można wtedy zrezygnować z odnawialności lokaty.

>>Załóż konto w Eurobanku, a później lokatę na 3%<<


Jeżeli już ktoś założy konto w Eurobanku to ma kolejną świetną lokatę do dyspozycji, lokatę internetową, która będzie dostępna dla klienta w ciągu 30 dni od dnia otwarcia konta osobistego. Konto proponuję założyć w tej świetnej promocji.

Oprocentowanie lokaty jest stałe, ale…zależne od tego czy spełnimy warunki postawione przez Bank, a są nimi:

 • wykonujemy 9 płatność kartą debetową (dowolne płatności)
 • zapewnimy wpływ min. 1 500 zł min. 2 razy w ciągu 3 miesięcy trwania lokaty LUB
 • zapewnimy wpływ wynagrodzenia min. 500 zł min. 1 raz w ciągu 3 miesięcy trwania lokaty

Lokata jest odnawialna z kapitalizacją odsetek na koniec jej trwania. Gdyby ktoś jednak postanowił zamknąć lokatę przed upływem 3 miesięcy to straci wszystkie wypracowane odsetki.

>>Załóż konto osobiste a później lokatę na 3%<<


Na takich warunkach możemy założyć lokatę w Eurobanku pod warunkiem, że mamy w nim Konto osobiste i aktywujemy lokatę mobilną. Lokata będzie dostępna w aplikacji mobilnej Eurobanku.

Oprocentowanie lokaty jest stałe z kapitalizacją odsetek na koniec okresu jej trwania. W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty tracimy wypracowane odsetki. Lokata nie jest lokatą odnawialną.

>>Załóż konto w Eurobanku, a później lokatę mobilną na 3%<<


Fajna propozycja lokaty, którą można założyć z okazji swoich urodzin! Wystarczy tylko posiadać konto w Millennium Banku (lub założyć je najpóźniej na 4 dni przed urodzinami) a następnie w ciągu 30 dni od dnia Twoich urodzin możesz założyć Lokatę Urodzinową.

Lokatę zakładamy za pośrednictwem bankowości mobilnej Millennium, w promocji założymy tylko jeden taki produkt, ale ze stałym, pewnym oprocentowaniem.

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu trwania lokaty dlatego należy pamiętać, że w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty, tracimy wszystkie wypracowane odsetki. Lokata jest odnawialna, a co za tym idzie należy pamiętać kiedy ma się ona zakończyć.

>>Załóż Konto w Millennium Banku, a później lokatę na 3%<<


LOKATY Z NAJNIŻSZYM OPROCENTOWANIEM (2,99% i mniej)

Lokaty, które teraz przedstawię są lokatami, które maja najniższe oprocentowanie, ale…w zamian za to możemy ulokować na nich wyższe kwoty i bardzo często na dłuższy okres niż te przedstawione wyżej. Na takie lokaty zazwyczaj decydują się osoby, którym zależy na dłuższym oszczędzaniu np. na przyszłość dzieci lub na inne swoje wydatki zaplanowane w przyszłości.


Aby założyć lokatę nie potrzebujemy w tym Banku konta osobistego, ale jak ktoś je ma to w niczym to nie przeszkadza. Lokatę możemy założyć w oddziale lub przez internet.

W tym przypadku lokatę mamy dostępną w 3 wydaniach – na 3 m-ce z oprocentowaniem 2,90%, na 1 m-c z oprocentowaniem 2,80% oraz na 6 m-cy z oprocentowaniem 2,70%.

Oprocentowanie lokaty jest stałe więc mamy pewność stałego, określonego zysku. Lokata ma charakter odnawialny, czyli po jej umownym terminie trwania może zostać przedłużona, ale zazwyczaj na gorszych warunkach więc jeżeli coś nie będzie nam odpowiadało to możemy z niej później zrezygnować.

Rezygnując z lokaty przed jej zakończeniem tracimy całość wypracowanych odsetek.

>>Załóż lokatę Desire w Lion’s Banku<<


Produkt dedykowany wyłącznie dla posiadaczy konta indywidualnego w Idea Bank. Lokatę NA NOWE ŚRODKI PLUS można założyć wyłącznie za pośrednictwem Bankowości Internetowej Idea Cloud oraz Bankowości Mobilnej Idea Bank PL. Lokatę można założyć na okres 3 m-cy z oprocentowaniem 2,90% lub na 6 m-cy z oprocentowaniem 3,00%.

Lokata gwarantuje stałe oprocentowanie przez cały okres jej trwania. Warto pamiętać, że jest ona odnawialna i osiąga wtedy zdecydowanie niższe oprocentowanie, jeżeli to nie będzie dla nas satysfakcjonujące to warto wcześniej w bankowości online zmienić jej charakter na nieodnawialną. W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty tracimy całość wypracowanych odsetek, warto więc utrzymać ją do samego końca.

>>Załóż lokatę na Nowe Środki Plus w Idea Banku<<


Aby założyć lokatę nie potrzebujemy w tym Banku konta osobistego. Lokatę możemy założyć w oddziale lub przez internet.

Oprocentowanie lokaty jest progresywne więc będzie nam rosło – w pierwszym roku wyniesie 1,50% a w piątym roku osiągnie 5%. Lokata jest nieodnawialna z roczną kapitalizacją odsetek. Rezygnując z lokaty przed jej zakończeniem możemy uzyskać wypracowane odsetki, ale pod warunkiem, że zerwiemy lokatę po min. po roku jej trwania.

>>Załóż EKO Lokatę 5 na 5 w BOŚ Banku<<


Na takich warunkach możemy założyć tylko jedną taką lokatę. Zakładamy ją za pośrednictwem strony internetowej. Ma ona stałe oprocentowanie, z kapitalizacją odsetek na koniec okresu jej trwania. Po upływie 3 miesięcy jest ona automatycznie odnawialna więc jeżeli będziemy chcieli to możemy ją później zamknąć odbierając wypracowane odsetki.

>>Załóż eLokatę na plusie w BOŚ Banku<<

Lokata fajna, z dobrym oprocentowaniem, ale za tym idą dodatkowe warunki do spełnienia. Przede wszystkim, aby mieć taką lokatę trzeba posiadać w BOŚ Banku konto osobiste. To jednak nie wszystko, aby mieć stałe oprocentowanie 2,75% przez cały okres trwania lokaty, należy w każdym miesiącu: 

 • zapewniać wpływy na konto w kwocie min. 1 000 zł;
 • wykonywać płatności kartą na min. 300 zł;
 • mieć wyrażone zgody marketingowe oraz podać w banku aktualny numer telefonu.

Dzięki spełnieniu tych warunków, będziemy mogli być właścicielami lokaty na 2,75% (oprocentowanie będzie oczywiście stałe). Kapitalizacja odsetek nastąpi na koniec okresu trwania lokaty. Gdyby ktoś jednak zerwał lokatę wcześniej to musi liczyć się z utratą wypracowanych odsetek.

Po umownym zakończeniu lokaty, zostanie ona automatycznie przedłużona na warunkach jakie w danym momencie zaoferuje Bank.

>>Załóż EKO Lokatę na lata w BOŚ Banku<<

NA CHWILĘ OBECNĄ LOKATA JEST NIEDOSTĘPNA

Lokata dedykowana jest Nowym Klientom i można ją otworzyć wyłącznie na etapie składnia Wniosku o otwarcie Indywidualnego Konta BGŻOptima. Lokata gwarantuje nam stałe oprocentowanie przez cały okres jej trwania. Można ulokować wysoką kwotę, a co za tym  idzie zysk będzie większy.

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu jej trwania. Gdyby jednak komuś przyszło do głowy wcześniej zerwać lokatę to otrzymuje część wypracowanych odsetek.

>>Załóż Lokatę Bezkompromisową w BGŻ Optima<<

Lokata z takim oprocentowaniem dostępna jest w bankowości online, przez telefon lub aplikację mobilną. Lokata gwarantuje nam stałe oprocentowanie przez cały okres jej trwania. Można ulokować wysoką kwotę, a co za tym  idzie zysk będzie większy. Będzie ona idealnym wyborem jeżeli ktoś planuje ulokować pieniądze na dłużej.

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu jej trwania. Oprocentowanie lokaty terminowej 36- i 48-miesięcznej o oprocentowaniu stałym wycofanej przed upływem zadeklarowanego okresu: w pierwszym miesiącu trwania lokaty 0%, w okresie od 2 do 12 miesiąca 0,75%, w okresie od 13 do 24 miesiąca 1,25%, w okresie od 25 do 36 miesiąca 1,50%, w okresie od 37 do 48 miesiąca (dotyczy tylko lokaty 48-miesięcznej) 1,50%

>>Załóż Lokatę Terminową w Eurobanku<<

Lokatę mobilną otwieramy przy pomocy aplikacji mobilnej Banku. Wysokie, stałe oprocentowanie obowiązuje dzięki otwarciu lokaty poprzez “rozszerzoną rzeczywistość”. Rozszerzona rzeczywistość: w aplikacji mobilnej Banku Millennium wejdź w zakładkę „Rozszerzona rzeczywistość” i skieruj aparat telefonu na baner znajdujący się na stronie Millennium Banku (ten z różowym prezentem). Dzięki temu oprocentowanie Twojej lokaty wyniesie 2,50%.

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu jej trwania. Gdyby jednak komuś przyszło do głowy wcześniej zerwać lokatę to traci wypracowane odsetki.

>>Załóż Lokatę Mobilną w Millennium Banku<<

>>Załóż Konto Osobiste w Millennium z premią 200 zł, a później lokatę<<

Lokata jest dostępna w bankowości internetowej Idea Banku lub mobilnie. Lokata gwarantuje nam stałe oprocentowanie przez cały okres jej trwania. Można ulokować wysoką kwotę, a co za tym  idzie zysk będzie większy.

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu jej trwania. Gdyby jednak komuś przyszło do głowy wcześniej zerwać lokatę to otrzymuje część wypracowanych odsetek.

Lokata jest automatycznie odnawialna, na warunkach jakie w danym momencie oferuje Bank, jeżeli nie będziemy z nich zadowoleni to zawsze możemy zrezygnować z jej przedłużania.

>>Załóż Lokatę Nr 1 w Idea Banku<<

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 6

 1. Edward pisze:
  ej admin ! ta bezkompromisowa to gdzie na tej Optimie ? nigdzie nie mogę jej znaleźć 🙂
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Wczoraj jeszcze była, a na dzień dzisiejszy jest niedostępna. Myślę że w tygodniu znów będzie wznowiona 🙂
 2. Marcin pisze:
  Witam, czy mogę jednocześnie założyć lokatę happy na 20 tys na 3 mies oraz lokatę happy pro na 6 mies na np 50 tys – to są lokaty obie w idea banku, nie byłem nigdy ich klientem, i z chęcią bym skorzystał, lokując 20 tys na 4% a inne środki jednocześnie na 3%.

  Pozdrawiam,

  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Niestety nie, w obu przypadkach trzeba być nowym klientem. Możesz założyć Lokatę Happy -4% i później Lokatę Na Nowe Środki Plus – 3,50%. Koniecznie w tej kolejności: Happy i Na nowe Środki 🙂
 3. Marcin pisze:
  Witam, lokata happy w ideabanku już nieaktywna? 🙁

Napisz komentarz